Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

gyongyhalas írta:
2020.07.10., pén. 12:38

Mesélj a rendszeredről...ha nem titok..
Mert Én úgy gondolom valami nem oké...
Értem az energia és környezetvédelmi megfontolásokat és bizony eljöhet a jövőben mindent lemosó rendszer tizedanyag felhasználásával pld. Limetree..... hu kétszer néztem rá és bizony szemüveg is kellett :D de tudása már már... :smile53:
Azért egy 16 kg vas nem csak drótokról szól ...rezgéscsillapítás ,,árnyékolás ,,na nem napsütés ellen.
Tiszteletem mellett kipróbáltam egy pár vasat dac Cambridge cxn2 ,teac 503 nt mind tudásban is remek készülékek...
De volt rega apollo cd játékos nem is 2 milla mégis jobban tetszett a hangja ....
Na látod én is meséltem..
üdv
Akkor lenne nem oké, ha a 30 éves vintage komponenseket jobbnak hallanám az utódmodelleknél. Nincs ebben semmi meglepő, fejlődik a technika. A fotelből könnyű megállítani az időt, vagy megtagadni alapvető összefüggéseket, de amikor egymás mellett mérkőzik 2-3 ilyen eszköz, azonnal fültövön vág az igazság.

A forráskészülékeket súly és anyaghasználat alapján manapság már felesleges kategorizálni, nem azon múlik. Az NA11 hálózati lejátszó szintén ~15Kg, ott mit kell rezgézcsillapítani? Tartalékoljátok a kilókat hangdobozra, azon még egyelőre nem lehet megspórolni.
Egy modern dac chip elfér a körmöd alatt, on-die szűrőkkel, hangszínszabályzással. Ha akarják ugyanolyan "kellemesen" meleg, analóg hangja lehet mint egy régi készüléknek.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

LIMAR írta:
2020.07.10., pén. 18:15
fapaci
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12671
Csatlakozott: 27 márc. 2003 22:09

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

cannonball írta:
2020.07.10., pén. 14:10


Nem rossz a minimál design, de nem idegen tőle pár (fali)szőnyeg, és az egyszerű plafonburkoló hungarocell is sokat tompít. Nem kell százezreket elkölteni túlmisztifikált akusztikai panelekre feleslegesen.
A minimál dizájnú szobákban beszélgetni is kellemetlen, nem csak zenét hallgatni, a faliszőnyeg mérettől függően valamicskét javíthat -de csak a magashangok tartományában, a "plafonburkoló hungarocell" meg gyakorlatilag semmit sem ér, a jól tervezett és megfelelő helyre tett akusztikai panelek meg nagyon is hasznosak, aki nem ért hozzá, az előbb olvasson/hallgasson/próbálkozzon, járjon utána, aztán pocskondiázzon, ha még mindig úgy gondolja..

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

fapaci írta:
2020.07.10., pén. 09:23
Határozottan állítom, hogy mindig a laikusok, saját tapasztalatokkal kevésbé rendelkezők a leghangosabb szószólók.
fapaci
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12671

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

fapaci írta:
2020.07.10., pén. 13:23
És ha már kezelünk, akkor én nem több ezer LP-vel próbálkoznék. Erről szólt a korábbi hozzászólásom.
Nem, nem is feltétlenül kell a több ezer LP, csak normálisan be kell rendezni a helyiséget.

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

juliush írta:
2020.07.10., pén. 14:47
cannonball írta:
2020.07.10., pén. 14:07
Ekkora dobozoknak legalább 60 négyzetméter kellene. 90 literes dobozokat hallgatok 30 cm-es membránokkal, és a 35 négyzetméteres szobám picit kevés hozzájuk. a 30 Hz alatti hangok a házon kívül jelennek meg...
Erősen tartja magát a tévhit, hogy a legmélyebb lesugározható hang függ a szoba méretétől, pedig nem. Egy adott geometriájú szobában a direkt és visszavert hullámok szuperpozíciója okozhat kiemeléseket illetve kioltásokat, amelyek az állóhullámok frekvenciáin (a szoba sajáthangjain) maximalizálódhatnak. De ettől függetlenül a füledet gerjesztheti olyan periódikus hullámfront, melynek a légnyomásban mért minimuma és maximuma között pl. 1/60 sec telik el, ami 30Hz-es hangnak felel meg. A szubjektív mélycsökkenés legtöbbször annak tudható be, hogy a szoba méreteiből adódó sajáthangjai abban a 40-80Hz-es tartományban okozzák a legnagyobb kioltást, amely leginkább hozzájárul a "testes" mélyhangok hangzási élményéhez. 30Hz alatt már amúgy is kevésbé halljuk, inkább szeizmikus élményként éljük meg.
4x9 méter a szoba, így elég érdekes hullámkioltások-erősítések vannak. Már ismerem, hol van kioltás, és hol a legtöbb a mély. 38 Hz a rezonanciafreki, a kis monitorsugárzók is megtáltosodnak nálam lehet játszani a hangfalak előre-hátra húzásával, a rezonanciafrekvenciát kompenzálandó, de feljebb jön a hangkép. Érdekes módon a kisebb membránnal szerelt reflex dobozok (Phonar p30-40) érzetre mélyebbre mentek, gyakorlatban azonban a 40-80 Hz közti "lyukak" miatt lehetett mélyebbnek érezni a hangzásukat. Egy vintage nagymonitor (Tannoy Cheviot) sokkal inkább a "hasznos" mélyekre utazik. Nem akar neked földrengéshangot lesugározni, viszont amit egy nagybőgő, vagy dobfelszerelés tud, azt ő is tudja méghozzá brutál dinamikával, és nincsenek üres lyukak a hangképében... Hozzáteszem, gyakorlatilag zárt ládaként használom őket.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

cannonball írta:
2020.07.10., pén. 14:07
Ekkora dobozoknak legalább 60 négyzetméter kellene. 90 literes dobozokat hallgatok 30 cm-es membránokkal, és a 35 négyzetméteres szobám picit kevés hozzájuk. a 30 Hz alatti hangok a házon kívül jelennek meg...
Erősen tartja magát a tévhit, hogy a legmélyebb lesugározható hang függ a szoba méretétől, pedig nem. Egy adott geometriájú szobában a direkt és visszavert hullámok szuperpozíciója okozhat kiemeléseket illetve kioltásokat, amelyek az állóhullámok frekvenciáin (a szoba sajáthangjain) maximalizálódhatnak. De ettől függetlenül a füledet gerjesztheti olyan periódikus hullámfront, melynek a légnyomásban mért minimuma és maximuma között pl. 1/60 sec telik el, ami 30Hz-es hangnak felel meg. A szubjektív mélycsökkenés legtöbbször annak tudható be, hogy a szoba méreteiből adódó sajáthangjai abban a 40-80Hz-es tartományban okozzák a legnagyobb kioltást, amely leginkább hozzájárul a "testes" mélyhangok hangzási élményéhez. 30Hz alatt már amúgy is kevésbé halljuk, inkább szeizmikus élményként éljük meg.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

cannonball írta:
2020.07.10., pén. 14:07
Ekkora dobozoknak legalább 60 négyzetméter kellene. 90 literes dobozokat hallgatok 30 cm-es membránokkal, és a 35 négyzetméteres szobám picit kevés hozzájuk. a 30 Hz alatti hangok a házon kívül jelennek meg...
Az a 30Hz nem a dobozok mérete miatt jelenik meg a falon kívül, de még csak nem is feltétlenül a szoba alapterülete miatt.
Egyébként egy 200 literes dobozt is lehet úgy hangolni, hogy ne menjen mélyebbre mint egy 20 literes, ráadásul úgy, hogy a felsőbb tartomány se igya meg a levét.
Jók az ilyen hasra ütünk és úgy gondoljuk, hogy x méretű doboz nem jó y alapterületű szobába. Persze értem, hogy lehet valamiféle tendenciát felállítani a szokásos gyári hifi dobozok alapján, de ez elég nagy általánosítás, hiányos információbázissal.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cannonball írta:
2020.07.10., pén. 14:10
Nem rossz a minimál design, de nem idegen tőle pár (fali)szőnyeg, és az egyszerű plafonburkoló hungarocell is sokat tompít. Nem kell százezreket elkölteni túlmisztifikált akusztikai panelekre feleslegesen.
Az akusztikát nem csak panelekkel lehet kezelni. Ebbe a témába itt nem szeretnék belecsapni, de a túlmisztifikálást nem a panelek szokták elkövetni, azok csak teszik a dolgukat, amire képesek.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

juliush írta:
2020.07.10., pén. 13:56
RE: HiFi és lakókörnyezet
A második riportalanyt ajánlom különösen a figyelmetekbe! :D
Egy biztos. Nincs felesége... :D
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

fapaci írta:
2020.07.10., pén. 13:23
dbrnsk írta:
2020.07.10., pén. 12:30
... a hifizés hajnalán és hőskorában még nem kellettek ilyen eszközökhöz nyúlni, mint amiket emlegetsz. Átlagos lakókörnyezetbe tervezték és használták a hifiket, ahol könyvek, lemezek, polcok és egyebek voltak megtalálhatóak. Ezzel szemben most üres, kongó szobákat látni, ahol max. a falon egy jazz zenész képe és egy lapostévé látható. :) Üres sarkok, semmi polc (csak amin a hifi van), csupasz falak... Neked pont nem kell mondani, hogy ezek mit okoznak. Szerintem az sem túl jó megoldás, hogy az egyik hülyeséget - drágán - egy másik hülyeséggel kompenzáljuk... :smile29:
Igazad van, a lakószobák nagyot változtak az elmúlt évtizedekben. Jó akusztikára mindig is szükség volt a zenehallgatáshoz, csak ezt régebben megoldotta a gazdag bútorozás és viszonylag nagy szobaméretek. Manapság egy 60 m2-es lakásba is beerőltetnek 3 "szobát", így zenehallgatás szempontjából még a nappali is erős határeset lesz, a többi szoba meg szinte vállalhatatlan. Ekkora helyiségekbe nyilván nem lehet sok bútort betolni, a divat is a minimal berendezést támogatja, ami nyilván csapnivaló akusztikát eredményez. Ennek kezelését lehet hülyeségnek nevezni, de akkor a nem kezelése is ide sorolandó. És ha már kezelünk, akkor én nem több ezer LP-vel próbálkoznék. Erről szólt a korábbi hozzászólásom.
Nem rossz a minimál design, de nem idegen tőle pár (fali)szőnyeg, és az egyszerű plafonburkoló hungarocell is sokat tompít. Nem kell százezreket elkölteni túlmisztifikált akusztikai panelekre feleslegesen.

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Ekkora dobozoknak legalább 60 négyzetméter kellene. 90 literes dobozokat hallgatok 30 cm-es membránokkal, és a 35 négyzetméteres szobám picit kevés hozzájuk. a 30 Hz alatti hangok a házon kívül jelennek meg...

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

RE: HiFi és lakókörnyezet
A második riportalanyt ajánlom különösen a figyelmetekbe! :D

youtu.be/XJJy6VJvSCk
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

dbrnsk írta:
2020.07.10., pén. 12:30
... a hifizés hajnalán és hőskorában még nem kellettek ilyen eszközökhöz nyúlni, mint amiket emlegetsz. Átlagos lakókörnyezetbe tervezték és használták a hifiket, ahol könyvek, lemezek, polcok és egyebek voltak megtalálhatóak. Ezzel szemben most üres, kongó szobákat látni, ahol max. a falon egy jazz zenész képe és egy lapostévé látható. :) Üres sarkok, semmi polc (csak amin a hifi van), csupasz falak... Neked pont nem kell mondani, hogy ezek mit okoznak. Szerintem az sem túl jó megoldás, hogy az egyik hülyeséget - drágán - egy másik hülyeséggel kompenzáljuk... :smile29:
Igazad van, a lakószobák nagyot változtak az elmúlt évtizedekben. Jó akusztikára mindig is szükség volt a zenehallgatáshoz, csak ezt régebben megoldotta a gazdag bútorozás és viszonylag nagy szobaméretek. Manapság egy 60 m2-es lakásba is beerőltetnek 3 "szobát", így zenehallgatás szempontjából még a nappali is erős határeset lesz, a többi szoba meg szinte vállalhatatlan. Ekkora helyiségekbe nyilván nem lehet sok bútort betolni, a divat is a minimal berendezést támogatja, ami nyilván csapnivaló akusztikát eredményez. Ennek kezelését lehet hülyeségnek nevezni, de akkor a nem kezelése is ide sorolandó. És ha már kezelünk, akkor én nem több ezer LP-vel próbálkoznék. Erről szólt a korábbi hozzászólásom.

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

diagnet írta:
2020.07.10., pén. 12:18
gyongyhalas írta:
2020.07.10., pén. 06:13

Marantz sa 7 -10 .... 2 milla feletti lejátszók .....nálad hasonlóan szólnak ? Mint a mai 100- 200 ezres dac/streamerek ?
Erről egy kicsit bővebben írnál ?
Saját tapasztalatom azt mutatta ,hogy jóval többet kell áldozni dac viszonylatban ....
Nem csak nálam...Részletezőbb és természetesebb a hangjuk, mint a 10-20-30 évvel korábbi elődeiknek. De nem azért, mert optikailag jobban olvassák a lemezt és a digitális tartalom gazdagodik (sokan máig ezt hiszik), hanem fejlődtek a jelfeldolgozó és az analóg erősítő áramköreik. Meg persze máshogy is vannak hangolva.
Utoljára Sa11s2-t teszteltem saját rendszerben. Még ez is fényévekkel közelebb állt a mai dac megoldásokhoz, mint a tda architektúrára épült modellek.
Minden tiszteletem és alázatom a túlépített abszolút minőségért, de 0.7-4.7GB adat feldolgozásához már nem kell 16kg vasat/rezet felhasználni. 10x20cm-es dobozban megkapod ugyanazt a hangminőséget harmad áron.
Mesélj a rendszeredről...ha nem titok..
Mert Én úgy gondolom valami nem oké...
Értem az energia és környezetvédelmi megfontolásokat és bizony eljöhet a jövőben mindent lemosó rendszer tizedanyag felhasználásával pld. Limetree..... hu kétszer néztem rá és bizony szemüveg is kellett :D de tudása már már... :smile53:
Azért egy 16 kg vas nem csak drótokról szól ...rezgéscsillapítás ,,árnyékolás ,,na nem napsütés ellen.
Tiszteletem mellett kipróbáltam egy pár vasat dac Cambridge cxn2 ,teac 503 nt mind tudásban is remek készülékek...
De volt rega apollo cd játékos nem is 2 milla mégis jobban tetszett a hangja ....
Na látod én is meséltem..
üdv

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

fapaci írta:
2020.07.10., pén. 08:40
dbrnsk írta:
2020.07.10., pén. 08:01
Viszont a nagy pénzért megvásárolt akusztikai elemek, kék pöttyök a falon stb. legtöbbje sz..t sem ér egy normálisan berendezett helyiséggel szemben.
Ha egy akusztikai problémát nem a megfelelő akusztikai eszközzel kezelünk, az jellemzően nem az eszköz hibája.

Mi számít nagy pénznek? Egy 2000 darabos lemezgyűjtemény alsó hangon is sokmilliós tétel. Ennyi pénzből egyedi zenehallgató helyiséget lehet építeni maximalista akusztikai kezeléssel. Szóval ez az érv inkább korom a szembe.
Nem tudom kinek ment korom a szemébe, az enyémbe biztos nem... ;) Az üzleti szempontokat hagyjuk, felőlem mindenki úgy sütögeti a pecsenyéjét, ahogy akarja. Az viszont tény, hogy a hifizés hajnalán és hőskorában még nem kellettek ilyen eszközökhöz nyúlni, mint amiket emlegetsz. Átlagos lakókörnyezetbe tervezték és használták a hifiket, ahol könyvek, lemezek, polcok és egyebek voltak megtalálhatóak. Ezzel szemben most üres, kongó szobákat látni, ahol max. a falon egy jazz zenész képe és egy lapostévé látható. :) Üres sarkok, semmi polc (csak amin a hifi van), csupasz falak... Neked pont nem kell mondani, hogy ezek mit okoznak. Szerintem az sem túl jó megoldás, hogy az egyik hülyeséget - drágán - egy másik hülyeséggel kompenzáljuk... :smile29:

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

gyongyhalas írta:
2020.07.10., pén. 06:13

Marantz sa 7 -10 .... 2 milla feletti lejátszók .....nálad hasonlóan szólnak ? Mint a mai 100- 200 ezres dac/streamerek ?
Erről egy kicsit bővebben írnál ?
Saját tapasztalatom azt mutatta ,hogy jóval többet kell áldozni dac viszonylatban ....
Nem csak nálam...Részletezőbb és természetesebb a hangjuk, mint a 10-20-30 évvel korábbi elődeiknek. De nem azért, mert optikailag jobban olvassák a lemezt és a digitális tartalom gazdagodik (sokan máig ezt hiszik), hanem fejlődtek a jelfeldolgozó és az analóg erősítő áramköreik. Meg persze máshogy is vannak hangolva.
Utoljára Sa11s2-t teszteltem saját rendszerben. Még ez is fényévekkel közelebb állt a mai dac megoldásokhoz, mint a tda architektúrára épült modellek.
Minden tiszteletem és alázatom a túlépített abszolút minőségért, de 0.7-4.7GB adat feldolgozásához már nem kell 16kg vasat/rezet felhasználni. 10x20cm-es dobozban megkapod ugyanazt a hangminőséget harmad áron.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

O_S írta:
2020.07.10., pén. 10:06
Nálam remekül megférnek az LP-k és a PC-ről játszott DSD felvételek. Ezek nem kizárják, hanem kiegészítik egymást.
Szívemből szóltál. Én is pontosan így vagyok ezzel. Talán nem tartozom egyik táborhoz sem, vagy talán mindegyikhez tartozom egy kicsit.
O_S írta:
2020.07.10., pén. 10:06
Mostani zenéket jó minőségű LP-n (ha egyáltalán kiadják) szinte lehetetlen beszerezni, mert nagyon kevés a jó hangú új LP.
Akiben van érdeklődés az új zenék, felvételek iránt, annak kihagyhatatlanok az újabb technológiák.
100% :smile32:

Egy ideje (kb 1 éve) bevett szokásom, hogy minden szombat(v. vasárnap) reggel-délelőtt meghallgatok legalább két teljesen új albumot az elmúlt hét "terméséből". Az általam legérdemesebbekről még mini-recenziókat is szoktam írni a "Milyen zenét hallgatsz" vagy újabban (ismét) a "Komolyzenei ajánló" topikokba. Ezt a szokásomat nem tudnám teljesíteni, ha ragaszkodnék az LP-khez, mert az "elmúlt hét termése" - legálisan - szinte kizárólag csak digitális download formájában illetve internet-streamereken érhető el (amelyek közül számomra nem a Tidal, se nem a Qobuz, hanem a HRA Streaming a kedvenc).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

juliush írta:
2020.07.10., pén. 10:20
Tényleges fejlesztés vagy csak az újdonság varázsa? gondolkodik.gif
Sok-sok év után újra hadrendbe állítottam néhány régi eszközömet, melyeket vagy nosztalgikus okokból kifolyólag tartottam meg (Naim Nait 1), vagy annak idején meghirdettem, de kutyát sem érdekelt (az ő bajuk, nem tudják, miről maradtak le ;) - Densen Beat B-400 Plus CD játszó), így praktikusan a hangfalat leszámítva (ami akkor egy nagyon jó kis Kalmi kreatúra volt SEAS meghajtókkal egy Swans M1-es házában, illetve Dynaudio Contour 1.8 Mk I felváltva, most meg a Harbeth M30.1) a 2012-es rendszeren hallgatom épp az alábbi Hille Perl felvételt. És fenomenálisan szól, már-már megkérdőjeleződik bennem az azóta beleölt súlyos pénzek racionalitása.
Persze vagyok annyira "profi", hogy meg tudom indokolni a fejlesztéseim értelmét (már csak a családi költségvetési terv felé is elengedhetetlenül szükséges :D ) egyrészt a hangminőség nüanszaiban megmutatkozó csekély előrelépéssel, de leginkább funkcionalitás és formátumok támogatása terén tapasztalható nagyságrendi fejlődéssel. Ugyanakkor nem hiszem, hogy depresszióba süllyednék, amennyiben ezzel a hanggal kellene beérnem az életem hátralevő részében!
Egyébként meg a krónikus hifi-bogár csípéstől szenvedő hobbitársaknak javaslom ezt az utat. Tartsanak meg néhány régi berendezést inkább, hosszabb kihagyás után visszakötve akár okozhatja azt az "újdonság (régiség :D ) varázsa" érzést, ami segíthet a viszketésen!
Bennem az merült fel, hogy lehet a fejlesztések, cserélgetések egyik központi mozgatórúgója az, hogy a változatosságra vágyunk? Lehet, hogy egy idő után a legjobb hang is unalmassá válik ha azt kellően sokat hallgatjuk és megszokjuk? gondolkodik.gif
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2020.07.10., pén. 10:44
na ugye-ugye.... Ezzel az utolsónk idézett mondattal most kimentetted magad az alól, hogy szembesítselek a te tolladból származó - nem is olyan régi - Roon-istenítéssel ;)
dodge.gif
dodge.gif (997.73 KiB) Megtekintve 2310 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Aszpirin írta:
2020.07.10., pén. 10:44
juliush írta:
2020.07.10., pén. 10:20
Tényleges fejlesztés vagy csak az újdonság varázsa? gondolkodik.gif
Sok-sok év után újra hadrendbe állítottam néhány régi eszközömet, [...] És fenomenálisan szól, már-már megkérdőjeleződik bennem az azóta beleölt súlyos pénzek racionalitása.
Persze vagyok annyira "profi", hogy meg tudom indokolni a fejlesztéseim értelmét (már csak a családi költségvetési terv felé is elengedhetetlenül szükséges :D ) egyrészt a hangminőség nüanszaiban megmutatkozó csekély előrelépéssel, de leginkább funkcionalitás és formátumok támogatása terén tapasztalható nagyságrendi fejlődéssel.
na ugye-ugye.... Ezzel az utolsónk idézett mondattal most kimentetted magad az alól, hogy szembesítselek a te tolladból származó - nem is olyan régi - Roon-istenítéssel ;) . Ami ugye a 2012-esnél fiatalabb rendszerelemek nélkül nem született volna meg :napsut:
Húúúúú, engem is mi mindennel lehetne szembesíteni itt az elmúlt pár évből. ;peace; Node férfiak vagyunk, vállaljuk. ;)
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2020.07.10., pén. 10:20
Tényleges fejlesztés vagy csak az újdonság varázsa? gondolkodik.gif
Sok-sok év után újra hadrendbe állítottam néhány régi eszközömet, [...] És fenomenálisan szól, már-már megkérdőjeleződik bennem az azóta beleölt súlyos pénzek racionalitása.
Persze vagyok annyira "profi", hogy meg tudom indokolni a fejlesztéseim értelmét (már csak a családi költségvetési terv felé is elengedhetetlenül szükséges :D ) egyrészt a hangminőség nüanszaiban megmutatkozó csekély előrelépéssel, de leginkább funkcionalitás és formátumok támogatása terén tapasztalható nagyságrendi fejlődéssel.
na ugye-ugye.... Ezzel az utolsónak idézett mondattal most kimentetted magad az alól, hogy szembesítselek a te tolladból származó - nem is olyan régi - Roon-istenítéssel ;) . Ami ugye a 2012-esnél fiatalabb rendszerelemek nélkül nem született volna meg :napsut:
Nem minden csak a hangról szól :rolleyes:
Másrészt 2012... az csak 8 év ☺︎ Azért itt jóval nagyobb távlatokról is beszélünk (mondom én, akinek egy 2004-es megjelenésű digitáliskorong-lejátszója van, és nem is egy 40-50 éves LP-je :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

Tényleges fejlesztés vagy csak az újdonság varázsa? gondolkodik.gif
Sok-sok év után újra hadrendbe állítottam néhány régi eszközömet, melyeket vagy nosztalgikus okokból kifolyólag tartottam meg (Naim Nait 1), vagy annak idején meghirdettem, de kutyát sem érdekelt (az ő bajuk, nem tudják, miről maradtak le ;) - Densen Beat B-400 Plus CD játszó), így praktikusan a hangfalat leszámítva (ami akkor egy nagyon jó kis Kalmi kreatúra volt SEAS meghajtókkal egy Swans M1-es házában, illetve Dynaudio Contour 1.8 Mk I felváltva, most meg a Harbeth M30.1) a 2012-es rendszeren hallgatom épp az alábbi Hille Perl felvételt. És fenomenálisan szól, már-már megkérdőjeleződik bennem az azóta beleölt súlyos pénzek racionalitása.
Persze vagyok annyira "profi", hogy meg tudom indokolni a fejlesztéseim értelmét (már csak a családi költségvetési terv felé is elengedhetetlenül szükséges :D ) egyrészt a hangminőség nüanszaiban megmutatkozó csekély előrelépéssel, de leginkább funkcionalitás és formátumok támogatása terén tapasztalható nagyságrendi fejlődéssel. Ugyanakkor nem hiszem, hogy depresszióba süllyednék, amennyiben ezzel a hanggal kellene beérnem az életem hátralevő részében!
Egyébként meg a krónikus hifi-bogár csípéstől szenvedő hobbitársaknak javaslom ezt az utat. Tartsanak meg néhány régi berendezést inkább, hosszabb kihagyás után visszakötve akár okozhatja azt az "újdonság (régiség :D ) varázsa" érzést, ami segíthet a viszketésen!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
O_S
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2009.06.02., kedd 13:09
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: O_S »

Nekem van néhány a képeken látható Origin Live termékekből, és mindegyik megérte az árát.
Nálam remekül megférnek az LP-k és a PC-ről játszott DSD felvételek. Ezek nem kizárják, hanem kiegészítik egymást.
Mostani zenéket jó minőségű LP-n (ha egyáltalán kiadják) szinte lehetetlen beszerezni, mert nagyon kevés a jó hangú új LP.
Akiben van érdeklődés az új zenék, felvételek iránt, annak kihagyhatatlanok az újabb technológiák.

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

A Magyar az olyan "mókolós", mert mindenkinél okosabbnak érzi magát...
Illetve mivel ez a hobbi maga a kétkedés, már alapból nem fogadod el, hogy mondjuk egy 70 éves rutinnal bíró gyártó le tudott gyártani egy eszközt normálisan. Az más kérdés, hogy akar-e normálisat gyártani...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára -CB- 2020.07.10., pén. 10:08-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”