Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ez így a legtöbb esetben igaz lehet, csak hát általában nem tudjuk, mi az a 100 %, amiből minden kábel elvesz valamennyit. Ugyanakkor vannak olyan láncok, készülékek, amiknek szükségük van pl. egy lusta, kevésbé kiélezett hangot adó kábelezésre. Ez persze egy hiba elfedése egy másik hibával, de esetleg elfogadhatóbb eredményt hozhat.
 
Egykor gyártottam egy nagyon gyors, részletező, transzparens produkciót nyújtó tápkábelt. Én és jó néhány ismerősöm ma is a legjobb tápkábelnek tartjuk azok közül, amikkel valaha is találkoztunk. Azonban ez a kábel annyira őszinte volt, hogy sok esetben rámutatott a rendszerek addig rejtett hibáira. Egyik megrendelőm majdnem elsírta magát, mikor bekötötte otthon, mert a magasabb hangok fájdalmassá váltak. Ez nyilvánvalóan a hangsugárzók hibája volt (egy közismerten torz hangú magassugárzó volt beépítve), ám erről mégsem győzködhettem hősünket, hiszen ő úgy élte meg, hogy az új tápkábellel rosszabb lett a helyzet és egy lustább, a felső tartományban visszafogottabb tápkábellel szívesebben hallgatta a rendszert. Egy másik esetben a basszusoknál volt hasonló probléma, a szoba egyik makacs rezonanciája tette problémássá a helyzetet, így oda egy basszusszegény tápkábel jobban illett, ami szintén visszalépés minőségi szinten, a tulajdonosnak mégis szerethetőbb. Ilyenek előfordulnak, szóval nem annyira egyszerű az ügymenet. Ezt a kábelt azóta nem reklámozom, nem hirdetem, de sokan használjuk ma is nagy megelégedéssel.
 
A minőségben felfelé lépkedés nem feltétlenül egy egyenes vonal mentén történik, néha vannak oldalazások is. Ezekről sokszor nem tudjuk eldönteni, hogy előre, vagy hátra léptünk velük, de esetleg megnyitják az utat egy határozottan előremutató fejlesztés előtt. A fent említett megrendelőm egy évvel később lecserélte a hangsugárzóját egy tisztább hangú példányra, ami már szépen megmutatta, hogy az addig bevált "nyugodt" tápkábel erősen visszafogja a produkciót.

Látod, sikerült elrontani a hangot, míg fordított esetben megjavítani nem sikerült volna. 
Viccet félretéve: értem, amit mondasz, hogy a gyenge láncszemek korrekciójára miként használható egy kábel, de ez inkább oldalra lépés, vagy - hogy egy orvosi metaforát használjak - tüneti kezelés csupán, a problémát nem oldja meg.

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1161
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 540

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: meridián »



Ez így a legtöbb esetben igaz lehet, csak hát általában nem tudjuk, mi az a 100 %, amiből minden kábel elvesz valamennyit. Ugyanakkor vannak olyan láncok, készülékek, amiknek szükségük van pl. egy lusta, kevésbé kiélezett hangot adó kábelezésre. Ez persze egy hiba elfedése egy másik hibával, de esetleg elfogadhatóbb eredményt hozhat.
 
Egykor gyártottam egy nagyon gyors, részletező, transzparens produkciót nyújtó tápkábelt. Én és jó néhány ismerősöm ma is a legjobb tápkábelnek tartjuk azok közül, amikkel valaha is találkoztunk. Azonban ez a kábel annyira őszinte volt, hogy sok esetben rámutatott a rendszerek addig rejtett hibáira. Egyik megrendelőm majdnem elsírta magát, mikor bekötötte otthon, mert a magasabb hangok fájdalmassá váltak. Ez nyilvánvalóan a hangsugárzók hibája volt (egy közismerten torz hangú magassugárzó volt beépítve), ám erről mégsem győzködhettem hősünket, hiszen ő úgy élte meg, hogy az új tápkábellel rosszabb lett a helyzet és egy lustább, a felső tartományban visszafogottabb tápkábellel szívesebben hallgatta a rendszert. Egy másik esetben a basszusoknál volt hasonló probléma, a szoba egyik makacs rezonanciája tette problémássá a helyzetet, így oda egy basszusszegény tápkábel jobban illett, ami szintén visszalépés minőségi szinten, a tulajdonosnak mégis szerethetőbb. Ilyenek előfordulnak, szóval nem annyira egyszerű az ügymenet. Ezt a kábelt azóta nem reklámozom, nem hirdetem, de sokan használjuk ma is nagy megelégedéssel.
 
A minőségben felfelé lépkedés nem feltétlenül egy egyenes vonal mentén történik, néha vannak oldalazások is. Ezekről sokszor nem tudjuk eldönteni, hogy előre, vagy hátra léptünk velük, de esetleg megnyitják az utat egy határozottan előremutató fejlesztés előtt. A fent említett megrendelőm egy évvel később lecserélte a hangsugárzóját egy tisztább hangú példányra, ami már szépen megmutatta, hogy az addig bevált "nyugodt" tápkábel erősen visszafogja a produkciót.

.....Pedig Én személy szerint az őszinte kábelekre vadászom...!
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Az én tapasztalatom az, hogy kábelekkel helyrehozni semmit nem lehet, de elrontani annál inkább. 
Ez így a legtöbb esetben igaz lehet, csak hát általában nem tudjuk, mi az a 100 %, amiből minden kábel elvesz valamennyit. Ugyanakkor vannak olyan láncok, készülékek, amiknek szükségük van pl. egy lusta, kevésbé kiélezett hangot adó kábelezésre. Ez persze egy hiba elfedése egy másik hibával, de esetleg elfogadhatóbb eredményt hozhat.
 
Egykor gyártottam egy nagyon gyors, részletező, transzparens produkciót nyújtó tápkábelt. Én és jó néhány ismerősöm ma is a legjobb tápkábelnek tartjuk azok közül, amikkel valaha is találkoztunk. Azonban ez a kábel annyira őszinte volt, hogy sok esetben rámutatott a rendszerek addig rejtett hibáira. Egyik megrendelőm majdnem elsírta magát, mikor bekötötte otthon, mert a magasabb hangok fájdalmassá váltak. Ez nyilvánvalóan a hangsugárzók hibája volt (egy közismerten torz hangú magassugárzó volt beépítve), ám erről mégsem győzködhettem hősünket, hiszen ő úgy élte meg, hogy az új tápkábellel rosszabb lett a helyzet és egy lustább, a felső tartományban visszafogottabb tápkábellel szívesebben hallgatta a rendszert. Egy másik esetben a basszusoknál volt hasonló probléma, a szoba egyik makacs rezonanciája tette problémássá a helyzetet, így oda egy basszusszegény tápkábel jobban illett, ami szintén visszalépés minőségi szinten, a tulajdonosnak mégis szerethetőbb. Ilyenek előfordulnak, szóval nem annyira egyszerű az ügymenet. Ezt a kábelt azóta nem reklámozom, nem hirdetem, de sokan használjuk ma is nagy megelégedéssel.
 
A minőségben felfelé lépkedés nem feltétlenül egy egyenes vonal mentén történik, néha vannak oldalazások is. Ezekről sokszor nem tudjuk eldönteni, hogy előre, vagy hátra léptünk velük, de esetleg megnyitják az utat egy határozottan előremutató fejlesztés előtt. A fent említett megrendelőm egy évvel később lecserélte a hangsugárzóját egy tisztább hangú példányra, ami már szépen megmutatta, hogy az addig bevált "nyugodt" tápkábel erősen visszafogja a produkciót.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »


Én azt hittem, hogy a komponensek "összekötésére".
 
Áááá, az sokadik szempont a HiFiseknél...
.

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: jott/ment »


A kábeleket nem helyrehozásra vagy elrontásra használjuk, hanem a rendszer finomhangolására!!
 
 
Én azt hittem, hogy a komponensek "összekötésére".
Akkor arra!!

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


A kábeleket nem helyrehozásra vagy elrontásra használjuk, hanem a rendszer finomhangolására!!
Én azt hittem, hogy a komponensek "összekötésére".
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: jott/ment »


Az én tapasztalatom az, hogy kábelekkel helyrehozni semmit nem lehet, de elrontani annál inkább. 
A kábeleket nem helyrehozásra vagy elrontásra használjuk, hanem a rendszer finomhangolására!!

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az én tapasztalatom az, hogy kábelekkel helyrehozni semmit nem lehet, de elrontani annál inkább. 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »



Ha már így belelendültem a mesélésbe, leírnék még egy rövid történetet!
 
Műszaki okokból elővettem a gardrób mélyéről a legalább két éve nem használt - kizárólag érzelmi okokból megtartott - cd futóművem.
Bekötve nem ért meglepetés, hozta a régi formáját. Egy hét elteltével arra gondoltam, tápkábelt cserélek benne. Kihúztam az eddig használt jó nevű kábelt és helyére a DA konverteremhez adott gyári PC zsinórt kötöttem be(+ némi voodoo, de ezt nem merem ide leírni ).
 
A változás megdöbbentett, új élet költözött a régi kedves készülékembe. Azóta is azt használom...

 
Azok a bizonyos gyári 'vacak' zsinórok esetenként nem is olyan rosszak. Pl. kipróbáltam egy Xbox 'push pull' tápegységhez gyárilag mellékelt tápkábelt. Máshogy néz ki, mint a klasszikus PC zsinór, pl. szürke és földeletlen. Mediaplayerhez illesztve tápostul (puding próbája) meglepő volt a hangja. A legteteje kicsit 'kárcol', de tulképp meglepően egységes, testes hangú vezeték. Oda, ahova szánták, nem rossz. Marad is a spájzba a szűkössebb esztendőkre.
.

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bodnart »


Ha már így belelendültem a mesélésbe, leírnék még egy rövid történetet!
 
Műszaki okokból elővettem a gardrób mélyéről a legalább két éve nem használt - kizárólag érzelmi okokból megtartott - cd futóművem.
Bekötve nem ért meglepetés, hozta a régi formáját. Egy hét elteltével arra gondoltam, tápkábelt cserélek benne. Kihúztam az eddig használt jó nevű kábelt és helyére a DA konverteremhez adott gyári PC zsinórt kötöttem be(+ némi voodoo, de ezt nem merem ide leírni ).
 
A változás megdöbbentett, új élet költözött a régi kedves készülékembe. Azóta is azt használom...

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »



Egyszer kaptam kipróbálásra egy CD futóművet, hozzá egy táp és egy digit kábelt, mondván ez bevált hozzá.
Nagyon tetszett a kapott hang. Néhány nap hallgatás után kíváncsiságból kicseréltem a tápkábelt a sajátomra.
A térbeli információk majdnem teljesen eltűntek....

 
Ennyit a kábelek jelentőségéről. Meg hogy nem azon múlik... Meg az időnként terítékre kerülő százalékolásos fontossági sorrendről...
.

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Igazad lehet, erre nem is gondoltam. De még az is előfordulhatott, hogy egyszerűen megsértődött.
 
Ezek a kábelek már csak ilyenek
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bodnart »


Biztosan sokat pihent a kábel... Be kellett volna járatni... Igazad lehet, erre nem is gondoltam. De még az is előfordulhatott, hogy egyszerűen megsértődött.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Egyszer kaptam kipróbálásra egy CD futóművet, hozzá egy táp és egy digit kábelt, mondván ez bevált hozzá.
Nagyon tetszett a kapott hang. Néhány nap hallgatás után kíváncsiságból kicseréltem a tápkábelt a sajátomra.
A térbeli információk majdnem teljesen eltűntek....
 
A kábelekről annyit tudtam, amennyi rá volt írva

 
Biztosan sokat pihent a kábel... Be kellett volna járatni... 

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bodnart »


Pontosan ezert hulyeseg pl. egy kabelrol azt irni, hogy teres, meg jo dinamika jellemzi. Ez eleve egy oltari nagy baromsag es altalaban marketing dumanak nyomjak, hogy eladjak a kabelt. Elore beled sujkoljak a kabel "hangjat" aztan jon a pszichoakusztika es el is hiszed, hogy az adott kabeltol tenyleg nagyobb lett a szinpad kep. Minden szubjektiv mint ahogy pl. az analog kabelek rendszerre, egyenre gyakorolt hatasa is.
Egyszer kaptam kipróbálásra egy CD futóművet, hozzá egy táp és egy digit kábelt, mondván ez bevált hozzá.
Nagyon tetszett a kapott hang. Néhány nap hallgatás után kíváncsiságból kicseréltem a tápkábelt a sajátomra.
A térbeli információk majdnem teljesen eltűntek....
 
A kábelekről annyit tudtam, amennyi rá volt írva

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Na, kezdődik...
 
folytatódik

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Minden szubjektiv mint ahogy pl. az analog kabelek rendszerre, egyenre gyakorolt hatasa is.
Na, kezdődik...

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Pontosan ezert hulyeseg pl. egy kabelrol azt irni, hogy teres, meg jo dinamika jellemzi. Ez eleve egy oltari nagy baromsag es altalaban marketing dumanak nyomjak, hogy eladjak a kabelt. Elore beled sujkoljak a kabel "hangjat" aztan jon a pszichoakusztika es el is hiszed, hogy az adott kabeltol tenyleg nagyobb lett a szinpad kep. Minden szubjektiv mint ahogy pl. az analog kabelek rendszerre, egyenre gyakorolt hatasa is.
 
szerintem ez azért nem mindenkinél működik, nem lehet mindenkit beetetni. szerencsére.

Avatar
zacci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2015.11.05., csüt. 10:50
Értékelés: -3

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zacci »



A szubjektív teszteket érvényességének szörnyen korlátolt voltára akkor döbbentem rá, amikor is két egészen különböző hangsugárzót hasonlítottunk össze.
Történet. A és B hangsugárzók sajátjaim, régen ismerem a hangjukat, jelentősen különböző karakterek.
Számomra egészen nyilvánvaló volt, hogy komolyzenével "A" beültet a "nézőtér első sorába", "B" meg mondjuk a "harmadik emelet".
Jött egy ismerős, aki szintén rendszeresen jár hangversenyre és kitapasztalhatta már a különböző helyek sajátosságait is. Jött a teszt.
Éppen ott ült, ahol én szoktam és számára éppen fordítva volt ("A" "harmadik emelet" "B" beültet a "nézőtér első sorába").
 
Ettől kezdve számomra a "színpadot előre hozza", vagy "maga mögé rajzolja" jellegű kijelentések is teljesen egyénfüggőek, ezért ezek sem érnek sokat (akkor sem, ha nyilvánvaló jelentős és mérhető a különbség pl. két hangsugárzó esetén).

Pontosan ezert hulyeseg pl. egy kabelrol azt irni, hogy teres, meg jo dinamika jellemzi. Ez eleve egy oltari nagy baromsag es altalaban marketing dumanak nyomjak, hogy eladjak a kabelt. Elore beled sujkoljak a kabel "hangjat" aztan jon a pszichoakusztika es el is hiszed, hogy az adott kabeltol tenyleg nagyobb lett a szinpad kep. Minden szubjektiv mint ahogy pl. az analog kabelek rendszerre, egyenre gyakorolt hatasa is.
AV: Marantz SR-6009, Stereo: Onkyo Integra A-8450, RCA: Audioquest RedRiver, Front, center, surr., surr. back: B&W 602S1, Audioquest Type 4, Sub: JBL 250P, Popcorn Hour VTEN, Panasonic TX-P42G20E, Sony MDR-7506

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: timcs »



Szépen körbeírtad, miért nincs értelme hangminőségről beszélni egy hangfelvétel esetén, ezért is vontam kétségbe az általad linkelt tartalmat. A tökéletes minőséget az jelentené, hogy az anyag pontosan úgy szólal meg, ahogy a szerző/előadó megálmodta. Mivel erről nincs információnk, viszonyítani sem tudunk, tehát a minőség megfoghatatlan paraméterré válik. Nincs köze ahhoz, hogy Neked, vagy nekem mennyire tetszik a felvétel és nincs közvetlen kapcsolata a dinamikával sem. Hogy miként és miért születnek a csökkentett dinamikájú anyagok, azt már rengetegszer leírtam. Ha valaki még mindig a hangmérnök nyakába akarja ezt varrni... hát egészségére.
 
Mit értesz akusztikai elem alatt? Egy panelt? Elnyelő anyagot? Ezeknél a fontosabb paraméterek a visszaverési és elnyelési jellemzők, sűrűség, tömeg, a felület nagysága és kialakítása, illetve a belső szerkezet és persze nem elhanyagolhatóak a komfort jellemzők sem (szín, vegyi összetétel, szag). Erre gondoltál?

Termeszetesen nem csak a hangmernok tehet a vegso felvetel minosegerol, de valaki menet kozben meg is valamit elb....tt. Csak azt nem ertem, hogy miert. Regebben ezzel nem volt ennyi problema.
Egy abszorbens panelra gondoltam. En az elnyelesi koefficiesre gondoltam, ami ha jol tudom 0tol 1ig van, de lattam mar 1 felett is, valaki meg sem. Letezhet 1 felett, vagy csak marketing. Koszonom a valaszt.

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »

A szubjektív teszteket érvényességének szörnyen korlátolt voltára akkor döbbentem rá, amikor is két egészen különböző hangsugárzót hasonlítottunk össze.
Történet. A és B hangsugárzók sajátjaim, régen ismerem a hangjukat, jelentősen különböző karakterek.
Számomra egészen nyilvánvaló volt, hogy komolyzenével "A" beültet a "nézőtér első sorába", "B" meg mondjuk a "harmadik emelet".
Jött egy ismerős, aki szintén rendszeresen jár hangversenyre és kitapasztalhatta már a különböző helyek sajátosságait is. Jött a teszt.
Éppen ott ült, ahol én szoktam és számára éppen fordítva volt ("A" "harmadik emelet" "B" beültet a "nézőtér első sorába").

Ettől kezdve számomra a "színpadot előre hozza", vagy "maga mögé rajzolja" jellegű kijelentések is teljesen egyénfüggőek, ezért ezek sem érnek sokat (akkor sem, ha nyilvánvaló jelentős és mérhető a különbség pl. két hangsugárzó esetén).

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »



Első kérdésedre válaszolva - nyilván nem. Az említett találkozó arról szólt, hogy azonos konstrukció szerint épült, javarészt nagyobb teljesítményű gyári és diy dobozokat hallgassunk meg egymás mellett például azért, hogy képesek-e hozni vagy túllépni a diy dobozok a gyáriak szintjét.
Nehezen kivitelezhető, de legfőképp értelmetlen lett volna a különböző dobozokat más-más körítéssel hallgatni, nem is beszélve, hogy egyenként megkeresni azok kedvenc helyét. A körítés (helyiség, kábelek, elektronika) ez esetben nevezzük versenypályának" , adott volt. A dobozokat vagy "versenyzőket" ugyanezen a pályán, ugyanazon pozícióban (minden faltól jól elhúzva) mérettettük meg.
 
2. Igyekszem odafigyelni arra, amit csinálok. Hogy hány százalékon , ha autópályán toljuk mondjuk 150-el - ott hány %-al figyelünk? Párszor letoltam már 1000 km-t egy nap alatt, de ezt így nem tudom...
 
3. Odahaza jók az akusztikai körülmények, így ritkán ér csalódás, ha hasonlóan csillapított helyen hallva valamit, hazaviszek tesztelni. Ez inkább fordított esetben szokott előfordulni.
 
Ha elmegyek meghallgatni egy rendszert valahova, általában viszem a mindenféle tesztzenéimet is - azokkal meghallgatva azt és figyelembe véve az akusztikát és a helyiség sajátságait (úgy gondolom eléggé átfogó képet lehet kapni a rendszer kvalitásáról. Szerintem 90% hogy otthon is egyezne a vélemény.

 
Köszönöm és megértem nézőpontod!
A közös baráti 'vessük össze partik' jó mókák. Néhányon voltam jó magam is. A gondom azzal van, hogy nem tudok egy-egy rövid máshol teszt alkalmával megbízható következtetést levonni. Ízelítőnek persze jó. E mellett - ami egyébként fő oka volt a napokban e felvetésnek - a gyártók/márkák ilyesféle ugyanotti 'gyors' összevetésének szoktak megosztottságot generáló visszhangjai lenni...pl. a fórumos szubjektív véleményezések ("igaz nem is ültem jó helyen..."), melyek sajnos félreérhető "igazságokat" tartalmaz(hat)nak. Nálam az otthoni türelmes, több nap/több idegállapot/többféle zene/'tologatás' stb. a nyerő teszt körülmény, ahol minden rezdülését ismerem a megszólalásnak... (Persze komolyan vehető termékekről lévén szó.)
.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »


Rájöttem a számomra jó hangzás titkára.A régi felvételeket tekintem etalonnak,ami olyan amilyen.Szerintem jó.Akkor még csöves mikrofon erősítők voltak,meg szallagos magnók(időnként még viszhangnak is használták ezeket).Ezekkel történt hangrögzítés az én fülemnek kellemesebb hangot produkál mint a mai stúdió technika.Nem a mai technikával van a baj,hanem a hallásom kőbalta ezekhez a mai kütyükhöz képest.Sztem vagyunk így egy páran."Analóg vagyok a digitális világban".Szerencsére azért egy zongora,gitár,hegedű sem bitekből,meg mintavételezéi frekvenciákból áll.
rég nem olvasom a topicot,mert parttalan a téma,de ez a beszólás(valójában azt láttam kintről,hogy hozzászóltál,megnéztem mi az) rendben van kimaradt,hogy a régi MONO felvételek egyébként ez nem a füled baja szerintem. egyszerűen azok még sokkal természetesebbek.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
petig1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2013.03.24., vas. 19:31
Értékelés: 88

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: petig1 »

Rájöttem a számomra jó hangzás titkára.A régi felvételeket tekintem etalonnak,ami olyan amilyen.Szerintem jó.Akkor még csöves mikrofon erősítők voltak,meg szallagos magnók(időnként még viszhangnak is használták ezeket).Ezekkel történt hangrögzítés az én fülemnek kellemesebb hangot produkál mint a mai stúdió technika.Nem a mai technikával van a baj,hanem a hallásom kőbalta ezekhez a mai kütyükhöz képest.Sztem vagyunk így egy páran."Analóg vagyok a digitális világban".Szerencsére azért egy zongora,gitár,hegedű sem bitekből,meg mintavételezéi frekvenciákból áll.
Ne terjessz rólam hazugságot,cserében én sem terjesztem rólad az igazságot."Gordon Gekko"

Ha azt gondolod,hogy meg tudod csinálni,vagy ha azt,hogy nem tudod,mindkét esetben igazad van." Henry Ford"

Nincsen sem jó,sem rossz.Csak a gondolat teszi azzá" Shakespeare"

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Nem vagyok szakember, a definíciókat meghagyom a tanároknak, én inkább zenét hallgatok, de szerintem ezt még maguk a hangmérnökök sem tudják, mert ahány hangmérnök, ill. kiadó, annyi hang. Ez szubjektív, ki mit preferál, 2 vagy több mikrofon, élő vagy stúdió felvétel, egy vagy több szekcióban felvett felvétel, analóg vagy digitálisan felvétel, mastering, a használt berendezés stb. Eltérő egy jazz, egy komolyzenei és egy élő felvétel elvárása. Ez egy osszetett dolog, de ez neked nem újdonság. Gondolom van egy standard amit próbálnak betartani, a tobbi mar csak rajtuk múlik, de ezt már itt előttem részletesebben szétszedtétek. Természetesen nemcsak a dinamika tartománytól függ a felvétel minősége, az csak egy része, de szerintem nem elhanyagolható. Pl. hasonlítsd össze egy DR5-tel és DR15-tel rendelkező felvételeket, vagy végy 2 azonos felvételt, az egyiket a cd megjelenése után adták ki a másikat a mai napokban híresen reklámozva a Remastered felirattal. A legtöbb esetben a régebbi, azaz eredeti kiadás lesz a jobb, pedig csak a DR-t néztem. Sajnos erre haladunk, és a mai felvételek zöme egyre gyatrább minőségű. Tilsztelet a kivételeknek, mert ugye még léteznek olayn kiadók akiknél számít a minőség is, nem csak a tartalom. 
Egy kérdés. Te mint akusztikaval foglalkozó szakember,mik egy akusztikai elem meghatározó tényezői? Köszönöm a választ. Peace.

Szépen körbeírtad, miért nincs értelme hangminőségről beszélni egy hangfelvétel esetén, ezért is vontam kétségbe az általad linkelt tartalmat. A tökéletes minőséget az jelentené, hogy az anyag pontosan úgy szólal meg, ahogy a szerző/előadó megálmodta. Mivel erről nincs információnk, viszonyítani sem tudunk, tehát a minőség megfoghatatlan paraméterré válik. Nincs köze ahhoz, hogy Neked, vagy nekem mennyire tetszik a felvétel és nincs közvetlen kapcsolata a dinamikával sem. Hogy miként és miért születnek a csökkentett dinamikájú anyagok, azt már rengetegszer leírtam. Ha valaki még mindig a hangmérnök nyakába akarja ezt varrni... hát egészségére.
 
Mit értesz akusztikai elem alatt? Egy panelt? Elnyelő anyagot? Ezeknél a fontosabb paraméterek a visszaverési és elnyelési jellemzők, sűrűség, tömeg, a felület nagysága és kialakítása, illetve a belső szerkezet és persze nem elhanyagolhatóak a komfort jellemzők sem (szín, vegyi összetétel, szag). Erre gondoltál?

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”