Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

fülelek írta:
2024.03.21., csüt. 20:26
Ez az elhelyezés nagyon rossz példa, készülékektől függetlenül.
:smile51: :smile30:
;peace;
már ami a videón van? Így voltak letéve a dolgok. a tulaj óhaja szent. ha Neki így jó... akkor így állítottuk be :rolleyes: így is nagyjából olyan hangot produkált, ami a dobozt kb 2 millás ársavba pozícionálná, de hallottam roszabbat 6-ért is (bár, ahogy elgurult a hifigyártók gyógyszere, lassan a 6mill doboz már nem is számít drágának :D )
gondoltam rá. hogy elhozom az egyik pár(a)t, de olyan mocskos nehéz, nem volt kedvem cipekedni már este 9kor. De van még benne potenciál, bár a kis ANT elemtronikákkal is olyan produkciót nyújt. ahogy a blogon írtam, ha most kezdeném, vennék egy ilyen szettet és a többit elinnám :cheers1:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Shimano írta:
2024.03.21., csüt. 12:36
Köszi,gyorsan ránéztem kajaszünetben,és streamelhetők derék módon ugyan ott a műsorok,de a teljes meccset nem találtam,csak összefoglaló videókat.
Majd este még ránézek.
Bocsi, akkor csak még annyit: ott van egy 3 órás felvétel fel- és levezető riportokkal, csak keresni kell. Először nekem is csak az összefoglaló jött elő.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ez az elhelyezés nagyon rossz példa, készülékektől függetlenül.
:smile51: :smile30:
;peace;

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

asebestyen írta:
2024.03.21., csüt. 14:42
Uraim, ez már nagyon messzire ment a HiFi-től... Létezik általános Csevegő is. :rolleyes:
Egy kis hifi, amin én is meglepődtem...

szóltam időben....

http://halfnote.hu/blogs/revox/barki-haverja-rlc-206h


youtu.be/gntEhfcL8TA
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

asebestyen írta:
2024.03.21., csüt. 14:42
Uraim, ez már nagyon messzire ment a HiFi-től... Létezik általános Csevegő is. :rolleyes:
Igaz... :smile53:

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

asebestyen írta:
2024.03.21., csüt. 14:42
Uraim, ez már nagyon messzire ment a HiFi-től... Létezik általános Csevegő is. :rolleyes:
Ez teljesen jogos!
Én próbáltam a felé terelni tegnap a témát, hogy a tv szolgáltatások általában milyen hangfelbontással, formátummal bírnak, mert erről vajmi keveset lehet tudni, de erre senki sem "harapott" rá.
A képfelbontásban általában megy a számháború, de a hangsávokról, felbontásról semmi info, erről én semmit sem tudtam kideríteni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Uraim, ez már nagyon messzire ment a HiFi-től... Létezik általános Csevegő is. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

pali923 írta:
2024.03.21., csüt. 11:54
zoli73 írta:
2024.03.21., csüt. 10:39
A legtöbb, amit tévében nézek, azok a sportközvetítések, ezeket nézni csak élőben érdemes, így ehhez például kell a tv adás, erre sajnos nincs más megoldás.
Az én kisfiam minden esetre vidáman nézi az NFL és az NHL meccseket streamről, tv nélkül. Igaz, jó nagy monitorja van, 2 is.
Szóval van élet a tv-n túl is, legfeljebb nem nálunk. Pár éve még olyan tervekről is hallottam, hogy digitális tv-közvetítések lesznek nagyon sok kamerával, és akár kedvenként váltogathatod a kamerákat, amelyikről nézni akarod. Aztán egy ideje nem hallok ilyenről.
Na, szinte ez az egyetlen, az NFL, amit az én fiam is rendszeresen néz a tévében, mást nem igazán. Nála a tv a motitor is egyben.
Ezt a többkamerás nézetből felvett műsort, már én is hallottam, mint ígéret, de lehet az is marad.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2024.03.21., csüt. 11:31
zoli73 írta:
2024.03.21., csüt. 10:39
tottyi írta:
2024.03.21., csüt. 10:23


A mai vilagban a reklamok kozott adnak filmet, nehol a reklam hosszabb mint a ketto reklam kozott leadott filmreszlet, ezt csak tablet vagy mobil hasznalataval lehet nezni. En csak evesnel kapcsolok normal tv adast egyebkent csak letoltott filmeket nezek vegig.
Igen, ennyi reklám között nagyon idegesítő tévézni, filmet e miatt szinte soha nem nézek. Ha mégis, akkor annak nagyon jónak kell lennie, hogy kiszenvedjem. A legtöbb, amit tévében nézek, azok a sportközvetítések, ezeket nézni csak élőben érdemes, így ehhez például kell a tv adás, erre sajnos nincs más megoldás.
A hajlított kijelzőről már leszoktak a gyártók.

Érdekes megfigyelni, mennyire mindenki a saját szokásai rabja.
Az is egy szokás, hogy a hosszú reklámok miatt nézhetetlen filmeken nyüglődik valaki, és inkább nem is nézi, annyira idegesítik a reklámok. Nyilván engem is. :smile51:
És az is egy szokás - pont a fentiek miatt - hogy felveszek MINDENT, amiről tudom, hogy meg akarom nézni. Mikor sorra kerülnek, a reklámokat átpörgetem/átugrom.
Sorozatokat programozok be, vagy a műsorújságból böngésszük ki előre, ami érdekes lehet. / Vonatos útifilmek, természetfilmek, dokumentumfilmek... /
Szokott is egy kis vita lenni, hogy a '40 - es évek beli FF Magyar filmek és a dél-Európai limonádék foglalják -e a több helyet, vagy az én Thriller, Krimi, Sci-Fi filmjeim... :D
A felvételi lehetőség nélkül biztos a negyedét sem tévéznénk, akinek adott ez a technikai háttér, annak csak ajánlani tudom, érdemes kihasználni. :smile32:
Nyilván való, hogy mindenki a saját szokásai alapján ítéli meg a kérdést, ez szerintem természetes. A hifi/zenehallgatás témájában is ugyanígy járunk el, szubjektumok alapján alakitjuk a dolgainkat.
Részemről azért nem vagyok akkora tv fan, hogy műsorújságból készítsem fel magamat a néznivalóra, felvegyem a műsort, hogy nehogy lemaradjak valamiről. Egyedül a sportközvetítések időpontját követem figyelemmel, más nem zavar, ha netán lemaradnék róla, szinte minden pótolható.
Számtalanszor volt már olyan, hogy véletlenül szembejött valami film a téveben, amit már régen láttam és szívesen nézném(néznénk), akkor ha megvan, előkeresem dvd-n, blu-ray-en, vagy ha nincs meg, és még nem láttam, akkor a feleségem rend szerint talál valami online hozzáférést, ahol reklámok nélkül meg tudjuk nézni.
Sporton kívül nagyon szeretem az ismeretterjesztő csatornákat nézni még, mást nem nagyon.
Például a hírműsorokat szándékosan kerülöm, a magas szintű elfogultság miatt.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »

pali923 írta:
2024.03.21., csüt. 08:32
Shimano írta:
2024.03.20., szer. 20:16
Tényleg nem értem hogy mi az oka,de ez baromi bosszantó.Pl most a portugál magyar kézi meccset sem tudtam megnézni,mert az élő közvetítésről lemaradtam,később meg hajnalban,napközben volt ismételve,akkor meg vagy alszom,vagy melózok,pedig az nagyon érdekelt volna.
A mediaklikk.hu oldalon (ha igaz) 14 napig bármilyen királyi rádió- és tv-műsort meg lehet nézni/hallgatni utólag is. A tv-re meg valahogy rá lehet varázsolni ezer módon is manapság, ha erre van igény.

Az viszont biztos, hogy nem így kéne ennek működnie a 21. században. Valamit ki kéne találni a szolgáltatóknak, ha a fiatalokat vissza akarják csábítani a tv elé. Egyik fiamnak sincs tv-je, és igényük sincsen rá. Pedig ők már a 30-as korosztályhoz tartoznak, és a fiatalabbak még inkább így vannak ezzel. Az meg más kérdés, hogy 60-asként 2 adót nézünk, (ha egyáltalán bekapcsoljuk) - egyiken sincs reklám, azoktól falra mászok.
Köszi,gyorsan ránéztem kajaszünetben,és streamelhetők derék módon ugyan ott a műsorok,de a teljes meccset nem találtam,csak összefoglaló videókat.
Majd este még ránézek.

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

zoli73 írta:
2024.03.21., csüt. 10:39
A legtöbb, amit tévében nézek, azok a sportközvetítések, ezeket nézni csak élőben érdemes, így ehhez például kell a tv adás, erre sajnos nincs más megoldás.
Az én kisfiam minden esetre vidáman nézi az NFL és az NHL meccseket streamről, tv nélkül. Igaz, jó nagy monitorja van, 2 is.
Szóval van élet a tv-n túl is, legfeljebb nem nálunk. Pár éve még olyan tervekről is hallottam, hogy digitális tv-közvetítések lesznek nagyon sok kamerával, és akár kedvenként váltogathatod a kamerákat, amelyikről nézni akarod. Aztán egy ideje nem hallok ilyenről.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2024.03.21., csüt. 10:39
tottyi írta:
2024.03.21., csüt. 10:23
pali923 írta:
2024.03.21., csüt. 09:59

... Én sem bírom elviselni a sok reklámot. Egyszer mértem is, hogy hány percenként mennyi reklám van, rettenetes az arány. Egy másfél órás filmre 2,5-3 órát nem vagyok hajlandó áldozni, inkább letöltöm, vagy bármi.

A TV-készülékek meg fejlődnek, de nem vagyok benne biztos, hogy jó az irány. Egyre nagyobb a felbontás, hajlított kijelző, meg hasonlók, ez megy a gyártóknak.
A mai vilagban a reklamok kozott adnak filmet, nehol a reklam hosszabb mint a ketto reklam kozott leadott filmreszlet, ezt csak tablet vagy mobil hasznalataval lehet nezni. En csak evesnel kapcsolok normal tv adast egyebkent csak letoltott filmeket nezek vegig.
Igen, ennyi reklám között nagyon idegesítő tévézni, filmet e miatt szinte soha nem nézek. Ha mégis, akkor annak nagyon jónak kell lennie, hogy kiszenvedjem. A legtöbb, amit tévében nézek, azok a sportközvetítések, ezeket nézni csak élőben érdemes, így ehhez például kell a tv adás, erre sajnos nincs más megoldás.
A hajlított kijelzőről már leszoktak a gyártók.

Érdekes megfigyelni, mennyire mindenki a saját szokásai rabja.
Az is egy szokás, hogy a hosszú reklámok miatt nézhetetlen filmeken nyüglődik valaki, és inkább nem is nézi, annyira idegesítik a reklámok. Nyilván engem is. :smile51:
És az is egy szokás - pont a fentiek miatt - hogy felveszek MINDENT, amiről tudom, hogy meg akarom nézni. Mikor sorra kerülnek, a reklámokat átpörgetem/átugrom.
Sorozatokat programozok be, vagy a műsorújságból böngésszük ki előre, ami érdekes lehet. / Vonatos útifilmek, természetfilmek, dokumentumfilmek... /
Szokott is egy kis vita lenni, hogy a '40 - es évek beli FF Magyar filmek és a dél-Európai limonádék foglalják -e a több helyet, vagy az én Thriller, Krimi, Sci-Fi filmjeim... :D
A felvételi lehetőség nélkül biztos a negyedét sem tévéznénk, akinek adott ez a technikai háttér, annak csak ajánlani tudom, érdemes kihasználni. :smile32:

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

ZolaBA írta:
2024.03.21., csüt. 04:58

Hihetetlen hova jut a világ, köszönjük Feri!
Várd ki a végét...
((( Hogy, mit értek érdemi különbségen az majd egy másik poszt témája lesz. )))

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

tottyi írta:
2024.03.21., csüt. 10:23
pali923 írta:
2024.03.21., csüt. 09:59
zoli73 írta:
2024.03.21., csüt. 09:16
Érdekes az is, hogy a tv-k hatalmas fejlődésen mentek át, és a fejlődés ma is tovább tart, ennek ellenére a tévézés hanyatlik.
Igen, a hagyományos tv-zés hanyatlik. Bár ha statisztikákról olvasok, mindig elhűlök, hogy egy átlag magyar (és gondolom, más is) mennyi időt tölt előtte. Én sem bírom elviselni a sok reklámot. Egyszer mértem is, hogy hány percenként mennyi reklám van, rettenetes az arány. Egy másfél órás filmre 2,5-3 órát nem vagyok hajlandó áldozni, inkább letöltöm, vagy bármi.

A TV-készülékek meg fejlődnek, de nem vagyok benne biztos, hogy jó az irány. Egyre nagyobb a felbontás, hajlított kijelző, meg hasonlók, ez megy a gyártóknak. Az "okosodást" kéne inkább erőltetni szerintem, hogy a tv csak egy megjelenítő legyen, amiben minél több minden könnyen hozzáférhetően meg tudjon jelenni, felvétel és egyéb szolgáltatások, egyebek. No meg a tv-szolgáltatóknak is ki kéne valamit találni, ha élni akarnak.
A mai vilagban a reklamok kozott adnak filmet, nehol a reklam hosszabb mint a ketto reklam kozott leadott filmreszlet, ezt csak tablet vagy mobil hasznalataval lehet nezni. En csak evesnel kapcsolok normal tv adast egyebkent csak letoltott filmeket nezek vegig.
Igen, ennyi reklám között nagyon idegesítő tévézni, filmet e miatt szinte soha nem nézek. Ha mégis, akkor annak nagyon jónak kell lennie, hogy kiszenvedjem. A legtöbb, amit tévében nézek, azok a sportközvetítések, ezeket nézni csak élőben érdemes, így ehhez például kell a tv adás, erre sajnos nincs más megoldás.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tottyi »

pali923 írta:
2024.03.21., csüt. 09:59
zoli73 írta:
2024.03.21., csüt. 09:16
Érdekes az is, hogy a tv-k hatalmas fejlődésen mentek át, és a fejlődés ma is tovább tart, ennek ellenére a tévézés hanyatlik.
Igen, a hagyományos tv-zés hanyatlik. Bár ha statisztikákról olvasok, mindig elhűlök, hogy egy átlag magyar (és gondolom, más is) mennyi időt tölt előtte. Én sem bírom elviselni a sok reklámot. Egyszer mértem is, hogy hány percenként mennyi reklám van, rettenetes az arány. Egy másfél órás filmre 2,5-3 órát nem vagyok hajlandó áldozni, inkább letöltöm, vagy bármi.

A TV-készülékek meg fejlődnek, de nem vagyok benne biztos, hogy jó az irány. Egyre nagyobb a felbontás, hajlított kijelző, meg hasonlók, ez megy a gyártóknak. Az "okosodást" kéne inkább erőltetni szerintem, hogy a tv csak egy megjelenítő legyen, amiben minél több minden könnyen hozzáférhetően meg tudjon jelenni, felvétel és egyéb szolgáltatások, egyebek. No meg a tv-szolgáltatóknak is ki kéne valamit találni, ha élni akarnak.
A mai vilagban a reklamok kozott adnak filmet, nehol a reklam hosszabb mint a ketto reklam kozott leadott filmreszlet, ezt csak tablet vagy mobil hasznalataval lehet nezni. En csak evesnel kapcsolok normal tv adast egyebkent csak letoltott filmeket nezek vegig.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

zoli73 írta:
2024.03.21., csüt. 09:16
Érdekes az is, hogy a tv-k hatalmas fejlődésen mentek át, és a fejlődés ma is tovább tart, ennek ellenére a tévézés hanyatlik.
Igen, a hagyományos tv-zés hanyatlik. Bár ha statisztikákról olvasok, mindig elhűlök, hogy egy átlag magyar (és gondolom, más is) mennyi időt tölt előtte. Én sem bírom elviselni a sok reklámot. Egyszer mértem is, hogy hány percenként mennyi reklám van, rettenetes az arány. Egy másfél órás filmre 2,5-3 órát nem vagyok hajlandó áldozni, inkább letöltöm, vagy bármi.

A TV-készülékek meg fejlődnek, de nem vagyok benne biztos, hogy jó az irány. Egyre nagyobb a felbontás, hajlított kijelző, meg hasonlók, ez megy a gyártóknak. Az "okosodást" kéne inkább erőltetni szerintem, hogy a tv csak egy megjelenítő legyen, amiben minél több minden könnyen hozzáférhetően meg tudjon jelenni, felvétel és egyéb szolgáltatások, egyebek. No meg a tv-szolgáltatóknak is ki kéne valamit találni, ha élni akarnak.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

pali923 írta:
2024.03.21., csüt. 08:32
Shimano írta:
2024.03.20., szer. 20:16
Tényleg nem értem hogy mi az oka,de ez baromi bosszantó.Pl most a portugál magyar kézi meccset sem tudtam megnézni,mert az élő közvetítésről lemaradtam,később meg hajnalban,napközben volt ismételve,akkor meg vagy alszom,vagy melózok,pedig az nagyon érdekelt volna.
A mediaklikk.hu oldalon (ha igaz) 14 napig bármilyen királyi rádió- és tv-műsort meg lehet nézni/hallgatni utólag is. A tv-re meg valahogy rá lehet varázsolni ezer módon is manapság, ha erre van igény.

Az viszont biztos, hogy nem így kéne ennek működnie a 21. században. Valamit ki kéne találni a szolgáltatóknak, ha a fiatalokat vissza akarják csábítani a tv elé. Egyik fiamnak sincs tv-je, és igényük sincsen rá. Pedig ők már a 30-as korosztályhoz tartoznak, és a fiatalabbak még inkább így vannak ezzel. Az meg más kérdés, hogy 60-asként 2 adót nézünk, (ha egyáltalán bekapcsoljuk) - egyiken sincs reklám, azoktól falra mászok.
Igen, valahogy én is azt érzem, hogy a tv szolgáltatók nem támogatják a fejlődést. Ezek a szolgaltatók által biztosított set top boxok lebutitják, ledegradálják a tv-k tudását. E miatt, a tv-k tudását, szolgáltatásait csak korlátozottan lehet kihasználni.
A generációkról. Az én fiam 16 éves, van külön tv-je, de szinte soha nem nézi, a fő funkciója, hogy az Xbox monitora legyen. Elmondása szerint, "a tv-ben sok hülyeség megy, meg reklámok, azokra senki sem kiváncsi". Amit tudni akar, azt megszerzi más forrásból, megvan tv nélkül. Nagy ritkán csatlakozik hozzánk a nappaliba, de ez tényleg ritka eaet.
A reklám kérdése is érdekes, ma már annyira agresszíven nyomulnak, hogy alig szabadulhatunk tőlük.
Igen, van lehetőség különböző streaming csatornákra előfizetni, amiken nem kell reklámokat nézni, de ezek plusz pénzbe kerülnek. Magyarán megfizetjük, hogy ne kelljen reklámokat nézni, így vagy úgy, de megrövidítenek.
Az apósoméknak van két ilyen stream csatorna előfizetésük, így van belelátásom a műsorukba.
Mivel Ők nyugdíjasok, sok időt töltenek tv nézéssel, és elégedettek a kínálattal, de nekem például érdektelenek az ott futó, saját készítésű sorozatok, amik ráadásul a műsor nagy részét képezik.
Nem tudom a televíziózás merre tart, de egyre kevesebb az igény rá, a múlt héten nálunk járt szolgaltató/szerelő is ezt erősítette meg. Elmondása szerint, hetente több lemondás fut be.
Érdekes az is, hogy a tv-k hatalmas fejlődésen menntek át, és a fejlődés ma is tovább tart, ennek ellenére a tévézés hanyatlik.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Shimano írta:
2024.03.20., szer. 20:16
Tényleg nem értem hogy mi az oka,de ez baromi bosszantó.Pl most a portugál magyar kézi meccset sem tudtam megnézni,mert az élő közvetítésről lemaradtam,később meg hajnalban,napközben volt ismételve,akkor meg vagy alszom,vagy melózok,pedig az nagyon érdekelt volna.
A mediaklikk.hu oldalon (ha igaz) 14 napig bármilyen királyi rádió- és tv-műsort meg lehet nézni/hallgatni utólag is. A tv-re meg valahogy rá lehet varázsolni ezer módon is manapság, ha erre van igény.

Az viszont biztos, hogy nem így kéne ennek működnie a 21. században. Valamit ki kéne találni a szolgáltatóknak, ha a fiatalokat vissza akarják csábítani a tv elé. Egyik fiamnak sincs tv-je, és igényük sincsen rá. Pedig ők már a 30-as korosztályhoz tartoznak, és a fiatalabbak még inkább így vannak ezzel. Az meg más kérdés, hogy 60-asként 2 adót nézünk, (ha egyáltalán bekapcsoljuk) - egyiken sincs reklám, azoktól falra mászok.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Lajos1966 írta:
2024.03.21., csüt. 01:23

Igen,a te tv-d gyakorlatilag csak megjelenítőként funkcionál.A lehető legrosszabb opció.Nincs alternatívád semmire.
Milyen alternatívákra gondolsz, amik nincsenek ? gondolkodik.gif
A Telekomos IP tévétől függetlenül az okos tévék minden szolgáltatása elérhető.
YouTube, Netflix, Disney+, Prime Video, Amazon Original...

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

ez volt már?
Van-e a streaming szolgáltatásoknak “hangja”? szerző: Koscso Ferenc
https://mediaengineering.medium.com/van ... 82ed8cf701

Önkényesen kiemelek egy részt:

"Következtetésem:
— a streaming szolgáltatásoknak (beleértve a terheléselosztásukat és az otthoni audiorendszer hálózati kártyájához vezető informatikai átviteli útvonalat) nem szabadna “hangot” adniuk: nem lehet saját hangjuk."


Hihetetlen hova jut a világ, köszönjük Feri!
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Lajos1966
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2008.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 21

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Lajos1966 »

Rock60 írta:
2024.03.20., szer. 22:37
A Telekomos boxon jön az összes sportadó - Aréna, M4Sport, Sport1, Sport2, Eurosport, Eurosport2, meg amit kihagytam. :D
Bármelyiket fel lehet venni, bármeddig megtartható bármilyen felvétel amíg ráfér. :smile53:
A box melegszik, sokat fogyaszt, tápkábel kell az analóg tápegységébe és kurva jól szól.

Kipróbáltam a TV felvevőképességét egy pendrive-al, egyáltalán nem működik az esetemben.
Talán azért, mert csak monitor szerepet tölt be ebben a setupban. gondolkodik.gif
Igen,a te tv-d gyakorlatilag csak megjelenítőként funkcionál.A lehető legrosszabb opció.Nincs alternatívád semmire.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

A Telekomos boxon jön az összes sportadó - Aréna, M4Sport, Sport1, Sport2, Eurosport, Eurosport2, meg amit kihagytam. :D
Bármelyiket fel lehet venni, bármeddig megtartható bármilyen felvétel amíg ráfér. :smile53:
A box melegszik, sokat fogyaszt, tápkábel kell az analóg tápegységébe és kurva jól szól.

Kipróbáltam a TV felvevőképességét egy pendrive-al, egyáltalán nem működik az esetemben.
Talán azért, mert csak monitor szerepet tölt be ebben a setupban. gondolkodik.gif

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Shimano írta:
2024.03.20., szer. 20:16
Aszpirin írta:
2024.03.20., szer. 17:46
Shimano írta:
2024.03.20., szer. 16:56
Nem tudom milyen megfontolásból teszik ezt,de b@szódjanak meg. :smile30:
Én úgy sejtem - bár biztosan nem tudom-, hogy ezt a közvetítési jogot biztosító szerződésük írja elő, és ha úgy van, akkor nem feltétlenül őket kell szidni.
Szerintem meg nem,és én szidom is őket minden feltét formában . :D .Semmit sem lehet rögzíteni,felvenni az m4 sport műsoraiból azzal a vacak vodás boxal amit felénk adnak.Minden más csatornán működik a visszanéző,plusz a felvételi lehetőség is,kivéve az m4 sportot.Nem hinném hogy ami a többi sport csatornának engedélyezett,az az m4-nek csak azért is nem.
Tényleg nem értem hogy mi az oka,de ez baromi bosszantó.Pl most a portugál magyar kézi meccset sem tudtam megnézni,mert az élő közvetítésről lemaradtam,később meg hajnalban,napközben volt ismételve,akkor meg vagy alszom,vagy melózok,pedig az nagyon érdekelt volna.
Nekem nincs ,,boxom" csak média kártya a TV CI csatlakozójába dugva. Bármit, bármelyik adóról (programozva is!) tudok felvenni, lejátszani egy 250 Gb-s pendrájv-val. És nem fogyaszt külön áramot a ,,box" .
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Aszpirin írta:
2024.03.20., szer. 17:46
Shimano írta:
2024.03.20., szer. 16:56
Nem tudom milyen megfontolásból teszik ezt,de b@szódjanak meg. :smile30:
Én úgy sejtem - bár biztosan nem tudom-, hogy ezt a közvetítési jogot biztosító szerződésük írja elő, és ha úgy van, akkor nem feltétlenül őket kell szidni.
Szerintem meg nem,és én szidom is őket minden feltét formában . :D .Semmit sem lehet rögzíteni,felvenni az m4 sport műsoraiból azzal a vacak vodás boxal amit felénk adnak.Minden más csatornán működik a visszanéző,plusz a felvételi lehetőség is,kivéve az m4 sportot.Nem hinném hogy ami a többi sport csatornának engedélyezett,az az m4-nek csak azért is nem.
Tényleg nem értem hogy mi az oka,de ez baromi bosszantó.Pl most a portugál magyar kézi meccset sem tudtam megnézni,mert az élő közvetítésről lemaradtam,később meg hajnalban,napközben volt ismételve,akkor meg vagy alszom,vagy melózok,pedig az nagyon érdekelt volna.

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 55

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

Rock60 írta:
2024.03.20., szer. 14:38
white-tiger írta:
2024.03.20., szer. 14:08

Okos tv usb bemenetre vinyo, és már vehetsz is rá, aztán vissza nézheted. Évek óta így használom az LG-t filmnézésre…
Ha a műsor a szolgáltató általi boxon keresztül jön, akkor is tudok felvenni külső eszközre, mondjuk egy Terrás bigyóra ? Ebben biztos vagy ?
Nekem itt nincs box, csak digis router van, az választja szét az optikai jelet utp-re és koax ra,
ami megy a tv-be.
Így itt gond nélkül megy ahogy leírtam. M4sportot is lehet felvenni. Persze a retekklub és a tetű2
kitesz magáért, előfordul hogy a vége valaminek lemarad…
Nem tudom a box megoldásnál hogy van. :ohnoohnoohno:

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”