Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Saughassy »



Provokatív kérdés következik:
 
Van-e jelentősége a végeredmény szempontjából, hogy a vágyott elégedettséget valamilyen műszaki paraméter, vagy a készülék márkaneve, színe, ára miatt érjük-e el?

 
Szerintem nem provokativ, viszont teljesen jogos. Nekem pont ezert vannak "markas" interconnectjeim es hangfalkabelem. Meggyozodesem, hogy az interconnecttel elbuknek egy vakteszten, de ugy voltam, hogy ennyit aldozok ra, ha mar a tobbi komponens sem olcso. De ezzel tisztaban vagyok, es nem akarom megmagyarazni magamnak, vagy plane masnak, hogy a hatalmas differencia miatt vettem.
 
 Ugyanigy vagyok a kavezassal is. Vettem egy tobbezres szurot a 900 forintos LM szimplam helyett, mert egyszeruen idegesitett az anyagminoseg es a kidolgozas. Allitolag az uj az nagyon professzionalis, es tenyleg MINTHA a kave is jobb lenne, de nem altatom magam: valojaban azert vettem mert szep, jolesik megfogni, ranezni. Es ez is szamit. Ha mar ott egy szazezres kavegep, akkor ne legyen benne egy gusztustalan hajtogatott badog szuro. Csak mondom: legyunk tisztaban a motivaciokkal es ne akarjuk tobbet belelatni, mint ami.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Mathias »



Sok ember meggyógyult már tőle,
ha ez nem elég bizonyíték, akkor nem tudom mi kell.

 
Sok ember meggyógyult már úgy is hogy nem ment egyáltalán orvoshoz/kórházba. Meg úgy is meggyógyult sok ember hogy csak cukorkát(placebo) etettek vele.
A helyzet az hogy ezeknél jobb gyógyulási arányt a homeopátia nem tud felmutatni(eddig soha senki nem tudott ezeknél jobb gyógyulási arányt kimutatni homeopátia esetén tudomásom szerint). Ami még mindig nem akkora baj végülis szerintem (max ugye semmi támogatást nem kell hogy kapjon). A gond akkor van ha a homeopátia többet állít magáról és ennek következtében valaki akkor fordul a homeopátiához vagy akár a "lábon kihordáshoz" amikor olyan gond van amihez mindenképp kell valami "modernebb" megoldás. Na ekkor kifejezetten káros.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »


Az AN2-es permetezőgép hangja!
 
Azt még nem hallottam, de ilyet már igen.
http://www.hifi-studio.de/hifi-klassike ... /ideal.htm
Az ég felé néző "dísz" membrán szó szerint passzív mindaddig, amíg az aktív társai életre nem keltik.
.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Mégis sokan ezt az utat járják,
mert az a tuti, ahogy Vinkler is írta, drága márkás cuccokat összevásárolni.
 
.......Mások elismerését kivívni épített rendszer tuti bukó.
 
.......

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tom40 »



Az egész HiFi érzéki csalódásra épül. A mérési adatok azt tudják garantálni, hogy egy készülék mit művel, de hogy rád milyen hatással van, azt nem lehet sem mérni, sem bizonyítani. Egy totálisan szubjektív területen (tipikusan ilyenek a művészetek, de a HiFi is) szerintem lehetetlen küldetés a realitásra hivatkozni. Ha ez működne, nem születnének egy konkrét berendezésről egymásnak ellentétes vélemények, egyértelműen tudnánk, melyik jobb melyiknél, nem kellene vakteszteket sem végezni.
 
Provokatív kérdés következik:
 
Van-e jelentősége a végeredmény szempontjából, hogy a vágyott elégedettséget valamilyen műszaki paraméter, vagy a készülék márkaneve, színe, ára miatt érjük-e el?

Így-így! Egyik producer (nem írom le a nevét) mondta régebben, hogy nincs olyan, hogy Oscar recept, mert akkor mindenki arra menne rá. Ami az érzékre hat, azt nem a papíron kell keresni.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Azért ne nézzük le a középiskolát. Egy jó középiskolás, aki emelt szinten tanul fizikát, vagy mondjuk versenyző is, az azért ezt alapvetően megérti: http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIK ... 0.HTMazért nem is olyan ördöngős, vagy misztikus ez a cikk pl.
Valóban! Nagyon jó cikk,többen többször linkeltük már korábban. Köszi! 
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Németországban van homeopátiás kórház.
Sok ember meggyógyult már tőle,
ha ez nem elég bizonyíték, akkor nem tudom mi kell.
 
Megy a néphülyítés.
 
Mindenkit nem lehet meggyógyítani,
sok orvos van a családunkban.
Van aki meggyógyul, van aki nem.
 
Mindegy, hogy hagyományos orvoslás, kínai orvoslás, alternatív gyógyászat
a terápia, sokan meggyógyulnak, sokan meg nem.
Emiatt nem kellene a homeopátiát rugdosni.
A gyógyulás feltétele, hogy a betegséget előidéző okokat meg kell szüntetni (életmódváltás).
 
Meg kell nézni, egy gyógyszernek mennyi káros mellékhatása van.
A tévé meg tele van reklámokkal, hogy minél többet szedjél.
 
Amikor kijött a gerincsérvem, közölték, hogy meg lehet műteni,
lehetséges mellékhatás, hogy lebénul az egyik láb,
meg előfordulhat, hogy élete végéig vizelet és széklettartási problémái lesznek.
Inkább a gyógytornát választottam a műtét helyett, és teljesen helyrejöttem fél év alatt.
Műtét után meg szintén 6 hónap a rehabilitáció.
 
Giordano Bruno:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Giordano_Bruno
 
Pere 7 éven keresztül folyt, hiszen a lehető legnagyobb körültekintés­sel és alapossággal akartak eljárni az ügyben. Ráadásul az eset rendkívül összetettnek bizonyult. Sok időt vett igénybe a tanúk kihallgatása és Bruno valamennyi írásának Rómába vitele is. A vádlott ez idő alatt az Angyalvárban tartózkodott, amely a középkorban a pápák menedékhelyeként, az újkorban pedig az inkvizíció börtöneként működött.
 
Mivel VIII. Kelemen pápa Bruno bűnösségét bizonyítottnak látta, a pápa utasítása szerint a kínzástól eltekintettek.
 
 
 
 
 
 

 

ANDS:
Homeopátiához meg orvosi diploma kell, amit csak egyetemen adnak.
Akkor mitől áltudomány?
 

 
Attól áltudomány, hogy az Európai Akadémiák Tudományos Tanácsadó Testülete, az EASAC 2017-ben döntött arról, hogy a homeopátia tudománytalan, alapelvei ellentmondanak a fizika és a kémia törvényeinek, és soha nem jelent meg egyetlen valódi bizonyíték sem, ami igazolná a homeopátiás gyógymódok hatékonyságát.
 

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Az egész HiFi érzéki csalódásra épül. A mérési adatok azt tudják garantálni, hogy egy készülék mit művel, de hogy rád milyen hatással van, azt nem lehet sem mérni, sem bizonyítani. Egy totálisan szubjektív területen (tipikusan ilyenek a művészetek, de a HiFi is) szerintem lehetetlen küldetés a realitásra hivatkozni. Ha ez működne, nem születnének egy konkrét berendezésről egymásnak ellentétes vélemények, egyértelműen tudnánk, melyik jobb melyiknél, nem kellene vakteszteket sem végezni.
 
Provokatív kérdés következik:
 
Van-e jelentősége a végeredmény szempontjából, hogy a vágyott elégedettséget valamilyen műszaki paraméter, vagy a készülék márkaneve, színe, ára miatt érjük-e el?

Részben igen. Illetve vannak olyanok, akik paramétereket, márkaneveket, összegeket hallva kerülnek merevedés közeli állapotba. A "hifista" szemlélet vindikálja, nincs mit tenni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



Gondolom a szent lélekre gondolsz, de nekem nincsenek ilyen irányú tapasztalataim, ismereteim.
Ha segítenél, hova akarsz kilukadni...?
Az erősítőt és a hangsugárzót illeszteni illik egymáshoz. Sajnos vagy sem, de a a hangszóró mozgásából is keletkezik némi visszirányú energia, ami adott esetben az erősítő visszacsatolására jutva érdekes torzításokat tud okozni, meg persze sok más is. A hangszóró önmagában nem értelmezhető ebben a kérdésben, hisz a hangváltó és a doboz is képes az impedanciát pl jelentősen megváltoztatni, ami ugye belátjuk, hogy hat az erősítőre, legalábbis ha nem középiskolai tankönyvi idealizált modellekről beszélünk.

Azért ne nézzük le a középiskolát. Egy jó középiskolás, aki emelt szinten tanul fizikát, vagy mondjuk versenyző is, az azért ezt alapvetően megérti: http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIK ... 0.HTMazért nem is olyan ördöngős, vagy misztikus ez a cikk pl.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Mert a tudomany jelen allasa szerint csak erzeki csalodas aldozata lehet....
Az egész HiFi érzéki csalódásra épül. A mérési adatok azt tudják garantálni, hogy egy készülék mit művel, de hogy rád milyen hatással van, azt nem lehet sem mérni, sem bizonyítani. Egy totálisan szubjektív területen (tipikusan ilyenek a művészetek, de a HiFi is) szerintem lehetetlen küldetés a realitásra hivatkozni. Ha ez működne, nem születnének egy konkrét berendezésről egymásnak ellentétes vélemények, egyértelműen tudnánk, melyik jobb melyiknél, nem kellene vakteszteket sem végezni.
 
Provokatív kérdés következik:
 
Van-e jelentősége a végeredmény szempontjából, hogy a vágyott elégedettséget valamilyen műszaki paraméter, vagy a készülék márkaneve, színe, ára miatt érjük-e el?

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


A passzív membránokat mi mozgatja?
Az AN2-es permetezőgép hangja!

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »


Mar odaat is kerdeztem, hogy az elektromos aram generalta magnesessegen kivul megis mi tudna meg mozgatni a hangszorot, de erre nem jott meg otlet sem.
 
A passzív membránokat mi mozgatja?
.

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1275

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kupecke »


Nincs két egyforma? Ez sem igaz. Semmiből sem áll egyforma cuccokat készíteni.


Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Mar odaat is kerdeztem, hogy az elektromos aram generalta magnesessegen kivul megis mi tudna meg mozgatni a hangszorot, de erre nem jott meg otlet sem.
mas altal keltett magnesesseg.  amit a virtualis föld nem földelt le es ott kovalyog a szobaban. az elharitas, Napszel, a hallgato auraja, a Szputynik karora (ahogy fülehez emeli a hallgato es hatalmas valtozast okoz a magneses terben), a szomszed gyereke, aki magnessel jatszik, ..
 
kifürkeszhetetlen a hifi csodaja :-)))

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »


Mar odaat is kerdeztem, hogy az elektromos aram generalta magnesessegen kivul megis mi tudna meg mozgatni a hangszorot, de erre nem jott meg otlet sem.
Egy hangszóró javítással foglakozó úriember azt mondta, hogy 15" mély sugárzó javításakor a beszélni sem szabad, mert a nagy membrán felület miatt beremeg a membrán és a lengőtekercs is.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Mar odaat is kerdeztem, hogy az elektromos aram generalta magnesessegen kivul megis mi tudna meg mozgatni a hangszorot, de erre nem jott meg otlet sem.
Pl valami nyomáshullám. Egy másik hangszóró keltette hang, vagy pl. elmegy egy IFA a pecó előtt, vagy egy AN2 a pecó fölött és nyitva van az ablak.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Mar odaat is kerdeztem, hogy az elektromos aram generalta magnesessegen kivul megis mi tudna meg mozgatni a hangszorot, de erre nem jott meg otlet sem.
Gondolom a szent lélekre gondolsz, de nekem nincsenek ilyen irányú tapasztalataim, ismereteim.
Ha segítenél, hova akarsz kilukadni...?
Az erősítőt és a hangsugárzót illeszteni illik egymáshoz. Sajnos vagy sem, de a a hangszóró mozgásából is keletkezik némi visszirányú energia, ami adott esetben az erősítő visszacsatolására jutva érdekes torzításokat tud okozni, meg persze sok más is. A hangszóró önmagában nem értelmezhető ebben a kérdésben, hisz a hangváltó és a doboz is képes az impedanciát pl jelentősen megváltoztatni, ami ugye belátjuk, hogy hat az erősítőre, legalábbis ha nem középiskolai tankönyvi idealizált modellekről beszélünk.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Saughassy »



Ott a pont!
 
Saját tapasztalat szintén:
 
Csak méréssel nem lehet eljutni a "legvégéig".
Csak fülre nagyon be lehet menni a málnásba, nekem többször is sikerült.
Mások elismerését kivívni épített rendszer tuti bukó.
 
Na meg ugye az önámítás intézménye....

 
Mar odaat is kerdeztem, hogy az elektromos aram generalta magnesessegen kivul megis mi tudna meg mozgatni a hangszorot, de erre nem jott meg otlet sem.  

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »



Csak méréssel nem lehet eljutni a "legvégéig".
Csak fülre nagyon be lehet menni a málnásba, nekem többször is sikerült.
Mások elismerését kivívni épített rendszer tuti bukó.
 
Na meg ugye az önámítás intézménye....

 
Látom te is túl vagy már az alsó tagozaton...
.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


A valakinek igen, valakinek nem-el mi a baj? A gond sztem azzal van, ha bármelyik rá van erőltetve másokra.
Ott a pont!
 
Saját tapasztalat szintén:
 
Csak méréssel nem lehet eljutni a "legvégéig".
Csak fülre nagyon be lehet menni a málnásba, nekem többször is sikerült.
Mások elismerését kivívni épített rendszer tuti bukó.
 
Na meg ugye az önámítás intézménye....
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

A valakinek igen, valakinek nem-el mi a baj? A gond sztem azzal van, ha bármelyik rá van erőltetve másokra.
.

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Saughassy »


Jómagam olyan eccerű polgár vagyok, aki ha tehetem, saját magam meggyőződöm az engem érdeklő és ajánlott termékek milyenségéről. Ha érzem, hallom, látom stb., akkor tudom, nem vagyok becsapva. Ellenkező esetben levonom az óvatos következtetést..., A méréseknek biztos megvan a maguk szerepe, nem vitatom, de a hang milyensége kapcsán - tetszik e majd nekem, hallok e bámit tőle vagy sem - sajnos nem sokat mond. E végett nálam nagyon egyszerűvé vált a dolog. Kipróbálom, figyelek, tanulok. Az új élményt az eddig megszerzett elméleti és tapasztalati ismereteimmel összevetem ill. kiegészítem. Ennyi. A jó HiFi eszközöket, a megfelelő kábeleket, elcsatolási módszereket stb. mérésekkel, paraméterekkel, csodás specifikációkkal nem igazán lehet "mérni", azaz jellemezni. A gyakorlatban fog nyilvánvalóvá válni, mit tudnak, beválnak e, és megérnek e annyit, legalább is számunkra.
 
nagyon szep a sajat tapasztalas, erre ket szemelyes peldat tudnek mondani:
- Keresztapamnak volt egy autobalesete, ahol az eletet az mentette meg, hogy NEM volt bekotve. Azota o soha nem koti be az ovet es meg van gyozodve rola, hogy igy van jol. Vitathato a szemelyes tapasztalata? Nyilvan nem. Igaza van? Nyilvan nincs.
- Edesapam terdizulete egyre szarabb. Sajnos ok is felultek a csodalampas vonalra, es meggyozodesuk, hogy hasznal a csodalampa. En persze latom, hogy evrol evre rosszabb, de o meg van gyozodve rola, hogy nelkule rosszabb lenne... Honnan tudja? Hat erzi!
 
A homeopatias vonal is ugyanez: azt mondod hasznal a gyereknek. Honnan tudod? Meggyogyult az influenzabol? Meg szep, de meggyogyult volna nelkule is, a flu mar csak ilyen. De hamarabb gyogyult meg. Honnan tudod? Van ket egyforma influenza talan? De jobban erzi magat es kesz... A hittel nem lehet mit kezdeni, a racionalis ervek leperegnek az emberekrol. Es mintha itt is eros korrelaciot latnek az "alternativ" gyogymodokban hivok es a vakbuzgo kabelezok csoportjaban. 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »


Jól van, tudom, Tellurium Q megszállott vagyok, de ebben mások, mert semmit nem közölnek abból, hogy mitől más az ő zsinorjuk. Azt mondjak: dugd be és elvezd.
 
Jómagam olyan eccerű polgár vagyok, aki ha tehetem, saját magam meggyőződöm az engem érdeklő és ajánlott termékek milyenségéről. Ha érzem, hallom, látom stb., akkor tudom, nem vagyok becsapva. Ellenkező esetben levonom az óvatos következtetést..., A méréseknek biztos megvan a maguk szerepe, nem vitatom, de a hang milyensége kapcsán - tetszik e majd nekem, hallok e bámit tőle vagy sem - sajnos nem sokat mond. E végett nálam nagyon egyszerűvé vált a dolog. Kipróbálom, figyelek, tanulok. Az új élményt az eddig megszerzett elméleti és tapasztalati ismereteimmel összevetem ill. kiegészítem. Ennyi. A jó HiFi eszközöket, a megfelelő kábeleket, elcsatolási módszereket stb. mérésekkel, paraméterekkel, csodás specifikációkkal nem igazán lehet "mérni", azaz jellemezni. A gyakorlatban fog nyilvánvalóvá válni, mit tudnak, beválnak e, és megérnek e annyit, legalább is számunkra.
.

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Saughassy »


Volt is igazság a Chord indoklásában. Ha egy hifista attól élvezi igazán az élményt, hogy a bal lábának kisujját hozzáérinti a jobb keze mutatóujjához és közben 3 félig üres pálinkás üveget egyensúlyoz a fején, akkor én milyen alapon mondom azt kívülről, hogy félre van vezetve? Igen, én is szeretnék egy olyan szép világban élni, ahol a gyártó és a kereskedő csak bizonyítható dolgokat állít, de ha egy vevő kipróbálás után önként megvesz valamit, akkor ő legalább annyira ludas, mint az eladó.
 
Mert a tudomany jelen allasa szerint csak erzeki csalodas aldozata lehet. Persze a Chord megtehette volna, hogy bemutatja egy vakteszt eredmenyet, -igazolva ezzel az allitasait-, de inkabb atfogalmazta a hirdetest. Ebbol megint mindenki azt a kovetkeztetest vonja le, ami szimpatikus neki.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Jól van, tudom, Tellurium Q megszállott vagyok, de ebben mások, mert semmit nem közölnek abból, hogy mitől más az ő zsinorjuk. Azt mondjak: dugd be és elvezd.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”