Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »


Egy kábeleket "gyártó" cég kábel tesztet csinál..... Általában azért szokták, hogy bebizonyítsák hogy miért jobb az ő kábelül.
 
Szerintem ez most teljesen alaptalan vád, persze értem a te logikádat is. Én végig követtem a mostani fellángolást a fórumokban, hidd el, fel sem merült ilyesmi.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Egy kábeleket "gyártó" cég kábel tesztet csinál..... Általában azért szokták, hogy bebizonyítsák hogy miért jobb az ő kábelül.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Hangfalkábel nálam az aktív dobozok miatt nincs, így ez kiesett. Az IC kissé problémás, mivel szimmetrikus rendszer van 2,5 méteres kábelhosszakkal. A tápkábelek cseréje szörnyen kényelmetlen. Bele sem akarok gondolni, hogy egy nap alatt kb 300 alkalommal kellene ki/be dugdosnom őket. Az USB kábel cserélgetése a készülékek miatt problémás, a PC-t nem lehet 2 másodpercre kikapcsolni. Szerintem az IC lesz a befutó és ha sokakat zavar a szimmetrikus összeköttetés, majd összerakunk egy másik rendszert. Ja meg a zenéket is ki kell találni, mert Lehoako nem tud addig nyugodtan aludni.
NAAA ezért kérdeztem.
Aktív rendszerben tesztelni?!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Milyen kábeleket terveztek tesztelni? Táp? Ic? ki tudja?
Hangfalkábel nálam az aktív dobozok miatt nincs, így ez kiesett. Az IC kissé problémás, mivel szimmetrikus rendszer van 2,5 méteres kábelhosszakkal. A tápkábelek cseréje szörnyen kényelmetlen. Bele sem akarok gondolni, hogy egy nap alatt kb 300 alkalommal kellene ki/be dugdosnom őket. Az USB kábel cserélgetése a készülékek miatt problémás, a PC-t nem lehet 2 másodpercre kikapcsolni. Szerintem az IC lesz a befutó és ha sokakat zavar a szimmetrikus összeköttetés, majd összerakunk egy másik rendszert. Ja meg a zenéket is ki kell találni, mert Lehoako nem tud addig nyugodtan aludni.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


A koncepció kész, részletek majd a kellő időben... Nem cél, hogy mindenki bólogasson és lelkendezzen a teszt miatt, erre esélyünk sincs. Mindig lesz olyan, aki beleköt valamilyen részletbe, sőt a többség számára eleve hülyeség az egész. Nem baj, engem meg nem érdekelnek az autók, viszont nem is járok autós fórumokra.
Milyen kábeleket terveztek tesztelni? Táp? Ic? ki tudja?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Emiatt kéne tisztázni a koncepciót a teszttel kapcsolatban. Nyilván a módszertan is nagyban befolyásolni fogja az "eredményt".
A koncepció kész, részletek majd a kellő időben... Nem cél, hogy mindenki bólogasson és lelkendezzen a teszt miatt, erre esélyünk sincs. Mindig lesz olyan, aki beleköt valamilyen részletbe, sőt a többség számára eleve hülyeség az egész. Nem baj, engem meg nem érdekelnek az autók, viszont nem is járok autós fórumokra.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »


Mi ezzel a gond? Hanyan tavoznak elegedetten a tenyerjostol es gyogyulnak meg a homeopatias keszitmenyektol.
 
Engedd már el ezt a vonalat...
.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Kicsit előreszaladtál. Még az időpontot sem találtam ki, nem hogy a kábeleket és a zenéket, sőt a jövő heti lottószámokat sem tudom. Bár nekem úgy tűnik, ha mindezt leírnám, holnapután ugyanúgy számon kérné őket valaki.
 
Emiatt kéne tisztázni a koncepciót a teszttel kapcsolatban. Nyilván a módszertan is nagyban befolyásolni fogja az "eredményt".

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Saughassy »



Ez nem volt szép.
Ismerek olyan forumtársat, aki elégetetten használja a kábeleit.

 
Mi ezzel a gond? Hanyan tavoznak elegedetten a tenyerjostol es gyogyulnak meg a homeopatias keszitmenyektol.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Ez nem volt szép.
Ismerek olyan forumtársat, aki elégetetten használja a kábeleit.
 

Nem ügyfelek, hanem potenciális palimadarak
......

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Engem is a picit elcsúszott vagy ködös metodológia zavar. Egyre többet tudunk meg arról, h mit NEM lehet (zenéket körbeadni előtte), tudni, h milyen rendszeren zajlik majd a teszt, tudni pl. h mi a teszt konkrét célja, tudni, h pl. milyen kábelek lesznek bedugva, stb. Szerintem minél több dolgot átláthatóvá kéne tenni és akkor értékelhetőbb lesz akármilyen eredmény vagy következmény.
Kicsit előreszaladtál. Még az időpontot sem találtam ki, nem hogy a kábeleket és a zenéket, sőt a jövő heti lottószámokat sem tudom. Bár nekem úgy tűnik, ha mindezt leírnám, holnapután ugyanúgy számon kérné őket valaki.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Egyet is ertunk. Es bizony a Sony frekimenete is peldas, az az 5 dbs pup kb a lofasz kategoria. A B&W e sokkal borzasztobb. Es ha kicsit is kimozdulunk az optimalis poziciobol a b&w megrosszabb eredmenyt hoz. Csak Sebestyen szisszent fel, hogy ez milyen borzalmas, mikozben lathatoan nem is. 
A Sebestyén nem ért hozzá, csak sziszeg össze-vissza, de már befejezte.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Saughassy »


Nem "szakértjük" ,de sok dolog megjósolható a mérésekből. Ha megnézed például a Sony impulzusátvitelét az előbb citált 22 ezer dolláros dobozéhoz képest, jól látszik hogy a Sony-é közel van az ideálishoz, utóbbié viszont igen messze jár attól. (lásd a korábbi posztban linkelt cikkben foglaltakat)
 
Egyet is ertunk. Es bizony a Sony frekimenete is peldas, az az 5 dbs pup kb a lofasz kategoria. A B&W e sokkal borzasztobb. Es ha kicsit is kimozdulunk az optimalis poziciobol a b&w megrosszabb eredmenyt hoz. Csak Sebestyen szisszent fel, hogy ez milyen borzalmas, mikozben lathatoan nem is. 

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Nem vitatom, de ha jol ertem, a Sonyt nem hallottad, csak a tesztabrakat szakertjuk.
Valóban nem hallottam. A mérés azért megmutatja a lényeget, ha nem is mindent, persze. Ebből mindenki eldöntheti kénye-kedve szerint, számára ez fontos vagy nem fontos info. Én mindössze annyit szerettem volna mondani, hogy vigyázni kell velük, mert ahogy az elektronika, esetleg a kábelezés magasban torzít, az bizony fájhat... De persze mindent meg lehet oldani....
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Saughassy »


Megnéztem már párat,    sőt birtokoltam ilyeneket, igaz nem sokáig. Jó teres, tisztának, nagy felbontásúnak tűnő a hangja, csak nagyon fárasztó. Pedig az én szobám aztán igen csillapított. Ha nem forgatom be őket, nem szaggatja a dobhártyám, cserébe eltűnik a hangjából az a közvetlenség, "fátyol" kerül az énekhangra, a hegedűre, stb. Persze, vannak sokkal rosszabbak is, node ennyiért nagyon ne is legyen azért rossz. Meg ugye azt se felejtsük el, van akiknek ez tetszik, csilingeljen, mint a Mikulás (úgyis jön hamarosan).
 
Nem vitatom, de ha jol ertem, a Sonyt nem hallottad, csak a tesztabrakat szakertjuk.

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Saughassy »


Ráadásul magasban rohadtul kiemel, igazi hifis hang lehet. De üveget vágni jó lehet pl.
 
 
https://www.stereophile.com/content/bow ... asurements
 
Ez 22.000 USD-s hangfalpar, nagy doboz.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Szerintem megnezned par "audiofil" hangfal frekvenciamenetet, sirva fakadnal. Ez bizony nagyon is jo, de mint ahogy irtak, ha szamolnak a hallgatasi kornyezettel, nem feltetlenul az a cel.
Megnéztem már párat,    sőt birtokoltam ilyeneket, igaz nem sokáig. Jó teres, tisztának, nagy felbontásúnak tűnő a hangja, csak nagyon fárasztó. Pedig az én szobám aztán igen csillapított. Ha nem forgatom be őket, nem szaggatja a dobhártyám, cserébe eltűnik a hangjából az a közvetlenség, "fátyol" kerül az énekhangra, a hegedűre, stb. Persze, vannak sokkal rosszabbak is, node ennyiért nagyon ne is legyen azért rossz. Meg ugye azt se felejtsük el, van akiknek ez tetszik, csilingeljen, mint a Mikulás (úgyis jön hamarosan).
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Nekem nem a teszteléssel van bajom, én naponta tesztelek kábeleket ügyfelekkel, a saját megszokott hangú bejáratott kábeleik helyére viszek új nyers kábeleket. Viszont a csoportos tesztnek, nem látom értelmét főleg, ha azt kell eldönteni, hogy van-e jól hallható különbség kábelek és/vagy csatlakozók között. Ez ITT ebben a topikban nem kérdés. Nem lehet kérdés.
 
Másrészt a bajom azzal van, hogy fapaci, mint egy kiemelkedő szaktudású szakember, aki már mindent hallott, látott és mindennek a miértjével is tisztában van - na majd én feloszlatom a homályt jelleggel kommunikál. Pedig azért itt a sok új ember között vannak olyanok akik esetleg többet hallottak láttak nála. Az audio egy igen igen misztikus terület, itt senki sem mondhatja magáról, hogy mindentudó.

 
ez a Te interpretaciod.
 
nekem nagyon nem ez jön le fapaci kommunikaciojabol (sem az, hogy mindent latott, hallott, ... sem az, hogy homalyt feloszlato jelleggel kommunikal.  sokkal inkabb az ellenkezöje !  mindenki elvezzen ahogy akar)
 
es nem vagyunk haverok vele, bar nem szegyellnem nagyon azt sem.  söt: probara hozott hangsugarzokabelet is köszönettel visszaadtam, mas drotom sincs Töle.
 
 
miert nem latod csoportos teszt ertelmet ?  egymas befolyasolasa miatt ? abban lehet valami (apro gesztusok, pisszenesek, fujtatasok,...) lehetne nyilvan egyesevel is, de ugy tovabb tart vagy kisebb a minta
 
kivancsi vagyok, ha valaki önmagaban egyedül 15ször megcsinalna a fapaci altal vazolt "tesztet", vajon milyen szorassal tenné ? ...lenne meglepödes, ugy gondolom, es nem azon, hogy je: mind a 15ször ugyanugy "tudtam"

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Saughassy »


Ráadásul magasban rohadtul kiemel, igazi hifis hang lehet. De üveget vágni jó lehet pl.
 
Szerintem megnezned par "audiofil" hangfal frekvenciamenetet, sirva fakadnal. Ez bizony nagyon is jo, de mint ahogy irtak, ha szamolnak a hallgatasi kornyezettel, nem feltetlenul az a cel.

Avatar
cintula
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011.04.01., pén. 09:06
Értékelés: 2

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cintula »


Köszi a válaszokat.
Ezért mondom, hogy ezen az áron sok gyártó eszembe jut, de a Sony nem igazán.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



A leírás és a mérések alapján nem tűnik rossznak, bár ebben az árkategóriában (~1.6-1.8 millió) azért nagyon komoly ellenfelekkel kell megküzdenie. Ami látható, minimonitorokról van szó, és itt még a Sony sem tudja áthágni a fizika törvényeit, 50 Hz alatt nem sok értékelhető hangot produkálnak. (a dobozok 55 Hz-re vannak hangolva)
Régebben csinált a Sony egy pár érdekes -és nem túl rossz-hangsugárzót- érdekes lenne hallani mit ajánlanak ennyiért.

Ráadásul magasban rohadtul kiemel, igazi hifis hang lehet. De üveget vágni jó lehet pl.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
cintula
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011.04.01., pén. 09:06
Értékelés: 2

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cintula »


Szép napot!
 
Az alábbi Sony hangfalról rendelkezik valaki személyes tapasztalattal?
 
https://www.stereophile.com/content/son ... oudspeaker
 
Nekem eddig nem ezt a kategóriát reprezentálta ez a márka.
 
Köszönöm.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Misztikum csak ott van, ahol fújják a ködöt. Azok, akiknek érdekében áll. Közönséget pedig bárhol lehet találni. Most is sokadjára írjatok be, hogy a teszt célja kideríteni, van e különbség a kábelek között. Nem igaz, nem ez a cél soha nem is volt, mivel ezt senki sem cáfolta. (Analóg interconnectrol beszélünk). Mint ahogy azt is fapaci szájába adtatok, hogy a jobb hangut keresi. Nem igaz, sosem írt ilyet.
Két eset lehet. Vagy az olvasás nem megy, vagy direkt cel a sz..keverés. Tényleg muszáj ezt?

 
Engem is a picit elcsúszott vagy ködös metodológia zavar.
 
Egyre többet tudunk meg arról, h mit NEM lehet (zenéket körbeadni előtte), tudni, h milyen rendszeren zajlik majd a teszt, tudni pl. h mi a teszt konkrét célja, tudni, h pl. milyen kábelek lesznek bedugva, stb.
 
Szerintem minél több dolgot átláthatóvá kéne tenni és akkor értékelhetőbb lesz akármilyen eredmény vagy következmény.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Ez egy audio fórum, akik itt olvasgatnak és írnak lemezeket hallgatnak, nem vasdarabokat!

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Azért Andrásnak is földig ér a lába és a Kolibri tényleg jól szól, de méretéből adódóan vannak korlátai. Ember - még András se - nem tudja ésszel elgondolni, hogy az elektronok hogy mozognak különböző fémekben és hogy ez hogy függ össze a hallott hanggal. Van itt misztikum, mint ahogy az egész emberi lét, a természet millió csodája, a sokféle tökéletes élőlény, állatok, növények kialakulása, vagy éppen a világmindenség keletkezése érthetetlen számunkra.
Tudom vannak emberek pl. istván01 akik azt hiszik, hogy minden le van írva a tankönyvekben, pl. az is, hogy CD lemezt nem lehet lemágnesezni, hogy jobb legyen a hangja, pedig le lehet. Talán az is misztikum.
Rudolf, úgylátom, időskori demanenciád kóros állapotba váltott. Ha az emlékező képességed már ennyire leromlott, akkor ismétlem, én már többször felszólíttalak arra, bizonyítsd be a vas darabbal demagnetizálás módszerét, amit én videón is megtettem az RD3 CD demagnetizálóval. Ezt évekig használtam, nem csak CD-k demagnetizálására. Ha nem teszed meg akkor eljárást fogok kezdeményezni az általad folytatott tevékenységekkel kapcsolatban.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”