Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

fapaci írta:
2021.05.23., vas. 12:33
Amiben igazán nagy szórás van a zenehallgatók között, az a feldolgozási, véleményezési folyamat, a megítélési szempontok és a zenehallgatás célja. Itt valóban nagyon nehéz két azonos esetet találni, ha egyáltalán léteznek. Néhány barátommal nagyon hasonló muzsikákat hallgatunk, de beszélgetéseinkből kiderült, hogy más-más okból jutottunk el hozzájuk, más okból szeretjük őket.
Az, hogy ki hogyan jut el valahová, nyilván egyéni. Vélemény meg ítélkezés is ezerféle van. Nekem viszont volt már sok olyan rácsodálkozásom amikor kiderült hogy valakivel egy adott zenéről vagy zenei dologról pont ugyanúgy gondolkodunk.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Kaláka együttes - Pelikán. Ez az egy LP-m van tőlük 1984-ből Hungaroton kiadásban, de a mai napig mind hangzásban, mind tartalomban nálam ez az etalon!
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Robici írta:
2021.05.23., vas. 11:51
Nincs ellentmondás, mert az az állítás nem igaz, hogy mindenki másféle zenét hallgat.
Mindenki nyilván nem hallgathat másféle zenét, mert nincs 8 milliárd féle muzsika. Sokan szeretik ugyanazokat a zenéket, előadókat, máskülönben nem lennének teltházas koncertek. De ahogy nálam, talán sokan másoknál sem egyetlen irányvonal van, sokféle műsor előfordul zenehallgatás során.

Amiben igazán nagy szórás van a zenehallgatók között, az a feldolgozási, véleményezési folyamat, a megítélési szempontok és a zenehallgatás célja. Itt valóban nagyon nehéz két azonos esetet találni, ha egyáltalán léteznek. Néhány barátommal nagyon hasonló muzsikákat hallgatunk, de beszélgetéseinkből kiderült, hogy más-más okból jutottunk el hozzájuk, más okból szeretjük őket.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

cables írta:
2021.05.20., csüt. 22:46
Létezik ugye olyan a zenében, hogy sláger. Tehát biztos vannak olyan zenék, amelyek sok embernek tetszenek. Másrészről azt szoktuk mondani, hogy mindenkinek más az ízlése, ezért hallgat mindenki másféle zenét. Tehát itt van egy alapvető, totális ellentmondás: Ha mindenki más zenét szeret, akkor nem lehetnének slágerek.
Nincs ellentmondás, mert az az állítás nem igaz, hogy mindenki másféle zenét hallgat.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

cables írta:
2021.05.23., vas. 09:40
" A Vízöntő - Villanypásztorát juttatta eszembe.
Ami talán/szerintem még jobb is ennél.
"

Őszintén szólva több véleményt és gondolatot vártam, de ezt is köszönöm!

Ez se semmi. A Vízöntő egy fantasztikus együttes még a hozzá hasonlítás is elismerés. Eszembe jutott egy svéd népzenész levele, amit a lemeze mellé tett. Valami ilyet írt: ...küldöm lemezemet, amire büszke vagyok akkor is ha tudom nem hasonlítható az önök csodálatos népzenészeinek lemezeihez. Tehát a magyar népzene világszerte elismert és tisztelt.

Népzene. Valahol ez a nép egyik legfontosabb kulturális öröksége. Több emberöltőn át fennmaradt zenék, a fennmaradásuk azt jelenti, hogy sokan szerették, tetszett nekik. Talán itt van egy kis magyarázat az eredeti beírás kérdéséhez, hogy mindenkinek más teszik vagy van amit nagyon sokat szeretnek.

Én egy kicsit elfogult vagyok a népzenével szemben, mert Hi-Fi-s életemben ezen szocializálódtam. Csodálatos hangú LP lemezeim vannak, ír, amerikai és olasz népzenei együttesektől. De az élő, színpadon játszott zenét hangzásban nem lehet felülmúlni. Jól emlékszem egy esős szombaton a Fonóban hallottuk a Muzsikást. Nem voltak sokan, a kis terem is szinte üres volt, előre ültünk, néhány méterre a zenekartól. Bejött a négy zenész egymásra néztek és totál szinkronban kezdtek játszani. Mintha egy ember játszott volna a négy hangszeren. Katartikus élmény volt.
Nos azért ehhez "hasonlítottam" (pedig nem, csak ezt juttatta eszembe róla) (módjuk Garbarek és Ágnes Buen Garnás Rosenfole-ja is eszembe juthatott volna, ami földrajzilag közelebb áll hozzá asszem :) ) de számomra ez már kB a klasszikusok popritmusban stílus.....
Szóval nem hasonlítanám őket az autentikus magyar népzenéhez.
Továbbá tudom ajánlani Sebestyén Márta amerikai kiadású lemezeit, vagy a Méta együttesét, mint világszerte (is) ismert/elismert műveket.
És ezeket megint ne akarjuk összehasonlítani Peia Luzzi - Szerelem című dal előadásával sem.
Bár Estas Tonne-való közös előadásban a madárkönnyek pl nagyon tetszik. :)

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

" A Vízöntő - Villanypásztorát juttatta eszembe.
Ami talán/szerintem még jobb is ennél.
"

Őszintén szólva több véleményt és gondolatot vártam, de ezt is köszönöm!

Ez se semmi. A Vízöntő egy fantasztikus együttes még a hozzá hasonlítás is elismerés. Eszembe jutott egy svéd népzenész levele, amit a lemeze mellé tett. Valami ilyet írt: ...küldöm lemezemet, amire büszke vagyok akkor is ha tudom nem hasonlítható az önök csodálatos népzenészeinek lemezeihez. Tehát a magyar népzene világszerte elismert és tisztelt.

Népzene. Valahol ez a nép egyik legfontosabb kulturális öröksége. Több emberöltőn át fennmaradt zenék, a fennmaradásuk azt jelenti, hogy sokan szerették, tetszett nekik. Talán itt van egy kis magyarázat az eredeti beírás kérdéséhez, hogy mindenkinek más teszik vagy van amit nagyon sokat szeretnek.

Én egy kicsit elfogult vagyok a népzenével szemben, mert Hi-Fi-s életemben ezen szocializálódtam. Csodálatos hangú LP lemezeim vannak, ír, amerikai és olasz népzenei együttesektől. De az élő, színpadon játszott zenét hangzásban nem lehet felülmúlni. Jól emlékszem egy esős szombaton a Fonóban hallottuk a Muzsikást. Nem voltak sokan, a kis terem is szinte üres volt, előre ültünk, néhány méterre a zenekartól. Bejött a négy zenész egymásra néztek és totál szinkronban kezdtek játszani. Mintha egy ember játszott volna a négy hangszeren. Katartikus élmény volt.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

cables írta:
2021.05.20., csüt. 22:46
Mitől tetszik egy lemez?

Ha valaki arra gondolna, hogy az általam is like-olt Karanténposzt ihletett meg ennek a pár gondolatnak a kifejtésére az téved. Kaptam tegnap egy CD lemezt a GO' Danish Folk Music kiadótól és ma volt időm belehallgatni. Sok lemezt kaptam tőlük, sok folk lemezt kapok más kiadóktól, de... kicsit szégyenkezve vallom be, nem tetszenek. Pedig nagyon szeretem a műfajt és régebben, főleg még LP alakban nagyon sok lemez kaptam, ami tetszett. Mostanában nem. Nem teszik általában a zene sem, az énekről, főleg skandináv folk lemezeknél, ne is beszéljünk, mert az egyenesen idegesít.

Ma meg belehallgattam ebbe az alábbi lemezbe és elvarázsolt. Nem reklámot szeretnék csinálni ennek a CDnek, egyszerűen az izgat, már nagyon régen, hogy ha nekem teszik egy zene miért tetszik pont az nekem és másoknak is tetszik, vagy csak nekem.

Létezik ugye olyan a zenében, hogy sláger. Tehát biztos vannak olyan zenék, amelyek sok embernek tetszenek. Másrészről azt szoktuk mondani, hogy mindenkinek más az ízlése, ezért hallgat mindenki másféle zenét. Tehát itt van egy alapvető, totális ellentmondás: Ha mindenki más zenét szeret, akkor nem lehetnének slágerek.

Nem én akarok itt tovább okoskodni, azt szeretném ha mások írnának valami okosat. Miről? Erről a lemezről, ami nekem teszik. Tetszik a zene, tetszik - uramisten - a dán ének, még a borító is tetszik, meg a fotó a zenészekről. Szóval minden tetszik.

Nektek? (Ha nincs fent a Tidalon, akkor a kiadótól állítólag elkérhetők a wav fájlok, ha írtok a go@gofolk.dk címre. Legalább is a kísérő ismertető ezt írja.


svobsk.jpg


svobsband.jpg
A Vízöntő - Villanypásztorát juttatta eszembe.
Ami talán/szerintem még jobb is ennél. De hát mindenkinek más a heppje.... :)

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: hukkle »

A hifipiac apró részében valami komolyabb kártevőt jelez az AVG , vigyázzatok!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cables írta:
2021.05.20., csüt. 22:46
Nem én akarok itt tovább okoskodni, azt szeretném ha mások írnának valami okosat. Miről? Erről a lemezről, ami nekem teszik. Tetszik a zene, tetszik - uramisten - a dán ének, még a borító is tetszik, meg a fotó a zenészekről. Szóval minden tetszik. Nektek? (Ha nincs fent a Tidalon, akkor a kiadótól állítólag elkérhetők a wav fájlok, ha írtok a go@gofolk.dk címre. Legalább is a kísérő ismertető ezt írja.
Megtalálható a Tidal kínálatában is.

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Fent van.

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Na jó hagyjuk, ez csak egy üres poszt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára sutemenyx 2021.05.21., pén. 09:10-kor.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Mitől tetszik egy lemez?

Ha valaki arra gondolna, hogy az általam is like-olt Karanténposzt ihletett meg ennek a pár gondolatnak a kifejtésére az téved. Kaptam tegnap egy CD lemezt a GO' Danish Folk Music kiadótól és ma volt időm belehallgatni. Sok lemezt kaptam tőlük, sok folk lemezt kapok más kiadóktól, de... kicsit szégyenkezve vallom be, nem tetszenek. Pedig nagyon szeretem a műfajt és régebben, főleg még LP alakban nagyon sok lemez kaptam, ami tetszett. Mostanában nem. Nem teszik általában a zene sem, az énekről, főleg skandináv folk lemezeknél, ne is beszéljünk, mert az egyenesen idegesít.

Ma meg belehallgattam ebbe az alábbi lemezbe és elvarázsolt. Nem reklámot szeretnék csinálni ennek a CDnek, egyszerűen az izgat, már nagyon régen, hogy ha nekem teszik egy zene miért tetszik pont az nekem és másoknak is tetszik, vagy csak nekem.

Létezik ugye olyan a zenében, hogy sláger. Tehát biztos vannak olyan zenék, amelyek sok embernek tetszenek. Másrészről azt szoktuk mondani, hogy mindenkinek más az ízlése, ezért hallgat mindenki másféle zenét. Tehát itt van egy alapvető, totális ellentmondás: Ha mindenki más zenét szeret, akkor nem lehetnének slágerek.

Nem én akarok itt tovább okoskodni, azt szeretném ha mások írnának valami okosat. Miről? Erről a lemezről, ami nekem teszik. Tetszik a zene, tetszik - uramisten - a dán ének, még a borító is tetszik, meg a fotó a zenészekről. Szóval minden tetszik.

Nektek? (Ha nincs fent a Tidalon, akkor a kiadótól állítólag elkérhetők a wav fájlok, ha írtok a go@gofolk.dk címre. Legalább is a kísérő ismertető ezt írja.

svobsk.jpg
svobsk.jpg (62.86 KiB) Megtekintve 2200 alkalommal
svobsband.jpg
svobsband.jpg (38.21 KiB) Megtekintve 2200 alkalommal

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kupecke »

bitrograde írta:
2021.05.20., csüt. 09:45
Van azonban a "hifizésnek" egy másik értelme is, amikor a zene lejátszása során az ember szinte epifanikus módon találkozik a zenének egy olyan rétegével, melyet addig nem hallott, melyet az elme elzárt előle, mert leegyszerűsítette és egy kicsit megszépítette a zenét, mely folyammá állt össze, ami akadálytalanul hömpölygött végig rajta. Ha a "hifi" képes arra, hogy kizökkentsen bennünket ennek a hamis ismerősségnek a burkából, ha képes megmutatni a zenei szövet összetevőit és belső arányaikat, azok lényegi sajátosságait, akkor képes hozzájárulni ahhoz, hogy értsük a zenét, vagy egyenesen ahhoz, ahogy értjük azt. Szerintem ez a hifizés "nulla foka", amikor nem pusztán eltűnik a közvetítettség érzése (én még nem nagyon hallottam ilyen rendszert, rójátok ezt fel tapasztalatlanságomnak), de éppen felerősödik: hogy a rendszer (akár szó szerint is) előadja azt, ami szól, s ebben az előadásban valami lényegi válik érzékelhetővé.
Annyit képes megmutatni, amennyi a " fránya" elmében van :smile28:

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Karanténposzt.
Nem tudom, ki mennyire önmarcangoló típus, de időről időre itt is felmerül a már-már költői kérdés: mivégre mindez? Miért "hifizik" az emberfia? Minek az a sok nyűglődés a források beállításaival, a kábelekkel, a szinergia megtalálásával a komponensek között, a szobaakusztika kialakításával és a hangsugárzók elhelyezésével? Minek kínlódni, hiszen az agy, a legfontosabb komponens a láncban majd úgyis korrigál: meg-, ki- és hozzáhallja azt, ami ott van, ott kell vagy kellene lennie a zenében.
Ebből következik a "hifizés" első célja is, szerintem. Hogy olyan rendszert állítson össze az ember, ami nem akadályozza meg abban, hogy azt hallja, amit hallani akar. Hogy a rendszer hangja ne ütközzön a zenéről alkotott benyomásaival, s hogy ne legyen olyan zavaró hibája a reprodukciónak, mely elrontja az azt élményt, ami a már ismertre való rátalálás öröméből fakad. Ez a "hifi" alapfoka. Eléréséhez kinek-kinek más és más szintű hangreprodukciós rendszer felel meg, s ez akár körülmények és a befogadási készség függvényében is változhat. A csúcsforgalomban autózva is átadhatjuk magunkat a rádióból elkapott melódiának, máskor pedig a trafó alig hallható búgása is zavar (vagy az, hogy tudjuk, hogy van, de éppen nem halljuk, mert a zene hangosabb részei elmaszkolják). ;)
Van azonban a "hifizésnek" egy másik értelme is, amikor a zene lejátszása során az ember szinte epifanikus módon találkozik a zenének egy olyan rétegével, melyet addig nem hallott, melyet az elme elzárt előle, mert leegyszerűsítette és egy kicsit megszépítette a zenét, mely folyammá állt össze, ami akadálytalanul hömpölygött végig rajta. Ha a "hifi" képes arra, hogy kizökkentsen bennünket ennek a hamis ismerősségnek a burkából, ha képes megmutatni a zenei szövet összetevőit és belső arányaikat, azok lényegi sajátosságait, akkor képes hozzájárulni ahhoz, hogy értsük a zenét, vagy egyenesen ahhoz, ahogy értjük azt. Szerintem ez a hifizés "nulla foka", amikor nem pusztán eltűnik a közvetítettség érzése (én még nem nagyon hallottam ilyen rendszert, rójátok ezt fel tapasztalatlanságomnak), de éppen felerősödik: hogy a rendszer (akár szó szerint is) előadja azt, ami szól, s ebben az előadásban valami lényegi válik érzékelhetővé.
Mindez arról jutott eszembe, hogy tegnap este CD-ről meghallgattam a frissen érkezett Sennheiser HD540 Reference Gold fülesemen az Eriksen/Medbøe/Halle trió The Space Between című lemezét, s végre megértettem, a dallamosság mögött kísértő - s ha van ilyen -, technikailag szinte tökéletesen kivitelezett szabálytalanság mennyire hozzájárul ahhoz a romantikusokat idéző melankolikus alaphangoltsághoz, egzisztenciális kétségbeeséshez, ami az egész album sajátja. S hogy ez ráadásul mennyire a zene letaglózó hatásának lényegi eleme; mert ez a lemez nagyon más, mint az az északról özönlő zenei giccshalmaz, amivel tele a zenei ajánló meg az ACT lemezek és lejátszási listák, s amit egyébként magam is előszeretettel hallgatok.
S hogy mennyit kell hifizni ahhoz, hogy az ember a zenébe szőtt boldogságot vagy éppen boldogtalanságot megtalálhassa.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

cannonball írta:
2021.05.18., kedd 19:59
Éspedig?
A kínaiak mindent meg tudnak csinálni jól is... Gondolom ezt pont nem akarták :D
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Éspedig?

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

https://telex.hu/kulfold/2021/05/18/kin ... -seg-plaza

Azthiszem az okokat mindannyian ismerjük. :D
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

KopaszKutya írta:
2021.05.15., szomb. 09:02
Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha erősítőben cserélek olvadó biztosítékot, de pl. 1.25A-s helyett 2A-s kerül bele (250V-os mind2), vagy 2A-s helyett 4A-s, az okozhat működésbeli problémákat? Van aki pl. ki is veszi a biztosítékot, mert úgy jobb hangot kap, viszont ez nem tudom mennyire biztonságos.
Nagyobb értékűt betenni nem érdemes, előnnyel nem jár, de lerontod a készülék védelmét. A biztosíték elhagyható saját felelősségre, csak tudd, mit csinálsz! Ha simán kiveszed, a készülék nem kap áramot, ami csak a gagyi cuccok hangjánál jelent előrelépést. ;)

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha erősítőben cserélek olvadó biztosítékot, de pl. 1.25A-s helyett 2A-s kerül bele (250V-os mind2), vagy 2A-s helyett 4A-s, az okozhat működésbeli problémákat?

Van aki pl. ki is veszi a biztosítékot, mert úgy jobb hangot kap, viszont ez nem tudom mennyire biztonságos.

Köszönöm!
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Aszpirin írta:
2021.05.14., pén. 12:56
bitrograde írta:
2021.05.14., pén. 12:35
Zene és személyiség. Kutatás. Szabadalom.
Érdekes lehet olyasmit szabadalmaztatni, amire már számos működő opensource megoldás létezik a GitHub-on is.
Csak egyetlen példa: https://github.com/MITESHPUTHRANNEU/Spe ... n-Analyzer
Ez pont azt csinálja, amit a Spotify "kitalált".
Érdekelne a szabadalom maga, de valószínűleg az nem az érzelmek felismeréséről szól (már publikált módzereket nem lehet szabadalmaztatni), hanem inkább azok felhasználásáról a zenei anyag összeállításában.
De ha jól tudom, épp ezeket a kutatási területeket tekintetted egy korábbi társalgásban etikailag aggályosnak.
Igen, és erre vonatkozik az írás vége is. Amennyi felsejlik ebből a cikkből, az kb. az, hogy az alkalmazás felhasználói szerződésének egy soha senki által el nem olvasott sorában szerepel majd egy kitétel, melynek elfogadásával a hozzájárulásunkat adjuk ahhoz, hogy a zenehallgatásra használt eszköz (jellemzően: telefon) belehallgasson a beszélgetésünkbe, és különböző sajátosságok felismerése révén egy algoritmus zenét "ajánl" a "hangulatunkhoz". Ez mintha már eggyel beljebb lenne attól is, hogy "én már nem muzsikálok, csak egy jelet adok a gépnek", hiszen tulajdonképpen a gép veszi a jelet, nekünk adnunk sem kell. Egyre fontosabbnak gondolom Dave Eggersnek A Kör című, eredetileg 2013-ban megjelent regényét (pedig regénynek egyáltalán nem jó). Nem, nem a filmváltozatot, hanem a regényt. Ennek a "megfigyelői kapitalizmusnak" a kialakulásával párhuzamosan beszél magáról a jelenségről, és annak lehetséges következményeiről.
De maga a kutatás érdekes (lehet). A cikk alatti kommentárokból kiderül például, hogy az emberek teljességgel összemosni az ízlés és a személyiség kérdését: az/olyan vagyok, mint amilyen zenét/irodalmat (na jó, azt nem)/filmet/sorozatot/úgy általában: kultúrát fogyasztok. Ez pedig egyáltalán nem volt mindig így. Arról nem is beszélve, hogy azt gondolják, hogy ők kizárólag csak olyanok, mint amilyennek ők maguk látják magukat.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bitrograde írta:
2021.05.14., pén. 12:35
Zene és személyiség. Kutatás. Szabadalom.
Érdekes lehet olyasmit szabadalmaztatni, amire már számos működő opensource megoldás létezik a GitHub-on is.
Csak egyetlen példa: https://github.com/MITESHPUTHRANNEU/Spe ... n-Analyzer
Ez pont azt csinálja, amit a Spotify "kitalált".
Érdekelne a szabadalom maga, de valószínűleg az nem az érzelmek felismeréséről szól (már publikált módzereket nem lehet szabadalmaztatni), hanem inkább azok felhasználásáról a zenei anyag összeállításában.
De ha jól tudom, épp ezeket a kutatási területeket tekintetted egy korábbi társalgásban etikailag aggályosnak.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Mi nagyon sok zenét hallgatunk. Sokszor szinte egész nap szól. Van, hogy én alakítom, van, hogy az asszony van, hogy a gyerekek.
Sokszor este ők szólnak, hogy tegyek be valami jó nyugtató muzsikát, szeretik hallgatni.
Egyébként kezelik is, soha nem volt elkerítve előlük a rendszer, nem voltak eltiltva tőle. Idővel megtanítottam nekik a használatát, amit tökéletesen csinálnak. Sokszor látom a nappalis karámépítéseket, stb, nálunk ez nem játszott.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Zene és személyiség. Kutatás. Szabadalom.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian »

zoli73 írta:
2021.05.13., csüt. 18:35
Ezzel pontosan így vagyok én is! A ház körüli munkákkal kicsit túlvállaltam magam, a maradék szabadidő a családé, a hobbi most háttérbe szorult. Szégyen, vagy nem, hetek óta be sem kapcsoltam a rendszert...
Na igen, el is felejtettem, hogy a vegetációs időszakban előszeretettel foglalkozom a kerttel is. Ma munka után pl. kigazoltam a csekély 410 m2-es füves részt, hétvégén pedig a veteményest alakítjuk, zöldségeket ültetünk, + fát, cserjét.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Dorian írta:
2021.05.13., csüt. 13:10
Camelflapping írta:
2021.05.13., csüt. 11:35
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda
Ez jó! Én még ki sem léptem ebből a szobából, gyanítom, nem is kell emiatt visszatérnem...
Legalább annyira szeretem a zenét, újakat is, mint a lehető legjobb minőség - amire érdemes gyúrnom -vágyát...
Amúgy, az a feltétele az élvezetes zenehallgatásnak, hogy rajtam kívül ne legyen szerves élet a hifi teremben, egyre ritkábban adódik...Vagy csak simán nem tudok ellazulni. Kéne egy nyugodtabb glóbusz.
Miòta 2 kiskölyök is van, nem hogy nem hifizek, de bevallom, zenèt se nagyon hallgatok. Ha vègre nyugtom van, sokkal jobban esik a CSEND.
Ezzel pontosan így vagyok én is! A ház körüli munkákkal kicsit túlvállaltam magam, a maradék szabadidő a családé, a hobbi most háttérbe szorult. Szégyen, vagy nem, hetek óta be sem kapcsoltam a rendszert...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”