Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

arzachel írta:
2023.10.26., csüt. 09:55
tonee73 írta:
2023.10.26., csüt. 09:41
cables írta:
2023.10.26., csüt. 09:35

Ezt csak én nem értem...?
Mi meg többen azt nem értjük, hogy mi értelme ennyi év után Csontos zsebében turkálni ?
Erre a szintre azért nem kellene lemenni.... gondolkodik.gif
Mármint nekem? gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Aszpirin írta:
2023.10.25., szer. 21:45
PgSpa írta:
2023.10.24., kedd 22:55
Moderátorok merre jártok? Azért kapcsolódok ki ebben a fórumban, mert politikamentes. Ha valaki úgy érzi, hogy igaza van, akkor se hozza ide az ilyen vonatkozású érveit, véleményét!
A "Jelentés" gomb ismerős? Azzal rögtön felhívod a moderátorok figyelmét.
Én speciel kb 2 napja itt minden huszadik hozzászólást olvasom, ha van rá időm, mert ezek a néhány napja futó vitaszálak - khm, diplomatikusan szólva - számomra nem annyira érdekesek, mint a benne résztvevők számára.
Nem szeretem az ilyen titokban jelentem, spicliskedő módszereket. Jobb, ha látják, és tudják, kit lehet utálni :D

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: arzachel »

tonee73 írta:
2023.10.26., csüt. 09:41
cables írta:
2023.10.26., csüt. 09:35

Ezt csak én nem értem...?
Mi meg többen azt nem értjük, hogy mi értelme ennyi év után Csontos zsebében turkálni ?
Erre a szintre azért nem kellene lemenni.... gondolkodik.gif
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

cables írta:
2023.10.26., csüt. 09:35

Ezt csak én nem értem...?
Mi meg többen azt nem értjük, hogy mi értelme ennyi év után Csontos zsebében turkálni ?
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

revox írta:
2023.10.25., szer. 23:16
Szentiványi Kálmán(ka) kitet két Neuman csöves mikrofont, játszott a zenekar és rögzítette 38cm/secen a csöves reVox G36-al. majd ezt (ezeket. volt neki több) kihozta a high end show-ra és a G36 elé lett kötve egy véregyszerű rendszer elé, Audio Inovations Alto2 +Audio Note AZ1. Maga a felvétel úgy elvitte a bulit. hogy sokan a HES legjobb hangjának kiáltották ki (szerintem is top3 volt, de voltak ott erős rendszerek). Ha egy hangmérnöknek lehet hobbija, talán ez az, amit Kálmán elkövetett, ill a szakmában ez a virtuozitás, a hájend ;)
Hobbinak valóban tökéletes. Nekem is van néhány gerilla hangfelvételem, amiket szeretek ugyan, de semmilyen szempontból sem piacképesek és kizárólag a felvételi helyzet különlegessége tette lehetővé az elkészítésüket. A barátom is jól elvan azzal, hogy a garázsában sportautókat épít, amik veszedelmesen gyorsulnak ás állati hangjuk van, ezzel talán valamilyen versenyt is megnyerhetne, de vállalhatatlanul néznek ki és rettenetesen kényelmetlenek. A forgalomba kerülő autók és hanganyagok valamiért nem ilyen módszerekkel készülnek és ha rájövünk az eltérés okára, más megvilágításba kerülnek a reménytelen viták. Ahogy írtad egy másik hozzászólásodban, ettől meglehetősen messze vagyunk, de lehetne hozzá közelíteni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2023.10.26., csüt. 09:42-kor.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

revox írta:
2023.10.26., csüt. 09:14


igen erősen meglepődnél, de nem a hifi. nyilván forgott, de ez nem volt befolyásoló tényező.

Ezt csak én nem értem...?

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

tamagaba írta:
2023.10.26., csüt. 08:50
sutemenyx írta:
2023.10.26., csüt. 08:23
Na ja… kicsit drágák, ráadásul 2 kell. Eredetileg Portacapture X8 lett volna a terv, mert az fel tud venni egyszerre 6sávot is. Egyszerre lehetett volna akár a sajátjával, 2db AKG-vel, ésplusz egy binaural mikrofonnan felvenni ugyanazt. Csak aztán megnéztem youtube sample-ket. És amit találtam, az alapján a DR100 simán jobb, mint az új. Nem nagyon értem hogy miért.
Nekem is DR100 van, de az a 6 sáv igen nagy előnyt jelenthet. Oké 6 miki kell hozzá. Ha melóval meg keresi a pénzt rá az ember, akkor kevésbé fájhat. Hobbinak nekem túl drága lenne.
Ó, az remek, akkor szövetkeznünk lenne célszerű. Tiéd maradna gyári, enyém blackgate-es.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

cables írta:
2023.10.26., csüt. 08:45
Egy nagyon pózai kérdés a Csontos Emlékhét személyes érintettjeihez. Fiatal újságíróknak ritkán van 10 000 gyémánt árú lemeze és nem is rendelgetnek Angliából ultra high-end cuccokat neki mi adta az anyagi alapot ehhez?
igen erősen meglepődnél, de nem a hifi. nyilván forgott, de ez nem volt befolyásoló tényező.

az emlékhét egyébként bezár lassan. lehet Neked nincs benne érték, én azt látom, a hétköznapi, kommersz kérdések mellett kicsit más aspektusát megmutatta a zenereprodukciónak.

ámen :napsut:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

chord_ írta:
2023.10.25., szer. 19:22
revox írta:
2023.10.25., szer. 12:43


ehhez egy gondolat. nem kell róla beszélgetni, csak elmesélem...

néha előfordul, hogy elmegyek ismerősökhöz rendszert beállítani. Sokszor van, hogy új hangszedőt kell installálni. Egyetlen lemezt viszek magammal, általában egy iron maident.
a történet úgy indul, beállítjuk kb a sablonnal a dolgokat, majd jönnek a tulaj lemezei. Addig tekergetjük, míg jó nem lesz. Ekkor már a tulaj örül, mert az új PU jobb, mint elődje. Ekkor vakarom elő az iron maiden lemezt. felkerül a number of the beast és kérdezem a tulajt, tetszik neki? Általában nem. Nekem se. Ekkor jön még egy kis tűnyomás és antiskating igazítás, esetleg izoláció, majd elkezd a gitár zenélni, pereg a dob és a tulajnak máris tetszik, elkezd a lába ütemre járni. DE!!! Ekkor ott van a szemében a riadtság, hogy most mi lett a saját lemezeivel, ha ez a förtelem elkezdett zenélni. És ekkor döbben meg másodjára, hogy a saját lemezei (általában sokszor afféle "elvárt" hájendes stílusúak, mint jazz, vagy komolyzene) még jobban szólnak, mint szóltak előtte. És akkor mindenki elégedetten dől hátra.

10-ből 10szer ez a sztori és én mindennyiszer vigyorgok, hogy valamit továbbadtam abból, ami infó felgyűlt bennem kb 35 év alatt. Most Nektek így adtam át, aki nem hiszi, járjon utána :rolleyes: :smile53:
Jaj.
Akkor jöjjön a másik oldal, egy másik szemszög.
A fenti történet erősen félrevezető. Mert nem a jó hangról szól. Nem.
Az az Iron Maiden, az egy kinyomott lemez volt, az szegény, az semmiről sem tehet. Szól, ahogyan szól. Az én köreimmel diszjunkt halmaz amúgy. A történet lényege, az a lelkesedés, az őszinte hit, revox-é, aki szerint az jó hang, amit mutat, és még jobb lesz, ha valamit igazít, és hogy kell, hogy jól szóljon az Iron Maiden, és akkor a többi OK, stb...
A csillanások a szemekben, ott a lényeg. Vagyis, a hitelesség.
Az emberek erre érzékenyek, és elfogadják a hitelesnek érzett dolgokat, olykor teljesen kicsúszva az objektivitás világából.

Cs.I. munkásságának nyomait még ma is fel lehet fedezni, és nekem az sem ma, sem akkor nem tetszett. A hang, a hangzás, amit hátrahagyott. Én, és még elég sokan, valami teljesen mást keresünk a zenében, valami eltérő irányt. Amihez képest az ő mutatott dolgai, hangi 'hagyatéka', az egy más ízlés, sarkosabban fogalmazva, egy tévedés, ami nem túl kicsi. Egy rossz hang.
Meg ez az 'érzelmeket nem lehet egyesekkel és nullákkal kifejezni', ez egy jópofa rámenős szöveg, de kevesen veszik a fáradságot arra, hogy konkrétan végiggondolják. Mert nevetségesen könnyen cáfolható: irány a youtube, meghallgatni pl. Latinovits előadásában a 'Tiszta szívvel'-t, na, ha azon valakinek nem lesz könnyes a szeme, az valószínűleg robot vagy replikáns. Hogy ez a fránya digitális technika mit ki nem tud váltani....
Mint most pl. sokakban a 'felb@szódást', hogy belegázoltam egy szent életébe... azt is egyesek és nullák okozták...

Komolyra fordítva, amiért tisztelem, az a hang / hifi / kultúra összekötése, ill. az arra való kísérletei. De semmi esetre sem a hangzás, a hangi megközelítés, amit jónak gondolt, és óriási tehetséggel bebeszélt nem kevés embernek.
na,ezen gondolkodtam és mielőtt a mikrofonbűvölők továbbvihetik a gondolataikat, azt érzem, el kell varrni a szálakat, nem érdemes nyitott kérdést hagyni.

a vázolt történet egy Hana hangszedő beállítása volt és történetesen semmi közöm nem volt a rendszerhez. Parasound csúcs elektronikát (nagy monoblokkok,stb...), Danish Psychic "csúcs" hangfalak (azok már majdnem falak,akkorák), Nottingham Analog Space Deck és AceSpace kar. Csak egy hangszedőt mentem beállítani, aminek két hangja van, a beállítot,ami jól szól, a nembeállított, ami nem jól szól. Itt túl sokat nem lehet trükközni. De igen, a tulajra rátoltam egy Loricraft kecskeszőr lemeztisztítót, amit előtte nem ismert (és mára már számos gyártó palettáján megjelent, mert a karbonkeféktől hatékonyabb, szerintem antisztatizál is). Nemigazán lehet arról beszélni, hogy bármi rá lett volna erőltetve az én ízlésemből :smile53:

A Csontos téma. Nem értem, miért az Audio note-al azonosítod. Való igaz, hogy amikor ez a dolog felfutóban volt idehaza, úgy 1992. környékén, a Merlin Audio zászlóshajója a japánban készült Audio Note Ongaku volt. Utánna sok minden történt az Audio Note-al, de ami legfontosabb, 2000. környékén kettévált az angolra és japánra. Az,ha valaki ismer néhány angol készüléket, semmi garancia arra, hogy tudja is, milyen a a paletta. Installálni, párosítani se egyszerű őket, így nagyon kicsin múlik, hogy az jó lesz, vagy sem. DE! Ami a lényeg, a csonosi hagyaték nem csak az nagol audio note.ból állt. Nem állítom, hogy minden eszembe fog jutni, de elég széles volt a paletta. És láss csodát, zoli72, akit nem győzött meg az AN, mégis talált a 2005-ös HES-n egy kis rendzert, ami ebből a garázsból gurult ki és tetszett neki.
próbálok időrendet tartani, de idővel össze fog folyni (TJ jobban is tudná, főleg az elejét):
Townshend, Spica, Audio Innovations, Pink Triangle, Moth, Systemdek, Goldring, Audio Note Japan (Kondo), AN.UK, Border Patrol, Sugden, Quad, ALR Jordan, Avantagrde Acoustic, 47Lab, Konus Audio, Nagra, Funk Firm, TW Acustic, Schröder (tonearm), DPS, ZYX, Loricraft, Final Lab, RS Laboratory, Furuyama Audio Lab, ... és kb most megállt a kezem és holtbiztos, van amit kihagytam, ahogy játszottak BBC monitorokkal is, de volt ott Air Tanget is és sok esetben előszeretettel kerültek elő reVox szalagos magnók és persze díszelgett egy Nakamichi Dragon is a bemutatóremben, de -talán a legelső vidón, amit linkeltem- ott van TJ egyik prottípus erősítője is.
A fenti sort, ami nyilván hiányos, azt gondolom nem lehet egy szóval jellemezni, hogy Audio Note. És abban is biztos vagyok, nincs ember, aki ezekből ne tudna úgy válogatni, hogy megoldja a hifis gondjait.

A youtube észrevételed tökéletes. Ezt mondta István is, hogy akár egy Sokolon is lehet zenét hallgatni, de ezt mondtam én is a 20ezer forintos mikro DVD-vel. A probléma akkor jelentkezik, ha nagyfelbontású rendszeren jelenik meg a gyenge minőség. Az elég hamar nemkívánatos lesz. A torz hang nagyon dolgoztatja az agyat és elfárad. De az elején emlegetett NULLpont lehet akár a youtube is. :smile53:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

cables írta:
2023.10.26., csüt. 08:45
Egy nagyon pózai kérdés a Csontos Emlékhét személyes érintettjeihez. Fiatal újságíróknak ritkán van 10 000 gyémánt árú lemeze és nem is rendelgetnek Angliából ultra high-end cuccokat neki mi adta az anyagi alapot ehhez?
Nem mindegy? gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tunerman »

cables írta:
2023.10.26., csüt. 08:45
Egy nagyon pózai kérdés a Csontos Emlékhét személyes érintettjeihez. Fiatal újságíróknak ritkán van 10 000 gyémánt árú lemeze és nem is rendelgetnek Angliából ultra high-end cuccokat neki mi adta az anyagi alapot ehhez?
Azért 1988-ban egy hátizsákban hozta haza Angliából az Elite Rock lemezjátszót :smile53:
Végül is közel 20 év munkája az, amit rövid, de tartalmas élete végére elért...ennyi.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

sutemenyx írta:
2023.10.26., csüt. 08:23
Na ja… kicsit drágák, ráadásul 2 kell. Eredetileg Portacapture X8 lett volna a terv, mert az fel tud venni egyszerre 6sávot is. Egyszerre lehetett volna akár a sajátjával, 2db AKG-vel, ésplusz egy binaural mikrofonnan felvenni ugyanazt. Csak aztán megnéztem youtube sample-ket. És amit találtam, az alapján a DR100 simán jobb, mint az új. Nem nagyon értem hogy miért.
Nekem is DR100 van, de az a 6 sáv igen nagy előnyt jelenthet. Oké 6 miki kell hozzá. Ha melóval meg keresi a pénzt rá az ember, akkor kevésbé fájhat. Hobbinak nekem túl drága lenne.
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Egy nagyon pózai kérdés a Csontos Emlékhét személyes érintettjeihez. Fiatal újságíróknak ritkán van 10 000 gyémánt árú lemeze és nem is rendelgetnek Angliából ultra high-end cuccokat neki mi adta az anyagi alapot ehhez?

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

tamagaba írta:
2023.10.26., csüt. 08:16
sutemenyx írta:
2023.10.25., szer. 20:57
Talán lesz hozzá 414-es AKG is, ha lesz értelme.
Lesz, mert a beépített elég nem rossz, de nem is jó :rolleyes: (próbáltam, egy Rode M5 jobb)
Ez a 414 komoly versenyző és többféleképpen használható, nekem sok árban
Na ja… kicsit drágák, ráadásul 2 kell. Eredetileg Portacapture X8 lett volna a terv, mert az fel tud venni egyszerre 6sávot is. Egyszerre lehetett volna akár a sajátjával, 2db AKG-vel, ésplusz egy binaural mikrofonnan felvenni ugyanazt. Csak aztán megnéztem youtube sample-ket. És amit találtam, az alapján a DR100 simán jobb, mint az új. Nem nagyon értem hogy miért.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

sutemenyx írta:
2023.10.25., szer. 20:57
Talán lesz hozzá 414-es AKG is, ha lesz értelme.
Lesz, mert a beépített elég nem rossz, de nem is jó :rolleyes: (próbáltam, egy Rode M5 jobb)
Ez a 414 komoly versenyző és többféleképpen használható, nekem sok árban
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tunerman »

revox írta:
2023.10.25., szer. 21:49
Tctronic írta:
2023.10.25., szer. 19:51

Ok. Ez is egy megközelítés, persze ilyen is van, de szerintem Revox inkább egy műszaki jellegű problémát vázolt fel, ami szerintem a beállítás fontosságáról szólt, míg Te egy létező psziho-akusztikus (?) problémát állítottál azzal szembe. A kettő között van, lehet átfedés, de most talán nem erről volt szó.

Cs.I. zenei ízlését sajnos már nem tudtam megismerni, de erre csak egyik fórumtársunk aláírásában szereplő nagyon frappáns ide vonatkozó írást tudnám idézni (elnézést de most nem találtam meg ki is az, ezért nem szó szerint): "Soha ne engedd, hogy más mondja meg milyen a jó hang" :smile32: Ennek ellenére sajnos nagyon sok behatás ér mindannyiunkat, innen-onnan ami formálja/formálhatja ízlésünket.
revox azt próbálta megmutatni, hogy a zúzós rcokzene jobban igényli a pontosabb beállítást. nyilvan, aki felületesen hallgat zenét és valami oknál fogva nem ismeri a kortárs művészeket, az ezt nem érti. Ismered a dumár, amit sajnos én szültem a zeneivilágra, hogy Beethoven korának punkja volt? ha nem, már igen. nyilván van. aki ezt nem érti. ahogy mást se. de mind a zene. mind a hifi felületes megközelítésérôl Jokesz Anti, kb 1997-ben ellőtt aranyköpése dereng be: "az üstdobos szuszogása vagy a logikával terhelt gondolatok felismerése legfeljebb hifis, de semmiképpen nem zenei/művészeti kategóriák, csupán a befogadás minimális szintjét képviselik, amelyet - egy kedves mosoly kíséretében - meg kell hagyni az "igazság" és a "mindent értés" magabiztos képviselőinek..."

amúgy István zenei mindenevő volt. egy pénteki nap a merlin audio baráti kör életéből: 6körül a Zeneakadémián Valami csaj, talán Ágnes Kurtág műveket adott elő, majd séta a Gödörbe, ahol a Balaton koncerten nyúzta a húrokat Keszei Krisztián, aki talán ma Magyarország legjobb gitárosa, majd a Liszt Ferenc tér egyik "kocsmájában" egy teljesen ismeretlen punk banda zúzott.
lemezgyűjteménye meghaladta a 10 ezret, amiből minimum 2000db monó nyomású, komolyzenei darab volt, olyan ritkaságokkal, mint az az 1942-es Beethoven IX, amit Furtwangler vezényelt és egy életre megosztó személlyé tette, mivel a führer születésnapjának tiszteletére rendezték. A hanganyag 78as fordulaton jelent meg, amiből nem sok maradt, a master pedig orosz hadizsákmányként került a Melodia-noz, ahol már LP formátumban került piacra, Ritka. mint a fehér holló, ha van is, nem arany, gyémántárban. Nekem csak CD-n van meg, de az több kiadótól, keresve a legehetőbbet. Maga a hanganyag mintha sokolból szólna, mégis annyi energia van benne és olyan mélyen bevonz, ha ez a lemez fel vagy bekerül a lejátszóba, némán végigüli mindenki és ha vége van, szó nélkül ülsz tovább és nincs utána mit betenni...
de nyilván. a zenei érdeklődése tág volt, a garázsrockot nemigazán szerette, de a RedHot nyilván. de pl a Keszei féle Korog koncertekre is eljárt. Mellette nyitott volt sok modern kezdeményezésre. nekem pl Ő mutatta a David Sylvian lemezeket, de nem állt tőle távol az Einstürzende, vagy a Massive Attack és persze Frank Zappa, vagy az igényes, igazi cool jazz. A művészvilágban nagyon tisztelték, hifis berkekben szerintem sokan nem igazán értették. mert sose a hifiről beszélt, csak általánosan, közben mégis. analógia. innen kapta a blogja az analog.hu nevet. nem volt egyszerű faszi, de iszonyatosan sokat tudott
A Merlin Audio egy olyan területen mozgott annak idején, ami nálunk addig ismeretlen volt. Mivel Csontos István a HiFi/High End műszaki részéhez egyáltalán nem értett, minden energiáját a minőségi zenehallgatás otthoni megvalósításához, körülményei feljavításához használta fel.
Ez a zenék iránti érdekődés felkeltésétől kezdve, a befogadás/megértés fázisán át a rendszeres zenehallgatás ígényének a megteremtéséig tartott.
Ehhez adott Ő eszközöket, amit személyes meghallgatások után szerzett be Angliából.
Lehet sokféle szempont szerint értékelni tevékenységét, az viszont biztosnak látszik, hogy manapság sem találni - ilyen hangzási stilus mellett - hasonlóan elkötelezett embert.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

sutemenyx írta:
2023.10.25., szer. 22:18
fapaci írta:
2023.10.25., szer. 22:04
sutemenyx írta:
2023.10.25., szer. 20:57
Bizony, érdekes! Már itt is van az asztalon egy DR-100-as. Majd elindul a próbálkozás. Talán még BlackGate is fog kerülni bele. Egy másikba meg nem. Aztán lehet hasonlítgatni, hogy mennyi számít. Talán lesz hozzá 414-es AKG is, ha lesz értelme.
Szerintem klassz játék lesz, csináld végig! Én is jól elszórakoztam vele sok éven át.

Iménti felvetésemben inkább professzionális stúdiós környezetre gondoltam, ahol minden beavatkozási lehetőség rendelkezésre áll (szakmai segítséggel együtt). Ott vajon mit hoznának ki a produceri helyzetbe kerülő hifisták, egyáltalán születne-e köztük konszenzus arról, miként szólaljon meg a közösen készített felvétel, van-e "HANGMINŐSÉG" feliratú tekerő, érdemes-e kikapcsolni minden effektet, illetve melyik gombbal lehet eltűntetni az anyagból azt a bizonyos lelket, ami ma többször is szóba került (érdekes módon egy olyan lemez kapcsán, amit talán a legtöbbször hallgattam fiatalabb koromban.)

Ha egyszer összejönne egy ilyen buli, szerintem nagyon tanulságos lenne sokak számára és utána talán ritkábban olvasnánk olyan kijelentéseket, amik az elmúlt néhány órában leíródtak itt CD-kről, dinamika kompresszorokról. Rossz szándék bizonyára nem volt mögöttük, de ilyen mértékű csontosodást már a röntgen is kimutatna.


Én -a hifishow sample fajlok alapjan- azt, hogy minden kikapcs, no utómunka. Semennyi, zéró. Inkább arra mennék rá, hogy eleve a felvételi környezet legyen olyan, ami a felvétel szempontjából szuper lesz, illetve a zenészek ehelyezésébe merülnék bele a lehető legjobban annak érdekében, hogy minden ott szólaljon meg és olyan arányban, ahogy szeretném, így 2-4mikrofonnal. Persze ez 3-4 hangszernél még egyszerűnek tűnhet. 80embernél már nem tűnik annyira könnyűnek, bár ott meg segít az, hogy nagyon nagy a zenekar mérete.
Szentiványi Kálmán(ka) kitet két Neuman csöves mikrofont, játszott a zenekar és rögzítette 38cm/secen a csöves reVox G36-al. majd ezt (ezeket. volt neki több) kihozta a high end show-ra és a G36 elé lett kötve egy véregyszerű rendszer elé, Audio Inovations Alto2 +Audio Note AZ1. Maga a felvétel úgy elvitte a bulit. hogy sokan a HES legjobb hangjának kiáltották ki (szerintem is top3 volt, de voltak ott erős rendszerek). Ha egy hangmérnöknek lehet hobbija, talán ez az, amit Kálmán elkövetett, ill a szakmában ez a virtuozitás, a hájend ;)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

fapaci írta:
2023.10.25., szer. 22:04
sutemenyx írta:
2023.10.25., szer. 20:57
Bizony, érdekes! Már itt is van az asztalon egy DR-100-as. Majd elindul a próbálkozás. Talán még BlackGate is fog kerülni bele. Egy másikba meg nem. Aztán lehet hasonlítgatni, hogy mennyi számít. Talán lesz hozzá 414-es AKG is, ha lesz értelme.
Szerintem klassz játék lesz, csináld végig! Én is jól elszórakoztam vele sok éven át.

Iménti felvetésemben inkább professzionális stúdiós környezetre gondoltam, ahol minden beavatkozási lehetőség rendelkezésre áll (szakmai segítséggel együtt). Ott vajon mit hoznának ki a produceri helyzetbe kerülő hifisták, egyáltalán születne-e köztük konszenzus arról, miként szólaljon meg a közösen készített felvétel, van-e "HANGMINŐSÉG" feliratú tekerő, érdemes-e kikapcsolni minden effektet, illetve melyik gombbal lehet eltűntetni az anyagból azt a bizonyos lelket, ami ma többször is szóba került (érdekes módon egy olyan lemez kapcsán, amit talán a legtöbbször hallgattam fiatalabb koromban.)

Ha egyszer összejönne egy ilyen buli, szerintem nagyon tanulságos lenne sokak számára és utána talán ritkábban olvasnánk olyan kijelentéseket, amik az elmúlt néhány órában leíródtak itt CD-kről, dinamika kompresszorokról. Rossz szándék bizonyára nem volt mögöttük, de ilyen mértékű csontosodást már a röntgen is kimutatna.


Te fijjú, ez még nagyon messze van :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: BLX »

Van olyan, akit érdekel és megnézné a bécsi hifi kiállítást novemberben?
Bővebb infó itt: https://www.highendsociety.de/fas-vienna-1080.html

:drum:

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

fapaci írta:
2023.10.25., szer. 22:04
sutemenyx írta:
2023.10.25., szer. 20:57
Bizony, érdekes! Már itt is van az asztalon egy DR-100-as. Majd elindul a próbálkozás. Talán még BlackGate is fog kerülni bele. Egy másikba meg nem. Aztán lehet hasonlítgatni, hogy mennyi számít. Talán lesz hozzá 414-es AKG is, ha lesz értelme.
Szerintem klassz játék lesz, csináld végig! Én is jól elszórakoztam vele sok éven át.

Iménti felvetésemben inkább professzionális stúdiós környezetre gondoltam, ahol minden beavatkozási lehetőség rendelkezésre áll (szakmai segítséggel együtt). Ott vajon mit hoznának ki a produceri helyzetbe kerülő hifisták, egyáltalán születne-e köztük konszenzus arról, miként szólaljon meg a közösen készített felvétel, van-e "HANGMINŐSÉG" feliratú tekerő, érdemes-e kikapcsolni minden effektet, illetve melyik gombbal lehet eltűntetni az anyagból azt a bizonyos lelket, ami ma többször is szóba került (érdekes módon egy olyan lemez kapcsán, amit talán a legtöbbször hallgattam fiatalabb koromban.)

Ha egyszer összejönne egy ilyen buli, szerintem nagyon tanulságos lenne sokak számára és utána talán ritkábban olvasnánk olyan kijelentéseket, amik az elmúlt néhány órában leíródtak itt CD-kről, dinamika kompresszorokról. Rossz szándék bizonyára nem volt mögöttük, de ilyen mértékű csontosodást már a röntgen is kimutatna.

Én -a hifishow sample fajlok alapjan- azt, hogy minden kikapcs, no utómunka. Semennyi, zéró. Inkább arra mennék rá, hogy eleve a felvételi környezet legyen olyan, ami a felvétel szempontjából szuper lesz, illetve a zenészek ehelyezésébe merülnék bele a lehető legjobban annak érdekében, hogy minden ott szólaljon meg és olyan arányban, ahogy szeretném, így 2-4mikrofonnal. Persze ez 3-4 hangszernél még egyszerűnek tűnhet. 80embernél már nem tűnik annyira könnyűnek, bár ott meg segít az, hogy nagyon nagy a zenekar mérete.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2023.10.25., szer. 21:49

Nem volt egyszerű faszi, de iszonyatosan sokat tudott.
Ki egyszerű öt értelmiséginek az agyával a fejében, hét művésznek az érzékenységével a lelkében ?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

sutemenyx írta:
2023.10.25., szer. 20:57
Bizony, érdekes! Már itt is van az asztalon egy DR-100-as. Majd elindul a próbálkozás. Talán még BlackGate is fog kerülni bele. Egy másikba meg nem. Aztán lehet hasonlítgatni, hogy mennyi számít. Talán lesz hozzá 414-es AKG is, ha lesz értelme.
Szerintem klassz játék lesz, csináld végig! Én is jól elszórakoztam vele sok éven át.

Iménti felvetésemben inkább professzionális stúdiós környezetre gondoltam, ahol minden beavatkozási lehetőség rendelkezésre áll (szakmai segítséggel együtt). Ott vajon mit hoznának ki a produceri helyzetbe kerülő hifisták, egyáltalán születne-e köztük konszenzus arról, miként szólaljon meg a közösen készített felvétel, van-e "HANGMINŐSÉG" feliratú tekerő, érdemes-e kikapcsolni minden effektet, illetve melyik gombbal lehet eltűntetni az anyagból azt a bizonyos lelket, ami ma többször is szóba került (érdekes módon egy olyan lemez kapcsán, amit talán a legtöbbször hallgattam fiatalabb koromban.)

Ha egyszer összejönne egy ilyen buli, szerintem nagyon tanulságos lenne sokak számára és utána talán ritkábban olvasnánk olyan kijelentéseket, amik az elmúlt néhány órában leíródtak itt CD-kről, dinamika kompresszorokról. Rossz szándék bizonyára nem volt mögöttük, de ilyen mértékű csontosodást már a röntgen is kimutatna.


Kép

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

Tctronic írta:
2023.10.25., szer. 19:51

Ok. Ez is egy megközelítés, persze ilyen is van, de szerintem Revox inkább egy műszaki jellegű problémát vázolt fel, ami szerintem a beállítás fontosságáról szólt, míg Te egy létező psziho-akusztikus (?) problémát állítottál azzal szembe. A kettő között van, lehet átfedés, de most talán nem erről volt szó.

Cs.I. zenei ízlését sajnos már nem tudtam megismerni, de erre csak egyik fórumtársunk aláírásában szereplő nagyon frappáns ide vonatkozó írást tudnám idézni (elnézést de most nem találtam meg ki is az, ezért nem szó szerint): "Soha ne engedd, hogy más mondja meg milyen a jó hang" :smile32: Ennek ellenére sajnos nagyon sok behatás ér mindannyiunkat, innen-onnan ami formálja/formálhatja ízlésünket.
revox azt próbálta megmutatni, hogy a zúzós rcokzene jobban igényli a pontosabb beállítást. nyilvan, aki felületesen hallgat zenét és valami oknál fogva nem ismeri a kortárs művészeket, az ezt nem érti. Ismered a dumár, amit sajnos én szültem a zeneivilágra, hogy Beethoven korának punkja volt? ha nem, már igen. nyilván van. aki ezt nem érti. ahogy mást se. de mind a zene. mind a hifi felületes megközelítésérôl Jokesz Anti, kb 1997-ben ellőtt aranyköpése dereng be: "az üstdobos szuszogása vagy a logikával terhelt gondolatok felismerése legfeljebb hifis, de semmiképpen nem zenei/művészeti kategóriák, csupán a befogadás minimális szintjét képviselik, amelyet - egy kedves mosoly kíséretében - meg kell hagyni az "igazság" és a "mindent értés" magabiztos képviselőinek..."

amúgy István zenei mindenevő volt. egy pénteki nap a merlin audio baráti kör életéből: 6körül a Zeneakadémián Valami csaj, talán Ágnes Kurtág műveket adott elő, majd séta a Gödörbe, ahol a Balaton koncerten nyúzta a húrokat Keszei Krisztián, aki talán ma Magyarország legjobb gitárosa, majd a Liszt Ferenc tér egyik "kocsmájában" egy teljesen ismeretlen punk banda zúzott.
lemezgyűjteménye meghaladta a 10 ezret, amiből minimum 2000db monó nyomású, komolyzenei darab volt, olyan ritkaságokkal, mint az az 1942-es Beethoven IX, amit Furtwangler vezényelt és egy életre megosztó személlyé tette, mivel a führer születésnapjának tiszteletére rendezték. A hanganyag 78as fordulaton jelent meg, amiből nem sok maradt, a master pedig orosz hadizsákmányként került a Melodia-noz, ahol már LP formátumban került piacra, Ritka. mint a fehér holló, ha van is, nem arany, gyémántárban. Nekem csak CD-n van meg, de az több kiadótól, keresve a legehetőbbet. Maga a hanganyag mintha sokolból szólna, mégis annyi energia van benne és olyan mélyen bevonz, ha ez a lemez fel vagy bekerül a lejátszóba, némán végigüli mindenki és ha vége van, szó nélkül ülsz tovább és nincs utána mit betenni...
de nyilván. a zenei érdeklődése tág volt, a garázsrockot nemigazán szerette, de a RedHot nyilván. de pl a Keszei féle Korog koncertekre is eljárt. Mellette nyitott volt sok modern kezdeményezésre. nekem pl Ő mutatta a David Sylvian lemezeket, de nem állt tőle távol az Einstürzende, vagy a Massive Attack és persze Frank Zappa, vagy az igényes, igazi cool jazz. A művészvilágban nagyon tisztelték, hifis berkekben szerintem sokan nem igazán értették. mert sose a hifiről beszélt, csak általánosan, közben mégis. analógia. innen kapta a blogja az analog.hu nevet. nem volt egyszerű faszi, de iszonyatosan sokat tudott
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

PgSpa írta:
2023.10.24., kedd 22:55
Moderátorok merre jártok? Azért kapcsolódok ki ebben a fórumban, mert politikamentes. Ha valaki úgy érzi, hogy igaza van, akkor se hozza ide az ilyen vonatkozású érveit, véleményét!
A "Jelentés" gomb ismerős? Azzal rögtön felhívod a moderátorok figyelmét.
Én speciel kb 2 napja itt minden huszadik hozzászólást olvasom, ha van rá időm, mert ezek a néhány napja futó vitaszálak - khm, diplomatikusan szólva - számomra nem annyira érdekesek, mint a benne résztvevők számára.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

chord_ írta:
2023.10.25., szer. 19:22

Cs.I. munkásságának nyomait még ma is fel lehet fedezni, és nekem az sem ma, sem akkor nem tetszett. A hang, a hangzás, amit hátrahagyott. Én, és még elég sokan, valami teljesen mást keresünk a zenében, valami eltérő irányt. Amihez képest az ő mutatott dolgai, hangi 'hagyatéka', az egy más ízlés, sarkosabban fogalmazva, egy tévedés, ami nem túl kicsi. Egy rossz hang.
A vélemény szabad. A Tied is.
Az enyém is.

Cs. I. munkásságának nyomait még ma is fel lehet fedezni, sajnos egyre kisebb mértékben, hatását a távolság köde homályosítja. A hang, a hangzás, amit hátrahagyott, régen is nagyon tetszett és ma sincs ez másként.
Én és még elég sokan pontosan ugyan ezt az irányt keressük a zenében.
Az Ő mutatott dolgai, hangi hagyatéka egy rendkívúl kifinomult ízlés, sarkosabban fogalmazva egy megigazulás, egy megvilágosodás. Egy fantasztikus hang. :smile53:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rock60 2023.10.25., szer. 21:50-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”