Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

vidor2009 írta:
2020.12.29., kedd 16:08
Mondj egy előnyt az állványos hangsugárzóra, kivéve, ha extrém kis szobád van! gondolkodik.gif
Kisebb felszín és frontfelület, következésképp jóval kisebb diffrakciós felület a járulékos torzításaival, kisebb rezonáló térfogat, közelebb az ideális pontszerű forráshoz, ezért többnyire jobb térleképzés, nagy általánosságban egyszerűbb konstrukció jobban kézben tartható paraméterekkel. Álló hangfalaknál gyakoribb a komplexebb, többutas rendszer bonyolultabb keresztváltókkal. Nagyobb volumenű, de hétköznapi életvitelre is szolgáló helyiségekben kényelmesebben elhelyezhető, ráadásul egy-két a szoba basszustartományban történő gerjesztéséhez optimális pozícióban elhelyezett aktív mélynyomóval kiegészítve könnyebb olyan teljessávú rendszer kialakítása, ahol nem az erősítőnek kell még a veszteséges keresztváltón keresztül a legmélyebb tartomány lesugárzása szempontjából közel sem ideális helyen erőlködő lavórnyi membránokat is lengetnie tekercsestül és mindemellett még nem is tolakszik bele szignifikánsan az élettérbe. Egy szó mint száz, számos érv szólhat az állványos hangfalak mellett nagyobb szobák esetén is. Jómagam például 30m2-es nappalinkban Dynaudio Contour 1.8-asok után végül Harbeth M30.1-es állványos monitorokban találtam meg az üdvözülést, egy REL B2-essel támogatva.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Ja és kábelekkel kb 2,5%-on állok jelenleg. :D

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Legelső hifi élményem: apám full Technics összeállítása, kb. 7-8 évesen, 86-87 tájékán, CD játszóval!
Szívesen meghallgatnám újra.

Legelső DIY hifi élményem: amikor a Technics dobozok kiaszakadt honeycomb mélyeinek habperem javíttatása nem sikerült a legjobban (polifoamot raktak peremnek :D ) és inkább másik mélysugárzót faragtam bele, természetesen nagyobbat mint a gyári.
(Persze tökéletes így sem lett :D, de azért legalább hallgatható volt.)
technics_sb-x500_loudspeaker_system.jpg
technics_sb-x500_loudspeaker_system.jpg (75.14 KiB) Megtekintve 1795 alkalommal

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

juliush írta:
2020.12.29., kedd 11:57
gondolkodhatsz állványos hangfalakban is, melyeknek számos előnyük is lehet.
Sok sikert és bárhogyan is döntesz, kellemes zenélgetést kívánok!
Mondj egy előnyt az állványos hangsugárzóra, kivéve, ha extrém kis szobád van! gondolkodik.gif
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.12.29., kedd 17:13-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

K P írta:
2020.12.29., kedd 11:29
Eddig a merjünk kicsit írni játékban Diagnet “vezet” 0,5 % - kal :D
A matek szerint igen komoly komponensekkel hallgathat zenét filléres kábelekkel összekötve. Legalább következetes.... :smile32:
Vagy millás rendszer pc zsinórokkal... :smile53: :napsut:

Online
Avatar
pepperpower
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 17:33
Értékelés: 259
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pepperpower »

:rolleyes:
IMG_20201229_120814.jpg
IMG_20201229_120814.jpg (1.93 MiB) Megtekintve 1924 alkalommal
Eleje: Garrard 401, FR-24 MKII, Kiseki Milltek, Orsonic DS-500G, Philips TJ100, TJ304
Közepe: Philips AG9015 OTL, TJ MOSpower SE, DP 6528 PP, Shure SE-20
Vége: Altec 415C + Aurum Cantus G1, Lowther PM7C, JBL C36 Viscount, EV Sentry V

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

Érdekes nekem a hifi így visszatekintve csak eszköz volt ahhoz, hogy rátaláljak arra a zenei világra amiben én élek.
És ha belegondolok, a 20 évvel ezelőtti kezdeti próbálkozások, ahol minden lehetséges hibát elkövettem a hifi terén amit csak lehetett, mégse mondanám, hogy most sokszoros pénz elköltése után jobban élvezném a zenét mint akkoriban. Persze azért már nem mennék vissza ahhoz a szinthez. :-) Esetleg maximum azért mert a legnagyobb zenei felfedezéseim akkoriban történtek.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Shimano írta:
2020.12.29., kedd 11:46
Még a számításokat elvégezzük,annyi idő alatt akár azt is leírhatnánk hogy milyen rendszert milyen drótokkal.Konkret példa nálam.Heed enigma5,obelisk si2-x2,obelisk dt.A drótok.Linn k20,oelhbach powercord c13,és egy digit van damme.A tököm tudja hogy ez hány százalék,de nem is érdekel,az a lényeg hogy nekem ez így jó.
Na OK, rávettem magam, begépelem...

Hangfal: Monitor Audio GS20
Erősítő: HiVoxAmp4You
DAC: Aune S6
Elosztó: Alces4
CD (futóműnek): Technics tuningos koax kijárattal
PC: kisBodor + MZ/X USB kártya

Hangfalkábel: Zu Audio Libtec
IC: Zu Audio Mission
USB: Supra
koax: valami ezüst vezetőjű, Zolitól van
Tápok:
Erősítő és DAC: Belden 83803 Sonarquest vagy milyen csatikkal
CD: Hivox
PC és Alces: DIY (Sín fantázianevű)

Na most az ár/értékben olcsón vásárolt PC és erősítő, valamint a viszonylag drága ZU analóg kábelek miatt kijött 29% :D
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

Alex_Aston írta:
2020.12.29., kedd 08:43
...
Nem vágyom nagy dolgokra, igazából szerintem az emberek 90-95?%-nak már talán ez is bőven sok lenne, vagy meg sem hallja, és nekem is elég. Csak ez a CD csere kicsit megmozgatta a fantáziám, hogy nem nagy (értem ez alatt, hogy 2-300eFt) beruházás mellett, lehet e hasonlóan előre lépni erősítő terén. Ha igen, akkor jó. Ha nem, akkor nem. Már most is elégedett vagyok, és leszek a következő 10-15 évben, amíg esetleg be nem döglik megint valami.
Ami még terv, hogy költözésünk után egy lemezjátszó jó lenne, mert azért csak az az "igazi". Vagy legalább is így tapasztaltam, hogy annak a hangja a CD-nél természetesebb (vagy csak sz@r volt a lejátszó :D ).
...
A ritka informatív bemutatkozásból számomra egy szimpatikusan ésszerű gondolkodással rendelkező hobbista alakja rajzolódik ki, akiben - mint szerintem oly sokunkban - egy ad hoc javulás indította el a "hifi-bogarat", de nem tűnik vészesnek a dolog! Jómagam azt tanácsolnám, hogy alapvetően egyelőre maradj meg ennél a bevált felállásnál, különösen a közelgő költözés fényében (ha jól értem a szitut). Érdemes lehet ugyanakkor elgondolkodni
  • a digitális források tárházának bővítéséről, modernizálásáról egy költséghatékony, de még igényes streaming megoldással, akár egy Raspberry Pi alapú streamer+DAC kombinációval, az utóbbi számára a CD-játszódat futóműként is alkalmazhatod illetve
  • a meglevő hangfalaid pozícionálásáról, a rendszered/környezeted egyéb akusztikai segédeszközökkel történő hangolgatásáról (meglepően hatásos tud lenni!) és
  • mivel szereted a mélyeket és bár a meglevő (egyébként igencsak korrekt, ne hallgass a fanyalgókra!) hangfalaidat is ennek figyelembe vételével választottad, mégis egy megfelelően illesztett, zenei subwoofer (mondjuk egy REL) hadrendbe állításáról. Elképesztően sokat tud adni a 20-30Hz-es tartomány megfelelően installált mélynyomóval történő megsegítése, ha meg kellene neveznem a legnagyobb élménybeli javulást előidéző változtatást a rendszeremben, akkor valószínűleg a REL B2-esemre voksolnék.
Aztán mikor a költözésen túl vagy, érdemes az új környezet adottságaihoz igazodva nekiugrani egy nagyobb fejlesztésnek. A mélynyomó megőrizhető, sőt a majdani hangfalaid kiválasztásánál nagyobb játéktered lehet, nem kell azoktól elvárnod szeizmikus mélyeket, gondolkodhatsz állványos hangfalakban is, melyeknek számos előnyük is lehet.
Sok sikert és bárhogyan is döntesz, kellemes zenélgetést kívánok!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

wittao írta:
2020.12.29., kedd 11:35
"Nem olyan nagyon régen került hozzám egy Marantz 8B is, és ott volt az a pont, ahol megértettem, hogy a Marantz mint márka honnan ered, és mi az alapja az egész évtizedeken átnyúló Marantz őrületnek. Az egy nagyon durván jó erősítő mindenhez képest is. 4db EL34 vagy 6CA7 vagy KT77 csövel megy és úgy szól, ahogy kb semmilyen mostani gyártású csöves erősítő sem szól. "
Van valakinek ilyen erősítője idehaza? Szivesen meghallgatnám pár másik erősítő mellett, ugyanolyan csövezéssel.
Van. Mondjuk bele van dobálva néhány blackgate és picit alakított rajta még a tunerman is. Megpróbálom elkérni azt is, és akkor tarthatunk maratoni meghallgatást.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

trane írta:
2020.12.29., kedd 11:37
sutemenyx írta:
2020.12.29., kedd 11:31
...Erősítő terén kipróbáltam a csöves világot, ... de aztán ott meg jönnek másfajta problémák, amik főleg a dinamikával kapcsolatosak...
biztos, hogy ezt a szót akartad írni :rolleyes: gondolkodik.gif ? > vö. https://en.wikipedia.org/wiki/Dynamics_(music) leborulok.gif
Nem feltétlenül, egyszerűsítés volt. Dinamika, megfogottság (DF), mély precizitás, ha egészen pontos akarok lenni. És nem elhanyagolható csöves témakörben a hangsugárzó impedanciagörbéje sem.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Dorian írta:
2020.12.29., kedd 10:38
earforce írta:
2020.12.29., kedd 10:27
A kabeleim 95%-a saját, a maradék 'bolti'.
Nálam a mutató 5%-on áll.
Én próbáltam százalékot megállapítani, de számolás közben rájöttem, hogy hülyeség.

Eleve, milyen értéket nézzünk, az újonnani árat? Amennyiért vettük? Amennyiért jelenleg használtan eladható?
Aztán meg van olyan készülékem, ami nem került sokba, mégis jobb a hangja, mint a triplájába kerülő más készülékeknek.
Meg van olyan kábelem, ami nagyon drága és hosszas tesztelgetések során biztosan találtam volna fele ennyiért ugyanilyen jót, de idő híján biztosra mentem.
Még a számításokat elvégezzük,annyi idő alatt akár azt is leírhatnánk hogy milyen rendszert milyen drótokkal.Konkret példa nálam.Heed enigma5,obelisk si2-x2,obelisk dt.A drótok.Linn k20,oelhbach powercord c13,és egy digit van damme.A tököm tudja hogy ez hány százalék,de nem is érdekel,az a lényeg hogy nekem ez így jó.

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Alex_Aston írta:
2020.12.29., kedd 08:43
SoundMania írta:
2020.12.29., kedd 07:06
Alex_Aston írta:
2020.12.29., kedd 06:52


Nem lenézésről van szó. Lehet, hogy filmeket sem néz valaki. Így mindegy hogy szinkronos-e....
Amúgy te sem hallgattál szerintem még sokféle kábelt, de táp kábelt biztosan nem. :)
És az egy út...?
Marantz? :) De táp kábel az nem? :)
Az előző kérdésekre meg tényleg érdekelne mi a válaszod.
Hát pedig többen köpködnek a marantzdenonosokra, mint az igénytelenség csúcsára, akik biztos csak netet és MP3-at hallgatnak velük :)

Nem mondok senkire semmit. Nem értem ezért a kérdésed. Mindenki úgy hallgat zenéz, ahogy neki jól esik, vagy amennyi neki belefér. Jó, persze, aki mobilról, 128k-val, bluetooth hengerrel nyomja, azt talán ne nevezzük zenehallgatásnak :), de amúgy tök mindegy.
Nekem semmi bajom a csöves cuccokkal, nem tudom, miért merült fel.

Én nem vagyok egyik kategória sem, amiket felsorolsz. Én szeretem hallgatni a zenéket, amit szeretek. A saját örömömre. Már kisiskolás koromban is szerettem hallgatni, a Bécsből hozott (ha jól emlékszem) Tensai kétkazettás magnóval, aztán közép iskolában járkáltunk egy barátommal márkaboltból márkaboltba. És néztük/hallgattuk a Technics, Sony, Pioneer, stb. cuccokat, amikor még a 30cm-es mélysugárzós Videoton volt a referencia :D
Aztán emlékszem, hogy a nyugati aluljáróban volt egy Eiffel lemezbolt, ahol mindig jól szólt a zene, már messziről hallhatóan (amennyire persze lehetett jó olyan környezetben). És ámultunk, hogy egy pöttöm, a Videoton hangfalhoz képest kb. fele akkora doboz, hogy tud ilyen szép basszust kiadni, meg ennyire kellemesen szólni. Ez volt a Missionnal való első talákozásom kb. 15-16 évesen. Talán (vagy inkább biztos :D ) ezért is van most is még Missionom. Pénzem persze akkor még nem volt rá (kvázi mélyszegénységben éltünk anno), csak 17-18 éves koromra sikerült nyári munkából összekaparnom egy ősrégi JVC erősítőt, egy 37cm-es Philips CD lejátszót, meg egy Pioneer decket. A hangfal meg egy fater által munkahelyén talált kisebb (20cm-es méllyel rendelkező) Videoton volt, amibe a Hajós utcában vetten új hangszórókat, és egy asztalos barátom csinált egy mélynyomót mellé. Aztán ahogy középsuli után munkába álltam, utána jött az, hogy kéne egy jobb hangfal, a mélynyomó mellé. JBL, Infinity, Tannoy, Mission vonalon kezdtem nézelődni, és tök véletlenül mutatta az eladó az egyik helyen az Infinity alap álló kivitelt, sima 2 utas, 20-as méllyel, és ledöbbentem, hogy jobban szól, mint az otthoni "barkács" mélynyomó. Na akkor ezeket kezdtem hallgatni, és jött képbe újra a Mission komolyabban, az lett a befutó, a 703-as. Aztán ehhez került a Marantz PM68 és CD67MKII páros, melléjük Neotech RCA és hangfal bikábelezés. Részben azért is, mert a munkám miatt a Floppyland-en keresztül meg tudtam venni nagyker áron, fél ÁFA-val, no meg a hang megfelelt nekem. És igazából ez elég volt. Aztán, amikor a Sennheiser fülessel meghallottam egy csettintést egy számban, amit előtte nem, akkor mondtam, hogy jó, akkor kell másik hangfal :)
Így lett 783-as Mission, mert a mélyről nem akartam lemondani, szép hangú ugye lett volna olcsóbban is, csak kevesebb mély mellett. És én ezekkel elvoltam tökéletesen az utóbbi 17 évben. Most, hogy megállt a CD lejátszó, és 4 hónap kellett a javítására, menet közben kezdtem elengedni már, és úgy voltam vele, hogy akkor talán picivel jobbat, ha már veszek. És így jött a CD17MKIII egy itteni kedves eladótól, ami esetben nem vártam hatalmas előrelépést persze, de pozitívan csalódtam. Persze nem ég és föld, de tisztábbnak tűnik, és talán kevésbé digitális a hangzása. És annyira nem lehet rossz ez a PM68 sem, ha ezt le tudja közvetíteni. :smile29:

Nem vágyom nagy dolgokra, igazából szerintem az emberek 90-95?%-nak már talán ez is bőven sok lenne, vagy meg sem hallja, és nekem is elég. Csak ez a CD csere kicsit megmozgatta a fantáziám, hogy nem nagy (értem ez alatt, hogy 2-300eFt) beruházás mellett, lehet e hasonlóan előre lépni erősítő terén. Ha igen, akkor jó. Ha nem, akkor nem. Már most is elégedett vagyok, és leszek a következő 10-15 évben, amíg esetleg be nem döglik megint valami.
Ami még terv, hogy költözésünk után egy lemezjátszó jó lenne, mert azért csak az az "igazi". Vagy legalább is így tapasztaltam, hogy annak a hangja a CD-nél természetesebb (vagy csak sz@r volt a lejátszó :D ).

Na, szóval ez vagyok én.
Szerintem nagyjából majdnem mindenkinél van valami hasonló sztori, az szerintem a legritkább, hogy lett egy csomó lóvé és kellett valami, amire el lehet verni. Ez a hifizés valószínűleg legtöbbünknél valamilyen formában gyerekkorból gyökerezik. Nekem szintén valahonnan onnan jön. Emlékszem voltunk párszor "valami" hifi boltban, ami a Múzeum körúton volt, kb szemben a nemzeti múzeummal. Egy külön lépcsőn kellett felmenni kívülről valahogy, ha jol emlékszem. Ma már nem tudnám pontosan megmondani hogy volt vagy mi volt az, de akkor ott nagyon menő dolgok voltak. Volt otthon egy házi, de igényes építésű Quad 405 másolat, ami egy Beag 30cm mélyközepet és videoton közepet/magasat hajtott. Szép hangja volt, mindig ment. Ennek ellenére apám mindig elfogultan beszélt arról, hogy a Marantz cuccok és a Tannoy hangfalak mennyire menő dolgok. Amikor aztán később már megtehettem, vettem egy Tannoy hangfalat és hozzá egy Marantz erősítőt, kb így kezdődött. Csak az volt az érdekes, hogy lévén megvolt még a Quad és a BEAG/Videoton hangfal is, összevetve azzal, a régi quad is jobb volt és a régi épített hangfal is szebb hangú volt.

Innen jött az, hogy legalább 20féle Marantz erősítőm, és vagy 10-15féle Tannoy is megfordult nálam, köztük nagyok is, többmilliós tételek is.
Aztán hamar rájöttem, hogy ez az egész Marantz/Tannoy mánia csak mese habbal. Szépek, drágák, vágyott darabok, szerethetőek, de a valósághű igazán zenei megszólaláshoz nincsen közük, és ez rávilágított arra is, hogy jelentősen túlárazottak, ami főként a Marantz-ra igaz. A Tannoy prestige szériánál legalább rá lehet fogni, hogy tényleg tettek bele anyagot és gyönyörű az asztalosmunka, és ha valakinek ilyesmi az ízlése, akkor nehéz máshol megtalálni. Nekem pl nagyon tetszik, ezért volt Tannoy Stirling, Turnberry és Kensingtonom is.

Aztán az egészet ledózerolta egy 50-60-as években gyártott 30centis AlniCo-s RFT szélessávú hangszóró, amit azóta is hallgatok egy DIY dobozban. És erősen próbálok keresni olyat, ami jobban tetszik, de még a mai napig nem találtam, pedig nagyon sokmindent meghallgattam.

Erősítő terén kipróbáltam a csöves világot, ami zeneiségben és részletgazdagságban egyből még a legyegyszerűbb kiépítésben is sokszorosan jobb, mint az előtte lévő 20fajta Marantz, de aztán ott meg jönnek másfajta problémák, amik főleg a dinamikával kapcsolatosak. Ezért kezdtem el saját magam erősítőt fejleszteni.
Közben pedig keveredett hozzám mindenféle csöves erősítő is meg jópár félvezetős is, mindig mindegyiket meghallgattam.

Nem olyan nagyon régen került hozzám egy Marantz 8B is, és ott volt az a pont, ahol megértettem, hogy a Marantz mint márka honnan ered, és mi az alapja az egész évtizedeken átnyúló Marantz őrületnek. Az egy nagyon durván jó erősítő mindenhez képest is. 4db EL34 vagy 6CA7 vagy KT77 csövel megy és úgy szól, ahogy kb semmilyen mostani gyártású csöves erősítő sem szól.

Szóval kedves Alex_Aston csupán csak azért javasoltam én személy szerint, hogy nézelődj másfelé, és adtam konkrét tippet, mert bejártam egy elég jelentős részét a Marantz erősítő univerzumnak és csalódnom kellett benne, pedig egy ideig foggal-körömmel ragaszkodtam hozzá. Jónéhányan szintén javasolták, hogy nézelődj másfelé, valoszinuleg ők sem véletlenül.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: K P »

Eddig a merjünk kicsit írni játékban Diagnet “vezet” 0,5 % - kal :D
A matek szerint igen komoly komponensekkel hallgathat zenét filléres kábelekkel összekötve. Legalább következetes.... :smile32:

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Dorian írta:
2020.12.29., kedd 10:38
earforce írta:
2020.12.29., kedd 10:27
A kabeleim 95%-a saját, a maradék 'bolti'.
Nálam a mutató 5%-on áll.
Én próbáltam százalékot megállapítani, de számolás közben rájöttem, hogy hülyeség.

Eleve, milyen értéket nézzünk, az újonnani árat? Amennyiért vettük? Amennyiért jelenleg használtan eladható?
Aztán meg van olyan készülékem, ami nem került sokba, mégis jobb a hangja, mint a triplájába kerülő más készülékeknek.
Meg van olyan kábelem, ami nagyon drága és hosszas tesztelgetések során biztosan találtam volna fele ennyiért ugyanilyen jót, de idő híján biztosra mentem.
Egy csomó pénz...szóval nem mered.. :fekverohog:

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian »

earforce írta:
2020.12.29., kedd 10:27
A kabeleim 95%-a saját, a maradék 'bolti'.
Nálam a mutató 5%-on áll.
Én próbáltam százalékot megállapítani, de számolás közben rájöttem, hogy hülyeség.

Eleve, milyen értéket nézzünk, az újonnani árat? Amennyiért vettük? Amennyiért jelenleg használtan eladható?
Aztán meg van olyan készülékem, ami nem került sokba, mégis jobb a hangja, mint a triplájába kerülő más készülékeknek.
Meg van olyan kábelem, ami nagyon drága és hosszas tesztelgetések során biztosan találtam volna fele ennyiért ugyanilyen jót, de idő híján biztosra mentem.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: earforce »

A kabeleim 95%-a saját, a maradék 'bolti'.
Nálam a mutató 5%-on áll.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Tctronic írta:
2020.12.29., kedd 09:41
fapaci írta:
2020.12.29., kedd 01:12
Tctronic írta:
2020.12.28., hétf. 23:59
Azért annak is megvan a saját bája, hogy egy moderátor "kvázi fikázza" a hifis "társadalmat" ;)
A saját hülyeségeinkhez ragaszkodni elég balga dolog, de ennél még szomorúbb, ha nem vesszük észre őket.
Egy hobbinál észszerűségről beszélni szerintem eleve nincs értelme. Valakik által már eleve hülyeség a hifizés. Tehát aki belekezd az máris "kicsit hülye", onnan már pedig csak lejjebb van :D (Jó persze, azért vannak fokozatai) Én ugyanilyen furcsán nézek a horgász barátomra kívülállóként. :D
Az észszerűséget valóban butaság lenne elvárni bármelyik hobbitól is, de épeszű ember képes ironikusan tekinteni a saját dolgaira. Sajnos vannak, akik számára a saját hülyeségeink megemlítése sértő, sőt szerintük ez egyenesen gerinctelenség. Ők szoktak elvakult szektákat alapítani.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

fapaci írta:
2020.12.29., kedd 01:12
Tctronic írta:
2020.12.28., hétf. 23:59
Azért annak is megvan a saját bája, hogy egy moderátor "kvázi fikázza" a hifis "társadalmat" ;)
A saját hülyeségeinkhez ragaszkodni elég balga dolog, de ennél még szomorúbb, ha nem vesszük észre őket.
Egy hobbinál észszerűségről beszélni szerintem eleve nincs értelme. Valakik által már eleve hülyeség a hifizés. Tehát aki belekezd az máris "kicsit hülye", onnan már pedig csak lejjebb van :D (Jó persze, azért vannak fokozatai) Én ugyanilyen furcsán nézek a horgász barátomra kívülállóként. :D
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Alex_Aston írta:
2020.12.29., kedd 08:43
SoundMania írta:
2020.12.29., kedd 07:06
Nem lenézésről van szó. Lehet, hogy filmeket sem néz valaki. Így mindegy hogy szinkronos-e....
Amúgy te sem hallgattál szerintem még sokféle kábelt, de táp kábelt biztosan nem. :)
És az egy út...?
Marantz? :) De táp kábel az nem? :)
Az előző kérdésekre meg tényleg érdekelne mi a válaszod.
Hát pedig többen köpködnek a marantzdenonosokra, mint az igénytelenség csúcsára, akik biztos csak netet és MP3-at hallgatnak velük :)

Nem mondok senkire semmit. Nem értem ezért a kérdésed. Mindenki úgy hallgat zenéz, ahogy neki jól esik, vagy amennyi neki belefér. Jó, persze, aki mobilról, 128k-val, bluetooth hengerrel nyomja, azt talán ne nevezzük zenehallgatásnak :), de amúgy tök mindegy.
Nekem semmi bajom a csöves cuccokkal, nem tudom, miért merült fel.

Én nem vagyok egyik kategória sem, amiket felsorolsz. Én szeretem hallgatni a zenéket, amit szeretek. A saját örömömre. Már kisiskolás koromban is szerettem hallgatni, a Bécsből hozott (ha jól emlékszem) Tensai kétkazettás magnóval, aztán közép iskolában járkáltunk egy barátommal márkaboltból márkaboltba. És néztük/hallgattuk a Technics, Sony, Pioneer, stb. cuccokat, amikor még a 30cm-es mélysugárzós Videoton volt a referencia :D
Aztán emlékszem, hogy a nyugati aluljáróban volt egy Eiffel lemezbolt, ahol mindig jól szólt a zene, már messziről hallhatóan (amennyire persze lehetett jó olyan környezetben). És ámultunk, hogy egy pöttöm, a Videoton hangfalhoz képest kb. fele akkora doboz, hogy tud ilyen szép basszust kiadni, meg ennyire kellemesen szólni. Ez volt a Missionnal való első talákozásom kb. 15-16 évesen. Talán (vagy inkább biztos :D ) ezért is van most is még Missionom. Pénzem persze akkor még nem volt rá (kvázi mélyszegénységben éltünk anno), csak 17-18 éves koromra sikerült nyári munkából összekaparnom egy ősrégi JVC erősítőt, egy 37cm-es Philips CD lejátszót, meg egy Pioneer decket. A hangfal meg egy fater által munkahelyén talált kisebb (20cm-es méllyel rendelkező) Videoton volt, amibe a Hajós utcában vetten új hangszórókat, és egy asztalos barátom csinált egy mélynyomót mellé. Aztán ahogy középsuli után munkába álltam, utána jött az, hogy kéne egy jobb hangfal, a mélynyomó mellé. JBL, Infinity, Tannoy, Mission vonalon kezdtem nézelődni, és tök véletlenül mutatta az eladó az egyik helyen az Infinity alap álló kivitelt, sima 2 utas, 20-as méllyel, és ledöbbentem, hogy jobban szól, mint az otthoni "barkács" mélynyomó. Na akkor ezeket kezdtem hallgatni, és jött képbe újra a Mission komolyabban, az lett a befutó, a 703-as. Aztán ehhez került a Marantz PM68 és CD67MKII páros, melléjük Neotech RCA és hangfal bikábelezés. Részben azért is, mert a munkám miatt a Floppyland-en keresztül meg tudtam venni nagyker áron, fél ÁFA-val, no meg a hang megfelelt nekem. És igazából ez elég volt. Aztán, amikor a Sennheiser fülessel meghallottam egy csettintést egy számban, amit előtte nem, akkor mondtam, hogy jó, akkor kell másik hangfal :)
Így lett 783-as Mission, mert a mélyről nem akartam lemondani, szép hangú ugye lett volna olcsóbban is, csak kevesebb mély mellett. És én ezekkel elvoltam tökéletesen az utóbbi 17 évben. Most, hogy megállt a CD lejátszó, és 4 hónap kellett a javítására, menet közben kezdtem elengedni már, és úgy voltam vele, hogy akkor talán picivel jobbat, ha már veszek. És így jött a CD17MKIII egy itteni kedves eladótól, ami esetben nem vártam hatalmas előrelépést persze, de pozitívan csalódtam. Persze nem ég és föld, de tisztábbnak tűnik, és talán kevésbé digitális a hangzása. És annyira nem lehet rossz ez a PM68 sem, ha ezt le tudja közvetíteni. :smile29:

Nem vágyom nagy dolgokra, igazából szerintem az emberek 90-95?%-nak már talán ez is bőven sok lenne, vagy meg sem hallja, és nekem is elég. Csak ez a CD csere kicsit megmozgatta a fantáziám, hogy nem nagy (értem ez alatt, hogy 2-300eFt) beruházás mellett, lehet e hasonlóan előre lépni erősítő terén. Ha igen, akkor jó. Ha nem, akkor nem. Már most is elégedett vagyok, és leszek a következő 10-15 évben, amíg esetleg be nem döglik megint valami.
Ami még terv, hogy költözésünk után egy lemezjátszó jó lenne, mert azért csak az az "igazi". Vagy legalább is így tapasztaltam, hogy annak a hangja a CD-nél természetesebb (vagy csak sz@r volt a lejátszó :D ).

Na, szóval ez vagyok én.
Ez így, egy szép bemutatkozás...ritkán olvasunk ilyeneket pedig lehet így kellene kezdeni. :smile53:
Sok sok beszólástól meglehetne kímélni egymást és lehet okosabb tanácsokat is kapna az ember ,ha látnánk az alapokat.
Persze ez az én véleményem .
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.12.29., kedd 09:48-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7196
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

További adalék, hogy állítólag van olyan is, aki úgy "fejlesztett" USB kábelt, hogy nem volt USB-s konvertere, pedig ezzel pénzt akart keresni. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

diagnet írta:
2020.12.29., kedd 01:17

25000Ft-ért studiókban használt kábeleket lehet kapni. (hangszóró+IC)
Igen, olyat amikkel monitoroznak, vagy a megrendelőknek játsszák le az anyagot.
Nem értem hogyan kapcsolódik a koncert látogatás. A zenészeket és a stábot is lenézed, ha az általuk használt kábelek ára nem éri el a büdzsé 3%-át?
A csatlakozó elemző jegyzetet megtartom magamnak, de ehhez nem tudom megállni, hogy ne szóljak hozzá. A zenészek kábel szemléletéhez adalék a történet. Vett tőlem erősítőhöz hálózati kábelt egy bőgős. Egy klub koncertre kellett bemennem a pénzért. Egy gitáros jazz formációjában játszott a tag, akihez mentem, meglepődtem, hogy milyen jól gitározik a zenekar vezető. Szünetben odamentem a bőgőshöz a pénzért, aki szól a gitárosnak: Nem akarsz gitár kábelt venni, ez az úr csinál olyat is. Mennyiért? - kérdezte. Nagyon olcsót akartam mondani... 15 e egy 3 méteres. Rámutatott a saját kábelére ezt én 10 e-ért vettem. Ehhez csak annyit, hogy egy jó gitár kábel 70 e körül van. A tag a zenéből él. de addig sem ment el. hogy OK meghallgatom egyszer a 15 eFt-os kábelt.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

SoundMania írta:
2020.12.29., kedd 07:06
Alex_Aston írta:
2020.12.29., kedd 06:52
SoundMania írta:
2020.12.29., kedd 05:53

Szerintem most itt még senki nem tudja melyik kategória vagy. :)
Gyanítom magad sem. Legalábbis úgy néz ki még.
Ha a szinkronos filmek helyett a monó és/vagy 50-60-as évek lemezeit írtad volna, az stílusosabb és szerintem arra sokan igent válaszolnának. Függetlenül, hogy csöves vagy nem az erősítőjük.
Akinek meg a CD-je, vagy a dac-ja csöves, vele mi a helyzet nálad? Vagy a hanglemez, CD, merevlemez/felhőtárhelyes zenehallgatókkal?

Nem lenézésről van szó. Lehet, hogy filmeket sem néz valaki. Így mindegy hogy szinkronos-e....
Amúgy te sem hallgattál szerintem még sokféle kábelt, de táp kábelt biztosan nem. :)
És az egy út...?
Marantz? :) De táp kábel az nem? :)
Az előző kérdésekre meg tényleg érdekelne mi a válaszod.
Hát pedig többen köpködnek a marantzdenonosokra, mint az igénytelenség csúcsára, akik biztos csak netet és MP3-at hallgatnak velük :)

Nem mondok senkire semmit. Nem értem ezért a kérdésed. Mindenki úgy hallgat zenéz, ahogy neki jól esik, vagy amennyi neki belefér. Jó, persze, aki mobilról, 128k-val, bluetooth hengerrel nyomja, azt talán ne nevezzük zenehallgatásnak :), de amúgy tök mindegy.
Nekem semmi bajom a csöves cuccokkal, nem tudom, miért merült fel.

Én nem vagyok egyik kategória sem, amiket felsorolsz. Én szeretem hallgatni a zenéket, amit szeretek. A saját örömömre. Már kisiskolás koromban is szerettem hallgatni, a Bécsből hozott (ha jól emlékszem) Tensai kétkazettás magnóval, aztán közép iskolában járkáltunk egy barátommal márkaboltból márkaboltba. És néztük/hallgattuk a Technics, Sony, Pioneer, stb. cuccokat, amikor még a 30cm-es mélysugárzós Videoton volt a referencia :D
Aztán emlékszem, hogy a nyugati aluljáróban volt egy Eiffel lemezbolt, ahol mindig jól szólt a zene, már messziről hallhatóan (amennyire persze lehetett jó olyan környezetben). És ámultunk, hogy egy pöttöm, a Videoton hangfalhoz képest kb. fele akkora doboz, hogy tud ilyen szép basszust kiadni, meg ennyire kellemesen szólni. Ez volt a Missionnal való első talákozásom kb. 15-16 évesen. Talán (vagy inkább biztos :D ) ezért is van most is még Missionom. Pénzem persze akkor még nem volt rá (kvázi mélyszegénységben éltünk anno), csak 17-18 éves koromra sikerült nyári munkából összekaparnom egy ősrégi JVC erősítőt, egy 37cm-es Philips CD lejátszót, meg egy Pioneer decket. A hangfal meg egy fater által munkahelyén talált kisebb (20cm-es méllyel rendelkező) Videoton volt, amibe a Hajós utcában vetten új hangszórókat, és egy asztalos barátom csinált egy mélynyomót mellé. Aztán ahogy középsuli után munkába álltam, utána jött az, hogy kéne egy jobb hangfal, a mélynyomó mellé. JBL, Infinity, Tannoy, Mission vonalon kezdtem nézelődni, és tök véletlenül mutatta az eladó az egyik helyen az Infinity alap álló kivitelt, sima 2 utas, 20-as méllyel, és ledöbbentem, hogy jobban szól, mint az otthoni "barkács" mélynyomó. Na akkor ezeket kezdtem hallgatni, és jött képbe újra a Mission komolyabban, az lett a befutó, a 703-as. Aztán ehhez került a Marantz PM68 és CD67MKII páros, melléjük Neotech RCA és hangfal bikábelezés. Részben azért is, mert a munkám miatt a Floppyland-en keresztül meg tudtam venni nagyker áron, fél ÁFA-val, no meg a hang megfelelt nekem. És igazából ez elég volt. Aztán, amikor a Sennheiser fülessel meghallottam egy csettintést egy számban, amit előtte nem, akkor mondtam, hogy jó, akkor kell másik hangfal :)
Így lett 783-as Mission, mert a mélyről nem akartam lemondani, szép hangú ugye lett volna olcsóbban is, csak kevesebb mély mellett. És én ezekkel elvoltam tökéletesen az utóbbi 17 évben. Most, hogy megállt a CD lejátszó, és 4 hónap kellett a javítására, menet közben kezdtem elengedni már, és úgy voltam vele, hogy akkor talán picivel jobbat, ha már veszek. És így jött a CD17MKIII egy itteni kedves eladótól, ami esetben nem vártam hatalmas előrelépést persze, de pozitívan csalódtam. Persze nem ég és föld, de tisztábbnak tűnik, és talán kevésbé digitális a hangzása. És annyira nem lehet rossz ez a PM68 sem, ha ezt le tudja közvetíteni. :smile29:

Nem vágyom nagy dolgokra, igazából szerintem az emberek 90-95?%-nak már talán ez is bőven sok lenne, vagy meg sem hallja, és nekem is elég. Csak ez a CD csere kicsit megmozgatta a fantáziám, hogy nem nagy (értem ez alatt, hogy 2-300eFt) beruházás mellett, lehet e hasonlóan előre lépni erősítő terén. Ha igen, akkor jó. Ha nem, akkor nem. Már most is elégedett vagyok, és leszek a következő 10-15 évben, amíg esetleg be nem döglik megint valami.
Ami még terv, hogy költözésünk után egy lemezjátszó jó lenne, mert azért csak az az "igazi". Vagy legalább is így tapasztaltam, hogy annak a hangja a CD-nél természetesebb (vagy csak sz@r volt a lejátszó :D ).

Na, szóval ez vagyok én.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.12.29., kedd 09:47-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Alex_Aston írta:
2020.12.28., hétf. 23:09
Amúgy remélem, hogy akik leszólják a nem elektroncsöves és nem alátámasztott kábelezésű rendszereket, azok sosem néznek szinkronnal külföldi filmeket. :D
A szinkronos film ugyanaz, mint a "popslágerek magyarul".
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Alex_Aston írta:
2020.12.29., kedd 06:52
SoundMania írta:
2020.12.29., kedd 05:53
Alex_Aston írta:
2020.12.28., hétf. 23:09
Amúgy remélem, hogy akik leszólják a nem elektroncsöves és nem alátámasztott kábelezésű rendszereket, azok sosem néznek szinkronnal külföldi filmeket. :D
Szerintem most itt még senki nem tudja melyik kategória vagy. :)
Gyanítom magad sem. Legalábbis úgy néz ki még.
Ha a szinkronos filmek helyett a monó és/vagy 50-60-as évek lemezeit írtad volna, az stílusosabb és szerintem arra sokan igent válaszolnának. Függetlenül, hogy csöves vagy nem az erősítőjük.
Akinek meg a CD-je, vagy a dac-ja csöves, vele mi a helyzet nálad? Vagy a hanglemez, CD, merevlemez/felhőtárhelyes zenehallgatókkal?
Ne nekem mond, és senkit sem fikázok, nem nézek le, másokkal ellentétben.

De kíváncsi vagyok, hogy aki lenézi azt, aki nem az ő nézetét vallja, mert csak az az egy út van a tökéletes zene hallgatás irányában, az néz e szinkronos filmet?
Nem lenézésről van szó. Lehet, hogy filmeket sem néz valaki. Így mindegy hogy szinkronos-e....
Amúgy te sem hallgattál szerintem még sokféle kábelt, de táp kábelt biztosan nem. :)
És az egy út...?
Marantz? :) De táp kábel az nem? :)
Az előző kérdésekre meg tényleg érdekelne mi a válaszod.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”