Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

A Kínával és a celebek drága tartozékaival kapcsolatos threadeket áttettem az Általános csevegőbe: https://avxforum.hu/forum/viewtopic.php ... 4#p2870374
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 574

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

wittao írta:
2024.04.12., pén. 09:26

Felmerulhet az emberben a kerdes: vajon miert hiszik azt magukrol nehanyan, hogy nekik venniuk kell X millioert ilyen meroberendezeseket, es ELLENORIZNIUK kell a gyartok vajon jo adatokat adtak-e meg? Soha nem ertettem ennek mi ertelme van? Jujjj, vajon hazodott-e? Majd en kideritem?!?
Azért $100B market capre had jusson már 1-2 ember aki méreget. Férjen már bele ha ezt puszta csalódottságból, igazság érzetük miatt, vagy akár kizárólag üzleti alapon teszik. Vagy ti komolyan elhittétek az amerikai mesét, hogy a hifi piac is korlátok nélkül a végtelenségig tágul, mint az univerzum? Már néhány éve eljött az a pont, hogy a rendszer sorra termeli az amirokhoz hasonló eretnekeket, mert annyi snakeoilt sikerült beleönteni, hogy a holdról is látszik a füst.
Amúgy még így is hatalmas előnyben van a "highend" audio szegmens a többi iparághoz képest. Mivel kitartó "munka" árán bekerült az újgazdag prolik játéktárába, így a hasznavehetetlen sportautók, giccses órák és egyéb túlárazott tárgyi eszközök között már erre sem vonatkoznak minőségbeli követelmények. Mert egy bizonyos ár és kinézet felett mindegy mi hogyan szól, milyen paraméterekkel bír, elég ha szürke zónába kiszervezett PR tevékenységek tartják magasan a presztizs értékét.
Meg különbenis "hobby".
Addig lehet örülni amíg ez így marad és nem jönnek létre olyan valódi hatósági szervek mint pl. az élelmiszeriparban a nébih.
Mert ha ők elkezdenének mérni hamar megtizedelődne a piac...

Az amir féle gerilla harcosoknak azért kell támogatókat gyűjteni a bírósági szakasz előtt, mert náluk sem mennek másképp a dolgok, ha a kormány vagy a multik érdeke a tét. Simán lehet úgy győzni, hogy közben veszítenek. Lásd: Right to repair legislation.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2024.04.12., pén. 18:37

Ki hozta ide? :napsut: :napsut:
Értem. Szóval csak olyan témát, olyan véleményt lehet hozni, ami számodra kedvező...

Hidd el, a reakció sok mindent elárul, de Te tudod. Én csak egy senki vagyok itt, akit páran már így sem csípnek, nem nekem lesz ebből hosszú távon károm. :smile53:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2024.04.12., pén. 15:58
fererencz írta:
2024.04.12., pén. 15:56
Rég nem erről van szó. Páran mumust akartok csinálni bizonyos emberekből (eljárásokróből is, lásd Klippel NFS), amit megértek, miért.

Pert nem mindig jogosan nyernek meg, de úgy tudom, EA próbálja visszavonni a perre vonatkozó kijelentéseit. Biztos okkal.

Bagatell ügynek tűnik, de a jelentősége nem kicsi, ez látható.

Azt megint meg lehet nézni, ki érezte magát ezért is sértettnek, majd vitte el a témát szitkok és értelmetlen üresség felé.
Ki hozta ide? :napsut: :napsut:
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

fererencz írta:
2024.04.12., pén. 15:56
Rég nem erről van szó. Páran mumust akartok csinálni bizonyos emberekből (eljárásokróből is, lásd Klippel NFS), amit megértek, miért.

Pert nem mindig jogosan nyernek meg, de úgy tudom, EA próbálja visszavonni a perre vonatkozó kijelentéseit. Biztos okkal.

Bagatell ügynek tűnik, de a jelentősége nem kicsi, ez látható.
Kormányinfón nem említették...

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

fererencz írta:
2024.04.12., pén. 15:56
Rég nem erről van szó. Páran mumust akartok csinálni bizonyos emberekből (eljárásokróből is, lásd Klippel NFS), amit megértek, miért.

Pert nem mindig jogosan nyernek meg, de úgy tudom, EA próbálja visszavonni a perre vonatkozó kijelentéseit. Biztos okkal.

Bagatell ügynek tűnik, de a jelentősége nem kicsi, ez látható.

Azt megint meg lehet nézni, ki érezte magát ezért is sértettnek, majd vitte el a témát szitkok és értelmetlen üresség felé.
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Rég nem erről van szó. Páran mumust akartok csinálni bizonyos emberekből (eljárásokróből is, lásd Klippel NFS), amit megértek, miért.

Pert nem mindig jogosan nyernek meg, de úgy tudom, EA próbálja visszavonni a perre vonatkozó kijelentéseit. Biztos okkal.

Bagatell ügynek tűnik, de a jelentősége nem kicsi, ez látható.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Srácok, miért kell ebből az esetből is személyeskedésig terjedő ádáz vitát generálni?

A képlet szerintem rém egyszerű: XY folytat egy gyakorlatot, amit Z sérelmez és jogsértőnek érzékel.
És Z lép, a sérelmei jóvátétele érdekében jogi útra tereli a vitát. Ennek első lépése kivétel nélkül mindig egy ügyvédi felszólítás a sérelmezett gyakorlat beszüntetésére ill. valamilyenfajta jóvátételre.

Amennyire látom, egyelőre itt tartunk.

Amennyiben ez nem történik meg, az ügy egy, a kérdésben független és pártatlan békéltetői fórumon és/vagy bíróságon folytatódik, aminek döntését vagy elfogadják a peres felek, vagy időközben kiegyeznek, vagy fellebbeznek, stb., de a dolog valamikor egy független bírói döntéssel vagy megegyezéssel véget fog érni.

Mi meg itt ülünk, és azon vitatkozunk, hogy szegény XY, és csúnya gonosz Z, meg hogy kinek van igaza? Azaz eljátsszuk a bíróság szerepét?

Naiv kérdések részemről:

Ha XY meg van győződve az igazáról, akkor minek a rinya és a nagybetűs HELP, minek az egész felindulás, szimpátianyilvánítás XY mellett és Z démonizálása még az ügy lezárulta előtt? Mindent jól csinált, nem sértett jogot, szóval jöhet a bíróság, nem? Ami független, tehát nem kell félni, neki fog igazat adni. De mégis nagy az ijedelem, vajon miért?

A másik, vagyis ugyanaz más szemszögből: ha Z-nek nincs igaza, akkor veszít a bíróságon, és fizetnie kell az alperes költségét is, és perelhető lesz kártérítésért is, nem? Ha ennek ellenére felvállalja a jogi utat, ez azt jelenti, hogy komoplyan úgy gondolja, de minek előre démonizálni őt az ügy lezárta előtt, csak azért mert úgy véli, sérelem érte?

Mondom, naiv, költői kérdések.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

ELEX írta:
2024.04.12., pén. 14:33
fererencz írta:
2024.04.12., pén. 14:09
Ezek hol vannak leírva? Szívesen elolvasnám.
Bocs, de én nem adhatok át ide vonatkozó tudást, tapasztalatot egyetlen oldal belinkelésével.

Járj öt évet a Műszaki Egyetem Villamosmérnöki kar Híradástechnika szakára, Műsorközlő ágazatra, tanulj éveken át műszaki akusztikát (is) több ezer oldal jegyzetből, majd dolgozz a szakmában 40 évig, legyen gyakorlati tapasztalatod legkülönbözőbb kivitelű, minőségű hangsugárzókkal évtizedeken keresztül! Ja, és még érdekeljen is a téma hobby szinten is, nem csak szakmailag, hivatásból, kötelességből, anyagi megfontolásból.
Az a 40 év eltelt közben, nem 1980-at írunk. Szerintem Ti szimpla közeltéri mérésre és annak hátrányaira gondoltok.
Én tudok találni anyagot az internettten:
https://www.klippel.de/fileadmin/klippe ... panels.pdf
Nem szotkam hibázni.

Avatar
ELEX
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2017.04.28., pén. 21:05
Értékelés: 170

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ELEX »

fererencz írta:
2024.04.12., pén. 14:09
Ezek hol vannak leírva? Szívesen elolvasnám.
Bocs, de én nem adhatok át ide vonatkozó tudást, tapasztalatot egyetlen oldal belinkelésével.

Járj öt évet a Műszaki Egyetem Villamosmérnöki kar Híradástechnika szakára, Műsorközlő ágazatra, tanulj éveken át műszaki akusztikát (is) több ezer oldal jegyzetből, majd dolgozz a szakmában 40 évig, legyen gyakorlati tapasztalatod legkülönbözőbb kivitelű, minőségű hangsugárzókkal évtizedeken keresztül! Ja, és még érdekeljen is a téma hobby szinten is, nem csak szakmailag, hivatásból, kötelességből, anyagi megfontolásból.

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 241

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Nem belemenve a témába nekem egy dolog szúrt szemet : hogy a gyártóknak nem kell a termékkel kapcsolatosan X darab adatot megadni. Én úgy tudom, hogy de igen. Sőt! Bizonyos esetekben a Háború és Békénél is vastagabb leírások vannak arról hogy mit hol hogyan kell a gyártónak megadni. (Nem konkrétan hifire gondolok ... úgy általában.) Én emlékszem olyanra (konkrétan, de nem nevezem meg), hogy egy gyártót súlyos milliókra (nem forint!) büntettek meg, mert a piacra dobott terméke nem teljesítette az általa (gyártó) megadott adatokat. (értékeket vagy ahogy akarja)

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

ELEX írta:
2024.04.12., pén. 14:01


Ez egy tisztességes leírása a problémának: közeltéri mérést használnak a mérési helyiség hatásának a csökkentésére. Ennyi és semmi több előnye nincs ennek a mérési eljárásnak (meg olcsó).
És itt kezdődnek a gondok, mivel ilyen közeltéri méréssel maximum a hangszóró membrán által közvetlenül gerjesztett levegő nyomásváltozást tudják detektálni a 10-15 cm-re lévő mikrofonnal.
Viszont nem tudják detektálni a komplett hangsugárzó által gerjesztett légnyomásváltozást, akár 1m távolságban, messzebb meg pláne nem (ami az átlagos hallgatási pozíció). Egy hangsugárzó esetén nemcsak a membrán felület sugároz, hanem a komplett doboz a maga rezonanciáival, doboz fal rezgéseivel. Azt sem lehet ilyen közeltéri méréssel kimutatni, hogy a hangsugárzó doboz kialakításából eredő reflexiók (főleg a hangszórók körüli előlap) milyen interferenciákat okoznak, azaz hogyan módosítják az átvitelt. Azt se tudják detektálni, hogy a keresztezési frekvencián és környékén hogyan alakul a hangsugárzó átvitele, mivel a mikrofon csak valamelyik membránhoz van közel és csak azt méri. nem a komplett hangsugárzó átvitelét.
Szóval egy komplett hangsugárzó ilyen típusú közeltéri mérése gyakorlatilag értékelhetetlen információt ad a teljes hangsugárzó (hangfal) valós átviteléről.
Ezek hol vannak leírva? Szívesen elolvasnám.

Én pl ilyet találok:
Comprehensive radiation data set
Radiation data set gained from near field measurement provides SPL at any point in 3D space.
Near and far field data is provided without the need of further measurements.


https://www.klippel.de/products/rd-syst ... anner.html
Nem szotkam hibázni.

Avatar
ELEX
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2017.04.28., pén. 21:05
Értékelés: 170

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ELEX »

alto írta:
2024.04.12., pén. 13:20
A Klippel mérő rendszer egy viszonylag új fejlesztés.....
.....Egy ilyen mérésnél amit elsősorban el szeretnénk kerülni az az, hogy a teremakusztika befolyásolja az eredményeket. Ezt a süketszoba extrém csillapítással éri el (továbbá mivel a mélyhangok esetén még így sem lehet kiküszöbölni a terem hatását, kombinálni szokták a süketszobás mérést szabadtéri méréssel a mélyhangok esetén), a Klippel rendszer pedig közelmikrofonozással (10-15cm) és bonyolult algoritmikus korrekciókkal dolgozik.
Pár hónapja olvastam egy cikket (sajnos most nem találtam meg a linket) ahol két különböző helységben mérték Klippelel ugyanazt a rendszert, és persze közel sem kaptak egyforma eredményt, ami arra mutat rá, hogy a szobaakusztika hatásának kiküszöbölése nem 100%-os.
Továbbá probléma a Klipellel, hogy míg kisméretű monitorsugárzókkal helyesen beállított mikrofon magassággal jó eredményeket ad, a nagyméretű állványos hangfalaknál a közelmikrofonozás miatt már nem teljesen korrekt a mérési eredmény. Értelemszerűen a dipol vagy az omniderikcionális hangsugárzók mérésére a Klippel rendszer pedig nem alkalmas.
Ez egy tisztességes leírása a problémának: közeltéri mérést használnak a mérési helyiség hatásának a csökkentésére. Ennyi és semmi több előnye nincs ennek a mérési eljárásnak (meg olcsó).
És itt kezdődnek a gondok, mivel ilyen közeltéri méréssel maximum a hangszóró membrán által közvetlenül gerjesztett levegő nyomásváltozást tudják detektálni a 10-15 cm-re lévő mikrofonnal.
Viszont nem tudják detektálni a komplett hangsugárzó által gerjesztett légnyomásváltozást, akár 1m távolságban, messzebb meg pláne nem (ami az átlagos hallgatási pozíció). Egy hangsugárzó esetén nemcsak a membrán felület sugároz, hanem a komplett doboz a maga rezonanciáival, doboz fal rezgéseivel. Azt sem lehet ilyen közeltéri méréssel kimutatni, hogy a hangsugárzó doboz kialakításából eredő reflexiók (főleg a hangszórók körüli előlap) milyen interferenciákat okoznak, azaz hogyan módosítják az átvitelt. Azt se tudják detektálni, hogy a keresztezési frekvencián és környékén hogyan alakul a hangsugárzó átvitele, mivel a mikrofon csak valamelyik membránhoz van közel és csak azt méri. nem a komplett hangsugárzó átvitelét.
Szóval egy komplett hangsugárzó ilyen típusú közeltéri mérése gyakorlatilag értékelhetetlen információt ad a teljes hangsugárzó (hangfal) valós átviteléről.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

alto írta:
2024.04.12., pén. 13:20


A Klippel mérő rendszer egy viszonylag új fejlesztés, a cég 1997-ben alakult meg. Érthetően kevesebb a tapasztalat vele, mint a sokkal régebb óta alkalmazott süketszobás mérésekkel.
A Klippel kétségtelen előnye, hogy bár nem olcsó (100ezer Euro körül van kiépítéstől függően), de még így is jóval alatta marad egy süketszobás mérőlabor költségének, ráadásul könnyen áttelepíthető egy másik helyre, amit a süketszobával egyátalán nem lehet megcsinálni.
Ugyanakkor a szakmában ( ezalatt most a hangfaltervezéssel és akusztikával foglalkozó mérnököket értem, és nem a youtube influenszereket) azért nem fogadta egyöntetű lelkesedést, a többség még ma is jobbnak tartja a klasszikus süketszobás mérést.
Egy ilyen mérésnél amit elsősorban el szeretnénk kerülni az az, hogy a teremakusztika befolyásolja az eredményeket. Ezt a süketszoba extrém csillapítással éri el (továbbá mivel a mélyhangok esetén még így sem lehet kiküszöbölni a terem hatását, kombinálni szokták a süketszobás mérést szabadtéri méréssel a mélyhangok esetén), a Klippel rendszer pedig közelmikrofonozással (10-15cm) és bonyolult algoritmikus korrekciókkal dolgozik.
Pár hónapja olvastam egy cikket (sajnos most nem találtam meg a linket) ahol két különböző helységben mérték Klippelel ugyanazt a rendszert, és persze közel sem kaptak egyforma eredményt, ami arra mutat rá, hogy a szobaakusztika hatásának kiküszöbölése nem 100%-os.
Továbbá probléma a Klipellel, hogy míg kisméretű monitorsugárzókkal helyesen beállított mikrofon magassággal jó eredményeket ad, a nagyméretű állványos hangfalaknál a közelmikrofonozás miatt már nem teljesen korrekt a mérési eredmény. Értelemszerűen a dipol vagy az omniderikcionális hangsugárzók mérésére a Klippel rendszer pedig nem alkalmas.
Én meg azt olvastam, hogy közel / lényegében ugyan azt az eredményt kapták a két módszerrel. Bumm! :D
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4142
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: alto »

fererencz írta:
2024.04.12., pén. 08:47
ELEX írta:
2024.04.12., pén. 08:39


Ezt ugye te se gondolod komolyan?

Ezekkel a normál szobában elvégezhető közeltéri mérésekkel korrekt akusztikai mérést NEM lehet készíteni.
Ahhoz valódi süketszobák (anechonic chambers) kellenek. Ezek vannak, ezekben megvannak a megfelelő mérőeszközök és az azokat kezelő szakképzett alkalmazottak.
Komolyabb gyártóknak saját süketszobáik vannak, ahol ezeket a méréseket elvégzik.
Magyarországon (és az Elbától keletre a legnagyobb ilyen szoba a Budaörsi úton az MTA Kutatóház alatt lett kiépítve. Sajnos üzemeltetésük rendkívül drága, nem tudom, hogy ma működik-e még. Annak idején (80-as évek vége) jártam ott, sőt még a saját hangfalamat is bemérték ANALÓG Brüel & Kjaer mérőparkkal. Na, azok a mérési eredmények, grafikonok valóban a hangfal sugárzási karakterisztikáit mutatják. Akkor Dr. Illényi professzor vezette a labort, aki sajnos már elhunyt.
Arra azért nagyon kíváncsi lennék, hogy egy planár (dipól) sugárzót ezek a túlképzett fiúk hogyan mérnének meg korrekten közeltéri mérésekkel.
Ezek szerint Te sem tudod (nem érted), mit szólsz le folyamatosan, köszönöm, hogy ezt megosztottad!
Továbbá, miből gondolod, hogy a Tekton is ilyen körülmények között mér, mint a képeiden?

Képzeld el, hogy van olyan része a dolognak, ahol a "süketszoba" hátrányban van.
https://blog.miscospeakers.com/testing- ... ld-scanner
A Klippel mérő rendszer egy viszonylag új fejlesztés, a cég 1997-ben alakult meg. Érthetően kevesebb a tapasztalat vele, mint a sokkal régebb óta alkalmazott süketszobás mérésekkel.
A Klippel kétségtelen előnye, hogy bár nem olcsó (100ezer Euro körül van kiépítéstől függően), de még így is jóval alatta marad egy süketszobás mérőlabor költségének, ráadásul könnyen áttelepíthető egy másik helyre, amit a süketszobával egyátalán nem lehet megcsinálni.
Ugyanakkor a szakmában ( ezalatt most a hangfaltervezéssel és akusztikával foglalkozó mérnököket értem, és nem a youtube influenszereket) azért nem fogadta egyöntetű lelkesedést, a többség még ma is jobbnak tartja a klasszikus süketszobás mérést.
Egy ilyen mérésnél amit elsősorban el szeretnénk kerülni az az, hogy a teremakusztika befolyásolja az eredményeket. Ezt a süketszoba extrém csillapítással éri el (továbbá mivel a mélyhangok esetén még így sem lehet kiküszöbölni a terem hatását, kombinálni szokták a süketszobás mérést szabadtéri méréssel a mélyhangok esetén), a Klippel rendszer pedig közelmikrofonozással (10-15cm) és bonyolult algoritmikus korrekciókkal dolgozik.
Pár hónapja olvastam egy cikket (sajnos most nem találtam meg a linket) ahol két különböző helységben mérték Klippelel ugyanazt a rendszert, és persze közel sem kaptak egyforma eredményt, ami arra mutat rá, hogy a szobaakusztika hatásának kiküszöbölése nem 100%-os.
Továbbá probléma a Klipellel, hogy míg kisméretű monitorsugárzókkal helyesen beállított mikrofon magassággal jó eredményeket ad, a nagyméretű állványos hangfalaknál a közelmikrofonozás miatt már nem teljesen korrekt a mérési eredmény. Értelemszerűen a dipol vagy az omniderikcionális hangsugárzók mérésére a Klippel rendszer pedig nem alkalmas.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

fererencz írta:
2024.04.12., pén. 09:43
wittao írta:
2024.04.12., pén. 09:37

Nezd, ebbe az ertelmetlen cicaharcba nincs kedvem belemenni, lehet a PH!-n igy ok, de se idom, se energiam ehhez a tovabbiakban.

Javaslom visszaolvasni azt a hsz-t, amit asebestyen kollegank irt es az arra adott valaszomat. Ha azt ertelmezted ujra, talan osszeall a kep mire irtam amit, mert szerintem elegge benezted a mondandomat. Ha nem, nekem igy is jo :)
Szóval benéztem azt, amit benéztél? :rolleyes:
Te önként rohantál most is tátott szájjal az erdőbe... Senki nem szólított fel arra, hogy ezt tedd. :smile53:
És engem akarnak folyamatosan kib@szni innen. Nincs igazság! :D

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2024.04.12., pén. 09:37

Nezd, ebbe az ertelmetlen cicaharcba nincs kedvem belemenni, lehet a PH!-n igy ok, de se idom, se energiam ehhez a tovabbiakban.

Javaslom visszaolvasni azt a hsz-t, amit asebestyen kollegank irt es az arra adott valaszomat. Ha azt ertelmezted ujra, talan osszeall a kep mire irtam amit, mert szerintem elegge benezted a mondandomat. Ha nem, nekem igy is jo :)
Szóval benéztem azt, amit benéztél? :rolleyes:
Te önként rohantál most is tátott szájjal az erdőbe... Senki nem szólított fel arra, hogy ezt tedd. :smile53:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2024.04.12., pén. 09:33
wittao írta:
2024.04.12., pén. 09:29

Lobogtattam? Addig pattogtal par cimboraddal szokas szerint es allitottal mast, hogy kenytelen voltam. Utana legalabb csend volt…

Ami ennel fontosabb peldaul es ehhez nem volt szuksegem meresekre, hogy megallapitsam az egxik legjobb gyarto volt szamomra:
Verity Audio bezarja kapuit… :(
Nem gondolkodtál még el egy PR-os alkalmazásán?
Nezd, ebbe az ertelmetlen cicaharcba nincs kedvem belemenni, lehet a PH!-n igy ok, de se idom, se energiam ehhez a tovabbiakban.

Javaslom visszaolvasni azt a hsz-t, amit asebestyen kollegank irt es az arra adott valaszomat. Ha azt ertelmezted ujra, talan osszeall a kep mire irtam amit, mert szerintem elegge benezted a mondandomat. Ha nem, nekem igy is jo :)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2024.04.12., pén. 09:29

Lobogtattam? Addig pattogtal par cimboraddal szokas szerint es allitottal mast, hogy kenytelen voltam. Utana legalabb csend volt…

Ami ennel fontosabb peldaul es ehhez nem volt szuksegem meresekre, hogy megallapitsam az egxik legjobb gyarto volt szamomra:
Verity Audio bezarja kapuit… :(
Nem gondolkodtál még el egy PR-os alkalmazásán?
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2024.04.12., pén. 09:25
wittao írta:
2024.04.12., pén. 09:12

Nem ertetted meg, amit irtam:
ezek a sracok egyszemelyes hadseregek, es mernek otthon valamit… nem merolaborok, mero csapatok, mint amiket komoly oaszegekert epitenek ki gyartok vagy berelnek ilyen helyeken meresi idoket!
Tehat van ilyen labor, vannak ilyen teruleten professzionalis felszerelessel operalo kepzett szakemberek. Na, ezek a youtyuberek nem azok!
Ironia tudod nem az ironok orszaga…
Én nem értem?
Ezek a sz.jankók nem csak úgy hevenyészve méregetnek otthon, úgy, ahogyan éppen jót vagy rosszat köp ki a "mikrofon". Ez egy standardizált folyamat: https://webstore.ansi.org/preview-pages ... l+2013.pdf

De!
Ilyen alapon: lobogtattál már be, említettél saját mérést is. Az sem ér akkor semmit sem?
Lobogtattam? Addig pattogtal par cimboraddal szokas szerint es allitottal mast, hogy kenytelen voltam. Utana legalabb csend volt…

Ami ennel fontosabb peldaul es ehhez nem volt szuksegem meresekre, hogy megallapitsam az egxik legjobb gyarto volt szamomra:
Verity Audio bezarja kapuit… :(
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

ensandor írta:
2024.04.12., pén. 09:06
Ja. Süketszoba. Tiszta sor, hogy ezekben lehetne műszakilag a legpontosabb méréseket elvégezni, de ugye nem gondolod komolyan, hogy a Tekton hangdobozok valaha is jártak ilyesféle kimaxolt süketszobában, és a gyártó az alapján adta meg a dobozairól a specifikációt? :D Ha pedig nem, akkor a gyártótól független mérőktől sem kell ezt elvárni. Arról nem is beszélve, hogy ha bármilyen eszközt ilyen süketszobában mérnék az állandóan leszarozott tesztelők, és netán az eredmény nem felelne meg a gyártó és (gyártókollégák!) elvárásainak, azonnal beindulna a szarozás és magyarázkodás, hogy süketszoba a "való életben igencsak ritkán fordul elő", tehát a mérés úgy ahogy van semmit sem ér! :D
Na, amugy ratapintottal a lenyegre, igaz akaratlanul.
Felmerulhet az emberben a kerdes: vajon miert hiszik azt magukrol nehanyan, hogy nekik venniuk kell X millioert ilyen meroberendezeseket, es ELLENORIZNIUK kell a gyartok vajon jo adatokat adtak-e meg? Soha nem ertettem ennek mi ertelme van? Jujjj, vajon hazodott-e? Majd en kideritem?!? Az persze elkepzelhetetlen, hogy meghallgatja es hall valami furcsat a hangjan es utana legfeljebb egy hatosagot/merolabort bevon a dologba es akkor kezd el mozgolodni… se kepzettsege nincs hozza az esetek 90%-aban, sem pedig felszerelese, vagy helyisege.
A szabvany meg azert szabvany, hogy ugy kell(lene) merni es kesz. Nincs helye merlegelesnek jo vagy nem jo szerintunk, vagy kelloen reprezentativ-e. Ez van.

Csak egy pelda az elet teljesen masik teruleterol: az egyik cegunknel heti szinten tobbszor kell akkreditalt laborban akkreditalt meresekkel alatamasztania a termeke minoseget. Egyik alkalommal a futarunk a szokasos napi mintakkal ment volna a laborba, de rossz pakkot kapott fel es elvitte megmeretni az elozo napi mintat (nem csak o hibazott, hanem a mintazok is, de ez most ebbol a szempontbol mindegy). A labor az elozo napi meresektol egyertelmuen megkulonboztetheto szorassal merte meg UGYANAZT. Ugyanaz a labor, ugyanaz a merofelszereles, ugyanaz a laborans merte ugyanazt az anyagot, ugyanazon meresi metodus es sztenderdek alapjan. Az eredmeny mast mutatott, egyertelmuen egy masik napi mintanak tunt. Itt millios tetel csak a meres, hidd el eleg komolyan veszik a dolgukat, tehat bizonyosan ugyanugy tortentek a meresi korulmenyek.

Ezert szoktam mondani, hogy mindentol fuggetlenul a mereseket a legnagyobb joszandek ellenere is fenntartasokkal kell kezelni. Kapaszkodonak valamilyen formaban jok, de donteseket/iteletet hozni ezek alapjan nem erdemes.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2024.04.12., pén. 09:12

Nem ertetted meg, amit irtam:
ezek a sracok egyszemelyes hadseregek, es mernek otthon valamit… nem merolaborok, mero csapatok, mint amiket komoly oaszegekert epitenek ki gyartok vagy berelnek ilyen helyeken meresi idoket!
Tehat van ilyen labor, vannak ilyen teruleten professzionalis felszerelessel operalo kepzett szakemberek. Na, ezek a youtyuberek nem azok!
Ironia tudod nem az ironok orszaga…
Én nem értem?
Ezek a sz.jankók nem csak úgy hevenyészve méregetnek otthon, úgy, ahogyan éppen jót vagy rosszat köp ki a "mikrofon". Ez egy standardizált folyamat: https://webstore.ansi.org/preview-pages ... l+2013.pdf

De!
Ilyen alapon: lobogtattál már be, említettél saját mérést is. Az sem ér akkor semmit sem?
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2024.04.12., pén. 07:23
wittao írta:
2024.04.11., csüt. 23:26
Nincs masik merocsapat, nincs masik akkreditalt merolabor, nincs azonos meresi parameter es sztenderdek… meregeto emberkek vannak, akik gyujtik maguk kore a hiveket. Es a fuggetlenseg latszatat keltik, es vagy azok vagy nem… Amir is par evvel ezelottig egy notebookkal bohockodott, most meg mar mero guru lett?
Egyaltalan nem azt mondom, hogy a gyartok szentek, es igenis amit leirnak allja meg a helyet. De ezek a “modszerek” sajnos nem azt a hatast fogjak kivaltani, amit sokan gondolnak. Utana meg majd lehet valogatni 2-3 gyarto 2-3 termeke kozul, es lehet sirni. Mivel ami mondjuk tisztessegesen szolt, de egy-ket joszandeku emberke megmerte a kitudjamit, es rossznak talalta, ezert az avatatlan emberek nem azt fogjak megvenni, hanem az aranykeretes pecsettel altala ellatott dokumentacioval rendelkezo kutyut. Tokjo, csak hat nem szol jol… lasd megint csak SINAD TOP10. Ezek kozul nyolcnal elobb nyomnek egy csavarhuzot a fulembe, mintsem kozep/hosszutavon hallgassam, de persze merve zsenialis, szoval kussoljak. Az mindegy, hogy ezek a sracok is “valamit” mernek. Valahogy letrehoznak egy ranglistat, ami szerintuk ok. De valahogy ezek kozul igencsak keves a “hifistak altal vagyott termek”.
Magam reszerol ugy vagyok vele, hogy MINIMUM akkora felretajekoztatas ennek a sok onjelolt megmondoembernek a maszlaga, mint a parasztvakitoknak kikialtott gyartoke.
Valószínűleg tényleg nincs másik mérőlabor. Vagyis olyan szintű nincs (ha eszköz és pénz van is, tudás nincs), mint a két suttyó megmondómajomnál. Azok élvonalbeli készülékek, valamint a mérést szabványok szerint, megismételhető módon végzik. El lehet ítélni a SINAD listát, de az adatokat amiket közölnek, szerintem butaság. Minél többször írsz le ilyen (és ebben a stílusban) dolgokat, annál mélyebbre ásod magadat. Mint EA. Párhuzam.
Nem ertetted meg, amit irtam:
ezek a sracok egyszemelyes hadseregek, es mernek otthon valamit… nem merolaborok, mero csapatok, mint amiket komoly oaszegekert epitenek ki gyartok vagy berelnek ilyen helyeken meresi idoket!
Tehat van ilyen labor, vannak ilyen teruleten professzionalis felszerelessel operalo kepzett szakemberek. Na, ezek a youtyuberek nem azok!
Ironia tudod nem az ironok orszaga…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
ensandor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2013.11.23., szomb. 20:48
Értékelés: 117

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ensandor »

Ja. Süketszoba. Tiszta sor, hogy ezekben lehetne műszakilag a legpontosabb méréseket elvégezni, de ugye nem gondolod komolyan, hogy a Tekton hangdobozok valaha is jártak ilyesféle kimaxolt süketszobában, és a gyártó az alapján adta meg a dobozairól a specifikációt? :D Ha pedig nem, akkor a gyártótól független mérőktől sem kell ezt elvárni. Arról nem is beszélve, hogy ha bármilyen eszközt ilyen süketszobában mérnék a tesztelők, és az eredmény netán nem felelne meg a gyártó (és gyártókollégák, kereskedők, forgalmazók, vagy csak elvakult hívők) elvárásainak, azonnal beindulna a szarozás és magyarázkodás, hogy süketszoba a "való életben igencsak ritkán fordul elő", tehát a mérés úgy ahogy van semmit sem ér! :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ensandor 2024.04.12., pén. 09:17-kor.

Avatar
ELEX
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2017.04.28., pén. 21:05
Értékelés: 170

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ELEX »

fererencz írta:
2024.04.12., pén. 08:47
Ezek szerint Te sem tudod (nem érted), mit szólsz le folyamatosan, köszönöm, hogy ezt megosztottad!
Tudod mit: IGAZAD VAN! leborulok.gif

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”