Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

ZolaBA írta:
2020.01.11., szomb. 06:31
lehoako írta:
2020.01.10., pén. 22:51
minden attól függ, hogy kinek hány fokos a létrája.
Amilyen szép ez a hasonlat, annyira veszélyes is. Ahogy anyagi szinten nem egyformák az emberek, úgy értelmileg és tudásszintben sem. Sokszor nehéz eldönteni, hogy magasabb létráról céloztak be, vagy alacsonyabbról kapálóznak felénk - és ez a bizonytalanság annál nagyobb, minél nagyobbnak hisszük a saját létránkat. stb.
Szóval az ilyen, -ha csak nem egyértelmű poén- számomra egy beszélgetésben inkorrekt, mint a betanult idegen szavak erőltetése. De mint tudjuk, minden attól függ, hogy kinek hány fokos a létrája ;)
Teljesen igazad van, az emberek nagyon sokmindenben különböznek, ahogy Robici is írta, gyakorlottság, érzékenység, elvárások. Az élet élményei, az azokból levonható tapasztalatok, a tanulás mindenkinek mást jelent. A szabadság is szocializációtól függ, sokaknak a nemet mondás szabadsága, keveseknek a csaknem a végtelenbe fejlődés szabadsága.

Emiatt állok kicsit értetlenül a "szubjektív faktor"-kifejezés előtt, nyilván sokminden mindenkinek mást jelent, a zene befogadását nem tudom a befogadó szubjektum nélkül értelmezni. Ahogy a lejátszási környezet preferenciáit sem, hogy miért olyan valakinek a rendszere, amilyen, millió okból van úgy, ahogy. Mindenkinek a fejében és a fülében dől el, mit jelent számára a zene és a hifi, ízlés dolga, ahogy mondjuk, amiről nem érdemes vitatkozni, de sztem vitán felül áll, hogy van jó ízlés meg rossz ízlés, az ezzel kapcsolatos megérzéseimet mindig megtartottam magamnak, mert idővel változó, tévedhető vélemény.

Az, h milyen magas az a létra, sztem idővel kiderül. :D

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

lehoako írta:
2020.01.10., pén. 22:51
minden attól függ, hogy kinek hány fokos a létrája.
Amilyen szép ez a hasonlat, annyira veszélyes is. Ahogy anyagi szinten nem egyformák az emberek, úgy értelmileg és tudásszintben sem. Sokszor nehéz eldönteni, hogy magasabb létráról céloztak be, vagy alacsonyabbról kapálóznak felénk - és ez a bizonytalanság annál nagyobb, minél nagyobbnak hisszük a saját létránkat. stb.
Szóval az ilyen, -ha csak nem egyértelmű poén- számomra egy beszélgetésben inkorrekt, mint a betanult idegen szavak erőltetése. De mint tudjuk, minden attól függ, hogy kinek hány fokos a létrája ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Robici írta:
2020.01.09., csüt. 16:35
Az elmúlt hetek turbulens vitáira, ezoterikus, kábelmágiás dolgaira egy gondolat erejéig visszatérve.
Ami azt illeti, szerintem a hifiben sosem lesz egyetértés. És ez nagyrészt a szubjektív faktornak köszönhető. Úgy látom, hogy a különbségek észlelésében és feldolgozásában akkora eltérések vannak az egyes emberek között, ami nagyon nehézzé, néha pedig egyenesen lehetetlenné teszi a párbeszédet, különösen egy fórumban. Nincsenek egzakt, mindenki által elfogadott fogalmak, csak olyan semmit (vagy mindenki számára mást) jelentő szavak, mint például a "zenei" vagy a "természetesebb". Ezt pedig még csak tetézi, hogy mindenkinek érzelmi kötődése van a zenéhez (ez normális), de nagyon sokaknak a készülékekhez (márkákhoz) is. Ez sem baj, hiszen sokkal jobb olyan tárgyakkal körbevenni magunkat amiket kedvelünk. Csak így ám nehéz bármilyen kritikát is higgadtan megfogalmazni és olvasni. Vagy épp egy ilyen kedvelt márkát elfogulatlanul meghallgatni.

Szerintem a különbségek súlyozása is teljesen eltérő és éppen ezért van az, hogy ami az egyik hallgatónak klasszis különbség az a másiknak elhanyagolható. Valószínűleg van aki csak egy egész kis szelet jellegzetességre hegyezte ki már a hallását és az abban lévő változást sokkal nagyobbnak érzékeli (hiszen arra koncentrált), mint aki teljesen más szempontokat vesz figyelembe. Azt is tudjuk, hogy némi gyakorlással olyan különbségeket is észlelni lehet, ami a gyakorlatlan hallgatónak nem tűnik fel (és ehhez még különösebben jó hallás sem kell). Ugyanez igaz a zajokra, torzításokra is. Van akinek egy elviselhetetlenül zavaró dolog a másik hallgatónak érdektelen és fordítva.
És mindezt még megfejeli a zenei világ is, azt tapasztaltam hogy eltérő zenei világban járó embereknek szintén eltérő preferenciájuk van arra nézvést, hogy mi a "jó hang".
Teljes mértékben egyetértek Veled.

Ahogy egy kedves ismerősnőm fogalmazta meg nemrég egy beszélgetésünk folyamán, minden attól függ, hogy kinek hány fokos a létrája.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

Aszpirin írta:
2020.01.09., csüt. 16:53
Szerk.: most látom, hogy Te voltál az első, aki anno reagáltál a felvetéseimre, és itt is úgy tűnik, ugyanabba a irányba forognak a kerekeink :D
Igen, ezt már én is észrevettem. Annyi különbséggel, hogy én az Amused to death-t kifejezetten szeretem. :-)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

istvan01 írta:
2020.01.09., csüt. 17:26
TIDAL MQA-ra épít, talán át kell térniük veszteség mentes HD-ra? Versenytársak be fognak előzni.
https://index.hu/techtud/2020/01/09/str ... icia_keys/
Én nem igazán értem, miért erőlteti a Tidal az MQA-t, amikor már a Qobuz, HRA Straming, stb HighRes FLAC-okat ad?
Egyelőre nagy az előny a Tidalnak (Qobuz HD-ben eléggé akadozik nálunk, és nekem nem igazán sikerült jobbnak érzékelnem a HighRes felvételek hangját a Qobuz-on, sőt a Tidal mindig jobb az én fülem szerint és az én szegényes rendszeremben. HRA Straming viszont egyértelműen jobb minőségű mint a Tidal, csak épp a választéka kb 1%-a a Tidal választékának). Az MQA-t nem tudom megítélni, mert nem lévén MQA-renderer DAC-om, az MQA-k nálam semmivel sem szólnak jobban, mint a "normál" CD-minőségű cuccok.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

CES-en érdekes szelek fújnak a tömörített, veszteséges zene alkonyát előrevetítve, kiemelve a streaming szolgáltatók oldalát.
TIDAL MQA-ra épít, talán át kell térniük veszteség mentes HD-ra? Versenytársak be fognak előzni.
https://index.hu/techtud/2020/01/09/str ... icia_keys/

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Robici írta:
2020.01.09., csüt. 16:35
Szerintem a különbségek súlyozása is teljesen eltérő és éppen ezért van az, hogy ami az egyik hallgatónak klasszis különbség az a másiknak elhanyagolható. Valószínűleg van aki csak egy egész kis szelet jellegzetességre hegyezte ki már a hallását és az abban lévő változást sokkal nagyobbnak érzékeli (hiszen arra koncentrált), mint aki teljesen más szempontokat vesz figyelembe. Azt is tudjuk, hogy némi gyakorlással olyan különbségeket is észlelni lehet, ami a gyakorlatlan hallgatónak nem tűnik fel (és ehhez még különösebben jó hallás sem kell). Ugyanez igaz a zajokra, torzításokra is. Van akinek egy elviselhetetlenül zavaró dolog a másik hallgatónak érdektelen és fordítva.
És mindezt még megfejeli a zenei világ is, azt tapasztaltam hogy eltérő zenei világban járó embereknek szintén eltérő preferenciájuk van arra nézvést, hogy mi a "jó hang".
Nagyon jó összefoglaló, ehhez én még hozzátenném emlékeztetőül ezt a threadet és az előményét (a belső "egyensúly"-ről szóló cikket): viewtopic.php?f=4&t=23913&p=2406731&hil ... v#p2406731

Szerk.: most látom, hogy Te voltál az első, aki anno reagáltál a felvetéseimre, és itt is úgy tűnik, ugyanabba a irányba forognak a kerekeink :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

Az elmúlt hetek turbulens vitáira, ezoterikus, kábelmágiás dolgaira egy gondolat erejéig visszatérve.
Ami azt illeti, szerintem a hifiben sosem lesz egyetértés. És ez nagyrészt a szubjektív faktornak köszönhető. Úgy látom, hogy a különbségek észlelésében és feldolgozásában akkora eltérések vannak az egyes emberek között, ami nagyon nehézzé, néha pedig egyenesen lehetetlenné teszi a párbeszédet, különösen egy fórumban. Nincsenek egzakt, mindenki által elfogadott fogalmak, csak olyan semmit (vagy mindenki számára mást) jelentő szavak, mint például a "zenei" vagy a "természetesebb". Ezt pedig még csak tetézi, hogy mindenkinek érzelmi kötődése van a zenéhez (ez normális), de nagyon sokaknak a készülékekhez (márkákhoz) is. Ez sem baj, hiszen sokkal jobb olyan tárgyakkal körbevenni magunkat amiket kedvelünk. Csak így ám nehéz bármilyen kritikát is higgadtan megfogalmazni és olvasni. Vagy épp egy ilyen kedvelt márkát elfogulatlanul meghallgatni.

Szerintem a különbségek súlyozása is teljesen eltérő és éppen ezért van az, hogy ami az egyik hallgatónak klasszis különbség az a másiknak elhanyagolható. Valószínűleg van aki csak egy egész kis szelet jellegzetességre hegyezte ki már a hallását és az abban lévő változást sokkal nagyobbnak érzékeli (hiszen arra koncentrált), mint aki teljesen más szempontokat vesz figyelembe. Azt is tudjuk, hogy némi gyakorlással olyan különbségeket is észlelni lehet, ami a gyakorlatlan hallgatónak nem tűnik fel (és ehhez még különösebben jó hallás sem kell). Ugyanez igaz a zajokra, torzításokra is. Van akinek egy elviselhetetlenül zavaró dolog a másik hallgatónak érdektelen és fordítva.
És mindezt még megfejeli a zenei világ is, azt tapasztaltam hogy eltérő zenei világban járó embereknek szintén eltérő preferenciájuk van arra nézvést, hogy mi a "jó hang".

Avatar
vargazooo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2018.04.08., vas. 09:54
Értékelés: 2

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: vargazooo »

Az Unico erősítők tényleg teljesen A osztályúak végig, kicsit sok a watt.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

fülelek írta:
2020.01.05., vas. 17:36
Kérdezd meg Fapacit privátban, ha benne bízol," ha nincs ló, jó a szamár is" hozzáállás esetén miért is törjem magam? gondolkodik.gif
Nem arról van szó, hogy benne jobban bízom, hanem inkább az ahogy Shimano is leírta.
Amúgy beírtam már a Te topicodba is...
Azért mindennel nem vagyok tisztában, kit, mit hol találok, de szerencsére "útbaigazítottak".
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 362

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

fülelek írta:
2020.01.05., vas. 17:36
Kérdezd meg Fapacit privátban, ha benne bízol," ha nincs ló, jó a szamár is" hozzáállás esetén miért is törjem magam? gondolkodik.gif
bravo.gif
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »

fülelek írta:
2020.01.05., vas. 17:36
Kérdezd meg Fapacit privátban, ha benne bízol," ha nincs ló, jó a szamár is" hozzáállás esetén miért is törjem magam? gondolkodik.gif
Mert nem marketingezezed magad eléggé. :D
Nem,és nem azért mondom mert faló annyira nyomult volna,ha nem csak úgy. ;)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Kérdezd meg Fapacit privátban, ha benne bízol," ha nincs ló, jó a szamár is" hozzáállás esetén miért is törjem magam? gondolkodik.gif

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

zoli73 írta:
2020.01.05., vas. 17:24
K P írta:
2020.01.05., vas. 13:24
zoli73 írta:
2020.01.05., vas. 13:01
Nem nagyon találok más helyet a kérdéseknek, ami akusztikai jellegű.
Jövendőbeli otthonuk nappaliában(és minden más helyiségben), a tömör födém alatt 10 cm-el, gipszkarton álmennyezet van, közte közetgyapot, a fokozott hőszigetelés érdekében.
Vannak félelmeim, hogy ez majdan milyen hatással lesz az akusztikára? Keresgéltem a témában, de a vélemények nagyon megoszlanak, a gipszkarton falak, álmennyezet kapott hideget, meleget, de fogalmam sincs mire számítsak.
A másik, a hangsugárzók mögötti falfelület, ide milyen az ideális felület? A Martin Logan hátrafelé is sugároz, talán nem mindegy milyen a mögöttük lévő fal felülete.
Most még olyan állapotok vannak, hogy még tudok változtatni a fal felületén, struktúráján.
Hol lehet ilyenekről informálódni?
A segítséget előre is köszönöm!
Szia,

Itt lehet, hogy gyorsabban válaszokat kapsz a kérdéseidre:
viewtopic.php?f=146&t=74219
Erre gondoltam én is, de mivel Fapaci a napokban látványosan kivonult, így itt válaszra most nemigen számíthatok.
De azért köszönöm!
Talán egy információ. Gyerekként egy tetőtéri szobánk volt ami vas szerkezetre rögzített natur MDF lapokból állt a padlón kívül minden oldala, kívülről a padlástérben kőzetgyapottal szigetelve (súlycsökkentés végett, mert fagerendás volt a födém). A farost lemez belülről tapétázva padlón padlószőnyeg. Ennek nagyon jó akusztikája volt. Sokkal jobb mint egy tégla falé. Azt viszont nem merném megkockáztatni, hogy gipszkarton is ilyen lesz. De érzésem szerintem jobb mint a sima beton födém.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

K P írta:
2020.01.05., vas. 13:24
zoli73 írta:
2020.01.05., vas. 13:01
Nem nagyon találok más helyet a kérdéseknek, ami akusztikai jellegű.
Jövendőbeli otthonuk nappaliában(és minden más helyiségben), a tömör födém alatt 10 cm-el, gipszkarton álmennyezet van, közte közetgyapot, a fokozott hőszigetelés érdekében.
Vannak félelmeim, hogy ez majdan milyen hatással lesz az akusztikára? Keresgéltem a témában, de a vélemények nagyon megoszlanak, a gipszkarton falak, álmennyezet kapott hideget, meleget, de fogalmam sincs mire számítsak.
A másik, a hangsugárzók mögötti falfelület, ide milyen az ideális felület? A Martin Logan hátrafelé is sugároz, talán nem mindegy milyen a mögöttük lévő fal felülete.
Most még olyan állapotok vannak, hogy még tudok változtatni a fal felületén, struktúráján.
Hol lehet ilyenekről informálódni?
A segítséget előre is köszönöm!
Szia,

Itt lehet, hogy gyorsabban válaszokat kapsz a kérdéseidre:
viewtopic.php?f=146&t=74219
Erre gondoltam én is, de mivel Fapaci a napokban látványosan kivonult, így itt válaszra most nemigen számíthatok.
De azért köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Acus »

zoli73 írta:
2020.01.05., vas. 13:01
Nem nagyon találok más helyet a kérdéseknek, ami akusztikai jellegű.
A segítséget előre is köszönöm!

De akar itt is kaphatsz segitseget :)

viewtopic.php?f=26&t=10894

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: K P »

zoli73 írta:
2020.01.05., vas. 13:01
Nem nagyon találok más helyet a kérdéseknek, ami akusztikai jellegű.
Jövendőbeli otthonuk nappaliában(és minden más helyiségben), a tömör födém alatt 10 cm-el, gipszkarton álmennyezet van, közte közetgyapot, a fokozott hőszigetelés érdekében.
Vannak félelmeim, hogy ez majdan milyen hatással lesz az akusztikára? Keresgéltem a témában, de a vélemények nagyon megoszlanak, a gipszkarton falak, álmennyezet kapott hideget, meleget, de fogalmam sincs mire számítsak.
A másik, a hangsugárzók mögötti falfelület, ide milyen az ideális felület? A Martin Logan hátrafelé is sugároz, talán nem mindegy milyen a mögöttük lévő fal felülete.
Most még olyan állapotok vannak, hogy még tudok változtatni a fal felületén, struktúráján.
Hol lehet ilyenekről informálódni?
A segítséget előre is köszönöm!
Szia,

Itt lehet, hogy gyorsabban válaszokat kapsz a kérdéseidre:
viewtopic.php?f=146&t=74219

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Nem nagyon találok más helyet a kérdéseknek, ami akusztikai jellegű.
Jövendőbeli otthonuk nappaliában(és minden más helyiségben), a tömör födém alatt 10 cm-el, gipszkarton álmennyezet van, közte közetgyapot, a fokozott hőszigetelés érdekében.
Vannak félelmeim, hogy ez majdan milyen hatással lesz az akusztikára? Keresgéltem a témában, de a vélemények nagyon megoszlanak, a gipszkarton falak, álmennyezet kapott hideget, meleget, de fogalmam sincs mire számítsak.
A másik, a hangsugárzók mögötti falfelület, ide milyen az ideális felület? A Martin Logan hátrafelé is sugároz, talán nem mindegy milyen a mögöttük lévő fal felülete.
Most még olyan állapotok vannak, hogy még tudok változtatni a fal felületén, struktúráján.
Hol lehet ilyenekről informálódni?
A segítséget előre is köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

kaef2 írta:
2020.01.02., csüt. 09:35

Vagyis, hogy 720p-ben nézed és a műholdas szolgáltatás adatbázisa szerint is abban megy a ZDF HD adása. De nekem amúgy teljesen mindegy.
Teljesen elmentünk a lényegtől, amit kifejtettem, vagyis nálam, előző évekhez képest ..
A német 720-as képet nem erre tegnapi közvetítésre említettem, hanem általában amikor 720-as német képet látok élő-stúdió minőséget, akkor azok saját parabola-beltérin keresztül jobb képet ad, mint az MTV földi vagy MTV setelit 1080 ..
Mivel előző évihez változást senki említett, én engedem a témát ...

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

istvan01 írta:
2020.01.02., csüt. 09:26
kaef2 írta:
2020.01.01., szer. 20:03

Ebből az látszik, hogy az audio bitráta kb ugyanaz volt, mint a Duna TV HD közvetítése esetében, amennyiben a sztereó sávról beszélünk. Az AC-3 5.1 esetében értelemszerűen nem. A kép esetében a felbontás ZDF 720p50 volt, a Duna meg 1080i50. Vagyis a képminőség közötti különbség sokféle egyéb ok mellett akár ebből is adódhatott, lehet, hogy a TV-d jobban szereti a 720p50-et az 1080i50-nél még akkor is ha az un scalinggel szét is kell húzni a 720 HD képet 1920x1080 pixelre.


A Mezzo HD adása sokkal alacsonyabb bitrátájúnak tűnik HD-ben, mint akár a ZDF, akár a Duna HD, hangban meg gyakorlatilag ugyanaz.
Képernyőfotó 2020-01-01 - 20.05.02.png
Ilyen részletességet én nem nem tudok megjeleníteni TV és parabola beltéri menükkel. Viszont nem ugyan azt a ZDF-HD-t néztük, mert ami nekem jött le az 1080-as kép.
De ezen adatok mit bizonyítanak arról, hogy a hang minősége, amit kaptak TV társaságok, és ide-oda alakítgattak, és továbbítottak nézők milliói számára, az milyen is a vég készüléken?
De, mint ahogy említettem, én előző évek bécsi újévi koncertjéhez viszonyítottam, ráadásul még nejem is észrevéttelezte, pedig ő aztán igazán nem szokott erre koncentrálni.
100db mikrofon, meg kiváló keverés, kiváló ORF gárda, de én ezt nem tartom fejlődésnek, vagy szándékos jogvédelem egyik eszköze.
Te írtad, hogy:
Ezzel szemben a német adások SATELIT-saját parabolán fogott HD720 kép minősége élő vagy stúdióból nekem mindig jobb mint az MTV1080
Vagyis, hogy 720p-ben nézed és a műholdas szolgáltatás adatbázisa szerint is abban megy a ZDF HD adása. De nekem amúgy teljesen mindegy.

leborulok.gif

Azt viszont teljesen biztosan állíthatom, hogy nincs a világon olyan ORF szintű állami broadcaster, aki szándékosan rontani akarná egy ilyen jelentőségű közvetítés kép - és hangminőségét akár "jogvédelmi" okokból is. Én legalábbis az elmúlt közel 30 évben, amióta dolgozhatom velük, nem találkoztam még ilyennel.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

kaef2 írta:
2020.01.01., szer. 20:03

Ebből az látszik, hogy az audio bitráta kb ugyanaz volt, mint a Duna TV HD közvetítése esetében, amennyiben a sztereó sávról beszélünk. Az AC-3 5.1 esetében értelemszerűen nem. A kép esetében a felbontás ZDF 720p50 volt, a Duna meg 1080i50. Vagyis a képminőség közötti különbség sokféle egyéb ok mellett akár ebből is adódhatott, lehet, hogy a TV-d jobban szereti a 720p50-et az 1080i50-nél még akkor is ha az un scalinggel szét is kell húzni a 720 HD képet 1920x1080 pixelre.


A Mezzo HD adása sokkal alacsonyabb bitrátájúnak tűnik HD-ben, mint akár a ZDF, akár a Duna HD, hangban meg gyakorlatilag ugyanaz.
Képernyőfotó 2020-01-01 - 20.05.02.png
Ilyen részletességet én nem nem tudok megjeleníteni TV és parabola beltéri menükkel. Viszont nem ugyan azt a ZDF-HD-t néztük, mert ami nekem jött le az 1080-as kép.
De ezen adatok mit bizonyítanak arról, hogy a hang minősége, amit kaptak TV társaságok, és ide-oda alakítgattak, és továbbítottak nézők milliói számára, az milyen is a vég készüléken?
De, mint ahogy említettem, én előző évek bécsi újévi koncertjéhez viszonyítottam, ráadásul még nejem is észrevéttelezte, pedig ő aztán igazán nem szokott erre koncentrálni.
100db mikrofon, meg kiváló keverés, kiváló ORF gárda, de én ezt nem tartom fejlődésnek, vagy szándékos jogvédelem egyik eszköze.

Ps.: még mielőtt elő jönne, ezen a TV-HM nem nagy rendszemem nincs semmi tuning ügyeskedés, egy átlagosan egyszerű és évek óta változatlan, tehát annak változására nem lehet ráfogni amit tegnap tapasztaltam.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

istvan01 írta:
2020.01.01., szer. 19:30
kaef2 írta:
2020.01.01., szer. 19:19
istvan01 írta:
2020.01.01., szer. 18:42

félszáz mikrofon? dicséretes keverési arány? 100-nál több TV csatorna a világ több országában élőben közvetíti és az élő hang ellenére határozattan, az előző évekhez képest gyengébb, sávhatárolt hang, közel 128kb-es mp3 hang minőség?
Jól oda tették magukat az ORF-nél. Vagy szándékos volt, a korlátozás nélküli hangot majd csak a BR lemezre teszik fel?

Ahogy ezt korábban írtam, többszörös tömörítés/újratömörítési cikluson is átmehet ilyenkor az anyag, mire a tévékhez ér a lakásban. Főképpen kábelen, a földin és a műholdon valamivel jobb a helyzet. Továbbá jelentős a dinamika processzálás is a hangban. A Blu-Ray kiadáson biztosan sokkal jobb lesz a hang. Ha megnézed a lenti screenshotot, akkor azt látod, hogy 7-8 Mb/s a kép és 192 kb/s a hang. Legalábbis nálam a kábelen.


Az RTL valamivel jobb és a magyar filmsorozataiknak egészen kiváló hangja szokott lenni.

A Netflixen meg még jobb minden. Ott egészen szuper a hang, kár hogy a számítógépes nézésen Macen nem lehet a képet 4k-ban nézni, csak vagy Windowson vagy okos TV-n, Apple TV-n.
Akkor kénytelen vagyok ismételni magam. A feltűnő nekem az volt a mai adásban, hogy előző évekhez képest "romlott" a broadcast hangminőség az én oldalamon, amit földi MTV saját antennával és saját parabolával pl ZDF-HD csatornán tapasztaltam. A ZDF képminősége jobb volt az MTV képhez képest, de a hangja sajnos mindkettőnek egyforma, és így mindkettőt gyengébbnek hallottam előző évekhez képest. Ez lenne a fejlődés? Nem hiszem.
/Ennél jobb, lényeges jobb hangot kapok pár klasszikus zenei TV csatornáról lementett és torrenten elérhető operáknál. Azokat gyűjtöm, akkor is ha ez nem teljesen legális/
Ezek voltak a mai közvetítés adatai:
Képernyőfotó 2020-01-01 - 19.56.45.png
Képernyőfotó 2020-01-01 - 19.56.45.png (756.29 KiB) Megtekintve 4103 alkalommal
http://en.digitalbitrate.com/dtv.php?mu ... 61&lang=en

Ebből az látszik, hogy az audio bitráta kb ugyanaz volt, mint a Duna TV HD közvetítése esetében, amennyiben a sztereó sávról beszélünk. Az AC-3 5.1 esetében értelemszerűen nem. A kép esetében a felbontás ZDF 720p50 volt, a Duna meg 1080i50. Vagyis a képminőség közötti különbség sokféle egyéb ok mellett akár ebből is adódhatott, lehet, hogy a TV-d jobban szereti a 720p50-et az 1080i50-nél még akkor is ha az un scalinggel szét is kell húzni a 720 HD képet 1920x1080 pixelre.


A Mezzo HD adása sokkal alacsonyabb bitrátájúnak tűnik HD-ben, mint akár a ZDF, akár a Duna HD, hangban meg gyakorlatilag ugyanaz.

Képernyőfotó 2020-01-01 - 20.05.02.png
Képernyőfotó 2020-01-01 - 20.05.02.png (657.41 KiB) Megtekintve 4097 alkalommal

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

kaef2 írta:
2020.01.01., szer. 19:19
istvan01 írta:
2020.01.01., szer. 18:42
fapaci írta:
2020.01.01., szer. 17:10

16-nál sokkal több mikrofon volt ott, szerintem közel félszáz. Ezt kell lekeverni valós időben 2.0 és 5.1 sávra a közvetítő kocsiban, kell clean-feed (csak show) mixre a nemzetközi közvetítéshez, komplett adáshang az ORF-nek, meg utómunkában a DVD, LP, Blu-ray kiadványokhoz a január 31-i megjelenésig.
félszáz mikrofon? dicséretes keverési arány? 100-nál több TV csatorna a világ több országában élőben közvetíti és az élő hang ellenére határozattan, az előző évekhez képest gyengébb, sávhatárolt hang, közel 128kb-es mp3 hang minőség?
Jól oda tették magukat az ORF-nél. Vagy szándékos volt, a korlátozás nélküli hangot majd csak a BR lemezre teszik fel?

Ahogy ezt korábban írtam, többszörös tömörítés/újratömörítési cikluson is átmehet ilyenkor az anyag, mire a tévékhez ér a lakásban. Főképpen kábelen, a földin és a műholdon valamivel jobb a helyzet. Továbbá jelentős a dinamika processzálás is a hangban. A Blu-Ray kiadáson biztosan sokkal jobb lesz a hang. Ha megnézed a lenti screenshotot, akkor azt látod, hogy 7-8 Mb/s a kép és 192 kb/s a hang. Legalábbis nálam a kábelen.


Az RTL valamivel jobb és a magyar filmsorozataiknak egészen kiváló hangja szokott lenni.

A Netflixen meg még jobb minden. Ott egészen szuper a hang, kár hogy a számítógépes nézésen Macen nem lehet a képet 4k-ban nézni, csak vagy Windowson vagy okos TV-n, Apple TV-n.
Akkor kénytelen vagyok ismételni magam. A feltűnő nekem az volt a mai adásban, hogy előző évekhez képest "romlott" a broadcast hangminőség az én oldalamon, amit földi MTV saját antennával és saját parabolával pl ZDF-HD csatornán tapasztaltam. A ZDF képminősége jobb volt az MTV képhez képest, de a hangja sajnos mindkettőnek egyforma, és így mindkettőt gyengébbnek hallottam előző évekhez képest. Ez lenne a fejlődés? Nem hiszem.
/Ennél jobb, lényeges jobb hangot kapok pár klasszikus zenei TV csatornáról lementett és torrenten elérhető operáknál. Azokat gyűjtöm, akkor is ha ez nem teljesen legális/

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

istvan01 írta:
2020.01.01., szer. 18:42
fapaci írta:
2020.01.01., szer. 17:10

16-nál sokkal több mikrofon volt ott, szerintem közel félszáz. Ezt kell lekeverni valós időben 2.0 és 5.1 sávra a közvetítő kocsiban, kell clean-feed (csak show) mixre a nemzetközi közvetítéshez, komplett adáshang az ORF-nek, meg utómunkában a DVD, LP, Blu-ray kiadványokhoz a január 31-i megjelenésig.
félszáz mikrofon? dicséretes keverési arány? 100-nál több TV csatorna a világ több országában élőben közvetíti és az élő hang ellenére határozattan, az előző évekhez képest gyengébb, sávhatárolt hang, közel 128kb-es mp3 hang minőség?
Jól oda tették magukat az ORF-nél. Vagy szándékos volt, a korlátozás nélküli hangot majd csak a BR lemezre teszik fel?

Ahogy ezt korábban írtam, többszörös tömörítés/újratömörítési cikluson is átmehet ilyenkor az anyag, mire a tévékhez ér a lakásban. Főképpen kábelen, a földin és a műholdon valamivel jobb a helyzet. Továbbá jelentős a dinamika processzálás is a hangban. A Blu-Ray kiadáson biztosan sokkal jobb lesz a hang. Ha megnézed a lenti screenshotot, akkor azt látod, hogy 7-8 Mb/s a kép és 192 kb/s a hang. Legalábbis nálam a kábelen.
Képernyőfotó 2020-01-01 - 19.16.31.png
Képernyőfotó 2020-01-01 - 19.16.31.png (3.78 MiB) Megtekintve 3988 alkalommal
Az RTL valamivel jobb és a magyar filmsorozataiknak egészen kiváló hangja szokott lenni.

A Netflixen meg még jobb minden. Ott egészen szuper a hang, kár hogy a számítógépes nézésen Macen nem lehet a képet 4k-ban nézni, csak vagy Windowson vagy okos TV-n, Apple TV-n.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2020.01.01., szer. 18:42
Jól oda tették magukat az ORF-nél. Vagy szándékos volt, a korlátozás nélküli hangot majd csak a BR lemezre teszik fel?
István, az ORF-nek ehhez semmi köze, ők garantáltan csúcsminőségben rögzítették és küldték tovább a hangot. Minden TV csatorna és műsorszolgáltató önállóan dönti el, milyen minőségben, tömörítéssel sugároz, terjeszt. A hozzájuk beérkező anyag broadcast minőség, de amit Te otthon látsz/hallasz, az már nem.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”