Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Kezd ez az egész hitről és meggyőződésről szólni. Egyikről sem érdemes vitát nyitni. Teljesen felesleges győzködni a masikat, hogy csak ez, vagy csak az a jó. Mindenki hallgassa azt, amit akar megelégedettséggel.
Egy bizonyos szinttől szó sincs hit kérdésről. Ez ténnyé válik!
Alatta bármi lehet az eredmény. Szintén "hit" miatt.
"Nem hiszem , hogy az lp a jobb mert jó a cd- m is" stb.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Kezd ez az egész hitről és meggyőződésről szólni. Egyikről sem érdemes vitát nyitni. Teljesen felesleges győzködni a masikat, hogy csak ez, vagy csak az a jó. Mindenki hallgassa azt, amit akar megelégedettséggel.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Pedig de Nekem a gyalu kb háromszor annyiba van, mint a teljes CD vonal DAC-kal és futóművel együtt.
Mindkettőnek megvan a maga varázsa, és hallgatom is mindkettőt, de egy jól megírt cd lemez mindent lesöpör.
 
Néha az az érzésem, hogy elfelejtjük, hogy az egyes formátumokban mennyi tartalék van, amit kevesen használnak ki
Ezt 2 db cd lemezzel be lehet bizonyítani. Ugyanazzal az íróval / szoftverrel készült ugyanolyan alapanyagra, mégis ég és föld van közte.

Fura dolog. Hallottam pár jó hangú cd/futómű-dac párost de egy jobb lemezjátszó hasonló áron eddig mindegyiknél jobban szerepel.
DHT- nek is ezért írtam amit. Kb biztosra veszem a lemezjátszója lesz jobb. Bár nem tudom nálad mik vannak és miért úgy szerepelnek ?!

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »


Pár gondolat a saját lemezgyűjtemény - enyém a világ zenéje témakörben.
 
Az audios hobbi egyik fontos része volt a nagy gonddal, utánjárással, sok pénz költéssel összehozott lemez gyűjtemény. Amiben voltak olyan különlegességek, amit irigyeltek a barátok és sokszor átjöttek meghallgatni. Esetleg, ha új készülék került a rendszerükbe, akkor megkértek, hogy vigyük át, ott hogy fog most szólni. Amiért jókat veszekedett velünk az asszony, hogy túl sok helyet foglal el, meg minek veszed úgysincs időd hallgatni stb.
 
Emlékszem egyszer gyt járt nálam és elhozott 2 példányt az alábbi Verve lemezből. Nekem is meg volt. Összehasonlítgattuk, érdekes volt hallani, hogy miondhárom másképp szólt.
 
Ehelyett a jövő lemezgyűjteménye a bárki számára elérhető végtelen bithalmaz, ami napról napra iszonyú ütemben nő. Amiben a lemezek minőségéről nem sokat tudunk, mert flac vagy más veszteségmentes fájlokat bárki feltehet és a veszteségmentesség csak annyit jelent, hogy ha rossz a flac forrása, akkor pontosan lesz a rossz hang lemásolva. Kezdetben néhány amerikai cég árult master szalagokról írt fájlokat jó drágán, aztán már lejjebb adták, külföldi fórumokban írják róluk, hogy ma már dinamikátlan, tompa felvételeket árulnak.
 
Ma már nem kell néhány sörrel átmenni a haverhez a lemezekkel, elég, ha megadunk egy url-t ahonnét ő is letöltheti a kérdéses lemezt vagy számot. Mindenkinek meg lesz minden, az is amit szeret, az is amit nem.
 
Na, szóval ilyen gondolatok mentén féltem én a zenehallgatás és a mi kis hobbink jövőjét!


Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Nem feltétlen drágábban jön ki az LP rendszer. A nyereség minden esetre megéri az árkülömbséget.
 
Pedig de Nekem a gyalu kb háromszor annyiba van, mint a teljes CD vonal DAC-kal és futóművel együtt.
Mindkettőnek megvan a maga varázsa, és hallgatom is mindkettőt, de egy jól megírt cd lemez mindent lesöpör. 
 
Néha az az érzésem, hogy elfelejtjük, hogy az egyes formátumokban mennyi tartalék van, amit kevesen használnak ki
Ezt 2 db cd lemezzel be lehet bizonyítani. Ugyanazzal az íróval / szoftverrel készült ugyanolyan alapanyagra, mégis ég és föld van közte.
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: DHT1 »


Ebben az esetben sajnos csak 1 komponens kiválóságát hiszem el, a többit csak gondolod, hogy kiváló.Pedig de! Ezt nem hinni kell csak hallani, a shigaraki klónom mint CD transzport nagyon jó sőt idáig semmi nem tudta megszorongatni digitális forrásként, még sokszázezerért épített-összerakott pc- sem .
72audio.com

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Ezzel egyet értek és nem is vitatom. Csak egy "picit" több invesztálással mint a cd, média vagy pc vonalon. Valamikor én is szerettem volna egy gyalut, de idōközben a jött tapasztalatokkal arra jutottam, hogy mégse, mert mélyen zsebbe kellene nyúlnom. Vagyis a nulláról kellene kezdenem az építkezést. De soha ne mond, hogy soha. Pill élvezem amim van, egy 9 hónapos kisfiam és a zene.
Nem feltétlen drágábban jön ki az LP rendszer. A nyereség minden esetre megéri az árkülömbséget.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Én beszállnák komplett analóg szekcióval.
Már tudom is az eredményt!

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »

na, reagálnom sem kell már ☺️
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyt »


Nem is értem miről beszélsz...? Én még soha nem láttam lemezborítón ilyen a szendén a földre néző, hosszú szőke hajú, hetyke mellű, melltartót nem viselő, rózsaszín selyembe öltözött, 90-60-90-es idomokkal rendelkező, 2km hosszú lábú, vadállat módjára Rachmanivot játszó előadóművészt! Miért, te láttál?
 
Nem rózsaszín a ruhája, de szőke, és nekem tetszik, ahogy Rachmaninovot játszik
 
http://www.valentinalisitsa.com/release ... -rhapsody/
Heed, Soulines, Power-R

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Vajon kire tetszett gondolni? 


És megérkezett a kedvenc jávorszarvasom!   Jól játszik az ifjú hölgy, mi? Hát, miatta bevállalnék otthon egy kis ajtócsapdosást...

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Nem is értem miről beszélsz...? Én még soha nem láttam lemezborítón ilyen a szendén a földre néző, hosszú szőke hajú, hetyke mellű, melltartót nem viselő, rózsaszín selyembe öltözött, 90-60-90-es idomokkal rendelkező, 2km hosszú lábú, vadállat módjára Rachmanivot játszó előadóművészt! Miért, te láttál?
Vajon kire tetszett gondolni? 


Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Szerintem mindent a maga helyén kell kezelni, nekem kiváló komponenseim vannak mind a 3 formátumra de az lp magasan vezet. Nyilván ez utóbbi is a leg macerásabb.
Ebben az esetben sajnos csak 1 komponens kiválóságát hiszem el, a többit csak gondolod, hogy kiváló.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


na de csak némelyik
Nem is értem miről beszélsz...? Én még soha nem láttam lemezborítón ilyen a szendén a földre néző, hosszú szőke hajú, hetyke mellű, melltartót nem viselő, rózsaszín selyembe öltözött, 90-60-90-es idomokkal rendelkező, 2km hosszú lábú, vadállat módjára Rachmanivot játszó előadóművészt! Miért, te láttál?

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Némelyik annyira szép mint egy új traktor.
 
na de csak némelyik
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »




ha megnézitek a mostani előadók komolyzenei lemezeinek a borítóit, a csajok trendisen szexisek

Némelyik annyira szép mint egy új traktor.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »



 
Nem csodálkozok azon, hogy akik már digitális érában kezdték a zenehallgatást azoknak természetes, hogy nem a szekrényben keresnek egy adott lemezt, hanem az egérrel kattingatnak könyvtár struktúrákban.
 
Kérlek ti fiatalabbak se csodálkozzatok azon, hogy nekünk egy lemez kézbevétele, a borító olvasása nagy örömet jelent, szinte felkészít a felhangzó zene élvezetére.

 
én speciel néhány év és 50 leszek...nem a digitális érában kezdődött, volt akai szalagos, pionner kazettás, hithachi lp, cd lejátszó, walkman kazettás, cd walkmen, évekig nem érdekelt a "hifizés", de zenét hallgattam így vagy úgy.
 
tény, jó kézbe venni az adathordozó külső tokját, de ugyanolyan élvezettel hallgatok zenét cédéről, lp-ről, pc-ről, ha meg infó kell, akkor ott a net...
 
kis kitérő:
 
ha megnézitek a mostani előadók komolyzenei lemezeinek a borítóit, a csajok trendisen szexisek
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: timcs »


Szerintem aki jazz-t és klasszikus zenét hallgat nem tudja megkerülni az analóg lemezjátszótSokkal de sokkal hangszerhűbben szól az LP pedig voltak jó cd játszóim,transportjaim (Jadis JD1,Micromega duo,Human Audio Libretto,CAL Delta,Theta)
Ezzel egyet értek és nem is vitatom. Csak egy "picit" több invesztálással mint a cd, média vagy pc vonalon. Valamikor én is szerettem volna egy gyalut, de idōközben a jött tapasztalatokkal arra jutottam, hogy mégse, mert mélyen zsebbe kellene nyúlnom. Vagyis a nulláról kellene kezdenem az építkezést. De soha ne mond, hogy soha. Pill élvezem amim van, egy 9 hónapos kisfiam és a zene. 

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »


En benne lennek egy vaktesztben a digit forrast biztositanam..

.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »



Ez a téma teljesen elment hangminőség méregetés irányába, pedig én nem erre gondoltam elsősorban, amikor felvetettem.
 
A hobbinkat nem a PC lejátszás minőségétől féltem, hanem a zenék, a lemezek kezelése fogja tönkre tenni a hobbinkat. Teljesen más egy kézzel fogható lemez gyűjtemény, mint egy naponta szaporodó jól rosszul könyvtárazott tárhely valamilyen adat hordozón.
 
Nem csodálkozok azon, hogy akik már digitális érában kezdték a zenehallgatást azoknak természetes, hogy nem a szekrényben keresnek egy adott lemezt, hanem az egérrel kattingatnak könyvtár struktúrákban.
 
Kérlek ti fiatalabbak se csodálkozzatok azon, hogy nekünk egy lemez kézbevétele, a borító olvasása nagy örömet jelent, szinte felkészít a felhangzó zene élvezetére.

 
Ma már könnyen megvalósítható, hogy a monitoron látható a korong borítója, miközben zenél a fájl. A lényeg pedig gondolom néked is a ZENE. A borító tapintásának megvan a maga varázsa, csak ne keverjük a hangminőség témaköréhez.
.

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: DHT1 »

Szerintem mindent a maga helyén kell kezelni, nekem kiváló komponenseim vannak mind a 3 formátumra de az lp magasan vezet. Nyilván ez utóbbi is a leg macerásabb.
72audio.com

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »


Ez a téma teljesen elment hangminőség méregetés irányába, pedig én nem erre gondoltam elsősorban, amikor felvetettem.
 
A hobbinkat nem a PC lejátszás minőségétől féltem, hanem a zenék, a lemezek kezelése fogja tönkre tenni a hobbinkat. Teljesen más egy kézzel fogható lemez gyűjtemény, mint egy naponta szaporodó jól rosszul könyvtárazott tárhely valamilyen adat hordozón.
 
Nem csodálkozok azon, hogy akik már digitális érában kezdték a zenehallgatást azoknak természetes, hogy nem a szekrényben keresnek egy adott lemezt, hanem az egérrel kattingatnak könyvtár struktúrákban.
 
Kérlek ti fiatalabbak se csodálkozzatok azon, hogy nekünk egy lemez kézbevétele, a borító olvasása nagy örömet jelent, szinte felkészít a felhangzó zene élvezetére.


Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: DHT1 »


En benne lennek egy vaktesztben a digit forrast biztositanam..Én beszállnák komplett analóg szekcióval.
72audio.com

menyus2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2012.06.15., pén. 12:56
Értékelés: 485

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: menyus2 »

En benne lennek egy vaktesztben a digit forrast biztositanam..
„A balgatag ember úgy van az élet igazságával, mint a gyerek a káposztafejjel. Száz levelét leszaggatja, s csak mikor a kemény torzsához ér, akkor veszi észre, hogy a káposztát eldobta.”

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Ebben igazad van, egy szint után nagyon sok pénzzel lehet már csak nagyon kis javulást elérni.
De amit én kis javulásnak nevezek, lehet, hogy más hatalmas különbségnek érzi.
 
Az 50-150 ezres cd játszóim brutálisan jobban szólnak egy jó külső dac-al.
Pl: Teac VRDS 10 SE, mint futómű szolgál, a dac része kuka lett.
A külső dac pillanatnyilag egy Antelope Zodiac +.
.... Abban viszont nem értek egyet, vagy nem minden esetben lesz annyival jobb hang külsō dackal mint magában a cd játszó amennyit beleinvesztálsz. Sajnos a mi hobbinkban a sok belevert pént nem arányosan nō a kapott hangminöséggel. ....
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”