Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

fapaci írta:
2023.10.24., kedd 19:34
Fapaci nem idézlek, mert alább olvashatja bárki, amit írtál. Viszont politizálsz végig, ami nem helyes szerintem.
És egy nagy köpönyeg forgatást érzek a beírásodban, mivel eddig nekem mindig azzal vágtál vissza, hogy szuper a mai zenei világ én vagyok elmaradott, hogy nekem nem tetszik.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Alex_Aston írta:
2023.10.24., kedd 18:36
Baryll írta:
2023.10.24., kedd 15:12

Szent meggyőződésemmé vált mostanra, mióta már így X éve komolyabban is foglalkozom a hifizéssel - hogy én azért nem lettem 3X évvel ezelőtt jazz és klasszikus zene rajongó, mert nem volt ezen zenei műfajok élvezetes megszólaltatásához megfelelő minőségű - magas szinten produkáló - hifi berendezésem.
Ez szerintem inkább sznobizmus lenne, ha ezen múlna.

Nálam a jó zene, mindegy, hogy anno a mono Orion TV-n szólt, Videoton rádión (amikről a mono Grundig magnóra vettünk fel), vagy apukám Tesla orsós magnóján, a mini piros gömb Beag hangsugárzóval, vagy később a Philips music centeren. Nem ezen múlt, hogy megszerettem valamit. Ugyanúgy hallgattam ezeket TDK D, és Sony HF kazettán a Tensai kétkazettás magnóval, vagy ceruzával visszatekerve walkmannal.

És talán nem gondomom rosszul, hogy a többség is hasonlóan lehet ezzel.
A többségnek mindegy mit hallgat, csak zörögjön valami.( átlag autókban az átlag hifi…).
Nagyon sokan egy Sokol rádión is êlvezettel tudták hallgatni a komoly zenét, régen is, és ma is így van. Tableten, mobiltelefonon is rengetegen hallgatnak zenét.
Nem vagyunk egyformák. A könnyebb műfajokat én is meg tudom hallgatni szinte bármin, egy jazz vagy egy opera már nem megy, csak igényes rendszeren.
De pl. Édesanyám csak hallgatta a zenét, egy hordozható táskagramafonon, és azt mondta, hogy gyönyörű.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Szerintem nem teljesen ok-okozati az összefüggés, de részben rám is igaz ez: onnantól hallgatok több klasszikus, dzsessz, stb zenét, hogy jobb minőségű eszközökön kezdtem zenét hallgatni. Viszont, valahogy úgy zajlott, hogy zeneileg (is) viszonylag korlátolt közegből jöttem, csak az ének-zene órákon találkoztam a terem sarkában kis kazettás magnón lejátszott komolyzenével. Populáris-, mulatós-, diszkós zenén, magyar nóta kívül is csak elvétve mással. Nem is nagyon tudtam feldolgozni ezeket, csak egyre jobban érdekelt minden, ami más. Felnőve, városban, az internet elerésével gyorsult a folyamat, de nem volt forrásom mindenre, csak amit haveroktól hallottam. Aztán megvettem az első, tizenpárezerforintos fejesemet, és már kezdtem kicsit nyitni a "minőségi zene" felé, de akkor indult be igazán, amikor ezen a hangminőségén felbuzdulva már volt egy hallgatható sztereó rendszerem. Innentől még többet olvasgattam, fórumoztam, egyre több műfaj került a palettára. Egyre nagyobb örömömet leltem az egyre jobb zenékben.
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3390
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4351
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

chord_ írta:
2023.10.24., kedd 18:48
...Konkrét példa?, nagy kedvencem a régi billentyűsök. Talán a leg-felhangérzékenyebb instrumentum a csembaló / virginál / stb... Ha kicsit is rossz a hifi, vagy akár a drága HighEnd rendszer, az eredmény nem főleg a rossz hang lesz, hanem az, hogy nem lesz hallgatva ez a hangszer, sehogyan, semmilyen formában sem...
Nem hiszem, hogy ez csak a kütyü bűne lenne. Például Thomas Beecham a csemballó hangját úgy jellemezte, mintha két csontváz záporban, egy bádogtetőn dugna, de nem azért, mert pocsék rendszeren vagy gagyi hangszeren hallgatta volna - egyszerűen nem szerette, és kész. Egyebekben megette a fene azt a zenét, aminek a lelke nem szivárog át - legalább részben - akár egy konyhai rádión.
Abban viszont nagyon egyetértek, hogy egy jó rendszer képes felfedezésre hívni, olyan zsánereket megízleltetni, amik korábban semlegesek, ha nem éppen idegesítőek voltak. Jobban közvetítik a szerző, előadó szándékát, egy sokszínűbb világra nyitnak ajtót.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Az előző két ellentétes vélemény külön-külön és önmagában is igaz, és nem zárja ki egymást: a rossz minőségű hangrendszer is be tud vonni a zenébe, de bizonyos emberek a hifizésen keresztül ismerkedtek a minőségi zenékkel.
Az otthon rossz minőségű rendszereken (vagy sehogy) zenét hallgatók -azok, akik rendszeresen, bérlettel járnak koncertekre- ők azok, akiket hidegen hagy a technológia, és akár zsebrádión is élveznek egy Wagner operát. Ők szerintem többen vannak, mint azok, akik egy jó rendszeren keresztül csodálkoztak rá a minőségi zenékre.
Az első csoport általában zenét tanult, szolfézsra járt, belenőtt ebbe a kultúrába. A második csoport esetleg addig jut, hogy azt hiszi, Havasi meg Mága Zoltán már minőségi zene, és hú de jól szól a házimozin.
A Chord által megemlített réteg szerintem annyira kicsi, hogy számuk véleményem szerint száz alatt van ebben az országban.
Az első csoporthoz kapcsolható hivatásso zenészekről egy példa. kolléganőm férje egy nagy múltú vidéki régizene együttesben játszik (hát ami ennek a leírásnak megfelel, ilyen sincsen sok, talán ez az egy?), mosolyogva hallgatja a csillogó szemmel előadott lelkendezéseimet erről-arról a frissen megjelent lemezről. Kölcsönadjam? Ja, nincsen CD játszónk....

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Baryll írta:
2023.10.24., kedd 15:12
A felelősség természetesen megoszlik. Nyilván, hogy ez a rendszer (politikai, gazdasági, stb) amiben élünk, az sokkal inkább felelős a kulturális lezüllésért, mint a hifikereskedők, forgalmazók.
Mélyen rühellem a jelenlegi politikai rendszert, de odáig nem mennék el, hogy az általános kulturális válságot cuzámmen a nyakukba varrjam. (Te sem tetted.) Világjelenséggel állunk szemben, ami minket sem kímélt, a vasfüggönyök sem tudják megállítani. De mindenki a maga ura és senki nem parancsolhat rám, hogy mit hallgassak. Minden kornak megvolt a maga Tóth Gabija, de aki akart, mindig hozzájutott magasabb szférákhoz. Az igényt kívülről lehet szítani, trenirozni, jó példát mutatni, ami leginkább a szülők feladata lenne, emellé tenni egy hatékony oktatási rendszert, de a döntést mindig az egyén hozza meg.

Van teendő a zenekultúrával, de ez nem arról kell szóljon, hogy Coltranet és Wagnert toljunk mindenkinek, meg kötelező legyen a MÜPA-ba, pláne ne az Operaházba járni. Leginkább az általános audio kultúra hiányzik, ami magában foglalja a minket körülvevő világ minden hangzó elemét zajokkal, emberi beszéddel és zenével együtt, beleértve az audio berendezéseinket, a zenei (hangszeres) tudásunkat, a filmek, TV és rádióadások hangját, de még a reklámok hangminőségét is.

Értem Alto álláspontját, de én azért némi felelősséget mégis tennék a HiFi kereskedők vállára audio kultúra ügyében, hiszen ők testközelben vannak a zenehallgatók egy speciális és az átlagnál talán igényesebb rétegével. Ha mindenkit felmentünk, akkor ott vagyunk, hogy minden rendben, nincs itt semmi probléma. Pedig látjuk, hogy van.

ELEX írta:
2023.10.24., kedd 15:49
Soha egyetlen rendszer nem fordított még akkora hangsúlyt a kultúrára, nem áldozott még annyit, mint a mostani.
Pár pillanatig azt hittem, hogy viccelsz, de aztán a felsorolásodat olvasva rádöbbentem, hogy Te ezt komolyan gondolod. sad.gif De politikai felhang nélkül nem tudok rá válaszolni, így inkább nem írok semmit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2023.10.24., kedd 19:48-kor.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

dixie-chicken írta:
2023.10.24., kedd 19:07


ha a minőségi rendszer vezet el oda,hogy befogadást nyerjen el vlmilyen zene,bármi is legyen az,nagy gáz van :smile30: ...az igazán "jó" zenét fel kell ismerni egy Sokol rádión,vagy egy egyszerű autórádió rendszeren is...az amihez a csúcs hifi vezet,önámitás :kiss:

de szwsz 3x,magánvélemény...
Szerintem rosszul gondoljátok (ez is SZVSZ), mert a hallott zene minősége nagyon befolyásolja a befogadást.
Viszont nem lehet arról beszélni, hogy a drága készülékek jobban is szólnak. A tegnapi tapasztalatomról, hogy legendás angol gyártó másfél milliós AVR készüléke silány hangú - beszéltem ma Long Zsolt-al, és azt mondta ez trend. Szerintem felismerték a nagy angol gyártók is, hogy a mai vásárlók már nem a hangminőségre kíváncsiak.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Alex_Aston írta:
2023.10.24., kedd 18:36
Baryll írta:
2023.10.24., kedd 15:12

Szent meggyőződésemmé vált mostanra, mióta már így X éve komolyabban is foglalkozom a hifizéssel - hogy én azért nem lettem 3X évvel ezelőtt jazz és klasszikus zene rajongó, mert nem volt ezen zenei műfajok élvezetes megszólaltatásához megfelelő minőségű - magas szinten produkáló - hifi berendezésem.
Ez szerintem inkább sznobizmus lenne, ha ezen múlna.

Nálam a jó zene, mindegy, hogy anno a mono Orion TV-n szólt, Videoton rádión (amikről a mono Grundig magnóra vettünk fel), vagy apukám Tesla orsós magnóján, a mini piros gömb Beag hangsugárzóval, vagy később a Philips music centeren. Nem ezen múlt, hogy megszerettem valamit. Ugyanúgy hallgattam ezeket TDK D, és Sony HF kazettán a Tensai kétkazettás magnóval, vagy ceruzával visszatekerve walkmannal.

És talán nem gondomom rosszul, hogy a többség is hasonlóan lehet ezzel.
Mondjuk akkor kevés embernek volt akkor jobb hifis cucca otthon….meg igen ritkán hallott az ember egy jó rendszert, mert nem volt ennyi zsé a hang rendszerekre mint mostanában…
De pl most hoztam haza egy 40 éves Panasonic kazettás rádiós magnót amit még anno édesapám vett és most került haza, de a hangja csak rádión próbáltam ki, szenzációs ….a kazetta részét még nem próbáltam ki mert keresnem kell 1-et….jó a régi hifi…🤩🤩
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 574

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

alto írta:
2023.10.24., kedd 18:26

Fejtsd már ki légyszíves kicsit bővebben, hogy milyen felelősséget hárítok el, kire mutogatok és kit vezetek félre! Ez egy rosszindulatú vádaskodás a részedről!
Baryll nehezményezte, hogy rétegzenére gyártanak rétegkészülékeket és szándékosan tovább szalámizzák a piacot, ahelyett, hogy a mindenre is alkalmas rendszereken lenne a hangsúly.
Erre jöttél az autós "szatírával" amellyel azt a látszatot kelted, hogy egy az egybe ráhúzható az ami a hifivel történik.
Ami nem igaz. Ennyi lett volna az észrevétel.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

chord_ írta:
2023.10.24., kedd 18:48
Alex_Aston írta:
2023.10.24., kedd 18:36
Baryll írta:
2023.10.24., kedd 15:12

Szent meggyőződésemmé vált mostanra, mióta már így X éve komolyabban is foglalkozom a hifizéssel - hogy én azért nem lettem 3X évvel ezelőtt jazz és klasszikus zene rajongó, mert nem volt ezen zenei műfajok élvezetes megszólaltatásához megfelelő minőségű - magas szinten produkáló - hifi berendezésem.
Ez szerintem inkább sznobizmus lenne, ha ezen múlna.

Nálam a jó zene, mindegy, hogy anno a mono Orion TV-n szólt, Videoton rádión (amikről a mono Grundig magnóra vettünk fel), vagy apukám Tesla orsós magnóján, a mini piros gömb Beag hangsugárzóval, vagy később a Philips music centeren. Nem ezen múlt, hogy megszerettem valamit. Ugyanúgy hallgattam ezeket TDK D, és Sony HF kazettán a Tensai kétkazettás magnóval, vagy ceruzával visszatekerve walkmannal.

És talán nem gondomom rosszul, hogy a többség is hasonlóan lehet ezzel.
Nem tudom a többség mit gondol; én azt, amit a Baryll mondott.
Nagyon sok olyan embert ismerek, akit a jó hifi rángatott bele a komolyzenébe. És rángatott ki az egyebekből.

Konkrét példa?, nagy kedvencem a régi billentyűsök. Talán a leg-felhangérzékenyebb instrumentum a csembaló / virginál / stb... Ha kicsit is rossz a hifi, vagy akár a drága HighEnd rendszer, az eredmény nem főleg a rossz hang lesz, hanem az, hogy nem lesz hallgatva ez a hangszer, sehogyan, semmilyen formában sem.
És itt nem a politika, meg az Orbán Viktor, meg a 'kultúra mélyrepülése', meg a világtendenciák, stb... a felelős, hanem a rossz hifi, a rossz hang.
Ha ez sznobizmus, én elfogadom: akkor sznob vagyok.
ha a minőségi rendszer vezet el oda,hogy befogadást nyerjen el vlmilyen zene,bármi is legyen az,nagy gáz van :smile30: ...az igazán "jó" zenét fel kell ismerni egy Sokol rádión,vagy egy egyszerű autórádió rendszeren is...az amihez a csúcs hifi vezet,önámitás :kiss:

de szwsz 3x,magánvélemény...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Alex_Aston írta:
2023.10.24., kedd 18:36
Baryll írta:
2023.10.24., kedd 15:12

Szent meggyőződésemmé vált mostanra, mióta már így X éve komolyabban is foglalkozom a hifizéssel - hogy én azért nem lettem 3X évvel ezelőtt jazz és klasszikus zene rajongó, mert nem volt ezen zenei műfajok élvezetes megszólaltatásához megfelelő minőségű - magas szinten produkáló - hifi berendezésem.
Ez szerintem inkább sznobizmus lenne, ha ezen múlna.

Nálam a jó zene, mindegy, hogy anno a mono Orion TV-n szólt, Videoton rádión (amikről a mono Grundig magnóra vettünk fel), vagy apukám Tesla orsós magnóján, a mini piros gömb Beag hangsugárzóval, vagy később a Philips music centeren. Nem ezen múlt, hogy megszerettem valamit. Ugyanúgy hallgattam ezeket TDK D, és Sony HF kazettán a Tensai kétkazettás magnóval, vagy ceruzával visszatekerve walkmannal.

És talán nem gondomom rosszul, hogy a többség is hasonlóan lehet ezzel.
Nem tudom a többség mit gondol; én azt, amit a Baryll mondott.
Nagyon sok olyan embert ismerek, akit a jó hifi rángatott bele a komolyzenébe. És rángatott ki az egyebekből.

Konkrét példa?, nagy kedvencem a régi billentyűsök. Talán a leg-felhangérzékenyebb instrumentum a csembaló / virginál / stb... Ha kicsit is rossz a hifi, vagy akár a drága HighEnd rendszer, az eredmény nem főleg a rossz hang lesz, hanem az, hogy nem lesz hallgatva ez a hangszer, sehogyan, semmilyen formában sem.
És itt nem a politika, meg az Orbán Viktor, meg a 'kultúra mélyrepülése', meg a világtendenciák, stb... a felelős, hanem a rossz hifi, a rossz hang.
Ha ez sznobizmus, én elfogadom: akkor sznob vagyok.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

A zenei kultúra helyzetéért felelőssé tenni egy hifi kereskedőt eléggé érdekes gondolat. Szerinted nekünk mégis milyen ráhatásunk van erre a területre? Maximum annyit tehetünk az ügy érdekében, hogy a hozzánk betérő vevőknek megpróbáljuk igényes zenékkel bemutatni a készülékeinket
hm,ez nekem extrém vicces :D ...de biztos az én hibám :smile53:

https://www.bartimexaudio.hu/blog/17-tu ... telo-zenek

öszinte leszek,nagyon sajnálom azon embereket,akik csak a fenti zenék alapján választanak rendszert.. :kiss:

no hard feelings :cheers1:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Baryll írta:
2023.10.24., kedd 15:12

Szent meggyőződésemmé vált mostanra, mióta már így X éve komolyabban is foglalkozom a hifizéssel - hogy én azért nem lettem 3X évvel ezelőtt jazz és klasszikus zene rajongó, mert nem volt ezen zenei műfajok élvezetes megszólaltatásához megfelelő minőségű - magas szinten produkáló - hifi berendezésem.
Ez szerintem inkább sznobizmus lenne, ha ezen múlna.

Nálam a jó zene, mindegy, hogy anno a mono Orion TV-n szólt, Videoton rádión (amikről a mono Grundig magnóra vettünk fel), vagy apukám Tesla orsós magnóján, a mini piros gömb Beag hangsugárzóval, vagy később a Philips music centeren. Nem ezen múlt, hogy megszerettem valamit. Ugyanúgy hallgattam ezeket TDK D, és Sony HF kazettán a Tensai kétkazettás magnóval, vagy ceruzával visszatekerve walkmannal.

És talán nem gondomom rosszul, hogy a többség is hasonlóan lehet ezzel.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3390
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4351
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

Baryll írta:
2023.10.24., kedd 15:12

...Megpróbálom - lehet, hogy nem fog menni, hisz egyáltalán nem szakterületem a téma - megvilágítani, hogy szerintem hol az összefüggés a magas minőségű zenei kultúra befogadása, megszerettetése, fogyasztása és a hozzá passzoló minőségi hifi, high-end berendezések használata között.
Szent meggyőződésemmé vált mostanra, mióta már így X éve komolyabban is foglalkozom a hifizéssel - hogy én azért nem lettem 3X évvel ezelőtt jazz és klasszikus zene rajongó, mert nem volt ezen zenei műfajok élvezetes megszólaltatásához megfelelő minőségű - magas szinten produkáló - hifi berendezésem...
Szent meggyőződésekkel nem szívesen vitázom - nem vagyok teológus - mindenesetre személyes élményeim, emlékeim ellentmondanak mindennek. Negyvenegynéhány éve, gyerekként lemezgyilkos, kristályhangszedős NDK-s egybe-rémséggel kezdtem a klasszikusok hallgatását. Mire szembesültem a ténnyel, hogy lehet ezt jobb minőségben hallgatni, addigra már megfertőződtem.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

Baryll írta:
2023.10.24., kedd 15:12
Megpróbálom - lehet, hogy nem fog menni, hisz egyáltalán nem szakterületem a téma - megvilágítani, hogy szerintem hol az összefüggés a magas minőségű zenei kultúra befogadása, megszerettetése, fogyasztása és a hozzá passzoló minőségi hifi, high-end berendezések használata között...
Kicsit összezavarodtam! Tehát a hifi/high-end forgalmazók felelősek a mai zenei kultúra alacsony szinvonaláért (nyilván nem kizárólag), akik egyébként hozzájuttatnak minket azokhoz a "hozzá passzoló minőségi hifi, high-end berendezésekhez", amelyek, amint arra rávilágítottál (szerintem helytelenül) elengedhetetlenek a "magas minőségű zenei kultúra befogadásához, megszerettetéséhez, fogyasztásához"? gondolkodik.gif
Számomra inkább az a probléma, ha valaki nem tudta/tudja mondjuk a "Ki nyer mával" élvezni a komolyzenét rádión keresztül. Emlékszem 1983-ra, Wagner halálának centennáriumi évére, mikor a Bartók Rádió leadta a Böhm vezényelte bayreuthi Ringet. Akkoriban egy kutya-közönséges Grundig monó rádiómagnóval tudtam felvenni a Rajna kincsét, de így is évekig hallgattam újra meg újra...hogy aztán az egyik első CD-m is az legyen 89-ben... vagy 90 volt?
Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: alto »

diagnet írta:
2023.10.24., kedd 15:42
alto írta:
2023.10.24., kedd 10:29

A szösszenetem műfajilag egy cinikus szatíra, kéretik ekként kezelni.
Szatíra: Jellemzője, hogy a valóság komikus-ironikus ábrázolására törekszik. Ábrázolási módszerei között szerepel az arányok megváltoztatása, a kicsinyítés, a nagyítás, a túlzás...
A valóságalap nélkül nem más mint üres gúnyolódás, felelősség hárítás, másikra mutogatás, félrevezetés.
Nem véletlen nem érti még 2 nap magyarázkodás után se senki, hogy mi okoz Baryllben disszonanciát a téma kapcsán.
Fejtsd már ki légyszíves kicsit bővebben, hogy milyen felelősséget hárítok el, kire mutogatok és kit vezetek félre! Ez egy rosszindulatú vádaskodás a részedről!
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Baryll írta:
2023.10.24., kedd 15:12


Én azért érzek némi felelősséget a hifi gyártók és forgalmazók részéről is, hogy ennyire alacsony az igény a minőségi zenei kultúra iránt. Lehet itt takarózni kapitalizmussal, meg sok egyéb dologgal, de a lényeg a végeredmény, ami nem biztos, hogy a legjobb irányba mutat. Szerintem.
És az, hogy a 'personal hifi' minősége az igen meredeken nőtt?
Egy mai ipad / laptop hangjára azt mondani, hogy 'sz@r', az szerintem tévedés.
Némelyik laposTV-n, (nem milliókért), én hallottam már olyan hangot, hogy az én otthoni rendszerem hangját alig-alig merném kiállítani ellene.
Soha nem hallgattak még annyian zenét, mint manapság.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Online
Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord_ »

ELEX írta:
2023.10.24., kedd 15:49

Soha egyetlen rendszer nem fordított még akkora hangsúlyt a kultúrára, nem áldozott még annyit, mint a mostani.
Világszenzáció lett a Magyar Zene Háza. Az Opera, Zeneakadémia felújítása csodálatos lett.
Való igaz, hogy a MÜPA / Zeneakadémia a nem-olcsó jegyeivel messze nem tudná magát eltartani. Vastag állami pénz kell a működéshez, és konkrétan ahhoz, hogy a 2024 tavaszi L'Arpeggiata koncert megvalósuljon. Jelzem, alig-alig van már jegy.
Az Operaház picit rázósabb, a 30e-40e jegyeivel, de valószínűleg le kell jönni arról, hogy a kultúra az csak úgy 'jár'.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Baryll írta:
2023.10.24., kedd 15:12
Én azért érzek némi felelősséget a hifi gyártók és forgalmazók részéről is, hogy ennyire alacsony az igény a minőségi zenei kultúra iránt.
Te pl. mit teszel a minőségi zenei kultúra iránti (tömeg-)igény növeléséért?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ELEX
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2017.04.28., pén. 21:05
Értékelés: 170

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ELEX »

Baryll írta:
2023.10.24., kedd 15:12
A felelősség természetesen megoszlik. Nyilván, hogy ez a rendszer (politikai, gazdasági, stb) amiben élünk, az sokkal inkább felelős a kulturális lezüllésért, mint a hifikereskedők, forgalmazók. De hát kiknek kellene ebben a témában jó irányba megmozdulni, helyes útbaigazítást adni, ha a hatalmi rendszer jól láthatóan telibe szja a valódi kulturális értékek felkarolását? Sőt, ellene dolgozik.
Soha egyetlen rendszer nem fordított még akkora hangsúlyt a kultúrára, nem áldozott még annyit, mint a mostani.
Világszenzáció lett a Magyar Zene Háza. Az Opera, Zeneakadémia felújítása csodálatos lett. Az, hogy ezek a kulturális helyszínek nem a te szintedet képviselik, arról csak te tehetsz. De soha nem látott mennyiségű jazz, rock koncert közül válogathatsz akár a szintén ebben a rendszerben megépült MVM dómban és a Puskás Arénában is. Vagy menj el a Veszprémi Jazz fesztre, ahol jobbnál jobb előadók koncertjeit hallgathattad - volna, ha nem a siránkozásodba temetkeznél.
Nem zene, de a kultúrához tartozik a csodálatosan felújított Szépművészeti múzeum, az új Néprajzi Múzeum, a megszámlálhatatlan felújított kastély. A MÜPÁ-ban világsztárok koncerteznek egész évben - csak el kellene menni rájuk.
Szerencsére az itt kesergőkön kívül az előadások zöme telt házas azokkal, akik nem a mély- és magashangok miatt hallgatnak zenét rendszerük tesztelése érdekében, hanem a zene és az előadók miatt. Öröm látni, hogy a szülők, nagyszülők százai viszik magukkal a koncertekre a tíz év körüli gyerekeiket, unokáikat.
Szóval, a hiba az ön készülékében van! (persze saját nyomorunk okát mindig másban kell keresni)

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 574

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

alto írta:
2023.10.24., kedd 10:29

A szösszenetem műfajilag egy cinikus szatíra, kéretik ekként kezelni.
Szatíra: Jellemzője, hogy a valóság komikus-ironikus ábrázolására törekszik. Ábrázolási módszerei között szerepel az arányok megváltoztatása, a kicsinyítés, a nagyítás, a túlzás...
A valóságalap nélkül nem más mint üres gúnyolódás, felelősség hárítás, másikra mutogatás, félrevezetés.
Nem véletlen nem érti még 2 nap magyarázkodás után se senki, hogy mi okoz Baryllben disszonanciát a téma kapcsán.

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Baryll »

alto írta:
2023.10.24., kedd 12:17


A zenei kultúra helyzetéért felelőssé tenni egy hifi kereskedőt eléggé érdekes gondolat. Szerinted nekünk mégis milyen ráhatásunk van erre a területre? Maximum annyit tehetünk az ügy érdekében, hogy a hozzánk betérő vevőknek megpróbáljuk igényes zenékkel bemutatni a készülékeinket, de ha a tisztelt vevő Bachra vagy Mozartra csak fintorog, és inkább azt kéri. hogy tegyek be valamit a Pápai Jocitól (akinek a létezéséről sem tudtam, de állítólag ő egy nagy "sztár"), akkor mégis mit tehetnék?

Az írásod másik részét sem tudom hova tenni, azért született meg a szatirikus válaszon. Kapitalizmusban élünk, a gyártók és a kereskedők egymással versenyezve próbálják a vevők igényeit kielégíteni. Ez néha szül furcsa produktumokat is, de aki nem jó válaszokat ad a piaci kihívásokra, az gyorsan elbukik, ezt hívjuk a piac önszabályozásának.
Én éltem és hifiztem már abban a korban, amikor a hatalmon lévők úgy gondolták, ilyesmire nincs szükség, és majd ők felülről megtervezve megmondják mi kell népnek. Így történt, hogy akkoriban annyi volt a választási lehetőségünk, hogy Orion, Videoton vagy Beag, ezt kínálatot néha színezték a baráti csehszlovák és legyen elektronikai ipar "csúcstermékei". Szerintem azért a mostani helyzet összehasonlíthatatlanul jobb.

Végezetül pedig a pénztárgép csilingelése. Nekem ez a munkám, én ebből élek, ehhez profitot kell termelnem. 33 évvel a kapitalizmusra váltás után profit fogalom negatív kontextusba helyezése számomra elég furcsa. Gondolom te is élsz valamiből, fizeted a számlákat, eltartod a családod. Mindegy hogy vállalkozó vagy alkalmazott vagy, a jövedelmed profitból származik, még akkor is, ha valamilyen nonprofit területen dolgozol, csak akkor a mások által megtermelt profit befizetett adójából részesülsz.
A felelősség természetesen megoszlik. Nyilván, hogy ez a rendszer (politikai, gazdasági, stb) amiben élünk, az sokkal inkább felelős a kulturális lezüllésért, mint a hifikereskedők, forgalmazók. De hát kiknek kellene ebben a témában jó irányba megmozdulni, helyes útbaigazítást adni, ha a hatalmi rendszer jól láthatóan telibe szja a valódi kulturális értékek felkarolását? Sőt, ellene dolgozik.
A Tóth Gabi és társai a már kialakult végeredmény. Tudatos munka "gyümölcsei" ők.

Megpróbálom - lehet, hogy nem fog menni, hisz egyáltalán nem szakterületem a téma - megvilágítani, hogy szerintem hol az összefüggés a magas minőségű zenei kultúra befogadása, megszerettetése, fogyasztása és a hozzá passzoló minőségi hifi, high-end berendezések használata között.
Szent meggyőződésemmé vált mostanra, mióta már így X éve komolyabban is foglalkozom a hifizéssel - hogy én azért nem lettem 3X évvel ezelőtt jazz és klasszikus zene rajongó, mert nem volt ezen zenei műfajok élvezetes megszólaltatásához megfelelő minőségű - magas szinten produkáló - hifi berendezésem.
Az átkosban még csak keveseknek adatott meg az, hogy ilyesmivel rendelkezzenek, ebben maximálisan egyetértünk szerintem.
Szolt a rádióban pl A ki nyer ma? Játék és muzsika 10 percben című műsor délben. Utáltuk. Pedig ha lett volna hozzá megfelelő minőségű lejátszó eszközünk, lehet hogy egészen más lett volna a helyzet.
A TV is közvetített pl. jazz koncerteket. Utáltuk. Pocsék volt a hangja akkoriban a TV-knek. Szerintem szinte élvezhetetlen a jazz muzsika, ha nem megfelelő minőségű eszközből szól.
Az, hogy akkor ez így ment, arról is elsősorban a politikai rendszer tehetett. A sors furcsa fintora, hogy mindezek ellenére hihetetlen nagy művészi tehetségek virágozhattak pl a könnyűzene területén. Óriási szerencsénkre hanghordozók sokasága őrzi is eme felvirágozásnak a nyomait. Örök hálám érte azoknak, akik azon munkálkodtak, hogy ne vesszenek el ezek a műremekek.

Én azért érzek némi felelősséget a hifi gyártók és forgalmazók részéről is, hogy ennyire alacsony az igény a minőségi zenei kultúra iránt. Lehet itt takarózni kapitalizmussal, meg sok egyéb dologgal, de a lényeg a végeredmény, ami nem biztos, hogy a legjobb irányba mutat. Szerintem.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mishow »

zoli73 írta:
2023.10.23., hétf. 18:48
Amúgy én néha el szoktam jatszani a gondolattal, hogy beüt a krakh, kitör az atomhaború, stb. e miatt le kell építenem a rendszerem, és tényleg csak "gombokból" kell összehozni egy rendszert, ami azért mégis csak hallgatható. Ilyenkor eszembe jutnak készülékek, hangsugárzok, stb. amik ebben az esetben szóba jöhetnének. Mas is jatszik ilyen marhasagot?
Sajnos nem marhaság, abban az értelemben, hogy a krach bárkinél, bármikor beüthet.
Épp ezért jó pár éve Kaporka fórumtárssal megcsináltuk már ezt “A hallgatható hifit ötvenezerből” című ötletelős játékot - bár valójában nagyon nem volt játék ... Mint az összegből látni, nem most volt, és sajnos amikor az egész avx-et egy támadás miatt át kellett költöztetni, ezek a bejegyzések (is) elvesztek.
Egyébként azért sem marhaság, mert nincs mindenkinek csilliárdja hifire, jó tippek voltak benne a kezdőknek is.

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Baryll »

zoli73 írta:
2023.10.24., kedd 12:10

Én ebből azt tudtam leszűrni, hogy Te nem ismersz egyetlen hifi/high-end kereskedőt sem.
Ebben van igazság, de néha szoktam velük találkozni, jártamban-keltemben.
Kettőnél voltam is az üzletükben és egyből pofán vágott a valóság. Mindkettőben csak a kütyük (high-end is) sorakoztak egymás hegyén-hátán. Vinylt, CD-t nagyítóval kellett volna keresnem egy olyan üzletben, ahol hifi cuccokat árulnak. És a stílus, ahogyan az egyikben lenézte a tulaj az embert. Hagyjuk is, mert...

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: alto »

Baryll írta:
2023.10.24., kedd 10:57
alto írta:
2023.10.23., hétf. 14:16
Baryll írta:
2023.10.23., hétf. 06:39
Megmondom őszintén, hogy én egyre jobban kezdek haragudni a hangrendszerek gyártóira, forgalmazóira, stb. Meg is mondom rögtön, hogy miért gondolok így rájuk. Azért, mert azt látom, hogy tudatosan belevisznek mindannyiunkat egy ilyen végeláthatatlan minél jobb hangzás hajkurászásába.
Elmegyünk egy sóra, hogy méregessük, hogy melyik rendszer szól jobban? Miért kell ez? Az az érzésem, hogy nem azért, hogy nekünk zenehallgatóknak, zeneszeretőknek jobb legyen, hanem azért hogy pörögjön a biznisz, hogy minél több pénzt hagyjanak az emberek az üzletekben a különböző újabbnál-újabb kütyükért, renszerekért, stb.
Szerintem sokkal etikusabb hozzáállás lenne az, ha csak olyan hangrendszereket hoznának forgalomba az ebben a bizniszben utazók, amik már önmagukban is képesek lennének a minden igényt kielégítő élvezetes zenehallgatásra, mindenféle különböző műfaji korlátok felállítása nélkül. De azt tapasztalom, hogy itt már nem ez a cél, hanem csak és kizárólag a fogyasztás felpörgetése. Tisztelep persze a kivételeknek.
Hogy a fenébe létezhet az, hogy egy sok százezres, milliós hangrendszeren, hi-fi-n nem esik jól meghallgatni egy bizonyos zenei stílust? Én ennyi pénzért elvárnám, hogy ne kelljen már kompromisszumokat kötnöm ilyen téren. Se nekem, se a családom többi tagjának, ha történetesen ők más zenei stílust kedvelnek, szeretnek hallgatni, vagy kipróbálni, stb.
Azt érzem, hogy rá akarnak venni bennünket arra, hogy már ne is a zenei művek szépségére csodálkozzunk rá, ne azok szépségében leljük meg az örömünket, hanem sokkal inkább arra koncentráljunk, hogy melyik motyó hangja a szebb, az élethűbb, a lenyűgözőbb, stb. (Most a farokméregetős árcédulázgatást már inkább meg sem említem.) Tehát már nem is az adott zenei művön, annak belső szépségén, kiválóságán van a hangsúly, hanem azon, hogy milyen eszközön szólal is az meg valójában. Szerintem ez már így szinte az elmebaj kategóriáját súrolja.
Remélem, hogy nem sértettem meg nagyon senkit sem ezen agymenésemmel, mert nem ilyen szándékkal követtem el azt, csak hát egyre felháborítóbbnak érzem azt a trendeket, ami a hi-fi iparban és akörül folyik.
Megmondom őszintén, hogy én egyre jobban kezdek haragudni az autók gyártóira, forgalmazóira, stb. Meg is mondom rögtön, hogy miért gondolok így rájuk. Azért, mert azt látom, hogy tudatosan belevisznek mindannyiunkat egy ilyen végeláthatatlan minél jobb autó hajkurászásába.
Elmegyünk egy egy autósóra, hogy méregessük, hogy melyik autó teljesít jobban? Miért kell ez? Az az érzésem, hogy nem azért, hogy nekünk autósoknak jobb legyen, hanem azért hogy pörögjön a biznisz, hogy minél több pénzt hagyjanak az emberek az üzletekben a különböző újabbnál-újabb autókért, kiegészítőkért stb.
Szerintem sokkal etikusabb hozzáállás lenne az, ha csak olyan autókat hoznának forgalomba az ebben a bizniszben utazók, amik már önmagukban is képesek lennének a minden igényt kielégítő élvezetes autózásra, mindenféle különböző használati korlátok felállítása nélkül. De azt tapasztalom, hogy itt már nem ez a cél, hanem csak és kizárólag a fogyasztás felpörgetése. Tisztelet persze a kivételeknek.
Hogy a fenébe létezhet az, hogy egy sok tízmilliós autót nem esik jól meghajtani egy bizonyos terepen? Én ennyi pénzért elvárnám, hogy ne kelljen már kompromisszumokat kötnöm ilyen téren. Se nekem, se a családom többi tagjának, ha történetesen ők másképp, más utakon szeretnének autózni, stb.
Azt érzem, hogy rá akarnak venni bennünket arra, hogy már ne is az autózás szabadságában leljük meg az örömünket, hanem sokkal inkább arra koncentráljunk, hogy melyik autó motorhangja a szebb, melyik nézz ki dögösebben, stb. (Most a farokméregetős árcédulázgatást már inkább meg sem említem.) Tehát már nem is az autózás kényelmén vagy a vezetési élményen van a hangsúly, hanem azon, hogy ezt milyen eszközzel érjük el. Szerintem ez már így szinte az elmebaj kategóriáját súrolja.
Remélem, hogy nem sértettem meg nagyon senkit sem ezen agymenésemmel, mert nem ilyen szándékkal követtem el azt, csak hát egyre felháborítóbbnak érzem azt a trendeket, ami az autó iparban és akörül folyik.
:D
Hifi kereskedői és forgalmazói oldalról nézve a bejegyzésem viccesnek hathat, való igaz. Könnyen kifigurázható. Mondjuk pl az okostelók piacán dúló jelenlegi helyzettel még hatékonyabban lehetett volna karikatúrát gyártani az általam felvázolt jelenségnek, de így se volt rossz.
Viszont, ha arról az oldalról is szemléljük egy kicsit a dolgokat, hogy kicsiny országunk hogyan is áll ma, hová is jutott, juttatták pl a zenei kulturálódás, kultúra fogyasztása területén, akkor már egyáltalán nem is annyira vicces ez a kialakult helyzet. Szerintem.
Teljesen világos az is, hogy hol is érdekli ma egy hifi kereskedőt, forgalmazót, a zenei kultúra honi helyzete, hiszen nála csak egy szempont számít úgy igazán és ez a pénztárgép minél intenzívebb csilingelése.
Én kérek elnézést, hogy nem felhőtlen az örömem a kialakult helyzettől!
A zenei kultúra helyzetéért felelőssé tenni egy hifi kereskedőt eléggé érdekes gondolat. Szerinted nekünk mégis milyen ráhatásunk van erre a területre? Maximum annyit tehetünk az ügy érdekében, hogy a hozzánk betérő vevőknek megpróbáljuk igényes zenékkel bemutatni a készülékeinket, de ha a tisztelt vevő Bachra vagy Mozartra csak fintorog, és inkább azt kéri. hogy tegyek be valamit a Pápai Jocitól (akinek a létezéséről sem tudtam, de állítólag ő egy nagy "sztár"), akkor mégis mit tehetnék?

Az írásod másik részét sem tudom hova tenni, azért született meg a szatirikus válaszon. Kapitalizmusban élünk, a gyártók és a kereskedők egymással versenyezve próbálják a vevők igényeit kielégíteni. Ez néha szül furcsa produktumokat is, de aki nem jó válaszokat ad a piaci kihívásokra, az gyorsan elbukik, ezt hívjuk a piac önszabályozásának.
Én éltem és hifiztem már abban a korban, amikor a hatalmon lévők úgy gondolták, ilyesmire nincs szükség, és majd ők felülről megtervezve megmondják mi kell népnek. Így történt, hogy akkoriban annyi volt a választási lehetőségünk, hogy Orion, Videoton vagy Beag, ezt kínálatot néha színezték a baráti csehszlovák és legyen elektronikai ipar "csúcstermékei". Szerintem azért a mostani helyzet összehasonlíthatatlanul jobb.

Végezetül pedig a pénztárgép csilingelése. Nekem ez a munkám, én ebből élek, ehhez profitot kell termelnem. 33 évvel a kapitalizmusra váltás után profit fogalom negatív kontextusba helyezése számomra elég furcsa. Gondolom te is élsz valamiből, fizeted a számlákat, eltartod a családod. Mindegy hogy vállalkozó vagy alkalmazott vagy, a jövedelmed profitból származik, még akkor is, ha valamilyen nonprofit területen dolgozol, csak akkor a mások által megtermelt profit befizetett adójából részesülsz.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”