Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

audioline írta:
2019.01.06., vas. 14:15
fülelek írta:
2019.01.06., vas. 11:00
Érdekes, az én Szerencsés Aranycsillag gyártmányú alsó kategóriás okosnak hirdetett mobilomon van magyar ékezet.

Ekezet nelkul olyan mai trendes, , menomano... :D Angoloknál sincs, minek? Meghát mekkora erőfeszítés! 10mp-el tovább tart... Mi minden fog még kihalni..., uram atyám. sad.gif
Egyedül a hülyeség örökös, mint a nyomorúság. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

fülelek írta:
2019.01.06., vas. 11:00
Érdekes, az én Szerencsés Aranycsillag gyártmányú alsó kategóriás okosnak hirdetett mobilomon van magyar ékezet.

Ekezet nelkul olyan mai trendes, , menomano... :D Angoloknál sincs, minek? Meghát mekkora erőfeszítés! 10mp-el tovább tart... Mi minden fog még kihalni..., uram atyám. sad.gif
.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1100
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Győr

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: peterson »

fülelek írta:
2019.01.05., szomb. 20:37

Összedobnánk szívesen neked egy wireless magyar ékezetes billentyűzetet, ha esetleg neked nem telik rá, mert úgy tűnik, nagy ívben tojsz arra, hogy mennyire kellemetlen olvasni, amit írsz.
Nem az a lényeg, hogy könnyen olvass, olvassunk, hanem az, hogy gyorsan, minél többet kiírjon magából ;) (Gyenge 2 év alatt majd 2600 hozzászólás! + amik elvesztek az átálláskor...)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Érdekes, az én Szerencsés Aranycsillag gyártmányú alsó kategóriás okosnak hirdetett mobilomon van magyar ékezet.
Nem is készítek már egy jó ideje dacokat, de idén talán fogok limitált példányszámban, de akárkinek nem. :D

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: K P »

Aszpirin írta:
2019.01.04., pén. 19:00
K P írta:
2019.01.04., pén. 17:14
Aszpirin írta:
2019.01.04., pén. 15:19

Patkány alakú babzsákokat, lehetőleg egyfajta kék színben
Azt csak feketében kapni....
Tudom :D Ha nem teszem ki a szmájlit, akkor nem is éveszed észre a viccet? Nézd meg, mi ment mostanában "kék" vonatkozással a vudutopikban :D
Én is vicceltem. :D

Látom mi megy a fórumon, és meg kell, hogy valljam rettentő jól szórakozom. :smile29:
Ez a virtuális késdobálás nem sokkal marad már az NSO- tól, csak ott egy “jobban” sikerült kézi meccs után van ugyanez... :D
Nem lenne amúgy semmi feszkó, ha a felek legalább minimálisan tisztelnék egymás hülyeségét.....

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

K P írta:
2019.01.04., pén. 17:14
Aszpirin írta:
2019.01.04., pén. 15:19
asebestyen írta:
2019.01.04., pén. 13:34
Mit jelent vajon a HiFi így 2019-ben? Merre tartunk és miért? :napsut:
Patkány alakú babzsákokat, lehetőleg egyfajta kék színben
Azt csak feketében kapni....
Tudom :D Ha nem teszem ki a szmájlit, akkor nem is éveszed észre a viccet? Nézd meg, mi ment mostanában "kék" vonatkozással a vudutopikban :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

fapaci írta:
2019.01.04., pén. 16:44
zoli73 írta:
2019.01.04., pén. 15:59
A 30%-al magasabb gangerő= Ludness wor? Javítsatok ki nyugodtan, ha rosszúl gondolom.
A HD Vinyl honlap szerint jobb anyaghasználattal, precízebb lézervágással és a barázdák optimalizálásával jobb helykihasználást érnek el, így 30 %-kal több információt tudnak a korongon elhelyezni. Ez megjelenhet a dinamika tartományban, vagy a műsoridőben igény szerint. A marketing szöveg HD verzióról beszél, szerintem egyszerűen csak modernizálják az elavult technológiát.
Könnyű annak aki szakmabeli. :D
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Ugye a mai világban minden marketing. Kérdés, hogy azért kapunk is valamit azért a pénzért a szép reklámszövegen túl vagy nem?
Valahogy ezt a digitális lejátszást ( esetleg felvételt is? ) kéne úgy megreformálni, lehet hogy már a legalapjaiban gondolkodik.gif , hogy az egyszerűbb, olcsóbb eszközök is hallgathatóak legyenek. Analóg is volt rengeteg kutyaütő, de egyszerűen nem fájt úgy, mint most egy szokásos éles, műanyag, digitális hangú kacat. Szóval többen engednénk sok fronton, ha ez a jellegzetes olcsó digitális hang eltűnne ezekből. Én személyesen engednék a sávszélekből, akár a dinamikából is, meg a hd-ből is. Nem analóg-digit vitát szeretnék generálni, sőt, mindannyian tisztában vagyunk az előnyökkel, hátrányokkal pro és kontra, hanem hogy analógon is vágyunk/tunk a jobbra sokszor (mindig), de a rosszabbat is el lehet hallgatni, míg digitből hamar lehet körömmel mászni a vakolaton felfelé...
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

zoli73 írta:
2019.01.04., pén. 15:59
A 30%-al magasabb gangerő= Ludness wor? Javítsatok ki nyugodtan, ha rosszúl gondolom.
A HD Vinyl honlap szerint jobb anyaghasználattal, precízebb lézervágással és a barázdák optimalizálásával jobb helykihasználást érnek el, így 30 %-kal több információt tudnak a korongon elhelyezni. Ez megjelenhet a dinamika tartományban, vagy a műsoridőben igény szerint. A marketing szöveg HD verzióról beszél, szerintem egyszerűen csak modernizálják az elavult technológiát.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2019.01.04., pén. 16:20
zoli73 írta:
2019.01.04., pén. 15:59
Aszpirin írta:
2019.01.04., pén. 15:24


Eredeti hír szerint idén tervezik kihozni: https://www.musikexpress.de/vinyl-kommt ... d-1044107/
A cikk címe szabadfordításban: "Egy osztrák startup-cég jóvoltából 2019-ben jelenik meg a boltokban a HD-Vinyl"
A 30%-al magasabb gangerő= Ludness wor? Javítsatok ki nyugodtan, ha rosszúl gondolom.
Nem feltétlenül kell ez a loudness war része legyen, de ezt inkább egy stúdiószakember mondja meg.
Én amúgy az egész HD Vinyl koncepciónak nem látom nagy értelmét (arról nem is beszélve, hogy enyhén félrevezetőnek és marketingízűnek érzem a megnevezést). De majd meglátjuk mi lesz, az is lehet, hogy tényleg ez határozza meg majd a HiFi-t 2019-ben :D
Egyetértek veled, nem értem a szükségességét.
A lemezeladási adatokra hivatkozni, nálam az jön le, hogy nagy üzletet látnak benne.
Gyanítom, hogy egy ilyen lemez gyomorforgatóan drága lesz, és még ideológiát is költenek hozzá, hogy nekünk erre bizony szükségünk van. Színtiszta marketing.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2019.01.04., pén. 15:59
Aszpirin írta:
2019.01.04., pén. 15:24
wittao írta:
2019.01.04., pén. 15:14

Nemreg hallottam valami HD LP-rol... az kijott mar? Arrol van valakinek infoja?
Eredeti hír szerint idén tervezik kihozni: https://www.musikexpress.de/vinyl-kommt ... d-1044107/
A cikk címe szabadfordításban: "Egy osztrák startup-cég jóvoltából 2019-ben jelenik meg a boltokban a HD-Vinyl"
A 30%-al magasabb gangerő= Ludness wor? Javítsatok ki nyugodtan, ha rosszúl gondolom.
Nem feltétlenül kell ez a loudness war része legyen, de ezt inkább egy stúdiószakember mondja meg.
Én amúgy az egész HD Vinyl koncepciónak nem látom nagy értelmét (arról nem is beszélve, hogy enyhén félrevezetőnek és marketingízűnek érzem a megnevezést). De majd meglátjuk mi lesz, az is lehet, hogy tényleg ez határozza meg majd a HiFi-t 2019-ben :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2019.01.04., pén. 15:24
wittao írta:
2019.01.04., pén. 15:14
Indy írta:
2019.01.04., pén. 14:56


Folytatódik a felbontás hajszolása, nőnek a bitek és a kilohertzek. Csak az analóg nem változik. Uff. :smile29:
Nemreg hallottam valami HD LP-rol... az kijott mar? Arrol van valakinek infoja?
Eredeti hír szerint idén tervezik kihozni: https://www.musikexpress.de/vinyl-kommt ... d-1044107/
A cikk címe szabadfordításban: "Egy osztrák startup-cég jóvoltából 2019-ben jelenik meg a boltokban a HD-Vinyl"
A 30%-al magasabb gangerő= Ludness wor? Javítsatok ki nyugodtan, ha rosszúl gondolom.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.01.04., pén. 15:14
Indy írta:
2019.01.04., pén. 14:56
asebestyen írta:
2019.01.04., pén. 13:34
Mit jelent vajon a HiFi így 2019-ben? Merre tartunk és miért? :napsut:
Folytatódik a felbontás hajszolása, nőnek a bitek és a kilohertzek. Csak az analóg nem változik. Uff. :smile29:
Nemreg hallottam valami HD LP-rol... az kijott mar? Arrol van valakinek infoja?
Eredeti hír szerint idén tervezik kihozni: https://www.musikexpress.de/vinyl-kommt ... d-1044107/
A cikk címe szabadfordításban: "Egy osztrák startup-cég jóvoltából 2019-ben jelenik meg a boltokban a HD-Vinyl"
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Indy »

wittao írta:
2019.01.04., pén. 15:14
Nemreg hallottam valami HD LP-rol... az kijott mar? Arrol van valakinek infoja?
Nem tudom hol áll az ügy. USB csatlakozóval mindenesetre megszórtak már pár lemezjátszónak csúfolt tárgyat. Személyes jóslatom, hogy a HD LP pont annyira lesz elterjedt, mint a lézeres lemezjátszó. ;peace;
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Indy »

asebestyen írta:
2019.01.04., pén. 13:34
Mit jelent vajon a HiFi így 2019-ben? Merre tartunk és miért? :napsut:
Folytatódik a felbontás hajszolása, nőnek a bitek és a kilohertzek. Csak az analóg nem változik. Uff. :smile29:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Mit jelent vajon a HiFi így 2019-ben? Merre tartunk és miért? :napsut:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1100
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Győr

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: peterson »

fapaci írta:
2018.12.22., szomb. 21:05

A példában - ha jól értettem - fix stáb került szóba, akik rendszeresen gagyit gyártanak, tehát megbízhatóan hozzák a szintet ahhoz, hogy bojkottálni lehessen őket. A komolyabb produkciók hordozzák magukkal a stábot, komplett turnét tolnak végig.
Igen, úgy gondoltam, hogy egy állandó rendezvény helyszín, fesztivál helyszín alkalmaz fix stábot? (főleg kisvárosokban helyieket) Ez tudható-e előre, hogy elkerülhető legyen?
Hangosított koncertekre, fesztiválokra csak jazzre járok, s ha voltak is hibák, azokat feledtette az élőzene "varázsa", a hangulat, az örömzene. Ilyenkor nem várom el a "stúdió minőséget", de azért élvezhető legyen.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

peterson írta:
2018.12.22., szomb. 19:29
Engem szerencsére "elkerültek" a kirívóan rossz élmények, de kérdezném: Lehet előre tudni (szakmai berkeken kívül, mezei koncertlátogatóként), hogy ki, kik lesznek a "hangmérnökök" az adott rendezvényeken? Különben hogyan lehetne bojkottálni az adott, jósolhatóan rossz hangosítást? Sajnos általában senkinek sem jut eszébe előre utána járni ennek (főleg, hogy sokszor hónapokkal, több mint fél évvel korábban lehet jegyet váltani mielőtt elfogyna), és a rendezvényen szembesül csak az eredménnyel. Így nincsenek valós visszajelzések a látogatók számának csökkenéséből-emelkedéséből.
A példában - ha jól értettem - fix stáb került szóba, akik rendszeresen gagyit gyártanak, tehát megbízhatóan hozzák a szintet ahhoz, hogy bojkottálni lehessen őket. A komolyabb produkciók hordozzák magukkal a stábot, komplett turnét tolnak végig.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1100
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Győr

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: peterson »

fapaci írta:
2018.12.22., szomb. 16:35
... a koncertek nagy rész gyatra technikai körülmények között, rossz hangminőségben zajlik. Mi, a közönség viszont eldönthetjük, melyikre látogatunk el. Ha a döntéshozók azt látják, hogy a közönség így is, úgy is bejön, miért fejlesztenének?
Engem szerencsére "elkerültek" a kirívóan rossz élmények, de kérdezném: Lehet előre tudni (szakmai berkeken kívül, mezei koncertlátogatóként), hogy ki, kik lesznek a "hangmérnökök" az adott rendezvényeken? Különben hogyan lehetne bojkottálni az adott, jósolhatóan rossz hangosítást? Sajnos általában senkinek sem jut eszébe előre utána járni ennek (főleg, hogy sokszor hónapokkal, több mint fél évvel korábban lehet jegyet váltani mielőtt elfogyna), és a rendezvényen szembesül csak az eredménnyel. Így nincsenek valós visszajelzések a látogatók számának csökkenéséből-emelkedéséből.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pärt írta:
2018.12.22., szomb. 16:16
Szerintem elbeszélünk egymás mellett. ;)
Ez is lehetséges, de az iménti beszámolóban említett intézmény és műszaki stábja talán nem reprezentálja a hangosító szakmát és gyanítom, nincs ott egyetlen hangmérnök sem. A felmerült probléma viszont valós, miszerint a közönség elvárása - a hifistákéhoz hasonlóan - annyira sokrétű, hogy képtelenség mindenkinek megfelelni, így hát marad az átlagolás. Hidd el, évtizedeken át gyűjtöttem a koncertbeszámolók technikai, a hangzásról szóló megjegyzéseit és ezek igen gyakran mondtak egymásnak ellent. Ez persze nem cáfolja, hogy a koncertek nagy rész gyatra technikai körülmények között, rossz hangminőségben zajlik. Mi, a közönség viszont eldönthetjük, melyikre látogatunk el. Ha a döntéshozók azt látják, hogy a közönség így is, úgy is bejön, miért fejlesztenének?

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3394
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4357
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

fapaci írta:
2018.12.22., szomb. 15:34
pärt írta:
2018.12.22., szomb. 13:20
Ez nem a közönség igénye. Azt csak ők gondolják. Vagy egyszerűen süketek, ami nem enyhítő körülmény. Esetleg ha a banda követeli az agypépítést.
Próbálj megérteni! Ha a közönség rendszeresen elégedetlen a szolgáltatással, akkor egy idő után nem fog bemenni az programokra. Erre az intézménynek reagálnia kell, jó esetben lecserélik a stábot és/vagy a technikát.
Szerintem elbeszélünk egymás mellett. ;)
Az állításom csak annyi volt, hogy nem valós elvárásoknak próbálnak megfelelni(?) a hangosító technikusok. Ha jól értem, arra utalsz, hogy a gyérülő jegyeladások kapcsán az intézmény serénykedni fog az okoknak utánajárni, amihez jó támpont lehetne a látogatók visszajelzése. Nem akarok túlzottan konyhafilozófiai irányba elmenni, de mi itt Kelet-Európában elég tűrékenyek vagyunk és ha nem tetszett valami, puffogva hazamegyegyünk, aztán igyekszünk elfelejteni az egészet. Avagy, mikor bukott meg nálunk darab úgy igazából? Katasztrófa közeli koncerteken is sokan inkább jó képet vágnak; mégiscsak a szeretett zenész játszik. Te nyilván mélyebben belelátsz, én nem tudom, egy "átlag" intézményvezető mennyire figyel ilyesmire.
Részemről elengedném a témát. Továbbra is járok koncertekre, de valamiért jobban vonz a minimálisan vagy nem hangosított esemény. Itthon, konzervzenén mindenevő vagyok.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pärt írta:
2018.12.22., szomb. 13:20
Ez nem a közönség igénye. Azt csak ők gondolják. Vagy egyszerűen süketek, ami nem enyhítő körülmény. Esetleg ha a banda követeli az agypépítést.
Próbálj megérteni! Ha a közönség rendszeresen elégedetlen a szolgáltatással, akkor egy idő után nem fog bemenni az programokra. Erre az intézménynek reagálnia kell, jó esetben lecserélik a stábot és/vagy a technikát.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3394
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4357
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

Bocs, de kénytelen vagyok újra beidézni. Nem hiszem, hogy csak ketten lennénk ezen a véleményen:

"Minden rendezvény után úgy jön ki mindenki, hogy borzalmas volt, túl hangos, torz, a basszustól többen rosszul lesznek közben, mert olyan szinten rezegnek az ember belső szervei. Mindezt szóvá tenni teljesen hiábavaló, mivel a technikusi személyzet szerint márpedig ez így jó."

Ez nem a közönség igénye. Azt csak ők gondolják. Vagy egyszerűen süketek, ami nem enyhítő körülmény. Esetleg ha a banda követeli az agypépítést.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

asebestyen írta:
2018.12.22., szomb. 11:37
Minden rendezvény után úgy jön ki mindenki, hogy borzalmas volt, túl hangos, torz, a basszustól többen rosszul lesznek közben, mert olyan szinten rezegnek az ember belső szervei. Mindezt szóvá tenni teljesen hiábavaló...
A közönség az főnök, mivel ők fizetnek az előadásért, tehát fura lenne, ha nem lenne ráhatásuk a történetre. Tény, hogy sokkal többen foglalkoznak hangosítással, mint ahányan értenek hozzá és a használt eszközök nagy része is rémségesen gagyi, de ez általában kemény anyagi kérdés, illetve a megrendelőknél sokszor csak kétféle hangosítás létezik: vagy van, vagy nincs. Én már belefáradtam ebbe, kiléptem a szakmából, de azért még látom, mi zajlik a rendezvények körül.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3394
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4357
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

fapaci írta:
2018.12.22., szomb. 11:16
pärt írta:
2018.12.22., szomb. 11:11
Koncertek hangosításáról beszéltem és talán túl szépelgő lett a körülírás; a pocsék hangra gondoltam, mind arányokban, mind hangerőben. Konkrétabban; lehet, hogy sokan jobban kedvelik a "tetszetős" hangzást a semlegesebb ellenében, de amit némely koncerten kapsz, azt bajosan lehetne ezzel az igénnyel indokolni.
Sokszor nekifutottam e témának már, de mikor konkrétumokat kértem, a kapott válaszok között nem volt összhang. Most tőled is megkérdezem: szerinted mitől lenne jobb a koncerthangosítás, milyen paraméteren változtatnál és milyen irányban?
Összhangot a véleményekben nem ígérhetek, de gyakori összecsengést talán. Mint csekély értelmű végfelhasználó nem adhatok keverési ötleteket a technikusoknak, de minimum elvárásaim vannak a hangzással. Például ne kelljen az egyik kedvenc együttesem koncertjéről a harmadik szám közben hazamenni ( konkrét eset). Ne zúgó fejjel hajtsam álomra fejemet ( nem csak a hangerő miatt!).

Rendben, lehet, hogy túl körülményeskedő a "vélelmezett általános elvárás", de elég jól fedésben van az asebestyen által leírtakkal, amihez semmit nem tennék hozzá:

"Minden rendezvény után úgy jön ki mindenki, hogy borzalmas volt, túl hangos, torz, a basszustól többen rosszul lesznek közben, mert olyan szinten rezegnek az ember belső szervei. Mindezt szóvá tenni teljesen hiábavaló, mivel a technikusi személyzet szerint márpedig ez így jó."

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”