Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


No,akkor leszek én a következő "áldozat" aki felvállalja ezt a kanyart visszafele. 
De honnan? Korábban ezt írtad: "...nem mintha hallgattam volna valaha is PC-ről zenét..."

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


Én pl visszatértem sok évnyi PC-zés után. Sokan meg áttértek CD-ről PC-re, sőt, mondjuk úgy, a legtöbben. De azért jópáran vissza is, csak kevesen szólalnak meg, mert... most nem ez a divat nah, ciki meg minden...
No,akkor leszek én a következő "áldozat" aki felvállalja ezt a kanyart visszafele.
 
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De igen,tudom,hogy nekem kell eldöntenem a kérdést magamban,csak gondoltam hátha valaki visszatért már erről az útról,vagy műveli még az optikai lejátszást.
Én pl visszatértem sok évnyi PC-zés után. Sokan meg áttértek CD-ről PC-re, sőt, mondjuk úgy, a legtöbben. De azért jópáran vissza is, csak kevesen szólalnak meg, mert... most nem ez a divat nah, ciki meg minden...

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Van itthon HTPC-m is,éppen most kapnak komolyabb tápot,de az dedikált,kizárólag filmek lejátszására szolgálnak.Természetesen hallottam már ezekről a PC-s zenei forrásokról,de kell hozzá monitor vagy valami megjelenítő,folyamatos karbantartás stb. 
De igen,tudom,hogy nekem kell eldöntenem a kérdést magamban,csak gondoltam hátha valaki visszatért már erről az útról,vagy műveli még az optikai lejátszást.

A lejátszandó zenei anyag formátuma sztem a döntő. Ha nagy CD gyűjteményed van akkor érdemes azon a vonalon haladni. Persze lehet rippelni is. Ha pedig van 1-2 terrabitnyi 24 bit studio masterod akkor nem kérdés, hogy a számítógép a megfelelőbb. Sajna egyik út sem olcsó ha a valósághű hangzás a cél. Egy Mark Levinson lejátszó pl többe van, mint az én komplett láncom pedig az sem volt két fillér. Tudom, hogy van olcsóbb is mint a Mark Levinson de azért meg lehet nézni itt a fórumon, hogy több fórumtárs is ilyet használ. A hifiben már minden igényre van adekvát megoldás. Egyedül az anyagiak szabnak határt a vágyaknak.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: phyton71 »



És ugyan olyan jó, vagy jobb, mint egy optikai lejátszó.
Spec én behúztam a cdimet (illetve egy részét), mert közben rájöttem, h a tidal is tökéletesen kielégíti az igényeimet.

Van itthon HTPC-m is,éppen most kapnak komolyabb tápot,de az dedikált,kizárólag filmek lejátszására szolgálnak.Természetesen hallottam már ezekről a PC-s zenei forrásokról,de kell hozzá monitor vagy valami megjelenítő,folyamatos karbantartás stb. 
De igen,tudom,hogy nekem kell eldöntenem a kérdést magamban,csak gondoltam hátha valaki visszatért már erről az útról,vagy műveli még az optikai lejátszást.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »



És ugyan olyan jó, vagy jobb, mint egy optikai lejátszó.
Spec én behúztam a cdimet (illetve egy részét), mert közben rájöttem, h a tidal is tökéletesen kielégíti az igényeimet.

Én is számítógépről hallgatom a studio masterokat. Tök jól szólnak. Bár már megkaptam itt a minap vkitől, hogy nem értek én semmihez.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Mert a legkényelmesebb a pc-s zenehallgatás. Minden 1 kattra van, bármi elérhető.
Hogy minek van létjogosultsága, egyénfüggö.

És ugyan olyan jó, vagy jobb, mint egy optikai lejátszó.
Spec én behúztam a cdimet (illetve egy részét), mert közben rájöttem, h a tidal is tökéletesen kielégíti az igényeimet.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Ez egy jó kérdés,bár tudom rá a választ.
 
De mégis,akkor ez zsákutca,hagyjam? Hálózati lejátszóm az van az egyik rendszeremnél,de mivel 2 zenei rendszer van itthon gondoltam,hogy a másikat CD lejátszóval etetném.

Azt csináj, ami szerinted jó, ami neked tetszik.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerinted miert zuhant le a cd játékosok és a futóművek ára?
Mert a legkényelmesebb a pc-s zenehallgatás. Minden 1 kattra van, bármi elérhető.
Hogy minek van létjogosultsága, egyénfüggö.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


Szerinted miert zuhant le a cd játékosok és a futóművek ára?
Ez egy jó kérdés,bár tudom rá a választ.
 
De mégis,akkor ez zsákutca,hagyjam? Hálózati lejátszóm az van az egyik rendszeremnél,de mivel 2 zenei rendszer van itthon gondoltam,hogy a másikat CD lejátszóval etetném.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



De jó téma megy most itt kérem szépen!
Éppen azon gondolkodtam,hogy mi lenne ha PC-s zenei lejátszót hagynám a p...ba,nem mintha hallgattam volna valaha is PC-ről zenét és vennék valami jobb futóművet. A zenei anyagot írott lemez formájában játszanám le,most van néhány igen jó vétel futóműből,nekem meg nem kényelmetlen a folyamat.
 
Tehát a konkrét kérdésem az lenne,hogy van ennek létjogosultsága a jelenlegi helyzetben?

Szerinted miert zuhant le a cd játékosok és a futóművek ára?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


De jó téma megy most itt kérem szépen!
Éppen azon gondolkodtam,hogy mi lenne ha PC-s zenei lejátszót hagynám a p...ba,nem mintha hallgattam volna valaha is PC-ről zenét és vennék valami jobb futóművet. A zenei anyagot írott lemez formájában játszanám le,most van néhány igen jó vétel futóműből,nekem meg nem kényelmetlen a folyamat.
 
Tehát a konkrét kérdésem az lenne,hogy van ennek létjogosultsága a jelenlegi helyzetben?
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Nálam a PlexTools-al vagy EAC-al grebbelt', Nero-val 4x-esen Plextorral megírt korongok nagyon jól szólnak (a gyárilag 1x-től írható CD-R-ek!!!), az eredetivel szinte megegyeznek, tán egy hangyaszösznyit precízebbek. Próbáltam nem 'áthangolni' az eredetit. Fekete lakkfilc (nem alkoholos) a peremre. Ez a gyárin is dob...
.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Külön is árulták az írható lemezeiket, de mások is forgalmazták más néven. A lényeg, pont ugyanilyen alapanyag a MF saját kiadványai. Nem tudom, ez miért gáz, a lényeg, hogy jól szólnak, valamint az, hogy az írott lemeznek műszakilag is nagyobb az esélye,hogy jobban /precízebben szóljon a bóti préselt verziónál. Esélyt írtam nem véletlenül, mert ha nem megfelelő módon csinálják, akkor rosszabb is lehet, akár sokkal.
https://www.musicdirect.com/equipment/m ... -cases-cdr

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



7 számjegyű összegbe került az a futómű.
Sokkal jobb volt. (Több mint 10 -szer annyiért, mint a sajátom.)
 
Hazajöttem, és 1 vagy két napig nem tudtam a saját cuccomon zenét hallgatni.
De most tudok.
Ezért nem érdemes sokat járkálni idegenben.

De látod valami mégis zavar mert megkérdezted cserélj-e.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


7 számjegyű összegbe került az a futómű. 
Sokkal jobb volt. (Több mint 10 -szer annyiért, mint a sajátom.)
 
Hazajöttem, és 1 vagy két napig nem tudtam a saját cuccomon zenét hallgatni.
De most tudok.
Ezért nem érdemes sokat járkálni idegenben.
 
.... Nem tudom hogy értetted hogy hallottál 7 számjegyű futóművet....? Hogy az sem volt sokkal jobb? ....
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Hogy lehet hamisítvány egy hivatalos kiadvány?
Az sehogy,de itt másról volt szó.Fülelek állítja hogy írottak a mobile fidelity gyári cd kiadások.Erre mondtam hogy lehet ilyen is,de az szerintem nem a gyári, ha nem valami hamis cucc lehet.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Mondják ezt azok,akiknél nem cd a forrás.Lehet más,de hogy jobb lenne az erősen kérdőjeles,és fura okfejtés mivel másolatról van szó.
Az az állítás meg hogy a mobile fidelity kiadások azért jobbak és drágábbak mert írottak,nekem esti mesének tűnik,és abból is a rosszabbik fajta.Lehet van ilyen,de azt hamisítványnak hívják.

Hogy lehet hamisítvány egy hivatalos kiadvány? A rendszerem jelenlegi állapota nem teszi semmissé az elmúlt 40 évet. Én is CD-ztem jó 2 évtizeden át.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Pont ezért nem jó, ha az elégedett ember elmegy ide -oda, hogy azután ne legyen elégedett azzal, amit addig elégedetten hallgatott.
Ha neked tetszik a vrds 7 és a vrds 25 gyári dacjának a hangja, akkor valószínűleg teljesen más az ízlésünk. Járt nálam TEAC X-1S ESOTERIC, ebben ugyanaz a dac van, mint a 25- ben, csak a futóműve jobb (4 x AD1862N-J - SM5813APT VRDS CMK-2 - KSS-151A). Ennek a dac-ja nekem nem tetszett, meg az sem, ami a 20-as- ban van.
 
Sajnos tudom, hogy vannak lényegesen jobb futóművek, de ezt 120 ezerért vettem (vagy kb. ennyiért, pontosan nem emlékszem, 2011- ben volt).
Te felpiszkáltad a VRDS 25-öst is, ami még jobb lett szerinted, mint a 7-es.
Aztán egy Jadis annál is jobb szerinted. Hallottam 7 számjegyű összegbe kerülő futóművet is szólni.
Persze, vannak lehetőségek. De hol a vége? És mennyiért?
És mennyibe kerül egy bérlet a Zeneakadémiára?
 
Szóval nem árt gondolkodni.
Mennyivel lesz több időm zenét hallgatni? Semmivel.
Mennyivel leszek elégedettebb, ha veszek egy jobb forrást? Ez a nagy kérdés.

Nos ezt a kérdést én pont fordítva értettem értelmezni. Azaz akár elégedett is lehetsz a rendszereddel ha hallod hogy másoknak még rosszabb az összeállítása. De ehhez el kellene menni másokhoz és megtapasztalni életben a dolgokat. Szerintem nagyon jó módszer. Ha mégis azt hallod hogy a tiéd a "rossz" akkor még mindig gondolkodhatsz hogy kiszállsz és inkább koncertekre jársz. De te is tudod hog az nem ugyanaz mint amikor otthon leülsz " melegítőben" egy pohár borral és azt hallgatsz meg akkor amihez csak kedved van. A kedvenc előadóidtól. Persze hogy ezt megtehesd ahhoz már igen jó rendszer kell.
Nem azt mondtam hogy a cd- im kimondottan szuperak a saját dacjukkal mert én is külső dackal hallgatom szívesen őket. De ahogy írtam a 10- es pl a külső dackal is rosszabb volt mint a 7 - es. Nem tudom hogy értetted hogy hallottál 7 számjegyű futóművet....? Hogy az sem volt sokkal jobb? Mert akkor is 2 dolog van. Egyik hogy hagyd az egészet így és nyugodj meg vele. Másik, ami valószínűbb hogy nem hagyod annyiba. Itt kiderülhet hogy azért nem hallottad sokkal jobbnak a deafát mert nem elég jó a rendszered.... Ezzel most nem minősíteni akarom.
De ez szokott lenni az eredmény. Megértem hogy a 10- est jónak tartod az árához képest. De nem attól függ csak hogy milyen mechanika van benne. 7- esben " rosszabb" van meg csak 240- es kss. Nem pedig a csodalézer. Mégis jobb lett mint a 10- es. Van ezért még feljebb. Hogy hol a vége? Nekem kb a sajátomnál. Jadist elfogadnám de pénzt nem hiszem hogy adnék érte pluszt. Jelenleg legalábbis így gondolom. Kicsit jobb mint az enyém de az enyém meg sokkal jobb mint pl a 10- esed. Vagy mint eredetileg volt. A továbbiakat mindenkinek magának kell eldőlönteni. Úgy gondolom nekem mindenképp az eddig elért eredményeket tekintve a legjobb megoldás volt a fejlesztésük. Másnak lehet más vonal válik be. De ezeket otthonról nem lehet eldönteni szerintem. Régen mi is nagyon sokat mászkáltunk minden felé és ismerkedtünk a dolgokkal. Most hogy ismerem a rendszerem képességeit már nagyon kevés dolog izgat. Biztos hogy nem ez a legjobb a világon de nekem ez a legjobb rendszer eddig. Nagyon szeretem és ezt az irányt akarom magamnak. Apróbb finomítások még beleférnek de sztem ez már egészen végleges állapot marad.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Érdekes volt, hogy a Mobile Fidelity "gyári" lemezeknél sosem lett jobb az írott, hanem inkább csak ugyanolyan,de jobban megvizsgálva kiderült, hogy a MB í r o t t lemezeket árult,nem préseltet-ezért is volt sokkal drágább.
 

Itt van,erre gondoltam.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Miért hamisítvány az, ha én nem a préselést választom sokszorosítási eljárásnak, hanem számítógéppel megíratom?
Az eredetit írták írottnak az én értelmezésem szerint.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Miért hamisítvány az, ha én nem a préselést választom sokszorosítási eljárásnak, hanem számítógéppel megíratom?
Mondják ezt azok,akiknél nem cd a forrás.Lehet más,de hogy jobb lenne az erősen kérdőjeles,és fura okfejtés mivel másolatról van szó.
Az az állítás meg hogy a mobile fidelity kiadások azért jobbak és drágábbak mert írottak,nekem esti mesének tűnik,és abból is a rosszabbik fajta.Lehet van ilyen,de azt hamisítványnak hívják.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Pont ezért nem jó, ha az elégedett ember elmegy ide -oda, hogy azután ne legyen elégedett azzal, amit addig elégedetten hallgatott.
Ha neked tetszik a vrds 7 és a vrds 25 gyári dacjának a hangja, akkor valószínűleg teljesen más az ízlésünk. Járt nálam TEAC X-1S ESOTERIC, ebben ugyanaz a dac van, mint a 25- ben, csak a futóműve jobb (4 x AD1862N-J - SM5813APT VRDS CMK-2 - KSS-151A). Ennek a dac-ja nekem nem tetszett, meg az sem, ami a 20-as- ban van. 
Sajnos tudom, hogy vannak lényegesen jobb futóművek, de ezt 120 ezerért vettem (vagy kb. ennyiért, pontosan nem emlékszem, 2011- ben volt).
Te felpiszkáltad a VRDS 25-öst is, ami még jobb lett szerinted, mint a 7-es.
Aztán egy Jadis annál is jobb szerinted. Hallottam 7 számjegyű összegbe kerülő futóművet is szólni.
Persze, vannak lehetőségek. De hol a vége? És mennyiért?
És mennyibe kerül egy bérlet a Zeneakadémiára?
 
Szóval nem árt gondolkodni.
Mennyivel lesz több időm zenét hallgatni? Semmivel.
Mennyivel leszek elégedettebb, ha veszek egy jobb forrást? Ez a nagy kérdés.
 
 
 
 
Ez főleg a bogár. Ezért is jó ha az ember idegenben jár. De ha mégis fejlesztesz akkor azt tudnod kell nem a vrds 10 az utolsó szó futóművek és cd játszók között. Ha tudod mit jelent mögötte egy jódac akkor el tudod képzelni milyen egy felpiszkált vrds7 ami dac nélkül is jobb?! Szóval vannak lehetőségek.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Nem fogják, marad a betanult szöveg, hogy a gyári lemez adja a legjobb minőséget. Pedig ha látnák néhány préselt lemez adatfelületét...
Mondják ezt azok,akiknél nem cd a forrás.Lehet más,de hogy jobb lenne az erősen kérdőjeles,és fura okfejtés mivel másolatról van szó.
Az az állítás meg hogy a mobile fidelity kiadások azért jobbak és drágábbak mert írottak,nekem esti mesének tűnik,és abból is a rosszabbik fajta.Lehet van ilyen,de azt hamisítványnak hívják.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Érdekes cikk: http://fidelio.hu/plusz/2017/03/17/mi_z ... k_a_zenet/
"A zene számára valahol az unalmas és a zavaró kategória között helyezkedik el,"
 
Valami ilyen érzésem van, amikor az autóban hallgatom a kereskedelmi rádiókat. Időnként annyira idegesítenek, hogy inkább a Kossuthon hallgatok valamilyen beszélgetést, bármilyen témában, az is jobb. Ha csak ezeket a zenéket hallanám, lehet, hogy rám is azt mondanák, hogy ilyen betegségben szenvedek. Ebből kiindulva nem zárnám ki, hogy a lakosság 5-8%-át nem hatja meg az a zene, amihez hozzáfér, mert nem hallott még olyat, ami tetszene neki.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”