Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

wittao írta:
2023.09.17., vas. 20:05
sutemenyx írta:
2023.09.17., vas. 19:03
wittao írta:
2023.09.17., vas. 18:02

Nem tudom milyen Cd-jatszokat hallottal az ujabbak kozul, vagy futomuveket, nekem egyaltalan nem ez a tapasztalatom.
Az egyre magasabb kategorias dac chipek es kidolgozott analog fokozataik, jobb minosegu alkatreszek (tobb tizedest ugrott a gyartasminoseg turese az elmult evtizedekben)

A CD100-zal kapcsolatosan van par 100 lelkes hivoje a keszulekeknek, akik szamara nincs jobb, mert. Nincs ezzel semmi gond, ateltem kazettas magnoknal, orsos magnoknal stb. Egyfajta hangzasidealt kedvelnek, ami nem olyan az szar … ez van.
Nem teljesen ez a helyzet. Legalábbis esetemben az van, hogy hallottam megszólalni jó pár féle dac+digitalis lejatszot, es többnyire inkabb az volt a konkluzio, hogy akkor hogyan lehetne a másikkal, a gyári megoldással valamit kezdeni, hogy jobban szóljon. És akkor ezt a szintet, -hogy amihez jó lenne ha hasonlítana a gyári megoldás- tudja vagy haladja is meg önmagában egy nagyon megcsinált demo vagy trial run CD100. És nem, nem a gyári CD100 és főleg nem gyári állapotban. Az csak kiindulási alap.
De én nem akarok vitatkozni, mindenkinek áll a lehetőség, aki “szimpatikus” és nem lakik messze -bár épp most vendégeskedett Szigetváron is-, annak felajánlom, aztán vagy érdekli, vagy nem.
Azrt szerintem Te is érzed, hogy műszakilag elég nehezen védhető, hogy egy 1982-1983-ban (40 éve) piacra dobott lejátszót verhetetlen digitális hangként jellemezzünk, mindegy, hogy tuningolva, sózva vagy borsozva van. Futóműveket tekintve igen, azt a CDM mechanikát valóban jónak találják a mai napig. Viszont amennyi előnye van a bitek ilyen formában történő kinyerésének, legalább ugyanennyi hibája is van... amennyire láttam a CD100-ak tuning irányait is, szinte rendre az analóg fokozatot érintették jelentősen, a digitálisat nem igazán. Egyúttal érdemes lenne kipróbálni dac-ként is, hogy vajon a dac hangja tetszik-e Nektek olyan határtalanul, a digitális és olvasó mechanikai oldal meg lehet pótolható. Elképzelhető lenne a megvilágosodás is, hogy valójában a mindenki által mutogatott fehér kerámiás arany lábas dac chipek működési módja, mintavétele stb. ami Nektek tetszik ezen a készüléken körbeültetve BG kondikkal.
Tehát ha ugyanezen dac chip képes lenne magasabb felbontásra, más mintavételre lehet még jobb lenne (számotokra is).

De kijelenteni egy CD100-ról, hogy a legjobb digitális forrás, azért ez elég meredek! Komplexitását tekintve lehet bonyolultabb szerkezetet használok a Nakamichi 1000DAT futómű és 1000p DAC személyében, és érzem benne a nosztalgia faktort, akármikor megszólalnak. De eszembe nem jutna egy mai modern digitális futómű vagy DA konverter elé helyezni, mivel sok másikat cserélgettem helyettük. Sok mindent el lehet mondani a Nakamichi mérnökeiről, de azt nem, hogy felületesebbek lettek volna a Philipstől.
Nincs szükség további próbálgatasra, ezek a dolgok ki vannak próbálva nagyjából. Az uzemben lévő dacomban 2db TDA1541 S1 van, ami ugyanolyan üzemmódban megy, mint a TDA1540 működése. Márminthogy szimultán módban megy és nem multiplexben (a 1541-nek kétféle működési metódusa van, szinte sehol nem így használják, mindenhol multiplexben mennek). A megjegyzésem ehhez képest értendő akár a Dave-ről, akár Holo Audioról, akár Lumin streamerről beszélek. Éppenséggel egyébként mehetne 384kHz-en is NOS módban, most is annyin megy, ha 48k-t kap, csak van előtte egy OS filter, SM5842-nek hívják talán.

A futómű kérdés is nagyjából ki van vesézve. Bár nem próbáltam végig mindent, biztosan vannak szuper futóművek, de azért volt Teac VRDS, Lurné Mephisto meg még isten tudja mik, de a Philips vonal tűnt befutónak. Ami legközelebb áll a CD100-hoz és futóműként működik, az a CD304mk2, egy ilyen is volt próbálva ezen a dacon, de elmaradt az eredmény a komplett CD100-hoz képest. Különféle dolgok voltak, pl ez a 304mk2 futómű rá lett pattintva Dave-re is, ATC aktiv hangfalakon. Nehogy azt hidd, hogy szégyent vallott, sőt! De ezek a pörgetők persze mind nem szériapéldányok voltak.

Viszont az is a helyzet, hogy mindenki teljesen mást hallgat teszteléskor. Egy módosítás után én azt, hogy minél több információt és vagy szubjektív dinamikát halljak úgy, hogy ezek semennyire sem mehetnek a folyékonyság, hallgathatóság kárára, mert akkor az nem jó irány. Másik fő és talán legfőbb szempont, hogy a különböző felvételek minél másabbul, minél differenciáltabban szólaljanak meg. Ez minél inkább teljesül, annál kevesebb a rendszer sajáthangja, ergo annál eszköztelenebb lesz, annál kevésbé érzed, hogy készüléket hallgatsz. Ezzel szemben van aki ezt az egészet simán lesz@rja, és azt hallgatja, hogy mennyire hörög a nagybőgő. Ha nagyobbat hörög, akkor jobb. Miközben azt sem tudja, hogy mi van a felvételen, hogyan kellene annak szólnia, lehet hogy pont akkor lenne reálisabb, ha kevésbé hörögne. Egy-egy ilyen kiragadott momentummal semmi sem derül ki, mert nincs viszonyítási alap, pusztán logikailag is hibás az ilyen tesztelés. Na ezért mondom, hogy ki mit hall jónak az teljesen eseti, pedig amúgy volna objektív metódus a szubjektív érzékelés rendszerbeszedésére. Végülis a hifizés célja pont az lenne, hogy ne valahogy szóljon a rendszerem, hanem lehetőleg semmi saját vonása ne legyen a megszólalásnak, mert akkor sikerül a készülékek helyett a zenei anyagot hallgatni.

És még egy utolsó gondolat az analógos hangzásról: szerintem széleskörben elterjedt feltételezés, hogy ha valaki ezt leírja, akkor arra gondol, hogy egy kicsit részlettelen, kicsit dinamikátlan, kicsit barnás hang van, ami viszont nagyon folyékony, jól viselhető és háttérzenélésre ezek okán tökéletes. Nem is alaptalan gondolat, egy csomó olcsóbb lemezjátszó egy gyenge vagy közepes phonoval pont ezt tudja, de a magnóknál sem ritka dolog, hogy így szólnak. Szeretném azt leszögezni, hogy én nem erre gondolok a szó kapcsán, hanem majdnem az ellenkezőjére. Szerintem egy jó analóg hangban a felsoroltak közül csak a folyékonyság ami megvan, de egyébként egy végtelenül közvetlen, nyitott, szuszogásokat meg szötymörgéseket is hűen és váratlanul precízen visszaadó dolog olyan dinamikával, ami rádborítja az asztalt, ha kell. Nem a mérhető dinamikában, mert az 60-80dB-nél nem lehet jobb. Mégis szubjektíve egy jó analóg hang valamiért tud rendkívülien grandiózus is lenni, amit nagyon nehéz a sok ic-s elektronikákkal jól tálalni annak ellenére, hogy ott a matematikai határa a dinamikatartománynak elvileg sokkal nagyobb.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mishow »

asebestyen írta:
2023.09.17., vas. 21:03
fapaci írta:
2023.09.17., vas. 21:00
Erről nekem az jut eszembe, hogy a mozifilmek közönségszavazatait összesítő IMDB szervezet pontszámai között barangolva megfigyelhető, hogy minél régebbi egy mozi, annál több pontot kap teljesen függetlenül a valós tartalmi, megvalósítási, szakmai minőségétől, vagy akár a korabeli sikerétől is. Úgy tűnik, ennyire erős a nosztalgia faktor, vagy valami hasonló hatás ezeknél a filmeknél.
Neeeeeeem, régenmindenjobbvót. :fekverohog:
Egy barátom úgy szokta mondani: Régen minden jobb LESZ!
:kapdelm:

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

fapaci írta:
2023.09.17., vas. 21:00
Erről nekem az jut eszembe, hogy a mozifilmek közönségszavazatait összesítő IMDB szervezet pontszámai között barangolva megfigyelhető, hogy minél régebbi egy mozi, annál több pontot kap teljesen függetlenül a valós tartalmi, megvalósítási, szakmai minőségétől, vagy akár a korabeli sikerétől is. Úgy tűnik, ennyire erős a nosztalgia faktor, vagy valami hasonló hatás ezeknél a filmeknél.
Neeeeeeem, régenmindenjobbvót. :fekverohog:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2023.09.17., vas. 20:05
Azrt szerintem Te is érzed, hogy műszakilag elég nehezen védhető, hogy egy 1982-1983-ban (40 éve) piacra dobott lejátszót verhetetlen digitális hangként jellemezzünk, mindegy, hogy tuningolva, sózva vagy borsozva van.
Erről nekem az jut eszembe, hogy a mozifilmek közönségszavazatait összesítő IMDB szervezet pontszámai között barangolva megfigyelhető, hogy minél régebbi egy mozi, annál több pontot kap teljesen függetlenül a valós tartalmi, megvalósítási, szakmai minőségétől, vagy akár a korabeli sikerétől, ne adj' ég sikertelenségétől is. Úgy tűnik, ennyire erős a nosztalgia faktor, vagy valami hasonló hatás ezeknél a filmeknél.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2023.09.17., vas. 21:06-kor.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Baryll írta:
2023.09.17., vas. 14:28
Hallgatja az ember pl. a cd játszókat az elsőktől elkezdve, haladva az egyre újabbak felé és olyan érzése támad, hogy az volt a fejlesztés legfőbb szempontja, hogy mit lehet még kispórolni az adott újabb cd játszóból, hogy azért még éppen megtudjon szólalni. Aztán ez a "fejlesztési" irány elvezetett pl. az mp3 megjelenéséig.
Jöhetnek itt sorba az egyre magasabb sorozatszámú DAC chipek is, valahogy csak nem akar jobb lenni a digit hang tőlük.
Nem kis merészség az MP3 megjelenése és a CD playerek fejlesztési iránya között kapcsolatot vizionálni. Szerintem nem igazán van, hiszen meglehetősen eltérő célból születtek meg.

Biztosra veszem, hogy akinek bármilyen okból (gyerekkori élmények, nosztalgia, műszaki előítéletek, konzervatív világnézet,...) beragadt, hogy a digitális audio technológia egyértelmű visszalépés az analóg világhoz képest, az mindig is ezt fogja gondolni és tudat alatt is blokkolja a hallását, tiltva azt az eshetőséget, hogy létezik élvezetes produkcióra képes digitális eszköz. Az ilyen vitákban teljesen felesleges részt venni, de néha tanulságos kívülről szemlélni őket.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1419

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

sutemenyx írta:
2023.09.17., vas. 19:03
wittao írta:
2023.09.17., vas. 18:02
Baryll írta:
2023.09.17., vas. 14:28
Hallgatja az ember pl. a cd játszókat az elsőktől elkezdve, haladva az egyre újabbak felé és olyan érzése támad, hogy az volt a fejlesztés legfőbb szempontja, hogy mit lehet még kispórolni az adott újabb cd játszóból, hogy azért még éppen megtudjon szólalni. Aztán ez a "fejlesztési" irány elvezetett pl. az mp3 megjelenéséig.
Jöhetnek itt sorba az egyre magasabb sorozatszámú DAC chipek is, valahogy csak nem akar jobb lenni a digit hang tőlük.
Nem tudom milyen Cd-jatszokat hallottal az ujabbak kozul, vagy futomuveket, nekem egyaltalan nem ez a tapasztalatom.
Az egyre magasabb kategorias dac chipek es kidolgozott analog fokozataik, jobb minosegu alkatreszek (tobb tizedest ugrott a gyartasminoseg turese az elmult evtizedekben)

A CD100-zal kapcsolatosan van par 100 lelkes hivoje a keszulekeknek, akik szamara nincs jobb, mert. Nincs ezzel semmi gond, ateltem kazettas magnoknal, orsos magnoknal stb. Egyfajta hangzasidealt kedvelnek, ami nem olyan az szar … ez van.
Nem teljesen ez a helyzet. Legalábbis esetemben az van, hogy hallottam megszólalni jó pár féle dac+digitalis lejatszot, es többnyire inkabb az volt a konkluzio, hogy akkor hogyan lehetne a másikkal, a gyári megoldással valamit kezdeni, hogy jobban szóljon. És akkor ezt a szintet, -hogy amihez jó lenne ha hasonlítana a gyári megoldás- tudja vagy haladja is meg önmagában egy nagyon megcsinált demo vagy trial run CD100. És nem, nem a gyári CD100 és főleg nem gyári állapotban. Az csak kiindulási alap.
De én nem akarok vitatkozni, mindenkinek áll a lehetőség, aki “szimpatikus” és nem lakik messze -bár épp most vendégeskedett Szigetváron is-, annak felajánlom, aztán vagy érdekli, vagy nem.
Azrt szerintem Te is érzed, hogy műszakilag elég nehezen védhető, hogy egy 1982-1983-ban (40 éve) piacra dobott lejátszót verhetetlen digitális hangként jellemezzünk, mindegy, hogy tuningolva, sózva vagy borsozva van. Futóműveket tekintve igen, azt a CDM mechanikát valóban jónak találják a mai napig. Viszont amennyi előnye van a bitek ilyen formában történő kinyerésének, legalább ugyanennyi hibája is van... amennyire láttam a CD100-ak tuning irányait is, szinte rendre az analóg fokozatot érintették jelentősen, a digitálisat nem igazán. Egyúttal érdemes lenne kipróbálni dac-ként is, hogy vajon a dac hangja tetszik-e Nektek olyan határtalanul, a digitális és olvasó mechanikai oldal meg lehet pótolható. Elképzelhető lenne a megvilágosodás is, hogy valójában a mindenki által mutogatott fehér kerámiás arany lábas dac chipek működési módja, mintavétele stb. ami Nektek tetszik ezen a készüléken körbeültetve BG kondikkal.
Tehát ha ugyanezen dac chip képes lenne magasabb felbontásra, más mintavételre lehet még jobb lenne (számotokra is).

De kijelenteni egy CD100-ról, hogy a legjobb digitális forrás, azért ez elég meredek! Komplexitását tekintve lehet bonyolultabb szerkezetet használok a Nakamichi 1000DAT futómű és 1000p DAC személyében, és érzem benne a nosztalgia faktort, akármikor megszólalnak. De eszembe nem jutna egy mai modern digitális futómű vagy DA konverter elé helyezni, mivel sok másikat cserélgettem helyettük. Sok mindent el lehet mondani a Nakamichi mérnökeiről, de azt nem, hogy felületesebbek lettek volna a Philipstől.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

wittao írta:
2023.09.17., vas. 18:02
Baryll írta:
2023.09.17., vas. 14:28
Hallgatja az ember pl. a cd játszókat az elsőktől elkezdve, haladva az egyre újabbak felé és olyan érzése támad, hogy az volt a fejlesztés legfőbb szempontja, hogy mit lehet még kispórolni az adott újabb cd játszóból, hogy azért még éppen megtudjon szólalni. Aztán ez a "fejlesztési" irány elvezetett pl. az mp3 megjelenéséig.
Jöhetnek itt sorba az egyre magasabb sorozatszámú DAC chipek is, valahogy csak nem akar jobb lenni a digit hang tőlük.
Nem tudom milyen Cd-jatszokat hallottal az ujabbak kozul, vagy futomuveket, nekem egyaltalan nem ez a tapasztalatom.
Az egyre magasabb kategorias dac chipek es kidolgozott analog fokozataik, jobb minosegu alkatreszek (tobb tizedest ugrott a gyartasminoseg turese az elmult evtizedekben)

A CD100-zal kapcsolatosan van par 100 lelkes hivoje a keszulekeknek, akik szamara nincs jobb, mert. Nincs ezzel semmi gond, ateltem kazettas magnoknal, orsos magnoknal stb. Egyfajta hangzasidealt kedvelnek, ami nem olyan az szar … ez van.
Nem teljesen ez a helyzet. Legalábbis esetemben az van, hogy hallottam megszólalni jó pár féle dac+digitalis lejatszot, es többnyire inkabb az volt a konkluzio, hogy akkor hogyan lehetne a másikkal, a gyári megoldással valamit kezdeni, hogy jobban szóljon. És akkor ezt a szintet, -hogy amihez jó lenne ha hasonlítana a gyári megoldás- tudja vagy haladja is meg önmagában egy nagyon megcsinált demo vagy trial run CD100. És nem, nem a gyári CD100 és főleg nem gyári állapotban. Az csak kiindulási alap.
De én nem akarok vitatkozni, mindenkinek áll a lehetőség, aki “szimpatikus” és nem lakik messze -bár épp most vendégeskedett Szigetváron is-, annak felajánlom, aztán vagy érdekli, vagy nem.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1419

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

Baryll írta:
2023.09.17., vas. 14:28
Hallgatja az ember pl. a cd játszókat az elsőktől elkezdve, haladva az egyre újabbak felé és olyan érzése támad, hogy az volt a fejlesztés legfőbb szempontja, hogy mit lehet még kispórolni az adott újabb cd játszóból, hogy azért még éppen megtudjon szólalni. Aztán ez a "fejlesztési" irány elvezetett pl. az mp3 megjelenéséig.
Jöhetnek itt sorba az egyre magasabb sorozatszámú DAC chipek is, valahogy csak nem akar jobb lenni a digit hang tőlük.
Nem tudom milyen Cd-jatszokat hallottal az ujabbak kozul, vagy futomuveket, nekem egyaltalan nem ez a tapasztalatom.
Az egyre magasabb kategorias dac chipek es kidolgozott analog fokozataik, jobb minosegu alkatreszek (tobb tizedest ugrott a gyartasminoseg turese az elmult evtizedekben)

A CD100-zal kapcsolatosan van par 100 lelkes hivoje a keszulekeknek, akik szamara nincs jobb, mert. Nincs ezzel semmi gond, ateltem kazettas magnoknal, orsos magnoknal stb. Egyfajta hangzasidealt kedvelnek, ami nem olyan az szar … ez van.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

sutemenyx írta:
2023.09.17., vas. 16:36
dixie-chicken írta:
2023.09.17., vas. 15:59
sutemenyx írta:
2023.09.17., vas. 10:40


Tudok adni egyet próbálni, aztán eldöntheted mi van. Már ha van belevaló diszked.
@süti,a múlt hétvégi J1 lemezjátszó reszelgetés közben :smile53: ,gondolom a haverom (?)és remélem, csak megkinált vlmilyen zenével :D ...Lampizator Golden Gate (pontosan milyen csőkészletben van most a GG,nem tudom megmondani),Jadis transzport,a rendszer többi elemeit/kábelezést most nem boncolgatnám tovább..ha jók a sejtéseim Laurindo Almeida/Ray Brown "Moonlight serenade",Pepe Romero "Farrucas" megvolt :kiss: ...feltételezem ismeretlen zenei anyag számodra (?),az LP hang gondolom kiesett,és ne foglalkozzunk vele,de csak van vlmilyen értékelis pontod a CD100-hoz viszonyitva...milyen volt ? :cheers1:
Nem volt ilyen, mert elhuzodott a dolog, szerelgetes közben meg minden ki volt kapcsolva, hogy ne fűtsenek a csövek. Utána meg már sietősben voltam, nem hallgattunk semmit.
Mindenesetre áttételes informáciokra alapozva, nem előlegezném meg a bizalmat a Lampizatornak. Más próbálta Dave-hez képest, PSAudio-hoz képest. Sehol nem maradt ott a Lampizator, pedig opciós csereszándékkal történtek. A Dave-et pedig teszteltem a sajatomhoz képest, nagyon jó dac, a legjobb gyári, amit hallottam, ráadasul sokszor, sokféle helyzetben, de nem cserélném le rá a sajátot.

Mindenesetre hiába hallottam volna, mert minden más volt, mint nálam, szóval nehéz lett volna megítélni.
a pi@ába,kb értem a szitút :smile30: :smile51: ,de egy misét megért volna,az biztos :smile53: ...nem vagyok Lampizator párti, vlmilyen régebbi Jadis csöves DAC,sokkal jobb volt ugyanazon rendszerben mint a GG,szwsz 3x nekem ;) ....ezt elmondtam már Dánielnek is,X-szer ;) ...annak ellenére hogy az én rendszerem ára,nem ér fel az ott lévő IC 1 kábel értékvel sem vlszinű,"pszihés" alapon Dani az én páciénsem (nem árt a józan ész,és az öreg a háznál néha),heti szinten,több "csevegésünk" van....az a szint ahol van,hifiügyileg,számomra érdekes 30 percig,1 óráig ,vlszinű,hosszú távon nem tudnék élni vele én úgy érzem(?) 31_1_21.gif ,habár a Wilson Maxx 3-al,a sok Sonus Faber/Serblini Ktema után,úgy érzem érdemes a kocsim keszytűtartójábol bevinnem a 16 Horsepower "Hoarse" CDét... uvegajto.gif


de ez van,ez a sport már csak ilyen :fekverohog:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

dixie-chicken írta:
2023.09.17., vas. 15:59
sutemenyx írta:
2023.09.17., vas. 10:40
supravox írta:
2023.09.17., vas. 09:10


Öö..
Átaludtam pár hónapot és most április elseje van???
Tudok adni egyet próbálni, aztán eldöntheted mi van. Már ha van belevaló diszked.
@süti,a múlt hétvégi J1 lemezjátszó reszelgetés közben :smile53: ,gondolom a haverom (?)és remélem, csak megkinált vlmilyen zenével :D ...Lampizator Golden Gate (pontosan milyen csőkészletben van most a GG,nem tudom megmondani),Jadis transzport,a rendszer többi elemeit/kábelezést most nem boncolgatnám tovább..ha jók a sejtéseim Laurindo Almeida/Ray Brown "Moonlight serenade",Pepe Romero "Farrucas" megvolt :kiss: ...feltételezem ismeretlen zenei anyag számodra (?),az LP hang gondolom kiesett,és ne foglalkozzunk vele,de csak van vlmilyen értékelis pontod a CD100-hoz viszonyitva...milyen volt ? :cheers1:
Szerintem: cd100 gyári - 30
Jadis /GG - 55 ( ha a jd2 volt vagy 57 ha a jd1)
A legjobb digitálisok.... Max 59,5-ig bezárólag. Nem sok van...
Jobb lemezjátszók - 60-120 (pl jobb kiépítésű Systemdek, Heybrook TT2, Pink, Rock, Roksan, Oracle, ilyesmik...)
Lurne J1- 115
Sajnos a full tuningos cd 100-at nem hallottam, de majd Süti beírja a többi közé valahova.... :)

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Elkészül a világtörténelem első ilyen gépe és azóta sem sikerült jobbat csinálni?!
Kondo mester már évtizedekkel ezelőtt hangoztatta az elektronikák/alkatrészekkel kapcsolatos véleményét - "az anyag számít" :smile53:
Aztán láss csodát, elsőszériás Philips gépekben a lézeregység + chip készlet egy valóban időtálló minőség.
TJ.
Csatolmányok
Philips CD100 white ceramic chips.jpg
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

dixie-chicken írta:
2023.09.17., vas. 15:59
sutemenyx írta:
2023.09.17., vas. 10:40
supravox írta:
2023.09.17., vas. 09:10


Öö..
Átaludtam pár hónapot és most április elseje van???
Tudok adni egyet próbálni, aztán eldöntheted mi van. Már ha van belevaló diszked.
@süti,a múlt hétvégi J1 lemezjátszó reszelgetés közben :smile53: ,gondolom a haverom (?)és remélem, csak megkinált vlmilyen zenével :D ...Lampizator Golden Gate (pontosan milyen csőkészletben van most a GG,nem tudom megmondani),Jadis transzport,a rendszer többi elemeit/kábelezést most nem boncolgatnám tovább..ha jók a sejtéseim Laurindo Almeida/Ray Brown "Moonlight serenade",Pepe Romero "Farrucas" megvolt :kiss: ...feltételezem ismeretlen zenei anyag számodra (?),az LP hang gondolom kiesett,és ne foglalkozzunk vele,de csak van vlmilyen értékelis pontod a CD100-hoz viszonyitva...milyen volt ? :cheers1:
Nem volt ilyen, mert elhuzodott a dolog, szerelgetes közben meg minden ki volt kapcsolva, hogy ne fűtsenek a csövek. Utána meg már sietősben voltam, nem hallgattunk semmit.
Mindenesetre áttételes informáciokra alapozva, nem előlegezném meg a bizalmat a Lampizatornak. Más próbálta Dave-hez képest, PSAudio-hoz képest. Sehol nem maradt ott a Lampizator, pedig opciós csereszándékkal történtek. A Dave-et pedig teszteltem a sajatomhoz képest, nagyon jó dac, a legjobb gyári, amit hallottam, ráadasul sokszor, sokféle helyzetben, de nem cserélném le rá a sajátot.

Mindenesetre hiába hallottam volna, mert minden más volt, mint nálam, szóval nehéz lett volna megítélni.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kakaox »

Baryll írta:
2023.09.17., vas. 14:28
Hallgatja az ember pl. a cd játszókat az elsőktől elkezdve, haladva az egyre újabbak felé és olyan érzése támad, hogy az volt a fejlesztés legfőbb szempontja, hogy mit lehet még kispórolni az adott újabb cd játszóból, hogy azért még éppen megtudjon szólalni. Aztán ez a "fejlesztési" irány elvezetett pl. az mp3 megjelenéséig.
Jöhetnek itt sorba az egyre magasabb sorozatszámú DAC chipek is, valahogy csak nem akar jobb lenni a digit hang tőlük.
Vajon ezen a gondolatmeneten elindulva esetleg eljuthatunk a mai lemezjátszóktól a gramofonig...
vagy addig a bizonyos viaszhengerig?

Fejtsétek már meg nekem azt a számomra elképzelhetetlen dolgot, hogy a kísérleti filipszszáz után
készült összes cédéjáccónak gyengébb a hangja, hogyan lehetséges ez?!
Elkészül a világtörténelem első ilyen gépe és azóta sem sikerült jobbat csinálni?!
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

sutemenyx írta:
2023.09.17., vas. 10:40
supravox írta:
2023.09.17., vas. 09:10
tunerman írta:
2023.09.16., szomb. 19:02

A valóság pont ennek az ellenkezője, az "analóg hangzás" felemlegetése a Philips CD100 lejátszó legelső szériájának (trial run és demo gépek) meghallgatásánál kerül előtérbe.
A modern, mai digi rendszerek (mindegy milyen) ettől a felemlített hangzástól fényévekre vannak :smile53:
TJ.
Öö..
Átaludtam pár hónapot és most április elseje van???
Tudok adni egyet próbálni, aztán eldöntheted mi van. Már ha van belevaló diszked.
@süti,a múlt hétvégi J1 lemezjátszó reszelgetés közben :smile53: ,gondolom a haverom (?)és remélem, csak megkinált vlmilyen zenével :D ...Lampizator Golden Gate (pontosan milyen csőkészletben van most a GG,nem tudom megmondani),Jadis transzport,a rendszer többi elemeit/kábelezést most nem boncolgatnám tovább..ha jók a sejtéseim Laurindo Almeida/Ray Brown "Moonlight serenade",Pepe Romero "Farrucas" megvolt :kiss: ...feltételezem ismeretlen zenei anyag számodra (?),az LP hang gondolom kiesett,és ne foglalkozzunk vele,de csak van vlmilyen értékelis pontod a CD100-hoz viszonyitva...milyen volt ? :cheers1:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Baryll írta:
2023.09.17., vas. 14:28
Hallgatja az ember pl. a cd játszókat az elsőktől elkezdve, haladva az egyre újabbak felé és olyan érzése támad, hogy az volt a fejlesztés legfőbb szempontja, hogy mit lehet még kispórolni az adott újabb cd játszóból, hogy azért még éppen megtudjon szólalni. Aztán ez a "fejlesztési" irány elvezetett pl. az mp3 megjelenéséig.
Jöhetnek itt sorba az egyre magasabb sorozatszámú DAC chipek is, valahogy csak nem akar jobb lenni a digit hang tőlük.
Mert valójában nem halljuk a különbséget a nagy felbontásu digitális és a CD minőség között :rolleyes:
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Baryll »

Hallgatja az ember pl. a cd játszókat az elsőktől elkezdve, haladva az egyre újabbak felé és olyan érzése támad, hogy az volt a fejlesztés legfőbb szempontja, hogy mit lehet még kispórolni az adott újabb cd játszóból, hogy azért még éppen megtudjon szólalni. Aztán ez a "fejlesztési" irány elvezetett pl. az mp3 megjelenéséig.
Jöhetnek itt sorba az egyre magasabb sorozatszámú DAC chipek is, valahogy csak nem akar jobb lenni a digit hang tőlük.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

juliush írta:
2023.09.17., vas. 13:52
wittao írta:
2023.09.17., vas. 12:35
Igen, es valojaban el is jutottak az 1bitig :)
Értem én a poént, de nem szeretném, ha a fejekben ez tényként meg is maradna!
Alapvető koncepcionális különbség van a mintavételezett és kvantált értékeket minden pillanatban teljes amplitúdójukkal ábráló multibites PCM technológia, és a jóval nagyobb frekvenciával vett minták közötti különbséget pár, a DSD szélsőséges esetében mindösszesen 1 biten ábrázoló delta-szigma között!
Egy kicsi stampós pohara van, de azt nagyon gyorsan tudja töltögetni, míg fel nem veszi a kivánt értéket :rolleyes:
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1419

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

juliush írta:
2023.09.17., vas. 13:52
wittao írta:
2023.09.17., vas. 12:35
Igen, es valojaban el is jutottak az 1bitig :)
Értem én a poént, de nem szeretném, ha a fejekben ez tényként meg is maradna!
Alapvető koncepcionális különbség van a mintavételezett és kvantált értékeket minden pillanatban teljes amplitúdójukkal ábráló multibites PCM technológia, és a jóval nagyobb frekvenciával vett minták közötti különbséget pár, a DSD szélsőséges esetében mindösszesen 1 biten ábrázoló delta-szigma között!
Nos, akkor lehet megsem ertetted … :smile29:
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

wittao írta:
2023.09.17., vas. 12:35
Igen, es valojaban el is jutottak az 1bitig :)
Értem én a poént, de nem szeretném, ha a fejekben ez tényként meg is maradna!
Alapvető koncepcionális különbség van a mintavételezett és kvantált értékeket minden pillanatban teljes amplitúdójukkal ábráló multibites PCM technológia, és a jóval nagyobb frekvenciával vett minták közötti különbséget pár, a DSD szélsőséges esetében mindösszesen 1 biten ábrázoló delta-szigma között!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

tunerman írta:
2023.09.17., vas. 11:35
A Philips CD100 TDA1540 DAC-ja 4x-es túlmintavételezéssel dolgozik, nem 44,1kHz-en...meg különben is a Philips nagyon nem Sony leborulok.gif
TJ.
A felbontásról elmélkedtem, és nem a túlmintavételezésről.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1419

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

La_Valse írta:
2023.09.17., vas. 11:27
Az őskorból (hőskorból?) van egy Sony PCM F1 processzorom. Azt mondja a fáma, nem kevés
CD készült segítségével. Néha elő szoktam venni, hogy megbizonyosodjam, él-e még. Azon
van 14/16 bit kapcsoló, nem véletlen.
Hát tudjátok, a 14 bites hang elsőre meghökkentő. De csak elsőre. És csak meghökkentő.
Eltöprengtem, mi lehet az oka, hogy vannak, akik a 14 bites hangot hosszabb távon is
elfogadhatóbbnak hallják, mint a 16, netán 24 bitest. Mint olvashattuk, Peter Qvortrup
diszkrét 12 bites kísérleteket folytat(ott). De miért nem 10 bitest? Annak lehet, még
erőteljesebb a közepe. Ezen az úton szép lassan eljuthatunk akár az 1 bitig is.
Sony PCM-F1.JPG
Igen, es valojaban el is jutottak az 1bitig :)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

supravox írta:
2023.09.17., vas. 11:41
sutemenyx írta:
2023.09.17., vas. 10:40
supravox írta:
2023.09.17., vas. 09:10


Öö..
Átaludtam pár hónapot és most április elseje van???
Tudok adni egyet próbálni, aztán eldöntheted mi van. Már ha van belevaló diszked.
Köszi de ez nálam már rég eldőlt..
Ok
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

tunerman írta:
2023.09.16., szomb. 19:02

A valóság pont ennek az ellenkezője, az "analóg hangzás" felemlegetése a Philips CD100 lejátszó legelső szériájának (trial run és demo gépek) meghallgatásánál kerül előtérbe.
A modern, mai digi rendszerek (mindegy milyen) ettől a felemlített hangzástól fényévekre vannak :smile53:
TJ.
Ezzel nem értek egyet, feltehetőleg sok mindent nem hallottál még.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: supravox »

sutemenyx írta:
2023.09.17., vas. 10:40
supravox írta:
2023.09.17., vas. 09:10
tunerman írta:
2023.09.16., szomb. 19:02

A valóság pont ennek az ellenkezője, az "analóg hangzás" felemlegetése a Philips CD100 lejátszó legelső szériájának (trial run és demo gépek) meghallgatásánál kerül előtérbe.
A modern, mai digi rendszerek (mindegy milyen) ettől a felemlített hangzástól fényévekre vannak :smile53:
TJ.
Öö..
Átaludtam pár hónapot és most április elseje van???
Tudok adni egyet próbálni, aztán eldöntheted mi van. Már ha van belevaló diszked.
Köszi de ez nálam már rég eldőlt..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tunerman »

La_Valse írta:
2023.09.17., vas. 11:27
Az őskorból (hőskorból?) van egy Sony PCM F1 processzorom. Azt mondja a fáma, nem kevés
CD készült segítségével. Néha elő szoktam venni, hogy megbizonyosodjam, él-e még. Azon
van 14/16 bit kapcsoló, nem véletlen.
Hát tudjátok, a 14 bites hang elsőre meghökkentő. De csak elsőre. És csak meghökkentő.
Eltöprengtem, mi lehet az oka, hogy vannak, akik a 14 bites hangot hosszabb távon is
elfogadhatóbbnak hallják, mint a 16, netán 24 bitest. Mint olvashattuk, Peter Qvortrup
diszkrét 12 bites kísérleteket folytat(ott). De miért nem 10 bitest? Annak lehet, még
erőteljesebb a közepe. Ezen az úton szép lassan eljuthatunk akár az 1 bitig is.
Sony PCM-F1.JPG
A Philips CD100 TDA1540 DAC-ja 4x-es túlmintavételezéssel dolgozik, nem 44,1kHz-en...meg különben is a Philips nagyon nem Sony leborulok.gif
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”