Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1929
Tartózkodási hely: Tatabánya

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tunerman »



Két CD player ugyanúgy szól?
 
Miért hagyjuk a kiforrottság kérdését? A CD 2-3 évtizedes előnyben van a PC-hez képest, ezt én nem hanyagolnám el. Meg sem merem tippelni, a számítógépes lejátszás hol fog tartani 30 év múlva, miközben a CD lejátszást már nem fejleszti senki.
 
A kényelem nem feltétlenül a testmozgás kerülését jelenti. Nekem - aki utálja a zsúfolt, agyonbútorozott lakótereket és szekrényeket - már nagyon kényelmetlen volt ezernyi CD-t és több száz LP-t tárolni és nagyon örülök, hogy ez a nyűg eltűnt az életemből.
 
 
 

Eltűnt az életedből más is...
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem kb 2x ennyi volt. Szenvedni persze bármivel lehet.
Szar az élet!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Én elszenvednék egy ilyen helyen valahogy...
Nekem kb 2x ennyi volt. Szenvedni és élvezni persze bármivel lehet.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »




Nekem - aki utálja a zsúfolt, agyonbútorozott lakótereket és szekrényeket - már nagyon kényelmetlen volt ezernyi CD-t és több száz LP-t tárolni és nagyon örülök, hogy ez a nyűg eltűnt az életemből.

 
Én elszenvednék egy ilyen helyen valahogy...


Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: K P »

Aztán kiderült, hogy mindkét forrásnak van létjogosultsága......

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


De honnan? Korábban ezt írtad: "...nem mintha hallgattam volna valaha is PC-ről zenét..."
Nem is hallgattam,de egy ideje CD-t sem,most késztetést érzek egy ilyen gépezet (CD lejátszó)birtoklására. Szép emlékek fűznek hozzá és talán a kütyüzés is alábbhagy,most füllentettem,nem fog alábbhagyni.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Amikor két lejátszó szoftver, két oprendszer, hardver, táp, stb. sem sem szól ugyanúgy, akkor szerintem a PC-s zenelejátszás nem a kényelemről szól. De legalábbis sokkal kevésbé, mint a CD-s, amiben mégis csak végesnek tűnik a változók száma. És most hagyjuk is a kiforrottság és az elévülés kérdését.
Két CD player ugyanúgy szól?
 
Miért hagyjuk a kiforrottság kérdését? A CD 2-3 évtizedes előnyben van a PC-hez képest, ezt én nem hanyagolnám el. Meg sem merem tippelni, a számítógépes lejátszás hol fog tartani 30 év múlva, miközben a CD lejátszást már nem fejleszti senki.
 
A kényelem nem feltétlenül a testmozgás kerülését jelenti. Nekem - aki utálja a zsúfolt, agyonbútorozott lakótereket és szekrényeket - már nagyon kényelmetlen volt ezernyi CD-t és több száz LP-t tárolni és nagyon örülök, hogy ez a nyűg eltűnt az életemből.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Tudtommal Puklics Józsi cd-je nem játszik le dvd-t.
Újítás történt?

Nem, én a PC-re írtam, hogy ott kényelmes vagy több.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Tudtommal Puklics Józsi cd-je nem játszik le dvd-t.
Újítás történt?
 

Az általad is említett okok nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy CD-re váltottam.
Ott kényelmes, hogy fel se kell állnod a kis foteledből és bármilyen zenéhez hozzáférsz szinte 1-1 kattal, nézhetsz koncertfilmet, láthatod is adott esetben az előadást, nem csak hallhatod, stb...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amikor két lejátszó szoftver, két oprendszer, hardver, táp, stb. sem sem szól ugyanúgy, akkor szerintem a PC-s zenelejátszás nem a kényelemről szól. De legalábbis sokkal kevésbé, mint a CD-s, amiben mégis csak végesnek tűnik a változók száma. És most hagyjuk is a kiforrottság és az elévülés kérdését.
Az általad is említett okok nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy CD-re váltottam.
Ott kényelmes, hogy fel se kell állnod a kis foteledből és bármilyen zenéhez hozzáférsz szinte 1-1 kattal, nézhetsz koncertfilmet, láthatod is adott esetben az előadást, nem csak hallhatod, stb...

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Olcsóbb?
 




Annál a verziónál, amelyik énekelni se tud, igen.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


"Nincs elég mély!
De az új kábellel tettem bele!
Most már jobban szól mint a koncerten!"
 
Én a templomi orgona hangjával jártam így. Eltelt egy kis idő, mire megértettem, hogy otthon úgy kell szólni, mint élőben, nem jobban.
....  a rendszerem pont olyan szarul szól, mint ha ott lennék a koncertteremben és az első sorban ülnék! Nem jó ez így!....
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »


Amikor két lejátszó szoftver, két oprendszer, hardver, táp, stb. sem sem szól ugyanúgy, akkor szerintem a PC-s zenelejátszás nem a kényelemről szól. De legalábbis sokkal kevésbé, mint a CD-s, amiben mégis csak végesnek tűnik a változók száma. És most hagyjuk is a kiforrottság és az elévülés kérdését.
Ez is csak ilyen divat szerűség, most a pc-től várjuk a csodát,régen a cd volt a megváltó aztán kiderült hogy mégse.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »


Mert a legkényelmesebb a pc-s zenehallgatás.
Amikor két lejátszó szoftver, két oprendszer, hardver, táp, stb. sem sem szól ugyanúgy, akkor szerintem a PC-s zenelejátszás nem a kényelemről szól. De legalábbis sokkal kevésbé, mint a CD-s, amiben mégis csak végesnek tűnik a változók száma. És most hagyjuk is a kiforrottság és az elévülés kérdését.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »


Az új a szebb a jobb az mindig ott van az emberben csak hát menyiért meg tényleg jobb az csak akkor derül ki ha otthon teszteli az ember. Én elégedett vagyok amim van hisz a továbbjutáshoz már csak a milkák
hiányoznak, mint régen a 1000-esek, akkor is megcsináltam magamnak amire vágytam és most is így vagyok vele.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »



egyáltalán van olyan fórumozó aki elégedett már jó ideje a rendszerével, és nem azon agyal állandóan, hogyan lehetne még jobb (ami szubjektív megközelítés) ?
 


Csontváry amikor Libanonban meglátta a cédrusokat megcsóválta a fejét és így szólt: " Uram, hát te csak ilyen vacak fákat tudsz teremteni? Na várj, majd én megmutatom neked, hogy milyen egy igazi cédrus!" És ekkor festette meg a Libanoni cédrus c. képét amit az MNG-ben bárki megtekinthet. A hifista is sokszor pont ez csinálja. Jaj - mondja - a rendszerem pont olyan szarul szól, mint ha ott lennék a koncertteremben és az első sorban ülnék! Nem jó ez így! Én akarok lenni a mikrofon! És addig hajtja magát amíg elő nem állítja ezt a valóságban soha nem létezett hangzást. A többit meg már mindenki ismeri. Jön a rendszer felszámolás...

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »



egyáltalán van olyan fórumozó aki elégedett már jó ideje a rendszerével, és nem azon agyal állandóan, hogyan lehetne még jobb (ami szubjektív megközelítés) ?
 


 
Ez egy ilyen hobbi. Hosszú az út a nirvánához. A kütyüzés gyakori velejárója a HiFi mániának. Nálam a fő elemek (Amp, Preamp, Dac, hangsugárzó) évek óta nam változott, kábelekkel, kiegészítőkkel még előfordul a játszadozás. Ha valamihez ami érdekel, kedvezően hozzájutok, már csak tapasztalat szerzés okán is begyűjtöm, aztán vagy kiváltja a hazait, vagy megy útjára. Az ilyesmi kikapcsol a zenélés mellett. Inkább ez mint a kocsma, nem?
.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »


egyáltalán van olyan fórumozó aki elégedett már jó ideje a rendszerével, és nem azon agyal állandóan, hogyan lehetne még jobb (ami szubjektív megközelítés) ?
 

hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Van egy szint, ami felett érdemesebb a forrásra költeni, mint a dacra, mert az okoz nagyobb javulást a rendszerben.
De ehhez egy jó dac szükséges. mert hiába a kiváló forrás, ha a dac a szűk keresztmetszet, és nem mutatja meg a forrás erősségeit.
 

Ez nem így működik. Bizonyos hangi jellemzők problémái nagyon sokszor nem fednek más hibákat.
 
Nálam a DAC a leggyengébb "láncszem" (Denon da300) mégis nagyon nagy előrelépés volt a forrás csere, volt akkora, mint bármi más komponensnek.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jaja, olcsóbb ha ... feleségül veszel egy énekesnőt.
Olcsóbb?
 




Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Nagyjából erre jutottam én is.
 
Van egy szint, ami felett érdemesebb a forrásra költeni, mint a dacra, mert az okoz nagyobb javulást a rendszerben.
De ehhez egy jó dac szükséges. mert hiába a kiváló forrás, ha a dac a szűk keresztmetszet, és nem mutatja meg a forrás erősségeit.
 
 
"A good transport is essential to realizing the best digital playback, but the overall system performance is much more dependent on the D/A converter. A $1000 transport with a $4000 digital converter makes more sense than a $4000 transport driving a $1000 digital processor.
 
While the transport is a far less important factor in a system's overall performance than, say, a D/A converter, ..."
http://www.stereophile.com/content/esot ... bryA1Uy.97
 
Nem a hangfalas lánchoz, hanem a fejhallgatóshoz keresgélek.
A hangfalat esel second erősítő hajtja, már amikor nagyritkán bekapcsolom.
 
 
....Ugyanakkor egyetértek, hogy a DAC-ok sokat fejlődtek, és ma már megfizethető áron, lehet nagyon jó DAC-ot is kapni. Előbb talán abba az irányba keresgélnék. Az én tapasztalatom szerint, a DAC meghatározza a hangzás karakterét. Ha az tetszik, már csak finomhangolás, hogy mivel eteted.
 .....Lehet, elsiklottam felette, de sehol nem említed, ilyen erősítővel hajtod a hangfalaid?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jaja, olcsóbb ha megtanulsz valamilyen hangszeren játszani és feleségül veszel egy énekesnőt. Aki a férfi hangot szereti, az bajban van. 
Egy F. Lorée Royal oboa 3 millióba kerül. Egy Miyazawa Boston Classic 24k Gold fuvola meg kb 10 millió. És hosszan sorolhatnám még.  

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Jaja, olcsóbb ha megtanulsz valamilyen hangszeren játszani és feleségül veszel egy énekesnőt. Aki a férfi hangot szereti, az bajban van. 
 
na, akkor az öcsém jól járt, 35 éve zenél, és egy (ismert) énekesnő a barátnője
 
azért nincs otthon hifi
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


lp, cd pc, így nagyjából lefedem a zenehallgatási szokásokat (persze tudom: lehetne otthoni élőzene is, etc )
Jaja, olcsóbb ha megtanulsz valamilyen hangszeren játszani és feleségül veszel egy énekesnőt. Aki a férfi hangot szereti, az bajban van. 

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Én pl visszatértem sok évnyi PC-zés után. Sokan meg áttértek CD-ről PC-re, sőt, mondjuk úgy, a legtöbben. De azért jópáran vissza is, csak kevesen szólalnak meg, mert... most nem ez a divat nah, ciki meg minden...
 
lp, cd pc, így nagyjából lefedem a zenehallgatási szokásokat (persze tudom: lehetne otthoni élőzene is, etc )
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”