Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »



Miért mondom ezt? mert amit olvasni kábel ügyben az nagyon sokszor tisztességtelen. Az egyik azt állítja, hogy ha egy kábel a minimálisan szükségesnél vastagabb akkor szar, a másik meg azt állítja, hogy csak a műszakilag szükségesnél sokszor vastagabb lehet jó. Mind a kettő tisztességtelen, amíg ezt úgy vezetik fel mintha tudományos tény lenne.
 

 
Kik állítanak ilyet tudományos tényként? Van esetleg link, vagy valami...? Mert a marketing rizsa vagy egy fórumon vallott "eszmék" és a tudományos tényként való beállítás messze vannak egymástól.
.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »


Munkámból kifolyólag sokat olvasok jogszabályokat. Az egyik kedvencem: 2008. évi XLVII. törvény, a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról.  - Már csak a címét ízlelni is jóleső érzés  
 
Miért mondom ezt? mert amit olvasni kábel ügyben az nagyon sokszor tisztességtelen. Az egyik azt állítja, hogy ha egy kábel a minimálisan szükségesnél vastagabb akkor szar, a másik meg azt állítja, hogy csak a műszakilag szükségesnél sokszor vastagabb lehet jó. Mind a kettő tisztességtelen, amíg ezt úgy vezetik fel mintha tudományos tény lenne. 
 
Ha valaki tisztességesen jár el, akkor szétválasztaná az egzakt, objektív tényeket és a szubjektív misztikumot. 
 
Nekem spec. az sem tetszik amikor a hit alapú csúsztatás megy (beleértve a homeo maszlagot és a vallásokat is), de ez már jogilag nehezebb eset...
 
(pl. a vevő szájába adják a misztikumot,  a vevő a vásárlása örömében (vagy azért, hogy ne tűnjön palimadárnak vagy hozzá nem értőnek, stb.) visszamondja a szájába adott szavakat, ezek után pedig a gyártó már erre hivatkozik, mint tény, hogy a misztikumot "visszajelzések igazolják".  Lehet, hogy vannak visszajelzések, de ezektől az eredeti misztikus állítás még nem lesz tény.
Nem véletlen, hogy a jobban ellenőrzött kereskedelmi szektorokban ezeket csak beidézik pl ."csak ez a jó" - Gipsz Jakab, Felsőzolca, "10x tisztább" - Kovács Marika, Győr. - és nem állítják be tényként.)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Amióta itt vagyok az AVX-en folyamatosan támadnak...
Pedig te soha senkire nem mondtál semmi rosszat. Igazságtalan a világ.

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



ANDS:
Homeopátiához meg orvosi diploma kell, amit csak egyetemen adnak.
Akkor mitől áltudomány?
 

 
Attól áltudomány, hogy az Európai Akadémiák Tudományos Tanácsadó Testülete, az EASAC 2017-ben döntött arról, hogy a homeopátia tudománytalan, alapelvei ellentmondanak a fizika és a kémia törvényeinek, és soha nem jelent meg egyetlen valódi bizonyíték sem, ami igazolná a homeopátiás gyógymódok hatékonyságát.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Elhunyt Charles Hansen tegnap, aki maga volt az Ayre. 
 
Kiváló szakember volt, nyugodjon békében. 
 

"Charles Hansen 1956 - 2017
With heavy hearts, we regret to inform you that Charles Hansen, founder of Ayre Acoustics, has passed away on November 28th, 2017. Those who knew Charley knew that he was a passionate man who always stood up for what he believed to be right. His family knew him as a loving and dedicated father of his two children. With the passing of Charley, the world has lost one of the most creative and innovative minds in the audio industry and we have lost a good friend.
While we can never replace Charley, his spirit lives on in the team at Ayre. We are dedicated to continuing his mission of creating and manufacturing the best sounding audio equipment in the world. Most importantly, we will be there for our friends, partners, and customers who have supported us over the years. If you have any questions, please feel free to call us at any time. 
We wish you all the best over the holidays, and please play an album for Charley sometime."

 

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »



Ezt a kicsit pofátlan beírást visszautasítanám!
 
Amióta itt vagyok az AVX-en folyamatosan támadnak, ezért kérek mindenkitől nevet és telefonszámot. Ráadásul az a véleményem, hogy aki nem vállalja a nevét, elérhetőségét az nem jó szándékkal érdeklődik. Azokkal semmi dolgom. Gerilla marketing? Folyamatosan támadnak és emberi tulajdonság, hogy a balhé izgalmas, érdekes, arra mindenki kíváncsi. Ezért figyelnek fel rám olyanok is, akik nem figyelnének fel rám a balhé nélkül, megkeresnek aztán lesz belőlük elégedett vevő. Direkt marketing? Ezek az elégedett vevők beszélnek másokkal és elmondják, hogy bizony nagyon jók és jó áron kaphatók a cables cuccok.
Nincs két egyforma? Ez sem igaz. Semmiből sem áll egyforma cuccokat készíteni. Én állandóan fejlesztek és az új dolgok jobbak, mint az előzők. Például a Live IC kábel egy fantasztikus előre lépés az Air-N-hez képest. Csak a jelenlétemben lehet venni valamit? Ez sem igaz. Nagyon sok kábelem került el csomagban vidékre és nagyon elégedettek voltak vele olyan emberek, akiket sohasem láttam. Annyi igaz viszont, hogy módfelett érdekel az, hogy a kábeleim, a Demag, a VF hogy teljesítenek más rendszerekben. Ez szerintem nem szégyelni való dolog.
 
A végére hagytam a "fogalmatlan ember" titulust. Jó ideje nem írok be szakmai részleteket a fejlesztésekről, mert szétcincáltak mindet, amit beírtam.
A vevőim viszont minden információt megkapnak, ezt akik ismernek tanúsíthatják. Röviden ennyi.
Ki beszélt rólad? Amit írtam, általánosságban és feltételes módban írtam.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »



 
A helyzet az, hogy ha valaki egy helyenként nyilvánvalóan fogalmatlan ember "termékeit" veszi, melyek között nincs két egyforma, és megkérdőjelezhető elképzelések eredményeképp, kísérleti jelleggel születtek, s hatásuk a hangra csak a gerilla- és direktmarketinges befogással toborzott beavatottak számára elérhető (telefon és emailcím kiadásával, helyenként a készítő jelenlétében és hathatós támogatásával), akkor ott felmerülhet a gyanú (a gyógyhatású készítmények hatását is mindig feltételes módban hirdetik): itt bizony nem biztos, hogy minden a hangról szól.

Ezt a kicsit pofátlan beírást visszautasítanám!
 
Amióta itt vagyok az AVX-en folyamatosan támadnak, ezért kérek mindenkitől nevet és telefonszámot. Ráadásul az a véleményem, hogy aki nem vállalja a nevét, elérhetőségét az nem jó szándékkal érdeklődik. Azokkal semmi dolgom. Gerilla marketing? Folyamatosan támadnak és emberi tulajdonság, hogy a balhé izgalmas, érdekes, arra mindenki kíváncsi. Ezért figyelnek fel rám olyanok is, akik nem figyelnének fel rám a balhé nélkül,  megkeresnek aztán lesz belőlük elégedett vevő. Direkt marketing? Ezek az elégedett vevők beszélnek másokkal és elmondják, hogy bizony nagyon jók és jó áron kaphatók a cables cuccok.
Nincs két egyforma? Ez sem igaz. Semmiből sem áll egyforma cuccokat készíteni. Én állandóan fejlesztek és az új dolgok jobbak, mint az előzők. Például a Live IC kábel egy fantasztikus előre lépés az Air-N-hez képest. Csak a jelenlétemben lehet venni valamit? Ez sem igaz. Nagyon sok kábelem került el csomagban vidékre és nagyon elégedettek voltak vele olyan emberek, akiket sohasem láttam. Annyi igaz viszont, hogy módfelett érdekel az, hogy a kábeleim, a Demag, a VF hogy teljesítenek más rendszerekben. Ez szerintem nem szégyelni való dolog.
 
A végére hagytam a "fogalmatlan ember" titulust. Jó ideje nem írok be szakmai részleteket a fejlesztésekről, mert szétcincáltak mindet, amit beírtam.
A vevőim viszont minden információt megkapnak, ezt akik ismernek tanúsíthatják. Röviden ennyi.

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: DHT1 »


Ez valoban remek pelda arra, hogy mi tortenik, amikor a hit uralja a tudomanyt. Es Galilei tanai azert voltak veszelyesek, mert nem az Isteni kinyilatkoztatason alapultak, hanem a tudomanyon. Merhetoen, bizonyithatoan, cafolhatatlanul. Na ezert kellett szemelyeben megtorni, mert amit irt, azt nem lehetett.Amit ott és akkor képviselt a vallásos elit nem sok köze volt az Isteni kinyilatkoztatás hoz.;-)
72audio.com

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »



Térjünk vissza ahonnan indultunk.
 
Szóval, cables ügyfelei szerintem vevők.
 
Vagy mindenki, aki 25 ezer forintnál többet költ hifire az palimadár?
 
Mert hülyeség az egész hifi, az eredeti hangot képtelenség valósághűen reprodukálni,
mindegy mivel veszik fel, és mindegy, min játsszák vissza.
Tudományosan bizonyított tény...

A kettő nem zárja ki egymást, sőt: a vevő mivolt előfeltétele a palimadárságnak. 
A helyzet az, hogy ha valaki egy helyenként nyilvánvalóan fogalmatlan ember "termékeit" veszi, melyek között nincs két egyforma, és megkérdőjelezhető elképzelések eredményeképp, kísérleti jelleggel születtek, s hatásuk a hangra csak a gerilla- és direktmarketinges befogással toborzott beavatottak számára elérhető (telefon és emailcím kiadásával, helyenként a készítő jelenlétében és hathatós támogatásával), akkor ott felmerülhet a gyanú (a gyógyhatású készítmények hatását is mindig feltételes módban hirdetik): itt bizony nem biztos, hogy minden a hangról szól.
Kérjük vásárlás előtt kérje ki audiológusa és pszichológusa tanácsát!!!
Egyébként ha kérlelhetetlen logikával levezetett okfejtésedet kiterjesztjük, könnyen eljuthatunk addig, hogy a leginkább a fegyver- és gyógyszergyártóknak van igaza.
Na bumm!!! Elgurult a gyógyszerünk.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Saughassy »



Persze.
De tévedhetnek is, ahogy az már jópárszor megtörtént a az utóbbi párezer évben.
 
(A föld lapos. A föld nem forog. A föld a világ közepe.
Aki az ellenkezőjét állította, azzal mi történt?
 
https://hu.wikipedia.org/wiki/Eppur_si_muove
"1633-ban. Abban az időben még az volt az uralkodó nézet, amit a keresztény teológia is vallott, miszerint a Föld mozdulatlan, tulajdonképpen a világegyetem középpontja. Egy elfogadható magyarázat nélküli új nézet tényként való terjesztését és a Biblia ezzel kapcsolatos önkényes átértelmezését eretnekségnek tekintették, ami akár halálbüntetést is vonhatott maga után. Nézeteiért Galilei a tárgyalása után kilenc évig, haláláig házi őrizetben volt."
 
https://hu.wikipedia.org/wiki/Galileo_Galilei
Három kihallgatás után az inkvizíció "súlyos tévedés és eretnekség gyanúja" miatt betiltotta Galilei könyvét, őt pedig megeskették, hogy többé nem védi a heliocentrikus rendszert. Az ítélet életfogytiglani házi őrizet volt. Vezeklésül arra kötelezték, hogy három éven át minden héten olvassa el a bűnbánati zsoltárt. Az ítéletet tízből három bíboros nem írta alá, köztük a pápa unokaöccse sem.")

 
Ez valoban remek pelda arra, hogy mi tortenik, amikor a hit uralja a tudomanyt. Es Galilei tanai azert voltak veszelyesek, mert nem az Isteni kinyilatkoztatason alapultak, hanem a tudomanyon. Merhetoen, bizonyithatoan, cafolhatatlanul. Na ezert kellett szemelyeben megtorni, mert amit irt, azt nem lehetett.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Persze.
De tévedhetnek is, ahogy az már jópárszor megtörtént a az utóbbi párezer évben.
 
(A föld lapos. A föld nem forog. A föld a világ közepe.
Aki az ellenkezőjét állította, azzal mi történt?
 
https://hu.wikipedia.org/wiki/Eppur_si_muove
"1633-ban. Abban az időben még az volt az uralkodó nézet, amit a keresztény teológia is vallott, miszerint a Föld mozdulatlan, tulajdonképpen a világegyetem középpontja. Egy elfogadható magyarázat nélküli új nézet tényként való terjesztését és a Biblia ezzel kapcsolatos önkényes átértelmezését eretnekségnek tekintették, ami akár halálbüntetést is vonhatott maga után. Nézeteiért Galilei a tárgyalása után kilenc évig, haláláig házi őrizetben volt."
 
https://hu.wikipedia.org/wiki/Galileo_Galilei
Három kihallgatás után az inkvizíció "súlyos tévedés és eretnekség gyanúja" miatt betiltotta Galilei könyvét, őt pedig megeskették, hogy többé nem védi a heliocentrikus rendszert. Az ítélet életfogytiglani házi őrizet volt. Vezeklésül arra kötelezték, hogy három éven át minden héten olvassa el a bűnbánati zsoltárt. Az ítéletet tízből három bíboros nem írta alá, köztük a pápa unokaöccse sem.")
 
....... A tudomány álláspontja nem vélemény kérdése.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Térjünk vissza ahonnan indultunk.
 
Szóval, cables ügyfelei szerintem vevők.
 
Vagy mindenki, aki 25 ezer forintnál többet költ hifire az palimadár?
 
Mert hülyeség az egész hifi, az eredeti hangot képtelenség valósághűen reprodukálni,
mindegy mivel veszik fel, és mindegy, min játsszák vissza.
Tudományosan bizonyított tény...
 
Off. Gyógyszergyárak gyártják a homeós bogyókat is, nem kis nyereséggel. A tudomány álláspontja nem vélemény kérdése.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



Nem világos nekem, hogy akinek vannak vevői,
és nem állami támogatásból, szponzorációból él,
hanem valós piaci igényt elégít ki,
akár kábelekkel, akár demag-al,
azt miért kell áltudomány- bélyeggel ellátni.
Persze lehet, csak nem túl igazságos.
 
off.
Homeopátiához meg orvosi diploma kell, amit csak egyetemen adnak.
Akkor mitől áltudomány?
Azért, mert a gyógyszeripari lobbi nem keres rajta eleget?
Akinek nem tetszik szedheti marokszámra az antibiotikumot.
on.
 
Minden szakmában, iparágban vannak eltérő vélemények.
Van aki a rézkábelt szereti, van, akinek csak az ezüstkábel hangja tetszik.
Egyik kábellel sem lesz tökéletes a hang,
mindegyiknek vannak hibái.
Akkor meg mindkettő valós igényt elégít ki.

Off. Gyógyszergyárak gyártják a homeós bogyókat is, nem kis nyereséggel. A tudomány álláspontja nem vélemény kérdése.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »



Off.
Hogy egy ordas nagy áltudomány.
Tudom, hogy nem engem kérdeztél.

 
off.: az fura, hogy állatoknál (is) működik, pedig az nem tudja mit kap
 
de pl.a fiamnál is hat.
 
 
a homeopátia kiegészítő lehet, innentől on a hifiben hány olyan dolog van, ami nem működhetne
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »



Nem világos nekem, hogy akinek vannak vevői,
és nem állami támogatásból, szponzorációból él,
hanem valós piaci igényt elégít ki,
akár kábelekkel, akár demag-al,
azt miért kell áltudomány- bélyeggel ellátni.
Persze lehet, csak nem túl igazságos.
 
off.
Homeopátiához meg orvosi diploma kell, amit csak egyetemen adnak.
Akkor mitől áltudomány?
Azért, mert a gyógyszeripari lobbi nem keres rajta eleget?
Akinek nem tetszik szedheti marokszámra az antibiotikumot.
on.
 
Minden szakmában, iparágban vannak eltérő vélemények.
Van aki a rézkábelt szereti, van, akinek csak az ezüstkábel hangja tetszik.
Egyik kábellel sem lesz tökéletes a hang,
mindegyiknek vannak hibái.
Akkor meg mindkettő valós igényt elégít ki.
Mindenkinek igaza van, aki valós piaci igényt elégít ki. Meg annak is, aki ilyet generál, esetleg táplál.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Nem világos nekem, hogy akinek vannak vevői,
és nem állami támogatásból, szponzorációból él,
hanem valós piaci igényt elégít ki,
akár kábelekkel, akár demag-al,
azt miért kell áltudomány- bélyeggel ellátni.
Persze lehet, csak nem túl igazságos.
 
off.
Homeopátiához meg orvosi diploma kell, amit csak egyetemen adnak.
Akkor mitől áltudomány?
Azért, mert a gyógyszeripari lobbi nem keres rajta eleget?
Akinek nem tetszik szedheti marokszámra az antibiotikumot.
on.
 
Minden szakmában, iparágban vannak eltérő vélemények.
Van aki a rézkábelt szereti, van, akinek csak az ezüstkábel hangja tetszik.
Egyik kábellel sem lesz tökéletes a hang,
mindegyiknek vannak hibái.
Akkor meg mindkettő valós igényt elégít ki.
 
 
Off.
Hogy egy ordas nagy áltudomány.
Tudom, hogy nem engem kérdeztél.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



...
A homeopátiával mi a bajod?
 

Off.
Hogy egy ordas nagy áltudomány.
Tudom, hogy nem engem kérdeztél.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


...és vannak az öregek akit tudják, de nem hallják.. 
... és vannak az öregek, akik tudják, hallják, de nem foglalkoznak vele. (?)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Egy kábeleket "gyártó" cég kábel tesztet csinál..... Általában azért szokták, hogy bebizonyítsák hogy miért jobb az ő kábelül.
Fő a bizalom! Közlöm veled, fel sem merült bennem, hogy a saját kábeleimet bedobjam a derbibe, leginkább azért, mert egyik határozott, valamelyik ismert anyaggal azonosított hangzást sem képviselik, tehát különbségek demonstrálására kevésbé alkalmasak. Másrészt meg érdemes elolvasni a kiírást, szó sincs benne olyan kérdésről, hogy melyik kábel lesz a jobb, de már fájdalmas, hogy ezt 2 óránként el kell mondani valamelyik topikban. Hogy kinek milyen kábel tetszik, azt majd mindenki eldönti saját magának otthon, saját rendszerben, saját zenékkel, elegendő időt adva a történetnek.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Miért lennének pali madarak a vevői?
 
A homeopátiával mi a bajod?
 
Mi ezzel a gond? Hanyan tavoznak elegedetten a tenyerjostol es gyogyulnak meg a homeopatias keszitmenyektol.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »


én csak olvasgatom, olvasgatok, de megint olyan viták vannak, amik igazából előbbre nem visznek semmit (ha jobban belegondolok és szigorúan szvsz).
 
tigris mester (hdaudio) szavai jutnak valamiért az eszembe: "mi akik a zenén már túl vagyunk"
 
 
 
 
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »


...és vannak az öregek akit tudják, de nem hallják..
 
Igen, ne hagyjuk ki őket sem.
.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: csövi »

...és vannak az öregek akit tudják, de nem hallják.. 
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Vannak "kezdő" nem hallók, és vannak haladó "hű de a kábel a lényeg", gondom a középút, az egyensúly érzékeltetése lenne a cél. Kinek mi...
.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”