Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Általában a hifiről

charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 366

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian » 2013.07.05., pén. 13:57

ezt igy nem ismertem, de erteni velem :-)

es tenyleg igy erzem, nem tapasztalok sem döngö / csillapitatlan melyhangot, sem faraszto eles magasat.

de plasztikus terbelisegböl szeretnek többet - azt sem tudom megitelni, hogy ez realisan lehetseges-e ill ha igen: milyen aron

Nálam a referenciát az élő zene jelenti. Minél kevesebb a hangszer, annál több remény van valamit visszaadni.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)

"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1014

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dbrnsk » 2013.07.05., pén. 12:26

Erre mondom én, hogy sokaknak az agyában születik meg egy hangzásideál, amit megpróbálnak (néha görcsösen) összehozni valahogy... Aztán, hogy ennek mi köze a valós felvételhez? Az már egy másik történet...  :)

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 638

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2013.07.05., pén. 11:34

Azt szokás mondani, hogy a zenében a hiány sokkal jobb, mint a többlet. :)

ezt igy nem ismertem, de erteni velem :-)

es tenyleg igy erzem, nem tapasztalok sem döngö / csillapitatlan melyhangot, sem faraszto eles magasat.

de plasztikus terbelisegböl szeretnek többet - azt sem tudom megitelni, hogy ez realisan lehetseges-e ill ha igen: milyen aron

kimber
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 1842

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kimber » 2013.07.05., pén. 09:04

a hirdetett JBL L19 jo lehet (nekem a fentiekre) ? esetleg nagy a 11.5-12nm-re ?

sajnos nem tudom vetel elött kiprobalni, ez meg igen erös visszatarto erö

A JBL L19 nagyon jó hangfal, eléggé műfajfüggetlen, és nem kicsi neki a 10-12 nm sem. Más kérdés, hogy kinek mi tetszik A hirdetett hangfalat nem ismerem, nem tudom milyen műszaki és esztétikai állapotban van, én általában írtam az L19-ről. Azt sem tudom, hogy a jelenleg meglévő Rotel és Hivox erősítőkkel milyen párost alkotna. Ismerettségi körömben Harman Kardonnal és Sansui erősítővel használnak ilyen L19-et. 

charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 366

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian » 2013.07.05., pén. 08:46

teljesen jogos es jo kerdes (mas területen, nalam nagyobbak is mondtak: jo kerdeseket kell feltenni)

ezt irtam ra kicsit lejjebb: en nem hibakat erzek, azaz nem tulzott hibafelmutatast (faraszto hang, döngö mely, zavaro magasak, ...) hanem inkabb hianyt - talan leginkabb terbetöltesben es melysegben, igazi melyhangban - de itt kifejezökeszsegem hataran vagyok, ezek sem pontosak sajnos; the faults I find are faults of omission rather than any glaring problems

Azt szokás mondani, hogy a zenében a hiány sokkal jobb, mint a többlet. :)

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)

"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2013.07.04., csüt. 18:54

nem talaltam neki jobb helyet, ezert ide irok.

az elvi kerdes: ugye 1 kivetelevel mindennel van jobb (csak a "legjobbnal" nincsenm de ebböl csak 1 van)

vajon hol van a hatar az "egeszseges" jobb hangzast hallani akaras es a beteges hifi-bogaras, örökke "upgrade" között ?

a konkret kerdes: nekem meglehetösen tetszik az otthoni kis szobaban hallgatott-hallott zene, de gondolom van jobb. Kerdes: ki szerint hol van a korlat, hol probalna javitani a következö esetben?

aktualis allapot: kb. 12 nm-es szoba, hangsugarzo es hallgato pozicio "szobarezonancia" szamolo program segitsegevel optimaltan elhelyezve, nem is erzekelek (ettöl persze merve lehet, hogy talalhato) frekvenciaban lyukat, kiemelest.

Rendszer: tunerek, vagy CA 640C vagy Squeezebox Touch USB-s meghajtorol, analog kimenetekröl vagy lupus D DACrol 

Rotel 935BX erösitö (esetleg Hivox A30, Rotel jobban tetszik), Swans M1S vagy Dyno A52.

Alces One, "közönseges", jo minösegünek kinezö eloszto, "mezei" halozati kabelek, SBT sajat gyari tapja, IC-k Arzachel ill. hivox, de nem erzekelek noname-hez kepest sem szamomra jelentös különbseget, kimber 4PR (itt korabbi noname illetve Neotech illetve mas kabelhez kepest erezhetöen jobb lett: reszletek, magasak gyorsasaga, melyek, es terkitöltes is).

Nappaliban Dali 104B-m van: egyertelmüen kevesbe pontos, inkabb "bugosnak" mondanak masok, viszont ott a ter betöltese hanggal sokkal jobb.

Mindenfele zene (a spektrum szelessegeböl: Judas Priest, Regina Spektor, Björk, Mahler, Pink Floyd, Deep Purple, Peter Gabriel, mindket Oldfield)

a hirdetett JBL L19 jo lehet (nekem a fentiekre) ? esetleg nagy a 11.5-12nm-re ?

sajnos nem tudom vetel elött kiprobalni, ez meg igen erös visszatarto erö

audioline
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2530

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline » 2013.07.04., csüt. 17:16

Ezennel bevallom: nem vagyok orákulum. :)

Ez tetszik, különösen "Joda mester" tollából! :D

.

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline » 2013.07.04., csüt. 17:12

Egyenrangú? Magasabb rendű? Miként döntünk el ilyen kérdéseket? Az alma nemesebb gyümölcs, mint a körte?

Most tűnt fel, hogy már csak egy bölcselet, és meg van a tízezredik! :smile32:

.

Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 697

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian » 2013.07.04., csüt. 17:05

Az egyéni értékrendek különbözőségével nincs semmi problémám, de az "egyenrangú" és felsőbbrendű" szavak nem igazán csengenek jól a fülemben hobbik összevetésénél. Nagy különbséget inkább azon emberek között látok, akiknek van és akiknek nincs hobbijuk, ez is inkább életminőségről szól, mintsem rangokról és rendekről.

A rangsorolás természetesen az egyéni értékrendemből következik. Másnál más lehet a sorrend. Ugyanakkor a lejjebb sorolást sem degradálásként értettem, magam is beteszek zenét háttérzenének mondjuk takarításkor, főzéskor, ettől még a figyelmes zenehallgatást többre értékelem. Vagy a másik példámat véve simán nézek csimbumm, csillivilli filmeket, nem csak csak mondjuk Tarkovszkij-t. Ettől még utóbbiban több értéket látok.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda :D

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 5871
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2013.07.04., csüt. 16:49

Gondolom nem PC kimondani, de az én értékrendem szerint vannak egyenlőbb dolgok :)

Ezeket pedig a tapasztalataink és előítéleteink alapján rangsoroljuk magunkban.

Az egyéni értékrendek különbözőségével nincs semmi problémám, de az "egyenrangú" és felsőbbrendű" szavak nem igazán csengenek jól a fülemben hobbik összevetésénél. Nagy különbséget inkább azon emberek között látok, akiknek van és akiknek nincs hobbijuk, ez is inkább életminőségről szól, mintsem rangokról és rendekről.

Dorian
V.I.P.
V.I.P.

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian » 2013.07.04., csüt. 16:37

Egyenrangú? Magasabb rendű? Miként döntünk el ilyen kérdéseket? Az alma nemesebb gyümölcs, mint a körte?

Gondolom nem PC kimondani, de az én értékrendem szerint vannak egyenlőbb dolgok :)

Ezeket pedig a tapasztalataink és előítéleteink alapján rangsoroljuk magunkban.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda :D

4you
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1110

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: 4you » 2013.07.04., csüt. 16:31

Talán a körte nemesebb,mert kevesebb van belőle. :D

Rendszer:

Forrás: AVM Evolution cd 1(transzport)PK Audio dac../ .Illetve még sok kütyü, amiben 1540, s  1541-es dac van.:-) tuningos is.

Erősítés: Hybrid Amplifier.

Hangsugárzó: Revox Plenum b mk2.

Elosztó: .Alces 4.

Kábelezés: tesztelés alatt.

Kábelezés: (ic)Tesztelés alatt.

Kábelezés: (digit koax) Siltech Hf-7s.

Kábelezés: (Hangfalkábel)tesztelés alatt.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2013.07.04., csüt. 16:26

Persze, lehet önálló hobbi, a létjogosultságát elismerem :) De mint ilyen, sosem lesz, nem lehet egyenrangú a zenehallgatással. Pont úgy, ahogy a befektetési célú műkincsgyűjtő sem lesz egyenrangú hobbi a műkedvelővel, a videofil a filmesztétával.

És igen, a halevés élvezete is magasabb rendű a puszta horgászatnál.

Dorian
V.I.P.
V.I.P.

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian » 2013.07.04., csüt. 14:33

Ettől tartottam. :smile51:

És ki dönti el, mi a magasabb rendű élvezet?

Le van ez fektetve valahol pl. írásban, kiknek kell másodrendű, ad absurdum alárendelt "állampolgároknak" érezniük magukat és kikhez képest az élvezetek "magasabbrendűségét" tekintve? 36_1_5.gif

.

Ezennel bevallom: nem vagyok orákulum. :) Így minden hsz-om után lehetne írni, hogy "szerintem", "számomra", "az én értékrendem szerint"

De azt gondoltam felesleges.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2013.07.04., csüt. 14:24

De mint ilyen, sosem lesz, nem lehet egyenrangú a zenehallgatással. ....

Ettől tartottam. :smile51:

És ki dönti el, mi a magasabb rendű élvezet?

Le van ez fektetve valahol pl. írásban, kiknek kell másodrendű, ad absurdum alárendelt "állampolgároknak" érezniük magukat és kikhez képest az élvezetek "magasabbrendűségét" tekintve? 36_1_5.gif

.

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline » 2013.07.04., csüt. 14:15

Miért? gondolkodik.gif

Avagy, miért kell jobban szeretni a halat, mint a horgászatot? gondolkodik.gif

Tettszik a hasonlat...sokadjára olvasom. :rolleyes:

Arra szerettem volna utalni, hogy jó, ha a zene szeretetét/élvezetét nem szorítja háttérbe a túlzásba vitt minőség orientáltság.

.

.

Dorian
V.I.P.
V.I.P.

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian » 2013.07.04., csüt. 12:45

Szerintem pedig önálló hobbi. Pláne, hogy az otthoni zene élvezetéhez a zenehallgató emberek legalább 90%-ának nincs szüksége arra, hogy Hi-Fi-zen.

Ha ez valóban "kényszerként" jelentkezne az otthoni zenehallgatás élvezetéhez, akkor sokkal több embert érdekelne, érintene a téma.

Egyébként pedig nem véletlen hoztam fel a horgászást példának. Az ön elmélete szerint a horgászás csak egy eszköz a hal evészetének élvezetéhez, erősebben fogalmazva kényszer. Pedig a hal evészetének élvezetéhez egyáltalán nem kell horgászni. Arról nem beszélve, hogy van jó néhány horgász, aki nem is szereti a halat, de ettől még a horgászást élvezheti legalább annyira, mint a halat szerető társai..

Persze, lehet önálló hobbi, a létjogosultságát elismerem :) De mint ilyen, sosem lesz, nem lehet egyenrangú a zenehallgatással. Pont úgy, ahogy a befektetési célú műkincsgyűjtő sem lesz egyenrangú hobbi a műkedvelővel, a videofil a filmesztétával.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2013.07.04., csüt. 11:44

Hogy lehet ez egyáltalán kérdés? A hifizés csak egy eszköz a zene otthoni élvezetéhez, erősebben fogalmazva kényszer.

Kivételesen jó a kérdés és helytálló is.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2013.07.04., csüt. 10:49

Hogy lehet ez egyáltalán kérdés? A hifizés csak egy eszköz a zene otthoni élvezetéhez, erősebben fogalmazva kényszer.

Szerintem pedig önálló hobbi. Pláne, hogy az otthoni zene élvezetéhez a zenehallgató emberek legalább 90%-ának nincs szüksége arra, hogy Hi-Fi-zen.

Ha ez valóban "kényszerként" jelentkezne az otthoni zenehallgatás élvezetéhez, akkor sokkal több embert érdekelne, érintene a téma.

Egyébként pedig nem véletlen hoztam fel a horgászást példának. Az ön elmélete szerint a horgászás csak egy eszköz a hal evészetének élvezetéhez, erősebben fogalmazva kényszer. Pedig a hal evészetének élvezetéhez egyáltalán nem kell horgászni. Arról nem beszélve, hogy van jó néhány horgász, aki nem is szereti a halat, de ettől még a horgászást élvezheti legalább annyira, mint a halat szerető társai.

.

Dorian
V.I.P.
V.I.P.

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian » 2013.07.04., csüt. 09:32

Miért? gondolkodik.gif

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2013.07.04., csüt. 08:54

A HiFi-től van egy dolog, amit jobban kell szeretni: ez a ZENE! :smile53:

Miért? gondolkodik.gif

.

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline » 2013.07.04., csüt. 08:08

thanem inkabb hianyt - talan leginkabb terbetöltesben es melysegben, igazi melyhangban - de itt kifejezökeszsegem hataran vagyok, ezek sem pontosak sajnos; the faults I find are faults of omission rather than any glaring problems

Az elhelyezéssel érdemes kísérletezgetni (átrendezés, hangsugárzó tologatás), és kábelezéssel is lehet javítani az igény szerinti balanszon...ill. zsebbe nyúlva nyilván lehet fokozni az élvezeteket (mindent saját rendszerben ki próbálni - ha lehet. A drágább nem mindig jobb egy adott rendszerben  ;) ). Mind e mellett jó megtanulni az ésszerű kompromisszum és a megelégedettség titkát. A HiFi-től van egy dolog, amit jobban kell szeretni: ez a ZENE! :smile53:

.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2013.07.03., szer. 20:14

A hifi pedig kb. 90%-ban, és nem viccelek :D

Én nagyobb számot írtam volna, de ez egy hosszú történet...

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2013.07.03., szer. 19:09

talan ezert "veszelyes" mashova elmenve, masokkal hallgatni - felig trefanak szanva, mert van annak elönye is.  De hatranya, a "csordaszellem", nem maga hallja az illetö, hanem a nagy dumak inkabb ervenyre jutnak, stb.

persze otthon is van "aktualis allapot" nem csak pszicho hanem inkabb psziches allapot, aktualis erzekenyseg, aktualis fiziologia - de ez megiscsak a sajat "dolog" resze, masutt hallgatva, pedig a többiek reakcioja is hat.

..raadasul tapasztalatlankent nehez megtudni, hogy az ottani akusztika mennyire es miben szamitott

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline » 2013.07.03., szer. 19:06

És a maradék 10% sem egyszerű! :D

.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”