Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

revox írta:
2024.02.22., csüt. 16:24
... de ha már zongoramű, még az én ótvaros lemezjátszóm is hosszabb lecsengésekkel reprodukálja a húrok rezgését...
Nos, ez lehet arra is szemléletes példa, hogy a reprodukcióban résztvevő rendszer a rezgés formájában tárolt energiát kevesebb csillapítással közvetíti, ami szubjektíve valaki számára lehet kívánatos tulajdonság, miközben szigorúan műszaki szemszögből talán épp kevésbé kívánatos viselkedés. Az vitathatatlan tény, hogy a digitális rendszereknek nincs semmi olyan inherens műszaki tulajdonságuk, ami például a lecsengést korlátozná, ha az egyszer rögzítésre került!
Nehéz itt általános igazságokkal operálni, könnyű abba a hibába esni, hogy szubjektíve kellemes végeredményhez automatikusan objektíve technikailag jobb viselkedést társítunk!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pärt írta:
2024.02.22., csüt. 15:57
revox írta:
2024.02.22., csüt. 14:36
mi folyik itt Gyöngyösön?! :rolleyes:

van egy régi nagy igazságtartalommal bíró gondolatmenet:
A leggyengébb digitál mindig jobban fog szólni, mint a leggyengébb analóg kütyü, de a legjobb digit, sose fogja elérni a legjobb analóg hangminőségét. (mielőtt nekiesel szétcincálni, gondold át és rájössz, hogy igaz)
ezek után, ki-ki a saját matchboxát addig tologatja ezen a számegyenesen, míg azt nem érzi, hogy itt állok meg (bármilyen megfontolásból). azt gondolom, ez mindenkinek saját döntése, de ha döntésében lát bármi kivetnivalót, csendben vállalja és ne magyarázza :smile53:
Hááát, ez nekem "az én pöxöm a legnagyobb, lássuk, a tied mennyivel kisebb!" érvelésnek tűnik. :D Ezzel nem arra gondolok, hogy saját kedvenc médiumodat fényezed, hiszen van mindkettő nálad, tehát szíved joga (mint mindenkié), hogy eldöntsd, melyiket szereted jobban/tartod eleve jobbnak. Kissé ingatag alapozottságú felvetés, hogy állításod igaza némi elmélyült töprengés hatására bárki számára nyilvánvalóan kibomlik. Maradjunk annyiban, hogy az egy állítás volt, amit nem ma fog bárki cáfolni vagy igazolni - de nem is ebben az évtizedben - viszont az idő majd jótékonyan begyógyítja mindkét oldal harcosainak sebét, amennyiben pár évtized múlva a kutya sem fogja érteni, mi a fenéről is vitatkoztunk.
Már temették pár évtizede az LP-t, mégis tudjuk mi az. Páran még értékeljük is. Sőt még fejlesztések is vannak rá....
Szóval nem innék előre a medvebőrre....

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2024.02.22., csüt. 15:57
revox írta:
2024.02.22., csüt. 14:36
mi folyik itt Gyöngyösön?! :rolleyes:

van egy régi nagy igazságtartalommal bíró gondolatmenet:
A leggyengébb digitál mindig jobban fog szólni, mint a leggyengébb analóg kütyü, de a legjobb digit, sose fogja elérni a legjobb analóg hangminőségét. (mielőtt nekiesel szétcincálni, gondold át és rájössz, hogy igaz)
ezek után, ki-ki a saját matchboxát addig tologatja ezen a számegyenesen, míg azt nem érzi, hogy itt állok meg (bármilyen megfontolásból). azt gondolom, ez mindenkinek saját döntése, de ha döntésében lát bármi kivetnivalót, csendben vállalja és ne magyarázza :smile53:
Hááát, ez nekem "az én pöxöm a legnagyobb, lássuk, a tied mennyivel kisebb!" érvelésnek tűnik. :D Ezzel nem arra gondolok, hogy saját kedvenc médiumodat fényezed, hiszen van mindkettő nálad, tehát szíved joga (mint mindenkié), hogy eldöntsd, melyiket szereted jobban/tartod eleve jobbnak. Kissé ingatag alapozottságú felvetés, hogy állításod igaza némi elmélyült töprengés hatására bárki számára nyilvánvalóan kibomlik. Maradjunk annyiban, hogy az egy állítás volt, amit nem ma fog bárki cáfolni vagy igazolni - de nem is ebben az évtizedben - viszont az idő majd jótékonyan begyógyítja mindkét oldal harcosainak sebét, amennyiben pár évtized múlva a kutya sem fogja érteni, mi a fenéről is vitatkoztunk.
csak olvastam én is, nemzetközileg, tőlem sokkal többet látott emberektől. elmerengtem, bár nekem inkább az alja volt érdekes, de beláttam igaz, mert egy digit lent legyen bármilyen ótvaros, tonálisan legalább rendben van. egy elreszelt lemezjátszó nagyon sok bajtól szenvedhet, brrr...
fent azért érdekes, mert hol van a fent? Az AN DAC5 már elég fent van. Csodálatos azzal is zenét hallgatni, de ha már zongoramű, még az én ótvaros lemezjátszóm is hosszabb lecsengésekkel reprodukálja a húrok rezgését. Az, a dolog hol vált előjelet, már más kérdés és az is, miért.
mindemelelt az is egy érdekes kérdéskör lenne (majd ha bringázunk és nem mégy, mint a meszes, megbeszéljük :D ), hogy mennyire hibás a digitális reprodukcióban maga a formátum és mennyire a digitális áramkörök okozta torzítások pl az erősítő tápellátásán át a kimenetén. És pl így lehet jobb egy digitálisan masterelt lemez LP-n, mint digit formátumban. (aki nem érti,amikor lejétszod, a digit áramkörök nem szennyezik a tápellátást, nem okoznak plusz torzításokat a rendszer többi elemében/nek... szóval ott)

de zár a bazár, megyek CD-t hallgatni :smile46:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

revox írta:
2024.02.22., csüt. 14:36
mi folyik itt Gyöngyösön?! :rolleyes:

van egy régi nagy igazságtartalommal bíró gondolatmenet:
A leggyengébb digitál mindig jobban fog szólni, mint a leggyengébb analóg kütyü, de a legjobb digit, sose fogja elérni a legjobb analóg hangminőségét. (mielőtt nekiesel szétcincálni, gondold át és rájössz, hogy igaz)
ezek után, ki-ki a saját matchboxát addig tologatja ezen a számegyenesen, míg azt nem érzi, hogy itt állok meg (bármilyen megfontolásból). azt gondolom, ez mindenkinek saját döntése, de ha döntésében lát bármi kivetnivalót, csendben vállalja és ne magyarázza :smile53:
Hááát, ez nekem "az én pöxöm a legnagyobb, lássuk, a tied mennyivel kisebb!" érvelésnek tűnik. :D Ezzel nem arra gondolok, hogy saját kedvenc médiumodat fényezed, hiszen van mindkettő nálad, tehát szíved joga (mint mindenkié), hogy eldöntsd, melyiket szereted jobban/tartod eleve jobbnak. Kissé ingatag alapozottságú felvetés, hogy állításod igaza némi elmélyült töprengés hatására bárki számára nyilvánvalóan kibomlik. Maradjunk annyiban, hogy az egy állítás volt, amit nem ma fog bárki cáfolni vagy igazolni - de nem is ebben az évtizedben - viszont az idő majd jótékonyan begyógyítja mindkét oldal harcosainak sebét, amennyiben pár évtized múlva a kutya sem fogja érteni, mi a fenéről is vitatkoztunk.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

Aszpirin írta:
2024.02.22., csüt. 15:22
És akkor most jöhet közösen és virtuálisan:
:smile49: :smile49: broaf.gif broaf.gif
csak simán bezárt a popcornárus és üres kézzel uncsi volt már ülni a moziban :D

nekem tökmindegy,ki mit csinál. nálam cd és lp van. gyűlölöm az lp-vel való kínlódást, ami dupla LP-n jön ki, pl a white stripes lemezek, már meg se veszem, csak CD-n, mert 10 percenként nem forgatok és játszom el a szokásos, én nem élvezem rituálét. ha bicajt szerelek, akkor is CD, az LP hallgatás csak inkább akkor megy, ha éppen ráizgulok. de jellemzően pl zongoraműveket inkább LP-n hallgatok, de a lemezvásárlásaim is így alakulnak. viszont akkor nem ijedek meg, ha egy 1957-es Chopint meg kell vennem. Lehet kopott,lehet rohadt, még azt is elnézem neki, ha egyszer kétszer kattan egyet valami kisebb karc, vagy beégett kosz miatt, de nekem az valahogy jobban fekszik.
nemrég megfutattuk, hogy a rendszer legyen egyensúlyban és akkor a formátum kb majdmindegy. Szoktam polgárpukkasztani a hifis társadalmat, legutóbb egy 7ezres DVD-vel "készítettem videót" (béna, 70ezres telefonnal), igaz, Kondo erősítővel és a tölcsérekkel. Azt mondom, soha rosszabbat senkinek :tutiok:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

tottyi írta:
2024.02.22., csüt. 15:12
SoundMania írta:
2024.02.22., csüt. 14:45
tottyi írta:
2024.02.22., csüt. 13:41


Nem ugy ertem, hogy a zenehallgatas rituale hanem, hogy oda kell menned es felrakni a lemezt es vegighallgatni egy albumot. Nekem ez a macera na meg en tobbnyira valogatast hallgatok azt meg nehez kinyomtattatni valahol LP-re, illetve az is maceras. :) Osszevetni meg a kettot az eleg nehez mert ki mondja meg, hogy most pont ugyanolyan minosegu a lemezjatszo es a streamer lejatszo. Ezek mind kompromisszumok kinek mi felel meg es milyenek a zenehallgatasi szokasai.
Az is lehet, hogy a streamernel nem csak a streamert kell belevenni hanem ami korulotte is van.
Allitolag a Roon-tol vannak jobb lejatszok amin pl a Tidal jobban szol de nekem a Roon nem csak lejatszo hanem zenemegismerteto is, de azert ki fogok probalni mas lejatszot is az audio pc-ben.
Ahogy írtam, a lemezjátszó volt sokkal olcsóbb. Ennek ellenére lényegesen jobb volt. Ezt nehéz szerinted összevetni? :)
A meghallgatás apropója meg egy közel 400 ezres LAN kábel volt... Szerited a többi körítés elég megfelelő lehetett? :)
A szokásokkal kapcsolatban meg a jobb hang bőségesen kárpótol a lemezzel járó összes macerával szemben. Ha a cd is úgy szólna, ott is vállalnám a suvickolástól elkezdve mindet.
Akkor ha esetleg ugy adodik neked valahogy, hozd el a lemezjatszot es kiprobaljuk, nekem egy sima audio pc-em van, azzal osszeprobaljuk. En is kivancsi vagyok, az is lehet, hogy egyszer lesz egy lemezjatszom. :)
Ok. Mehet a dolog. Ha addig más tapasztalatok is gyűlnek még, majd írom és hátha közös viszonyítási alap akad, hogy ne kelljen cipelni. Bár már írtam mikor még meg volt a belejavított Teac cd-m, hogy jobb volt mint egy néhány milliós pc+dac. De talán volt némi fejlődés azon a vonalon azóta. ( bár kétlem...)
És már akkor jobb volt egy plites Lenco is náluk, nemhogy egy kicsit komolyabb lemezjátszó, ami még mindig nem volt annyira drága mint az említett digitális cuccok....

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

juliush írta:
2024.02.22., csüt. 15:18
revox írta:
2024.02.22., csüt. 15:09
... egyébként a legjobb analóg az élő hang...
Az élő hang per definitio nem "analóg", az csak "úgy megtörténik". Egy rögzített jelsorozat már lehet az élő hanggal "analóg". Bocsi, de ebbe Te szaladtál bele... :D
az analóg vagy digitális fogalmak túlmutatnak a mezei jelek fogalomkörén :rolleyes:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2024.02.22., csüt. 15:21
Nem tudom milyen határra gondolsz, de itt akkora különbségek vannak, hogy bárki hallja és ugyanazt mondja: bizony jobb a lemezhang...
Szóval nem érzékelhetőségi határon mozognak az eltérések, bárki meghallaná.
Ha te mondod, akkor az biztosan úgy is van, láthatóan birtokában vagy az abszolút igazságnak :smile53:

(Szerk: ja, a hang mérhető paraméterei által meghúzott határra.)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

revox írta:
2024.02.22., csüt. 15:09
túltoltad :D magasabb szintről beszélek, amikor nem elméleteket gyártunk, csak egyszerűen meghallgatjuk. aki elméleteket gyárt, bármely oldalon, csak a döntését, választását akarja hitelesíteni a tömegek előtt. egyébként a legjobb analóg az élő hang. azt nehéz lesz túlszárnyalni. nézz oda, nem írtam, hogy legjbb berendezés, csak hang. de jó srác vagy, bár én már nem sörözök, azért így virtualice nyomjunk be egyet, ha már így beleszaladtál :rolleyes: :smile49: :cheers1:
:kiss:

A sör az IRL is összejöhet, ha eljössz a fórumtalálkozóra. Bár én egy ilyen sportemberrel tuti nem tudok versenyezni, szóval csak az első kettő jön össze max :D

Nemm tudom mennyire figyeltél, de nekem mindkettő van itthon. Ráadásul ha már analóg, akkor olyan az analóg láncom, hogy egy kanyi félvezető sincs a jelútban. És ha már lúd legyen kövér alapon igyekeztem olyan hanglemezekből bevásárolni, amelyek teljesen analóg technológiával készültek a felvételtől a lemeznyomásig.
Valószínűleg nem "elég jó" az analóg láncom (amúgy elég drága volt, de ebben a fórumban ahol 400ezres kábelekkel dobálóznak, ez is nagyon relatív, szóval maradjunk annyiban: számomra elég drága volt), mert én soha nem tudtam eldönteni, hogy melyik jobb, számomra nem volt egyértelmű, ellenben egyértelműen teljesen hangulatfüggő. Azt viszont pontosan el tudom dönteni, hogy nekem melyik kényelmesebb, és miért.
Amúgy elméleteim vannak, de a véleményem mögött némi tapasztalat is van, na.

Az pedig bármely oldal elmondhatja érvnek, hogy "ha nem hallod jobbnak, akkor nem elég jó a készüléked" :D

És akkor most jöhet közösen és virtuálisan:
:smile49: :smile49: broaf.gif broaf.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2024.02.22., csüt. 15:00
SoundMania írta:
2024.02.22., csüt. 14:45
Ahogy írtam, a lemezjátszó volt sokkal olcsóbb. Ennek ellenére lényegesen jobb volt. Ezt nehéz szerinted összevetni? :)
Szerintem korrektebb lenne azt írni, hogy jobbnak érzékelted. Egy bizonyos határt túllépve ugyanis nincs a jó hangnak objektív definíciója. Ezért is lesz ez az analóg kontra digitális mindig egy parttalan hitvita, amelyben téveszmékre alapozó erőltetett érvek hangzanak el mindkét oldalról.
Nem tudom milyen határra gondolsz, de itt akkora különbségek vannak, hogy bárki hallja és ugyanazt mondja: bizony jobb a lemezhang...
Szóval nem érzékelhetőségi határon mozognak az eltérések, bárki meghallaná.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »

"de szintén aranyáron kel el az LGT Egyesült Államokban készült albuma is"

Van itthon egy mennyit ér :) ?


És a cikkben is szerepel, hogy egy kiadás több verziójára/nyomására vadásznak, excel táblázattal a kezükben, lásd egy azon cd kiadás különböző nyomása és újrakeverése :)
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

revox írta:
2024.02.22., csüt. 15:09
... egyébként a legjobb analóg az élő hang...
Az élő hang per definitio nem "analóg", az csak "úgy megtörténik". Egy rögzített jelsorozat már lehet az élő hanggal "analóg". Bocsi, de ebbe Te szaladtál bele... :D
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tottyi »

SoundMania írta:
2024.02.22., csüt. 14:45
tottyi írta:
2024.02.22., csüt. 13:41
SoundMania írta:
2024.02.22., csüt. 13:09


Saját vélemény, de én pl nem a "rituálé" miatt hallgatok LP-t, hanem az elérhető hangminőség miatt. Nemrég ismerősnél hallgattunk más forrást is, de lemezjátszó lett mindig az első pedig olcsóbb volt a többinél, majd a cd, majd végül utolsó az u2. Sajnos mindig ilyenbe futok bele. Csoda, hogy lehúzom a digitálisakat? :)
Nem ugy ertem, hogy a zenehallgatas rituale hanem, hogy oda kell menned es felrakni a lemezt es vegighallgatni egy albumot. Nekem ez a macera na meg en tobbnyira valogatast hallgatok azt meg nehez kinyomtattatni valahol LP-re, illetve az is maceras. :) Osszevetni meg a kettot az eleg nehez mert ki mondja meg, hogy most pont ugyanolyan minosegu a lemezjatszo es a streamer lejatszo. Ezek mind kompromisszumok kinek mi felel meg es milyenek a zenehallgatasi szokasai.
Az is lehet, hogy a streamernel nem csak a streamert kell belevenni hanem ami korulotte is van.
Allitolag a Roon-tol vannak jobb lejatszok amin pl a Tidal jobban szol de nekem a Roon nem csak lejatszo hanem zenemegismerteto is, de azert ki fogok probalni mas lejatszot is az audio pc-ben.
Ahogy írtam, a lemezjátszó volt sokkal olcsóbb. Ennek ellenére lényegesen jobb volt. Ezt nehéz szerinted összevetni? :)
A meghallgatás apropója meg egy közel 400 ezres LAN kábel volt... Szerited a többi körítés elég megfelelő lehetett? :)
A szokásokkal kapcsolatban meg a jobb hang bőségesen kárpótol a lemezzel járó összes macerával szemben. Ha a cd is úgy szólna, ott is vállalnám a suvickolástól elkezdve mindet.
Akkor ha esetleg ugy adodik neked valahogy, hozd el a lemezjatszot es kiprobaljuk, nekem egy sima audio pc-em van, azzal osszeprobaljuk. En is kivancsi vagyok, az is lehet, hogy egyszer lesz egy lemezjatszom. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

Aszpirin írta:
2024.02.22., csüt. 14:57
revox írta:
2024.02.22., csüt. 14:36
mi folyik itt Gyöngyösön?! :rolleyes:

van egy régi nagy igazságtartalommal bíró gondolatmenet:
A leggyengébb digitál mindig jobban fog szólni, mint a leggyengébb analóg kütyü, de a legjobb digit, sose fogja elérni a legjobb analóg hangminőségét. (mielőtt nekiesel szétcincálni, gondold át és rájössz, hogy igaz)
ezek után, ki-ki a saját matchboxát addig tologatja ezen a számegyenesen, míg azt nem érzi, hogy itt állok meg (bármilyen megfontolásból). azt gondolom, ez mindenkinek saját döntése, de ha döntésében lát bármi kivetnivalót, csendben vállalja és ne magyarázza :smile53:
Nem fogom szétcincálni, egyszerűen csak elmonsdom, hogy nem igaz :D Merthogy ha Te ex-cathedra, akkor én is :D
Ha amikor a "gondold át"-ot leírtad, a gondolatod a sokak agyába beégett "lépcsős szinusz" felé húzott, akkor inkább Te járj utána, mertaz egy nagyon hamis kép, és köze nincs a valósághoz. Mint ahogyan az "analóg adathordozó végtelen sűrű mintavételezést képvisel"-nek sem.
túltoltad :D magasabb szintről beszélek, amikor nem elméleteket gyártunk, csak egyszerűen meghallgatjuk. aki elméleteket gyárt, bármely oldalon, csak a döntését, választását akarja hitelesíteni a tömegek előtt. egyébként a legjobb analóg az élő hang. azt nehéz lesz túlszárnyalni. nézz oda, nem írtam, hogy legjbb berendezés, csak hang. de jó srác vagy, bár én már nem sörözök, azért így virtualice nyomjunk be egyet, ha már így beleszaladtál :kapdelm: :smile49: :cheers1:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2024.02.22., csüt. 14:45
Ahogy írtam, a lemezjátszó volt sokkal olcsóbb. Ennek ellenére lényegesen jobb volt. Ezt nehéz szerinted összevetni? :)
Szerintem korrektebb lenne azt írni, hogy jobbnak érzékelted. Egy bizonyos határt túllépve ugyanis nincs a jó hangnak objektív definíciója. Ezért is lesz ez az analóg kontra digitális mindig egy parttalan hitvita, amelyben téveszmékre alapozó erőltetett érvek hangzanak el mindkét oldalról.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

egy kis OFF, de ha már a cikk említi:
egyik havernak kb 15 éve volt 800 Depeche Mode lemeze... (CD, LP,Maxi,stb... vegyesen) Miazistent lehet annyit termelni, el se tudom képzelni... Azóta eltelt 15 év. Legutóbb felhív,hogy tolódik egy projekt, mert a DM újra kiadta a hivatalos maxikat. Vett 60 LP-t egyben :D
Természetesen Avanatgarde tölcsérek merednek nála is a szobára

Kép
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

revox írta:
2024.02.22., csüt. 14:36
mi folyik itt Gyöngyösön?! :rolleyes:

van egy régi nagy igazságtartalommal bíró gondolatmenet:
A leggyengébb digitál mindig jobban fog szólni, mint a leggyengébb analóg kütyü, de a legjobb digit, sose fogja elérni a legjobb analóg hangminőségét. (mielőtt nekiesel szétcincálni, gondold át és rájössz, hogy igaz)
ezek után, ki-ki a saját matchboxát addig tologatja ezen a számegyenesen, míg azt nem érzi, hogy itt állok meg (bármilyen megfontolásból). azt gondolom, ez mindenkinek saját döntése, de ha döntésében lát bármi kivetnivalót, csendben vállalja és ne magyarázza :smile53:
Nem fogom szétcincálni, egyszerűen csak elmonsdom, hogy nem igaz :D Merthogy ha Te ex-cathedra, akkor én is :D
Ha amikor a "gondold át"-ot leírtad, a gondolatod a sokak agyába beégett "lépcsős szinusz" felé húzott, akkor inkább Te járj utána, mertaz egy nagyon hamis kép, és köze nincs a valósághoz. Mint ahogyan az "analóg adathordozó végtelen sűrű mintavételezést képvisel"-nek sem.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

tottyi írta:
2024.02.22., csüt. 13:41
SoundMania írta:
2024.02.22., csüt. 13:09
tottyi írta:
2024.02.22., csüt. 11:43
Nalam meg amiota van Tidal azota majdnem csak azt hallgatok es jopar zenet megismertem ujakat amiket azelott csak valakitol hallva beszereztem vagy valami veletlen folytan osszefutottam vele, persze ez nem vonatkozik azokra akik mar evtizedek ota ugyanazt a zenet hallgatjak lemezen hiszen a komolyzenei alkotok mar nem elnek es nincs mi ujat letrehozni vagy legalabb is nem olyanhasonlot. Az igaz, hogy nincs minden fent de valahogy mar ugyvagyok vele, hogy azokat joval ritkabban hallgatom amik az SSD-en vannak.
Egyebkent ezt sem ertem, hogy a lemez az orok hiszen meg azok is tonkre mennek ido utan pl az LP-nel ha jol tudom meg az sem mindegy hanyszor hallgassak le de egy file alapu albumot ha lehuzok akkor az mindig ugyanolyan marad es lehet hasznalni akarhanyszor referencia alapnak. Nekem pl tetszik igy kivulnezetbol az LP-zes de nem vennek magamnak mert rendkivul macera, ez is csak az en velemenyem de lehet masnal meg ez egy rituale es orommel csinalja.
En orulok, hogy nem nekem kell berippelnem az albumokat es szerintem az erre szakosodott cegek jobban csinaljak mar mint minoseg szempontjabol.
Saját vélemény, de én pl nem a "rituálé" miatt hallgatok LP-t, hanem az elérhető hangminőség miatt. Nemrég ismerősnél hallgattunk más forrást is, de lemezjátszó lett mindig az első pedig olcsóbb volt a többinél, majd a cd, majd végül utolsó az u2. Sajnos mindig ilyenbe futok bele. Csoda, hogy lehúzom a digitálisakat? :)
Nem ugy ertem, hogy a zenehallgatas rituale hanem, hogy oda kell menned es felrakni a lemezt es vegighallgatni egy albumot. Nekem ez a macera na meg en tobbnyira valogatast hallgatok azt meg nehez kinyomtattatni valahol LP-re, illetve az is maceras. :) Osszevetni meg a kettot az eleg nehez mert ki mondja meg, hogy most pont ugyanolyan minosegu a lemezjatszo es a streamer lejatszo. Ezek mind kompromisszumok kinek mi felel meg es milyenek a zenehallgatasi szokasai.
Az is lehet, hogy a streamernel nem csak a streamert kell belevenni hanem ami korulotte is van.
Allitolag a Roon-tol vannak jobb lejatszok amin pl a Tidal jobban szol de nekem a Roon nem csak lejatszo hanem zenemegismerteto is, de azert ki fogok probalni mas lejatszot is az audio pc-ben.
Ahogy írtam, a lemezjátszó volt sokkal olcsóbb. Ennek ellenére lényegesen jobb volt. Ezt nehéz szerinted összevetni? :)
A meghallgatás apropója meg egy közel 400 ezres LAN kábel volt... Szerited a többi körítés elég megfelelő lehetett? :)
A szokásokkal kapcsolatban meg a jobb hang bőségesen kárpótol a lemezzel járó összes macerával szemben. Ha a cd is úgy szólna, ott is vállalnám a suvickolástól elkezdve mindet.

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

mi folyik itt Gyöngyösön?! :rolleyes:

van egy régi nagy igazságtartalommal bíró gondolatmenet:
A leggyengébb digitál mindig jobban fog szólni, mint a leggyengébb analóg kütyü, de a legjobb digit, sose fogja elérni a legjobb analóg hangminőségét. (mielőtt nekiesel szétcincálni, gondold át és rájössz, hogy igaz)
ezek után, ki-ki a saját matchboxát addig tologatja ezen a számegyenesen, míg azt nem érzi, hogy itt állok meg (bármilyen megfontolásból). azt gondolom, ez mindenkinek saját döntése, de ha döntésében lát bármi kivetnivalót, csendben vállalja és ne magyarázza :smile53:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

chord_ írta:
2024.02.22., csüt. 13:13
A 2. ponthoz egy apróság.
Nem fog ugyanúgy szólni. Nem. Egy pihi-puha műanyag, egy olyan tűnyomással, ami egy féltenyérnyi helyen pár tonna lenne? Mire a lemezoldal végére érsz, már másmilyen lesz a minőség. Itt az érintkezés nélküli CD kiolvasás / digitális jel-folyamozás egy másik kategória.
Észszerű ellenérv, természetesen, a dolgok mértéke, meg az észlelhetőség határai, meg a gyakorlati tapasztalat, meg hogy a CD műanyagja hamarabb kuka lesz, mint a vinil műanyagja, emezek tükrében helyes a megállapítás, de amúgy meg nem, és ez nem ezotéria, hanem sima fizika.
Jópárszor leírtam már, hogy szemben a közhiedelemmel, amely az "analógot" a "folytonossággal" teszi egyenértékűvé, az "analóg" szó szerint azt jelenti, hogy a zenei információt hordozó médium fizikai jellemzőinek változása minden pillanatban többé-kevésbé közvetlenül reprezentálja a zenei történés változásait. Az LP esetében a változó fizikai jellemző a lemezfelszínén kialakított barázda geometriája. Amennyiben a kiolvasás által okozott fizikai behatás a geometria módosulását okozza, abban az esetben óhatatlanul módosul a rögzített információ, következésképp annak megszólaltatása is. Az LP-nél az egyes lejátszások ilyen hatása megfelelően kialakított, beállított és karbantartott kiolvasó mechanizmus esetén rendkívül csekély, mindazonáltal a nem ismert előéletű, régi, használt lemezek esetén már hallható lehet.
Innentől kezdve a használt piacon keringő, nagy becsben tartott korai kiadások akár jóval nagyobb szórást is mutathatnak, mint a digitális verziók, hiszen az ugyanarról a matricáról készített sorozat különböző életutakat bejárt példányai is eltérően szólhatnak, míg ez egyes digitális kiadások (megjelenések, nevezzük, ahogy akarjuk...) összes másolata tökéletes kópia.
A digitális médiumok esetén a fizikai hordozón rögzített információ többszörösen kódolt, robusztus hibajavító algoritmussal biztosított viszonylag nagy biztonságú kiolvasása, illetve bithelyes másolat készítése. Ráadásul az LP-hez hasonló egyszeres kiolvasási sebességű, "izokrón" megoldásokat is már rég meghaladta a technika, a médiumot sokszoros sebességgel, akár ismétlődéssel is olvasni képes meghajtók még pontosabbá tették a kiolvasást, már a lejátszás közben is észrevehetetlenül, de egy másolat készítésénél meg végképp.
A digitális médiumok esetén tehát ott a lehetőség, hogy a hordozó életciklusa végén az első naptól változatlanul rendelkezésre álló információról tökéletes kópia készüljön merevlemezre, írható CD-re, ki tudja, mire.
Az LP esetén jó megoldás lehet az aktuális állapot transzferje valamilyen nagyobb felbontású digitális formátumba, ezzel konzerváljuk a transzfer pillanatában az állapotát, amely a fentiek értelmében már közel sem biztos, hogy megegyezik azzal, ami a lemezgyárat elhagyta.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tottyi »

SoundMania írta:
2024.02.22., csüt. 13:09
tottyi írta:
2024.02.22., csüt. 11:43
Nalam meg amiota van Tidal azota majdnem csak azt hallgatok es jopar zenet megismertem ujakat amiket azelott csak valakitol hallva beszereztem vagy valami veletlen folytan osszefutottam vele, persze ez nem vonatkozik azokra akik mar evtizedek ota ugyanazt a zenet hallgatjak lemezen hiszen a komolyzenei alkotok mar nem elnek es nincs mi ujat letrehozni vagy legalabb is nem olyanhasonlot. Az igaz, hogy nincs minden fent de valahogy mar ugyvagyok vele, hogy azokat joval ritkabban hallgatom amik az SSD-en vannak.
Egyebkent ezt sem ertem, hogy a lemez az orok hiszen meg azok is tonkre mennek ido utan pl az LP-nel ha jol tudom meg az sem mindegy hanyszor hallgassak le de egy file alapu albumot ha lehuzok akkor az mindig ugyanolyan marad es lehet hasznalni akarhanyszor referencia alapnak. Nekem pl tetszik igy kivulnezetbol az LP-zes de nem vennek magamnak mert rendkivul macera, ez is csak az en velemenyem de lehet masnal meg ez egy rituale es orommel csinalja.
En orulok, hogy nem nekem kell berippelnem az albumokat es szerintem az erre szakosodott cegek jobban csinaljak mar mint minoseg szempontjabol.
Saját vélemény, de én pl nem a "rituálé" miatt hallgatok LP-t, hanem az elérhető hangminőség miatt. Nemrég ismerősnél hallgattunk más forrást is, de lemezjátszó lett mindig az első pedig olcsóbb volt a többinél, majd a cd, majd végül utolsó az u2. Sajnos mindig ilyenbe futok bele. Csoda, hogy lehúzom a digitálisakat? :)
Nem ugy ertem, hogy a zenehallgatas rituale hanem, hogy oda kell menned es felrakni a lemezt es vegighallgatni egy albumot. Nekem ez a macera na meg en tobbnyira valogatast hallgatok azt meg nehez kinyomtattatni valahol LP-re, illetve az is maceras. :) Osszevetni meg a kettot az eleg nehez mert ki mondja meg, hogy most pont ugyanolyan minosegu a lemezjatszo es a streamer lejatszo. Ezek mind kompromisszumok kinek mi felel meg es milyenek a zenehallgatasi szokasai.
Az is lehet, hogy a streamernel nem csak a streamert kell belevenni hanem ami korulotte is van.
Allitolag a Roon-tol vannak jobb lejatszok amin pl a Tidal jobban szol de nekem a Roon nem csak lejatszo hanem zenemegismerteto is, de azert ki fogok probalni mas lejatszot is az audio pc-ben.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Nálam pl. CD, kevés LP, stream, FM rádió, magnók, PC dac-ról
Olyan kb, mint nagy mellű néger, kis vékony vörös, magas szöszi (persze nőkre gondolok) :D
Most épp 78-as Master Voice-os lemezekkel próbálkozok - az legyen egy ázsiai kaland vagy western csizmás redneck bige
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Indy »

chord_ írta:
2024.02.22., csüt. 13:13
NJ_ írta:
2024.02.21., szer. 21:20

😃Nahhh, most kezd erdekes lenni..😋

Csak 3 aprosag:
1. archivalni kell a vinyleket es mar nem is kopnak tovabb…🫣

2. azert ha a lemezjatszon be van allitva ma (jol) minden, akkor az holnap is ugyanugy (jol) fog szolni. Az “ezoterikus eletérzeseket” en nem keverem ide…🤭

3. par honapos kezdo Tidalozas utan epp ma futottam bele, hogy “ez az album nem elerhető többe a Tidalon”. A. Lorak ukran enekesno szamos albuma így jart, es a grafikus felületrol is lekerultek, szoval a lemezboritok sem elerhetoek. 3-4000 Ft ide, vagy oda…

U., J
>
A 2. ponthoz egy apróság.
Nem fog ugyanúgy szólni. Nem. Egy pihi-puha műanyag, egy olyan tűnyomással, ami egy féltenyérnyi helyen pár tonna lenne? Mire a lemezoldal végére érsz, már másmilyen lesz a minőség. Itt az érintkezés nélküli CD kiolvasás / digitális jel-folyamozás egy másik kategória.
Észszerű ellenérv, természetesen, a dolgok mértéke, meg az észlelhetőség határai, meg a gyakorlati tapasztalat, meg hogy a CD műanyagja hamarabb kuka lesz, mint a vinil műanyagja, emezek tükrében helyes a megállapítás, de amúgy meg nem, és ez nem ezotéria, hanem sima fizika.
Részemről annyit fűznék hozzá, hogy kényszerűségből váltottam Deezerről Tidalra (Roonnal, majd anélkül) és azóta "fészkelődés" van, míg LP esetében, legyen az bármely korábbi rendszeremben, soha nem éreztem ezt a "fészkelődést", leültem és mindig jól esett, esik hallgatni... Mindemellett nagyon sokat hallgatok stream-et is. Remélem, mihamarabb a Deezert, ismét. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Na, ismét helyben vagyunk. LP kontra minden egyéb. Déjà-vu :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”