Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

A második képről, és az ott látható körülményekről eszembe jutott, hogy ha így készül egy mestermű, akkor vajon mennyit számít pl. egy zeneszoba centire kiszámolt elhelyezése, meg az, hogy milyen a tápkábel, stb...?

https://ritkanlathatotortenelem.blog.hu ... rdekes_743
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

pali923 írta:
2021.04.10., szomb. 22:28
Shimano írta:
2021.04.10., szomb. 21:37
De ha olyat olvasok hogy ettől vagy attól szinte kategóriákat ugrott a rendszer,akkor mindig az a kérdés merül fel bennem hogy mit hallgatott ez az ember eddig,
Egészen kezdő rendszerem volt még, amikor a Videoton hangfalak helyett kerestem valami komolyabbat. Egyik boltban, ahol meghallgattam egy nekem megfizethető darabot (nem vettem meg), össze volt rakva egy hájendnek nevezett rendszer. Az ára legalábbis ennek megfelelő, sok millióba kerültek az összetevők egyesével is. Megkértem, hogy hallgassunk azzal is valamit, bár venni nem fogok. Nekem akkor nagy csalódás volt, hogy azt hittem, le fog esni az állam. A katarzis elmaradt. Jól szólt természetesen, de nem annyival jobban, amit én gondoltam naiv fejjel. Meg is beszéltük az eladóval, hogy a jobb rendszer az annyival jobb, mintha az autódba eggyel jobb benzint tankolsz. Hát, ez a kategória ugrás a hifiben. :rolleyes: :D

Azóta van annyi tapasztalatom, hogy ez nem mindig igaz, de az önigazolós tesztelés ebben a műfajban (főleg, ha már ki is fizettük az új gépet) elengedhetetlen. :smile29:
Igen. Ilyen is van :rolleyes: Mindenki a saját rendszerét ismeri a legjobban, annak minden rezdülését a legkisebb változását is észre veszi. Igen , sokszor átesünk a ló túloldalára és egy relative kis változást képesek vagyunk felnagyítani. Nagyobbnak érzékelni mint amilyen. Ellenben ha egy kívülálló /laikus hallgatja lehet észre sem veszi vagy azt mondja rá hogy ez szinte semmi. Olyan ez mint sok év használat után az autón észreveszünk minden új kis "cicergést" zajt, zörejt de ha megkérdezünk mást esetleg egy szerelőt lehet az nem is hallja vagy csak legyint rá.
Visszatérve a High-End rendszerre. Azt is el lehet rontani nagyon. Szerintem ott is vannak jó és kevésbé jó komponensek ugyanúgy mint az alsó kategóriákban. Az ár önmagában még szerintem sem garancia semmire.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Gondolatok a mai zenehallgatásról

http://www.sandorszabo.com/hun/cikkek_m ... netol.html

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Shimano írta:
2021.04.10., szomb. 21:37
De ha olyat olvasok hogy ettől vagy attól szinte kategóriákat ugrott a rendszer,akkor mindig az a kérdés merül fel bennem hogy mit hallgatott ez az ember eddig,
Egészen kezdő rendszerem volt még, amikor a Videoton hangfalak helyett kerestem valami komolyabbat. Egyik boltban, ahol meghallgattam egy nekem megfizethető darabot (nem vettem meg), össze volt rakva egy hájendnek nevezett rendszer. Az ára legalábbis ennek megfelelő, sok millióba kerültek az összetevők egyesével is. Megkértem, hogy hallgassunk azzal is valamit, bár venni nem fogok. Nekem akkor nagy csalódás volt, hogy azt hittem, le fog esni az állam. A katarzis elmaradt. Jól szólt természetesen, de nem annyival jobban, amit én gondoltam naiv fejjel. Meg is beszéltük az eladóval, hogy a jobb rendszer az annyival jobb, mintha az autódba eggyel jobb benzint tankolsz. Hát, ez a kategória ugrás a hifiben. :rolleyes: :D

Azóta van annyi tapasztalatom, hogy ez nem mindig igaz, de az önigazolós tesztelés ebben a műfajban (főleg, ha már ki is fizettük az új gépet) elengedhetetlen. :smile29:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »

fapaci írta:
2021.04.10., szomb. 18:02
Shimano írta:
2021.04.10., szomb. 12:02
Nekem inkább az a gyanús,mondhatni hiteltelennek is,mikor azt olvasom hogy a jót porig alázza az új jövevény,aztán az újabb megint,és ez ismétlődik.Na ilyen csak a mesében van,de lehet még ott sem. :D
Igen. Ha igazán őszinték akarunk lenni, a készülékek produkciója között messze nincs akkora különbség, mint a beszámolókból kiolvasható kategóriaugrás, ég és föld, zongorázható eltérés, stb... De hogy ne bántsak meg másokat, inkább úgy írom, hogy nálam talán 4 HiFi készülék (egy Quad végfok, a ProAc D2 hangdoboz, valamelyik nagyobb Martin Logan panel és egy Leben japán csöves erősítő) okozott igazán nagy meglepetést 3 évtized alatt, a többi nagyjából olyan volt, mint a többi, csak nüanszokban tértek el másoktól.
És akkor még nem is beszéltünk az ezo cuccok hatásairól írt beszámolókról. :D Az új készülékek,de még a kiegészítők is tudnak elsőre,meg másodjára is ütős hatást nyújtani,de én pl most már azt figyelem inkább hogy a zene élvezete miként és hogyan módosul ezek által.Többet,szívesebben hallgatom,jobban belemerít,tehát az emocionális érzések.Előfordult már többször is velem az hogy az egyértelműen jobb készülékek,(értem ez alatt a műszaki kivetelt és a hifis paramétereket),nem maradtak meg nálam mert nem tudtak nagyobb élvezetet is nyújtani.A fülem tutira rávágta hogy ez egyértelműen jobb,de belül valamiért mégsem tudott erősebb hatást kiváltani,akkor meg minek.Persze ehhez kell egy eleve olyan jó is ami úgy tetszik ahogy van.
Hosszabb távon is derülnek ki ezek a dolgok,de hirtelen felindulásból én is írtam már kissé túlzó véleményt,szóval tényleg nehéz megállni hogy elég idő is teljen el egy reálisabb értékeléshez.
De ha olyat olvasok hogy ettől vagy attól szinte kategóriákat ugrott a rendszer,akkor mindig az a kérdés merül fel bennem hogy mit hallgatott ez az ember eddig,mert hogy az jó és élvezetes nem lehetett az biztos.Mostanában a drótozások után is hallok ilyeneket,na meg az ezoterikus topikokban,de őszintén szólva én ezt nem tudom hová tenni.Vagyis tudom,de ha ezt mondom is akkor én leszek az ügyeletes boxzsák,úgy hogy inkább hallgatok.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

asebestyen írta:
2021.04.10., szomb. 18:13
fapaci írta:
2021.04.10., szomb. 18:02
Shimano írta:
2021.04.10., szomb. 12:02
Nekem inkább az a gyanús,mondhatni hiteltelennek is,mikor azt olvasom hogy a jót porig alázza az új jövevény,aztán az újabb megint,és ez ismétlődik.Na ilyen csak a mesében van,de lehet még ott sem. :D
Igen. Ha igazán őszinték akarunk lenni, a készülékek produkciója között messze nincs akkora különbség, mint a beszámolókból kiolvasható kategóriaugrás, ég és föld, zongorázható eltérés, stb... De hogy ne bántsak meg másokat, inkább úgy írom, hogy nálam talán 4 HiFi készülék (egy Quad végfok, a ProAc D2 hangdoboz, valamelyik nagyobb Martin Logan panel és egy Leben japán csöves erősítő) okozott igazán nagy meglepetést 3 évtized alatt, a többi nagyjából olyan volt, mint a többi, csak nüanszokban tértek el másoktól.
Ki fog tagadni a hifi egyház, meglásd! Számkivetett leszel, ha ugyan máglyára nem vetnek, persze csak miután süket félbolondnak titulálva végig nem húznak a főutcán. :D
Pontosan.
Hisz köztudott, hogy a marantzdenon mindennél rosszabb :smile29:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2021.04.10., szomb. 18:24
Fapaci ez Nalad is megjelent, amikor evekig (most is) AudioPC ertekesitesbol is eltel, utana pedig jott a Zidoo teszt. Mennyire jo az, es mennyire felesleges volt az elotte levo idoszak, kb. ez jott le. Valojaban ha egy tisztes keszulek melle letesszuk, tovabbra is kijonnek a kulonbsegek. Maximum arrol van szo, hogy az ember erdeklodesi kore es annak fokuszpontja is eltolodik, igy az ugyanolyan valtozasra utolag mar csak legyintunk.
Nyilván én is változtam, máshova kerültek a súlypontok, ebben igazad van.

Megint egy olyan pályára állítasz, ami privát téma, ezért itt nem szeretném túldumálni, de kénytelen vagyok rá reagálni sokadszor is. Soha nem éltem audio PC értékesítéséből és soha nem mondtam, hogy bármelyik időszak felesleges volt. Az állításom annyi volt és továbbra is fenntartom, hogy az audio PC számomra elvesztette pár évvel ezelőtti előnyeit és nincs jövője. Ennyi, de ezt Te is tudod. Lehet velem vitatkozni, de a szavaimat nem illik átírni. Kérlek, ne tedd! Köszönöm!

Készülékcserénél hajlamosak vagyunk túlértékelni a különbségeket, ezt Te is jól megindokoltad. Fejtörést nekem az okoz, hogy ha visszakapnám valamelyik régi rendszeremet, az tényleg annyival gyengébben muzsikálna-e, mint az azóta megélt pozitív változások összessége. Azt gyanítom, hogy nem, de ellenőrizni nem áll módomban.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

fapaci írta:
2021.04.10., szomb. 18:02
Shimano írta:
2021.04.10., szomb. 12:02
Nekem inkább az a gyanús,mondhatni hiteltelennek is,mikor azt olvasom hogy a jót porig alázza az új jövevény,aztán az újabb megint,és ez ismétlődik.Na ilyen csak a mesében van,de lehet még ott sem. :D
Igen. Ha igazán őszinték akarunk lenni, a készülékek produkciója között messze nincs akkora különbség, mint a beszámolókból kiolvasható kategóriaugrás, ég és föld, zongorázható eltérés, stb... De hogy ne bántsak meg másokat, inkább úgy írom, hogy nálam talán 4 HiFi készülék (egy Quad végfok, a ProAc D2 hangdoboz, valamelyik nagyobb Martin Logan panel és egy Leben japán csöves erősítő) okozott igazán nagy meglepetést 3 évtized alatt, a többi nagyjából olyan volt, mint a többi, csak nüanszokban tértek el másoktól.
Ki fog tagadni a hifi egyház, meglásd! Számkivetett leszel, ha ugyan máglyára nem vetnek, persze csak miután süket félbolondnak titulálva végig nem húznak a főutcán. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Shimano írta:
2021.04.10., szomb. 12:02
Nekem inkább az a gyanús,mondhatni hiteltelennek is,mikor azt olvasom hogy a jót porig alázza az új jövevény,aztán az újabb megint,és ez ismétlődik.Na ilyen csak a mesében van,de lehet még ott sem. :D
Igen. Ha igazán őszinték akarunk lenni, a készülékek produkciója között messze nincs akkora különbség, mint a beszámolókból kiolvasható kategóriaugrás, ég és föld, zongorázható eltérés, stb... De hogy ne bántsak meg másokat, inkább úgy írom, hogy nálam talán 4 HiFi készülék (egy Quad végfok, a ProAc D2 hangdoboz, valamelyik nagyobb Martin Logan panel és egy Leben japán csöves erősítő) okozott igazán nagy meglepetést 3 évtized alatt, a többi nagyjából olyan volt, mint a többi, csak nüanszokban tértek el másoktól.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »

fapaci írta:
2021.04.10., szomb. 10:35
Tctronic írta:
2021.04.10., szomb. 10:21
A másik, hogy sok ember érdekből tesz vagy mond dolgokat az sajnos a hifivel kapcsolatban is sokszor igaz. De ezt el kell fogadni, így megy ez élét más területén is. Valakinek ez megélhetés valakinek ez hobbi. Tudni kell néha a sorok és mondatok közé látni sajnos...
A legerősebb ide vonatkozó érdek a saját döntés megvédése, ez teszi "hiteltelenné" a legtöbb beszámolót. Még magamon is tapasztaltam néha, hogy túllelkesedtem valamit. Egy kereskedő, gyártó is hazabeszél néha, de ennél erősebb jelenség és több embert is érint, hogy a megvásárolt készüléket ajnározni kell, ezzel bizonyítva, hogy jó döntést hoztunk. A csavart az adja a történetben, mikor a szuper cucc pár hónappal később megjelenik az adás/vétel oldalakon.
A lelkesedés természetes mert új az élmény,és örül neki az ember.Az ajnározás lehet egy olyan okból is,hogy nézzétek nekem ez meg az már xedik éve örömet okoz,tud valamit,és érdekes lehet mások számára is,tehát egyféle figyelemfelhívás,mindezt önzetlenül.Szerintem ezekkel semmi gond nincs,sőt.
Nekem inkább az a gyanús,mondhatni hiteltelennek is,mikor azt olvasom hogy a jót porig alázza az új jövevény,aztán az újabb megint,és ez ismétlődik.Na ilyen csak a mesében van,de lehet még ott sem. :D

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

fapaci írta:
2021.04.10., szomb. 10:35
Tctronic írta:
2021.04.10., szomb. 10:21
A másik, hogy sok ember érdekből tesz vagy mond dolgokat az sajnos a hifivel kapcsolatban is sokszor igaz. De ezt el kell fogadni, így megy ez élét más területén is. Valakinek ez megélhetés valakinek ez hobbi. Tudni kell néha a sorok és mondatok közé látni sajnos...
A legerősebb ide vonatkozó érdek a saját döntés megvédése, ez teszi "hiteltelenné" a legtöbb beszámolót. Még magamon is tapasztaltam néha, hogy túllelkesedtem valamit. Egy kereskedő, gyártó is hazabeszél néha, de ennél erősebb jelenség és több embert is érint, hogy a megvásárolt készüléket ajnározni kell, ezzel bizonyítva, hogy jó döntést hoztunk. A csavart az adja a történetben, mikor a szuper cucc pár hónappal később megjelenik az adás/vétel oldalakon.
Szakállas vicc de mikor örül a Hifista a legjobban: " Amikor megvesz egy készüléket és amikor megszabadul tőle. :rolleyes:" Szerintem ez nagyon sok Hifistára (jómagamra) is igaz néha. Na meg olyan is van amikor visszasírunk egy eladott készüléket ;)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Tctronic írta:
2021.04.10., szomb. 10:21
A másik, hogy sok ember érdekből tesz vagy mond dolgokat az sajnos a hifivel kapcsolatban is sokszor igaz. De ezt el kell fogadni, így megy ez élét más területén is. Valakinek ez megélhetés valakinek ez hobbi. Tudni kell néha a sorok és mondatok közé látni sajnos...
A legerősebb ide vonatkozó érdek a saját döntés megvédése, ez teszi "hiteltelenné" a legtöbb beszámolót. Még magamon is tapasztaltam néha, hogy túllelkesedtem valamit. Egy kereskedő, gyártó is hazabeszél néha, de ennél erősebb jelenség és több embert is érint, hogy a megvásárolt készüléket ajnározni kell, ezzel bizonyítva, hogy jó döntést hoztunk. A csavart az adja a történetben, mikor a szuper cucc pár hónappal később megjelenik az adás/vétel oldalakon.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

A Hifizésben a legnagyobb kihívás, hogy a mások által észlelt vagy mondott információkból, tapasztalatokból le tudjuk szűrni, ki tudjuk mazsolázni azokat amik a mi ízlésvilágunknak is megfelelőek, fontosak lehetnek. Nem hinném, hogy más hülyeséget beszél, vagy rosszul hall, de olyan sok összetevős dologról beszélünk ami rettentően megnehezíti az egyéni ízlés/preferencia mentén történő fejlesztést, fejlődést. Általános, örök érvényű igazságok nem nagyon vannak. Sok saját magam által hitt vagy vélt dologról is kiderült hogy sajnos nem igaz. Aki megtapasztal egy-egy neki tetsző dolgot és örül neki, azt hiszi hogy ez másnál is ugyanígy kell hogy jelentkezzen. Pedig nem ;) Illetve nem biztos. Ezért is vannak sajnos a vérre menő viták, amik egyrészt jók, néha viszont nagyon fárasztóak tudnak lenni....
A másik, hogy sok ember érdekből tesz vagy mond dolgokat az sajnos a hifivel kapcsolatban is sokszor igaz. De ezt el kell fogadni, így megy ez élét más területén is. Valakinek ez megélhetés valakinek ez hobbi. Tudni kell néha a sorok és mondatok közé látni sajnos...
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

Hogy ne a kábelezéses topikban folytatódjon az eszmecsere, itt szólok hozzá.
Éppen a napokban olvastam valamit a HFM-ből. Szerintem a magazin (komoly)zenével foglalkozó írásai, lemezkritikái amik leginkább maradandóak, számomra mindmáig nagyon hasznosak és többször is visszatérek hozzájuk.
Éppen Darvas írta egyébként valamelyik tesztben ha jól rémlik ezt a mondatot ami nagyon tetszett és azóta is sokszor eszembe jut, például az ő írásait is olvasva:
"minden meg van magyarázva de semmi nincs bebizonyítva".

Egyébként ha jól tudom ő tördeléssel foglalkozott főleg a HFM utáni időkben, szóval leginkább abban lehetne szakembernek nevezni. Olyan, hogy hifi "szakma" nem létezik szerintem sem. Egyébként én elismerem amit letett az asztalra, nagyon jó stílusú újságot csinált, amit élvezet volt olvasni (bár én csak akkor kezdtem abba a korba kerülni hogy érdekelt, amikor már a CD-verzióját kiadták, az első megjelenésekor én még nem is éltem :-). Azonban a múltkori allegrós interjút is hallgatva amikor már ott járt hogy meghallani a rendszer hangzásán amikor a harmadik szomszédban bekapcsolják a mosógépet, akkor erősen megfogalmazódott bennem, hogy ha ilyen egy hifista akkor én nagyon nem szeretnék hifista lenni.

Egyébként meg szubjektív véleményében maximum annyit lehetne elismerni hogy nagy a tapasztalata, de mivel szubjektív dologról van szó, mércéül vagy hivatkozási alapul állítani szerintem értelmetlen azt hogy ő mit hogy hall. (Legfeljebb ha valaki jól ismeri az ízlését). Az ő szubjektív véleménye is ugyanolyan mint az itt kérdező vagy írogató bármely fórumtársé.

Online
Avatar
Block
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 11:04
Értékelés: 68

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Block »

Jó írás....

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Töki »

colop írta:
2021.04.03., szomb. 15:58
Sziasztok!

Tudtok eladót, akinél a csatolt képen a háttérben láthatóhoz hasonló méretű, kialakítású szobrot lehet venni? Lehet külföld is. Köszi!

(nem az Alexia-ra gondoltam :smile29: )
dekor szobor.jpg
Szia,

BP. V. ker Váci utcán, ha a Ferenciek terétől elindulsz a Vámház krt felé, baloldalt van egy üzlet - ott láttam ilyen méretű szobrokat. Nem pont zenei témájú alkotások voltak (pl Betty Buu), de marha jól néztek ki. Árra rá is kérdeztem és 120-150k körül voltak/db.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
colop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1040
Csatlakozott: 2011.05.20., pén. 13:18
Értékelés: 89

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: colop »

Sziasztok!

Tudtok eladót, akinél a csatolt képen a háttérben láthatóhoz hasonló méretű, kialakítású szobrot lehet venni? Lehet külföld is. Köszi!

(nem az Alexia-ra gondoltam :smile29: )
dekor szobor.jpg
dekor szobor.jpg (93.45 KiB) Megtekintve 3136 alkalommal
Lumin T1 | NAD S500i | T+A PA 3000HV | Hivox | Valhalla | Gigawatt | Kácsa | Lessloss

OzAudio
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.10., hétf. 01:22
Értékelés: 25

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: OzAudio »

vidor2009 írta:
2021.04.03., szomb. 10:21
cannonball írta:
2021.04.03., szomb. 10:07
OzAudio írta:
2021.04.03., szomb. 09:01

Én sajnos már idősebb európai úr vagyok, érdeklődéssel követem ezeket a Sound Artist teszteket, mert bejön az általuk ígért hang és jól néznek ki. Viszont hasonló karakterűek, bizonyára egységesebbek és lényegesen olcsóbbak az Audio Nirvana 25 és 30 centis szélessávúak, amik meghallgathatóak az OzAudio-nál.
Ja, és van egy kínai LS3/5a klónom, egy Mistral, az nagyon minőségi darab.
Szerintem te nem hallottál még Tannoy dual concentricet, ha azonos hangkarakternek gondolod egy szélessávúval.
Nézd mega hozzászóló nevét(OzAudio)!
Ez így egy tiltott reklámÜdv. Gyuri :napsut:
Mivel ott vagyok a kereskedői fórumok közt, azt gondoltam, ez megengedhető. Ha mégse, akkor elnézést, nem fordul elő többé.
Pontosítok: a nagy membrán-felületű, nagy érzékenységű hangszórók karakterét hozzák. Nem tipikus szélessávúak, amennyiben nem csinál mas gyártó ekkora méretben, és a szokásos közép-magas kiemelés el van simítva egy szűrővel. Kevésbé válogatósak.

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

cannonball írta:
2021.04.03., szomb. 10:07
OzAudio írta:
2021.04.03., szomb. 09:01
cannonball írta:
2021.03.31., szer. 11:45


Valóban korrektül néznek ki, és a csomagolás is rendben van.
De:
Nagyjából 3500 Euróért azért bőven egy eredeti Ardent lehet venni, sőt...
Az exponenciális tölcsér az náluk lineáris (nyilván olcsóbb kivitelezni), illetve nem esik szó a belső elrendezésről, vélhetően beletettek egy egyszerű dóm magasat középre, aztán jónapot.
Én nem hiszek egy kínainak, aki kínai terméket promótál :-), majd ha egy idősebb európai úr teszi ezt meg, akkor talán.
Én sajnos már idősebb európai úr vagyok, érdeklődéssel követem ezeket a Sound Artist teszteket, mert bejön az általuk ígért hang és jól néznek ki. Viszont hasonló karakterűek, bizonyára egységesebbek és lényegesen olcsóbbak az Audio Nirvana 25 és 30 centis szélessávúak, amik meghallgathatóak az OzAudio-nál.
Ja, és van egy kínai LS3/5a klónom, egy Mistral, az nagyon minőségi darab.
Szerintem te nem hallottál még Tannoy dual concentricet, ha azonos hangkarakternek gondolod egy szélessávúval.
Nézd mega hozzászóló nevét(OzAudio)!
Ez így egy tiltott reklámÜdv. Gyuri :napsut:

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

OzAudio írta:
2021.04.03., szomb. 09:01
cannonball írta:
2021.03.31., szer. 11:45
Mathias írta:
2021.03.31., szer. 11:29


Ha már korábban szóba került egy kínai hangdoboz. Akkor megemlíteném, hogy megjelent egy youtube teszt egy hasonló hangdobozról. Nem pont olyan, mint az aliexpresses. Ez nagyobb, 15"-os driverrel.
2800$+600$ szállítás(Észak-Amerikába). 270kg-os csomagban érkezik a 2*60kg-os hangdoboz.
Valóban korrektül néznek ki, és a csomagolás is rendben van.
De:
Nagyjából 3500 Euróért azért bőven egy eredeti Ardent lehet venni, sőt...
Az exponenciális tölcsér az náluk lineáris (nyilván olcsóbb kivitelezni), illetve nem esik szó a belső elrendezésről, vélhetően beletettek egy egyszerű dóm magasat középre, aztán jónapot.
Én nem hiszek egy kínainak, aki kínai terméket promótál :-), majd ha egy idősebb európai úr teszi ezt meg, akkor talán.
Én sajnos már idősebb európai úr vagyok, érdeklődéssel követem ezeket a Sound Artist teszteket, mert bejön az általuk ígért hang és jól néznek ki. Viszont hasonló karakterűek, bizonyára egységesebbek és lényegesen olcsóbbak az Audio Nirvana 25 és 30 centis szélessávúak, amik meghallgathatóak az OzAudio-nál.
Ja, és van egy kínai LS3/5a klónom, egy Mistral, az nagyon minőségi darab.
Szerintem te nem hallottál még Tannoy dual concentricet, ha azonos hangkarakternek gondolod egy szélessávúval.

OzAudio
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.09.10., hétf. 01:22
Értékelés: 25

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: OzAudio »

cannonball írta:
2021.03.31., szer. 11:45
Mathias írta:
2021.03.31., szer. 11:29
sutemenyx írta:
2021.03.25., csüt. 00:48
Beteszem ide segítségképpen. Hozzájárulok a kínai ipar fejlődéséhez, ahogyan csak tudok:

US $1,862.00US ($1,960.00-5%)
11
M-044 12-inch coaxial HIFI speaker passive Loudspeakers pk Tianlang speaker Stalin
Ha már korábban szóba került egy kínai hangdoboz. Akkor megemlíteném, hogy megjelent egy youtube teszt egy hasonló hangdobozról. Nem pont olyan, mint az aliexpresses. Ez nagyobb, 15"-os driverrel.
2800$+600$ szállítás(Észak-Amerikába). 270kg-os csomagban érkezik a 2*60kg-os hangdoboz.
Valóban korrektül néznek ki, és a csomagolás is rendben van.
De:
Nagyjából 3500 Euróért azért bőven egy eredeti Ardent lehet venni, sőt...
Az exponenciális tölcsér az náluk lineáris (nyilván olcsóbb kivitelezni), illetve nem esik szó a belső elrendezésről, vélhetően beletettek egy egyszerű dóm magasat középre, aztán jónapot.
Én nem hiszek egy kínainak, aki kínai terméket promótál :-), majd ha egy idősebb európai úr teszi ezt meg, akkor talán.
Én sajnos már idősebb európai úr vagyok, érdeklődéssel követem ezeket a Sound Artist teszteket, mert bejön az általuk ígért hang és jól néznek ki. Viszont hasonló karakterűek, bizonyára egységesebbek és lényegesen olcsóbbak az Audio Nirvana 25 és 30 centis szélessávúak, amik meghallgathatóak az OzAudio-nál.
Ja, és van egy kínai LS3/5a klónom, egy Mistral, az nagyon minőségi darab.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

sutemenyx írta:
2021.03.31., szer. 18:23
közeli képeken tisztességes asztalosmunkának tűnik. Kérdés mi van belül és hogyan szól.
Na ez az, ami YT videóból nem fog kiderülni.
Felteszem, ha vállalhatatlan lenne, hamar híre menne a mai világban.

Persze én is a "gyári" megoldás híve vagyok.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Megnéztem milyen review-k vannak youtube-on ezekröl a kinai hangfalakrol. Van azért néhány. Sajnos alig van olyan, amiben szól is, általában csak dumál valaki róla. Az SC8B review-jat pl vegigneztem, ott azert elmondja, hogy be kell szerezni ragasztot, mert a reflexcső és a szövettartó hüvelyek maguktol kijönnek, de amúgy közeli képeken tisztességes asztalosmunkának tűnik. Kérdés mi van belül és hogyan szól.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

"ránézésre nem a picikínai minőség"

Ez csak kicsomagolás után derül ki. Színében azért van valamiféle piacos érzés, de lehet csak képzelődöm.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”