Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Minden modi szabin van :smile29:
ily bohózatba fulladjon ezen érdekes topik...

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: marconi »

bitrograde írta:
2019.11.21., csüt. 11:41
Mostanában többször is belefutottam abba, hogy vannak, akik vonalkimenettel rendelkező hordozható lejátszót használnak forrásnak asztali-nappali rendszerben. Nálam is szolgál egy FiiO X5 mk I ebben a minőségben, de tegnap egy FiiO X9 mk II-t volt szerencsém hallani. Szerintem egyáltalán nem megvetendő hanggal. Másnak van esetleg ezzel (ezekkel vagy más készülékekkel) tapasztalata? Áruk ugyan borsosnak tűnik, de tekintve hordozhatóságukat, funkcióikat nem is tűnnek olyan rossz befektetésnek az ilyen kis "kütyük"? Hasonlította már valaki más futómű-DAC rendszerekhez őket?
Szerintem nem asztali rendszerbe való az. Haverom FiiOját rádugtugtuk a rendszeremre mert kiváncsi volt, de el is szomorodott gyorsan. Fakó jellegtelen dinamikátlan lélektelen hang volt a normál készülékhez képest. Olyan igazi gyenge semmilyen.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

kaef2 írta:
2019.11.21., csüt. 15:21
lehoako írta:
2019.11.21., csüt. 14:07
kaef2 írta:
2019.11.21., csüt. 10:16

...

Részt vehettem számos hivatásosok által szervezett vakteszten, nagy felbontású anyagok és tömörített vs tömörítetlen témában is, és általában semmi olyan különbséget nem lehetett detektlni, amit ismert környezetben amúgy könnyen felismer az ember, ha már különbségekre és nem a zenei folyamatokra akarna fókuszálni.
Hivatásos kicsodák és micsodák? :-))) Szerinted elég felkészültek lehettek, ha, ahogy írod, semmi különbséget nem detektáltak...

Ha idézel, ne törölj a szerzőre vonatkozó infót lécci, pláne ne írd át másra. Lopásnak/plágiumnak hívjuk.
??????

Milyen szerzőre vonatkozó micsodát töröltem? Írtam át? Plagizáltam?
A kérdés, hogy hivatásos kicsodák-micsodák voltak az illetők? Hivatásos mérnökök? Vagy hivatásos zenészek? Vagy hivatásos vaktesztelők?

Ma 9:31-kor válaszoltam TcTronicnak. Benne ezzel:

"Persze, ha hallásunk tévedhetőségének a bizonyítása a tét, akkor jó ez a teszt, és majd lehet ismételgetni, hogy senki nem tudta ezt meg azt, de valóban ezt akarjuk belátni? Ha igen, akkor van értelme.

HA 2 kábel közti különbséget akarjuk kritikusan meghallgatni és eldönteni, h melyik tetszik jobban, akkor nem kell hozzá 3 meg 5, meg fél óra után visszarakom, meg satöbbi. Ez csak tudatosan megkavar mindenkit, mintha nem lenne különbség, meg mintha nem tudnánk megmondani... :P"

Ajkamici idézett ezután, 10:03-kor:

"Lehoako irta : "Persze, ha hallásunk tévedhetőségének a bizonyítása a tét, akkor jó ez a teszt, és majd lehet ismételgetni, hogy senki nem tudta ezt meg azt, de valóban ezt akarjuk belátni? Ha igen, akkor van értelme.
HA 2 kábel közti különbséget akarjuk kritikusan meghallgatni és eldönteni, h melyik tetszik jobban, akkor nem kell hozzá 3 meg 5, meg fél óra után visszarakom, meg satöbbi. Ez csak tudatosan megkavar mindenkit, mintha nem lenne különbség, meg mintha nem tudnánk megmondani... :P "

Ezután 10:16-kor Te idézted ajkamici posztját, benne az idézettel tőlem, (""Persze, ha hallásunk tévedhetőségének a bizonyítása a tét, akkor jó ez a teszt, és majd lehet ismételgetni, hogy senki nem tudta ezt meg azt, de valóban ezt akarjuk belátni? Ha igen, akkor van értelme.
HA 2 kábel közti különbséget akarjuk kritikusan meghallgatni és eldönteni, h melyik tetszik jobban, akkor nem kell hozzá 3 meg 5, meg fél óra után visszarakom, meg satöbbi. Ez csak tudatosan megkavar mindenkit, mintha nem lenne különbség, meg mintha nem tudnánk megmondani... :P " ),

de ezt kitörölted az elejéről: "Lehoako irta :"

Rosszul rekonstruálom? :D

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

lehoako írta:
2019.11.21., csüt. 14:07
kaef2 írta:
2019.11.21., csüt. 10:16

...

Részt vehettem számos hivatásosok által szervezett vakteszten, nagy felbontású anyagok és tömörített vs tömörítetlen témában is, és általában semmi olyan különbséget nem lehetett detektlni, amit ismert környezetben amúgy könnyen felismer az ember, ha már különbségekre és nem a zenei folyamatokra akarna fókuszálni.
Hivatásos kicsodák és micsodák? :-))) Szerinted elég felkészültek lehettek, ha, ahogy írod, semmi különbséget nem detektáltak...

Ha idézel, ne törölj a szerzőre vonatkozó infót lécci, pláne ne írd át másra. Lopásnak/plágiumnak hívjuk.
??????

Milyen szerzőre vonatkozó micsodát töröltem? Írtam át? Plagizáltam?

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

bitrograde írta:
2019.11.21., csüt. 11:41
Mostanában többször is belefutottam abba, hogy vannak, akik vonalkimenettel rendelkező hordozható lejátszót használnak forrásnak asztali-nappali rendszerben. Nálam is szolgál egy FiiO X5 mk I ebben a minőségben, de tegnap egy FiiO X9 mk II-t volt szerencsém hallani. Szerintem egyáltalán nem megvetendő hanggal. Másnak van esetleg ezzel (ezekkel vagy más készülékekkel) tapasztalata? Áruk ugyan borsosnak tűnik, de tekintve hordozhatóságukat, funkcióikat nem is tűnnek olyan rossz befektetésnek az ilyen kis "kütyük"? Hasonlította már valaki más futómű-DAC rendszerekhez őket?
Létezik az, hogy még nincs róla teszt a neten? Az 5ösről láttam a videót, bíztató, de ez akkor csak akksiról megy, és DACba van rajta kimenetként egy 3.5-es jack?

Meg kell modolni és toroidról táplálni. :D

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

kaef2 írta:
2019.11.21., csüt. 10:16

...

Részt vehettem számos hivatásosok által szervezett vakteszten, nagy felbontású anyagok és tömörített vs tömörítetlen témában is, és általában semmi olyan különbséget nem lehetett detektlni, amit ismert környezetben amúgy könnyen felismer az ember, ha már különbségekre és nem a zenei folyamatokra akarna fókuszálni.
Hivatásos kicsodák és micsodák? :-))) Szerinted elég felkészültek lehettek, ha, ahogy írod, semmi különbséget nem detektáltak...

Ha idézel, ne törölj a szerzőre vonatkozó infót lécci, pláne ne írd át másra. Lopásnak/plágiumnak hívjuk.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Talán Schrödinger élvezi amikor fél macskája van.
Ez nem ciki. Ciki az, amikor eközben egyszer arról beszél, hogy temetést kell szervezzen, máskor meg arról, hogy a macskával fog aludni ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

bitrograde írta:
2019.11.21., csüt. 11:41
Mostanában többször is belefutottam abba, hogy vannak, akik vonalkimenettel rendelkező hordozható lejátszót használnak forrásnak asztali-nappali rendszerben. Nálam is szolgál egy FiiO X5 mk I ebben a minőségben, de tegnap egy FiiO X9 mk II-t volt szerencsém hallani. Szerintem egyáltalán nem megvetendő hanggal. Másnak van esetleg ezzel (ezekkel vagy más készülékekkel) tapasztalata? Áruk ugyan borsosnak tűnik, de tekintve hordozhatóságukat, funkcióikat nem is tűnnek olyan rossz befektetésnek az ilyen kis "kütyük"? Hasonlította már valaki más futómű-DAC rendszerekhez őket?
Szia! Ha konkrétan dedikált hordozható lejátszóval nem is, akár nagyfelbontású anyagok bithelyes lejátszására is felkészített szoftvert futtató mobiltelefonra csatlakoztatott külső DAC-cal, egészen konkrétan a Resonessence Herus-szal nagyon jó tapasztalatokat szereztem. Eredetileg az akkori Metrum Octave-om mellé szereztem be, elsősorban asztali használatra, hogy legyen DSD-képes vonal is és nem vallott szégyent, sőt! Pár éve a hangfalaim próba hallgatásához is így vittem anyagot, ahol aztán méregdrága TAD erősítésen keresztül is nagyon szépen zenélt, még a TAD szuper high-end front-endjével szemben is. Ami persze nagy odafigyeléssel jobbnak bizonyult, de meglepően szűk volt a differencia. Az "Amused to Death" 24/192-ben fenomenális volt rajta is!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Én maximálisan egyetértek kaef2-vel,mert csak így érdemes választani.
Annyival kiegészíteném,az én tapasztalataim legalábbis azt mutatják,hogy a hiányérzet a jobb után a rosszabbat visszatéve őszintébb és drasztikusabban is érzékelhető,mint az új dolog betétele utáni becsapós,mintha ez jobb lenne érzés.Tehát ha jobb az új,akkor az a régi visszarakása után mutatja meg igazán azt hogy mennyire is.Mutathatja a betétel után is,de az becsapós lehet,és sokkal őszintébb a kivétel utáni hiányérzet érzés,már ha van és tényleg jobb volt az új cucc.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kaef2 írta:
2019.11.21., csüt. 10:16
Sokszor leírtam már, hogy a vaktesztek a zenehallgatásban (és a hang hallgatásában) nem működnek. Egyszerűen rosszul modellezik az elmélyült zenehallgatást, amit jó esetben egy hifi rendszer tulajdonosaként általános esetben át kellene élnünk és teljesen másféle "fókuszálásra" kényszerítenek bennünket, mint amit normál esetben a zenehallgatás jelent.

Részt vehettem számos hivatásosok által szervezett vakteszten, nagy felbontású anyagok és tömörített vs tömörítetlen témában is, és általában semmi olyan különbséget nem lehetett detektlni, amit ismert környezetben amúgy könnyen felismer az ember, ha már különbségekre és nem a zenei folyamatokra akarna fókuszálni.

Már vagy 20 éve mondogatom, hogy együtt kell élni a kiválasztottakkal, meg a lecserélendőkkel, ha lehet legalább egy-két hétig.

A hifiben ugye semmi sem sürgős, soha nem kell percek vagy órák alatt döntést hozni.
Már persze ha az ember hosszú távú döntéseket akarna hozni.
jo lenne a fentin kulturaltan elmélkedni, emészteni !!!

emésztem: kaef2 nyilvan rengeteg dolgot hallott, es a fentit irja; azaz otthon, masutt siman különbsegek erzekelese, "hivatasosok altal szervezetten" meg nem !! ez nagyon elgondolkodtato.
akkor itt nagyon erösen az erzekelesre helyezödik a hangsuly.

szkeptikusan: ez nem csak elkenés, máris kibúvó ? (semmi szemelyesseg, értem, elismerem, hogy kaef2-nek igy van !! ha valaki is bantva érezné magát: ne tegye, nincs bennem ilyen szandek semennyire sem)
nem lehet olyan vakteszt, ahol "elegendö" nyugodtsag* van ?
ha ennyire allapotfüggö a felismeres, akkor otthon biztos, hogy nem masmiatt van különbsegerzekeles ? (azaz ismert dolog adja a biast)

*: en nem erzem magam egy "teszten" nem "alapállapotúnak" - persze lehet: nem érzem, de attól mégis csak az van, van kis felfokozottsag, nem alapállapot, es ezert nem "müködik" a vakteszt.
...csak ugye teljesen hasonloan otthon is lehet ez: nem érzem, hogy valamiféle bias van (mert kedves volt a "tukmáló", barátságos, jó hangulatú az odaadása a cuccnak, szép a színe, jó a tapintása, ...), de van, és ezert érzem jobbnak ?


autok fogyasztasa is eszembe jutott: sokan szidjak a megadott fogyasztasi adatokat, hogy nem valos, nem realis stb. pedig DE, azok: realisak, a kontrollalt körülmenyek között - minden mp-re meg van adva a sebesseg es betartasi tolerancia, stb. - annyi a fogyi. Csak az utcan az emberek többsege maskepp es mast megy es masok a körülmenyei, emiatt adodik mas fogyasztasa. (ala hifi: körülmenyek, környezet hatása)
Az csak nagyon különbözö technologiak mellett valosul meg, hogy 2 gepböl az egyik a kontrollalt körülmenyek között "vaskosan, elegendöen" jobb, valosagban meg "egyertelmüen/relevansan/vaskosan" rosszabb.
Az barmikor elöfordulhat, hogy kontrollalt es azonos körülmenyek között 2 gep egyforma fogyasztasu, de valosagban =mas körülmenyek között mas fogyasztasu ! az is elöfordulhat, hogy kontrollalt körülmenyek között 2 gep különbözö fogyasztasu, de a valosag mas körülmenyei között egyforma fogyasztasu.

A valosagban a körülmenyek nem kontrollalhatoak, ez nagy fogyasztaskülönbseget okoz. ....nem tudom a hifiben nem ennek "aldozatai" vagyunk/leszünk-e ? nem kontrollalt körülmenyek, marginalis befolyasok döntenek ? kontrollalt körülmenyek között meg nincs erzekelhetö klönbseg ??

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Mostanában többször is belefutottam abba, hogy vannak, akik vonalkimenettel rendelkező hordozható lejátszót használnak forrásnak asztali-nappali rendszerben. Nálam is szolgál egy FiiO X5 mk I ebben a minőségben, de tegnap egy FiiO X9 mk II-t volt szerencsém hallani. Szerintem egyáltalán nem megvetendő hanggal. Másnak van esetleg ezzel (ezekkel vagy más készülékekkel) tapasztalata? Áruk ugyan borsosnak tűnik, de tekintve hordozhatóságukat, funkcióikat nem is tűnnek olyan rossz befektetésnek az ilyen kis "kütyük"? Hasonlította már valaki más futómű-DAC rendszerekhez őket?
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

ajkamici írta:
2019.11.21., csüt. 10:03
"Persze, ha hallásunk tévedhetőségének a bizonyítása a tét, akkor jó ez a teszt, és majd lehet ismételgetni, hogy senki nem tudta ezt meg azt, de valóban ezt akarjuk belátni? Ha igen, akkor van értelme.
HA 2 kábel közti különbséget akarjuk kritikusan meghallgatni és eldönteni, h melyik tetszik jobban, akkor nem kell hozzá 3 meg 5, meg fél óra után visszarakom, meg satöbbi. Ez csak tudatosan megkavar mindenkit, mintha nem lenne különbség, meg mintha nem tudnánk megmondani... :P "

Fentiek, véleményem szerint az esszenciája az egész kábelteszt vakteszt hamis "őrületeinek". :smile32:
Azért nincs értelme, mert csak különbségeket fogunk jó esetben hallani, de hogy melyikkel fogunk tudni együtt élni hosszabb távon
azt nem lehet cserélgetésekkel percek alatt eldönteni. szvsz.
Engem sokszor becsapott már a hirtelen lelkesedés.
Minimum kell két három négy nap zenehallgatás, aztán dönts.
Sokszor leírtam már, hogy a vaktesztek a zenehallgatásban (és a hang hallgatásában) nem működnek. Egyszerűen rosszul modellezik az elmélyült zenehallgatást, amit jó esetben egy hifi rendszer tulajdonosaként általános esetben át kellene élnünk és teljesen másféle "fókuszálásra" kényszerítenek bennünket, mint amit normál esetben a zenehallgatás jelent.

Részt vehettem számos hivatásosok által szervezett vakteszten, nagy felbontású anyagok és tömörített vs tömörítetlen témában is, és általában semmi olyan különbséget nem lehetett detektlni, amit ismert környezetben amúgy könnyen felismer az ember, ha már különbségekre és nem a zenei folyamatokra akarna fókuszálni.

Már vagy 20 éve mondogatom, hogy együtt kell élni a kiválasztottakkal, meg a lecserélendőkkel, ha lehet legalább egy-két hétig.

A hifiben ugye semmi sem sürgős, soha nem kell percek vagy órák alatt döntést hozni.
Már persze ha az ember hosszú távú döntéseket akarna hozni.

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Lehoako irta : "Persze, ha hallásunk tévedhetőségének a bizonyítása a tét, akkor jó ez a teszt, és majd lehet ismételgetni, hogy senki nem tudta ezt meg azt, de valóban ezt akarjuk belátni? Ha igen, akkor van értelme.
HA 2 kábel közti különbséget akarjuk kritikusan meghallgatni és eldönteni, h melyik tetszik jobban, akkor nem kell hozzá 3 meg 5, meg fél óra után visszarakom, meg satöbbi. Ez csak tudatosan megkavar mindenkit, mintha nem lenne különbség, meg mintha nem tudnánk megmondani... :P "

Fentiek, véleményem szerint az esszenciája az egész kábelteszt vakteszt hamis "őrületeinek". :smile32:
Azért nincs értelme, mert csak különbségeket fogunk jó esetben hallani, de hogy melyikkel tudunk együtt élni hosszabb távon
( már ha persze ez a cél ..) azt nem lehet cserélgetésekkel percek alatt eldönteni. szvsz.
Engem sokszor becsapott már a hirtelen lelkesedés.
Minimum kell két három négy nap zenehallgatás, aztán dönts.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Tctronic írta:
2019.11.20., szer. 18:40
Csak egy kis elméleti dolog. Fapaci nem olyan régen felajánlotta, hogy csinál egy ha jól tudom vak tesztet. Ha jól emlékszem talán három összekötő kábelt egymás után tesz be a rendszerébe. Bármilyen zenei anyagot meg lehet hallgatni rajta, majd kis idő elteltével (fél-1 óra) újra beteszi valamelyik kábelt és fel kell ismerni. Sajnos nem tudom megvalósult-e a teszt, ha igen mi lett a végeredménye? Ha egy idegen rendszeren, hallgatunk zenét, akkor "emlékszünk"-e a kábel hangjára, vagy az összehasonlítást csak azonnal képes meghallani a fülünk? De ugyanezt a saját rendszerünkön is kipróbálhatjuk elvileg, csak kell egy segítő.
A lényeg, a fülünk, agyunk fél óra egy óra után is képes-e felismerni/megkülönböztetni a kábeleket? gondolkodik.gif

Mondjuk háromnál könnyen be lehet tippelni véletlenszerűen, de négy esetleg ötnél?
31_1_21.gif 31_1_21.gif 31_1_21.gif

A vaktesztekről nemrég le lett itt írva, hogy annyi a bizonytalansági tényező, hogy az eredményük kérdéses. Azt, hogy 1 órával korábban melyik kábelt hallottad, 3 kb ugyanolyan hangú kábel közül, nem hiszem, hogy bizonyossággal meg lehet mondani. Tökéletes félrevitele ez a jelenleg felvetett kérdésnek, hogy van-e különbség 2 azaz KETTŐ kábel hangja között. Ehhez nem kell vakteszt.

Persze, ha hallásunk tévedhetőségének a bizonyítása a tét, akkor jó ez a teszt, és majd lehet ismételgetni, hogy senki nem tudta ezt meg azt, de valóban ezt akarjuk belátni? Ha igen, akkor van értelme.

HA 2 kábel közti különbséget akarjuk kritikusan meghallgatni és eldönteni, h melyik tetszik jobban, akkor nem kell hozzá 3 meg 5, meg fél óra után visszarakom, meg satöbbi. Ez csak tudatosan megkavar mindenkit, mintha nem lenne különbség, meg mintha nem tudnánk megmondani... :P

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

robi20064 írta:
2019.11.20., szer. 17:04
lehoako írta:
2019.11.20., szer. 16:34

Kb majdnem minden DIY... Vas "A" osztályú 20 wattos Hiraga-építés, violin fórumtárs igényességét dícséri :smile53: , tápkábel DIY, hangfalkábel: tripla OCOS, DAC egy 20E Ft-os Hivox nagyonrégi (DAColás-ban ott a fotó), kb 1 hete akarok belső fotót csinálni róla, de még nem kaptam szét, inkább hallgatom. Ez ilyen... :-) Gépről megyünk, kopasz foobar 2000, bordor ezüst USB-kábel (de lehetne SChmitt Feri is :smile53: ), Humanaudio Tabla, akksis transzport, digi kábel Audio Note 20 szálas régi Vx. Ja, és a gépben a legolcsóbb Paul Pang, analóg táp by MZ/X vagy emzeperix, nemtom, melyik helyesírás az igazi. Benne Nichicon Super Through kondik, KG (M) 15000 uF-osak (x2) és külön toroid.

Sztem semmi extra. A kütyüzésfaktort kimaxoltam, és sokkal jobban bejött, mintha vettem volna egy drága vasat (a Hiragának 3. tulaja vagyok, 60E-be fájt öszvisz, óriási mákkal vettem), azonnal banánaljzatcsere, AN Meishukra, poticsere ALPSról TKDra (tefloncsőben palládiumhuzalokkal, thx to Valhalla), meg még rendelés alatt van pár ellenállat meg kondér :-))). Tripla OCOS végén AN ezüstbanánok.

Van felfelé még bőven, de mindenben megfelel nekem. Sokan jártak már nálam, ha akarják, leírják, h szerintük. Vagy szerintük nem :-)))
Ergo a hangal kabel joval tobbe kerult mint a DAC vagy akar par masik kisebb komponens. Par random kerdes ami felmerult igy a fentiek lattan :)

1. Minden kabelcsere, toroid trafo, poticsere, banancsere utan hatarozottan meg tudtad allapitani hogy "jobb" lett a hang?
2. Abszolult nem a Hivox-ot minositve, az esetleg felmerult mar benned hogy ha egy picit tobbet aldoznal a DAC-ra akkor lehetseges hogy tobbet kapnal hangban mint a tobbi "kutyuzessel", vagy meg vagy rola gyozodve hogy "rendszerszinergia" szempontjabol a mostani az ueber?
3. A foobar mivel van etetve? Lokalis "netrol" jott - valaki altal kodolt - mp3, flac, esetleg streaming? Vagy the rippelted be a CD-ket?
1.) Az elvégzett cserék után jobb lett a hang, igen.
2.) Ideiglenes ez a megoldás most, feljebb fogok lépni DAC vonalon, az újabb HIvox DAComba belevert a villám, meg még van egy harmadik is, most javítódik/készül Zolinál. A HIvox vonalon maradok, sztem alapvetően nem a "többet áldozás" a lényeg, persze, számomra eszetlen költésekkel is lehet javítani a hangzást.
3.)Foobar FLACot ad, elég sokszínű archívumom van külső vinyón. Nem én rippeltem be a CDket, de valóban, van egy CDs forrásom is, egy MArantz CD 6000 KI.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

asebestyen írta:
2019.11.20., szer. 16:54
lehoako írta:
2019.11.20., szer. 14:42

Az ízben érezhető különbségről volt szó. MInt a bundás kenyér margarinnal, olajjal vagy vajjal. Akárki akármit mér vagy nem mér, sztem mindenki ki tudja magának választani a megfelelőt. Sztem a margarin ipari hulladék, az olaj sem jó ide, vajjal meg isteni. Nem kell túlfilózni. Aki akarja, méregessen, vagy legyen frusztrált, h mérnök létére lövése nincs, és akkor nyomassa, h nincs különbség ízben se. OK. Sztem senkit ne zavarjon.

Merjük már vállalni, amit hallunk és ahogy tetszik... vagy ennyire süket mindenki, hogy műszer kell a zenéhez? Egy hifis társaságban? Ez télleg komoly? :quetionmark:
Szó sincs róla. Műszaki emberek szeretik érteni mi miért van úgy ahogy, azon túl, hogy szubjektíve érzékel valamit. A műszaki ember objektíve szeretne megismerni jelenségeket. Ennek ott van jelentősége többek közt, hogy akkor ha ez teljesülne, illetve minél nagyobb százalékban teljesül, annál tudatosabban lehetne építkezni, nem lövöldözni sötétben a sörétessel, majd csak felnyikkan valami. Pont ezek azok a dolgok, amiken jó lenne nem csak filózni, hanem megérteni. Nekünk jó lenne, egyeseknek meg nem...
Ahogy Orosz professzor is mindig mondja, a legotrombább tudományos(kodó) magyarázatokat a filozófusok adják. Mindig. A megismerés folyamata (ennek kezdeti szakaszában ott van a filózás is akár), a modellezés, a bizonyítás, a kivételek keresése egy némileg bonyolultabb, nehezebb, de szerintem sokkal többre való módja a világ megismerésének, mint a félinformációk alapján történő agyalás és filozofálás. Ha Te azt mondod, ennek az oldalnak tanulnia kell a saját szubjektív ítéletben való megbízást, azt el tudom fogadni, én dolgozom rajta (tényleg), ugyanakkor én ugyanezt javaslom a másik oldalnak is, hogy komoly tudományos munkákat érdemes lenne lassan megbecsülni, esetleg 1-1 képviselőjével történt negatív tapasztalatokat nem az egész tudományra kiterjeszteni.
Teljesen igazad van. A lényeg, hogy egyelőre, még, megfelelő mennyiségű tapasztalat hiányában nem fog tudni senki szabályt alkotni. Először megtapasztaljuk, aztán a tapasztaltakat leszűrjük és aztán lehet kikövetkeztetni a szabályt és leírni objektíve a jelenséget. A fejlődés ellen nem az hat, hogy mindenkinek mindenféle elmélete keletkezik az elején, hanem, ha (és itt a mérnökökre gondolok, akiknek, ahogy elhangzott, a sajtos pogácsától a mókuskerékig mindent, de mindent köszönhetünk), a legelején közlik, hogy "nincs is ilyen jelenség".
Lehet szidni a filoszokat, filozófusokat, de valahogy mégis abba az irányba megy a Világ, hogy először megszületik egy ötlet, ami elterjed az irodalomban, pl.: tengeralattjáró, holdraszállás, klónozás, láthatatlanság, stb, aztán a tudomány, kicsit vagy jobban lemaradva rájön, hogy hogyan lehet azt megvalósítani.

Egyelőre a kábelek és rendszerek kapcsán a tapasztalati tények gyűjtésénél tartunk. Persze, ez sok akadályba ütközik, de közben tanulunk és tapasztalunk. És, ha valaki azt mondja teljesen hallható jelenségre, hogy "itt nincs semmi látnivaló és hallanivaló", arról tudjuk, hogy nem a megoldás része.

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Mathias »

fülelek írta:
2019.11.20., szer. 17:51
Megpróbálom a kábelcsereberére értelmezni, persze nem tökéletes a hasonlat, de nem is az volt a cél
Mondjuk pont annyira lehet ezt tápkábelre, meg kábelcserére értelmezni, mint túrós csuszára, vagy betonkeverőre, vagy bármire. :)

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

fülelek írta:
2019.11.20., szer. 17:51
Nem, az űrhajók szétválasztása nem mérés, mert az űrhajón belül semmilyen változás nem történik ezáltal.
Ha valakit érdekel John Gribbin könyve, szóljon.
Pedig történik, mikor a dobozkát a felénél leválasztjuk, az elektron pozíciója a hullámfüggvény összeomlása szerinti valószínűségű pozícióban igenis realizálódik valamelyik oldalon, onnan kezdve csak az érintett űrhajón belül jellemezhető az elhelyezkedése új hullámfüggvénnyel. Szerintem ezt Mr. Gribbin túlkomplikálta. Vagy nem... ;)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Csak egy kis elméleti dolog. Fapaci nem olyan régen felajánlotta, hogy csinál egy ha jól tudom vak tesztet. Ha jól emlékszem talán három összekötő kábelt egymás után tesz be a rendszerébe. Bármilyen zenei anyagot meg lehet hallgatni rajta, majd kis idő elteltével (fél-1 óra) újra beteszi valamelyik kábelt és fel kell ismerni. Sajnos nem tudom megvalósult-e a teszt, ha igen mi lett a végeredménye? Ha egy idegen rendszeren, hallgatunk zenét, akkor "emlékszünk"-e a kábel hangjára, vagy az összehasonlítást csak azonnal képes meghallani a fülünk? De ugyanezt a saját rendszerünkön is kipróbálhatjuk elvileg, csak kell egy segítő.
A lényeg, a fülünk, agyunk fél óra egy óra után is képes-e felismerni/megkülönböztetni a kábeleket? gondolkodik.gif

Mondjuk háromnál könnyen be lehet tippelni véletlenszerűen, de négy esetleg ötnél?
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

juliush írta:
2019.11.20., szer. 13:50
Mondjuk hazamegyek a munkából és jól megérdemelt szabadidőmben leülök kedvenc kanapémra zenét hallgatni, nem tudván, hogy vajon aznap a tréfás kedvű fiam lecserélte-e a hiper-szuper tápkábeleket a gyári villanydrótokra. Amíg eme információ hiányában élvezem a zenét, akár lehet ilyen kábel is, meg olyan is, gyakorlatilag a két állapot szuperponálódott. Amíg ez a bizonytalanság fennáll, csak egy dolog biztos, kár volt kilapátolni egy talicskányi pénzt a drágább megoldásra.
Ha viszont egy idő után hiányérzetem támad, így lustaságomat legyűrvén szemrevételezem az aktuális kábelezést csak hogy szembesüljek a gaz tréfával, valójában a kábelezés milyensége (a macska állapota) nem is volt kérdéses, csakúgy mint a befektetésem helyessége.
Van egy harmadik szcenárió is, minden valamirevaló audiofil rémálma, a drágább kábelt hallgatva támad hiányérzetünk...
Ez jó, tetszik!
Egy gyakorlati alkalmazást lehetne érdekesen fokozni: ha megnézed melyik kábel van bent, akkor azt a bent lévő kábelt ki kell dobd (el kell add). Megnéznéd-e?

A harmadik esetről pedig a klasszikus "5 emelet" vicc jut eszembe. https://keptelenseg.hu/viccek/5_emelet_tanulsagos-1036
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

juliush írta:
2019.11.20., szer. 15:06
fülelek írta:
2019.11.20., szer. 14:49
Schrödinger macskájának kölykei
...
Ha ez nem OFF, akkor semmi! :D
Szerintem van egy parányi probléma a gondolatkísérleted interpretálásával! Abban a pillanatban, mikor elválasztod a két űrhajót, "mérést" hajtasz végre rajtuk, amellyel rögtön a hullámfüggvény összeomlását okozod. Olyan nincs, hogy a "két űrhajóban jelen van az elektron valószínűségi hullámának 50 százaléka", mintegy a halál szárnyainak a két űrhajó falai között visszhangzó rekviemszerű susogása! A szeparáció pillanatában el is döntötted a macskák sorsát.
Nem, az űrhajók szétválasztása nem mérés, mert az űrhajón belül semmilyen változás nem történik ezáltal.
Ha valakit érdekel John Gribbin könyve, szóljon.
Megpróbálom a kábelcsereberére értelmezni, persze nem tökéletes a hasonlat, de nem is az volt a cél, hanem az, hogy miért is annyira bonyolult a hifi objektív szubjektivitása, és a szubjektív objektivitása :D
Amikor meghallgatod a két kábelt, amiből az egyik legyen 10e ft (az ugye már nem egy öntöttpvcpchálózati), a másik meg legyen 50eft, és megállapítod, hogy az egyik másképp szól, mint a másik, a vizsgálat eredményeképp a teljes rendszer észrevehető hibái megszaporodnak, és elmegy a kedved a zenehallgatástól, mert így se jó meg úgy se jó, -azaz a hullámfüggvény (a zenehallgatás öröme) összeomlik benned. Persze el lehet hessegetni, hogy elég jó az nekem, úgy se telik rá, de aztán a hifibogár egyszer csak támadásba lendül.

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

cables írta:
2019.11.19., kedd 17:49
Való igaz, hogy a kábel témák rendszeresen eluralják az általános topikot. Ennek oka az, hogy a kábelek sokkal döntőbben meghatározzák a rendszerek hangját, mint ahogy az a köztudatban él. Erre időnként ráébred valaki és megosztja a megvilágosodást , de ezt sokan nem hiszik.
A kábelek vezetnek a megvilágosodás felé. :P
bc.jpg
bc.jpg (102.5 KiB) Megtekintve 2148 alkalommal
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

lehoako írta:
2019.11.20., szer. 14:42

Az ízben érezhető különbségről volt szó. MInt a bundás kenyér margarinnal, olajjal vagy vajjal. Akárki akármit mér vagy nem mér, sztem mindenki ki tudja magának választani a megfelelőt. Sztem a margarin ipari hulladék, az olaj sem jó ide, vajjal meg isteni. Nem kell túlfilózni. Aki akarja, méregessen, vagy legyen frusztrált, h mérnök létére lövése nincs, és akkor nyomassa, h nincs különbség ízben se. OK. Sztem senkit ne zavarjon.

Merjük már vállalni, amit hallunk és ahogy tetszik... vagy ennyire süket mindenki, hogy műszer kell a zenéhez? Egy hifis társaságban? Ez télleg komoly? :quetionmark:
Szó sincs róla. Műszaki emberek szeretik érteni mi miért van úgy ahogy, azon túl, hogy szubjektíve érzékel valamit. A műszaki ember objektíve szeretne megismerni jelenségeket. Ennek ott van jelentősége többek közt, hogy akkor ha ez teljesülne, illetve minél nagyobb százalékban teljesül, annál tudatosabban lehetne építkezni, nem lövöldözni sötétben a sörétessel, majd csak felnyikkan valami. Pont ezek azok a dolgok, amiken jó lenne nem csak filózni, hanem megérteni. Nekünk jó lenne, egyeseknek meg nem...
Ahogy Orosz professzor is mindig mondja, a legotrombább tudományos(kodó) magyarázatokat a filozófusok adják. Mindig. A megismerés folyamata (ennek kezdeti szakaszában ott van a filózás is akár), a modellezés, a bizonyítás, a kivételek keresése egy némileg bonyolultabb, nehezebb, de szerintem sokkal többre való módja a világ megismerésének, mint a félinformációk alapján történő agyalás és filozofálás. Ha Te azt mondod, ennek az oldalnak tanulnia kell a saját szubjektív ítéletben való megbízást, azt el tudom fogadni, én dolgozom rajta (tényleg), ugyanakkor én ugyanezt javaslom a másik oldalnak is, hogy komoly tudományos munkákat érdemes lenne lassan megbecsülni, esetleg 1-1 képviselőjével történt negatív tapasztalatokat nem az egész tudományra kiterjeszteni.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

juliush írta:
2019.11.20., szer. 16:22
A nagy dilemma: a gyártó végül is a kábelbarátunk, vagy csak dróton rángatnak minket? gondolkodik.gif
Cher Julien,

azt reméltem, megállunk a szubsztitúciós humorforrásoknál, erre a második tagmondatban övön alulról előránt egy minden szubsztitúciót nélkülöző hasonlatot, mely ide vág...

Időtlenkedek itt Önnel, miközben repül. :napsut:

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

robi20064 írta:
2019.11.20., szer. 16:15
lehoako írta:
2019.11.20., szer. 15:51
Időlegesen el lehet fedni az érzékeket, csalódásra lehet bírni őket, de nem tart sokáig, előbb-utóbb kiderül, h placebó volt-e. Nem nullanapos csecsemők vagyunk, együtt élünk a rendszerünkkel, perxe, jöhet roxxkedv vagy front vagy kialvatlanság, stb. de attól még nem süketülünk meg örökre, halljuk a szebbet-jobbat. Akinek meg mérnök kell, h megmondja, h mit hallhat vagy mit nem hallhat, ennyire képtelen hallani, mint wittaoék szobájában a ballonkabátos, annak mondják meg azok a hangok, amiket akkor is hall, ha ki van kapcsolva a cucc. :D

Én azt látom, hogy "akusztikai" kezelésre elköltetnek emberekkel gari nélkül akármennyit, aztán borul az egész, ha kiviszik a szőnyeget pl (lásd mai Dyno-topik, nem rossz akusztika és nagyon nem pite rendszer), de, h milyen kábel, az meg PONTOSAN ott tart, mint a videóban: "Az kizárt dolog, mert nem tudom..." (2:12-nél)


youtu.be/vXrs5FVEhsI
Akos, csak ugy szimplan az erdekesseg kedveert, nalad a Dyno-kon es az arisztokrata ezust etkeszletbol atmorfolodott Kondo madzagon kivul hogy nez ki a lanc tobbi resze? Fali aljzattol a hangfalkabelig saccperkabe.
Kb majdnem minden DIY... Vas "A" osztályú 20 wattos Hiraga-építés, violin fórumtárs igényességét dícséri :smile53: , tápkábel DIY, hangfalkábel: tripla OCOS, DAC egy 20E Ft-os Hivox nagyonrégi (DAColás-ban ott a fotó), kb 1 hete akarok belső fotót csinálni róla, de még nem kaptam szét, inkább hallgatom. Ez ilyen... :-) Gépről megyünk, kopasz foobar 2000, bordor ezüst USB-kábel (de lehetne SChmitt Feri is :smile53: ), Humanaudio Tabla, akksis transzport, digi kábel Audio Note 20 szálas régi Vx. Ja, és a gépben a legolcsóbb Paul Pang, analóg táp by MZ/X vagy emzeperix, nemtom, melyik helyesírás az igazi. Benne Nichicon Super Through kondik, KG (M) 15000 uF-osak (x2) és külön toroid.

Sztem semmi extra. A kütyüzésfaktort kimaxoltam, és sokkal jobban bejött, mintha vettem volna egy drága vasat (a Hiragának 3. tulaja vagyok, 60E-be fájt öszvisz, óriási mákkal vettem), azonnal banánaljzatcsere, AN Meishukra, poticsere ALPSról TKDra (tefloncsőben palládiumhuzalokkal, thx to Valhalla), meg még rendelés alatt van pár ellenállat meg kondér :-))). Tripla OCOS végén AN ezüstbanánok.

Van felfelé még bőven, de mindenben megfelel nekem. Sokan jártak már nálam, ha akarják, leírják, h szerintük. Vagy szerintük nem :-)))

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”