Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »


Nah, ezzel már lehet kezdeni valamit. Sok apróság van, amit nagy erőfeszítéssel, koncentrációval meg lehet hallani. Ha nem tudják a delikvensek, mit "kéne" hallani, akkor is ugyanazt halllják. Viszont ezeknek sokszor elenyésző a jelentőségük, átlagos zenehallgatási körülmények közt akár nem is hallhatóak. 
 
 
Idézhetlek?
 
"Pl ha nagyon kemény sziszegős női énekhangod van, azt érdemes a fenti 2 szoftveres környezetben meghallgatni és amíg a Win-Foobar-KS kijátszással körömmel felmászol az üvegfalon, addig a Daphile-on lazán abszolválod, de már egy Win-Jriver-ASIO is megváltás tud lenni. Természetes, hogy nem világrengetőek a különbségek, ezt talán senki sem állítja, de hosszú távú zenehallgatásnál a sok apróság egész komoly tényezővé tud összeállni."
 
Az ilyen jellegű különbségek miatt molyolgatnak némelyek. Ilyesmire  egy kábel vagy akár kondi csere is képes. Valakinek számít, valakinek nem.
 
 
.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



latency, buffer. miért fontos neked a latency meg a buffer? Ezek megint a stúdiós világból átvett szakszavak, amiknek abszolút nincs jelentősége zenehallgatásnál. Egy esetben számít, ha beletekersz a számba, akkor ennyit fog csúszni a lejátszás. És? Buffer? Így is úgyis a memóriából fogja lejátszani a zenét a géped, nem mindegy, hogy 300KB-ot bufferelsz vagy 300MB-ot? Teljesen mindegy... Ezekkel én is játszottam 17 évesen a winamp beállításoknál. Akkor még volt értelme, mert a 32 MB ramos gépnél nem volt mindegy, hogy mennyit olvastatok előre. Ha beolvasott 2MB-ot a bufferbe, akkor nem akadt meg, ha zenehallgatás közben megnyitottam egy másik programot. Manapság nincs értelme.
Harmadrészt pedig, annál van tökéletesebb lejátszás mintha az eredeti filet kapod vissza a felvett digitális kimeneten? Mert szerintem nincs. Akkor miről beszélünk?

Kb. itt írtad le a lényeget.
Amit tapasztaltál az egy konkrét PC konfigurációra igaz. Gondolod, hogy a korábban felsorolt lejátszó programok a világ összes számítógépes konfigurációján ugyanúgy viselkednek? Gondolod, hogy itt minden fórumlakónak ugyanolyan gépe és platformja van otthon?
A FLAC és a WAV között az a különbség, hogy nem ugyanaz az erőforrás igénye a lejátszásnak. Vannak pl. olyan asztali lejátszók, amelyek bizonyos tömörítési mérték felett már nem tudják lejátszani a FLAC fájlokat, mert nincs elég erőforrásuk a valós idejű kicsomagoláshoz+buffereléshez+órajel szinkronizáláshoz+stb... (nem sorolnám fel az egész jelfeldolgozási utat). Ezeknek a hardvereknek a számára máris van egy fizikai korlát, amitől el sem indul bizonyos FLAC fájlok lejátszása. De ahol elindul ott sem mindegy, hogy mennyi időt és erőforrást foglal le a kibontás és lejátszás teljes folyamata és eközben még mi mindent kell elvégeznie párhuzamosan a háttérben (vagy számítógép esetén sokszor az előtérben is) ugyanannak a hardver komponensnek és ezen feladatok között mennyi ideje van a lejátszással foglalkozni. Mikor először felvetették egyesek, hogy az SSD-ről jobban szól a lejátszás PC-n, mint HDD-ről, sokan hülyének nézték őket, mert ugyan mi köze az adattárolónak a tartalomhoz, de valójában nem a tartalomhoz, hanem annak kijátszásához már nagyon is sok köze lehet, hogy mennyi ideig tart a kiolvasás, kicsomagolás, stb... az előtérben és a háttérben párhuzamosan futó sok egyéb feladat mellett (és akkor zajforrásokról még nem is beszéltünk).
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Nézd, én 2009-ben regisztráltam erre a fórumra, akkor kezdtem el komolyabban "hifizni". Előtte is próbáltam viszonylag értelmes hangrendszert/fejhallgatót hallgatni, de 2009-ben léptem erre az útra. Én végigjártam azt az utat amikor elmentünk hallgatózni egymáshoz, elmentünk Szegedre többször, Bélánál hallgattuk a cuccokat, meg BP-en Barcza Lacinál, csomó bemutatóteremben, stb... Akkor még én is bólogattam, meg tapsikoltam ezeknek a megfoghatatlan dolgoknak, aztán beleástam magam, és bevallottam magamnak, hogy a nagyrészét nem halljuk, csak képzeljük. Szóval ezen én túl vagyok. Én már csak zenét hallgatok, nem kütyüzök.
Nah, ezzel már lehet kezdeni valamit. Sok apróság van, amit nagy erőfeszítéssel, koncentrációval meg lehet hallani. Ha nem tudják a delikvensek, mit "kéne" hallani, akkor is ugyanazt halllják. Viszont ezeknek sokszor elenyésző a jelentőségük, átlagos zenehallgatási körülmények közt akár nem is hallhatóak. Sajnos, legyezendő saját hiúságunkat, vagy keresendő saját határainkat, hajlamos az ember elveszni ezekben és ezekre az apróságokra koncentrálva hangokat analizálni zenehallgatás helyett. Sokszor mindezt úgy, hogy a rendszer megszólalásának semmi köze a valósághoz? Ez ugye erősen fingreszelés. A hifi jó önismereti tréningnek is ahogy elnézem akár a saját, akár sok másik Fórumtárs "pályafutását". 
Mikor néhányan hallják a router analóg táp pufferkondijának cseréjét, az nekem is sok, régebben úgy éreztem, hülyének néznek. Ez persze benne van, de lehet csak én vagyok kevés hozzá. De ha Ők így élik meg a hifit, végülis nekem nem fáj, de már a saját szempontomból a "helyén" kezelem a dolgokat. Gondolom ők is így vannak pl az én dolgaimmal. Fenébe hogy én nem vagyok tökéletes. ( bár közelítem   )
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »



Ezt itt és most gyakorlati példával cáfolom.
Adok neked 2 db digitális audio CD lemezt, aminek bitre egyforma lesz a tartalma, egy asztali lejátszóban mégis annyira különböző lesz a hangjuk, hogy bármelyik átlagos hallású ember egy jó hifi rendszeren egyből meghallja. És akárhogy teszteled számítógépen, nem fogod megtalálni közöttük a különbséget.

 
 
A példa remek, kb. 1 hónapja leírtam én is. "Süket fülekre talált" a szó mindkét értelmében. Annyi okosság leíródott a napokban, valószínűleg a további billentyű koptatás sem fogja meghozni gyümölcsét. 
.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Jester »



Sajnos a fegyver kétélű. Mert egyrészt, mivel a hifi nem egy szakma, így mindenféle vélemény leíródik, ami megmarad, biztosan vannak ezek közt helytálló infok és rengeteg baromság is. Ugyanakkor Te egyszerűen félsz megengedni magadnak, hogy esetleg meghalljál valamit. Mindannyian szinte voltunk ezzel így. Másrészt mindannyian tudjuk, hogy attól hogy esetleg te nem vagy valamire képes, az nem jelenti azt hogy más se, illetve hogy az lehetetlen. Ezt is sokan megtapasztaltuk.
Mindamellett, hogy némi nyitottság a te javadat szolgálná bizonyos értelemben, másrészt újabb dolgokat kéne tudni megmagyaráznod (magadnak is), könnyebb ezekről nem tudomást venni. Viszont az is igaz, hogy rengeteg hifis mendemonda kering és hatalmas aránytalanságok vannak ebben a hobbiban. Valószínű mindben, de itt biztosan. Hifiseknek, így nekem is jót tenne egy stúdiós/műszaki/akusztikai alapképzés, hogy a nagy aránytalanságok, vadhajtások könnyen kiszúrhatóak legyenek. Talán Neked is érdemes lenne letérni a kitaposott ösvényedről néha és csak 1 picit, nem csak előre nézni, hanem oldalra, felfele is, hátha arra is van valami olyasmi, ami érdekes lehet még számodra is. Miért ne? Ha nem, még mindig visszafordíthatod a fejed.
Összességében sejteni vélem, mi a nagy ellenállásod oka, azokkal a dolgokkal nekem is bajom van, hidd el, már ha jól sejtem. 

 
Nézd, én 2009-ben regisztráltam erre a fórumra, akkor kezdtem el komolyabban "hifizni". Előtte is próbáltam viszonylag értelmes hangrendszert/fejhallgatót hallgatni, de 2009-ben léptem erre az útra. Én végigjártam azt az utat amikor elmentünk hallgatózni egymáshoz, elmentünk Szegedre többször, Bélánál hallgattuk a cuccokat, meg BP-en Barcza Lacinál, csomó bemutatóteremben, stb... Akkor még én is bólogattam, meg tapsikoltam ezeknek a megfoghatatlan dolgoknak, aztán beleástam magam, és bevallottam magamnak, hogy a nagyrészét nem halljuk, csak képzeljük. Szóval ezen én túl vagyok. Én már csak zenét hallgatok, nem kütyüzök.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


A célom, indíttatásom az, hogy aki beleolvas egy ilyen fórumba, akkor ne kövesse el azt a hibát, hogy elhiszi ezeket az óriási baromságokat olyanoknak akiknek fogalma sincs róla, hogy mit hord össze. Az, hogy pökhendivé és nagyképű váltak a kinyilatkoztatásaim, az egy okozata annak, hogy senki sem képes helyes szakmai érvekkel alátámasztani a mondandóját. Jön a tipikus válasz, hogy majd egyszer rájössz, majd egyszer megtapasztalod, fiatal vagy még, örülj neki ha nem hallod, és hasonló elképesztően nagyképű dumák.
Sajnos a fegyver kétélű. Mert egyrészt, mivel a hifi nem egy szakma, így mindenféle vélemény leíródik, ami megmarad, biztosan vannak ezek közt helytálló infok és rengeteg baromság is. Ugyanakkor Te egyszerűen félsz megengedni magadnak, hogy esetleg meghalljál valamit. Mindannyian szinte voltunk ezzel így. Másrészt mindannyian tudjuk, hogy attól hogy esetleg te nem vagy valamire képes, az nem jelenti azt hogy más se, illetve hogy az lehetetlen. Ezt is sokan megtapasztaltuk.
Mindamellett, hogy némi nyitottság a te javadat szolgálná bizonyos értelemben, másrészt újabb dolgokat kéne tudni megmagyaráznod (magadnak is), könnyebb ezekről nem tudomást venni. Viszont az is igaz, hogy rengeteg hifis mendemonda kering és hatalmas aránytalanságok vannak ebben a hobbiban. Valószínű mindben, de itt biztosan. Hifiseknek, így nekem is jót tenne egy stúdiós/műszaki/akusztikai alapképzés, hogy a nagy aránytalanságok, vadhajtások könnyen kiszúrhatóak legyenek. Talán Neked is érdemes lenne letérni a kitaposott ösvényedről néha és csak 1 picit, nem csak előre nézni, hanem oldalra, felfele is, hátha arra is van valami olyasmi, ami érdekes lehet még számodra is. Miért ne? Ha nem, még mindig visszafordíthatod a fejed.
Összességében sejteni vélem, mi a nagy ellenállásod oka, azokkal a dolgokkal nekem is bajom van, hidd el, már ha jól sejtem. 
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


 A bitre azonos adat egyformán szól.
Ezt itt és most gyakorlati példával cáfolom.
Adok neked 2 db digitális audio CD lemezt, aminek bitre egyforma lesz a tartalma, egy asztali lejátszóban mégis annyira különböző lesz a hangjuk, hogy bármelyik átlagos hallású ember egy jó hifi rendszeren egyből meghallja. És akárhogy teszteled számítógépen, nem fogod megtalálni közöttük a különbséget.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


A célom, indíttatásom az, hogy aki beleolvas egy ilyen fórumba, akkor ne kövesse el azt a hibát, hogy elhiszi ezeket az óriási baromságokat olyanoknak akiknek fogalma sincs róla, hogy mit hord össze. Az, hogy pökhendivé és nagyképű váltak a kinyilatkoztatásaim, az egy okozata annak, hogy senki sem képes helyes szakmai érvekkel alátámasztani a mondandóját. Jön a tipikus válasz, hogy majd egyszer rájössz, majd egyszer megtapasztalod, fiatal vagy még, örülj neki ha nem hallod, és hasonló elképesztően nagyképű dumák.
“Arcért” neked sem kell messzire menni.
Egyébkent meg a tapasztalat és az elmélet kéz a kézben jár, ezt nem kell elfelejteni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Jester »


Tisztázni érdemes a célt és az indíttatást. Miért akarod megváltani a hifis mikrovilágot, miért érzed szükségét ennek az elég pökhendire sikerült kinyilatkoztatás-streamnek? Mindez belőled indul. Képzeld csak el hányan hallgatnak most zenét teljes nyugalomban vagy lelik örömüket más kedveteléseikben, fórumtól, hatványoktól függetlenül. Te valamiért mégis itt vívódsz, főleg magaddal, a többiek csak eszköz ehhez. Erre is lesz replikád, nem baj, csak leírtam mit látok.
 
A célom, indíttatásom az, hogy aki beleolvas egy ilyen fórumba, akkor ne kövesse el azt a hibát, hogy elhiszi ezeket az óriási baromságokat olyanoknak akiknek fogalma sincs róla, hogy mit hord össze. Az, hogy pökhendivé és nagyképű váltak a kinyilatkoztatásaim, az egy okozata annak, hogy senki sem képes helyes szakmai érvekkel alátámasztani a mondandóját. Jön a tipikus válasz, hogy majd egyszer rájössz, majd egyszer megtapasztalod, fiatal vagy még, örülj neki ha nem hallod, és hasonló elképesztően nagyképű dumák.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »


Javaslok egy békét én is
 

Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Jester »


Egyenlőre ne menjünk bele miért fontos vagy se, csak az a kérdés van-e különbség. Ha nincs, miért lehet állítani és mi van ha 2 különböző platformon nem ugyanazoknál a beállításoknál kezd el pattogni, vagy áll meg a lejátszás. Bocs hogy ezt nem lehet 0 tesztelni.
 
Hogyne lehetne nulltesztelni. A pattogás akkor jelentkezik például ha bithibás a lejátszás, ez tökéletesen látható nullteszten is. Azért lehet állítani, mert nem csak zenehallgatásra készítenek eszközöket/szoftvereket, hanem felvételre is, ahol nagyon sokat számít a latency. Illetve network streamingnél is fontos lehet a buffer, hogy ne akadjon meg a lejátszás.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: venomer »

Egy nagy baj van, azt hiszed Jester, hogy mögé látsz a kiteszteléseidnek, tapasztalásoknak, de nem. Ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni, személyiségtípus függvénye is. Makacssággal nem lehet túl sokra menni, mindenféle, ezt megcáfoló érzetek ellenére sem. Na befejeztem, remélem te is elfáradasz nemsoká. Tisztelettel.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



latency, buffer. miért fontos neked a latency meg a buffer? Ezek megint a stúdiós világból átvett szakszavak, amiknek abszolút nincs jelentősége zenehallgatásnál. Egy esetben számít, ha beletekersz a számba, akkor ennyit fog csúszni a lejátszás. És? Buffer? Így is úgyis a memóriából fogja lejátszani a zenét a géped, nem mindegy, hogy 300KB-ot bufferelsz vagy 300MB-ot? Teljesen mindegy... Ezekkel én is játszottam 17 évesen a winamp beállításoknál. Akkor még volt értelme, mert a 32 MB ramos gépnél nem volt mindegy, hogy mennyit olvastatok előre. Ha beolvasott 2MB-ot a bufferbe, akkor nem akadt meg, ha zenehallgatás közben megnyitottam egy másik programot. Manapság nincs értelme.
Harmadrészt pedig, annál van tökéletesebb lejátszás mintha az eredeti filet kapod vissza a felvett digitális kimeneten? Mert szerintem nincs. Akkor miről beszélünk?

Egyenlőre ne menjünk bele miért fontos vagy se, csak az a kérdés van-e különbség. Ha nincs, miért lehet állítani és mi van ha 2 különböző platformon nem ugyanazoknál a beállításoknál kezd el pattogni, vagy áll meg a lejátszás. Bocs hogy ezt nem lehet 0 tesztelni.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: venomer »

Tisztázni érdemes a célt és az indíttatást. Miért akarod megváltani a hifis mikrovilágot, miért érzed szükségét ennek az elég pökhendire sikerült kinyilatkoztatás-streamnek? Mindez belőled indul. Képzeld csak el hányan hallgatnak most zenét teljes nyugalomban vagy lelik örömüket más kedveteléseikben, fórumtól, hatványoktól függetlenül. Te valamiért mégis itt vívódsz, főleg magaddal, a többiek csak eszköz ehhez. Erre is lesz replikád, nem baj, csak leírtam mit látok.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Jester »



És ha a latencyt és a buffert elkezded piszkálni, ugyanazoknál a beállításoknál döglik le a motyó? 
 
Egy beteged....

 
latency, buffer. miért fontos neked a latency meg a buffer? Ezek megint a stúdiós világból átvett szakszavak, amiknek abszolút nincs jelentősége zenehallgatásnál. Egy esetben számít, ha beletekersz a számba, akkor ennyit fog csúszni a lejátszás. És? Buffer? Így is úgyis a memóriából fogja lejátszani a zenét a géped, nem mindegy, hogy 300KB-ot bufferelsz vagy 300MB-ot? Teljesen mindegy... Ezekkel én is játszottam 17 évesen a winamp beállításoknál. Akkor még volt értelme, mert a 32 MB ramos gépnél nem volt mindegy, hogy mennyit olvastatok előre. Ha beolvasott 2MB-ot a bufferbe, akkor nem akadt meg, ha zenehallgatás közben megnyitottam egy másik programot. Manapság nincs értelme.
Harmadrészt pedig, annál van tökéletesebb lejátszás mintha az eredeti filet kapod vissza a felvett digitális kimeneten? Mert szerintem nincs. Akkor miről beszélünk?
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Online
Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: viri »


Kár hogy valószínűleg fogalmad sincs arról, hogy mit írtam le. Ott rontottam el, hogy azt hittem ez egy szakmai fórum. Évekig egyébként hitelesnek tartottam itt olyan embereket, akiket nagyon nem kellett volna. Ott hibáztam, hogy próbáltam megmutatni azt, hogy hogyan lehet hatványozni, de olyanoknak nem lehet akik még összeadni sem tudnak.
Szerintem hagyd a francba az egészet, keress valami más elfoglaltságot, látod úgy sem tudsz itt senkit a helyes útra terelni...
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Jester »


Jester, ha durva is, a többség van többen, okos dolog hangoztatni a felfedezést? Volt is erről egy film, a betegek átvették a hatalmat, persze elsőnek mindenki a helyén lévőnek tűnt. Beállnék a többiek véleménye mögé én is nagy elegánsan, szerintem is te ülsz fordítva a lovon. Körbefertőztük egymást, majd bebetonoztuk magunkat a statikus biztonságba, aligha tudsz robbantani. Vélhetően fiatal vagy és magabiztos, pár év múlva remélem üdvözölhetünk a Kételyek Izgalmas Földjén. Visszaolvasgattam, rengeteget kell, azaz lehet még tapasztalnod, tanulnod. Lehetőségedben áll, az meg rajtad, hogy elindulsz-e az úton, látsz-e benne fantáziát vagy a - már bocs, de - geeklózungok mögül kémleled az a szűk kis világot, amit jelenleg látsz.
 
Kár hogy valószínűleg fogalmad sincs arról, hogy mit írtam le. Ott rontottam el, hogy azt hittem ez egy szakmai fórum. Évekig egyébként hitelesnek tartottam itt olyan embereket, akiket nagyon nem kellett volna. Ott hibáztam, hogy próbáltam megmutatni azt, hogy hogyan lehet hatványozni, de olyanoknak nem lehet akik még összeadni sem tudnak.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Ez egy ilyen fórum. Tele van hívőkkel. Kicsit amúgy úgy éreztem magam mint aki rádöbben, hogy elmegyógyintézetben van teljesen idióták között, és még az orvosok is betegek. Durva
És ha a latencyt és a buffert elkezded piszkálni, ugyanazoknál a beállításoknál döglik le a motyó? 
 
Egy beteged....
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: venomer »

Jester, ha durva is, a többség van többen, okos dolog hangoztatni a felfedezést? Volt is erről egy film, a betegek átvették a hatalmat, persze elsőnek mindenki a helyén lévőnek tűnt. Beállnék a többiek véleménye mögé én is nagy elegánsan, szerintem is te ülsz fordítva a lovon. Körbefertőztük egymást, majd bebetonoztuk magunkat a statikus biztonságba, aligha tudsz robbantani. Vélhetően fiatal vagy és magabiztos, pár év múlva remélem üdvözölhetünk a Kételyek Izgalmas Földjén. Visszaolvasgattam, rengeteget kell, azaz lehet még tapasztalnod, tanulnod. Lehetőségedben áll, az meg rajtad, hogy elindulsz-e az úton, látsz-e benne fantáziát vagy a - már bocs, de - geeklózungok mögül kémleled az a szűk kis világot, amit jelenleg látsz.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Ez egy ilyen fórum. Tele van hívőkkel. Kicsit amúgy úgy éreztem magam mint aki rádöbben, hogy elmegyógyintézetben van teljesen idióták között, és még az orvosok is betegek. Durva
Én azt javaslom, hogy fogadd el, hogy ez egy ilyen vallási fórum, és lépj tovább,ne próbálj fényt vinni sötét világunkba.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Jester »


Baromi idegesítő lehet neked, hogy mennyi hülye van, akik mind szembe jönnek az autópályán
 
Ez egy ilyen fórum. Tele van hívőkkel. Kicsit amúgy úgy éreztem magam mint aki rádöbben, hogy elmegyógyintézetben van teljesen idióták között, és még az orvosok is betegek. Durva
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Online
Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: viri »


A helyedben inkább az évtizedes lemaradásodat hoznám be a digitális technikában. Addig ameddig a szakmai vita alappillére a halljuk (persze vakteszten nem) de nem tudjuk mérni, addig fölösleges vitatkozni. Miután olyan valótlanságokat írtál le amilyeneket leírtál, kicsit vicces, hogy szerinted nekem van évtizedes lemaradásom Érdekes, hogy amikor bizonyítani kellene valamit mindig jön ez a rizsa, hogy tapasztald meg, meg hagyd az ósdi tankönyveket. Milyen érdekes, hogy az összes digitális technológiában, az űrkutatástól kezdve, az egészségügyön át, a videófeldolgozásig minden úgy működik ahogy az ósdi tankönyvek leírják, minden ezek alapján van implementálva, de az a fránya audio processing, az egy olyan bonyolult témakör, hogy nem láthatjuk át. Igen persze... Olyanok vagytok mint a vallási fanatikusok. Aki hisz az hisz. További jó képzelgést!
Baromi idegesítő lehet neked, hogy mennyi hülye van, akik mind szembe jönnek az autópályán
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Jester »


Ok, köszi!
 
Bár lehet, hogy már senkit sem érdekel, de rögzítettem egy 96Khz-es 24bites felvételt amit egyszer JRiverrel, egyszer pedig Nightingale-el játszottam le.
Az eredmény nulltesztelve csend lett. A nullteszt elvét gondolom senki sem akarja megkérdőjelezni, hiszen a fázisfordítás elvén működik például a szimmetrikus jeltovábbítás is. Tehát a két kimenet között semmi különbség nincs. A DAC ugyanazt az adatfolyamot fogja megkapni a JRivertől is mint a Nightingale-től. Korábban a Nightingale, az iTunes és az Audirvana között ugyanígy nulla lett a különbség. Poénból azért megnéztem, hogy 16bitre lekonvertálva milyen különbséget fogunk találni az eredetihez képest. Bőven a hallásküszöb alatt van a dithering zaj. Nincs olyan ember aki a kettőt meg tudná különböztetni vakteszten. Ha bárki a jelenlétemben ABX vakteszteli a kettőt 10-ből 10x, annak 200 ezer Ft-ot fizetek. Ezt itt számonkérhetően írásba adom. (sajnos erre is van 0,1% esély tippeléssel, de ezt a kockázatot vállalom)
 

Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Jester »


Hiányosságaim száma az elmúlt években nem hogy csökkent volna, hanem sokkal több lett. Én elfogadom, hogy a magad tudására támaszkodva próbálod feltérképezni a világot, de ez jól láthatóan elég korlátos. Ha még egy ideig maradsz a HiFi környékén, rá fogsz jönni, hogy itt nem lehet mindent megmagyarázni Ohm törvényével, meg a jitterrel és vannak olyan jelenségek, amiknek ma még nem tudjuk, maximum sejtjük a technikai okát. Pár évvel ezelőtt még káromlásnak vették, ha valaki le merte írni, hogy más hangot produkál egy Linux és egy Windows alapú lejátszó rendszer (hiszen a nulla az nulla, az egyes meg egyes mindegyiken). Ma ezt már kevesen vitatják, legalábbis azok közül, akik vették maguknak a fáradtságot, felemelték fejüket az ósdi tankönyvekből és a tapasztalás útjára léptek. Nem akarlak meggyőzni semmiről sem, így hát nincs mit alátámasztanom, de ha kérdést teszel fel, viseld el, ha néhányan válaszolnak rá! Ha csak a magad gondolataira vagy kíváncsi, akkor a blog egy szerencsésebb kommunikációs felület számodra, mint egy publikus fórum. Hidd el, rengetegszer végigjátszottuk már itt néhányan, hogy megpróbálunk körültekintően elmélyülni egy kérdésben, akár évekig kísérletezünk, esetleg még nyilvános teszteket is szervezünk, amiknek eredményét publikáljuk és megvitatjuk, aztán jön egy új hős, aki pár szóval lesöpri mások évtizedes tapasztalatait, mert szerinte ez meg az lehetetlen. A 90-es évek elején, mikor az otthonunkban megjelentek az első személyi számítógépek, volt 3 féle audio lejátszó alkalmazás, de már akkor bökte néhányunk csőrét, miért szól másként a Windows MediaPlayer, a JetAudio és a WinAmp, illetve miért nem produkálja hangzásban ugyanazt két PC, dacára a teljesen digitális környezetnek. Az okokról ma már kicsit többet tudunk, de még nem eleget. Ha azt hangoztattuk volna, hogy márpedig nem lehet különbség, akkor semmit nem haladtunk volna előre. Márpedig haladtunk és ennek előnyeit Te is élvezheted, ha elfogadsz néhány tanácsot olyanoktól, akik évtizedekkel előtted járnak. Szerencsére ilyen kollégából van itt bőven, próbáld megtalálni a hangot velük!
 
 
A helyedben inkább az évtizedes lemaradásodat hoznám be a digitális technikában. Addig ameddig a szakmai vita alappillére a halljuk (persze vakteszten nem) de nem tudjuk mérni, addig fölösleges vitatkozni. Miután olyan valótlanságokat írtál le amilyeneket leírtál, kicsit vicces, hogy szerinted nekem van évtizedes lemaradásom Érdekes, hogy amikor bizonyítani kellene valamit mindig jön ez a rizsa, hogy tapasztald meg, meg hagyd az ósdi tankönyveket. Milyen érdekes, hogy az összes digitális technológiában, az űrkutatástól kezdve, az egészségügyön át, a videófeldolgozásig minden úgy működik ahogy az ósdi tankönyvek leírják, minden ezek alapján van implementálva, de az a fránya audio processing, az egy olyan bonyolult témakör, hogy nem láthatjuk át. Igen persze... Olyanok vagytok mint a vallási fanatikusok. Aki hisz az hisz. További jó képzelgést!
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Lehet, hogy az analóg vonalon komoly szakértelme van, de jól láthatóan a digitális oldalon vannak hiányosságai. Szerintem az az igazán tiszteletre méltó amikor valaki ezeket a hiányosságait tudja és elismeri. Olyan dolgok hangoznak itt el a topikban amik már tényleg közelebb állnak az ezotériához mint a tudományhoz.
Másrészt én azt szoktam meg, hogy ha egy szakmai vita zajlik, akkor ott szakmai érvelések állnak szemben egymással. Az AVX-en ellenben azt tapasztaltam, hogy az egyik oldalról abszolút nincs szakmai érvelés, kizárólag a másik hülyének, tapasztalatlannak, vagy halláskárosultnak nézése. Ebben fapaci például kivétel, mert ő megpróbálja alátámasztani azt amit állít, sokakkal ellentétben. De ettől még nem tudom elfogadni azt, ha akár ő akár más olyan kijelentéseket tesz amik egész egyszerűen nem igazak, téveszmék.

Hiányosságaim száma az elmúlt években nem hogy csökkent volna, hanem sokkal több lett. Én elfogadom, hogy a magad tudására támaszkodva próbálod feltérképezni a világot, de ez jól láthatóan elég korlátos. Ha még egy ideig maradsz a HiFi környékén, rá fogsz jönni, hogy itt nem lehet mindent megmagyarázni Ohm törvényével, meg a jitterrel és vannak olyan jelenségek, amiknek ma még nem tudjuk, maximum sejtjük a technikai okát. Pár évvel ezelőtt még káromlásnak vették, ha valaki le merte írni, hogy más hangot produkál egy Linux és egy Windows alapú lejátszó rendszer (hiszen a nulla az nulla, az egyes meg egyes mindegyiken). Ma ezt már kevesen vitatják, legalábbis azok közül, akik vették maguknak a fáradtságot, felemelték fejüket az ósdi tankönyvekből és a tapasztalás útjára léptek. Nem akarlak meggyőzni semmiről sem, így hát nincs mit alátámasztanom, de ha kérdést teszel fel, viseld el, ha néhányan válaszolnak rá! Ha csak a magad gondolataira vagy kíváncsi, akkor a blog egy szerencsésebb kommunikációs felület számodra, mint egy publikus fórum. Hidd el, rengetegszer végigjátszottuk már itt néhányan, hogy megpróbálunk körültekintően elmélyülni egy kérdésben, akár évekig kísérletezünk, esetleg még nyilvános teszteket is szervezünk, amiknek eredményét publikáljuk és megvitatjuk, aztán jön egy új hős, aki pár szóval lesöpri mások évtizedes tapasztalatait, mert szerinte ez meg az lehetetlen. A 90-es évek elején, mikor az otthonunkban megjelentek az első személyi számítógépek, volt 3 féle audio lejátszó alkalmazás, de már akkor bökte néhányunk csőrét, miért szól másként a Windows MediaPlayer, a JetAudio és a WinAmp, illetve miért nem produkálja hangzásban ugyanazt két PC, dacára a teljesen digitális környezetnek. Az okokról ma már kicsit többet tudunk, de még nem eleget. Ha azt hangoztattuk volna, hogy márpedig nem lehet különbség, akkor semmit nem haladtunk volna előre. Márpedig haladtunk és ennek előnyeit Te is élvezheted, ha elfogadsz néhány tanácsot olyanoktól, akik évtizedekkel előtted járnak. Szerencsére ilyen kollégából van itt bőven, próbáld megtalálni a hangot velük!

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”