Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Pontosan, ez az általam is korábban már itt is említett szomszéd szoba vagy nyitott ablak teszt kiindulási pontja is.
 
Igen, hihető élményben lehet részünk. Azonban ha elsétálunk az utcán egy bár előtt, ahonnan zene szűrődik ki, elég nagy biztonsággal meg tudjuk mondani, hogy élő produkcióról, vagy visszajátszásról van-e szó. Ez egy nagy talánya a hangtechnikának.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Anno a Pennával a westendes hifi shown számos alkalommal mutattunk élő zenét (gitár, hegedű) is a kiállítás részeként de soha nem próbáltuk meg a készített felvételeket az élő előadás után lejátszva bármilyen módon is hasonlitgatni.
 
Viszont hozzértő és megfelelően érzékeny hangosokkal csináltunk nem egy olyan hangosítást (még klasszikus zenéhez szabadtéren is) ahol az esemény után többen odajöttek megköszönni, hogy nem volt hangosítás, nem csak a már említett Wynton Marsalis 2009-es koncerten. 
 
A legnagyobb baj a hangosítással általában az, hogy HANGOS!!!. Pedig csak arra törekedve, hogy úgy szóljon egységesen mindenütt, ahogy az első pár sorban szól, igen jó hangot lehet csinálni tisztán akusztikus hangszerekhez is.
 

Szerintem zseniálisan szól a videón a AN rendszer még az élő hangszer mellett is. Ha nem tévedek, ajkamici ezt akarta megosztani velünk.
Volt alkalmam párszor egymás mellett hallani nívós Hifi rendszert és élőzenét hangosítás nélkül - ott köszönő viszonyban sem volt a rendszerek megszólalása hangszerekéhez. Részben gondolok itt az ominózus pár évvel ezelőtti Rezső show-ra, ahol egy hegedűművész játékával demóztak.


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Csak azt , hogy egy jól hangzó egységes rendszer ( itt pl AN ) mellé lehet merszünk egy elő hangszert is megprobálni . Volt ilyen Heed Huszti Zsoltéknál is.
A hangszer valós dinamikáját és felharmonikusait természetesen messze nem tudja hozni , de egész egész kellemesen megközelíti ,már képesek vagyunk hinni neki

Igen, hihető élményben lehet részünk. Azonban ha elsétálunk az utcán egy bár előtt, ahonnan zene szűrődik ki, elég nagy biztonsággal meg tudjuk mondani, hogy élő produkcióról, vagy visszajátszásról van-e szó. Ez egy nagy talánya a hangtechnikának.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5285336/
 
Egy igen gondos, kettős vaktesztet, EEG validációs eszközként használó tesztsorozaton alapuló tanulmány, japános precizitással, amiben sok itt is folyó beszélgetéshez található muníció.

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Csak azt , hogy egy jól hangzó egységes rendszer ( itt pl AN ) mellé lehet merszünk egy elő hangszert is megprobálni . Volt ilyen Heed Huszti Zsoltéknál is.
A hangszer valós dinamikáját és felharmonikusait természetesen messze nem tudja hozni , de egész egész kellemesen megközelíti ,már képesek vagyunk hinni neki
 
Inkább megkérdezem, mielőtt félreérteném... A videóval mit szerettél volna demonstrálni?
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Töki »


Inkább megkérdezem, mielőtt félreérteném... A videóval mit szerettél volna demonstrálni?
Szerintem zseniálisan szól a videón a AN rendszer még az élő hangszer mellett is. Ha nem tévedek, ajkamici ezt akarta megosztani velünk.
Volt alkalmam párszor egymás mellett hallani nívós Hifi rendszert és élőzenét hangosítás nélkül - ott köszönő viszonyban sem volt a rendszerek megszólalása hangszerekéhez. Részben gondolok itt az ominózus pár évvel ezelőtti Rezső show-ra, ahol egy hegedűművész játékával demóztak.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Mindent szentnek maga felé hajlik a keze
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Erősen reklám szagú a levegő. Bocsi, de a beillesztett levél hogyan kapcsolódik a tárgyhoz?
.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »


Azért nem árt szembenézni az igazsággal. Jobb, ha tudjuk mi jut el az élő zenéből hozzánk, készülékeken, kábeleken, hangszórókon keresztül.
 
Persze semmivel se jobb a koncert hang, sőt. Tisztelet a kivételnek.
 
Persze csalóka ilyen tesztet videon hallgatni. Egyszer volt nálam egy görög gitár művész a magyar feleségével XLR kábelt tesztelni. Elhoztak egy koncert gitárt és a nő játszott azon a szobában. Döbbenetes élmény volt az a hang.


Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Saughassy »


Azt nem igazán értem, hogy értéktől függetlenül miért kell bármilyen rendszert is demòzni, úgy hogy az akusztikára egy fillért sem költöttek....
Nekem is felszaladt a szemöldököm, de hát kik vagyunk mi, hogy megszakertsuk.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: K P »



hmm lehet csak fáradt voltam,de sok köze nem volt a vonós hanghoz...
Az még nálam is jobban szól, pedig hol vagyok én még az AN-től.
 
Majd meghallgatom mégegyszer, melo után csak fáradt az ember idegrendszere.....

Azt nem igazán értem, hogy értéktől függetlenül miért kell bármilyen rendszert is demòzni, úgy hogy az akusztikára egy fillért sem költöttek....

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


2:15 től 
Inkább megkérdezem, mielőtt félreérteném... A videóval mit szerettél volna demonstrálni?

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »


Mi a bajod vele?
hmm lehet csak fáradt voltam,de sok köze nem volt a vonós hanghoz...  
Az még nálam is jobban szól, pedig hol vagyok én még az AN-től.
 
Majd meghallgatom mégegyszer, melo után csak fáradt az ember idegrendszere.....
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


na most kiábrándultam az Audi Note-ból... pedig 20 éve imádom azon nőttem föl.
Mi a bajod vele?
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Félig hifis cikk A hangosság uralma a zenében
Amikor szembesülünk a nem is olyan megoldhatatlan gordiuszi masnival... jól esett, köszönöm!

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »




 
Félig hifis cikk
A hangosság uralma a zenében

Halkan mondom, hogy az egyik legnépszerűbb, legtöbbet megosztott és olvasott írás a Zsolt Audio 'fészbúk' oldalán!  

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »



Nagyon érdekes írás, sok hasznos gondolattal. Én egy valamivel vitatkoznék: azzal, hogy szerintem nincs jó zene. Illetve nagyon sokféle jó zene van. Mindenkinek az, ami akkor épp kell a lelkének. Van akinek a fülhallgatóból kidübörgő metal, van akinek Simándy-tól a Hazám, hazám sokezredszer.
 
Talán egy zene van, ami sokaknak jó: a csend.

 
Normál működésünkhöz szükséges a nem-csend. Aki ült már süketszobában, az tudja,  hogy amire azt mondjuk, hogy csend, az messze nem az.
Nem véletlen írtam,, hogy a Barokk után törés van; innentől óriási a keveredés, hogy egyáltalán mit nevezünk jó meg nemjó zenének. Kategóriák nélkül amúgy semmilyen rendszer nem áll meg a lábán.
 
A természet és zene kapcsolata a régi korokban triviális volt. Nem a tisztáson való üldögélésre gondolok, attól kicsit bonyolultabb a helyzet. Hanem az akkori kozmológia szerinti szférákra, azok forgásaira és súrlódásaira, az így kialakult skálákról és hangközökről, amelyek némi túlzással az összes későbbi zene harmóniaépítési szabályaiban visszaköszönnek.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: venomer »


Baromságnak nem mondom, inkább a naivitás szót használnám. Még egy erősen puritán hangfelvétel hangzása is függ a használt mikrofon fajtájától, elhelyezésétől, ráadásul a mikrofonok nem pont úgy "hallanak", mint az ember, ezért a visszajátszott anyag soha nem fog pont úgy megszólalni, mint az élő műsor. Ennek ellenére persze léteznek erősen valósághű felvételek, de ezeket azért nem otthoni körülmények között hozták össze.
Visszatérő gondolatom, hogy a mikrofon nem okos (vagy mi vagyunk túlságosan azok). Talán sima, környezeti zajok felvételénél ez még jobban is kiütközik, mint agyonfigyelt, agyoneszközölt zenei rögzítés esetén. Ami hangerő-változás az embernek exponenciális az a valóságban lineáris volt vagy fordítva. A háttérzörejek is könnyen előtérbe kerülhetnek visszahallgatáskor, nem is biztos, hogy közelség vagy távolság okán, de a hallgató felfogásában prekoncepcióval élhet: x-nek vagy y-nak hangosabbnak kell lennie a "törvényszerűségek" szerint. Innentől kezdve és innen megközelítve hol az igazság? A senki által meg nem hallgatott, kidőlő fa hangjának szól a remaster, a sok ügyködés vagy a végtelenül szubjektív embernek? Azon belül is melyiknek.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: venomer »


Az a baj a csenddel, hogy nincs. Amint halkul valami meghallok mást, és lehet, hogy az sokkal idegesítőbb zaj, hiába halkabb ) 
Ennek kiszűrésére szolgál a pontszerű (visszahúzódott) tudati állapot elérése, meditációval. Nincsenek gondolatok vagy érzések, csupán a kiterjedés nélküli elméd létezése a "műsor". Paradoxnak tűnhet, de van benne ráció. Nem könyvek pátoszos hasábjaiból merítem ezeket a szavakat, hanem megtapasztaltam. Amiről írsz, mikor egyik tényező helyébe jön a másik zavaró tényező vég nélkül, abból alapvetően kétfajta kiút van: a fenti és a zene/bármilyen önkívületi cselekmény, kinél mi.
 
Ehhez kapcsolnám a felfogást a létezésről (önmagunkéről elsősorban, hiszen magunkat nem tudjuk megkerülni a világ szemlélésekor sem, hiába szeretjük ezt hinni). Van az az állapot, mikor a színpadon zenélőkről érezzük, ők is magukról, hogy csak csatornái valami fentebbinek, keresztüláramlik rajtuk a zene. Ez szintén szirupos hülyeségnek tűnhet kívülről, de aki megélte már, általában a létezés tetejének titulálja, de minimum dobogós létmegélésnek. Ez a tapasztalás segíthet háttérbe szorítani az egót szerintem. S rögtön kint vagy az ördögi körből. Akik ezen állapotoknak nem birtokosai, legalább időlegesen, azok szörnyedelmes pótcselekvésekbe hajszolják magukat és társaik.
 
Magam részéről zaj fronton csak ellenfázisokban gondolkodhatom, fülcsengés boldogít ugyanis. Bizonyos értelemben nem különbözik ez az emberi alap sajátosságtól (sosem jó semmi, mindig jön egy újabb zaj), mégsem ajánlom hosszútávon kipróbálásra senkinek. Keblemre ölelem 2, mindörökké barátaim a rózsazajt és a fehérzajt.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »



Kimégy a Természetbe...leülsz egy tisztás közepére és hallgatod a Természetet.....
 
Legszebb Zene...

 



Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1161
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 540

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: meridián »


Kimégy a Természetbe...leülsz egy tisztás közepére és hallgatod a Természetet.....
 
Legszebb Zene...
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Számomra a csend nem zene. Annak "fűszere" viszont lehet. Nagy élmény, amikor a rendszer nagy hangerőn is képes elnémulni, és itt nem a stop gomb lenyomására gondolok.
.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »



 
Talán egy zene van, ami sokaknak jó: a csend.

 
Az a baj a csenddel, hogy nincs. Amint halkul valami meghallok mást, és lehet, hogy az sokkal idegesítőbb zaj, hiába halkabb ) 
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »


Nagyon érdekes írás, sok hasznos gondolattal. Én egy valamivel vitatkoznék: azzal, hogy szerintem nincs jó zene. Illetve nagyon sokféle jó zene van. Mindenkinek az, ami akkor épp kell a lelkének. Van akinek a fülhallgatóból kidübörgő metal, van akinek Simándy-tól a Hazám, hazám sokezredszer.
 
Talán egy zene van, ami sokaknak jó: a csend.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »




 
Félig hifis cikk
A hangosság uralma a zenében

 
Egy chef-d'oeuvre. 

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”