Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2024.03.17., vas. 21:54

Sajnos a garanciával való "fenyegetés" miatt, a készülékekhez mellékelt tápegységeket nem tudom kiváltani, pedig szerettem volna szabadulni ezektől a kapcsolóüzemű tápoktól, mert közel vannak a hifihez. Viszont a Cat kábel cseréjéről nem tudott egyértelműen lebeszélni, azzal lehet, hogy teszek egy próbát.
Vélemény? Reakció?

Köszönöm!
Aszpirin elmondta a lényeget, én csak a naivításodon csodálkozom.
Látható hifis életünkben, hogy ha olyan emberrel akadunk össze,akik járatlanabbak a mi hobbinkba, úgy néznek ránk, mint ha a Holdról jöttünk volna.
És ez független attól, hogy az illető földműves, vagy éppen műszaki területen dolgozó szakember, lásd pl. a villanyszerelőket. Kérdezz meg egy nem hifiző villanyszerelőt a tápkábelek és tápösvények létjogosultságáról. :D
A router es a setupbox a Telekom tulajdona, teljesen függetlenül attól, hogy garanciális, vagy sem, elméletileg tilos - a leírása is kitér rá - a tápegységet variálni.
De, mivel nyoma nincs annak - ahogy Aszpirin is írta - hogy más tápegységgel működik éppen, nem különösebben érdekel a szolgáltató vergődése.
Nálam már jó régen a gyárinál sokkal jobb tápok hajtják ezeket a tyütyüket, köszönik szépen, jól vannak... :kiss:
Én Neked is azt tanácsolom, hogy hajrá ! :smile49: / Vannak tippeim. /

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2024.03.17., vas. 21:54
Vélemény? Reakció?
Ha kicseréled egy (egyébként jó), helyesen működő, megfelelő paraméterekkel rendelkező és helyes polaritással bekötött csatlakozójú lineáris tápra, és garanciális problémája lesz, visszacseréled szépen a tápot, és a jóisten sem mondja meg már, hogy lineáris táppal működtetted addig.

A garanciáról csak azért kezdett el hadoválni, hogy ne "barkácskodj" a cég tulajdonát képező, nem mikroszkopikus értékű bázisállomással. Egy másik 12V-os táppal tudsz kárt okozni, pl. - banális dolog - ha nem ugyanazzal a polaritással van bekötve a csatlakozó (ezért szokták jelölni a tápokon a csatlakozó érintkezőinek polaritását is). A fickó további reakciója teljesen szokványos, a hifivel nem foglalkozó elektromérnökök és informatikusok 99%-a szarráröhögi magát, ha digitális kábelek hangra és képre gyakorolt hatásáról kezdesz el nekik beszélni. (egyébként az, hogy egy HDMI kábel hogyan képes befolyásolni a tévékép élességét és kontrasztosságát, azt még nekem sem sikerült megfejtenem, pedig a teljes HDMI 1.4a specifikációt végigolvastam, néhány részt nem is egyszer. De sajnos ez nem elég, ismerni kellene az LCD/OLED kijelzők analóg domain-jét is a megfejtéshez, és azt sajnos nem ismerem).
Ami az ethernet kábeleket és, kapcsolóüzemű tápok okozta EM sugárzás spektrumát illeti, simán lett volna egy-két olyan szavam hozzá, amin tuti elgondolkodik, még ha mérnöki végzettsége is van. Eléggé meggyőző bizonyítékaim is vannak, de általában az elméleti rész is elég. Az nem woodoo.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép estét mindenkinek!
Elmesélnék egy történetet, ami nem is feltétlen ide tartozik, de jobb helyet nem találtam neki.
Az internet/kábeltéve szolgáltatónk felajánlotta, hogy a szolgáltatást biztosító, helyi készülékeket(router/modem, set top box) lecseréli(ingyen) modernebb, stabilabb eszközökre.
Örültünk a lehetőségnek, mert bizony voltak problémák, amiket egyértelműen ezek a készülékek okoztak. Többször meghibásodtak, és cserélni kellett őket, talán ezért is döntött a szolgáltató a cseréjük mellett.
Az ominózus csere csütörtökön történt meg, szerencsére már itthon voltam, így kicsit el tudtam beszélgetni a szerelővel, aki a szolgáltató tulajdonosa is egyben. Ez egy kis, helyi szolgáltató, mindössze 3 főből álló csapattal.
Felvetettem neki, hogy a készülékekhez mellékelt, telefontöltő jellegű tápegységet(12V DC mindkettő) esetleg kicserélném valami "komolyabb" tápegységre, esetleg javítván a tv képminőségén.
Erre Ő közölte, hogy "meg ne próbáld, mert akkor ugrik a garancia(?), és ha e miatt meghibásodna(?) bármelyik is, akkor ki kell fizessem az amúgy "ingyen" kapott készüléket!"
Erre köpni-nyelni nem tudtam. Mutattam neki a lemezjátszóm analóg tápegységét, ami szintén 12V DC, hogy egy ilyen, sokkal stabilabb áramot biztosít, amiből a készülék csak profitálhat.
Simán kinevetett, és azt mondta, "el ne hidd már ezt a baromságot"! Majd újra visszakanyarodott a garancia kérdésére.
Mikor tovább feszegettem a kérdést, azt mondta, "azt tudja, hogy a hifinél nem mindegy, hogy pl. milyen kábelt használunk, de ez egész más, itt nincsenek hangfrekvenciás jelek. A tv képminőségén amúgy sem lehet azzal javítani, ha a router/modem komolyabb tápellátást kap, mert az csak átengedi magán az IP tv jelét, semmit sem csinál vele."
Erre kérdezem tőle, hogy ez hogy lehet, mikor a "központi jel" optikai kábelen jön be, a router/modem pedig elektromos jelet(lan) ad ki magából minden ezköz felé? Erre az volt a válasz, hogy "igen, de akadjak le a témáról, mert tényleg ugrik a garancia."
A tápolást békén hagyva tovább kérdeztem, mi a helyzet a kábelekkel? A router/modem és a set top box közötti Cat kábelt(Ő általa biztosított, olcsó vacak) érdemes-e kicserélni, ez hatással lehet-e a tv képminőségére? Ezért is kinevetett, azt mondta, "ennek sincs semmi értelme, vegyem már tudomásúl, hogy ez nem hifi, Ő elhiszi, hogy a hifiben én nagyon otthon vagyok, de a tv szolgáltatáshoz Ő jobban ért, egyébként is nézzem majd meg, az új set top box jobb képminőséget biztosit, mint a régi, mit akarnék még?"
Ez utóbbi valóban így van, tényleg jobb képet produkál, de felteszem ez is fokozható lehet.
Mutattam neki a HDMI kábeleimet, (amiket itteni tanácsra vásároltam), hogy azok is egyértelmű pozitív változást hoztak. Érdekes módon, erre azt mondta, hogy "tudom, a HDMI kábelek között lehet különbség, de a Cat kábel az tök más, annál ilyen nincs."
Eddig a történet, a szerelő elment, a kapott képminőség az új set top box-nak köszönshetően tényleg jobb lett, viszont amit kissé hiányolok, hogy a Wifi jel, amit a router/modem biztosít, sem gyorsabb, sem erősebb nem lett, pedig az új, fejlettebb(?) készüléktől ez talán elvárható lett volna.
Sajnos a garanciával való "fenyegetés" miatt, a készülékekhez mellékelt tápegységeket nem tudom kiváltani, pedig szerettem volna szabadulni ezektől a kapcsolóüzemű tápoktól, mert közel vannak a hifihez. Viszont a Cat kábel cseréjéről nem tudott egyértelműen lebeszélni, azzal lehet, hogy teszek egy próbát.
Vélemény? Reakció?

Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Még a tegnapi vásarlás témához.

Használt termék esetén egy kicsit is normális eladóval Még lehet beszélni, hogy teljes vételár létét ellenében otthon pár napig ki lehet próbálni az adott eszközt. És, ha nem tetszik, akkor a vevő jelölt visszahozza ugyanolyan állapotban. Nekem is így vitték el a pl. Marantzot. Előtt érte, kifizette, majd szólt 3 nap múlva, hogy nagyon jó, de mégsem annyira passzol a rendszerébe. Semmi baj, ez ilyen, úgy is van 2 sorban álló, aki ilyet akart, és hallgatás nélkül vette meg.
Pedig 27kg-os vas volt.
Szóval rugalmas hozzáállással szerintem megoldható.
Kereskedő eseten is általában van ilyen, ja jól tudom. Viszont az nem illik, és pofátlanság, hogy kereskedőn keresztül kipróbálja valaki, majd megveszi webshopban 5Ft-al olcsóbban. Főleg, ha új, és nem demó készüléket küld vissza az ember.

Használt termék esetén amúgy, ha nem valami nagyon különleges cucc, ugyanannyiért el lehet adni jó eséllyel.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

feket663 írta:
2024.03.11., hétf. 19:26
-CB- írta:
2024.03.11., hétf. 14:36

Az addig megszokott Marantz NA-6006-Accuphase p300 médialejátszó-erősítő páros, ami a Dual concentric Tannoyokkal (Arden mk2.) oly jó volt, itt elkezdett sértő magasakat produkálni. Aztán az Angol vonalnak (Cambridge CXN) meg nem volt felbontása. Futóműként jó volt, tettem mögé külső DAC-ot. Az meg nem volt jó a beépített hangerő szabályozóval ( Philips DAC 960). kellett egy passzív preamp. Először úgy tűnt, jó a kínai is. De a Khozmó sokkal jobb. Akkorra kiderült, hogy az Accuphase sem egy felbontás bajnok, úgyhogy járt itt vagy 20 erősítő, végül egy épített Kaneda monoblokk pár van már 2 éve. Járt itt még vagy 10 vas azóta, meg van is 2 másik, de ár-érték arányban nem lehet leváltani őket. Most kezdem előröl a csereberét, mert egy DIY streamer bizony jobbnak bizonyul, mint a Cambridge-Philips páros...
Lehet valami konkrétabbat tudni arról a DIY streamerről?
Mivel tudtommal ez a későbbiekben bolti forgalmazásra gyártott készülék prototipusa, így a gyártó jelen stádiumban még nem ad meg részleteket.

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: feket663 »

-CB- írta:
2024.03.11., hétf. 14:36

Az addig megszokott Marantz NA-6006-Accuphase p300 médialejátszó-erősítő páros, ami a Dual concentric Tannoyokkal (Arden mk2.) oly jó volt, itt elkezdett sértő magasakat produkálni. Aztán az Angol vonalnak (Cambridge CXN) meg nem volt felbontása. Futóműként jó volt, tettem mögé külső DAC-ot. Az meg nem volt jó a beépített hangerő szabályozóval ( Philips DAC 960). kellett egy passzív preamp. Először úgy tűnt, jó a kínai is. De a Khozmó sokkal jobb. Akkorra kiderült, hogy az Accuphase sem egy felbontás bajnok, úgyhogy járt itt vagy 20 erősítő, végül egy épített Kaneda monoblokk pár van már 2 éve. Járt itt még vagy 10 vas azóta, meg van is 2 másik, de ár-érték arányban nem lehet leváltani őket. Most kezdem előröl a csereberét, mert egy DIY streamer bizony jobbnak bizonyul, mint a Cambridge-Philips páros...
Lehet valami konkrétabbat tudni arról a DIY streamerről?
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: supravox »

Nem is írtál a MoFi-ról!!!😁😁
Tényleg bejött?
Persze mehet a megfelelő helyre.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

arzachel írta:
2024.03.11., hétf. 12:58
Vinkler írta:
2024.03.10., vas. 21:16

Most komolyan!?
Ki az, aki meghallgatás nélkül vesz meg egy komponenst zenehallgatáshoz?
Simán vettem 1982-ben egy Koetsu Black hangszedőt Münchenben.Meghallgatás nélkül csupán a Hifi sajtóra hallgatva.Mondhatom nem bántam meg.Az Ortofonok után egy megváltás volt...
Én mostanában vettem meghallgatás nélkül 2 hangszedőt is. Egy MoFi MT-t és egy AT-33PTG-t a Teka GR-be.
Mindkettővel ünnep, ha lemezt hallgatok. (de volt még pár eset, hogy hallgattam olyanokra akikre érdemes) :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Voyager 2024.03.11., hétf. 18:35-kor.

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Indy írta:
2024.03.11., hétf. 13:23
-CB- írta:
2024.03.11., hétf. 13:20
Én nem bántam. Utat mutatott, kizökkentett az addig jól bevált sablonból. Nem kellett nagyságrenddel drágább cuccokat hadrendbe állítanom, de volt pár zsákutca, amiből ki kellett tolatni...
Volt némi elégedetlenség azért, vagy csak kíváncsiság az új iránt?
Az addig megszokott Marantz NA-6006-Accuphase p300 médialejátszó-erősítő páros, ami a Dual concentric Tannoyokkal (Arden mk2.) oly jó volt, itt elkezdett sértő magasakat produkálni. Aztán az Angol vonalnak (Cambridge CXN) meg nem volt felbontása. Futóműként jó volt, tettem mögé külső DAC-ot. Az meg nem volt jó a beépített hangerő szabályozóval ( Philips DAC 960). kellett egy passzív preamp. Először úgy tűnt, jó a kínai is. De a Khozmó sokkal jobb. Akkorra kiderült, hogy az Accuphase sem egy felbontás bajnok, úgyhogy járt itt vagy 20 erősítő, végül egy épített Kaneda monoblokk pár van már 2 éve. Járt itt még vagy 10 vas azóta, meg van is 2 másik, de ár-érték arányban nem lehet leváltani őket. Most kezdem előröl a csereberét, mert egy DIY streamer bizony jobbnak bizonyul, mint a Cambridge-Philips páros...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Indy »

-CB- írta:
2024.03.11., hétf. 13:20
Én nem bántam. Utat mutatott, kizökkentett az addig jól bevált sablonból. Nem kellett nagyságrenddel drágább cuccokat hadrendbe állítanom, de volt pár zsákutca, amiből ki kellett tolatni...
Volt némi elégedetlenség azért, vagy csak kíváncsiság az új iránt?
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Indy írta:
2024.03.11., hétf. 13:16
-CB- írta:
2024.03.11., hétf. 13:04
Én is meghallgatás nélkül vettem a Mezzo Utópiákat, pusztán azért mert tetszettek küllemre. De nekem is bejött. Igaz a komplett rendszert le kellett cserélnem, hogy kiszolgáljam...
:) Ez az, amit én már mindenképpen szeretnék elkerülni. Éppen ezért csak óvatosan teszek-veszek bármit is. Párszor már megéltem ezt és már nem szeretném újra...

Legutóbb én is külföldről vettem hs kábelt, amit még soha nem hallottam, másnál se, és bizony nem bántam meg...
Én nem bántam. Utat mutatott, kizökkentett az addig jól bevált sablonból. Nem kellett nagyságrenddel drágább cuccokat hadrendbe állítanom, de volt pár zsákutca, amiből ki kellett tolatni...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Indy »

-CB- írta:
2024.03.11., hétf. 13:04
Én is meghallgatás nélkül vettem a Mezzo Utópiákat, pusztán azért mert tetszettek küllemre. De nekem is bejött. Igaz a komplett rendszert le kellett cserélnem, hogy kiszolgáljam...
:) Ez az, amit én már mindenképpen szeretnék elkerülni. Éppen ezért csak óvatosan teszek-veszek bármit is. Párszor már megéltem ezt és már nem szeretném újra...

Legutóbb én is külföldről vettem hs kábelt, amit még soha nem hallottam, másnál se, és bizony nem bántam meg...
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Én is meghallgatás nélkül vettem a Mezzo Utópiákat, pusztán azért mert tetszettek küllemre. De nekem is bejött. Igaz a komplett rendszert le kellett cserélnem, hogy kiszolgáljam...

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Vinkler írta:
2024.03.10., vas. 21:16

Most komolyan!?
Ki az, aki meghallgatás nélkül vesz meg egy komponenst zenehallgatáshoz?
Simán vettem 1982-ben egy Koetsu Black hangszedőt Münchenben.Meghallgatás nélkül csupán a Hifi sajtóra hallgatva.Mondhatom nem bántam meg.Az Ortofonok után egy megváltás volt...
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Az élet elég változatos példákat produkál.
Volt nálam két dac is próba meghallgatáson egy - egy hétig, zokszó nélkül viszavették, ahogy megbeszéltük. A Mostani / Metrum / dac is így került hozzám, hogy hallgathattam több, mint egy hétig, ráadásul ingyen ! Meglepve és köszönettel vettem a felajánlását a kedves fórumtársnak. Végül beleszokott a rendszerembe, és utaltam a Forintocskát.
Vettem korábban úgy is dac - ot, hogy nem hallgattam meg sehol, visszavételről szó sem volt, csak amit hallottam és olvastam róla itt - ott, az alapján döntöttem és nagyon nem bántam meg. / Topping D70 /
Vásárolta már úgy is dacot, hogy a kereskedőnél hallgattam össze az enyémmel - nem adták oda próbafülelésre - egy tök más rendszerben, és tetszett a hangja.
Otthon újra összehasonlítva, a különbség ugyan úgy kijött, jobb volt, mint a régi.
A kis Unison Research integráltat is hasonlóképpen vettem. Elautóztam a világ végére a tulajhoz, vittem a saját erősítőmet, összehasonlítottuk.
Eléggé lemosta az enyémet. Hazavittem, újra összehallgattam őket, nem volt kérdés, hogy a új szerzemény jobb.
Ezt a módszert járhatónak tartom. A két készülék közötti differencia egy idegen rendszerben hasonlóan kihallható, mint a sajátban. Persze nem árt az idegen rendszer hangját gyorsan felmérni, miben más, mint a sajátunk, kiismerni, amennyire lehet.
Aztán, vettem úgy is erősítőt, hogy az ottani rendszerben meghallgattam, aztán letét ellenében elhozhattam, nálam lehetett egy hétig, mert pont ment el nyaralni a tulaj.
A hét elteltével hívom az embert, hogy visszavinném ezért, meg azért, mondta, jó, hívjam holnap, pontosítunk időpontot. Hívtam másnap és még vagy hússzor, soha többet nem vette fel a telefont.
SMS - ben el is küldtem háromszor a q. annyjába, mást nem tehettem. gondolkodik.gif :smile51:
Más kérdés, hogy azóta egy - két apróság átalakult a rendszeremben a szinergia érdekében és már meg nem válnék az erősítőtől, de akkor nem esett jól... :smile49:
Ebből az utóbbiból az a tanulság is levonható, hogy ha nem túl nagy a baj, akkor ha kell, a rendszer rengeteg helyen finomhangolható, hogy a jövevény tökéletesen beillesztkedhessen az új környezetébe. :kiss:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rock60 2024.03.11., hétf. 13:10-kor.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

akvapark írta:
2024.03.11., hétf. 10:10
"Öreghifis"-nek lenni nem csak nyűg, de előny is.
Persze, mindent otthon kell(ene) meghallgatni, ráadásul hosszú távon.
Szerencsére a kor előrehaladtával egyre több olyan barátja van az embernek, akinek a fülében bízom. Vagy ellenkezőleg, van olyan. hogy pont nem hallgatok a véleményére.
Valamint voltak olyan újságok, akiket, tapasztalat alapján, szavahihetőnek tartottam.
Így - úgy érzem - sikerült egy filléres nagyon kiegyenlített rendszert összeállítanom.
Ha sikeresen kombináljuk az újság(ok), az "aranyfülű" ismerősök véleményét, vagy "bádogfülű" haverok negálását, és az otthoni meghallgatást, akkor - szerintem - kicsi az esély a mellényúlásra. gondolkodik.gif
Sok sikert a vásárláshoz, zenehallgatáshoz. leborulok.gif
Ezzel nagyon egyetértek. Én pl. pontosan tudom már az itt eltöltött pár (de nem sok) év alatt, hogy ki z, akinek a "hangbéli" (és műfajbéli) ízlése 99%-ban egyezik az enyémmel, és ha én nem hallottam, de ő igen, és azt mondja hogy jó, akkor nagyon-nagyon pici az esélye, hogy melléfogjak. Ehhez persze kellett az is, hogy az illetőket személyesen is megismerjem, esetleg egy beszélgetésen túl több közös zenehalgatási élményünk is legyen, amiről hasonlóképpen vélekedtünk...
Így aztán jónéhány dolgot bevállalhattam meghallgatás nélkül - és nem bántam meg (volt olyan, hogy ő javasolt valamit, majd olyan is, hogy én hívtam fel az illetőt, alkalmi vétel, beleugorjak-e. Mindkettőt meg tudtam hallgatni a helyszínen is, de otthon ugye nem. És nem bántam meg, sőt. Ha olvassa, biztos magára ismer, ezúton is hálás köszönetem neki!)

Egyetlen nagyon rizikós vásárlásom a lemezjátszó-hangszedő kombóm volt, amelynél a forgalmazó csak úgy biztosított meghallgatási lehetőséget, hogy megveszem :D (ja, van ilyen, és valahol meg is értettem az ő szempontjait is). Végül nem bántam meg, de ez tényleg akárhogy elsülhetett volna, ráadásul vadiójan vettem, és nem a piaci ára alatt annyival, hogy aztán biztosan meg tudjak szabadulni jelentős anyagi bukás nélkül.

A másik, hogy az embernek lehetnek olyan élethelyzetei, amikor bizony nem megy a "hallgass meg mindent, otthon" dolog. Nem részletezem de én most ilyen helyzetben vagyok. Ezért pl. én most rizikósabb manőverekre vagyok hajlandó (épp ma ufgrok be egy ilyenbe, meglátjuk mi lesz belőle... este már akár be is számolhatok)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

juliush írta:
2024.03.11., hétf. 10:44
Vinkler írta:
2024.03.10., vas. 21:16
Most komolyan!?
Ki az, aki meghallgatás nélkül vesz meg egy komponenst zenehallgatáshoz? Nem az a lényeg, hogy illeszkedjen a rendszerbe és megfeleljen a hallgató igényeihez? Tetszen neki, ami hall?!
Ok, alap műszaki adatokban feleljen meg az elvárásoknak, de felőlem bárki írhat, véleményezhet bármit, nekem az számit, amit hallok, nem az, amit valaki leír. Egy vélemény, így is kezelem.
Listák ide-oda, mindenkinek azt tanácsolom, hogy hallgassa meg a megvásárolni kívánt készüléket, és csak az alapján döntsön!
Meg is lehet fordítani az érvelést, komolyan ne is próbálkozzunk olyan komponensekkel, amelyeknek előzetes, főleg otthoni meghallgatására nincs lehetőségünk? Példának okáért 2014-ben nem sok hazai hifista hallott a Resonessence Labs-ról, vagy 2017-ben az Exogalról (természetesen tisztelet a kivételnek!), nemhogy elérhető lett volna meghallgatásra. Bevállaltam őket és azóta is boldogan hallgatom.
Az biztos, hogy nem ennyire fekete-fehér ez a sztori, Akvapark fórumtársunk gyönyörűen fogalmazta meg a racionális középutat!
leborulok.gif
Jah persze, ilyen is létezik. De akkor nálam életbe lép az, hogy vagy jó áron veszem, ha nem jönne be, akkor el tudjam adni (Vettem már én is így kockáztatva, volt ami bejött, volt amit eladtam), vagy elengedem és tovább megyek.
A másik, amit aqua is leírt van pár olyan ismerősöm ebben a témában, akinek adok a véleményére, ismerem a fülét. Olykor kikérem azok véleményét, ha szerencsém van valaki már hallotta a kiszemelt eszközt! :smile29:
Egyébként nem vagyok egy cserélgetős típus, általában évekig megvannak a cuccaim.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2014.10.05., vas. 09:11
Értékelés: 86

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: a.gabriel »

Vinkler írta:
2024.03.10., vas. 21:16
GTomi írta:
2024.03.10., vas. 21:08
diagnet írta:
2024.03.10., vas. 19:48


A philips bedőlését pontosan az a minőség inflálás és piaci higulás okozta amit itt sokan képviselnek, gyakorolnak.
Próbálom követni a vitát itt a fórumon, de akkor ebből azt is le lehet szűrni, hogy valaki piacra dob egy kiváló terméket, majd a nevéből fakadóan, (mert egy jó brand), egyre silányabb termékeket dob piacra, plusz megjelennek más szereplők is, és akkor jön róló?

Jelen pillanatban a kínai dac gyártók ugyanezt csinálják, egyre többen és többet csinálnak olcsóbban, egyes mérések szerint ugyanazt a színvonalat hozzák mint a "nagyok", miközben a vita arról megy, hogy meg is kell hallgatni őket, nem csak mérni?
Most komolyan!?
Ki az, aki meghallgatás nélkül vesz meg egy komponenst zenehallgatáshoz? Nem az a lényeg, hogy illeszkedjen a rendszerbe és megfeleljen a hallgató igényeihez? Tetszen neki, ami hall?!
Ok, alap műszaki adatokban feleljen meg az elvárásoknak, de felőlem bárki írhat, véleményezhet bármit, nekem az számit, amit hallok, nem az, amit valaki leír. Egy vélemény, így is kezelem.
Listák ide-oda, mindenkinek azt tanácsolom, hogy hallgassa meg a megvásárolni kívánt készüléket, és csak az alapján döntsön!
Ha valaki tapasztalt, és tudja mit akar, akkor az nyugodtan vásárolhat meghallgatás nélkül, aki meg teszt bajnokot akar játszani az meg...
Érdekes is lenne, ezen gondolat mentén étteremben vacsorázni 36_1_11.gif

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Vinkler írta:
2024.03.10., vas. 21:16
Most komolyan!?
Ki az, aki meghallgatás nélkül vesz meg egy komponenst zenehallgatáshoz? Nem az a lényeg, hogy illeszkedjen a rendszerbe és megfeleljen a hallgató igényeihez? Tetszen neki, ami hall?!
Ok, alap műszaki adatokban feleljen meg az elvárásoknak, de felőlem bárki írhat, véleményezhet bármit, nekem az számit, amit hallok, nem az, amit valaki leír. Egy vélemény, így is kezelem.
Listák ide-oda, mindenkinek azt tanácsolom, hogy hallgassa meg a megvásárolni kívánt készüléket, és csak az alapján döntsön!
Meg is lehet fordítani az érvelést, komolyan ne is próbálkozzunk olyan komponensekkel, amelyeknek előzetes, főleg otthoni meghallgatására nincs lehetőségünk? Példának okáért 2014-ben nem sok hazai hifista hallott a Resonessence Labs-ról, vagy 2017-ben az Exogalról (természetesen tisztelet a kivételnek!), nemhogy elérhető lett volna meghallgatásra. Bevállaltam őket és azóta is boldogan hallgatom.
Az biztos, hogy nem ennyire fekete-fehér ez a sztori, Akvapark fórumtársunk gyönyörűen fogalmazta meg a racionális középutat!
leborulok.gif
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

(Azt a topikot már nehéz jobban szétoffolni ;) )Elég sok változatot leírtál, pont erről van szó, hogy nincs minden helyzetre, minden eladóra, vevőre ráhúzható sablon, és bizony van olyan, amikor a vakon, meghallgatás nélküli vétel rizikója az egyedüli lehetőség, kinek-kinek kockázatvállalási hajlandóságától függően.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

chord_ írta:
2024.03.11., hétf. 09:18


Én pl. így vettem, elég sok mindent.

Mark Levinson No.512.
8 éve volt 2M, használtan, légyszi add már ide meghallgatni, 20 kiló, de csak ide hozom a szobámba 110km-re rázatni autóval, aztán visszaviszem, ha nem tetszik, OK? Aztán kapsz egy mercicsokit, mert jófej voltál...

GustardA26
idehozod meghallgatni?, zenélünk meg dumálunk egy jót, OK? Tökjó lemezeim vannak ám. De nem biztos, hogy illeszkedik a rendszerbe, akkor bocs...
Hogy lehet kapni a Muzikernél, és ott a 36 órás elállási jog?, ja, de csak ha ki sem bontod, akkor, szóval ez felejtős, meg morálisan nekem nem OK...
Áthoztam ide a témát, ne OFF-oljuk a DAC-topicot.
Ok, én is vettem már így, de mondjuk olyan készüléket, olyan gyártótól, amit nagyjából ismertem, így volt róla fogalmam, hogy megfelelhet. Vagy olyan vétel, ami ha esetleg nem jön be, akkor annyiért tovább is mehet.

Ettől függetlenül tényleg az otthoni próba a legjobb. Ezt te egy kicsit pikírten kifiguráztad! Nálam volt már ML előfok meghallgatáson és nem maradt a rendszerben. Nem kellett megvennem, megoldottam. Mondjuk több megoldás is létezik. Azt a megközelítést mondjuk nem nagyon értem, hogy miért az eladónak kell autókáznia, ez szerintem a vevő dolga, de lehet megbeszélés kérdése is. Itt is 2 dolog lehet, vagy elmegyek és idegen rendszerben meghallgatom (Nyilván ez mond a legkevesebbet és nagy tapasztalatot is feltételez), vagy megbeszélem az eladóval, hogy kipróbálom saját rendszerben. Ezt sokan nem preferálják, akkor ennyi volt. Eldöntheted, hogy bevállalod-e így, vagy mész tovább. Olyan is előfordult már, hogy az eladóval együtt érkezett a termék, aztán a meghallgatás is együtt történt. Én pl vittem már el vételi szándék miatt meghallgatásra erősítőt. Nem vették meg, de megbeszéltük előre, nem volt belőle probléma. Ezért is szerettem meg ezt a fórumot, rengeteg ilyen lehetőség nyílik meg a fórumtagok részére. Szóval a jófejes mercicsoki akár meg is állhatja a helyét. :P

És igen. A sokat bírált kereskedői opció. Többek között, miért is jó, hogy létezik hifikereskedő? Ezzel a lehetőséggel is éltem már.
Amikor újonnan veszel egy terméket azt is bele érdemes kalkulálni, hogy lehetőséged nyílik igen sok helyről otthoni kipróbálásra. Ezt előre lebeszéled a kereskedővel, olyan is volt, hogy a személyesen elhozta hozzám a terméket, olyan is volt, hogy én mentem el érte. Ez általában úgy néz ki, hogy kifizeted a kiszemelt komponenst, és megbeszéltek egy időintervallumot, amíg eldöntöd, hogy marad, vagy visszamegy. Esetleg meghallgatsz mást is, ugyan ilyen kondíciókkal. Ha nálad marad, akkor küldik a számlát és el is van intézve, ha nem tetszik akkor visszamegy. Ilyen esetben jól tud esni, ha mondjuk köszönet képen otthagysz egy 10-est, 20-ast, megköszönve a fáradozást. Hidd el legközelebb is segítőkész hozzáállásban leszel részesítve. ;)

Nagy vonalakban ennyi.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: akvapark »

"Öreghifis"-nek lenni nem csak nyűg, de előny is.
Persze, mindent otthon kell(ene) meghallgatni, ráadásul hosszú távon.
Szerencsére a kor előrehaladtával egyre több olyan barátja van az embernek, akinek a fülében bízom. Vagy ellenkezőleg, van olyan. hogy pont nem hallgatok a véleményére.
Valamint voltak olyan újságok, akiket, tapasztalat alapján, szavahihetőnek tartottam.
Így - úgy érzem - sikerült egy filléres nagyon kiegyenlített rendszert összeállítanom.
Ha sikeresen kombináljuk az újság(ok), az "aranyfülű" ismerősök véleményét, vagy "bádogfülű" haverok negálását, és az otthoni meghallgatást, akkor - szerintem - kicsi az esély a mellényúlásra. gondolkodik.gif
Sok sikert a vásárláshoz, zenehallgatáshoz. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

chord_ írta:
2024.03.11., hétf. 09:18
Vinkler írta:
2024.03.10., vas. 21:16

Most komolyan!?
Ki az, aki meghallgatás nélkül vesz meg egy komponenst zenehallgatáshoz? Nem az a lényeg, hogy illeszkedjen a rendszerbe és megfeleljen a hallgató igényeihez? Tetszen neki, ami hall?!
Ok, alap műszaki adatokban feleljen meg az elvárásoknak, de felőlem bárki írhat, véleményezhet bármit, nekem az számit, amit hallok, nem az, amit valaki leír. Egy vélemény, így is kezelem.
Listák ide-oda, mindenkinek azt tanácsolom, hogy hallgassa meg a megvásárolni kívánt készüléket, és csak az alapján döntsön!
Én pl. így vettem, elég sok mindent.

Mark Levinson No.512.
8 éve volt 2M, használtan, légyszi add már ide meghallgatni, 20 kiló, de csak ide hozom a szobámba 110km-re rázatni autóval, aztán visszaviszem, ha nem tetszik, OK? Aztán kapsz egy mercicsokit, mert jófej voltál...

GustardA26
idehozod meghallgatni?, zenélünk meg dumálunk egy jót, OK? Tökjó lemezeim vannak ám. De nem biztos, hogy illeszkedik a rendszerbe, akkor bocs...
Hogy lehet kapni a Muzikernél, és ott a 36 órás elállási jog?, ja, de csak ha ki sem bontod, akkor, szóval ez felejtős, meg morálisan nekem nem OK...
Szerintem Vinkler nem írta ,hogy otthoni meghallgatás csak ami szóba jöhet......persze ezt csak én értelmeztem így.
Megint csak az én véleményem ...használt terméket senki ne vegyen meg ..míg ki nem próbálta "valahol".
Új készülékeknél ez másként műkszik...
36 óráról még nem hallottam ...és a kicsomagolást sem tudom hogy ?....Mindegy is saját pld. tv vásárlás Emag-tól kiszállítva ,kibontás engedélyezve ..jól látható ragasztószallag nyom a képernyőn ...visszaküldés mellett döntöttem ..elbírálás az Emag részéről 2 napon belül .. utaltak.
https://net-jog.hu/2018/06/24/reszletsz ... sa-eseten/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gyongyhalas 2024.03.11., hétf. 10:15-kor.

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 540

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Vinkler írta:
2024.03.10., vas. 21:16

Most komolyan!?
Ki az, aki meghallgatás nélkül vesz meg egy komponenst zenehallgatáshoz? Nem az a lényeg, hogy illeszkedjen a rendszerbe és megfeleljen a hallgató igényeihez? Tetszen neki, ami hall?!
Ok, alap műszaki adatokban feleljen meg az elvárásoknak, de felőlem bárki írhat, véleményezhet bármit, nekem az számit, amit hallok, nem az, amit valaki leír. Egy vélemény, így is kezelem.
Listák ide-oda, mindenkinek azt tanácsolom, hogy hallgassa meg a megvásárolni kívánt készüléket, és csak az alapján döntsön!
Én pl. így vettem, elég sok mindent.

Mark Levinson No.512.
8 éve volt 2M, használtan, légyszi add már ide meghallgatni, 20 kiló, de csak ide hozom a szobámba 110km-re rázatni autóval, aztán visszaviszem, ha nem tetszik, OK? Aztán kapsz egy mercicsokit, mert jófej voltál...

GustardA26
idehozod meghallgatni?, zenélünk meg dumálunk egy jót, OK? Tökjó lemezeim vannak ám. De nem biztos, hogy illeszkedik a rendszerbe, akkor bocs...
Hogy lehet kapni a Muzikernél, és ott a 36 órás elállási jog?, ja, de csak ha ki sem bontod, akkor, szóval ez felejtős, meg morálisan nekem nem OK...
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Vinkler írta:
2024.03.10., vas. 21:16
GTomi írta:
2024.03.10., vas. 21:08
diagnet írta:
2024.03.10., vas. 19:48


A philips bedőlését pontosan az a minőség inflálás és piaci higulás okozta amit itt sokan képviselnek, gyakorolnak.
Próbálom követni a vitát itt a fórumon, de akkor ebből azt is le lehet szűrni, hogy valaki piacra dob egy kiváló terméket, majd a nevéből fakadóan, (mert egy jó brand), egyre silányabb termékeket dob piacra, plusz megjelennek más szereplők is, és akkor jön róló?

Jelen pillanatban a kínai dac gyártók ugyanezt csinálják, egyre többen és többet csinálnak olcsóbban, egyes mérések szerint ugyanazt a színvonalat hozzák mint a "nagyok", miközben a vita arról megy, hogy meg is kell hallgatni őket, nem csak mérni?
Most komolyan!?
Ki az, aki meghallgatás nélkül vesz meg egy komponenst zenehallgatáshoz? Nem az a lényeg, hogy illeszkedjen a rendszerbe és megfeleljen a hallgató igényeihez? Tetszen neki, ami hall?!
Ok, alap műszaki adatokban feleljen meg az elvárásoknak, de felőlem bárki írhat, véleményezhet bármit, nekem az számit, amit hallok, nem az, amit valaki leír. Egy vélemény, így is kezelem.
Listák ide-oda, mindenkinek azt tanácsolom, hogy hallgassa meg a megvásárolni kívánt készüléket, és csak az alapján döntsön!
Tudod hany “vak rendeles” megy review-k alapjan online shopokbol? Elkepeszto mennyiseg. Es utana a hazai kereskedok vagy szamoljak be 1-2-3 honapon belul, vagy ugyanennyi idon belul landolnak az aproban “feljebb lepes” cimszoval.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”