Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Egy fontos - többeknek nyilván evidens - szempontot hagy szúrjak be ide. A kábelek közötti különbségek akkor hallhatóak meg könyebben, ill. akkor kaphat nagyobb jelentőséget a csere..., ha egy rendszer megfelelően van istallálva. Itt elsősorban a hangsugárzók elhelyezésére, azok elcsatolására, a hallgatási pozició optimalizálására és a min. elégséges akusztikai körülményekre gondolok. (Jól ismerni az adott megszólalást már csak hab a tortán.) Jártam helyeken, ahol ezek nagyon nem voltak rendben. Ilyenkor szinte értelmetlen "kábelezni" vagy demózni a kábelek jelentőségét. (Természetesen a "hallástudásban" is vannak/lehetnek különbségek.)
.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »

Tctronic írta:
2019.11.13., szer. 12:00
denesdr írta:
2019.11.13., szer. 11:37
Tctronic írta:
2019.11.13., szer. 11:04
A kábelezés csak egy szűk része a rendszernek, valaki sokra tartja én csak inkább fontosnak tartom, de nem a legfontosabbnak. Megpróbáltam több kábelt, szerintem egy rendszernek nem drága kábelre van szüksége, hanem oda illőre.
Többen itt azt mondják, hogy egy normál PC-s tápkábel az xar. Szerinted az is tud ugyan olyan jó lenni mint egy drágább kábel, ha a megfelelő rendszerbe helyezzük? Vagy van valami minimum szint és ezt egy PC vezeték nem üti meg?
Saját tapasztalatomat írom le. Én a tápkábel beszerzését hagytam utoljára. (nem sorolom, de én is szkeptukus voltam ;) , de most már tudom, hogy a Föld lapos :D )Egy jó tápkábel is hoz mindig előre lépést. De ez lehet, hogy "gyengébb" rendszernél nem olyan számottevő mint egy komolyabbnál, lehet nem fogod meghallani, kihallani, így kvázi felesleges is lehet sajnos.
Évekig éltem az erősítőim saját tápkábelével, sőt jelenlegi előfokomnál a kialakítás miatt nem is nagyon lehetne tápkábelt cserélni. Viszont fékfoknál, és DAC-n (itt már kevésbé) de észrevenni a jótékony hatásait.
A jobb táplálást mindenhol észre lehet venni, TV-n, Rádión, Dac-on, Pc-n, Lézeres lejátszókon, és használom is mindenhol.
Nem feltétlen kell mindenhova Odin, egy kicsi plusz és meghálálja a rendszer.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

mgus írta:
2019.11.13., szer. 11:54
SoundMania írta:
2019.11.13., szer. 10:29
avl2 írta:
2019.11.13., szer. 07:36


en sem vagyok benne szakember, de az öreg(b)ítés vagy lágyítás sok szerkezeti anyagnal letezö, alkalmazott eljaras. Anyagról függöen alkalmazott hömerseklet es abban töltött idö modositja a (kristály)szerkezetet, celnak megfelelöen tényleg sokféle van.
(régen a kovácsok hagyták pihenni, kitették a cuccot, igy termeszetesen is bekövetkezett valamennyire)

könnyü elképzelni illetve akár találkozni is vele a jégképzödésnél: viszonyoktól függö méretü jég (vagy épp hó-) kristályok lesznek, ugyanígy van a fémekben is; "szerkezeti anyagok tecnologia"-jabol tanultam 30+ éve
ezek között egyszerütöl a bonyolultig sokféle van: 1 alkalommal mondjuk 180°C-ra hevites 1 orara vs. 8-10 alkalommal különbözö hömersekletre hevites (pesze a melegitesi es hütesi gradiens is fontos dT/dt) es ott akár napokig tartás; persze köztük lehütes ...na nyilvan az extrem megoldasnak extrem ára is van
mechanikai tulajdonsagok egyertelmüen merhetöen valtoznak szerkezeti anyagokban igy.
elektromos tulajdonsagok valtozasarol nincs tudasom/ismeretem/infom/velemenyem
Szerintem majd ha a kábeleinket is űrhajókon gyárják , akkor lesz némi áttörés azért a hangminőségben. Addig már nem lesz nagy durranás.
Már ott csinálják őket, csak hát a szállítási költség még igen magas azért kerülnek ennyibe.
Akkor kész.... Ennyi. Részemről.
További jó szenvedést a többinek! :(

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

lehoako írta:
2019.11.13., szer. 11:55
SoundMania írta:
2019.11.13., szer. 10:29
avl2 írta:
2019.11.13., szer. 07:36


en sem vagyok benne szakember, de az öreg(b)ítés vagy lágyítás sok szerkezeti anyagnal letezö, alkalmazott eljaras. Anyagtol függöen alkalmazott hömerseklet es abban töltött idö modositja a (kristály)szerkezetet, celnak megfelelöen tényleg sokféle van.
(régen a kovácsok hagyták pihenni, kitették a cuccot, igy termeszetesen is bekövetkezett valamennyire)

könnyü elképzelni illetve akár találkozni is vele a jégképzödésnél: viszonyoktól függö méretü jég (vagy épp hó-) kristályok lesznek, ugyanígy van a fémekben is; "szerkezeti anyagok tecnologia"-jabol tanultam 30+ éve
ezek között egyszerütöl a bonyolultig sokféle van: 1 alkalommal mondjuk 180°C-ra hevites 1 orara vs. 8-10 alkalommal különbözö hömersekletre hevites (pesze a melegitesi es hütesi gradiens is fontos dT/dt) es ott akár napokig tartás; persze köztük lehütes ...na nyilvan az extrem megoldasnak extrem ára is van
mechanikai tulajdonsagok egyertelmüen merhetöen valtoznak szerkezeti anyagokban igy.
elektromos tulajdonsagok valtozasarol nincs tudasom/ismeretem/infom/velemenyem
Szerintem majd ha a kábeleinket is űrhajókon gyárják , akkor lesz némi áttörés azért a hangminőségben. Addig már nem lesz nagy durranás.
Azért a KSL-SPz nagy durranás nélkül is KSL-SPz :smile53: , szerintem elengedheted a "nagy durranásokat" :D :D :D
Úgy értettem, hogy a jelenlegi válaszékhoz képest már nem lesz....
Szerintem már mindent megcsináltak amit tudtak. Már csak a nektek megfelelő legjobbat kell megtalálnotok.
Megtalálniuk a többieknek.... :)
ANSpx is már igen jó ám! Ezt érdemes észben tartani. De valóban... A ksl ezüstök az a nagyon zene!

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

denesdr írta:
2019.11.13., szer. 11:37
Tctronic írta:
2019.11.13., szer. 11:04
A kábelezés csak egy szűk része a rendszernek, valaki sokra tartja én csak inkább fontosnak tartom, de nem a legfontosabbnak. Megpróbáltam több kábelt, szerintem egy rendszernek nem drága kábelre van szüksége, hanem oda illőre.
Többen itt azt mondják, hogy egy normál PC-s tápkábel az xar. Szerinted az is tud ugyan olyan jó lenni mint egy drágább kábel, ha a megfelelő rendszerbe helyezzük? Vagy van valami minimum szint és ezt egy PC vezeték nem üti meg?
Saját tapasztalatomat írom le. Én a tápkábel beszerzését hagytam utoljára. (nem sorolom, de én is szkeptukus voltam ;) , de most már tudom, hogy a Föld lapos :D )Egy jó tápkábel is hoz mindig előre lépést. De ez lehet, hogy "gyengébb" rendszernél nem olyan számottevő mint egy komolyabbnál, lehet nem fogod meghallani, kihallani, így kvázi felesleges is lehet sajnos.
Évekig éltem az erősítőim saját tápkábelével, sőt jelenlegi előfokomnál a kialakítás miatt nem is nagyon lehetne tápkábelt cserélni. Viszont fékfoknál, és DAC-n (itt már kevésbé) de észrevenni a jótékony hatásait.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1275

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Hm, ismét témánál :smile29: Ábelesz, kóbelesz ( kábelesz :D ..., meg az erdő )
https://youtu.be/5gW9oOlf5E0?t=19

"Hol volt, hol nem volt, hetedhét országon, még az Óperenciás-tengeren is túl, volt egyszer egy király. Az a király erősen szeretett vadászni. Egyszer, amikor vadászgatott, vadászgatott, úgy elveszett az erdőben, hogy sehogy sem talált ki. Ment erre, ment arra, bolyongott, három napig kóborolt az erdőben. Egyszer felsóhajtott: - Bárcsak valaki kivezetne ebből az erdőből, még egy zsák pénzt is adnék neki! Ott termett egy kicsi emberke, nagy szakálla volt, s azt mondja: - Gyere király, utánam, én, kivezetlek. ..."

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

SoundMania írta:
2019.11.13., szer. 10:29
avl2 írta:
2019.11.13., szer. 07:36
LIMAR írta:
2019.11.12., kedd 19:51

Nem vagyok anyagtechnológiai, metallurgiai szakember, de a vezető anyagok szerkezete korántsem homogén. Telis teli vannak belső átmenetekkel, kristály szerkezeti hibákkal, szennyeződésekkel...

a gyártás során ért stressz, ami szintén torzítja a kábel kristályszerkezetét. Ennek a feszültségnek, kényszerített kristályszerkezet deformációnak el kell rendeződnie, vissza kell állnia a nyugalmi állapotba. Ezért is jók az öreg kábelek, amiknek a szerkezete már visszarendeződött, stabil. Vagy ezért is találtak ki mesterséges öregbítési eljárásokat (Kondo)...
en sem vagyok benne szakember, de az öreg(b)ítés vagy lágyítás sok szerkezeti anyagnal letezö, alkalmazott eljaras. Anyagtol függöen alkalmazott hömerseklet es abban töltött idö modositja a (kristály)szerkezetet, celnak megfelelöen tényleg sokféle van.
(régen a kovácsok hagyták pihenni, kitették a cuccot, igy termeszetesen is bekövetkezett valamennyire)

könnyü elképzelni illetve akár találkozni is vele a jégképzödésnél: viszonyoktól függö méretü jég (vagy épp hó-) kristályok lesznek, ugyanígy van a fémekben is; "szerkezeti anyagok tecnologia"-jabol tanultam 30+ éve
ezek között egyszerütöl a bonyolultig sokféle van: 1 alkalommal mondjuk 180°C-ra hevites 1 orara vs. 8-10 alkalommal különbözö hömersekletre hevites (pesze a melegitesi es hütesi gradiens is fontos dT/dt) es ott akár napokig tartás; persze köztük lehütes ...na nyilvan az extrem megoldasnak extrem ára is van
mechanikai tulajdonsagok egyertelmüen merhetöen valtoznak szerkezeti anyagokban igy.
elektromos tulajdonsagok valtozasarol nincs tudasom/ismeretem/infom/velemenyem
Szerintem majd ha a kábeleinket is űrhajókon gyárják , akkor lesz némi áttörés azért a hangminőségben. Addig már nem lesz nagy durranás.
Azért a KSL-SPz nagy durranás nélkül is KSL-SPz :smile53: , szerintem elengedheted a "nagy durranásokat" :D :D :D

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »

SoundMania írta:
2019.11.13., szer. 10:29
avl2 írta:
2019.11.13., szer. 07:36
LIMAR írta:
2019.11.12., kedd 19:51

Nem vagyok anyagtechnológiai, metallurgiai szakember, de a vezető anyagok szerkezete korántsem homogén. Telis teli vannak belső átmenetekkel, kristály szerkezeti hibákkal, szennyeződésekkel...

a gyártás során ért stressz, ami szintén torzítja a kábel kristályszerkezetét. Ennek a feszültségnek, kényszerített kristályszerkezet deformációnak el kell rendeződnie, vissza kell állnia a nyugalmi állapotba. Ezért is jók az öreg kábelek, amiknek a szerkezete már visszarendeződött, stabil. Vagy ezért is találtak ki mesterséges öregbítési eljárásokat (Kondo)...
en sem vagyok benne szakember, de az öreg(b)ítés vagy lágyítás sok szerkezeti anyagnal letezö, alkalmazott eljaras. Anyagtol függöen alkalmazott hömerseklet es abban töltött idö modositja a (kristály)szerkezetet, celnak megfelelöen tényleg sokféle van.
(régen a kovácsok hagyták pihenni, kitették a cuccot, igy termeszetesen is bekövetkezett valamennyire)

könnyü elképzelni illetve akár találkozni is vele a jégképzödésnél: viszonyoktól függö méretü jég (vagy épp hó-) kristályok lesznek, ugyanígy van a fémekben is; "szerkezeti anyagok tecnologia"-jabol tanultam 30+ éve
ezek között egyszerütöl a bonyolultig sokféle van: 1 alkalommal mondjuk 180°C-ra hevites 1 orara vs. 8-10 alkalommal különbözö hömersekletre hevites (pesze a melegitesi es hütesi gradiens is fontos dT/dt) es ott akár napokig tartás; persze köztük lehütes ...na nyilvan az extrem megoldasnak extrem ára is van
mechanikai tulajdonsagok egyertelmüen merhetöen valtoznak szerkezeti anyagokban igy.
elektromos tulajdonsagok valtozasarol nincs tudasom/ismeretem/infom/velemenyem
Szerintem majd ha a kábeleinket is űrhajókon gyárják , akkor lesz némi áttörés azért a hangminőségben. Addig már nem lesz nagy durranás.
Már ott csinálják őket, csak hát a szállítási költség még igen magas azért kerülnek ennyibe.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

diagnet írta:
2019.11.13., szer. 10:02
lehoako írta:
2019.11.13., szer. 08:40
Realfidelity fórumtársunk szerintem igen jó stílusú blogjából egy poszt, érdemes elolvasni, az itt már elhangzott alkotóról, Kondoról szól.
Valóban megindító. A magyar és a szláv nyelvek sokszínűsége nagyban elősegítette az "audiofil" életérzés átvitelét a közép-európai régióban.

Ugyanez így fest egy szektán kívüli irodalmár tollából:
IMG_20181225_221246.jpg
5. sor: "Lignet Rose". Ilyen nincs. Olyan van, hogy Ligne Roset. Ha már ugye az olvasónak kell jobban tudni, mit kéne írni az írónak. Dobálózik azzal, amit leírtak neki, mint menőség. Se korrektor, se senki nem vette észre. :quetionmark:

Nem tudom, honnan az idézet, nem tudom, hogy tartozik ide. Burzsujékról? A Kondo-filozófia pont az Audiolife-blogban lévő dolgokról szól, nem arról, hogy valakinek felvitte a dolgát valaki és épp veretni kell.

"A magyar és a szláv nyelvek sokszínűsége "-ezt pláne nem értem, pedig kommunikációképes vagyok pár szláv nyelven, kérlek, fejtsd ki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lehoako 2019.11.13., szer. 11:57-kor.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Indy »

tamagaba írta:
2019.11.13., szer. 11:38
Olvasom a műszaki és termék részt, sehol egy műszaki leírás. Ha olyan technológiát talált ki, miért nem védjegyezteti? A HOLO:PLUG® Connector-t igen
Mindenesetre nagyon szűkszavü etéren, a többi készülékgyártó meg többször szinte mindent közzétesz. Blockdiagram, alkatrész felhasználást (persze levesszük a fedőt és kiderül rögtön). Egy 4 millás drótot ki fog megblankolni.
Az viszont tény, hogy a legnevesebb készülékgyártók engedik a kiállításon a bedrótozást. Oda azért hülyéket nem engednek - VPI, McIntosh stb.
Pár helyen már olvastam, hogy zenekarok szponzori segítője volt. Na innentől kezd bűzleni a dolog. Persze, hogy jót fognak írni róluk. Lehet, hogy javarészt csak egy nagyon profi marketing húzás. Egy pár helyen ott a plakátjuk és a dicsérő szavak, onnantól kezdve már a nép csak ismétli őket. Amúgy nagyon szép tetszetős termékeket csinálnak.
Ha igaz a története azért, ha nem és megfőzött mindenkit azért jár az elismerés neki.
Látom, mindenképpen keresed az önigazolást, hogy miért nem engedhetsz meg magadnak egy ilyen kaliberű drótot. Szerintem engedd el. ;)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Tctronic írta:
2019.11.13., szer. 11:04
A kábelezés csak egy szűk része a rendszernek, valaki sokra tartja én csak inkább fontosnak tartom, de nem a legfontosabbnak. Megpróbáltam több kábelt, szerintem egy rendszernek nem drága kábelre van szüksége, hanem oda illőre.
Többen itt azt mondják, hogy egy normál PC-s tápkábel az xar. Szerinted az is tud ugyan olyan jó lenni mint egy drágább kábel, ha a megfelelő rendszerbe helyezzük? Vagy van valami minimum szint amit egy PC vezeték nem üt meg?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára denesdr 2019.11.13., szer. 11:39-kor.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

A Hifizés (minőségi zene hallgatás, ki hogy hívja) nem verseny. Számomra soha nem volt az és soha nem is lesz az. Késztetés volt, van, és lesz (ha kell) hogy a "saját képemre" saját elvárásaimnak megfelelőre formáljam a kapott hangot. Olyanra ahogy én szeretem, amilyennek én elképzelem a jó hangot.

A kábelezés csak egy szűk része a rendszernek, valaki sokra tartja én csak inkább fontosnak tartom, de nem a legfontosabbnak. Megpróbáltam több kábelt, szerintem egy rendszernek nem drága kábelre van szüksége, hanem oda illőre.

Sajnos a nagyon végletekig kihegyezett rendszerek nagyon érzékenyek a forrás minőségére. Ha egy SACD-t, vagy DSD-t hallgatsz nagyon jó lehet, de egy gyengébb minőségen sajnos könnyen lehet kiábrándító.

Én a mai napig TV-n keresztül (is) hallgatok zenét pl. YouTube-ról. És igen is jól tud szólni, és igen is élvezetes tud lenni.

Nyilván nem ez a fő csapás irány de ilyen perverzióim is vannak :D

Szóval valóban könnyű eltévedni a hifi mocsárban, erdőben.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

avl2 írta:
2019.11.13., szer. 07:36
LIMAR írta:
2019.11.12., kedd 19:51
fülelek írta:
2019.11.12., kedd 19:16
Az utolsó félmondatra felkaptam a fejem. Erről a véletlenszerűségről írhatnál még.
Nem vagyok anyagtechnológiai, metallurgiai szakember, de a vezető anyagok szerkezete korántsem homogén. Telis teli vannak belső átmenetekkel, kristály szerkezeti hibákkal, szennyeződésekkel...

a gyártás során ért stressz, ami szintén torzítja a kábel kristályszerkezetét. Ennek a feszültségnek, kényszerített kristályszerkezet deformációnak el kell rendeződnie, vissza kell állnia a nyugalmi állapotba. Ezért is jók az öreg kábelek, amiknek a szerkezete már visszarendeződött, stabil. Vagy ezért is találtak ki mesterséges öregbítési eljárásokat (Kondo)...
en sem vagyok benne szakember, de az öreg(b)ítés vagy lágyítás sok szerkezeti anyagnal letezö, alkalmazott eljaras. Anyagtol függöen alkalmazott hömerseklet es abban töltött idö modositja a (kristály)szerkezetet, celnak megfelelöen tényleg sokféle van.
(régen a kovácsok hagyták pihenni, kitették a cuccot, igy termeszetesen is bekövetkezett valamennyire)

könnyü elképzelni illetve akár találkozni is vele a jégképzödésnél: viszonyoktól függö méretü jég (vagy épp hó-) kristályok lesznek, ugyanígy van a fémekben is; "szerkezeti anyagok tecnologia"-jabol tanultam 30+ éve
ezek között egyszerütöl a bonyolultig sokféle van: 1 alkalommal mondjuk 180°C-ra hevites 1 orara vs. 8-10 alkalommal különbözö hömersekletre hevites (pesze a melegitesi es hütesi gradiens is fontos dT/dt) es ott akár napokig tartás; persze köztük lehütes ...na nyilvan az extrem megoldasnak extrem ára is van
mechanikai tulajdonsagok egyertelmüen merhetöen valtoznak szerkezeti anyagokban igy.
elektromos tulajdonsagok valtozasarol nincs tudasom/ismeretem/infom/velemenyem
Szerintem majd ha a kábeleinket is űrhajókon gyárják , akkor lesz némi áttörés azért a hangminőségben. Addig már nem lesz nagy durranás.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ebben az egész hifi játékban egyébként sokan,(köztük persze én is benne voltam )azért vesztik el a fonalat,mert nem tudják hogy mire is van szükségük,nem ismerik saját magukat,és így az elvárásaikat sem.
A mottó és a cél lehetne az,hogy ismerd meg magadat,légy őszinte magadhoz,és gondolkozz racionálisan.
Ha ez meg van és ott van a fejben,akkor nincs az a varázsló és varázspálca ami el tudna téríteni a saját és a nekünk való utunktól ebben a nagy hifi erdőben.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3345

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

diagnet írta:
2019.11.13., szer. 10:02
Ugyanez így fest egy szektán kívüli irodalmár tollából:
Meridian DSP7200SE + Ongaku ?? bravo.gif

PS: Félreértettem. Bocsánat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára juliush 2019.11.13., szer. 10:16-kor.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 582

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

lehoako írta:
2019.11.13., szer. 08:40
Realfidelity fórumtársunk szerintem igen jó stílusú blogjából egy poszt, érdemes elolvasni, az itt már elhangzott alkotóról, Kondoról szól.
Valóban megindító. A magyar és a szláv nyelvek sokszínűsége nagyban elősegítette az "audiofil" életérzés átvitelét a közép-európai régióban.

Ugyanez így fest egy szektán kívüli irodalmár tollából:
IMG_20181225_221246.jpg
IMG_20181225_221246.jpg (3.82 MiB) Megtekintve 2068 alkalommal

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »

tamagaba írta:
2019.11.13., szer. 09:01
Olvasom Nordost-bá blogját
Ekkora varázslót nem láttam még földi létezésem óta
A legnagyobb gyártók berendezéseit kábelezi kiállításokon, audio-feszteken
Küzd mindenki dac-kal, bonyolult gépészeti megoldásokkal, hangközvetítő rendszerekkel
Ő meg csak úgy simán sodri a drótokat és hoppá 4 milla - és azt mondják, hogy jobban szól
Biztos, hogy bent vagyunk a mátrixban, nem tudom melyik bolygóról jött az illető
Azóta győzködöm magam, hogy miért ne lehetne hatással atomi részecske szinten a hangzásra
Változni fog a véleményem már látom, de továbbra is "csak varázsló" szinten tudok beszélni róla :)

https://nordost.com/blog/
Aki 10+ milláért el tud adni egy darab drótot az tényleg varázsló. :D
De ebből is látszik hogy mennyi sz@r rendszer van a világon,mert ha csak ezekkel szól élvezhetően egy cuccos,akkor ott nagy baj van.Persze hallani vélem az indokot,hogy ezzel teljesedik csak ki igazán.Erre csak azt tudom mondani,hogy egy jó rendszernek nincs szüksége ahhoz hogy a végletekig kipolírozzuk,mert ennek már semmi köze a hétköznapi zenehallgatáshoz,ha nem inkább csak egy technikai sport ez,a magamutogatásával együtt.
Kíváncsi lennék azok zenegyűjteményéhez is,akik ilyen kihegyezett rendszereket hallgatnak,hogy ugyan mivel etetik is,mert hogy nem kommersz cd-ékkel,mert azok szarul szólnak és inkább fájnak mint jól esnek,abban szinte biztos vagyok.
Persze van aki sportkocsival szeret terepen is menni,de vajon élvezi e?
Szóval a lényeg az,hogy a mai kommersz felvételekhez amit a többség hallgat egyszerűen szükségtelen az a felbontás és az a kihegyezett hang,amit ezek a csoda rendszerek a csoda drótjaival nyújtanak,mert ennek kb annyi haszna van mint egy 75 colos "18k"-ás tévével sd műsorokat nézni.
De mindenki úgy élvez ahogy tud és akar ha van választása,szóval nekem aztán tök mindegy. :D

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »

lehoako írta:
2019.11.13., szer. 08:32
LIMAR írta:
2019.11.12., kedd 19:51
fülelek írta:
2019.11.12., kedd 19:16
Az utolsó félmondatra felkaptam a fejem. Erről a véletlenszerűségről írhatnál még.
Nem vagyok anyagtechnológiai, metallurgiai szakember, de a vezető anyagok szerkezete korántsem homogén. Telis teli vannak belső átmenetekkel, kristály szerkezeti hibákkal, szennyeződésekkel. Az a szerencsétlen elektromos jel ezeken keresztül vergődik a kábel egyik végétől a másikig. Sohasem ugyanazt az utat járja be. Véletlenszerűen ütközik az anyagszerkezeti hibákba, átmenetekbe. Így véletlenszerűen is torzul az átvitel. Véletlenszerűen jelennek meg olyan komponensek, amik az eredeti jelben nem voltak.
Itt jön be a gyártás során ért stressz, ami szintén torzítja a kábel kristályszerkezetét. Ennek a feszültségnek, kényszerített kristályszerkezet deformációnak el kell rendeződnie, vissza kell állnia a nyugalmi állapotba. Ezért is jók az öreg kábelek, amiknek a szerkezete már visszarendeződött, stabil. Vagy ezért is találtak ki mesterséges öregbítési eljárásokat (Kondo). A kábel bejáratás is zömmel a kristályszerkezet visszarendezését segíti elő.
A kábel gyártás során vannak költséges eljárások, amik során a kristályszerkezet nem torzul jelentősen, nem éri akkora stressz a kábelt. Ezek nem a hagyományosan húzott vezetők, hanem az öntött vezető szálak. Borzasztó költséges, de nagyon jó technológia a stresszmentes vezetők előállítására.
Köszönöm, hogy egy hozzáértő és sok és sok jó kábelt hallott szakértő ezt így leírta. :smile53:

Eszerint a kábel, minőségétől függően hangi torzításokat visz a rendszerbe, a tápkábeltől a hangfalkábelen keresztül az interkonnekten és digitális interkonnekten túl az USB-kábelig mindenhol. Mivel a jelút/tápút nagyrésze maga a kábel a rendszerben, logikus, hogy már a kiindulóponttól kezdve minél kevesebb hangi torzulás menjen végig a rendszeren.

Ha nem tévedek, a kábelek lehűtése (cryo kezelése) is ezt a célt szolgálja, konyhanyelven fogalmazva "lenyugtatja" a fémrácsot.

Jól gondolom, hogy a tápkábel maga/tápkábelek maguk a rendszer (ebből a szempontból torzításmentes) hangjának kiindulópontja(i), hiszen az itt a pl az előfokba, végfokba és a forráskészülékekbe jutó torzítások is fel fognak erősödni? Bocsáss meg, hogy ennyire szájbarágósan kérdezem, de posztod összehasonlíthatatlanul informatívabb, mint a jelenség ellen ágálók "érvei", én pedig a fórumozók nagy többségéhez hasonlóan max. tapasztalatból származó élménnyel rendelkezem.

Előre is köszönöm. :smile53:
Nagyából így van ahogy leírtad, azért sokat számít az anyag tisztasága is, pl. az audioqest-nél külön hengerelik a fém felületét.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Realfidelity fórumtársunk szerintem igen jó stílusú blogjából egy poszt, érdemes elolvasni, az itt már elhangzott alkotóról, Kondoról szól.

(A megemlített árak a poszt megjelenésének idejében, 2013-ban voltak helytállóak. )

https://audiolife.blog.hu/2013/09/19/mr ... ndo_sztori

Részlet:

"Előtte korábban senki nem figyelt fel arra, hogy adott esetben egy ellenállásnak vagy egy kondenzátornak lehet saját hangja. Kondo fedezte fel, hogy a hangképben jelen lévő torzítások sok esetben egy-egy elektronikai szempontból elhanyagolható alkatrész cseréje után megszűnnek. Saját elképzelése szerint az általa megépített készülékek a zene hangját, míg a többiek az elektromosság hangját képviselik. A második nagyon fontos dolog az ezüst felhasználásának jelentősége. Kondo volt az első, aki először használt teljesen ezüstből készült kábelt, majd ezüst szálból tekercselt kimenőtrafót. Készülékei között teljesen szabadon használta a csöveket és azok típusát, ezzel is bizonyítva, hogy hasonló hangot lehet kihozni egy 300B-ből és egy 2A3-ból."

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

LIMAR írta:
2019.11.12., kedd 19:51
fülelek írta:
2019.11.12., kedd 19:16
Az utolsó félmondatra felkaptam a fejem. Erről a véletlenszerűségről írhatnál még.
Nem vagyok anyagtechnológiai, metallurgiai szakember, de a vezető anyagok szerkezete korántsem homogén. Telis teli vannak belső átmenetekkel, kristály szerkezeti hibákkal, szennyeződésekkel. Az a szerencsétlen elektromos jel ezeken keresztül vergődik a kábel egyik végétől a másikig. Sohasem ugyanazt az utat járja be. Véletlenszerűen ütközik az anyagszerkezeti hibákba, átmenetekbe. Így véletlenszerűen is torzul az átvitel. Véletlenszerűen jelennek meg olyan komponensek, amik az eredeti jelben nem voltak.
Itt jön be a gyártás során ért stressz, ami szintén torzítja a kábel kristályszerkezetét. Ennek a feszültségnek, kényszerített kristályszerkezet deformációnak el kell rendeződnie, vissza kell állnia a nyugalmi állapotba. Ezért is jók az öreg kábelek, amiknek a szerkezete már visszarendeződött, stabil. Vagy ezért is találtak ki mesterséges öregbítési eljárásokat (Kondo). A kábel bejáratás is zömmel a kristályszerkezet visszarendezését segíti elő.
A kábel gyártás során vannak költséges eljárások, amik során a kristályszerkezet nem torzul jelentősen, nem éri akkora stressz a kábelt. Ezek nem a hagyományosan húzott vezetők, hanem az öntött vezető szálak. Borzasztó költséges, de nagyon jó technológia a stresszmentes vezetők előállítására.
Köszönöm, hogy egy hozzáértő és sok és sok jó kábelt hallott szakértő ezt így leírta. :smile53:

Eszerint a kábel, minőségétől függően hangi torzításokat visz a rendszerbe, a tápkábeltől a hangfalkábelen keresztül az interkonnekten és digitális interkonnekten túl az USB-kábelig mindenhol. Mivel a jelút/tápút nagyrésze maga a kábel a rendszerben, logikus, hogy már a kiindulóponttól kezdve minél kevesebb hangi torzulás menjen végig a rendszeren.

Ha nem tévedek, a kábelek lehűtése (cryo kezelése) is ezt a célt szolgálja, konyhanyelven fogalmazva "lenyugtatja" a fémrácsot.

Jól gondolom, hogy a tápkábel maga/tápkábelek maguk a rendszer (ebből a szempontból torzításmentes) hangjának kiindulópontja(i), hiszen az itt a pl az előfokba, végfokba és a forráskészülékekbe jutó torzítások is fel fognak erősödni? Bocsáss meg, hogy ennyire szájbarágósan kérdezem, de posztod összehasonlíthatatlanul informatívabb, mint a jelenség ellen ágálók "érvei", én pedig a fórumozók nagy többségéhez hasonlóan max. tapasztalatból származó élménnyel rendelkezem.

Előre is köszönöm. :smile53:

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

LIMAR írta:
2019.11.12., kedd 19:51
fülelek írta:
2019.11.12., kedd 19:16
Az utolsó félmondatra felkaptam a fejem. Erről a véletlenszerűségről írhatnál még.
Nem vagyok anyagtechnológiai, metallurgiai szakember, de a vezető anyagok szerkezete korántsem homogén. Telis teli vannak belső átmenetekkel, kristály szerkezeti hibákkal, szennyeződésekkel...

a gyártás során ért stressz, ami szintén torzítja a kábel kristályszerkezetét. Ennek a feszültségnek, kényszerített kristályszerkezet deformációnak el kell rendeződnie, vissza kell állnia a nyugalmi állapotba. Ezért is jók az öreg kábelek, amiknek a szerkezete már visszarendeződött, stabil. Vagy ezért is találtak ki mesterséges öregbítési eljárásokat (Kondo)...
en sem vagyok benne szakember, de az öreg(b)ítés vagy lágyítás sok szerkezeti anyagnal letezö, alkalmazott eljaras. Anyagtol függöen alkalmazott hömerseklet es abban töltött idö modositja a (kristály)szerkezetet, celnak megfelelöen tényleg sokféle van.
(régen a kovácsok hagyták pihenni, kitették a cuccot, igy termeszetesen is bekövetkezett valamennyire)

könnyü elképzelni illetve akár találkozni is vele a jégképzödésnél: viszonyoktól függö méretü jég (vagy épp hó-) kristályok lesznek, ugyanígy van a fémekben is; "szerkezeti anyagok tecnologia"-jabol tanultam 30+ éve
ezek között egyszerütöl a bonyolultig sokféle van: 1 alkalommal mondjuk 180°C-ra hevites 1 orara vs. 8-10 alkalommal különbözö hömersekletre hevites (pesze a melegitesi es hütesi gradiens is fontos dT/dt) es ott akár napokig tartás; persze köztük lehütes ...na nyilvan az extrem megoldasnak extrem ára is van
mechanikai tulajdonsagok egyertelmüen merhetöen valtoznak szerkezeti anyagokban igy.
elektromos tulajdonsagok valtozasarol nincs tudasom/ismeretem/infom/velemenyem

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3403
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4365
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

cables írta:
2019.11.12., kedd 20:14
pärt írta:
2019.11.12., kedd 18:49
cables írta:
2019.11.12., kedd 18:29
Na jöjjön az a hatalmas like...
Nono, nem addig a'! Hol marad a ledorongolás?
Hát azt ki kell érdemelni. Most túl jó modorúak vagytok. Mintha szeretnétek valamit megtudni a kábel misztikumból.
Majd, ha szokás szerint fröcsögtök, gúnyolódtok, esetleg majd akkor.
Túl jó vagy hozzánk, meg sem érdemeljük. leborulok.gif
A misztikumhoz sokan még túl tenyeres-talpasok vagyunk, még nem lennénk képesek teljesíteni a beavatási szertartás próbáit, hogy csatlakozhassunk páholyodhoz.

Más.
Nem tudom, mennyire lett körbejárva a téma. A kábelek öregedésére gondolok, de ezúttal nem csak a vezetőre, ahol ez öröm, hanem a szigetelésre, forrasztásokra is. A kábel boom óta több évtized eltelt, már bőven lehetnek olyan példányok-akár egykori csúcs típusok is-amikkel elbánt az idő; oxidáció, kiszáradt szigetelés, stb. Tapasztalat?

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »

hollohazi írta:
2019.11.12., kedd 21:58
mgus írta:
2019.11.12., kedd 20:20
cables írta:
2019.11.12., kedd 20:14

Hát azt ki kell érdemelni. Most túl jó modorúak vagytok. Mintha szeretnétek valamit megtudni a kábel misztikumból.
Majd, ha szokás szerint fröcsögtök, gúnyolódtok, esetleg majd akkor.
Ha régen gyártottak jó kábeleket akkor azok ma is megállják a helyüket. Most már csak az a kérdés milyen régen? A nyugodt hangzás már nyuggeres lehet kb 50-60 éves kábelekre gondoltál? Az ezüstöt már akkor is ismerték legfeljebb kanalat gyártottak belőle.
Hetven éves kábel alapanyag használatról tudok, réz kábel előállításánál.
30 éves kábeleim vannak, de sajnos semmit nem változott a hangjuk szerintem. 70 évvel ezelőtt nem lehetett mint olyan hogy hifibe gyártott vezeték, legfeljebb rádió meg tv ha lehetett abba az időbe. Úgyhogy kizárt hogy az akkor jó vezetéket tudtak volna gyártani.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

mgus írta:
2019.11.12., kedd 20:20
cables írta:
2019.11.12., kedd 20:14
pärt írta:
2019.11.12., kedd 18:49


Nono, nem addig a'! Hol marad a ledorongolás?
Hát azt ki kell érdemelni. Most túl jó modorúak vagytok. Mintha szeretnétek valamit megtudni a kábel misztikumból.
Majd, ha szokás szerint fröcsögtök, gúnyolódtok, esetleg majd akkor.
Ha régen gyártottak jó kábeleket akkor azok ma is megállják a helyüket. Most már csak az a kérdés milyen régen? A nyugodt hangzás már nyuggeres lehet kb 50-60 éves kábelekre gondoltál? Az ezüstöt már akkor is ismerték legfeljebb kanalat gyártottak belőle.
Hetven éves kábel alapanyag használatról tudok, réz kábel előállításánál.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »

cables írta:
2019.11.12., kedd 20:14
pärt írta:
2019.11.12., kedd 18:49
cables írta:
2019.11.12., kedd 18:29
Na jöjjön az a hatalmas like...
Nono, nem addig a'! Hol marad a ledorongolás?
Hát azt ki kell érdemelni. Most túl jó modorúak vagytok. Mintha szeretnétek valamit megtudni a kábel misztikumból.
Majd, ha szokás szerint fröcsögtök, gúnyolódtok, esetleg majd akkor.
Ha régen gyártottak jó kábeleket akkor azok ma is megállják a helyüket. Most már csak az a kérdés milyen régen? A nyugodt hangzás már nyuggeres lehet kb 50-60 éves kábelekre gondoltál? Az ezüstöt már akkor is ismerték legfeljebb kanalat gyártottak belőle.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”