Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: peterson »

Na, valami nem OK!
A hsz-t én írtam nem Fapaci... de mindegy is.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: peterson »

Majik írta:
2018.11.23., pén. 13:34
fapaci írta:
2018.11.23., pén. 11:13
franz írta:
2018.11.23., pén. 09:40
panaszkodni támad kedvem...

Azért hazai jó példa (Ethosz Audio) is van szerencsére! :)
Ha már nevesítünk: Pointe, Szekeres István, mint jó példa.
Első találkozás után, úgy kaptam hallgatni egy több mint fél millás erősítőjüket, hogy nem kért letétet, megbízott bennem ismeretlenül is. :smile53: Persze nem ez a jellemző, s nem is túl "biztonságos"..., de köszönet érte!

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Majik írta:
2018.11.23., pén. 13:34
Aztán olyat is mondtak, hogy hangsugárzót nem adnak otthoni próbára, mert azt tönkre lehet tenni.... Mit nem lehet???
Volt olyan magyar kereskedő, akihez betértem hallgatózni, végül rábeszélt, hogy vigyem haza az erősítőt, aztán ha nem tetszik visszahozom. Akkor voltam ott először, és nem fizettem semmi letétet ezért.
Aztán volt olyan is, ahol előre megbeszéltem egy héttel korábban, hogy mennék x cd-játékost meghallgatni, esetleg venni. Mikor odaértem, mondták, hogy csak dvd-játszó van belőle, de az pont úgy szól.
Ki lehet találni, melyik cégnél hagytam ott a pénzemet. Szóval magyar kereskedési feltételek mellett is lehet ezt sokféleképpen csinálni, nem kell nyugati példákra sem hivatkozni. Persze a magyarok évszázados, vagy talán még régebbi szokása, hogy szeretnek panaszkodni, és másban vagy a körülményekben keresik a hibát.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Majik »

fapaci írta:
2018.11.23., pén. 11:13
franz írta:
2018.11.23., pén. 09:40
panaszkodni támad kedvem...
az ember kiad ennyi pénzt és nem érintetlen stb. dolgot kap a nem kevés pénzéért, ez nekem nem fér bele...innetől kezdve bármit veszünk neten, lehet h minden használt? akár többször is volt 2-3 heteket vkinél?
A kereskedők is panaszkodhatnának, de ha valamelyikük megtenné, azonnal lehurrognák. A vásárlók kiharcolták maguknak az ingyenes próbalehetőséget, HiFi készülékeknél ez teljesen érthető és indokolt is. A kereskedők lenyelték a békát, de mégis mit kezdjenek a bontott termékekkel, amiket egy lelkes hifista (néha vásárlási szándék nélkül) már használt néhány napig? Adják el árengedménnyel, csak mert valakinek nem volt kedve megtartani? Megoldatlan probléma.
Nem kell a kereskedőket félteni...
Ezt az ingyenes próbalehetőséget tőlünk nyugatabbra maguktól kitalálták a kereskedők, és kérni sem kell, úgy ajánlják, maguktól. Azért hazai jó példa (Ethosz Audio) is van szerencsére! :)
Egy titka van, az eladni kívánt holmiból kell tartani egy, vagy két demó példányt, ezt a kedves vevő meghallgathatja a boltban bejáratott állapotban, letét ellenében hazaviheti meghallgatásra akár egy hétre is, és ha tetszett megrendeled az újat. A demó példány ilyenkor általában nálad maradhat amíg megjön a megrendelt holmi.
Néhány ilyen kör alatt a demó példány már be is hozta az árát, tiszta haszon lesz piacra dobni 3/4 áron...

Több hazai kereskedésben is kaptam olyan választ, hogy hallgassam meg a boltban kiállított készülékét az adott gyártónak, aztán az alapján rendeljem meg az általam preferált típust, az is ugyanolyan jó lesz....
Aztán olyat is mondtak, hogy hangsugárzót nem adnak otthoni próbára, mert azt tönkre lehet tenni.... Mit nem lehet???

Én itt Győrben mondjuk könnyen vagyok, Bécs ugyanannyi, mint Budapest....

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Majik írta:
2018.11.23., pén. 13:14
Nekem ez az alza, meg emág, meg ilyen hasonlók a kereskedelem megcsúfolása...
Mi a baj? Ők ÁFÁ-t nem nagyon fizetnek, te meg garanciát nem kapsz. Mindenki jól jár. :D
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Majik »

franz írta:
2018.11.23., pén. 09:40
panaszkodni támad kedvem...

gugli kereső: beyerydamic t1...search...árgép...alza.hu

ár: x
alatta, felbontott termék ár: y
ráklikk a felbontott árra, következő oldalon: 2 termék: felbontott raktáron (1), használt raktáron (2)

értem én h jó dolog megvenni, majd visszaküldeni ha nem tetszik, de vannak akik ebből sportot űznek, őnekik szólok h nézzenek magukba... :angry:

az ember kiad ennyi pénzt és nem érintetlen stb. dolgot kap a nem kevés pénzéért, ez nekem nem fér bele...innetől kezdve bármit veszünk neten, lehet h minden használt? akár többször is volt 2-3 heteket vkinél?

vagy csak én finnyáskodok? hol lehet a határt meghúzni akár vásárlói, akár eladói oldalon (költői a kérdés)
Aha! Kezd előtérbe kerülni a jó kereskedők megbecsülése? :)
Nekem ez az alza, meg emág, meg ilyen hasonlók a kereskedelem megcsúfolása...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

franz írta:
2018.11.23., pén. 09:40
panaszkodni támad kedvem...
az ember kiad ennyi pénzt és nem érintetlen stb. dolgot kap a nem kevés pénzéért, ez nekem nem fér bele...innetől kezdve bármit veszünk neten, lehet h minden használt? akár többször is volt 2-3 heteket vkinél?
A kereskedők is panaszkodhatnának, de ha valamelyikük megtenné, azonnal lehurrognák. A vásárlók kiharcolták maguknak az ingyenes próbalehetőséget, HiFi készülékeknél ez teljesen érthető és indokolt is. A kereskedők lenyelték a békát, de mégis mit kezdjenek a bontott termékekkel, amiket egy lelkes hifista (néha vásárlási szándék nélkül) már használt néhány napig? Adják el árengedménnyel, csak mert valakinek nem volt kedve megtartani? Megoldatlan probléma.

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: franz »

panaszkodni támad kedvem...

gugli kereső: beyerydamic t1...search...árgép...alza.hu

ár: x
alatta, felbontott termék ár: y
ráklikk a felbontott árra, következő oldalon: 2 termék: felbontott raktáron (1), használt raktáron (2)

értem én h jó dolog megvenni, majd visszaküldeni ha nem tetszik, de vannak akik ebből sportot űznek, őnekik szólok h nézzenek magukba... :angry:

az ember kiad ennyi pénzt és nem érintetlen stb. dolgot kap a nem kevés pénzéért, ez nekem nem fér bele...innetől kezdve bármit veszünk neten, lehet h minden használt? akár többször is volt 2-3 heteket vkinél?

vagy csak én finnyáskodok? hol lehet a határt meghúzni akár vásárlói, akár eladói oldalon (költői a kérdés)

Avatar
janesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 673
Csatlakozott: 2010.11.24., szer. 11:45
Értékelés: 404
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: janesz »

"A Zenei hallast meg kell tanulni. Lefogadom ,hogy a hifistak fele nem halott elo zenet,igy nincs mihez hasonlitani. "

Itt a pont! Na ezzel egyetértek! :smile32:
EAD UD2000, Lavardin IT, Verity Audio Finn, Acoustic Zen, Shunyata R. Hydra, Finite Elemente Spider

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

mike-rame írta:
2018.11.10., szomb. 15:18
Így van, ki a csecsem akar 19kHz-et hallgatni ?dB mellett, amikor zenét is lehet helyette. Pl. cables mester is boldogan hallgat öregen, öreg zenét, öreg kábelekkel, pedig aztán jól bele kell kiabálni a fülébe... ;)
Van egy olyan gondolatom, hogy ezt a nicket valaki az én bosszantásomra hozta létre, mert bárhova ír bármit, valahogy belesző engem és megpróbál rúgni egyet rajtam. De semmi gond ezzel KP kedves emberem arany igazsága: Ha rosszat írnak az is reklám, mert....

Visszatérve a beíráshoz, meg alább néhánnyal valaki beírásához, a zene hallgatást tényleg tanulni kell. Csak a baj az, hogy ezt nagyon nehéz megtanulni. Miért, mert sok idő kell hozzá és mérhetelen érdeklődés, odafigyelés. És ezt nem mindenki tudja/akarja rászánni erre. Aztán marad a Hi-Fi fülnél. Mit is jelent ez?

Felvesznek egy zenét, éneket és hangszereket egy stúdióban. Attól a pillanattól, ahogy a hangrezgés eléri a mikrofon membránt elkezd "romlani a hang". Nem írom le a lépéseket, de az eredmény, hogy mire a mi szobánkban elhagyja a hang a hangszórót teljesen mást hallunk. Jellemzően a magasak szenvedik meg az átalakításokat és ennek következtében (ezért) a mélyek is, mert mi a jó mély hang, egy beütés, amelynek határozott az eleje és a vége. Szóval Pá szép magas hang. Ezt jól tudják a kábel gyárak is, szóval adnak magasat ezüstözéssel és az ügyfél, akinek Hi-Fi füle van nagyon örül ennek. Csilingel a cin, lesz iszonyúan széles tér, szóval nagy a boldogság. Csak épp annak amit hall semmi köze zenéhez. De ezt meg lehet szokni, és meg is szokják. A fülünk nagyon tud alkalmazkodni. Elmondanék egy példát.

A múlt héten kaptam 6 CDt egy igen jó amerikai jazz kiadótól, az újdonságaikat. Hallgattam őket sorban, szépen szóltak, aztán amikor betettem az 5.-et akkor hallottam, hogy azon vannak mélyek. Azon is bőgő szólt, mint az előző 4 lemezen csak itt valahogy felkerült a hang a CD-re is. A 6. lemezen már figyeltem, azon se volt mély hang. De ez csak az 5. után tűnt fel, addig elvarázsoltak a szép hangszer hangok. Szóval ennyire becsapható a fülünk, ennyire relatív a hallás.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára cables 2018.11.22., csüt. 08:23-kor.

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

Szerintem ez a mettol meddig hallok, egy nagy hulyeseg.

Nem a frekfencia tartomanyon fog mulni hogy mit hallasz.
A Zenei hallast meg kell tanulni. Lefogadom ,hogy a hifistak fele nem halott elo zenet,igy nincs mihez hasonlitani. Evegik eltem San Francisco-ban ahol a zenenek komoly kultusza van. Nagyon komoly Jazz,Rock,stb koncertek vannak a legkisebb sarki barokban is. egy utcaban minimum talalsz 5-6 ilyet. Hetkoznap is. nem volt olyan estem hogy ne egy barban kossek ki alvas helyett.
Fillmore district,Hayes St., Na ott megtanultam hogy szolnak a hangszerek eloben erosites nelkul ,mivel legtobbszor a kis barokban nem kellett erosites.
Plusz a fonokom igen jol gitarozott, volt vagy 20 fele gitarja, a fodraszom dobolt ,(otthon a cuccain), a vintage hifi is ott fogott meg ,mikor a sarok szekrenynek hit, 70-es evekbeli Tannoy ugy tudod megszolalni mintha ott lennek az eloadason.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

chord írta:
2018.11.20., kedd 20:19
És el kell játszani az okkal, hogy miért.... pl. azért, mert az SACD játszómban egy komplett másik 'stage' állítja elő a hangot... gyakorlatilag egy másik lejátszó... akkor meg mitől is szólna ugyanúgy??
Köszönöm.

Ez ugyan nem "általában a hifiről", de pontosítanék. A CD játszódban nincs "két komplett stage", ami a hangot előállítja.
Abban egy AD1955-ös DAC van mind a PCM, mind a DSD jelekre. Azt követi az I/U átalakító (OPA1632), amit egy hangerő szabályozó (LTC1590) követ és a kimeneti buffer (LM4562).
A CD és az SACD elvéből eredően teljesen más jelfeldolgozási folyamat, természetes, hogy másként szól. Nem a lejátszó miatt, hanem a kódolási eljárás miatt.
A gyengébb gépeken a különbség eltűnik, vagy az ellenkezőjére fordul és az SACD-t halljuk rosszabbnak.
Jobb gépeken az SACD jobban is szól. Nem drámaian, de jobban. Simább, folytonosabb a hang, közelebb áll az analóg jelátvitelhez.
Sajnos csak nagyon kevés lejátszó van (pl. Sony SCD-1, SCD 777 ES), amiben a DSD-t és a PCM-et natív módon dekódoljuk. A zöme a DSD-ből PCM-et csinál és azt dekódolja.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

Ez a mit-hallunk meg meddig-hallunk, ez egy fogós kérdés - én attól tartok, hogy LIMAR-nak itt módfelett igaza van.
20 kHZ meg 17 meg ilyenek??? Szerintem ezt, az itt jelenlévők 99%-a nyugodtan kizárhatja...

Az tényleg egészen más kérdés, hogy rendszerek, amelyek átviszik ezeket, mit szednek magukra közben a hallható tartományból.

Én pl. jobbnak hallom az SACD-t, de csak egy nagyon kicsivel.
És el kell játszani az okkal, hogy miért.... pl. azért, mert az SACD játszómban egy komplett másik 'stage' állítja elő a hangot... gyakorlatilag egy másik lejátszó... akkor meg mitől is szólna ugyanúgy??

Itt egy jó cikk:
https://www.laweekly.com/music/why-cds- ... kzWH7pHuZE

amely címe az, hogy a CD miért szól(hat) jobban, mint a vinyl, de most ne kezdjük ezt, hanem, ami érdekesebb, a közepe táján van egy olyan mondat, hogy egy dupla vakteszt alapján a résztvevők képtelenek voltak különbséget tenni a CD-norma hang és ugyanannak a HiRes verziójú megszólalása között...

Ja, tudom, az ellenkezőjét is biztosan elő lehetne ásni, de azért ez olyan.... milyen is?, olyan jellemzően hifis...:)

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Indy »

franz írta:
2018.11.17., szomb. 17:15
Sziasztok!
hhv. de - n nézegetem a lemezeket, és látom h a 2016 os újra kiadott remasterelt pink floyd lemezeknél az usa kiadás drágább, mint az angol. A súly azonos, semmi eltérés a leírásban..

Ez mitől van?
Általában az amerikai kiadások jobban szólnak. Plusz szállítási költség? :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: franz »

Sziasztok!
hhv. de - n nézegetem a lemezeket, és látom h a 2016 os újra kiadott remasterelt pink floyd lemezeknél az usa kiadás drágább, mint az angol. A súly azonos, semmi eltérés a leírásban..

Ez mitől van?

Adorjan74
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2018.10.21., vas. 17:20
Értékelés: 3

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Adorjan74 »

Áhhh dehogy, csak a hirdetést elolvasva bemásoltam ide a topikba , másnak erről mi a véleménye, tapasztalata? :D

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Adorjan74 írta:
2018.11.15., csüt. 19:28
Ö egy varázsló! 36_1_11.gif

http://apro.hifipiac.hu/category-table- ... aban,56506

Járt nálad a pálcájával? :D
.

Adorjan74
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2018.10.21., vas. 17:20
Értékelés: 3

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Adorjan74 »


Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

A téma kapcsán dobok egy kavicsot a zavaros vízbe.

A készülékeknél megadott "anyádból hajadont csinálok" specifikációkat mennyire kell/érdemes komolyan venni?

:kapdelm:
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Limar!

Azt írtam le, ami hallottunk, hogy az "milyen izé", nem tudom. A magyarázatot meghagyom az értőknek. :)

Szép estét! :smile53:
.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

audioline írta:
2018.11.10., szomb. 16:08
Lehet, hogy hitvány "zajos", béna a rendszer. Asszony pajtival ezt hallottuk.
Tudod, az a baj, hogy ha valaki bármit beír, akinek rálátása van a dolgokra, azt rögtön személyes sértésnek veszik sokan.
Így aztán én is százszor meggondolom, hogy egy szót is leírjak itt. Most is kár volt. Ez lett belőle.

De azért tanulságul egy kép, ami egy 17.5 kHz-s szinusz jel FFT spektrumát mutatja, ahol szépen látható a 8 kHz-s 1/6 oktávban megjelenő jelentős amplitúdójú, jól hallható frekvencia és egy kisebb amplitúdójú még sokkal lejjebb is.
Ha videót be tudnék linkelni, akkor egy 10kHz-20kHz sweep FFT-jében szépen látható lenne a hallható tartományba tükröződő frekvenciák vonulása ellentétes irányban a sweep irányával.
Ez sajnálatosan megjelenik és hallható is (szép "vartyogást" okozva a hallható tartományban). Statikus frekvencia esetén a 20 kHz helyett egy kb. 10 kHz-s gyenge hang jelenik meg, ami elég magas ahhoz, hogy összekeverjük az alapharmonikus 20 kHz-cel.
Csatolmányok
FFT 1.jpg
FFT 1.jpg (373.51 KiB) Megtekintve 2530 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LIMAR 2018.11.10., szomb. 18:25-kor.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

A zene élvezetéhez semmi köze :ohnoohnoohno: , ki meddig hall...

Ha már szóba került a téma, kiváncsi voltam pár év elteltével mi a jelen helyzet. Oppo 103D + VBV Gemini Dac, Dynaudio esotec D260 magassugárzó. 16khz, pipa. 20khz, halkabban hallható naon vékonka sípoló szinus hang. A preamp-ot feljebb tekerve egyértelműbb...

Hát nem tudom. Lehet, hogy hitvány "zajos", béna a rendszer. Asszony pajtival ezt hallottuk.
.

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

bitrograde írta:
2018.11.10., szomb. 12:19
Amikor évekkel ezelőtt tettünk egy próbát, a 19kHz egy nagyon kis felületű, dobhártyára feszülő tűnyomásként volt érzékelhető a hangszóróból, egészen közelre hajolva, mert nem mertük a teljesítményt fokozni, nehogy kárt tegyünk a magassugárzóban. Csak azt akarom mondani ezzel, hogy bizonyos hangoknak a hallása nem is feltétlenül kellemes élmény.
Így van, ki a csecsem akar 19kHz-et hallgatni ?dB mellett, amikor zenét is lehet helyette. Pl. cables mester is boldogan hallgat öregen, öreg zenét, öreg kábelekkel, pedig aztán jól bele kell kiabálni a fülébe... ;)
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Fury
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 16:58
Értékelés: 46

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Fury »

JBL 4333b diy, Sony CDP-X779 ES

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

LIMAR írta:
2018.11.10., szomb. 12:07
audioline írta:
2018.11.10., szomb. 11:04
Anno az öreg Rotel CD játszómmal nem volt hallható a 20khz-es szinusz-hang (gyári adat 20 - 20-ig) gondolkodik.gif , a Mediaplayer + Dac kombóval viszont igen.
Garantáltan a nem a 20 kHz alapharmonikust hallod, hanem a letranszformált komponenseket.
A Rotelnek jobb volt a DAC-ja, kevesebb szemetet rakott a hallható tartományba, így ott nem volt hallható semmi.

Kell egy kis torzítású analóg generátor (nem PC, DAC, telefon, médiaplayer, CD játszó...), erősítő, hangszóró - semmit nem fogsz hallani a 20 kHz-ból, az biztos. Ha már a 16 kHz-t hallod, az szuper eredmény. 40+ esetén 14 kHz is jó eredmény már. 20 kHz kizárt.
Amikor évekkel ezelőtt tettünk egy próbát, a 19kHz egy nagyon kis felületű, dobhártyára feszülő tűnyomásként volt érzékelhető a hangszóróból, egészen közelre hajolva, mert nem mertük a teljesítményt fokozni, nehogy kárt tegyünk a magassugárzóban. Csak azt akarom mondani ezzel, hogy bizonyos hangoknak a hallása nem is feltétlenül kellemes élmény.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”