Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

Mindenképp érdekes ez a hosszan hallgatható téma :D
Hmmm.. és csak egy erősítő lehet (fárasztó), nem hosszan hallgatható? :rolleyes: gondolkodik.gif
Kábelezés egyéb összetevő nem tud ebbe beleszólni? Ami alsóbb szinten megtapasztalnak sokan pl. az ezüstözőt kábel kicsit magasba húzó hangja nem lehet fárasztó?
Semmi értelme ennek a témának mert szerintem sok tényezős a dolog és igazából mindenkinek igaza van. Értem én egyes kommentelök mire gondoltak, mert tapasztaltam én is. :smile32: Köszönöm a válaszokat!

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

Aszpirin írta:
2021.06.11., pén. 11:39
leborulok.gif leborulok.gif leborulok.gif

Atyaég, emögött rengeteg időt/munkát sejtek. Na, ezt lenne érdemes közös munkával bővíteni...

(BTW, a listában szereplő az az Amused to Death, amire egyszer mintha azt írtad volna, hogy kedeveled?)
Lassacsakán ha akad egy kis időm akkor bővítgetem, annyira nem vészes. :-)
Onnan indult ki az egész hogy zenehallgatás során néhány lemeznél nagyon durván széles dinamikatartományt hallottam és kíváncsi voltam mit mutat a mérés. Meg hogy az 50-es 60-as évek hype-ol felvételeinél mi is a helyzet. Aztán ha már megnéztem néhány lemezem, elkezdtem összeírogatni magamnak, de most jutottam el oda hogy akkor kicsit kiegészítve közzé is lehetne tenni.
Ja lehetne közösségileg bővíteni csak az a baj, ha mindenki beleírogathat akkor előbb-utóbb attól tartok káosz lenne belőle és pontatlan adatok. Egyébként van egy hasonló csak ott másféle mérést használtak meg itt is sajnos már ezerféle feltöltés van: https://dr.loudness-war.info
Itt track-enként is vannak adatok de az kizárt, hogy én ilyen mélységig lemenjek a jelenlegi eszközeimmel. :-)

Igen az Amused-ot nagyon szeretem, meg hifi sztereókép beállító/tesztelő eszközként is alkalmazom. :-)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Robici írta:
2021.06.11., pén. 11:12
Csináltam egy ilyet, akit esetleg érdekel:
http://www.egalizer.hu/hifi/esszek/lufs.htm
leborulok.gif leborulok.gif leborulok.gif

Atyaég, emögött rengeteg időt/munkát sejtek. Na, ezt lenne érdemes közös munkával bővíteni...

(BTW, a listában szereplő az az Amused to Death, amire egyszer mintha azt írtad volna, hogy kedeveled?)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

Csináltam egy ilyet, akit esetleg érdekel:
http://www.egalizer.hu/hifi/esszek/lufs.htm

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

juliush írta:
2021.06.08., kedd 08:38
valaki írta: "hosszan hallgatható"
És imígyen lészen egy közkeletű eufémizmusból verbális Rorschach-teszt! :D
Igen, van némi hasonlóság a hetvenes-nyolcvanas évek "decens" társkereső hirdetéseinek frazeológiája és a hifis közhelyszótár között. :D
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

valaki írta: "hosszan hallgatható"
És imígyen lészen egy közkeletű eufémizmusból verbális Rorschach-teszt! :D
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pärt írta:
2021.06.07., hétf. 22:20
Kissé elszakadva az eszem-iszom-autózom tematikától itt van néhány jellemzés:

Életvidám, társaságkedvelő hölgy/nyihogó, harsány boszorkány
Sziporkázó, nagytudású világfi/beképzelt, hőzöngő pávián
Kevésszavú, bölcs aggastyán/életunt, penészes savanyú uborka.

Természetesen minden páros egy-egy ember szélsőségesen eltérő megítélését illusztrálja. Az egyikkel boldogan töltünk időt, kedvtelve hallgatjuk, a másiktól kiszaladunk a világból. Más meg pont fordítva érzi; például aki engem szórakoztat, azt ő unalmasnak, vagy éppen ellenkezőleg, idegesítően vibráló jelenségnek tartja.

Számomra ez jobb analógia, mint élvezeti cikké degradálni a zenét, pláne, hogy jócskán vannak olyanok, amik nem a gyönyörkeltés jutalmazó hatásmechanizmusára építenek. Csakúgy, mint egy beszélgetés egy arra alkalmas személlyel. Ha valaki a saját gondolatait szeretné visszhangozva visszahallani vagy egópolírozásra van szüksége, akkor arra keres/talál embert, de ha mélyebb kapcsolatra vágyik, nem biztos, hogy egy bólogatójános a megfelelő partner.

És hogy mi a hosszan hallgatható?
Természetesen az, amit hosszan hallgathatunk, kifáradás nélkül. Drága hifista barátaim, mi egy hascsikarást is szétfilozofálunk. ;)
Igen, ez így van.Nagyon meg kell gondolni kivel/mivel tud az ember leélni egy életet. Az alkalmi találkozást túl lehet élni a legtöbb gyenge rendszer esetében, de van amit messze elkerül az ember. És nagyon számít az első benyomás, de az esélyt is érdemes megadni sokszor..... :) Ebben nagyon sok szerepet játszik az épp akkori kiegyensúlyozottságunk, vagy kiegyensúlyozotlanságunk, pillanatnyi lelkiállapotunk. Úgy érzem megtaláltam életem "párját" :) és nagyon szépen "összecsiszólodtunk" az idő múlásával. :) Nagyon stabil, kiegyensúlyozott. Mindíg számíthat rá az ember , hogy feldobja a napot. Vagy ha úgy érezem ez nem sikerül neki , nem hibáztatom, teszek fel egy jobb lemezt.:)

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

Kissé elszakadva az eszem-iszom-autózom tematikától itt van néhány jellemzés:

Életvidám, társaságkedvelő hölgy/nyihogó, harsány boszorkány
Sziporkázó, nagytudású világfi/beképzelt, hőzöngő pávián
Kevésszavú, bölcs aggastyán/életunt, penészes savanyú uborka.

Természetesen minden páros egy-egy ember szélsőségesen eltérő megítélését illusztrálja. Az egyikkel boldogan töltünk időt, kedvtelve hallgatjuk, a másiktól kiszaladunk a világból. Más meg pont fordítva érzi; például aki engem szórakoztat, azt ő unalmasnak, vagy éppen ellenkezőleg, idegesítően vibráló jelenségnek tartja.

Számomra ez jobb analógia, mint élvezeti cikké degradálni a zenét, pláne, hogy jócskán vannak olyanok, amik nem a gyönyörkeltés jutalmazó hatásmechanizmusára építenek. Csakúgy, mint egy beszélgetés egy arra alkalmas személlyel. Ha valaki a saját gondolatait szeretné visszhangozva visszahallani vagy egópolírozásra van szüksége, akkor arra keres/talál embert, de ha mélyebb kapcsolatra vágyik, nem biztos, hogy egy bólogatójános a megfelelő partner.

És hogy mi a hosszan hallgatható?
Természetesen az, amit hosszan hallgathatunk, kifáradás nélkül. Drága hifista barátaim, mi egy hascsikarást is szétfilozofálunk. ;)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

fererencz írta:
2021.06.07., hétf. 20:05
SoundMania írta:
2021.06.07., hétf. 19:37
Számomra egy jó rendszer hosszan hallgatható és izgalmas is. Nem unalmas és nem is flusztráló. KB olyasmi mint az életben is amilyen lenne.
Szerintem ha olyan, mint az életben is lenne, akkor az inkább semleges. Akkor izgalmas, ha a felvétel is az.
A valamilyen módon izgalmas rendszer egy lapos felvételt is feldobhat, de túlzásba is eshet. A hosszan hallgatható sosem lesz kellemetlen, de csak akkor indul be a lábunk, ha a hanganyagban is benne van a bugi.

De ezt én látom így. Nehéz úgy definiálni valamit, hogy teljesen mást gondolunk róla.
Valószínűleg mindenkinek igaza van, de nehéz beismerni. :smile53:
Lassan talán Meg értjük egymás mondanivalóját. Sajnos az a tapasztalatom ami másnak sima, az nekem dinamikátlan,
Másnak izgalmas az nekem forszírozott.
Másnak sokáig hallgatható az nekem unalmas. Stb.
Ezért próbáltam a saját megfogalmazás om szerint magától értetődő ek és áradónak nevezni a tulajd9nságokat.

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

SoundMania írta:
2021.06.07., hétf. 19:37
Számomra egy jó rendszer hosszan hallgatható és izgalmas is. Nem unalmas és nem is flusztráló. KB olyasmi mint az életben is amilyen lenne.
Szerintem ha olyan, mint az életben is lenne, akkor az inkább semleges. Akkor izgalmas, ha a felvétel is az.
A valamilyen módon izgalmas rendszer egy lapos felvételt is feldobhat, de túlzásba is eshet. A hosszan hallgatható sosem lesz kellemetlen, de csak akkor indul be a lábunk, ha a hanganyagban is benne van a bugi.

De ezt én látom így. Nehéz úgy definiálni valamit, hogy teljesen mást gondolunk róla.
Valószínűleg mindenkinek igaza van, de nehéz beismerni. :smile53:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

fererencz írta:
2021.06.07., hétf. 15:36
Robici írta:
2021.06.07., hétf. 15:24
SoundMania írta:
2021.06.07., hétf. 15:14
Ezek a gasztrohasonlatok a zenehallgatásra így kivetítve sztem egyáltalán nem igaz.
Eszembe is jutott, a kocsik/nők/étel/ital hasonlatokat nem kéne megint behozni, de én már nem nagyon merek beírni ilyeneket...
A zene is élvezeti cikk, mi mással lehetne hasonlatba hozni, mint valami más élvezeti cikkel? :rolleyes:
Össze lehet hozni, de amiket írtál, az nekem pont nem tetsző hasonlatok voltak.
Nálam széles a 'menü választék', de csak arra mondom, hogy jó, ami a szám íze szerinti. Szeretem a sósat, a savanyú az édeset, erőset stb. De szeretem a natúrt is. Pl egy jó bélszín igazi angolosan...., de a saját melegszendvicskrémem is imádom. Vagy egy jó zöldséglevest, csirkecombot. És ezekben még nincs is só! És nem is venni észre. Mert nem hiányzik hozzá egyáltalán. Nélküle is fantasztikus mindegyik. És változatosan összeállított menüsort soha nem unnám meg.
Majd menzakaját eszek máshol, máskor. Ha a sajátom majd nem elérhető. De legnagyobb örömet csak az okoz. Vagy talán néha egy-egy kulináris gyöngyszem.
Nos egy ilyesmi megközelítés jobban bejönne hasonlatnak. :)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

fererencz írta:
2021.06.07., hétf. 15:29
SoundMania írta:
2021.06.07., hétf. 15:14
Ezek a gasztrohasonlatok a zenehallgatásra így kivetítve sztem egyáltalán nem igaz. Minél jobb a rendszer annál szívesebben és annál többet tudom hallgatni.
Ilyen módon inkább függőséghez hasonlítanám. :) Csak a zenehallgatásnak nincs különösebben mellékhatása, úgy okoz örömet.
Úgy értettem (talán úgy is írtam le), hogy mindkét véglet jó, csak máshogyan. Ki jobban igényli a megszokott jótól eltérő izgalmat, ki kevésbé. Van akinek a változatosság a gyönyörű, van, kinek az állandóság. Neked szerintem a jó rendszer "hosszan hallgatható" (alapvetően nekem is). De mások elvétve, ha sikerül leülni, izgalomra vágynak (ahogyan néha én is).
Számomra egy jó rendszer hosszan hallgatható és izgalmas is. Nem unalmas és nem is flusztráló. KB olyasmi mint az életben is amilyen lenne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2021.06.09., szer. 16:52-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

fererencz írta:
2021.06.07., hétf. 15:36
A zene is élvezeti cikk, mi mással lehetne hasonlatba hozni, mint valami más élvezeti cikkel? :rolleyes:
Attól még, hogy valami sárga, nem biztos, hogy villamos. :-)
Egyébként meg itt hifiről volt szó nem zenéről. :-)

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Robici írta:
2021.06.07., hétf. 15:24
SoundMania írta:
2021.06.07., hétf. 15:14
Ezek a gasztrohasonlatok a zenehallgatásra így kivetítve sztem egyáltalán nem igaz.
Eszembe is jutott, a kocsik/nők/étel/ital hasonlatokat nem kéne megint behozni, de én már nem nagyon merek beírni ilyeneket...
A zene is élvezeti cikk, mi mással lehetne hasonlatba hozni, mint valami más élvezeti cikkel? :rolleyes:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

SoundMania írta:
2021.06.07., hétf. 15:14
Ezek a gasztrohasonlatok a zenehallgatásra így kivetítve sztem egyáltalán nem igaz. Minél jobb a rendszer annál szívesebben és annál többet tudom hallgatni.
Ilyen módon inkább függőséghez hasonlítanám. :) Csak a zenehallgatásnak nincs különösebben mellékhatása, úgy okoz örömet.
Úgy értettem (talán úgy is írtam le), hogy mindkét véglet jó, csak máshogyan. Ki jobban igényli a megszokott jótól eltérő izgalmat, ki kevésbé. Van akinek a változatosság a gyönyörű, van, kinek az állandóság. Neked szerintem a jó rendszer "hosszan hallgatható" (alapvetően nekem is). De mások elvétve, ha sikerül leülni, izgalomra vágynak (ahogyan néha én is).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2021.06.09., szer. 16:52-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása
Nem szotkam hibázni.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

cannonball írta:
2021.06.07., hétf. 15:06
SoundMania írta:
2021.06.07., hétf. 15:02
cannonball írta:
2021.06.07., hétf. 14:54
Még Egy jó hangfal is ami sok részletet, tág színpadot fest eléd, előbb-utóbb fárasztó lesz ha igazán figyelve, normál hangerőn hallgatod.
Amit figyelni kell, az már nem tartozik a jók közé. A jó az, amikor az említett dolgok öszpontosítás nélkül is áradnak beléd. Lehetőleg hangerőfüggetlenül. Bár nálam is a nagy hangerő jön be jobban.... Konkrétan vagy 2x2-2,5 W kb. :)
Nyilván ez is stílusfüggő. Smooth jazzre nem érdemes odafigyelni, Stravinskyra annál inkább.
A nagy hangerő sem mindig nyerő, bár van, ami kívánja. Utóbbit azért a nagy dinamika tartomány miatt érdemes 15 wattig is feltolni...
Ne tévesszenek meg a számok! :)
Nem szeretek a zenére "figyelni" ! Azt szeretem, ha minden magától értetődően áradó.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

SoundMania írta:
2021.06.07., hétf. 15:14
Ezek a gasztrohasonlatok a zenehallgatásra így kivetítve sztem egyáltalán nem igaz.
Eszembe is jutott, a kocsik/nők/étel/ital hasonlatokat nem kéne megint behozni, de én már nem nagyon merek beírni ilyeneket...

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

fererencz írta:
2021.06.07., hétf. 14:47
Alex_Aston írta:
2021.06.07., hétf. 14:33
fererencz írta:
2021.06.07., hétf. 13:39
Szerintem a hosszan hallgatható, az nem egyenlő a "tökéletessel", valamint az ellentéte az nem a hallgathatatlan.
Van olyan bor/sör/sajt/... is, amiből elég néhány falat, néhány korty, mert hiába nagyon jó, izgalmas az íze, több már nem esik jól. Van olyan is viszont ezekből, aminek íze elmarad az ínyenc falatokétól, de mégis a végtelenségig tudnánk élvezni. Melyik a jobb? Tud valami mindkettő lenni egyszerre? Szerintem a többségnél nem.
Na jó, de így akkor egy idő után minden túl sok, nem...? Ha más nem, a telítődes miatt. gondolkodik.gif

Lehet nem vagyok elég ínyenc, és persze csak a saját véleményem, de bármi, ami jó, az nálam kipukkadásig jöhet.
Azt gondoltam, hogy az nyilvánvaló, hogy nem tudsz végtelen sok italt meginni. Nem is azt írtam, hanem hogy élvezni tudnád a végtelenségig (feltéve, ha nem telítődnél el sohasem). Nem tudom, hogy mivel szoktál ínyenckedni (étel, ital, nők,...), de pl egy testes, karakteres borból, hiába ízlik nagyon, nem tudsz annyit inni, mint egy fröccshöz való könnyű rozéból. Nem fizikálisan telsz el vele, hanem az ízével.
Vannak ezek a kekszes tej"csokik". 3 tábla is lemenne belőle, de egy jó étcsokiból elég néhány kocka...

Persze, ha valami egyáltalán nem jó, az eleve nem illik egyik csoportba sem.
Ezek a gasztrohasonlatok a zenehallgatásra így kivetítve sztem egyáltalán nem igaz. Minél jobb a rendszer annál szívesebben és annál többet tudom hallgatni.
Ilyen módon inkább függőséghez hasonlítanám. :) Csak a zenehallgatásnak nincs különösebben mellékhatása, úgy okoz örömet.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fererencz írta:
2021.06.07., hétf. 14:47

Azt gondoltam, hogy az nyilvánvaló, hogy nem tudsz végtelen sok italt meginni. Nem is azt írtam, hanem hogy élvezni tudnád a végtelenségig (feltéve, ha nem telítődnél el sohasem). Nem tudom, hogy mivel szoktál ínyenckedni (étel, ital, nők,...), de pl egy testes, karakteres borból, hiába ízlik nagyon, nem tudsz annyit inni, mint egy fröccshöz való könnyű rozéból. Nem fizikálisan telsz el vele, hanem az ízével.
Vannak ezek a kekszes tej"csokik". 3 tábla is lemenne belőle, de egy jó étcsokiból elég néhány kocka...

Persze, ha valami egyáltalán nem jó, az eleve nem illik egyik csoportba sem.
Csak pálinkát iszok. Abból meg ha kell, bármennyit (nyilván nem ájulásig).
Csoki pedig csakis ét. Ezek a túl cukrozott, akármik eleve nem jönnek szóba nálam. Nem okoz élvezetet. A jóféle étcsokoládé viszont jöhet egybe egy tábla is.
Étel szintén. Púpos tányért szedek mindenből, bármi legyen is az. Nincs olyan, hogy elég, csak ha telitődtem.

Így vagyok a zenével is. Addig hallgatom, amíg van rá idő. Nem éreztem még olyat, hogy sok lenne. Persze nyilván reggel 8-tól este 6-ig nem hamlgattam sosem. De, ha van iidő 2-3 album belefér gond nélkül. Ha meg bármi is rossz lenne pár szám után, akkor szerintem vagy az adott zene nem nekem való, vagy nagyon rossz a minőség.

De persze ez mind a saját izlesem és véleményem.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

SoundMania írta:
2021.06.07., hétf. 15:02
cannonball írta:
2021.06.07., hétf. 14:54
Még Egy jó hangfal is ami sok részletet, tág színpadot fest eléd, előbb-utóbb fárasztó lesz ha igazán figyelve, normál hangerőn hallgatod.
Amit figyelni kell, az már nem tartozik a jók közé. A jó az, amikor az említett dolgok öszpontosítás nélkül is áradnak beléd. Lehetőleg hangerőfüggetlenül. Bár nálam is a nagy hangerő jön be jobban.... Konkrétan vagy 2x2-2,5 W kb. :)
Nyilván ez is stílusfüggő. Smooth jazzre nem érdemes odafigyelni, Stravinskyra annál inkább.
A nagy hangerő sem mindig nyerő, bár van, ami kívánja. Utóbbit azért a nagy dinamika tartomány miatt érdemes 15 wattig is feltolni...

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

cannonball írta:
2021.06.07., hétf. 14:54
Még Egy jó hangfal is ami sok részletet, tág színpadot fest eléd, előbb-utóbb fárasztó lesz ha igazán figyelve, normál hangerőn hallgatod.
Amit figyelni kell, az már nem tartozik a jók közé. A jó az, amikor az említett dolgok öszpontosítás nélkül is áradnak beléd. Lehetőleg hangerőfüggetlenül. Bár nálam is a nagy hangerő jön be jobban.... Konkrétan vagy 2x2-2,5 W kb. :)

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Még Egy jó hangfal is ami sok részletet, tág színpadot fest eléd, előbb-utóbb fárasztó lesz ha igazán figyelve, normál hangerőn hallgatod.

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Alex_Aston írta:
2021.06.07., hétf. 14:33
fererencz írta:
2021.06.07., hétf. 13:39
Szerintem a hosszan hallgatható, az nem egyenlő a "tökéletessel", valamint az ellentéte az nem a hallgathatatlan.
Van olyan bor/sör/sajt/... is, amiből elég néhány falat, néhány korty, mert hiába nagyon jó, izgalmas az íze, több már nem esik jól. Van olyan is viszont ezekből, aminek íze elmarad az ínyenc falatokétól, de mégis a végtelenségig tudnánk élvezni. Melyik a jobb? Tud valami mindkettő lenni egyszerre? Szerintem a többségnél nem.
Na jó, de így akkor egy idő után minden túl sok, nem...? Ha más nem, a telítődes miatt. gondolkodik.gif

Lehet nem vagyok elég ínyenc, és persze csak a saját véleményem, de bármi, ami jó, az nálam kipukkadásig jöhet.
Azt gondoltam, hogy az nyilvánvaló, hogy nem tudsz végtelen sok italt meginni. Nem is azt írtam, hanem hogy élvezni tudnád a végtelenségig (feltéve, ha nem telítődnél el sohasem). Nem tudom, hogy mivel szoktál ínyenckedni (étel, ital, nők,...), de pl egy testes, karakteres borból, hiába ízlik nagyon, nem tudsz annyit inni, mint egy fröccshöz való könnyű rozéból. Nem fizikálisan telsz el vele, hanem az ízével.
Vannak ezek a kekszes tej"csokik". 3 tábla is lemenne belőle, de egy jó étcsokiból elég néhány kocka...

Persze, ha valami egyáltalán nem jó, az eleve nem illik egyik csoportba sem.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fererencz írta:
2021.06.07., hétf. 13:39
Szerintem a hosszan hallgatható, az nem egyenlő a "tökéletessel", valamint az ellentéte az nem a hallgathatatlan.
Van olyan bor/sör/sajt/... is, amiből elég néhány falat, néhány korty, mert hiába nagyon jó, izgalmas az íze, több már nem esik jól. Van olyan is viszont ezekből, aminek íze elmarad az ínyenc falatokétól, de mégis a végtelenségig tudnánk élvezni. Melyik a jobb? Tud valami mindkettő lenni egyszerre? Szerintem a többségnél nem.
Na jó, de így akkor egy idő után minden túl sok, nem...? Ha más nem, a telítődes miatt. gondolkodik.gif

Lehet nem vagyok elég ínyenc, és persze csak a saját véleményem, de bármi, ami jó, az nálam kipukkadásig jöhet.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fülelek írta:
2021.06.07., hétf. 12:47
Alex_Aston írta:
2021.06.07., hétf. 10:54
Béla91 írta:
2021.06.07., hétf. 10:42
Több hirdetésnél is láttam "hosszan hallgatható"
Tulajdonképpen mit is jelent ez? Mitől az? Jó ez?
Számomra érdekes beszédes a téma. Ti mit gondoltok. Mi hosszan hallgatható?

Nem teljesen értenék vele egyet. Az én gondolataimba vett jó az nem hosszan hallgatható. Vagy zene fügvénye. Mondjuk nekem nem stereo hangfalpárom van hanem házimozi jellegűek inkább.
Köszönöm a válaszokat! :smile32:
Gondolom azt jelenti, hogy nem fárasztó. Bár szerintem bármi, ami nem hosszan hallgatható, az valamilyen szempontból nem jó (és most nem a dobhártya szaggató hangerőre gondolok), hisz miért lenne jó, ha nem tudok több zenét hallgatni? Hisz leülök, és akkor kelek fel, amikor már mondjuk nincs időm hallgatni, és nem azért, mert már a rendszer lefáraszt. Vagy nem jól gondolom? gondolkodik.gif
Jól gondolod. Pl. a malacvisítás kis hangerőn elmegy, de nagy hangerőn fárasztó ;peace;
Az igazán jó rendszereket az különbözteti meg a többitől, hogy nagy hangerőn (csak akkorára kell gondolni, mint amit a műfaj kíván) nem fáraszt, nem idegesít, inkább feldob. Ez komponensenként is igaz, de egy kellően rossz komponens is el tudja rontani a hallgatási mókát, pl. ha a felvétel pocsék, vagy nyitott ablaknál hallgatva folyamatosan ugatnak a kutyák a közelben.
Várlak szeretettel téged is egy visító tesztre ;)

Azt meg elfelejtetted, hogy kellő hangerő esetén a szomszéd dörömbölése is tud zavaró lenni... :smile29:

Egyébként engem sosem fárasztott a hangerő. A régi erősítő esetén sem. Ez a mostani meg érezhetően jobban teljesít.
Csak a Marantz! :-D

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”