Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2021.01.08., pén. 08:45
tunerman írta:
2021.01.08., pén. 07:49
InterNet: információ
R2R,LP,CD,tuner: zenehallgatás
Mindent arra kell használni, amire alkalmas :smile53:
TJ.
Szerintem ez, ìgy túlsagosan sarkos. A világ nem ezt mutatja.
Mondom ezt úgy, hogy pedig én is ez a gondolatmenet alapján cselekszem, de ez nem azt jelenti, hogy így is gondolom.
Lehet a fejlődés útjába állni, de csak egy darabig lehet ellenállni.
Igen, sarkos.
De azzal vitatkoznék, hogy egyértelműen fejlődés. Nagyobb részt inkább "tömegtermelés", hitvány minőségben sajnos. Benne van a potenciál, de nem erre használják.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Alex_Aston írta:
2021.01.08., pén. 08:30
asebestyen írta:
2021.01.07., csüt. 20:36
Alex_Aston írta:
2021.01.07., csüt. 20:28

Tidalt hallgattam, de az nagyon gyenge minőségű volt. Vagy ott is keresni kell, mi a jó, mi a rossz?
Olyan nincs, hogy bármi, amit kiválasztok, az biztos nem lesz CD minőségnél rosszabb?
Hááát, a 2 oldali hifiditisz legyőzött Téged is. Legalább azzal védekezhetsz otthon, hogy nem nemi úton terjed. :fekverohog:
Nem értem.
Olyan nagy baj, ha elvárom azt, hogy amiért fizet az ember, akkor ha nem is haladja meg, de legalább elérje azt a szintet, mint a kőkorszaki 40 éves CD technológia?
Ingyenesen ott a youtube is, ha nagyon kell.

Manapság, amikor egy alap telefon is erősebb, mint pár éve egy átlag asztali számítógép, ezt nem lehet megoldani? Meg lehet, csak valamiért az igénytelenség egyre csak terjed, én azt látom. Mindent, minél gyorsabban, egyszerűbben akar elérni az ember, csak éppen már egyre kevésbé számít, hogy az jó is legyen. Én ezt a tendenciát látom.

Nyilván van kiváló minőség is, nem ezt vitatom. De azt is külön keresni kell? Akkor miért fizet az ember...?
Ne a Tidalban keresd a hibát, hanem a lejátszóeszközödben. A Tidallal semmi baj nincs.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

tunerman írta:
2021.01.08., pén. 07:49
InterNet: információ
R2R,LP,CD,tuner: zenehallgatás
Mindent arra kell használni, amire alkalmas :smile53:
TJ.
Szerintem ez, ìgy túlsagosan sarkos. A világ nem ezt mutatja.
Mondom ezt úgy, hogy pedig én is ez a gondolatmenet alapján cselekszem, de ez nem azt jelenti, hogy így is gondolom.
Lehet a fejlődés útjába állni, de csak egy darabig lehet ellenállni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fapaci írta:
2021.01.07., csüt. 23:48
Alex_Aston írta:
2021.01.07., csüt. 20:28
Tidalt hallgattam, de az nagyon gyenge minőségű volt.
Lassan elárulhatnád, melyik megbántott hifista mester szellemeként tértél vissza kísérteni. :napsut:
Ezt nem értem, miért írod.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

asebestyen írta:
2021.01.07., csüt. 20:36
Alex_Aston írta:
2021.01.07., csüt. 20:28

Tidalt hallgattam, de az nagyon gyenge minőségű volt. Vagy ott is keresni kell, mi a jó, mi a rossz?
Olyan nincs, hogy bármi, amit kiválasztok, az biztos nem lesz CD minőségnél rosszabb?
Hááát, a 2 oldali hifiditisz legyőzött Téged is. Legalább azzal védekezhetsz otthon, hogy nem nemi úton terjed. :fekverohog:
Nem értem.
Olyan nagy baj, ha elvárom azt, hogy amiért fizet az ember, akkor ha nem is haladja meg, de legalább elérje azt a szintet, mint a kőkorszaki 40 éves CD technológia?
Ingyenesen ott a youtube is, ha nagyon kell.

Manapság, amikor egy alap telefon is erősebb, mint pár éve egy átlag asztali számítógép, ezt nem lehet megoldani? Meg lehet, csak valamiért az igénytelenség egyre csak terjed, én azt látom. Mindent, minél gyorsabban, egyszerűbben akar elérni az ember, csak éppen már egyre kevésbé számít, hogy az jó is legyen. Én ezt a tendenciát látom.

Nyilván van kiváló minőség is, nem ezt vitatom. De azt is külön keresni kell? Akkor miért fizet az ember...?
Csak a Marantz! :-D

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

tunerman írta:
2021.01.08., pén. 07:49
InterNet: információ
R2R,LP,CD,tuner: zenehallgatás
Mindent arra kell használni, amire alkalmas :smile53:
TJ.
A föld meg lapos... :smile53:

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tunerman »

InterNet: információ
R2R,LP,CD,tuner: zenehallgatás
Mindent arra kell használni, amire alkalmas :smile53:
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Robici írta:
2021.01.07., csüt. 23:46
Hát engem egyáltalán nem érdekel az a világ, ezért nem is akarok ítélkezni. :-) Biztos el lehet veszni benne de aki nagyon akarja a bogarát etetni az módot fog találni rá stream nélkül is ebben biztos vagyok. :-D
Szerintem ma már nem megkerülhető stream, hálózati alapú zenelejátszás. Olyan szinten kinyílik a világ a használója előtt, amit a fizikai hanghordozó alapú lejátszás sohasem képes nyújtani. Mondom ezt úgy, hogy jóval 2000 feletti LP-vel és 1000 feletti CD-vel rendelkezem. Nem lehet követni a fizikai hordozókkal az új kiadásokat, a régiek kínálati választékát akármekkora gyűjteménnyel is rendelkezel.

Nem kell feltétlenül elveszni a hálózati alapú lejátszásban. Azt is kellő önmérséklettel kell kezelni és akkor nem lép túl a technika az emberen. Meg lehet a stream és a hálózati lejátszásban is találni a zenéhez vezető utat, ha valakinek ez a célja.
Léteznek olyan lejátszók, amiket elég kicsomagolni, beüzemelni és hallgatni. Akár csak az analóg, CD társaik esetében.
Persze mindenen lehet finomítani, ha erre igény van. De nem feltétlenül szükséges ez minden esetben.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Robici írta:
2021.01.07., csüt. 23:46
aki nagyon akarja a bogarát etetni az módot fog találni rá stream nélkül is ebben biztos vagyok. :-D
Ezzel nem vitatkozunk! :smile29:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2021.01.07., csüt. 20:28
Tidalt hallgattam, de az nagyon gyenge minőségű volt.
Lassan elárulhatnád, melyik megbántott hifista mester szellemeként tértél vissza kísérteni. :napsut:

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

pali923 írta:
2021.01.07., csüt. 23:27
Szerintem a stream és egyáltalán a számítógépes zenehallgatás a hifibogár kergetésének a melegágya. :D
Hát engem egyáltalán nem érdekel az a világ, ezért nem is akarok ítélkezni. :-) Biztos el lehet veszni benne de aki nagyon akarja a bogarát etetni az módot fog találni rá stream nélkül is ebben biztos vagyok. :-D

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Robici írta:
2021.01.07., csüt. 22:15
Mert annyira teljesen más hozzáállás, igények, alkat kérdése hogy fölösleges ezt a kört (is) újra századjára lefutni. A világ ma már a stream
Szerintem a stream és egyáltalán a számítógépes zenehallgatás a hifibogár kergetésének a melegágya. :D

Ha valaki keresi a jó hangot a hagyományos(abb) módokon, akkor is sokezernyi választás előtt áll, a lejátszótól (LP? CD?), erősítőtől a zsinórokon át a hangfalakig, Szerintem mindannyian ismerjük ezt.
Ha valaki az új világba belép, a lehetőségek száma megsokszorozódik, már milliónyi elágazás van benne. Csak a forrás lesz más (elvileg), de azt igazán lehet a végtelenségig ragozni a számítógéptől a szoftverig, a formátumok számtalan változatán át a stream-szolgáltatóig, és tovább. Az illetékes topicban éppen arról értekeztek mostanában, hogy hány és milyen switchet érdemes rakni a jel útjába, ami persze nem akármilyen CAT-kábelen jut el a spéci csatlakozóig az ideális hangzás érdekében. :rolleyes: :D És akkor még oda sem ért a jel az erősítőig, és tovább. Azért ilyen vad dolgok még talán a lemezjátszós topicban sincsenek. :P Ha kijön egy új szoftver, új DAC, vagy hasonló, biztosan majdnem mindenki rohan fejleszteni.

Nem vitatom, ha valaki hajlott koromra fogja, hogy nem akarok ebbe a millió kereszteződéssel teli utcába belemenni, de nem is akarok senkit megtéríteni, se pro, se kontra. Ettől szép az élet, hogy nem vagyunk egyformák. :smile29:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

wittao írta:
2021.01.07., csüt. 21:32
zoli73 írta:
2021.01.07., csüt. 20:50
robi20064 írta:
2021.01.07., csüt. 20:15


Ez azert minimum tulzas. Tobb olyan megoldas is van ami egy beallitas utan egyszeruen es kenyelmesen hasznalhato. Az igaz hogy a CD lejatszos hibaelharitas a legtobbszor kimerult az aramtalanitasban es/vagy ki-be kapcsolasban, de ettol meg hibas megkozelites, hogy a PC alapu es halozati lejatszassal csak szivas van es folyamatos karbantartast igenyel.
Ez nagyon nézőpont kérdése! Ahogy látom, pl egy audio pc, nem egyik pillanytról a máskra harcra kész, mint mondjuk egy cd jatszó.
A cd játszót csatlakoztatom az áramforrásra, az erősítőre, dobok bele egy lemezt és szól a zene.
Meg aztán a pc-t "etetni" is kell valamivel, ez egy sokismeretlenes egyenlet, számomra.
Jártam olyan fórum kollégánál, aki pc-ról zenél, láttam, hogyan működik, hogyan kezelhető, mikor minden összeállt és harcra kész, de ide még el is kell jutni. A kezelhetőség? Egy tableten pötyögtetni, lapozgatni a mappákat, fájlokat, az albumokat, előadókat.
A kezembe adta, ismerkedjek vele, kezelgessem. Őszintén megmondom, nekem ez percek alatt az agyamra ment, nekem ez minden csak nem kényelmes. Nekem ez inkább idegesítő, mert folyamatos odafigyelést igényel.
Levenni a polcról egy cd-t, betenni a lejátszóba, és hatradölve zenét hallgatni, számomra sokkal egyszerübb!
Ismétlem szamomra!
Kicsit érintettként (mindkét oldalról, tehát felhasználóként is) hadd írjak ezzel kapcsolatosan pár gondolatot, ha megengeded.
Tizen évekig tagja voltam az almás magyar fórumnak. A fórumon a topikok zöme megoldandó problémákról, segítségkérésekről szólt. Nagyon ritkán nyitottak az emberek egy topikot azért, hogy örömükről beszámoljanak.
Ez a fórum szinte ugyanígy működik, csak a téma a hifi és annak minden aspektusa.
Legtöbbször feljövünk ide olvasgatni is, hogy éppen valaki egy hangfalkábellel kínlódik, vagy milyen WBT dugót tegyen rá, milyen a földelése otthon, a moziszobájának az akusztikája stb. NA ILYEN A PC-s TOPIK IS. Írkálunk, próbálkozunk, ez jó, az rossz, ezt miért, azt miért ne stb. De ha bekanyarodsz egy CD-játszós topikba, ott is lehet a digit oldalt tuningolni, analóg oldalt tuningolni, melyik dac chip a jobb, nem olvassa a CD-t, olvasófej csere, leszorító stb.

Amikor valaki megvesz egy készre szerelt PC-t mind hardverileg, mind szoftverileg, akkor beüzemeli, leül és hallgatja. Ha ennél tovább szeretne lépni, akkor nekiállhat egyedül, vagy külső segítséggel egyedül, vagy megkér valakit fejlesszen rajta egy kicsit.
Maga a lejátszás, zenehallgatási élvezet csak Rajtad múlik ugyanolyan-e mintha CD-t tennél be. Csak nem a polcra nyúlsz, hanem egy borítóra böksz rá egy tableten, és lenyomod a Play gombot. Borító olvasgatása helyett ott van a lejátszó program komplex bibliográfiája (ami ráadásul egymásba kapcsol egy csomó adatbázist, és HA AKARSZ, akkor hatalmas információhalmazhoz férhetsz hozzá, aminek a CD összehajtogatott könyvecskéje sem jön a közelébe). De ha nem akarsz, akkor a Play gomb lenyomása után leteszed a tab-ot magad mellé és hallgatod a zenét, ahogy eddig CD-ről.
Én olyat sohesem mondtam, hogy ez nem jó alternatíva! De jó, csak nekem nem, sőt számomra érdektelen.
Csak úgy nem állok elő soha a véleményemmel, csak ha a beszélgetés úgy hozza, akkor elmondom az álláspontomat. Hitvitába senkivel sem szeretnék bocsajtkozni, mert azt minden szinten elítélem.
Én elfogadom, hogy ez a jövő(sőt, már a jelen is), de köszönöm szépen, én nem szeretnék élni a lehetőségével. Engem sem győzködni, sem megtéríteni nem kell.
Nem tudom, mennyire figyeled, a lemezjátszós topicot? Többször előfordult már olyan kérdés, hogy belevágna az analógba(kivancsisagból, nosztalgiából, mindegy), ennyi a keret, mit ajánlunk?
Legtöbbször meg szoktam kérdezni, vannak-e lemezei, és ha igen akkor mennyi? Ha nincs a válasz, akkor azt szoktam mondani, hogy hagyja az egészet a fenébe, mert ma a nulláról kezdeni nincs érteme. Még ha érdeklődik, és vonzalmat érez a formátum iránt, akkor sem.
Na, pont így vagyok én is, a fájl alapú lejátszással, sem hardwer-em, sem softwer-em nincs hozzá, ráadásúl nem is vonz.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

Szvsz itten újra olyan dolgokról megy az összehasonlítgatás amiben sose lehet hogy úgymondjam végeredményt hirdetni. Mert annyira teljesen más hozzáállás, igények, alkat kérdése hogy fölösleges ezt a kört (is) újra századjára lefutni. A világ ma már a stream, ami ráadásul szépen beleillik a "senkinek ne legyen semmi magántulajdona" jövőképbe és a modern életformába is. De van olyan is akinek meg ez azt az érzést amit szeret nem adja meg és soha nem is fogja megadni. De erről meddő dolog vitázni.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

robi20064 írta:
2021.01.07., csüt. 20:15
zoli73 írta:
2021.01.07., csüt. 18:54
kupecke írta:
2021.01.07., csüt. 18:10
Aszpirin jól írta, kérj segítséget :smile32: , amit írt még én is értettem, de tudok nagyot kiabálni a fiamnak, ha megakadok :D
Ezért nem olvasom pl. a pc audio-s, és a hálóati lejátszós topicot, úgysem értem miről folyik a diskurzus.
A vélemenyem az róluk, hogy bár a zenehallgatást szolgaló eszközök, de annyit kell velük foglalkozni, hogy közben a sok bába közt, elvész a gyerek! Ez minden, csak nem plug and play hifi.
Ez azert minimum tulzas. Tobb olyan megoldas is van ami egy beallitas utan egyszeruen es kenyelmesen hasznalhato. Az igaz hogy a CD lejatszos hibaelharitas a legtobbszor kimerult az aramtalanitasban es/vagy ki-be kapcsolasban, de ettol meg hibas megkozelites, hogy a PC alapu es halozati lejatszassal csak szivas van es folyamatos karbantartast igenyel.
Ez nagyon nézőpont kérdése! Ahogy látom, pl egy audio pc, nem egyik pillanytról a máskra harcra kész, mint mondjuk egy cd jatszó.
A cd játszót csatlakoztatom az áramforrásra, az erősítőre, dobok bele egy lemezt és szól a zene.
Meg aztán a pc-t "etetni" is kell valamivel, ez egy sokismeretlenes egyenlet, számomra.
Jártam olyan fórum kollégánál, aki pc-ról zenél, láttam, hogyan működik, hogyan kezelhető, mikor minden összeállt és harcra kész, de ide még el is kell jutni. A kezelhetőség? Egy tableten pötyögtetni, lapozgatni a mappákat, fájlokat, az albumokat, előadókat.
A kezembe adta, ismerkedjek vele, kezelgessem. Őszintén megmondom, nekem ez percek alatt az agyamra ment, nekem ez minden csak nem kényelmes. Nekem ez inkább idegesítő, mert folyamatos odafigyelést igényel.
Levenni a polcról egy cd-t, betenni a lejátszóba, és hatradölve zenét hallgatni, számomra sokkal egyszerübb!
Ismétlem szamomra!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Alex_Aston írta:
2021.01.07., csüt. 20:28

Tidalt hallgattam, de az nagyon gyenge minőségű volt. Vagy ott is keresni kell, mi a jó, mi a rossz?
Olyan nincs, hogy bármi, amit kiválasztok, az biztos nem lesz CD minőségnél rosszabb?
Hááát, a 2 oldali hifiditisz legyőzött Téged is. Legalább azzal védekezhetsz otthon, hogy nem nemi úton terjed. :fekverohog:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.01.07., csüt. 20:20
Alex_Aston írta:
2021.01.07., csüt. 20:14
Aszpirin írta:
2021.01.07., csüt. 19:58

Úgy beszélsz, mintha már eljárt volna feletted az idő, ne viccelj, fiatalabb vagy nálam, ne öregíts itt engem is :D :D

Mellesleg én is egy Teslával kezdtem (és egy orosz Kashtan tárcsás magnóval, vagyis semmi hifi, csak zene), de 18 évesen elköltöztem az otthontól (Erdély) több mint 500 km-nyire (Pannonland :D ), a lemezeket előtte vagy eladtam az ócskapiacon, vagy otthonmaradtak, Pannóniában új zenei "életet" kezdtem, és az már a CD-kről szólt... Egy szál hátizsákkal jöttem el otthonról, még a hangszereim is (gitár, hegedű) otthon maradtak...
Két éve újrakezdtem nosztalgiából az LP-zést, de bevallom, nem lettem akkora fan-ja, hogy mindenáron ragaszkodjak hozzá, és az elmúlt hónapokban már azon kaptam magam, hogy szívesebben használom a stream-es dolgokat (főleg HRA Streaming), mint akár a CD/SACD/DVDA lejátszót, akár a vinyl-lemezjátszót. Az ok: a kényelem, és az én cuccaim szintjén még nincs akkora különbség köztük, hogy ezt a kényelmet felülírja. Tehát hangulatfüggő, hogy mikor mit hallgatok, de ez a hangulat egyre inkább a streamer felé tolódik, mert rengeteg jó új felvétel van, jobbnál jobb minőségben... Többet meg már tuti nem fogok költeni az analóg lánc fejlesztésére, mert van jobb helye a pénzemnek (és valószínűleg a digitális láncra sem lényegesen...).
Mi az a hely, ahol CD minőségben elérhető "bármi", nem össze vissza, így, vagy úgy épp feltöltve?
Ha van ilyen megbízható forrás, engem lehet érdekelne. Meg ha elérhető árú lejátszó is van e célra.
CD minőségben pl. a Tidal :D
Ha CD minőség fölé mennél, akkor pl. a HRA streaming.

(attól tartok, nem erre a válaszra számítottál, de ennél jobbat nem tudok, mert zenét elvből nem torrentezek).
Tidalt hallgattam, de az nagyon gyenge minőségű volt. Vagy ott is keresni kell, mi a jó, mi a rossz?
Olyan nincs, hogy bármi, amit kiválasztok, az biztos nem lesz CD minőségnél rosszabb?
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2021.01.07., csüt. 20:14
Aszpirin írta:
2021.01.07., csüt. 19:58

Úgy beszélsz, mintha már eljárt volna feletted az idő, ne viccelj, fiatalabb vagy nálam, ne öregíts itt engem is :D :D

Mellesleg én is egy Teslával kezdtem (és egy orosz Kashtan tárcsás magnóval, vagyis semmi hifi, csak zene), de 18 évesen elköltöztem az otthontól (Erdély) több mint 500 km-nyire (Pannonland :D ), a lemezeket előtte vagy eladtam az ócskapiacon, vagy otthonmaradtak, Pannóniában új zenei "életet" kezdtem, és az már a CD-kről szólt... Egy szál hátizsákkal jöttem el otthonról, még a hangszereim is (gitár, hegedű) otthon maradtak...
Két éve újrakezdtem nosztalgiából az LP-zést, de bevallom, nem lettem akkora fan-ja, hogy mindenáron ragaszkodjak hozzá, és az elmúlt hónapokban már azon kaptam magam, hogy szívesebben használom a stream-es dolgokat (főleg HRA Streaming), mint akár a CD/SACD/DVDA lejátszót, akár a vinyl-lemezjátszót. Az ok: a kényelem, és az én cuccaim szintjén még nincs akkora különbség köztük, hogy ezt a kényelmet felülírja. Tehát hangulatfüggő, hogy mikor mit hallgatok, de ez a hangulat egyre inkább a streamer felé tolódik, mert rengeteg jó új felvétel van, jobbnál jobb minőségben... Többet meg már tuti nem fogok költeni az analóg lánc fejlesztésére, mert van jobb helye a pénzemnek (és valószínűleg a digitális láncra sem lényegesen...).
Mi az a hely, ahol CD minőségben elérhető "bármi", nem össze vissza, így, vagy úgy épp feltöltve?
Ha van ilyen megbízható forrás, engem lehet érdekelne. Meg ha elérhető árú lejátszó is van e célra.
CD minőségben pl. a Tidal :D
Ha CD minőség fölé mennél, akkor pl. a HRA streaming.

(attól tartok, nem erre a válaszra számítottál, de ennél jobbat nem tudok, mert zenét elvből nem torrentezek).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.01.07., csüt. 19:58

Úgy beszélsz, mintha már eljárt volna feletted az idő, ne viccelj, fiatalabb vagy nálam, ne öregíts itt engem is :D :D

Mellesleg én is egy Teslával kezdtem (és egy orosz Kashtan tárcsás magnóval, vagyis semmi hifi, csak zene), de 18 évesen elköltöztem az otthontól (Erdély) több mint 500 km-nyire (Pannonland :D ), a lemezeket előtte vagy eladtam az ócskapiacon, vagy otthonmaradtak, Pannóniában új zenei "életet" kezdtem, és az már a CD-kről szólt... Egy szál hátizsákkal jöttem el otthonról, még a hangszereim is (gitár, hegedű) otthon maradtak...
Két éve újrakezdtem nosztalgiából az LP-zést, de bevallom, nem lettem akkora fan-ja, hogy mindenáron ragaszkodjak hozzá, és az elmúlt hónapokban már azon kaptam magam, hogy szívesebben használom a stream-es dolgokat (főleg HRA Streaming), mint akár a CD/SACD/DVDA lejátszót, akár a vinyl-lemezjátszót. Az ok: a kényelem, és az én cuccaim szintjén még nincs akkora különbség köztük, hogy ezt a kényelmet felülírja. Tehát hangulatfüggő, hogy mikor mit hallgatok, de ez a hangulat egyre inkább a streamer felé tolódik, mert rengeteg jó új felvétel van, jobbnál jobb minőségben... Többet meg már tuti nem fogok költeni az analóg lánc fejlesztésére, mert van jobb helye a pénzemnek (és valószínűleg a digitális láncra sem lényegesen...).
Mi az a hely, ahol CD minőségben elérhető "bármi", nem össze vissza, így, vagy úgy épp feltöltve?
Ha van ilyen megbízható forrás, engem lehet érdekelne. Meg ha elérhető árú lejátszó is van e célra.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

kupecke írta:
2021.01.07., csüt. 19:49
zoli73 írta:
2021.01.07., csüt. 19:40
Tudom, hogy közben milyen források jelentek meg, de nincs rá szükségem hogy bármelyik felé is nyissak.
Szerencsefiavagy, öröm ilyet olvasni egy hifis fórumon :smile53:
Már ketten biztos vagyunk. Én sem érzek késztetést. Ott a meglevő kb. 250 CD-m, az kiszolgál. Ha pedig megtetszik valami, megveszem korongon. Már, ha van persze....

Lemezjátszó meg terv. Bár nem rövid táv sajna
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2021.01.07., csüt. 17:30
Alex_Aston írta:
2021.01.07., csüt. 16:33
zoli73 írta:
2021.01.07., csüt. 15:49

Ezek ismerős dolgok! Nálunk a rooter hetente legalább 1x lefagy, vagy elfelejt wifi jelet adni, újra kell indítani, ugyanez igaz a set top box-ra is. Nem beszélve azáramszünetről, attól is megbolondul.
Igen, a XXI. században már nem ilyen vackokkal kellene nyüglődni. Szerintem.
Még csak törekvés sincs a szolgáltatók részéről, hogy egyszerűsítsék(kevesebb táviranyitó, ill. készülek), megkönnyítsek a dolgunkat. Szolgáltatnak nekünk úgy, és olyan minőségben, ahogy nekik a legjobb, és leggazdaságosabb, mi meg fizessünk, pont.
Üdv a kapitalizmusban :D

Amúgy érdekes módon, gyakorlatilag, ha fél évente egyszer lefagy a routerünk, akkor sokat mondok. Wifi tétrerő még a ház előtt is van, az külön sosem áll meg.
Box meg nincs, is nem kell semmivel foglalkozni. És mellé nem is kerül sokba. Ilyen szempontból szerintem jó a Digi.
Másfél évvel ez előttig, Székesfehérváron laktunk(elég lett a városból), ott pontosan így ment a szolgáltatás, mint nálad, ahogy írod. De ilyen, vidéken nincs, sokszor alternatíva sincs. Tudod, ez nagyon más ám, mint egy nagy város, ahol a szolgáltatók szinte versengenek a kegyeidért. Itt annak is örülni kell, ha egyáltalán van szolgáltató. Ahogy szokták mondani "más kávéház".
Itt nálunk is csak egy szolgáltató van, de az pont a Digi :)
Csak a Marantz! :-D

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

kupecke írta:
2021.01.07., csüt. 19:49
zoli73 írta:
2021.01.07., csüt. 19:40
Tudom, hogy közben milyen források jelentek meg, de nincs rá szükségem hogy bármelyik felé is nyissak.
Szerencsefiavagy, öröm ilyet olvasni egy hifis fórumon :smile53:
Szerencse fia? Szerintem inkább csak maradi, de mondjuk inkabb azt, hogy "ortodox hifista", az sokkal jobban hangzik. :D
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2021.01.07., csüt. 19:40
kupecke írta:
2021.01.07., csüt. 19:17
Hidd el, ez még bonyolódni is fog :guitar:
még a cd korszak előtt ámulattal hallgattam a hifi sztereo vhs-t (nem nekem volt) hatfejes videomagnó, na az igen (lett, most a padláson van :D )
utána cd lejátszó, később internet, pc ről zene, majd hálózati lejátszás, mindez szűk 20-25 év távlatában
a fejlődés ütemét nézve hová jutunk gondolkodik.gif
persze, el lehet vonulni a meglévő lp-inkkel és elérheted a zenehallgatás élményét
a (nagy) ajtónyitás viszont a stream szolgáltatók, lehet ezt szeretni v nem, de ez van
( és ehhez , ha minimálisan is, de kell követnünk a környezetünkben történteket)
Nálam a cd játszónál megállt az idő, persze Lp már előtte is volt.
A 80' évek közepén kezdtem, egy Tesla NZC 420-al, azóta folyamatosan, bár hullámzó intenzitással gyüjtöm a lemezeket. Közben(91-ben) hozzájött a cd, azt is a mai napig rendszeresen vásárolom. Tudom, hogy közben milyen források jelentek meg, de nincs rá szükségem hogy bármelyik felé is nyissak.
Úgy beszélsz, mintha már eljárt volna feletted az idő, ne viccelj, fiatalabb vagy nálam, ne öregíts itt engem is :D :D

Mellesleg én is egy Teslával kezdtem (és egy orosz Kashtan tárcsás magnóval, vagyis semmi hifi, csak zene), de 18 évesen elköltöztem az otthontól (Erdély) több mint 500 km-nyire (Pannonland :D ), a lemezeket előtte vagy eladtam az ócskapiacon, vagy otthonmaradtak, Pannóniában új zenei "életet" kezdtem, és az már a CD-kről szólt... Egy szál hátizsákkal jöttem el otthonról, még a hangszereim is (gitár, hegedű) otthon maradtak...
Két éve újrakezdtem nosztalgiából az LP-zést, de bevallom, nem lettem akkora fan-ja, hogy mindenáron ragaszkodjak hozzá, és az elmúlt hónapokban már azon kaptam magam, hogy szívesebben használom a stream-es dolgokat (főleg HRA Streaming), mint akár a CD/SACD/DVDA lejátszót, akár a vinyl-lemezjátszót. Az ok: a kényelem, és az én cuccaim szintjén még nincs akkora különbség köztük, hogy ezt a kényelmet felülírja. Tehát hangulatfüggő, hogy mikor mit hallgatok, de ez a hangulat egyre inkább a streamer felé tolódik, mert rengeteg jó új felvétel van, jobbnál jobb minőségben... Többet meg már tuti nem fogok költeni az analóg lánc fejlesztésére, mert van jobb helye a pénzemnek (és valószínűleg a digitális láncra sem lényegesen...).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kupecke »

zoli73 írta:
2021.01.07., csüt. 19:40
Tudom, hogy közben milyen források jelentek meg, de nincs rá szükségem hogy bármelyik felé is nyissak.
Szerencsefiavagy, öröm ilyet olvasni egy hifis fórumon :smile53:

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

kupecke írta:
2021.01.07., csüt. 19:17
Hidd el, ez még bonyolódni is fog :guitar:
még a cd korszak előtt ámulattal hallgattam a hifi sztereo vhs-t (nem nekem volt) hatfejes videomagnó, na az igen (lett, most a padláson van :D )
utána cd lejátszó, később internet, pc ről zene, majd hálózati lejátszás, mindez szűk 20-25 év távlatában
a fejlődés ütemét nézve hová jutunk gondolkodik.gif
persze, el lehet vonulni a meglévő lp-inkkel és elérheted a zenehallgatás élményét
a (nagy) ajtónyitás viszont a stream szolgáltatók, lehet ezt szeretni v nem, de ez van
( és ehhez , ha minimálisan is, de kell követnünk a környezetünkben történteket)
Nálam a cd játszónál megállt az idő, persze Lp már előtte is volt.
A 80' évek közepén kezdtem, egy Tesla NZC 420-al, azóta folyamatosan, bár hullámzó intenzitással gyüjtöm a lemezeket. Közben(91-ben) hozzájött a cd, azt is a mai napig rendszeresen vásárolom. Tudom, hogy közben milyen források jelentek meg, de nincs rá szükségem hogy bármelyik felé is nyissak.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”