Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Vinkler írta:
2020.12.26., szomb. 11:04
Szvsz a nüansznyi különbségek összessége miatt jó, vagy jobb egy rendszer. Ezek a különbségek összeadódnak, minden egyes rendszer elemnél, így adhat a végére egy kerek egészt, amit jó hallgatni.
Talán nem csak velem fordult már elő, hogy ezeket a kis különbségeket sorozatosan pozitívnak ítéltem meg, de a végeredményük visszavezetett az origóhoz és összességében a rendszer produkciója nem lett rosszabb, mikor az összes apró lépést visszavontam. Az ilyen élmények miatt szoktam le a folyamatos reszelésről, ami nem a minőség elengedését, sokkal inkább a hozzáállás váltását jelenti.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian »

SoundMania írta:
2020.12.26., szomb. 13:01
Tudod vannak olyan kábelek amik tényleg nagyon komoly javulás hoznak a rendszerben. Azokkal pedig nagyon könnyű megítélni a készülékek hibáit is. Aztán, hogy ezek után még készüléket is cserél-e a tulajdonos, az már legyen az ő döntése. Szerintem jó lenne ha itt sokan, meghallgatnának jó kábeleket is, nem csak leírnák a témát. Mert szó nincs erdőről.....
Tudod, vannak olyan készülékek, amik tényleg nagyon komoly javulás hoznak a rendszerben. Azokkal pedig nagyon könnyű megítélni a kábelek hibáit is. Aztán, hogy ezek után még kábeleket is cserél-e a tulajdonos, az már legyen az ő döntése. Szerintem jó lenne ha itt sokan, meghallgatnának jó készülékeket is, nem csak leírnák, hogy kábelezzetek. ;)
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian »

wittao írta:
2020.12.26., szomb. 11:25
Eddigi tapasztalataim beigazolni látszanak, hogy a nekünk tetsző aktív komponenseket érdemes megtalálni először (de legalábbis keresni), majd a passzívok és utána ha van még ingerenciája az embernek, akkor a kiegészítő kütyükkel el lehet játszogatni, finomítgatni.
Ez pontosan így van, csak az vele a probléma, hogy sajnos így nem életszerű.
Nincs az az ember, aki a hobbit úgy kezdi el, hogy pontosan tudja, hogy a végén milyen minőségi szintre kíván eljutni és az mennyibe fog kerülni.
Először vesz az ember valami egybehangkeltőnél jobb dolgot, aztán megtetszik neki, hogy mennyivel jobb így a hang, elkezd hifi fórumokat olvasni, dedikált komponenseket vásárolni, aztán elkezd kábelezni. Így még jobb lesz, majd ezen felbuzdulva beleveti magát a kábelerdőbe, és elkezd ott bolyongani a különböző, egyre drágább kábelekkel elérhető mind kicsit másfajta hang útvesztőjében. Úgy érzi mindig kicsit jobb, de sosem elég jó, mert mindig viszket valami. Persze, mert a fő komponensei (a szobaakusztika is egyik) szabják a korlátot. Aztán amikor vesz normálisabb eszközöket és beköti őket cipőfűzővel, jön a csodálkozás, hogy milyen jól szól, pedig csak cipőfűző. Na innentől lehet finomhangolni jobb kábelekkel a rendszert, persze ha van az embernek rá ingerenciája, mert lehet, hogy a jó eszközök + cipőfűzővel egyszerűen már csak zenét hallgat és slussz.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Dorian írta:
2020.12.26., szomb. 09:59
cables írta:
2020.12.26., szomb. 08:04
Ha készülékeket cserélgetünk állandóan, ...akkor állandóan más hangot fogunk hallani. Nem feltétlen jobbat, hanem mást. Eltérő rendszerek hangzását nehéz összehasonlítani! Viszont, ha van egy rendszerünk, aminek a hangját ismerjük abban könnyű és érdemes kis lépésekben fejleszteni. Akkor meg tudjuk ítélni, hogy előre léptünk vagy sem. Ez az ÚT...
Eltérő rendszerek hangját nehezebb összehasonlítani mint kábelekét? Ekkora bullshitet csak kábeldíler írhat :D
Ha a meglévő készülékeinken cserélgetünk egyfolytában kábeleket, ahelyett, hogy jobb készüléket vennénk, pontosan akkor valószínűbb, hogy mindig csak más hangot hallunk, nem jobbat. Így kerülhet bele az ember vakon egy sűrű sötét erdőbe, ahogy a kevésbé jó készülék hangját kábelekkel akarja megjavítani.
Tudod vannak olyan kábelek amik tényleg nagyon komoly javulás hoznak a rendszerben. Azokkal pedig nagyon könnyű megítélni a készülékek hibáit is. Aztán, hogy ezek után még készüléket is cserél-e a tulajdonos, az már legyen az ő döntése. Szerintem jó lenne ha itt sokan, meghallgatnának jó kábeleket is, nem csak leírnák a témát. Mert szó nincs erdőről.....

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

wittao írta:
2020.12.26., szomb. 11:25
Eddigi tapasztalataim beigazolni látszanak, hogy a nekünk tetsző aktív komponenseket érdemes megtalálni először (de legalábbis keresni), majd a passzívok ...

Hát én nem sorolnám a hangszórókat az aktív komponensek után! Másrészt mitől lesz "nekünk tetsző" egy aktív, ha nem tudjuk milyen hangfallal fogjuk hallgatni!

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

asebestyen írta:
2020.12.25., pén. 21:36
Van ez a kezdeti szkepticizmus, aztán ha megtapasztalja az ember, hogy van különbség tápkábel és tápkábel között, akkor rendre átesik a ló túlsó oldalára, ami nem is csoda, hisz számára akkor ez a tapasztalat "sokkoló" is lehet. Innentől viszont elkezdi az ember felnagyítani tudat alatt a jelentőségét a dolognak, mivel eddig ezt lehetetlennek tartotta. És akkor jönnek a szokásos dolgok, mint a vékony drót, vastag drót, ezüst, réz, stb, stb. Aztán jó esetben eljut oda, hogy sokkal fontosabb a varázsszavak helyett a korrekt műszaki kivitelezés a kábelek esetén is. Meg az, hogy ezeknél nagyságrendekkel fontosabb dolgok vannak egy rendszerépítés kapcsán. És hogy kár hülyeségekre kondicionálni az ember fülét és idegrendszerét, mert a nem a nüansznyi különbségek adják a jobb hangot, ráadásul egyre drágábban az egyre kisebbeket, hanem a jó komponensek, melyek egymással jól illeszthetőek. Másrészről a különbség nem jelenti, hogy jobb, de azt se hogy rosszabb, csak annyit, hogy más. Ez a más a hifi nagy rákfenéje. Szerintem.
Szvsz a nüansznyi különbségek összessége miatt jó, vagy jobb egy rendszer. Ezek a különbségek összeadódnak, minden egyes rendszer elemnél, így adhat a végére egy kerek egészt, amit jó hallgatni. Sokszor pedig csak egy apróság dönt, hogy valami jó, vagy a nem jó, vagy nagyon jó, szóval sokszor a részletekben rejlik az ördög. Nyilván kár ezt lefordítani a kábelezésre, nincs is értelme, ráadásul, amíg a komponensek nem álltak össze, addig kábelezgethetünk napestig, csak sok értelme nem lesz.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2020.12.26., szomb. 09:38
AVX hifis visszajárói ismét neki láttak fingot reszelni, hátha megáll szobornak ... de neeeem :ohnoohnoohno: karácsony másnapi menü ?? :smile51: :smile51:
Nesze neked elfogadás, meg tolerancia, meg karácsony... :rolleyes:

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Látom sikerült a kábelezés 1599-edik részét elindítani ismét. :rolleyes: Ez úgy tűnik hogy egy soha véget nem érő sorozat,ami lehetne akár jó is,ha nem azt érezné az ember hogy lényegében csak ismétléseket lát :D
Ákos (asebestyen) mondataival egyébként maximálisan egyetértek,ha csak egy pár ember gondolkozik is el rajta,már megérte lepötyögni. :smile32:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Én nem haragszom Rudi bácsira, azt sem szeretném hogy kidobják a fórumról, mert eltérően gondolkodunk. Állítólag ilyen emberek is vannak. :rolleyes:
Én bízom abban, hogy itt írni, olvasni, azt értelmezni tudó fórumtársak vannak. És bízom abban is, hogy mindenki megtalálja a saját útját, ki könnyebben, ki nehezebben. Nem gondolom, hogy az én utam példaértékű lenne, pedig jó lenne, de sajnos nem.
Kezdőknek annyit tanácsolnék - nem kell megfogadni - , ne baromságokra kondicionáljátok a fületeket! Rendszert, drótokat, csatlakozókat cserélni könnyű, a hallást átprogramozni viszont (nagyon) nehéz. Koncentráljatok a zenére, ne a hangokra. A felbontást ott keressétek, hogy milyen mélyen "láttok" bele a zenébe, ne a lényegtelen dolgokra fókuszálásban. Ezeken a dolgokon, azaz rajtatok múlik a legtöbb. Ha ez jól megy, rendszert is könnyebben tudtok választani.
Ui: könnyű sikert ígérő cukros bácsikat jó nagy ívben elkerülni! :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian »

cables írta:
2020.12.26., szomb. 08:04
Ha készülékeket cserélgetünk állandóan, ...akkor állandóan más hangot fogunk hallani. Nem feltétlen jobbat, hanem mást. Eltérő rendszerek hangzását nehéz összehasonlítani! Viszont, ha van egy rendszerünk, aminek a hangját ismerjük abban könnyű és érdemes kis lépésekben fejleszteni. Akkor meg tudjuk ítélni, hogy előre léptünk vagy sem. Ez az ÚT...
Eltérő rendszerek hangját nehezebb összehasonlítani mint kábelekét? Ekkora bullshitet csak kábeldíler írhat :D
Ha a meglévő készülékeinken cserélgetünk egyfolytában kábeleket, ahelyett, hogy jobb készüléket vennénk, pontosan akkor valószínűbb, hogy mindig csak más hangot hallunk, nem jobbat. Így kerülhet bele az ember vakon egy sűrű sötét erdőbe, ahogy a kevésbé jó készülék hangját kábelekkel akarja megjavítani.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

istvan01 írta:
2020.12.26., szomb. 09:38
AVX hifis visszajárói ismét neki láttak fingot reszelni, hátha megáll szobornak ... de neeeem :ohnoohnoohno:
karácsony másnapi menü ?? :smile51: :smile51:
Hiába, az unalomhoz társuló szorgalom még mindig "csodákra" képes... :smile51:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

AVX hifis visszajárói ismét neki láttak fingot reszelni, hátha megáll szobornak ... de neeeem :ohnoohnoohno:
karácsony másnapi menü ?? :smile51: :smile51:

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

asebestyen írta:
2020.12.25., pén. 21:36
Van ez a kezdeti szkepticizmus, aztán ha megtapasztalja az ember, hogy van különbség tápkábel és tápkábel között, akkor rendre átesik a ló túlsó oldalára, ami nem is csoda, hisz számára akkor ez a tapasztalat "sokkoló" is lehet. Innentől viszont elkezdi az ember felnagyítani tudat alatt a jelentőségét a dolognak, mivel eddig ezt lehetetlennek tartotta. És akkor jönnek a szokásos dolgok, mint a vékony drót, vastag drót, ezüst, réz, stb, stb. Aztán jó esetben eljut oda, hogy sokkal fontosabb a varázsszavak helyett a korrekt műszaki kivitelezés a kábelek esetén is. Meg az, hogy ezeknél nagyságrendekkel fontosabb dolgok vannak egy rendszerépítés kapcsán. És hogy kár hülyeségekre kondicionálni az ember fülét és idegrendszerét, mert a nem a nüansznyi különbségek adják a jobb hangot, ráadásul egyre drágábban az egyre kisebbeket, hanem a jó komponensek, melyek egymással jól illeszthetőek. Másrészről a különbség nem jelenti, hogy jobb, de azt se hogy rosszabb, csak annyit, hogy más. Ez a más a hifi nagy rákfenéje. Szerintem.
A piros szín .....
De sok felesleges bosszankodást megelőzne ,ha ezt a felismerést mindenki elfogadná...
Persze nem a fülekkel van általában a probléma ..inkább a rendszer még nem állt össze egésszé ,hogy megmutassa a különbségeket komponensek között. Na itt kell az EGO t elengedni és nyitottabban olvasgatni. :smile53:
Ez se megy könnyen. :D
üdv.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cables írta:
2020.12.26., szomb. 08:04
Ha van kibeszélni való itt, ezen a fórumon az az ami most szóba került: Mi a jobb út a szebb, élőbb hangzás felé...
Mi értelme szabványosítani, melyik út a JÓ? Előírhatjuk az embereknek, mit szeressenek? Maximum annyit lenne érdemes előírni, hogy viseljük el a véleménykülönbségeket. Neked ez sajnos évek óta nem megy.
Ha készülékeket cserélgetünk állandóan, ahogy asebestyen tette a saját gyakorlatában és javasolta a beírásában...
Elárulhatnád, miként sikerült Ákos hozzászólásából kiolvasnod a állandó cserélgetést. Én még halovány utalást sem látok benne erre. Karácsonyi bónuszként pedig ismertethetnéd, miként lehet két kábel produkcióját magabiztosan összevetni, ha szerinted "eltérő rendszerek hangzását nehéz összehasonlítani".

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kupecke »

És mi van akkor, ha az egonkat reszelgetjük, fényezzük, fejlesztgetjük, de úgy, hogy ezt a rendszerre fogjuk? ;)

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Szerintem Asebestyén "kolléga" arra gondolt, ha egy készülék hangja nem tetszik, az más kábellel -nagy valószínűséggel - ugyanúgy nem fog tetszeni. A készülék csere sokkal markánsabb változást okoz a hangban és néha sokkal célravezetőbb is. Ilyen felfogással el lehetne azt is "ítélni" , aki soha nem cserélgeti a készülékeit, mert sok új és érdekes, értékes megtapasztalástól, információtól fossza meg magát, amit máshogy nem hiszem hogy megkaphatna.
Nincs és nem is szabad erre vonatkozó egyértelmű ajánlást megfogalmazni. Én a magam példájából kiindulva örülök, hogy sok érdekes dolgot megtapasztaltam... Egyébként jobban belegondolva 22 éve ez az első (egyetlen) munkahelyem ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tctronic 2020.12.26., szomb. 08:31-kor.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

ZolaBA írta:
2020.12.26., szomb. 07:25

Lovasok szokták mondani, hogy "Az út a cél."...
Igen, és ez nemcsak lovasokra és nemcsak az audióra igaz. Talán ez az életünk lényege, értelme.

Ha van kibeszélni való itt, ezen a fórumon az az ami most szóba került: Mi a jobb út a szebb, élőbb hangzás felé a készülékek cserélgetése, vagy kiindulni egy alapból és azt finomítani apró lépésekben. Én az utóbbi megoldást tartom célra vezetőnek.

Ha készülékeket cserélgetünk állandóan, ahogy asebestyen tette a saját gyakorlatában és javasolta a beírásában, akkor állandóan más hangot fogunk hallani. Nem feltétlen jobbat, hanem mást. Eltérő rendszerek hangzását nehéz összehasonlítani! Viszont, ha van egy rendszerünk, aminek a hangját ismerjük abban könnyű és érdemes kis lépésekben fejleszteni. Akkor meg tudjuk ítélni, hogy előre léptünk vagy sem. Ez az ÚT, amiről ZolaBA írt, így kis lépésekben javítva a rendszerünk hangját lehet szinte napi örömforrás az audió hobbink. SZVSZ

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

cables írta:
2020.12.26., szomb. 00:35
A készülékek, kábelek, hangfalak szinte folyamatos cserélgetése.
Lovasok szokták mondani, hogy "Az út a cél." - esetükben ezt könnyedén meg is érti bárki. Na és mi van hifi kütyüzéssel? erős lenne beismerni, hogy ott is az út a cél? - értve alatta a cserélgetést, állítgatást, egyebet? Ha valaki nem sírógörcsök közepette cserélget készüléket vagy kábelt, akkor az mondhatni örömöt okoz neki, tapasztalatot szerez vele, érdekes időtöltést ad, stb. stb. - ez így akár a "hobbi" definíciója is lehetne.

Nem új gondolat, hogy a zenehallgatás és a kütyüzés két külön dolog. Persze a kütyüzés nincs meg zene (vagy film) nélkül... de simán művelhető olyan szinten, amire már nem lehet ráfogni, hogy zenehallgatás. Mondjuk pl. amikor a Yello - Race elhaladó versenyautó hangjában keresi valaki, hogy a második kanyarnál melyik kábellel hallható ki jobban a visszapufogás.

Szintén nem új gondolat, hogy a kütyüzésben egyáltalán van-e egyértelmű "cél"? Persze mindenki meg tudja fogalmazni, hogy mit keres vagy hova szeretne elérni - de nincsen konkrét célvonal. Mindenkinél más, sőt akár folyamatában is változik, és ehhez ha még hozzávesszük az anyagi korlátokat is, akkor inkább csak megnyugvásról és kompromisszumról beszélhetünk, nem célba érésről. Utólag pedig rájöhetünk, hogy talán nem is volt cél sem. Az út volt a cél.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

cables írta:
2020.12.26., szomb. 00:35
asebestyen írta:
2020.12.25., pén. 21:36

...kár hülyeségekre kondicionálni az ember fülét és idegrendszerét, mert a nem a nüansznyi különbségek adják a jobb hangot
De én nem hiszek abban, hogy a folyamatos váltogatás a jó megoldás.
Az, hogy az idézett hozzászólásból hogyan jött ki a folyamatos váltogatás, szerintem az év kérdése is lehetne, már nincs sok hátra belőle úgysem. ;)

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

asebestyen írta:
2020.12.25., pén. 21:36

...kár hülyeségekre kondicionálni az ember fülét és idegrendszerét, mert a nem a nüansznyi különbségek adják a jobb hangot
Ha 50 ezer ember plusszolja is a véleményedet én akkor se hiszem, hogy a helyes út a jobb hang felé az amit te jártál be. A készülékek, kábelek, hangfalak szinte folyamatos cserélgetése. Én azt gondolom, és azt követem a saját rendszeremben hogy kell egy jó kiindulás és azt érdemes fejlesztgetni kis, apró lépésekben. Persze ez életfelfogás, a dolgokhoz való alapvető hozzáállás kérdése is. Van aki évente vált munkahelyet, én csaknem 50 éve dolgozok egy helyen. Egy percig se állítom, hogy ez a helyes. De én nem hiszek abban, hogy a folyamatos váltogatás a jó megoldás.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

asebestyen írta:
2020.12.25., pén. 21:36
Van ez a kezdeti szkepticizmus, aztán ha megtapasztalja az ember, hogy van különbség tápkábel és tápkábel között, akkor rendre átesik a ló túlsó oldalára, ami nem is csoda, hisz számára akkor ez a tapasztalat "sokkoló" is lehet. Innentől viszont elkezdi az ember felnagyítani tudat alatt a jelentőségét a dolognak, mivel eddig ezt lehetetlennek tartotta. És akkor jönnek a szokásos dolgok, mint a vékony drót, vastag drót, ezüst, réz, stb, stb. Aztán jó esetben eljut oda, hogy sokkal fontosabb a varázsszavak helyett a korrekt műszaki kivitelezés a kábelek esetén is. Meg az, hogy ezeknél nagyságrendekkel fontosabb dolgok vannak egy rendszerépítés kapcsán. És hogy kár hülyeségekre kondicionálni az ember fülét és idegrendszerét, mert a nem a nüansznyi különbségek adják a jobb hangot, ráadásul egyre drágábban az egyre kisebbeket, hanem a jó komponensek, melyek egymással jól illeszthetőek. Másrészről a különbség nem jelenti, hogy jobb, de azt se hogy rosszabb, csak annyit, hogy más. Ez a más a hifi nagy rákfenéje. Szerintem.
Ha én lennék a Mikulás, mindenki fája alá becsempészném ezt a felismerést. angyal

Ákos, szerintem ezzel le is zárhatjuk az esztendőt, ennél előrébb idén már nem jutunk. De szerintem jövőre sem.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2020.12.25., pén. 21:43
Tudtommal ez fizika/elektrotechnika. De nyilván senki sem tévedhetetlen, ezért kérdeztem anno, hogy van e bármi "szakmai" alátámasztása. Ha jól látom nincs. Igazából nekem ez is válasz.
Hogy egy hifis fórumon nem kapsz választ a kérdésedre, az még nem garantálja a válasz nem létezését. De ha valaki venné is a fáradságot magának és 38 kisbetűs oldalon részletesen kifejtené neked a csatlakozók hallható hatásának magyarázatát, az min változtatna? A karácsonyi ebédről is kérjünk vegyi elemzést, vagy elég, hogy ízlik?

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Alex_Aston írta:
2020.12.25., pén. 21:49

Igen, erre gondoltam.
Hogy kihallani e csak egy táp dugótegy normál táp halozat esetén, azt még mindig nem "hiszem". Venni meg nem fogok ennyi pénzért :)

Ezért vártam volna "tudományos" magyarázatot. Mert ha jól tudom, ezeket mind mérnökök alkotják meg, szakmai tapasztalatok, és alap tézisek alapján.
Egy bizonyos szint felett nyilván ez is ad valamit a rendszer hangjához, de nem biztos, hogy ezzel kell kezdeni.
Egy ideig ezt az árkülönbözetet sokkal jobb "befektetés" a rendszer fő elemeinek fejlesztésére költeni.

Nyilván van tudományos magyarázata (is), de szerintem az már a metallurgia témakörbe is belenyúlik.Abban pedig itt szakembert nem nagyon találsz, szerintem Valhalla az egyetlen aki komolyabban belemerült az itteni tagok közül.
viewforum.php?f=149
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

asebestyen írta:
2020.12.25., pén. 21:36
Van ez a kezdeti szkepticizmus, aztán ha megtapasztalja az ember, hogy van különbség tápkábel és tápkábel között, akkor rendre átesik a ló túlsó oldalára, ami nem is csoda, hisz számára akkor ez a tapasztalat "sokkoló" is lehet. Innentől viszont elkezdi az ember felnagyítani tudat alatt a jelentőségét a dolognak, mivel eddig ezt lehetetlennek tartotta. És akkor jönnek a szokásos dolgok, mint a vékony drót, vastag drót, ezüst, réz, stb, stb. Aztán jó esetben eljut oda, hogy sokkal fontosabb a varázsszavak helyett a korrekt műszaki kivitelezés a kábelek esetén is. Meg az, hogy ezeknél nagyságrendekkel fontosabb dolgok vannak egy rendszerépítés kapcsán. És hogy kár hülyeségekre kondicionálni az ember fülét és idegrendszerét, mert a nem a nüansznyi különbségek adják a jobb hangot, ráadásul egyre drágábban az egyre kisebbeket, hanem a jó komponensek, melyek egymással jól illeszthetőek. Másrészről a különbség nem jelenti, hogy jobb, de azt se hogy rosszabb, csak annyit, hogy más. Ez a más a hifi nagy rákfenéje. Szerintem.
Ezzel egyet tudok érteni.

Aztán persze mindenki arra, és úgy költi a pénzét, ahogy jól esik.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

cables írta:
2020.12.25., pén. 21:17
Ha jól értem ő ott akadt ki, hogy a százezres ezüst hálózati dugó csak akkor számít, ha van "komoly" hálózati szűrés v. tápgenerátor. Szerintem nem, egy ilyen dugót kihallani gyengébb rendszerekben is.
Igen, erre gondoltam.
Hogy kihallani e csak egy táp dugótegy normál táp halozat esetén, azt még mindig nem "hiszem". Venni meg nem fogok ennyi pénzért :)

Ezért vártam volna "tudományos" magyarázatot. Mert ha jól tudom, ezeket mind mérnökök alkotják meg, szakmai tapasztalatok, és alap tézisek alapján.
Csak a Marantz! :-D

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”