Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2024.02.21., szer. 06:48

Úgy látszik, rajtad kívül mindenki tudja értelmezni, hogy Rudi Bácsi részéről ezek a gondolatok mit takarnak.
Nem.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2024.02.20., kedd 22:28
zoli73 írta:
2024.02.20., kedd 12:32
cables írta:
2024.02.20., kedd 07:01

Van egy szempont, amiről nem szoktak beszélni a média lejátszás/streaming a jobb vitákban. Itt az AVX-en azért olvasgatunk/írunk, mert érdekel mindannyiunkat a rendszerünk fejlesztése...
Ahhoz, hogy előre lépjünk, kell stabil összehasonlítási alap. Egy lemez erre alkalmas, a streaming - ezt másoktól hallom - nem szól mindig egyforma minőségben. Tehát nincs lehetőség az összevetésre.
Ez így, egy eléggé elfogult vélemény!
Nekem stream alapú forrásokkal nincs tapasztalatom, csak fizikai hanghordozókkal, de azoknál is ugyanúgy tettenérhető a hangminőségbeli szórás.
Ez már 10-20 lemez(cd, Lp) birtoklásánál is szembejőhet, nagyobb gyűjtemény esetében, meg már hatalmas lehet a szórás.
Nem értem, miért kell az általunk nem használt, ellenszenvesnek ítélt formátumot folyton ekézni, mumusnak beállítani? Egyik sem tökéletes, de mégis mind alkamas a minősegi zenehallgatásra.
Az én fogalmaimban jól megfér mind egymás mellet.
Nem ártana értelmezni az olvasottakat, mielőtt lerohanunk valakit... :smile53:

A forrás állandóan változó hangminősége a következő fokozatok hangjának a megítélésében akadályoz, ennek ahhoz semmi köze, hogy általában milyen a streaming hangminősége, vagy hogy három lemez, vagy három CD , hány féle képen szól - erről beszélt Cables.
Tehát : ha van egy lemezünk, vagy Cd - nk, / vagy bármennyi / amit kiindulópontnak tekinthetünk, arra mindig számíthatunk pl. kábel vagy erősítő-fejlesztés terén.
Az állandóan változó minőségű éteri forrás erre nyilvánvalóan alkalmatlan, és ebből a szempontból tök mindegy, hogy kinek mi az ellenszenves, az eke, meg a Mumus...
Úgy látszik, rajtad kívül mindenki tudja értelmezni, hogy Rudi Bácsi részéről ezek a gondolatok mit takarnak.
Mielőtt betámadnál bárkit is...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2024.02.20., kedd 12:32
cables írta:
2024.02.20., kedd 07:01

Van egy szempont, amiről nem szoktak beszélni a média lejátszás/streaming a jobb vitákban. Itt az AVX-en azért olvasgatunk/írunk, mert érdekel mindannyiunkat a rendszerünk fejlesztése...
Ahhoz, hogy előre lépjünk, kell stabil összehasonlítási alap. Egy lemez erre alkalmas, a streaming - ezt másoktól hallom - nem szól mindig egyforma minőségben. Tehát nincs lehetőség az összevetésre.
Ez így, egy eléggé elfogult vélemény!
Nekem stream alapú forrásokkal nincs tapasztalatom, csak fizikai hanghordozókkal, de azoknál is ugyanúgy tettenérhető a hangminőségbeli szórás.
Ez már 10-20 lemez(cd, Lp) birtoklásánál is szembejőhet, nagyobb gyűjtemény esetében, meg már hatalmas lehet a szórás.
Nem értem, miért kell az általunk nem használt, ellenszenvesnek ítélt formátumot folyton ekézni, mumusnak beállítani? Egyik sem tökéletes, de mégis mind alkamas a minősegi zenehallgatásra.
Az én fogalmaimban jól megfér mind egymás mellet.
Nem ártana értelmezni az olvasottakat, mielőtt lerohanunk valakit... :smile53:

A forrás állandóan változó hangminősége a következő fokozatok hangjának a megítélésében akadályoz, ennek ahhoz semmi köze, hogy általában milyen a streaming hangminősége, vagy hogy három lemez, vagy három CD , hány féle képen szól - erről beszélt Cables.
Tehát : ha van egy lemezünk, vagy Cd - nk, / vagy bármennyi / amit kiindulópontnak tekinthetünk, arra mindig számíthatunk pl. kábel vagy erősítő-fejlesztés terén.
Az állandóan változó minőségű éteri forrás erre nyilvánvalóan alkalmatlan, és ebből a szempontból tök mindegy, hogy kinek mi az ellenszenves, az eke, meg a Mumus...

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

gomolalaci írta:
2024.02.20., kedd 20:35
Ha CD-ről átalakítok (rippelek) magas felbontásban flac vagy wav fájlba, miért közelebbi a valósághoz a wav? Mi lehet az oka?
Hiszen mindkettő tömörítés mentes?
A flac az már "tömörített", viszont ugyanúgy veszteségmentes. Bocsi ha csak szimpla elírás volt! leborulok.gif
Nem szotkam hibázni.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Ha CD-ről átalakítok (rippelek) magas felbontásban flac vagy wav fájlba, miért közelebbi a valósághoz a wav? Mi lehet az oka?
Hiszen mindkettő tömörítés mentes?
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Vessetek a mókusok elé, de van, hogy nekem sokszor jobban tetszenek remixed, vagy remastered verziók, szvsz a mai fülnek készülnek, és ahogy változik a világ, úgy érzem a "zenei hangzásom, hallásom" is változik, nyilván az öregedéssel más irányba is :D

Biztosan vannak félrenyúlások, vagy van olyan, ahol már túl steril, tiszta (nincs jobb szavam rá) és az nekem sem jön be.



(kb. úgy ahogy a filmek látványtrükkjein mosolygunk, 20-30-40-50 évvel ezelőttieken, de igaz mostanában is vannak bénák :D )
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

fapaci írta:
2024.02.20., kedd 11:30
sutemenyx írta:
2024.02.20., kedd 09:44
Szerintem érdemes lezárni ezt a szálat azzal, hogy ezek a kiadás minősége dolgok nagyjából csak a régi cd kiadványokra igazak. Azokból nem ritka, hogy van fenn a szolgáltatóknál 5-10féle változat. Az újaknál eleve digitális fájlokból dolgoztak, nem nagyon van az, hogy minden kiadásnál újrakeverik.
Szerintem az audio CD is digitális formátum.

A Qobuzon nem ritka, hogy egy kiadványból több verzió is elérhető. Most gyorsan rákerestem néhány Pink Floyd albumra, némelyikből 3-4 verzió is fent van. Ezek nem feltétlenül újrakevert (remixed), hanem remastered verziók, a kettő nagyon nem ugyanaz. Előbbihez szükséges az eredeti soksávos nyersanyag, ami sok esetben már nem elérhető (elveszett, nem adják oda, tyúkok ülnek rajta, tönkrement, stb.), utóbbihoz elég a sztereó master.

Akinek fontos egy bizonyos verzió, pl. az "eredeti" hallgatása, az bizony kénytelen lementeni valamilyen módon, amíg elérhető, mert a streaming szolgáltatók logikus érdeke, hogy csak az újabb verziók legyenek fent náluk. Autóból, HiFi készülékből is mindig csak a legújabb verziót tudod megvenni, a korábbiak gyártása megszűnik, kiszórják a raktárkészletet.

Az esetek többségében streamelt anyagot hallgatok, de van még egy párszáz albumot, zenei különlegességet (pl. néhány Pink Floyd kiadványt) tartalmazó, évtizedek óta babusgatott offline gyűjteményem is, amit néha előveszek, ez a mai eszközökkel pár kattintás. Azt meg csak halkan merem írni, hogy a szekrény mélyén van néhányszáz hanglemezem és egy lemezjátszóm is, amiket majd nyugdíjas koromban talán előveszek (a tavalyi HiFi Showra kivittem párat). Értelmetlennek gondolom a médiumokról folytatott, hetente újrajátszott hitvitát, hiszen egyik megoldás sem tökéletes, de semmi sem tiltja, hogy többet is használjunk közülük. Nem látom okát, hogy bármelyikre felesküdjek, de ez az elköteleződés, klikkesedés néhányaknál jól láthatóan szükséges a lelki nyugalmukhoz. Egészségükre!


Mostanában kiadásról nem is beszélhetünk, mert sok dolog nem is kerül fizikai adathordozóra.
A zeneműkiadásnak nem feltétele a fizikai hordozó. Nagyon sok kiadvány csak online letölthető és stream formában érhető el, attól azok még "ki lettek adva".
Kár kötekedni a szavakon, anélkül is érthető. Amúgy a piac jelentős része áttért a “kiadás” szóról a “megjelenés” szó használatára. Nagyon helyesen, ugyanis nem adnak ki semmit se az ajtón, se az ablakon. Ellenben megjelenik a kreálmányuk egy adott szolgáltató felületén. Úgy itt, ahogy a digitális játékiparban is.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

Szigorúan véve OFF, de illusztrációként ideillőnek érzem.

youtu.be/c6tzlUBUto8
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

cables írta:
2024.02.20., kedd 07:01
Van egy szempont, amiről nem szoktak beszélni a média lejátszás/streaming a jobb vitákban. Itt az AVX-en azért olvasgatunk/írunk, mert érdekel mindannyiunkat a rendszerünk fejlesztése, egyre jobb minőségben szeretnénk hallani a zenét. Nekem meggyőződésem, hogy ennek komoly biológiai/mentális okai vannak a jobban szóló zene jobb hatással van az egészségünkre.

Ahhoz, hogy előre lépjünk, kell stabil összehasonlítási alap. Egy lemez erre alkalmas, a streaming - ezt másoktól hallom - nem szól mindig egyforma minőségben. Tehát nincs lehetőség az összevetésre.
Ez így, egy eléggé elfogult vélemény!
Nekem stream alapú forrásokkal nincs tapasztalatom, csak fizikai hanghordozókkal, de azoknál is ugyanúgy tettenérhető a hangminőségbeli szórás.
Ez már 10-20 lemez(cd, Lp) birtoklásánál is szembejőhet, nagyobb gyűjtemény esetében, meg már hatalmas lehet a szórás.
Nem értem, miért kell az általunk nem használt, ellenszenvesnek ítélt formátumot folyton ekézni, mumusnak beállítani? Egyik sem tökéletes, de mégis mind alkamas a minősegi zenehallgatásra.
Az én fogalmaimban jól megfér mind egymás mellet.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Today, more listeners than ever can discover, manage and enjoy over 100 million tracks...

Melós lehet 100+ millio tracket állandóan minimum újramaszterelni majd cserélgetni a hifisták megtévesztésére. Nem csoda, ha árat kell emelniük, elég sok fizikai és humán erőforrást emészthet fel. :smile29:
Szerencsére az analóg minősége nem változik, hisz a lemezek és a szalagok is örök életűek, a lejátszásukhoz szükséges gépek alkatrészei nem kopnak, nem öregszenek, gyártástól kidobásig állandó. Mind a sok ezer mesterszalag eredeti, stúdió maszter és az összes lemez első db nyomás/vágás. :D
Nah jó, minden technológia érméjének 2 oldala van. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Az általam korábban említett "követhetelen" internettel kapcsolatban egy hasonlat:
Azt elég érdekes minőségi zenehallgatásnak nevezni, amikor az analóg lemezek kiadásait, és az LP futóműveket is valakik állandóan cserélgetik. :smile29:
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

sutemenyx írta:
2024.02.20., kedd 09:44
Szerintem érdemes lezárni ezt a szálat azzal, hogy ezek a kiadás minősége dolgok nagyjából csak a régi cd kiadványokra igazak. Azokból nem ritka, hogy van fenn a szolgáltatóknál 5-10féle változat. Az újaknál eleve digitális fájlokból dolgoztak, nem nagyon van az, hogy minden kiadásnál újrakeverik.
Szerintem az audio CD is digitális formátum.

A Qobuzon nem ritka, hogy egy kiadványból több verzió is elérhető. Most gyorsan rákerestem néhány Pink Floyd albumra, némelyikből 3-4 verzió is fent van. Ezek nem feltétlenül újrakevert (remixed), hanem remastered verziók, a kettő nagyon nem ugyanaz. Előbbihez szükséges az eredeti soksávos nyersanyag, ami sok esetben már nem elérhető (elveszett, nem adják oda, tyúkok ülnek rajta, tönkrement, stb.), utóbbihoz elég a sztereó master.

Akinek fontos egy bizonyos verzió, pl. az "eredeti" hallgatása, az bizony kénytelen lementeni valamilyen módon, amíg elérhető, mert a streaming szolgáltatók logikus érdeke, hogy csak az újabb verziók legyenek fent náluk. Autóból, HiFi készülékből is mindig csak a legújabb verziót tudod megvenni, a korábbiak gyártása megszűnik, kiszórják a raktárkészletet.

Az esetek többségében streamelt anyagot hallgatok, de van még egy párszáz albumot, zenei különlegességet (pl. néhány Pink Floyd kiadványt) tartalmazó, évtizedek óta babusgatott offline gyűjteményem is, amit néha előveszek, ez a mai eszközökkel pár kattintás. Azt meg csak halkan merem írni, hogy a szekrény mélyén van néhányszáz hanglemezem és egy lemezjátszóm is, amiket majd nyugdíjas koromban talán előveszek (a tavalyi HiFi Showra kivittem párat). Értelmetlennek gondolom a médiumokról folytatott, hetente újrajátszott hitvitát, hiszen egyik megoldás sem tökéletes, de semmi sem tiltja, hogy többet is használjunk közülük. Nem látom okát, hogy bármelyikre felesküdjek, de ez az elköteleződés, klikkesedés néhányaknál jól láthatóan szükséges a lelki nyugalmukhoz. Egészségükre!


Mostanában kiadásról nem is beszélhetünk, mert sok dolog nem is kerül fizikai adathordozóra.
A zeneműkiadásnak nem feltétele a fizikai hordozó. Nagyon sok kiadvány csak online letölthető és stream formában érhető el, attól azok még "ki lettek adva".

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Félrement megint a vita, én csak arról írtam, hogy otthon a saját rendszered átalakításakor, nincs mód elővenni a "tegnapi forrás hangot" ha csak stream lehetőség van.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

Kicsit lazitva a teman…
Valoszinu minden ma kaphato 20-30-40 eves felvetel eseten mar remastereltek minimum 1x de lehet tobb is keszult. Engem kifejezetten zavar, hogy a remasterek rendre felulirjak a regebbi verziokat es csak azok elerhetok.

Tud valaki olyan torekvesrol, hogy egy albumnak a szolgaltato elerhetove tenne az Original - Remastered verzioit is a lejatszo programokban/Streamszolgaltatoknal?
Szerintem ez nagyon hasznos dolog lenne, mert onnantol mindenki lathatna almat almaval vagy kortevel hasonlit ossze.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Süti - bocsi az OFF-ért :smile53:
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

tunerman írta:
2024.02.20., kedd 09:51
sutemenyx írta:
2024.02.20., kedd 09:44
Szerintem érdemes lezárni ezt a szálat azzal, hogy ezek a kiadás minősége dolgok nagyjából csak a régi cd kiadványokra igazak. Azokból nem ritka, hogy van fenn a szolgáltatóknál 5-10féle változat. Az újaknál eleve digitális fájlokból dolgoztak, nem nagyon van az, hogy minden kiadásnál újrakeverik. Mostanában kiadásról nem is beszélhetünk, mert sok dolog nem is kerül fizikai adathordozóra. Aki a régieket hallgatja az meg vagy talál a felajánlott verziók közül olyat, ami tetszik neki, vagy letölti valahonnan, vagy megveszi és berippeli, vagy be sem rippeli, hanem hallgatja CD-n. Jellemzően a zenehallgatásnak nem követelménye egy adott kiadás kizárólagos hallgatása. Van akit ez jobban foglalkoztat, de van akit semennyire nem érdekel. Összehasonlítgatáshoz persze kell vele foglalkozni, de az nem zenehallgatás.
High End < > HiFi
IMG_0937.jpeg
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: akvapark »

"Jellemzően a zenehallgatásnak nem követelménye egy adott kiadás kizárólagos hallgatása. Van akit ez jobban foglalkoztat, de van akit semennyire nem érdekel. Összehasonlítgatáshoz persze kell vele foglalkozni, de az nem zenehallgatás."
Tudom, nem erre utal a célzás, de nagyon jó összehasonlító műsor a szombati Bartók Rádióban az "Egy zenemű..." c. műsor.
Na ott igazi összehasonlítás, elemzés hallható. Ajánlom mindenki figyelmébe. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tunerman »

sutemenyx írta:
2024.02.20., kedd 09:44
Szerintem érdemes lezárni ezt a szálat azzal, hogy ezek a kiadás minősége dolgok nagyjából csak a régi cd kiadványokra igazak. Azokból nem ritka, hogy van fenn a szolgáltatóknál 5-10féle változat. Az újaknál eleve digitális fájlokból dolgoztak, nem nagyon van az, hogy minden kiadásnál újrakeverik. Mostanában kiadásról nem is beszélhetünk, mert sok dolog nem is kerül fizikai adathordozóra. Aki a régieket hallgatja az meg vagy talál a felajánlott verziók közül olyat, ami tetszik neki, vagy letölti valahonnan, vagy megveszi és berippeli, vagy be sem rippeli, hanem hallgatja CD-n. Jellemzően a zenehallgatásnak nem követelménye egy adott kiadás kizárólagos hallgatása. Van akit ez jobban foglalkoztat, de van akit semennyire nem érdekel. Összehasonlítgatáshoz persze kell vele foglalkozni, de az nem zenehallgatás.
High End < > HiFi
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Szerintem érdemes lezárni ezt a szálat azzal, hogy ezek a kiadás minősége dolgok nagyjából csak a régi cd kiadványokra igazak. Azokból nem ritka, hogy van fenn a szolgáltatóknál 5-10féle változat. Az újaknál eleve digitális fájlokból dolgoztak, nem nagyon van az, hogy minden kiadásnál újrakeverik. Mostanában kiadásról nem is beszélhetünk, mert sok dolog nem is kerül fizikai adathordozóra. Aki a régieket hallgatja az meg vagy talál a felajánlott verziók közül olyat, ami tetszik neki, vagy letölti valahonnan, vagy megveszi és berippeli, vagy be sem rippeli, hanem hallgatja CD-n. Jellemzően a zenehallgatásnak nem követelménye egy adott kiadás kizárólagos hallgatása. Van akit ez jobban foglalkoztat, de van akit semennyire nem érdekel. Összehasonlítgatáshoz persze kell vele foglalkozni, de az nem zenehallgatás.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3352
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

Nocsak, most éppen ki volt a kis csintalan imposztor? :D
Mindenesetre nem túl szerencsés az időzítés; szombat reggel érdemes bedobni az élesztőt a budiba.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

S megint kikötöttünk az LP / CD kontra PC / stream hitvitánál. :smile51:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

ZolaBA írta:
2024.02.20., kedd 08:39
cables írta:
2024.02.20., kedd 07:01
Ahhoz, hogy előre lépjünk, kell stabil összehasonlítási alap. Egy lemez erre alkalmas, a streaming - ezt másoktól hallom - nem szól mindig egyforma minőségben. Tehát nincs lehetőség az összevetésre.
tunerman írta:
2024.02.20., kedd 07:34
A streamer-rel sohasem a lejátszási oldal lesz a gond, hanem a forrás...na azzal SEMMIT sem lehet kezdeni.
Azt kapod amit mások akarnak rád sózni.
Szenzációs. Ne hagyjátok abba.
Értékeljétek, hogy már változó a minősége, ami jelentheti azt is, hogy van benne jó is. Eddig a streaming csak rossz, gagyi, hallgathatatlan volt. Ez is egyfajta előrelépés. ;peace;
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tunerman írta:
2024.02.20., kedd 07:34
Azt kapod amit mások akarnak rád sózni.
Ez melyik médiumnál, adathordozónál van másként? Hanglemeznél, kazettánál, CD-nél nem azt kaptad, amit el akartak adni neked? Egy újabb gyönyörű hitvita előszelét érzem így korán reggel.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

cables írta:
2024.02.20., kedd 07:01
Ahhoz, hogy előre lépjünk, kell stabil összehasonlítási alap. Egy lemez erre alkalmas, a streaming - ezt másoktól hallom - nem szól mindig egyforma minőségben. Tehát nincs lehetőség az összevetésre.
tunerman írta:
2024.02.20., kedd 07:34
A streamer-rel sohasem a lejátszási oldal lesz a gond, hanem a forrás...na azzal SEMMIT sem lehet kezdeni.
Azt kapod amit mások akarnak rád sózni.
Szenzációs. Ne hagyjátok abba.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

NJ_ írta:
2024.02.20., kedd 00:50
Az RBCD-lejátszás egy sokkal érettebb rendszer. Volt ra ~40 ev, hogy finomítsak. Es egy mara lezart/ fix keretrendszer, a Sony/Philips Redbook szabvány hatarozza meg. Hasonloan az analog RIAA szabvanyhoz.
Valóban azt a szabványrendszert, amely a CD néven ismert digitális médium műszaki alapjait rögzíti mind a médium fizikai tulajdonságai, mind a rajta tárolt információ kódolásának formátuma tekintetében, már a 70-es évek végén kidolgozták. A lejátszás fizikai megvalósítása azonban folyamatosan fejlődik az akkori technikai szinvonalon megvalósítható egyszeres sebességű olvasófejekből az általuk maszterelt, izokrón adatátvitellel, kódolási redundacián alapuló primitív hibajavítással operáló rendszerektől, a többszörös sebességű, így valós időben akár többszörös kiolvasási próbálkozásra képes, épp ezért nagyobb adatpontosságú olvasófejekből a DAC felé aszinkron, bufferelt módon kommunikáló megoldások irányába.
Ez utóbbiból logikus lépésként következett a kiolvasás-tárolás-lejátszás mind időbeli, mind térbeli szétválasztása, a lemezről "berippelt", vagy más forrásból beszerzett információ tárolása önálló hálózati eszközön, majd tetszőleges időpontban történő lejátszása, "streamelése" másik hálózati specializált céleszköz(ök) által.
A következő lépés az Interneten elérhető, de formátumában megegyező tartalom kezelésének implementációja volt, ahol a tartalom minősége tekintetében nyilvánvalóan kiszolgáltatottá válunk a szolgáltatótól, bár szerintem a helyzet közel sem olyan katasztrófális, mint ahogy azt itt szeretik beállítani.
Amennyiben egy ilyen lokális, NAS-on futó Roon Core-t és önálló streamert (alkalmanként Roon Bridge-ként szolgáló dedikált audio PC-t) tekinthetünk a korábbi összevetésben hivatkozott "számítógépes lejátszásnak", itthon több CD/SACD-lejátszóval (többek között a tuningolt CD100-assal) kipróbálva, személy szerint NEKEM jobban tetszik így lejátszva a rendelkezésre álló néhány DAC-kal, szívesebben hallgatom a lemezeim tartalmát EAC-vel bithelyesen felírva a NAS-ra, majd onnan lejátszva, nem is beszélve a Roon által nyújtott kényelmes felhasználói felületről.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”