Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

cables írta:
2019.08.21., szer. 22:28
...pedig a jó hanghoz inkább az egyszerűség vezet.
Mert olyan egyszerű dekódolási, erősítési, elektroakusztikai transzformációk sorozatán kell átesnie a jelnek, míg újra hang lesz belőle!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

dbrnsk írta:
2019.08.21., szer. 22:33
cables írta:
2019.08.21., szer. 22:28
Szóval az a jó, ha alázattal fogalmazunk meg véleményeket, mert nem tudunk eleget a témáról.

:smile29: :rolleyes: :smile29:
Ha valaki kicsit is figyeli, hogy miket szoktam írni, akkor eljuthat ahhoz a következtetéshez, hogy azt szeretném sugallni, hogy mindenkinek meg kell ismerni a saját ízlését és be kell járni a saját útját.

Erről a témáról (igényes otthoni zenehallgatás) egyszerűen nem lehet eleget tudni. Úgy tűnik, ez életünk egyik legbonyolultabb és legkevésbe megválaszolt témája.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Robici írta:
2019.08.21., szer. 22:25
kaef2 írta:
2019.08.21., szer. 21:20
Pontosan ezért találtam ki a stúdió látogatásokat és a jövő hét pénteki stúdiófelvételen való részvételt is.
Bocs, nem szombati? (Nekem a péntek is jó csak eddig úgy tudtam szombat.)
Augusztus 31, szombat természetesen. Kösz a javítást. leborulok.gif

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

cables írta:
2019.08.21., szer. 22:28
Szóval az a jó, ha alázattal fogalmazunk meg véleményeket, mert nem tudunk eleget a témáról.

:smile29: :rolleyes: :smile29:

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Én azt hiszem nincs itt olyan ember, aki megtudná mondani a frankót az audió fontos kérdéseiben. Szóval az a jó, ha alázattal fogalmazunk meg véleményeket, mert nem tudunk eleget a témáról. Itt olvashattunk jó gondolatokat, de be kell érni a kis lépésekkel, egyik se váltotta meg a világot, ahogy Cord írta holnap is ugyanúgy fogunk zenét hallgatni.

Nemigen érdemes a lemez zenélést meg a koncert élményeket összehasonlítgatni. Nagyon más műfaj mindkettő kettő hatalmas előnyökkel és nyilvánvaló hátrányokkal. Nekem a legnagyobb tanulság az a beírás volt, - most nem olvasnék vissza - ami arról szólt, hogy egy sok éve fejlesztett rendszer tulajdonosa elővett egy 40 éves erősítőt és egy 40 éves lényegében kommersz hangfalat és csodás hangélményben volt része. Ezt ajánlanám mindenki figyelmébe.

Kicsit nekem estek amikor azt írtam, hogy sok esetben nem szólnak jól az új high-end rendszerek. Én ezt annak tulajdonítom, hogy amikor egy cég csúnya szóval - nagyot akar kaszálni egy csúcs gyártmánnyal - akkor bedob mindent ami szép és drága, pedig a jó hanghoz inkább az egyszerűség vezet.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

kaef2 írta:
2019.08.21., szer. 21:20
Pontosan ezért találtam ki a stúdió látogatásokat és a jövő hét pénteki stúdiófelvételen való részvételt is.
Bocs, nem szombati? (Nekem a péntek is jó csak eddig úgy tudtam szombat.)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

kaef2 írta:
2019.08.21., szer. 21:20
Pontosan ezért találtam ki a stúdió látogatásokat és a jövő hét pénteki stúdiófelvételen való részvételt is. Az AVX-ről alig valaki jelentkezett, ők is inkább hazai gyártók, kereskedők.
Sokkal egyszerűbb a megszokott dogmákat mormolni, mint szembesülni a valósággal és megpróbálni együtt élni vele, esetleg még élvezni is.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

fapaci írta:
2019.08.21., szer. 15:47
...Apró részletekre, színpad szélességre, természetes hangzásra alapozni... szerintem zsákutca, mert a kiadványok alkotóinak sincsenek ilyen céljaik.
A szórakoztatóipari szakmunkásoknak biztosan nincsenek.
Az alkotóknak valószínűleg igen, csak abból ma sincs több (több??? de szép is lenne), mint 50 éve, így az előfordulási valószínűségük 0.001% alá került az 1 %-ról.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

kaef2 írta:
2019.08.21., szer. 21:28
bitrograde írta:
2019.08.21., szer. 21:22
A kedvenc BTK-TTK-s viccem:
Egy cambridge-i szupermarket "10 vagy annál kevesebb tétel" feliratú pénztára előtt kígyózó sorban egy háromfős csapat áll púposra pakolt bevásárlókocsival. A mögöttük kosarát szorongató néni megkérdezi:
- Aranyoskáim, maguk a Harvardra vagy az MIT-re járnak?
- Miért tetszik az hinni, hogy pont ezekre? Itt Massachusettsben száznál is több felsőoktatási intézmény van.
- Hát maguk vagy olvasni nem tudnak, és akkor az MIT-re járnak, vagy számolni, akkor pedig a Harvardra.
Kicsit komolyabbra fordítva a szót: milyen (mérhető) paraméterek alapján tudjuk eldönteni, hogy élő vagy konzervzene szól?
Ha ez meglesz, a cikkírónak is könnyebb a dolga, ha a hang arányos és természetes voltát akarja meghatározni. Mit mondanak erre az MIT-n?
Azt nem tudom az MIT-n mit mondanak, de egy másik amerikai egyetemen volt olyan kísérlet vagy 15 éve, amikor egy koncerten a nézőket (egyetemi hallgatókat) ellátták mindenféle műszerrel (eeg, ekg, meg még amire nem emlékszem) és rögzítették az élő zene közben a reakcióikat. Egy hét múlva megismételték ugyanazt a koncertet ugyanabban az időben, ugyanazon nézőknek, ugyanolyan módon beműszerezve őket ámde az egy héttel korábbi koncert felvételét lejátszva és a mért értékeik egységesen más irányba tértek el, ha jól emlékszem a konklúzióra. Sajnos nem találtam a cikkhez linket, de lehet hogy valamelyik ezzel kapcsolatos könyvemben olvastam. Ha lesz időm megpróbálom a hétvégén megkeresni, egy a zene agyi feldolgozásával kapcsolatos agykutatási, neurológia kísérlet részesei voltak.
Vannak kételyeim. A személyek azonos pszichés és mentális állapotban voltak a második alkalommal? Talán a hőmérséklet, páratartalom, környezeti fény stb azonos volt, de mi volt a Schumann frekvenciákkal? Továbbá, volt-e placebós ellen tesztelés, ami lehetett volna úgy is, hogy a társaság egyik fele ismét az élőzenét kapja, a másik a felvételt, persze nem tájékoztatva őket arról, melyik fajtát hallják.
Ha megtalálod, érdekelne, ezen szempontokra figyeltek-e?

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

bitrograde írta:
2019.08.21., szer. 21:22
A kedvenc BTK-TTK-s viccem:
Egy cambridge-i szupermarket "10 vagy annál kevesebb tétel" feliratú pénztára előtt kígyózó sorban egy háromfős csapat áll púposra pakolt bevásárlókocsival. A mögöttük kosarát szorongató néni megkérdezi:
- Aranyoskáim, maguk a Harvardra vagy az MIT-re járnak?
- Miért tetszik az hinni, hogy pont ezekre? Itt Massachusettsben száznál is több felsőoktatási intézmény van.
- Hát maguk vagy olvasni nem tudnak, és akkor az MIT-re járnak, vagy számolni, akkor pedig a Harvardra.
Kicsit komolyabbra fordítva a szót: milyen (mérhető) paraméterek alapján tudjuk eldönteni, hogy élő vagy konzervzene szól?
Ha ez meglesz, a cikkírónak is könnyebb a dolga, ha a hang arányos és természetes voltát akarja meghatározni. Mit mondanak erre az MIT-n?
Azt nem tudom az MIT-n mit mondanak, de egy másik amerikai egyetemen volt olyan kísérlet vagy 15 éve, amikor egy koncerten a nézőket (egyetemi hallgatókat) ellátták mindenféle műszerrel (eeg, ekg, meg még amire nem emlékszem) és rögzítették az élő zene közben a reakcióikat. Egy hét múlva megismételték ugyanazt a koncertet ugyanabban az időben, ugyanazon nézőknek, ugyanolyan módon beműszerezve őket ámde az egy héttel korábbi koncert felvételét lejátszva és a mért értékeik egységesen más irányba tértek el, ha jól emlékszem a konklúzióra. Sajnos nem találtam a cikkhez linket, de lehet hogy valamelyik ezzel kapcsolatos könyvemben olvastam. Ha lesz időm megpróbálom a hétvégén megkeresni, egy a zene agyi feldolgozásával kapcsolatos agykutatási, neurológia kísérlet részesei voltak.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

A kedvenc BTK-TTK-s viccem:
Egy cambridge-i szupermarket "10 vagy annál kevesebb tétel" feliratú pénztára előtt kígyózó sorban egy háromfős csapat áll púposra pakolt bevásárlókocsival. A mögöttük kosarát szorongató néni megkérdezi:
- Aranyoskáim, maguk a Harvardra vagy az MIT-re járnak?
- Miért tetszik az hinni, hogy pont ezekre? Itt Massachusettsben száznál is több felsőoktatási intézmény van.
- Hát maguk vagy olvasni nem tudnak, és akkor az MIT-re járnak, vagy számolni, akkor pedig a Harvardra.
Kicsit komolyabbra fordítva a szót: milyen (mérhető) paraméterek alapján tudjuk eldönteni, hogy élő vagy konzervzene szól?
Ha ez meglesz, a cikkírónak is könnyebb a dolga, ha a hang arányos és természetes voltát akarja meghatározni. Mit mondanak erre az MIT-n?
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

fapaci írta:
2019.08.21., szer. 15:47
juliush írta:
2019.08.21., szer. 15:04
Felteszem úgy, hogy ebből is konzerv készül, hősünk a Hangmérnök (fapaci) hozzáértő fülei/kezei által, de szigorúan a Megrendelő követelményeinek megfelelve, melyet otthon esetleg elvetemült hifisták próbálnak majd a koncertélmény reprodukálására használni.

..............

Bocsánat, hogy megint ilyesmivel terhelem a topikot, de szerintem hasznos lenne, ha a tisztelt hobbitársak tisztán látnának a témában és tudnák, miként készülnek a zenei kiadványok, koncertek. Így talán kevésbé kergetnétek ábrándokat és reális célok mentén hatékonyabban lehetne az otthoni rendszereket is fejleszteni. Apró részletekre, színpad szélességre, természetes hangzásra alapozni... szerintem zsákutca, mert a kiadványok alkotóinak sincsenek ilyen céljaik.
Fapaci fején találta a szöget sajnos.
Pontosan ezért találtam ki a stúdió látogatásokat és a jövő hét pénteki stúdiófelvételen való részvételt is. Az AVX-ről alig valaki jelentkezett, ők is inkább hazai gyártók, kereskedők. Eddig. És erre már nem is nagyon tud, hacsak valaki le nem mondja.

Ha valaki végigüli a stúdióban a beállást, próbát és a koncertet akár többféle helyről is és meghallgatja a felvételt otthon, sokkal használhatóbb képe lesz arról, hogy mit kell majd hallani a hasonló felvételekről.

Az elmúlt kb 2 évben legalább háromszor töltöttem fel olyan nagyon puritán két mikrofonos, nem effektezett, nem dinamika processzált, nem maszterelt, hanem nyers felvételt, ami a közönség kb ötödik-hatodik sorában elhelyezett ribbon mikrofonnal készült. A lehető legegyszerűbben, de kiváló eszközökkel, kábelezéssel.
Szerintem nagyon tanulságos felvétel.

Igen nagyon minimális reakció érkezett rá, mondhatni semmi.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

chord írta:
2019.08.21., szer. 13:15
fapaci írta:
2019.08.21., szer. 10:22
cables írta:
2019.08.20., kedd 22:38

Laci melyik fesztivál volt ez?
Sziget fesztivál, Europe színpad.

Sziget 2019.jpg
Fél Budapest fellázadt.
Barátok mondják, hogy a belvárosban, a Nyugatitól nem messze is kellett ablakot becsukni, akkora brutál hangerő volt... aztán vége lett, fellélegeztek, a hányásokat/sz@rásokat napokig mosták az egész városban...
Most kivételesen elég sokat jártam a város azon részén délutánonkét, esténként (a Szigeten az eseményen nem) és nem tapasztaltam azt, hogy a Vörösvári úton, a Kunigundánál, a Huszti utcában vagy a Szentlélek téren bármiféle zavaró hang lett volna emiatt. Azok pedig közelebb vannak, mint Nyugati.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

fapaci írta:
2019.08.21., szer. 20:09
vidor2009 írta:
2019.08.21., szer. 18:00
Ez elkeserítő!!! :smile51:
Kifejtenéd? Érdekel, hogy mit látsz olyan elkeserítőnek.
Szerintem is az. Mármint amit hangmérnökként előadsz, mert hogy a megrendelő, meg piac, meg zenei rendező, meg zenészek ... és ami kisül belőle?? Persze mosod kezeidet.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]

Ebben az egész vitában a legelismertebb, legtöbbet like-olt beírás a fapacié volt. Őszintén szólva én ezen kicsit elkeseredtem, mert közhelyesnek, "mindenkinek igaza van" szemléletűnek tartottam, majdnem hogy semmi újat nem mondónak. Olvastam én itt ennél sokkal jobb beírásokat.
[/quote]
Passzolok.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

L5S1 írta:
2019.08.21., szer. 20:08

Faló azért rendesen megmondta a tutit.
Ebben az egész vitában a legelismertebb, legtöbbet like-olt beírás a fapacié volt. Őszintén szólva én ezen kicsit elkeseredtem, mert közhelyesnek, "mindenkinek igaza van" szemléletűnek tartottam, majdnem hogy semmi újat nem mondónak. Olvastam én itt ennél sokkal jobb beírásokat.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

vidor2009 írta:
2019.08.21., szer. 18:00
Ez elkeserítő!!! :smile51:
Kifejtenéd? Érdekel, hogy mit látsz olyan elkeserítőnek.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

cables írta:
2019.08.21., szer. 20:01
L5S1 írta:
2019.08.21., szer. 19:30
chord írta:
2019.08.21., szer. 17:44
...továbbra is úgy hifizünk, mint a múlt hét előtt...
:)
Az értelmesebbje azért talán nem.
mert, hogy...
Faló azért rendesen megmondta a tutit. Azt azért hozzátehette volna még hogy a hifizés nem lóverseny. Nem a győzelem, a részvétel hanem a fontos.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

L5S1 írta:
2019.08.21., szer. 19:30
chord írta:
2019.08.21., szer. 17:44
...továbbra is úgy hifizünk, mint a múlt hét előtt...
:)
Az értelmesebbje azért talán nem.
mert, hogy...

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Jó volt olvasni az agymenéseteket és ismét megszakértettük a semmit. Ezt a csajok nem értenék meg :)
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

chord írta:
2019.08.21., szer. 17:44
...továbbra is úgy hifizünk, mint a múlt hét előtt...
:)
Az értelmesebbje azért talán nem.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2019.08.21., szer. 16:26
Üljön be pl. a marosvásárhelyi Kultúrpalota egyébként elég jó akusztikájú hangversenytermében a karzat alatti földszinti székek valamelyikébe (ahol már gyerekkoromban a vasárnapi matinékon felfedeztük, hogy khm... rossz a hang), és hallgassa onnan az egyébként erősítetlen hangszereken játszó nagyzenekar és mondjuk egy szólóhegedűs hegyedűjének természetes hangját, hogy ez kiegyensúlyozott lenne? Csak azért, mert "természetes"? Nem tudom,, csak azt, hogy elég három sorral előrébb ülni ahhoz, hogy hallj is valamit a szólóhangszerből. Most akkor melyik "természetes" hang a kiegyensúlyozott? Mert a cikk szerzője szerint eredendően mindegyik. Vagy valamit nagyon félreértettem.
Az adott helyen ülve az a "természetes", hiszen olyan arányokkal ingerlik a füled, ha történetesen az a művészi felfogás, hogy a felvétel azt az "egyensúlyt" tükrözze (mondjuk néhány év múlva kőgazdag vállalkozóként nosztalgikus okokból a hangmérnököt ennek reprodukálására kérve finanszírozol egy ilyen felvételt ;) ), akkor azt várjuk el a transzparens távközlési csatornánktól, hogy a hangmérnök által instrukcióink szerint felvett anyagot otthoni rendszerünkön lejátszva az eredetihez közelítő egyensúllyal szólaljon meg. De valamiért nem ez a hangzási ideál, amelyet kergetnek általában! gondolkodik.gif
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

vidor2009 írta:
2019.08.21., szer. 18:00
Ez elkeserítő!!! :smile51:
Ugyan! sokkal inkább ez a természetes.

Végletekig lehet elemezni, hogy mire gondolt a költő, miközben csak keresett egy szép rímet az előző sorra... :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

fapaci írta:
2019.08.21., szer. 15:47
juliush írta:
2019.08.21., szer. 15:04
Felteszem úgy, hogy ebből is konzerv készül, hősünk a Hangmérnök (fapaci) hozzáértő fülei/kezei által, de szigorúan a Megrendelő követelményeinek megfelelve, melyet otthon esetleg elvetemült hifisták próbálnak majd a koncertélmény reprodukálására használni.
Ilyen formában valóban kapcsolódhat az itteni témákhoz. Az utolsó készre kevert hanganyagot három napja adtam le a megrendelőnek, aki jóváhagyásra tovább küldte a fellépőknek őket. Azóta tucatnyi levelet kaptam, melyben a fellépők észrevételei, kérései, módosítási javaslatai szerepelnek a hangzásra vonatkozóan. (Attól tartok, némelyik levéltől sok hifista kezéből esne ki a távirányító. A "természetes" jelző egyikben sem szerepel, de ilyen tartalmú kérést szerintem soha életemben nem kaptam egy zenésztől sem.) Így néz egy normális munkafolyamat, amiben kiszolgáljuk az alkotókat és melynek akkor van vége, mikor a megrendelő és a fellépők áment nem mondanak az anyagra. Utána kerül a képvágókhoz, majd a kész film a terjesztőkhöz.

Bocsánat, hogy megint ilyesmivel terhelem a topikot, de szerintem hasznos lenne, ha a tisztelt hobbitársak tisztán látnának a témában és tudnák, miként készülnek a zenei kiadványok, koncertek. Így talán kevésbé kergetnétek ábrándokat és reális célok mentén hatékonyabban lehetne az otthoni rendszereket is fejleszteni. Apró részletekre, színpad szélességre, természetes hangzásra alapozni... szerintem zsákutca, mert a kiadványok alkotóinak sincsenek ilyen céljaik.
Ez elkeserítő!!! :smile51:

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kupecke »

chord írta:
2019.08.21., szer. 08:37

...mennyire hozzászokunk a saját dolgainkhoz, és mennyire nem a valóságot kergetjük, bármennyire is azt mondjuk néha,...
A szokásainkat hisszük valóságnak. Ha megváltoztatod szokásaid, megváltozik a valóságod (ill. amit annak hiszel) :smile53:

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”