Újdonságok:

ÁRADÓ al-Fórum, árazási kérdések, segítségnyújtás eszközök értékesítéséhez
GDPR-nak megfelelő e-mail-küldési lehetőség az azt engedélyező Felhasználóknak
Új Pro Audio kategória az Adás-vételi al-Fórumban, az XLR-es eszközök és kábelek* új helye

*: MInden ami nem stúdiótechnika és hangszer, ezért akár házi-mozihoz, sztereo rendszerhez is használható lehet.

Általában a hifiről

nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 370

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: nor » 2016.02.12., pén. 08:35

Én is monitor kedvelő vagyok. Óriásmonitor 36-os méllyel  :fekverohog:

Ez tetszik! :) Mert ugye a méret nem lényeges....csak ha kicsi :)

CD: Arcam alpha One, Laptop: DELL Latitude e6420, Innacoustic DAC mod., LP: Sonab 85S, DPA A-3 előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

lacy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 637

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lacy » 2016.02.11., csüt. 19:37

Elmondod, hogy mi ez a láda?

én készítettem

Nem olyan szép a doboza mint fakopáncs által gyártott (de el lehet nézni mivel idén lesz 35 éve hogy az első összerakása megtörtént, és az akkori érában nemigen volt sok lehetőség) persze több változáson és moddon is átment a hangfal a hangszórókészlete sem ugyan az mint 30 éve 

Most - az egyelőre végsőnek tűnő :D változatban van 300-as mély papírmembránnal, 130-as Visaton közép és Vifa D26TG magas amit gondolom nem kell bemutatni.

A hangváltó mindössze 5 alkatrész

volt már biwire-biamp is, most is lehetne csak már az erősítő nincs meg hozzá :)

belső kábelezése mélynek saját ami a HFK-ban is van a közép Monitor Atmos air magas Monitor Bingó ezüstből

kb...

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2016.02.11., csüt. 11:37

Én pedig a monitor kedvelök pártjába tartozom:-) Mindent át tud adni egy jo monitor amit a a konzerv zenén rögzitettek számomra. 

Én is monitor kedvelő vagyok. Óriásmonitor 36-os méllyel  :fekverohog:

audioline
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2637

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline » 2016.02.11., csüt. 09:23

Jó ez így színesen! :)

Mindenki preferál valamit. A kialakult ízlést, a 'voks irányt' befolyásolja sok minden. Erről már néhány napja írkáltunk. Az adott szoba mérete, akusztikája, a rendelkezésre álló anyagiak is közéjük tartozhatnak. Vagy a kedvenc zenei műfaj. Aki szinte csak vonósnégyest hallgat, nem valószínű, hogy testes lábdobra is képes sugárzót keres. Vagy másnak olyan az akusztikája, hogy a normálisabb féle monitora is teljes értékű hangra képes pincétől a padlásig. Vagy a 'kevesebb' néha több (ha tisztább...) elvet vallja. X pénzért, hogy erre mi és hogyan képes, az is érdekes történet.

Szóval a "pártokkal" nincs semmi gond szerintem. Viszont a különbözőségek okán tudni kell helyén kezelni a tesztek és fórumok kommentjeit, hiszen más-más szemüvegeken keresztül látunk (hallunk).

>

.

nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 370

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: nor » 2016.02.11., csüt. 08:55

Magam is Lacy-hez hasonlóan "apró" doboz kedvelő vagyok. Viszonylag szerény hangerőn is képes megszólaltani nagyzenekart vagy orgonát úgy, hogy nem csak nekem tetszik, hanem az asszony is tolerálja még...:) Persze az igazi számomra is az, amikor nem Sokol rádiós hangerőn tudom hallgatni. Monitort hallgatva mindig van némi hiányérzetem.

CD: Arcam alpha One, Laptop: DELL Latitude e6420, Innacoustic DAC mod., LP: Sonab 85S, DPA A-3 előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

viri
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 921

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: viri » 2016.02.11., csüt. 08:40

És én vagyok a két subos illető :) Bár sosem autóhifiztem, mégis szeretem, ha a lábdobot is hallom a felvételről.:)

De Viccen kívül nálam a nagy csillapított szoba akusztikája indokolja a használatot, de mióta felfedeztem az állítható, hangolható aktív mélyeket, rajongójuk lettem, így merjetek a véleményemre adni! :)

Audio PC(PPV4)-Jadis JS2 Mklll.DAC-Convergent Audio SL1 sign.előfok-ATC Scm 50ASL aktív-2db Rythmic Audio F15 sub-AQ Husky-WW Platinum-Elrod EPS2-EPS3 sign.-VdH Mainstream-VdH 3T The Mountain ic-Entreq Apollo usb-Állvány:Solid Tech Radius Duo-Roy féle ösvény>TaraLabs The One>PS Audio P10

csövi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 660

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: csövi » 2016.02.11., csüt. 08:21

Én pedig a monitor kedvelök pártjába tartozom:-) Mindent át tud adni egy jo monitor amit a a konzerv zenén rögzitettek számomra. 

Michell Engineering, Mellorn Audio, Soner Audio, STEALTH audio cabels, Harmonic Technology, Sonus Faber, 2012Mac mini

tollact
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 636

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tollact » 2016.02.11., csüt. 07:26

Magam a 2x30 cm alatt nincs igazi mély csoportba tartozom :)

na jó talán ez nem teljesen így igaz de a lényeget jól megfogtad

hozzátenném azonban hogy pl nekem az én két nagy 200 literes hangfalam nyújtja azt az élményt amiért jó leülni és zenét hallgatni - nekem és otthon :)

A nagy hangfalak produkciója "betölti" a szobát és olyan - jó értelemben vett - nagy hangja van.

Lehet, hogy nem fogom tudni  megmondani zenehallgatás közben hogy a színpadon a bőgős hány centire van a gitárostól vagy az énekestől :) de én ezt a szobát el és betöltő hangot jobban szeretem, mint a térbeli leképezést, persze nem mondom hogy nálam minden mindenhonnan szól, mert persze nem.

Csak azok a centik nem hallatszódnak annyira de ettől még jó zenét hallgatni :rolleyes:

Elmondod, hogy mi ez a láda?

LP: Voyd Valdi, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-A kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC belsőkábel DIY, AN-SP QSSC kábel
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN Stand

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline » 2016.02.10., szer. 20:03

hozzátenném azonban hogy pl nekem az én két nagy 200 literes hangfalam nyújtja azt az élményt amiért jó leülni és zenét hallgatni - nekem és otthon :)

A nagy hangfalak produkciója "betölti" a szobát és olyan - jó értelemben vett - nagy hangja van.

Lehet, hogy nem fogom tudni  megmondani zenehallgatás közben hogy a színpadon a bőgős hány centire van a gitárostól vagy az énekestől :) de én ezt a szobát el és betöltő hangot jobban szeretem, mint a térbeli leképezést, persze nem mondom hogy nálam minden mindenhonnan szól, mert persze nem.

Csak azok a centik nem hallatszódnak annyira de ettől még jó zenét hallgatni :rolleyes:

Láthatod, nem a levegőbe beszéltem...:D   :smile53:

.

lacy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 637

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lacy » 2016.02.10., szer. 19:33

Azé, aki szerint 25-30cm-es membrán és 60 liter alatt nincs élet..., vagy azé, aki azt mondja nem az a lényeg, hogy valaki mekkorát tud labdába rúgni, hanem az, hogy hogyan tud célozni? Szóval a mihez szoktunk hozzá, vagy mit kívánnak a zsigereink, milyen Guru mellett nevelkedtünk vagy mit tudom én még micsodák...igencsak ki fognak hatni arra, hogy mi mellett szállunk síkra egy-egy HiFi-s 'hitvitában'. 

.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6237
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2016.02.10., szer. 12:13

A Zeneakadémia esetében a megfigyelésed helyes, de az abból levont következtetéssel nem értek egyet. Volt szerencsém látni a felújítás előtt és után végzett akusztikai mérés adatait. A nagyterem utózengés átlagos ideje (2,2 sec) ideális volt, azonban a spektrális eloszlása nagyon egyenetlen volt, az elmúlt évtizedekben végzett gányolások alaposan lerontották az eredetileg nagyon jó akusztikai paramétereket. 1 kHz felett az utózengés felére csökkent a 200-300 Hz-en tapasztalt mértékhez képest, a magasabb tartományokban töredékére, fél másodperc alá esett az utólag beépített sok textil és plusz ülések miatt. Ezt megélhetted "szívhez szóló hangzásként", de a felújítás tervezésébe bevont, zenészekből és akusztikai szakemberekből álló csapat nem volt ennyire elégedett, ezért úgy határoztak, kiegyenlítik a terem utózengési idejét. Ez meg is valósult, a felújítás után a basszus és középtartomány azonos ideig zeng a teremben, csupán a felső 2 oktávban alacsonyabb, ami teljesen elfogadott. Sajnos a mennyezet által előidézett csörgővisszhang nem változott, mert ehhez a műemléki szerkezeten kellett volna változtatni, amit nem engedélyeztek a hatóságok. Úgy gondolom, az eredmény szubjektíve is jobb lett, de nyilván sokaknál erősen működik a nosztalgia és nehezen vonatkoztatnak el a régi élményeiktől.

A MÜPA esetében én is azok közé tartozom, akik nagyon jónak tartják a nagyterem paramétereit, de nyilván lehet benne hibát találni, hiszen egy ekkora teret nem lehet tökéletesen besugározni. A 10-12. sor valóban ideális annak, aki a direktebb hangzást kedveli, én is közéjük tartozom. Ennél közelebb nyilván nem érdemes ülni, hiszen ott nem áll össze a hangszeres szekciók hangja. Én ültem már az erkély több pontján és az orgona alatt is, nem tapasztaltam az általad említett problémákat. Amit hallottam, annál engem sokkal jobban a zavar a sok köhögés és szöszmötölés, sugdolózás. (2 héttel ezelőtt a Rachmaninov zongoraverseny alatt kb fél pecig csengett egy mobiltelefon az 5. sor környékén, még a karmester is hátrafordult miatta.) Tény, hogy a hangzást erősen befolyásolja a közönség öltözéke, elhelyezkedése, létszáma (szerintem 70-80 %-os telítettségnél legjobb az akusztika), de a zenekar sem hanyagolható összetevő. Néhány évvel ezelőtt a Royal Filharmonikusok koncertjén bizony sokan megtapasztaltuk, mennyire másként szólalhat meg ugyanaz a terem a megszokotthoz képest.

hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1223

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: hosszu » 2016.02.10., szer. 11:29

Érdekes ízlésed van...

Biztos vagy benne, hogy a leírtak ízlésfüggőek?

hosszu
V.I.P.
V.I.P.

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: hosszu » 2016.02.10., szer. 11:22

Elárulod, milyen szempontok alapján ítéled meg egy terem akusztikáját? Mitől lesz jó számodra, mitől nem tetszik?

Nincsenek ismereteim, referenciáim egy terem akusztikájának megítéléséhez, ellenben meg tudom ítélni, hogy az adott teremben mennyi élvezetet jelent a hangszerek hangja, mennyire érzem a hangszerben a "hangszert" a zenészben a "zenészt".

Zeneakadémia

Felújítás előtt puha, meleg, "szívhez" szóló hangzás - inkább a zenészek "zenei" mondanivalói, érzelmei "jöttek" át.

Felújítás után hideg, részletező, "észnek" szóló hangzás - inkább a zenészek "technikai" tudását hallom.

Az új "hang" számomra kényelmetlen, szeretném visszakapni a régi "kabátomat" - nem tudom jobban megfogalmazni.

Elfogadom, hogy akusztikailag (műszaki paraméterek terén) jobb(?), mint régen, azonban számomra kedvesebb volt a régi "fülre hangolt" terem, mint a mostani, műszerekkel beállított.

MÜPA Nagyterem

Némi túlzással, ahány ülés, annyiféle hangzás - ott aztán nagyon nehéz lenne bármiféle közös szempontot találni a terem akusztikájának megítéléséhez.

Vannak helyek, ahol nem hallani komplett hangszercsoportokat, a fortissimóknál pedig isten bizony torzít a terem.

A Nagyteremben különösen érvényes, hogy ülj a 10-12. sorba - szerintem.

A legtöbb érzelmet (legjobb hangot?) a zenekar mögötti részen az orgona alatt kapom. Kicsit furcsa a fordított elrendezés, a hatalmas dinamikai csúcsok (érdekes módon ott nem hallatszik torz "katyvasznak"), de nagyobb élményt jelent ott hallgatni a zenét, mint a terem számos más helyén (kivéve a 10-12 sor közepe) - talán ott jelentkeznek legkevésbé a terem "sajáthangjai"?

charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 366

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian » 2016.02.10., szer. 11:19

...Hogy mennyire volt "etalon" a hang akkoriban nem tudom, de a hangszerek megszólalása - a zenei élményen túl - számomra tanulságos volt...

Ezzel én is hasonlóan vagyok, igaz máshol hallgatok élő zenét. Egyébként meglehetősen függ a dolog a konkrét ülőhelytől is.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)

"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6237
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2016.02.10., szer. 10:32

Sajnos, a Zeneakadémia a felújítás következtében elvesztette korábbi varázslatos hangját - nem (csak) magánvélemény. A bensőséges, meleg hangzást "lecserélték" egy részletezőbb, fényesebb, hifibb(?) hangzásra, ami fárasztóbb, kevésbé enged ellazulni.

A MÜPA nagyterme pedig...

Nem tudom, mi alapján választották Európa egyik legjobb hangú koncerttermévé, de ebben inkább csak a mérési eredmények játszhattak szerepet - mintegy 50 koncert tapasztalata.

Neked is (mint másoknak) javaslom, ha van lehetőséged, utazz el Fertődre, s hallgass meg egy koncertet az Eszterházy Kastély Marionett termében.

Elárulod, milyen szempontok alapján ítéled meg egy terem akusztikáját? Mitől lesz jó számodra, mitől nem tetszik?

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline » 2016.02.10., szer. 10:04

Sajnos, a Zeneakadémia a felújítás következtében elvesztette korábbi varázslatos hangját - nem (csak) magánvélemény. A bensőséges, meleg hangzást "lecserélték" egy részletezőbb, fényesebb, hifibb(?) hangzásra, ami fárasztóbb, kevésbé enged ellazulni.

Nem tudom, mi alapján választották Európa egyik legjobb hangú koncerttermévé, de ebben inkább csak a mérési eredmények játszhattak szerepet - mintegy 50 koncert tapasztalata.

Neked is (mint másoknak) javaslom, ha van lehetőséged, utazz el Fertődre, s hallgass meg egy koncertet az Eszterházy Kastély Marionett termében.

Nem tudom mikor és mi változott, én többnyire kb. 8-12 évvel ezelőtt - amíg Pesten laktam - látogattam néhányszor e helyeket. A MÜPA-ban legtöbbször a kisebb termekben fordultam meg (New Orleans Jazz fesztivál, Berki Tamás, Hot Jazz Band és néhány hazánkban kevésbé ismert muzsikus...érdekeltek elsősorban.) Hogy mennyire volt "etalon" a hang akkoriban nem tudom, de a hangszerek megszólalása - a zenei élményen túl - számomra tanulságos volt...

.

Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 703

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian » 2016.02.10., szer. 09:31

Nem tudom, mi alapján választották Európa egyik legjobb hangú koncerttermévé, de ebben inkább csak a mérési eredmények játszhattak szerepet - mintegy 50 koncert tapasztalata.

Érdekes ízlésed van...

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda :D

hosszu
V.I.P.
V.I.P.

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: hosszu » 2016.02.10., szer. 09:17

...Igaz, a Zeneakadémia és a MÜPA néhány élőzene élménye hatással volt az állásfoglalásra....

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline » 2016.02.09., kedd 16:48

A 'szokás hatalmáról' még néhány szót.

Nem ritka jelenség, hogy az a valaki, aki évekig autóhifizett - természetesen mellkas szorító subbal a csomiban -  a mély orientált beidegződés megmarad kisebb-nagyobb mértékben az otthoni HiFi építkezése kapcsán is. Ismeretes közöttünk olyan aki az álló ládája mellé még két db subot használ. És olyan is, aki egy picinyke monitorral bensőséges kapcsolatba tud kerülni a zenével. Mindkét csoport - és még sokan mások - képviseltetik magukat pl. az éves kiemelkedőbb HiFi-s összejöveteleken, ill. alkotnak véleményt tesztek és fórum adta témák alkalmával. Kinek a véleménye nyom többet a latba? Azé, aki szerint 25-30cm-es membrán és 60 liter alatt nincs élet..., vagy azé, aki azt mondja nem az a lényeg, hogy valaki mekkorát tud labdába rúgni, hanem az, hogy hogyan tud célozni? Szóval a mihez szoktunk hozzá, vagy mit kívánnak a zsigereink, milyen Guru mellett nevelkedtünk vagy mit tudom én még micsodák...igencsak ki fognak hatni arra, hogy mi mellett szállunk síkra egy-egy HiFi-s 'hitvitában'. 

Az is igaz viszont, hogy a 'beidegződéseken' lehet változtatni, még ha nem is egyszerű. Egy ideje jó magam pl. - egy kis külső befolyás hatására - áttértem a TL ill. tölcséres dobozokra. Először kicsit fura volt...mondjuk a reflex rendszer után. Most már a legtöbb reflex furi. Ez van. Megszoktam. (Igaz, a Zeneakadémia és a MÜPA néhány élőzene élménye hatással volt az állásfoglalásra.) Ezzel természetesen nem emelném egyik 'elvmegoldást' sem a másik fölé - nyilván mindegyikből lehet jót és hitványat is alkotni - csupán számomra ez bejött. Másnak más. Mély tisztelettel elfogadva. 

A summa számomra, hogy jó nyitottnak lenni új, talán ismeretlen irányok iránt. Jó figyelmesen meghallgatni olyanokat, akiknek földhöz ragadt ideológiájuk van a jó hangról. Talán gyártók, vagy van tapasztalatuk a 'szakmában'. Persze kerülve az elfogultságot/előítéleteket - és nem kell klónokká válnunk... Ami pedig szvsz az egyik legfőbb: minél több mindent ki kell próbálni/meg kell hallgatni, időt hagyva az 'ítéletnek'. A tesztek véleményeit, a fórumon olvasottakat meg helyén kell tudni kezelni, ahogy ezt fentebb szerettem volna érzékeltetni.

.

charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 366

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian » 2016.02.08., hétf. 14:36

Ezt a mondatot picit vitatnám. :) A tiszta, komolyabb hibáktól mentes elektronika adta hang kapcsán is szvsz elvárás az "izgalom" persze a zenei téma függvényében....

Itt alapvetően nem az elektronika okozta torzításokra, hanem a hangsugárzó (nagyobb) torzításaira gondoltam.

Mondjuk olyan is szokott lenni, hogy az 0.01%-os THD-t produkáló erősítő nem tetszik, a 0.2%-ot produkáló meg igen, persze csak rendszerben lehet hallgatni és ha a hangsugárzó 0.5...1% THD-t produkál, akkor más megvilágításba kerül az erősítő paramétere.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)

"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline » 2016.02.08., hétf. 14:18

Az izgalmas hangzás mögött tipikusan torzítások állnak és ami csodálatos volt 2-3 óráig...

Ezt a mondatot picit vitatnám. :) A tiszta, komolyabb hibáktól mentes elektronika adta hang kapcsán is szvsz elvárás az "izgalom" persze a zenei téma függvényében. Ha 2-3 óra 'nem idegesít', akkor általában később sem szokott, hacsak nem erősen ittas állapotban történt a muzsikálás. Ez esetben kijózanodva érhet meglepetés! :D Persze a hosszabb távú hallgatózás okos dolog. Az adott portéka alaposabb megismeréséhez és a "hosszú távon is boldogok leszünk e együtt" című kérdésre adhat új válaszokat.

.

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 624

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Ear » 2016.02.08., hétf. 13:28

Én fel vagyok.

Van egy elméletem. Aki a noise rock, a no-wave, John Zorn, a free jazz felől közelít a huszadik századi kísérletező kortárs szerzőkhoz, annak némi túlzással könnyű dolga van.

Bizony. Vagy fordítva, nálam sokkal hamarabb volt meg Bartók, mint Zorn, de ezek sokaknál komplementer zenei párok. 

ear.hu - hifi meg ilyesmi

jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 235

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: jott/ment » 2016.02.08., hétf. 12:22

elérünk Bartókig meg Schönbergig,  na onnantól fel van adva a lecke. Nem véletlen, hogy olyan sokaknak ez már nem zene, csak zaj és ricsaj, pedig csak a zeneberendezés vagy épp a zenekar nincs rá felkészülve.

Az első egy igen bátor kijelentés. :) Szerintem a hallgatók többsége sincs felkészülve az említett muzsikákra.

Én fel vagyok.

Van egy elméletem. Aki a noise rock, a no-wave, John Zorn, a free jazz felől közelít a huszadik századi kísérletező kortárs szerzőkhoz, annak némi túlzással könnyű dolga van.

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 445
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox » 2016.02.08., hétf. 12:09

A klasszikust hangosan hallgatni meg érdekes dolog, könnyen bevisz az erődbe, mert otthon jól megtekerjük a volumét, hogy a halk részeket is halljuk, vagy egyszerűen nincsenek is halk részek, hiszen ha a csúcs hangerőt oda állítjuk, amit a fülünk-szobánk-rendszerünk elbír, és kicsi a dinamika, minden hangos lesz aztán csodálkozunk, hogy a koncertteremben milyen halkan játszik az a zenekar.

:tutiok:

avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 445
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox » 2016.02.08., hétf. 12:06

Az eredetileg gramofonlemezre felvett, CD-n, LP-n újra kiadott mono(!) anyagok is rengeteg térinformációt tartalmaznak, melyek megfelelő rendszeren lejátszva valósághoz közeli térmélységet, jelenlétérzetet teremtenek.

...és vannak rendszerek, melyeken a legjobb "kétmikrofonos" felvételek sem "lépnek ki" a hangszórók síkjából.

:tutiok:

avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”