Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Általában a hifiről

kimber
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 1915

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kimber » 2019.11.19., kedd 14:03

chord írta:
2019.11.19., kedd 13:55
lehoako írta:
2019.11.19., kedd 13:37
kimber írta:
2019.11.19., kedd 13:26
Szerintem megrögzött pc táp használóknak (direkt nem hívőket írtam) is érdemes volna legalább egy próbát tenniük mondjuk egy 3x2,5 mm-es Van Damme (Titanex) tápkábellel, amelyet másfél méteres hosszban számlával mindennel együtt kiszerel a forgalmazó 5-6.000,-Ft-ért, és ha nem válna be, pár nap alatt el is tudják adni bukta nélkül. Ha mégis beválna, akkor vagy megnyugszik, megelégszik ennyivel, vagy innen indul a játék.
Az a baj, Kimber, hogyha erre még hajlandóak is lennének a saját érdekükben, azt, hogy be kell járatni, azt már nem tudja befogadni a tudatuk. Az a komplexusuk, hogy mindenki velük akar kiszúrni, és, hogy ha őszinték és esetleg kíváncsiak is, akkor meg azt fogják hinni mások, hogy még tapasztalatlanok, vagyis buták ebben a dologban. Van mitől félniük és tanulás helyett inkább félnek tovább. Szerintem.
Adott egy rendszer, pl. egy erősítő. A tápkábeljével meg a toroidjával meg a végtranzisztorjaival, belül, amit valaki így álmodott meg, ill. így realizált. Szól, ahogyan szól. Lehet, hogy szinergiamaximum?, ha fülre is tervezték, akkor nem kizárt.

Bedugjuk, aztán jólvagyunk.
(:))
Van ilyen is, csak sajnos a többség nem ilyen elvek alapján lett megtervezve, éppen ezért elég nagy a kábel érzékenységük. Van akinek ez jó hír, van akinek meg nem az..

chord
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2207

Hozzászólás Szerző: chord » 2019.11.19., kedd 13:55

lehoako írta:
2019.11.19., kedd 13:37
kimber írta:
Szerintem megrögzött pc táp használóknak (direkt nem hívőket írtam) is érdemes volna legalább egy próbát tenniük mondjuk egy 3x2,5 mm-es Van Damme (Titanex) tápkábellel, amelyet másfél méteres hosszban számlával mindennel együtt kiszerel a forgalmazó 5-6.000,-Ft-ért, és ha nem válna be, pár nap alatt el is tudják adni bukta nélkül. Ha mégis beválna, akkor vagy megnyugszik, megelégszik ennyivel, vagy innen indul a játék.
Az a baj, Kimber, hogyha erre még hajlandóak is lennének a saját érdekükben, azt, hogy be kell járatni, azt már nem tudja befogadni a tudatuk. Az a komplexusuk, hogy mindenki velük akar kiszúrni, és, hogy ha őszinték és esetleg kíváncsiak is, akkor meg azt fogják hinni mások, hogy még tapasztalatlanok, vagyis buták ebben a dologban. Van mitől félniük és tanulás helyett inkább félnek tovább. Szerintem.
Jó volt lejjebb, ez a felvetés a csőcselékről csőcserékről.
Mert meglátszott, hogy, van, akinek előny ez, van, akinek hátrány.

Tehát, az van, hogy bármilyen részegység a hifiben, ha kicserélhető könnyen, akkor az ki is lesz cserélve, mert mindig lesz egy jobb, ill. mindig lesz valaki, aki elkezdi, a sokat szidott kereskedőkkel az élen.
A tápkábelek szépen beálltak ebbe az őrületbe rendszer finomhangolásba.

Mekkora szerencse, hogy pl. a végtranzisztorok nem cserélhetők ki könnyedén.
Aki egyszer is belekóstolt pl. a táptrafók cserélgetésébe, az rövid úton rájön, hogy a kábelezés, az egy kispályás, hangot éppen csak karcoló unaloműző játszadozás.

Csak úgy teoretikusan, pszichésen ellenállva ennek az egésznek, olykor, ünnepnapokon, akár gondolkodhatnánk fordítva is.
Vagyis.
Adott egy rendszer, pl. egy erősítő. A tápkábeljével meg a toroidjával meg a végtranzisztorjaival, belül, amit valaki így álmodott meg, ill. így realizált. Szól, ahogyan szól. Lehet, hogy szinergiamaximum?, ha fülre is tervezték, akkor nem kizárt.

Bedugjuk, aztán jólvagyunk.
(:))

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1

blog: Komolyzenei ajánló

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 780

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2019.11.19., kedd 13:37

kimber írta:

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1817

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.11.19., kedd 13:34

-KP- írta:
2019.11.19., kedd 12:32
Látom szóba került Lengyelország. Azért az nagyon nem mindegy, hogy 40 milliós országról beszélünk, az ittenieknél magasabb keresettel. Szintén előnyükre szolgál, hogy közvetlen határosak Németországgal. Ez egyébként a cseheknek is jól jön sokszor.
Ugyan más ügyben, de elég sokat üzletelek, beszélek lengyelekkel (5 éve folyamatosan értékesítünk oda). A 40 milliós lakosság ha megnézzük hazánkat és az ő területüket, teljesen arányos. Előny náluk a tenger és a szomszédos Németország.
Azt látom, tapasztalom, hogy teljesen más mentalitás van náluk. Ha valami nem tetszik békésen, de azonnal kimennek az utcákra. Nyíltan kimondják a véleményüket, és nagyon nyitottak az újdonságokra. Hogy a hifire átfordítsam, a kiállítói szobánkba betérők között volt 8-tól 70 éves korig hobbista, kereskedő, nézelődő, vásárló, sok hölgy, tehát ott nem csak "férfi sportág" a hifi. Volt aki elmondta otthon LP-zik, de érdekli a forrásunk és meséljünk róla hogyan működik. Elkérték a tab-ot, hogy megnézzék a vezérlő felületet, érdeklődve nyomkodták kortól és nemtől függetlenül. Kiemelték, hogy nekik mennyire tetszenek a borítók, háttérinfók az előadótól. Volt egy idősebb úr aki megjegyezte, hogy azt gondolta ezt sokkal nehezebb kezelni, de kellemesen csalódott. A fiatalok érdeklődve nézték a kütyük belső felépítését, mit, hova, miért. Mondták, otthon ők is építenek PC-t, és mit rakjanak bele, hogy jobban szóljon. Kérdezték a szoftverkörnyezetet, miket és hogyan használunk, mert kipróbálnák otthon a gépükön. Egyik 45 körüli édesapa két tizenX éves lányával jött, a lányok hallgatták a zenét, amíg apuka benézett az állvány mögé és a kábelezést vizslatta. Beszélgettem vele egy kicsit, és elmondta ismeri ezeket, neki túlmutatnak a lehetőségein de megköszönte, hogy itt megnézhette és meghallgathatta rendszerbe kötve.

Nekem egy negatív élményem volt, egy 30 körüli srác ballonkabátban, garbóban (kb. 28 fok volt bent) nézegette a gépünket... odamentem hozzá és mondtam neki, ha valamiben a segítségére lehetek, akkor szóljon addig hagyom hadd nézelődjön. Mondta, hogy ő villamosmérnök, és higgyem el ért ehhez nem kell neki magyaráznom semmit, MÁRPEDIG EZ A GÉP NEM ADHATJA KI EZT A HANGOT. Szóval mondjam el végig mi micsoda a gépben. Elkezdtem mondani, hogy az ott a táp. Igen mondta, nem hülye, LÁTJA, HOGY AZ OTT EGY KAPCSOLÓÜZEMŰ TÁP, folytassam. Mondom majdnem, a vége stimmel. A passzív hűtésre azt mondta, szerinte ez sem jó, miért gondoljuk a mozgó, rezgő alkatrészek beleszólnak a hangba? És különben is, ez így nem szólhat... ezután felpattant és idegesen (tényleg) kiviharzott a szobából, végig a folyosón és leszaladt a lépcsőn a lenti szintek felé. Ő volt az egyetlen, akivel nem nagyon lehetett szót érteni, sehogysem. A többiek viszont olyan szinten töltöttek fel, hogy napi 3 ilyen idióta is belefért volna :napsut:
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

kimber
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 1915

Hozzászólás Szerző: kimber » 2019.11.19., kedd 13:26

mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 277

Hozzászólás Szerző: mgus » 2019.11.19., kedd 13:12

A varázslónál lehet kapni speciális tápkábelek kedvező áron, egy próbát megér. :D
https://merlinhardver.hu/termek-reszlet ... zold-18389
Akinek ez sem felel meg akkor még visszatérhet az eredeti fekete kábelekhez.
Jó próbálgatást a varázsló nem tévedhet. :fekverohog:
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,DB audio T-rexux,Tuningusz DVD-2200,
Neotech NEI-1002, Furutech Alpha & Nano liquid.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1066

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2019.11.19., kedd 12:32

Látom szóba került Lengyelország. Azért az nagyon nem mindegy, hogy 40 milliós országról beszélünk, az ittenieknél magasabb keresettel. Szintén előnyükre szolgál, hogy közvetlen határosak Németországgal. Ez egyébként a cseheknek is jól jön sokszor.
Sztereó: Linn Majik DS-I ; Martin Logan Electromotion ESL
Mozi: Anthem MRX500 - Emotiva XPA5 Gen1 - Audiolab 8000x7
Martin Logan Stage - 2db SVS SB12 - 4 x KCS SR10A

mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 277

Hozzászólás Szerző: mgus » 2019.11.19., kedd 12:23

avl2 írta:
2019.11.19., kedd 11:20
az utobbi nehany hsz-ra:

mi ez az egesz ? hahota kiskönyvecske ? lehoako, mit arulsz ? :-)))))

ZolaBA: erdekelne (akar privatban is) a tapkabel tapasztalatod.
enyem: itthon nem probaltam "spécit" az elmult mondjuk 25 ev zenehallgatasa alatt, elvben ellenzem (de kivancsisagbol nyugodtan kiprobalnek itthon párat), jo igy zenet hallgatnom
Ha 25 évig jó volt így, akkor minek erőltetni, használd jó egésségben talán még 25 évig jó lesz. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,DB audio T-rexux,Tuningusz DVD-2200,
Neotech NEI-1002, Furutech Alpha & Nano liquid.

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 734

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.11.19., kedd 11:59

wittao írta:
2019.11.19., kedd 11:29
...szívesen adok Nektek egyet-egyet kipróbálni.
engem valamennyire érdekel, csak "szokatlan" vagyok:
- a kipróbálás talan annyira nem érdekel, hogy 2 postaköltséget szánjak rá
- vagyok annyira zöld, hogy ezert "plusszban" senki ne autozzon/utazzon (esetleg biciklivel ;-)
- nem nagyon jarok Feléd/Felétek, Szentendrén vagyok
(tehat ha pl. erre kirandulsz, ismerös jár úgyis erre, stb. az szuper lenne)

SB Touch vagy Philips CD614 vagy ReVox A76 + Dunaudio Evergreen vagy Quad Elite Int + Kolibri (esetleg Jungson LS3/5A) + REL T2, azaz a szokvanyos tapokbol csak az erösitöbe (es a sub-ba megy), a Touch gyari bedugos tapos, a CD614 "borotvacsatis"
...szoval nehezitett körülmények :smile53:

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.11.19., kedd 11:29

avl2 írta:
2019.11.19., kedd 11:20
az utobbi nehany hsz-ra:

enyem: itthon nem probaltam "spécit" az elmult mondjuk 25 ev zenehallgatasa alatt, elvben ellenzem (de kivancsisagbol nyugodtan kiprobalnek itthon párat), jo igy zenet hallgatnom
LehoÁki kereskedői tevékenységéről én sem tudtam :) mindig van új a nap alatt! Be is került a neve a megfelelő módon felcímkézett fekete halálfejes fiókomba :D
Ha Téged, vagy Zolabát érdekel egy drágább tápkábel, szívesen adok Nektek egyet-egyet kipróbálni.

www.coreaudio.eu

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.11.19., kedd 11:20

az utobbi nehany hsz-ra:

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.11.19., kedd 11:16

ZolaBA írta:
2019.11.19., kedd 11:12
wittao írta:
2019.11.19., kedd 10:59
Szerintem 2000 Ft alatt nem rossz az ar. :D
Hát ennél azért merészebb szintet néztem ki belőled, de legyen... :D

Szóval ha a padláson felejtett zsinegből, cipőfűzőből meg 300 Ft-os dugókból csinálnak valamit, ami súrolja az elvárható villamos és mechanikai megfelelés határát, akkor ha 1500 - ból megállt még szar, de ha kap egy nevet és Kispistike 30 ezerért megveszi ugyanezt, akkor már hájfáj?
Értem :D
Most legalább 5 olyan állítást a számba adtál, amit nem mondtam.
Annyit mondtam, hogy 2000 Ft alatt egy PC-s tápkábel ára nem rossz. Ennyit állítottam. Az összes többi a Te dolgaid/elképzeléseid kivetítése felém, de ezt inkább meghagynám Neked :)

www.coreaudio.eu

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 618

Hozzászólás Szerző: ZolaBA » 2019.11.19., kedd 11:12

wittao írta:
2019.11.19., kedd 10:59
Hát ennél azért merészebb szintet néztem ki belőled, de legyen... :D

Szóval ha a padláson felejtett zsinegből, cipőfűzőből meg 300 Ft-os dugókból csinálnak valamit, ami súrolja az elvárható villamos és mechanikai megfelelés határát, akkor ha 1500 - ból megállt még szar, de ha kap egy nevet és Kispistike 30 ezerért megveszi ugyanezt, akkor már hájfáj?
Értem :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 210

Hozzászólás Szerző: vidor2009 » 2019.11.19., kedd 11:01

Ha jól tudom,Lehoko is kereskedő(ha tévedtem elnézést),így természetesen ez egy tipikus kereskedői marketing!
(Részigazság persze van benne!)
Üdv. Gyuri :napsut:

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.11.19., kedd 10:59

ZolaBA írta:
2019.11.19., kedd 10:51
wittao írta:
2019.11.19., kedd 10:35
Tehat csak az aki olcso tapkabelt vesz? :)
Segíts, hány Ft alatt olcsó? :)

www.coreaudio.eu

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: ZolaBA » 2019.11.19., kedd 10:51

wittao írta:
2019.11.19., kedd 10:35
Segíts, hány Ft alatt olcsó? :)

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.11.19., kedd 10:35

ZolaBA írta:
2019.11.19., kedd 10:32
lehoako írta:
2019.11.19., kedd 08:48
hallott-e már hangszert meg éneket élőben

Embert? élőben? énekelni? ááááááááááá. Azt szinte senki. Csak aki drága tápkábelt vesz.
A többinek meg PCs tápkábel volt a jele már az oviban is! :D

www.coreaudio.eu

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: ZolaBA » 2019.11.19., kedd 10:32

lehoako írta:
hallott-e már hangszert meg éneket élőben

Embert? élőben? énekelni? ááááááááááá. Azt szinte senki. Csak aki drága tápkábelt vesz.
A többinek meg PCs tápkábel volt a jele már az oviban is! :D

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.11.19., kedd 09:22

Aszpirin írta:
2019.11.18., hétf. 07:35
...én, akit hozzászólásaim alapján igazán nem lehet kábelfétisisztának nevezni, még én sem a gyári tápkábeleket használom, mert azok szerintem is “csak arra jók”...
tényleg: saját próba alapján vettél tápkábelt ?
hogy érzed, vaktesztben is kiválasztanád (a "gyárihoz", "PC"-shez képest) ?
milyeneket probaltal, mi maradt ? - ennek a legutobbinak van legkisebb / legkisebb "általános" relevanciája, de engem érdekel, ha másképp nem: pü.-ben.

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.11.19., kedd 09:16

lehoako írta:
Az ügyeskedés, a koppintás, a "megoldjuk okosba"-hozzáállás hagyományosan magyar dolog...
nem érzem, hogy pl. a lengyelek csak a nyilvános, tiszta utakat keresték/nék mindig

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 780

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2019.11.19., kedd 08:48

LIMAR írta:
2019.11.17., vas. 21:36
kaef2 írta:
2019.11.17., vas. 20:54
A lengyel piac szépen pezseg és fejlődik.....
...
Folytatódott a mocskos extrapofit hajhász kereskedők folyamatos alázásával.
Nyílt színteret kaptak tevékenységükhöz az ügyeskedők, "szürke importőrök", csomagtartóból kereskedők, semmiféle legális tevékenységet nem folytathatók. És hosszú évek alatt az ő árképzésük, "termékeik" lettek a mértékadók.
Ilyen morális körülmények között elég nehéz fejlődő, pezsgő piacot fenntartani.
Persze dagonyázni lehet a mocsárban, csak az messze nem egy fejődő piac.
Az ügyeskedés, a koppintás, a "megoldjuk okosba"-hozzáállás hagyományosan magyar dolog, lehetne lovasszobra a Parlament előtt. Tetézi ezt, hogy párosul, ahogy írtad, az eredeti cuccok, a hagyományok kigúnyolásával, leköpködésével. És ami a tömegben teret nyer, az kiszorítja a kisebbséget előbb-utóbb, természetesen a hangminőség semmilyen tekintetben nem számít. Nem az igényes utánépítésekre gondolok, sem a kispéldányszámú, kézműves fejlesztésekre, hanem a buta agymosásra, hogy előbb-utóbb a fontos alkatrészekre ráfogják, hogy nem számítanak, mert (és akkor itt jön egy rosszul értelmezett műszaki origójú eszmefuttatás, hogy más miért számít JOBBAN)... És olyanok, akik kb 1 órát sem töltöttek a pszichológia megismerésével, nyomják a pszichoakusztika-professzor szerepben a tuttit...
MInden számít, már, ha valaki meg akarja hallani és meg is tudja hallani.
KIlóg a hamisítványok lólába, kínai FETek, kínai, alibabás Kondo és AN-kábelek, ha tudod, milyen az eredeti.

A magasiskolát nem mindenkinek van szerencséje megismerni. Baj, ha a mainstream-megítélés abba az irányba megy, hogy inkább utálni kell, mert neki lehet esni vkinek, hogy a PCs tápkábel ugyanolyan jó és inkább vegyél Lomexes alkatrészekből felépített komponenseket hozzá, és felejtsd el a "sznobériát". Meg upgradelj sok százezerért, de persze csak FONTOS komponenseket, mert aki azt mondja, hogy a jelút/tápút 80%-a is nagyon számít, az nem tudja, miről szól ez a valójában kipotizós, kicsúszkázós, megmérős, nagyon műszaki hobbi. És összekeverődik ez a hobbi a stúdióüzemeltetéssel, a "csakazértis" nagyobb felbontással, miközben a lényeg elveszett vagy soha ott sem volt.

A kérdés, hogy hallja-e az illető, hogy jobban szól. Hogy tudja-e, mit kell hallani (hallott-e már hangszert meg éneket élőben), vagy magabiztos lesz a DSD, a studio-master-felbontás meg Ákos-videók láttán.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2069

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2019.11.18., hétf. 12:47

tamagaba írta:
2019.11.18., hétf. 12:32
istvan01 írta:
2019.11.18., hétf. 12:15
tamagaba írta:
2019.11.18., hétf. 11:19
Közben egy láma kérdés:
csöves erősítő haza tudja vágni a hangdoboz magas sugárzóját (szalagos pl.) ?
Ez ennyiből szerinted válaszolható?
Hasonlattal, okozhat-e rákos megbetegedést ha állandóan nejlon zoknit használsz?

Legegyszerűbben pl attól, az erősítő magasfrekisen gerjed, az NFB visszacsatolás okozhat ilyet, mert a kimenő valahol 30kHz felett rezonáns (majd minden audio trafó szórt induktivitás-szórt kapacitás által képes rezonás púpra magasfrekin), az visszacsatolva pozitív visszacsatolássá válhat és kész a lavina.
Jellemzően csövesek csinálhatnak ilyet?
Tranyósoknál még nem hallottam ilyenről (felhasználói hibát leszámítva)
nejlon zoknis hasonlatom erre is passzol. Erre nincs kategorikus válasz, pláne hogy bezzeg a tranyós az nem produkál ehhez hasonlót.
A látszólagos egyszerűbb csöves erősítő felépítés, kapcsolás még nem jelenti azt, hogy ott nem lehet hibázni, vagy határ közeli paraméterezést beépíteni. Vica-versa, a tranyósokat is el lehet cseszni konstrukciósan is, miközben mindig több alkatrészből jön ki a hasonló hangképesség mint csöves társaiknál. Az alkatrészek és építés megbízhatósága .. tudom, ezek nagyon általános dolgok. De, pl félvezetős áramkörök szinte mindig több szinten visszacsatoltak, DC és AC-ban is, ha azok gerjednek, akkor bizony 50kHz és 1Mhz között is képesek erre.
Tehát érteni illik a körülményeket ahhoz hogy minél kisebb kockázattal tudja használni a juzer.

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 129
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.11.18., hétf. 12:32

istvan01 írta:
2019.11.18., hétf. 12:15
tamagaba írta:
Közben egy láma kérdés:
Hasonlattal, okozhat-e rákos megbetegedést ha állandóan nejlon zoknit használsz?

Legegyszerűbben pl attól, az erősítő magasfrekisen gerjed, az NFB visszacsatolás okozhat ilyet, mert a kimenő valahol 30kHz felett rezonáns (majd minden audio trafó szórt induktivitás-szórt kapacitás által képes rezonás púpra magasfrekin), az visszacsatolva pozitív visszacsatolássá válhat és kész a lavina.
Jellemzően csövesek csinálhatnak ilyet?
Tranyósoknál még nem hallottam ilyenről (felhasználói hibát leszámítva)
Onkyo 303-505-909; Revox 750-760-B77; Háromszög Antal; Tiszta Acoustic Dream 77; PC Asus Xonar Essence STX; Tidal; Foobar2000; sima dreótok; Csi; Szinergia; 230V; Paks; szinkrongenerátor ...

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2069

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2019.11.18., hétf. 12:15

tamagaba írta:
Közben egy láma kérdés:

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 129
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.11.18., hétf. 11:19

Közben egy láma kérdés:
Onkyo 303-505-909; Revox 750-760-B77; Háromszög Antal; Tiszta Acoustic Dream 77; PC Asus Xonar Essence STX; Tidal; Foobar2000; sima dreótok; Csi; Szinergia; 230V; Paks; szinkrongenerátor ...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”