Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Általában a hifiről

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 642

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: robi20064 »

Alakul ez. Picit atlagon feluli minoseg, nuku eq, dsp vagy digitalis szobakozmetika. Ez lenne az audiofilia :D

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1954

Hozzászólás Szerző: trane »

fülelek írta:
2021.01.31., vas. 20:54
Milyen átlag gondolkodik.gif
Milyen az "átlagos" hifi? Se nem jó, se nem rossz?
ave-fi (as in 'average') :smile53:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 3236

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Milyen átlag gondolkodik.gif
Milyen az "átlagos" hifi? Se nem jó, se nem rossz?
Mennyivel kell meghaladni? És miben?

Alex_Aston
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 171

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

robi20064 írta:
2021.01.31., vas. 19:07
cannonball írta:
2021.01.31., vas. 18:55
Pontosan.
Es ettol lesz audiophil?
Szerintem az is kell még ezen felül, hogy átlagot valamivel meghaladó minőség is járjon mellé.
Csak a Marantz! :-D

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

cannonball írta:
2021.01.31., vas. 18:55
Pontosan.
Es ettol lesz audiophil?

cannonball
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 202

Hozzászólás Szerző: cannonball »

Pontosan.

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

cannonball írta:
2021.01.31., vas. 12:58
Felesleges sallangoktól, "hangzáskép javító"
elektronikáktól mentes.
Es mit ertesz "hangzáskép javító" elektronikak alatt? Nincs a lancban EQ, DSP esetleg szobakorrekcio?

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 3392

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

robi20064 írta:
2021.01.31., vas. 12:40
Minimalista = audiophil? Ez hogy is van?
Az igazi minimalista audiophile vagy mi az, aki csak nettó a kék gyöngyöket hallgatja. :fekverohog:
Alces 6 | Audio-PC - Elementary OS - DeaDBeef - Roon | Core Audio Karuna Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

cannonball
Fórumlakó
Fórumlakó

Felesleges sallangoktól, "hangzáskép javító"
elektronikáktól mentes.

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

Minimalista = audiophil? Ez hogy is van?

hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 267

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Szóvicc:

Hogy hívják, aki flac fájlokat hallgat a purista hifi rendszerén? Ő az Audiofile.
Kőbe vésett dátumokat csak a sirkövestől várjunk, kérem!

cannonball
Fórumlakó
Fórumlakó

diagnet írta:
2021.01.26., kedd 12:55
cannonball írta:
2021.01.26., kedd 09:38
Egy dolog viszont mindíg szar marad a kocsiban: az asszimetrikus hallgatási pozíció, és a többi hülye az úton.
Persze félreállhatsz az erdő szélén, és beülhetsz hátra középre, de akkor már inkább otthon a kanapé egy pohár borral...
A premium hangrendszerekben(burmester, bose) sokcsatornás dsp és monitor mikrofonok vannak. Pontosabb sztereo képet vetítenek a szélvédőre mint néhány otthoni összeállítás:)
Bár én nem hallottam még jó autóhifit (középkategóriás kocsikkal járok, jártam, amit meg felsőkategóriában hallottam az a tiszta loudness volt),
de biztos jó lehet egy olyan művi, sok processzorral megcsinált hang is. Ugyanakkor én a minimalista (ergo audiophil) zenehallgatás híve vagyok, lettem. Nyilván, fiatalabb koromban sokkal többet autóztam, és mivel nem lehetett otthon normálisan zenét hallgatnom, építettem rendes zenét a kocsiba.

diagnet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 244

Hozzászólás Szerző: diagnet »

cannonball írta:
Egy dolog viszont mindíg szar marad a kocsiban: az asszimetrikus hallgatási pozíció, és a többi hülye az úton.
Persze félreállhatsz az erdő szélén, és beülhetsz hátra középre, de akkor már inkább otthon a kanapé egy pohár borral...
A premium hangrendszerekben(burmester, bose) sokcsatornás dsp és monitor mikrofonok vannak. Pontosabb sztereo képet vetítenek a szélvédőre mint néhány otthoni összeállítás:)

Alex_Aston
Fórumlakó
Fórumlakó

cannonball írta:
De mi a baj azzal, ha az autóban töltött idő alatt, amennyire lehet, normálisan szeretne az ember zenét hallgatni?

cannonball
Fórumlakó
Fórumlakó

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 698

Hozzászólás Szerző: Ear »

Robici írta:
2021.01.25., hétf. 13:21
cannonball írta:
2021.01.25., hétf. 12:09
Nézzünk egy autót a maga 2 m3 belső terével, milyen jó basszusokat lehet elérni, aztán egy közepes lakószobában sokszor hetekig tologatod a dobozokat, meg a hallgatási pozíciót, mire rájössz, hol a legjobb, és sokszor ott is megalkuvásokkal, mert ugye lakni is kell benne....
Azért szerintem egy autó karosszériája meg egy tégla/betonfalú szoba akusztikailag nagyon máshogy viselkedik. A karosszéria tippem szerint (meg amennyire én hallani szoktam...) a mélyeket inkább átengedi mint visszaveri.
A szar autóhifinél igen. A jókat viszont nem hallod, hiszen legalább annyit foglalkoznak a megfelelő rezgéscsillapítással, elnyeléssel-visszaverődésekkel, mint az otthoni hifisták. Tessék csak megnézni az STP, a Dynamat kínálatát mondjuk. Nem is a mélyek megszólaltatása a nehéz egy autóban, hanem az, hogy ne a csomagtartóból szóljon, hanem integrálva, előröl, az első szettekkel együtt.

Az akusztika az autókban sokkal nehezebben kezelhető, mint egy normál szobában. Ugyan az a rendszer ugyan annak a márkának azonos típusában egész másképp tud szólni, attól függően, milyen anyag került az ülésekre, műszerfalra, szövet vagy bőr(nek mondott valami), ez utóbbi milyen színű, mivel lett ápolva stb. Egészen durva, jól mérhető difiket hoz a középmagas-magas tartományban.

ear.hu - hifi meg ilyesmi

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 7005
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

Aszpirin írta:
2021.01.25., hétf. 15:33
Laikus kérdés (tényleg!): ha ekkora gond lehet a monitorok elhelyezése a keverésnél, akkor miért nem merül fel lehetséges megoldásként (legalább a megfelelő hangerőarányok beállításáig) a fejhallgató?
Nem szokatlan látvány hangstúdiókban a fejhallgató, de sok órás munkához használhatatlan, térleképezése erősen eltér a hangdobozokétól, ráadásul erősen egészségtelen viselet. Ha valódi stúdióról beszélünk (tehát ami annak is épült, nem csak utólag nevezték át), ott erősen kezelt és kontrollált akusztikai környezet van, nem alakulnak ki az emlegetett módusok, tehát ha elő is kerül egy fejhallgató, az nem a szobaakusztika hibái miatt történik. A zenészeken gyakrabban lóg, de ott szeparált kontroll és kommunikációs funkciót tölt be, mivel a hangdobozokkal ellentétben a fejhallgató hangja nem jut el a felvevő mikrofonig.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 3392

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Aszpirin írta:
2021.01.25., hétf. 15:33
Robici írta:
2021.01.25., hétf. 15:12
Ezt a múltkor találtam, nagyon jól bemutatja hogy egy kezeletlen szobában hogy változik az átvitel a kioltások-állóhullámok tekintetében:
https://youtu.be/L6ILc9LpyuE?t=154
Bár itt stúdióról van szó, most a lényeg szempontjából mindegy (mondjuk a mixeket is érdemes meghallgatni). (Az autóhifi engem totál hidegen hagy, sose hallgatok zenét kocsiban.)
Laikus kérdés (tényleg!): ha ekkora gond lehet a monitorok elhelyezése a keverésnél, akkor miért nem merül fel lehetséges megoldásként (legalább a megfelelő hangerőarányok beállításáig) a fejhallgató?
Felmerül és használatos is, ha annyira mostoha az akusztikai környezet, de a vége mindig az akusztikai viszonyok rendbetétele.
Alces 6 | Audio-PC - Elementary OS - DeaDBeef - Roon | Core Audio Karuna Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2563

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Robici írta:
2021.01.25., hétf. 15:12
Ezt a múltkor találtam, nagyon jól bemutatja hogy egy kezeletlen szobában hogy változik az átvitel a kioltások-állóhullámok tekintetében:
Bár itt stúdióról van szó, most a lényeg szempontjából mindegy (mondjuk a mixeket is érdemes meghallgatni). (Az autóhifi engem totál hidegen hagy, sose hallgatok zenét kocsiban.)
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 648
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici »

Alex_Aston
Fórumlakó
Fórumlakó

fapaci írta:
2021.01.25., hétf. 14:19
az 50 Hz alatti hangokról emiatt lemondani számomra vállalhatatlan kompromisszumnak tűnik.
Szerintem sokan vagyunk ezzel így. Én legalább is mindenképp.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 7005
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

cannonball írta:
Én most egy kisebb Tannoyt, egy Arden mk2-est hallgatok 35 m2, 100 m3 térben. A szoba 4x9 méteres. A fő gond a mély hangoknál egy adott tér, és szobahossz felett az állóhullámok, hullám erősítések-kioltások megjelenése. Nézzünk egy autót a maga 2 m3 belső terével, milyen jó basszusokat lehet elérni, aztán egy közepes lakószobában sokszor hetekig tologatod a dobozokat, meg a hallgatási pozíciót, mire rájössz, hol a legjobb, és sokszor ott is megalkuvásokkal, mert ugye lakni is kell benne.... Nálam a szoba 38 Hz-en 12 dB (!) emelést okoz (mérőmikrofon) a 4 méteres gyakorlati hallgatási távomon, 7 méteren lesz nagyjából elenyésző a hatás, de ott meg már nem annyira jó a sztereo tér.
Egy személyautó szerkezete a basszushangok nagy részét átengedi, kevés visszaverődés jön létre a mély tartományban, állóhullám meg gyakorlatilag egy sem születik meg, bezzeg a párhuzamos falakkal határolt szobákban agyonvágják a mélytartományt. A kis távolságok és a nagy üvegfelületek miatt inkább a közép/felső tartomány lesz káoszos egy autóban, míg ugyanezen hangok egy lakószobában sokkal barátságosabban viselkednek.

Az állóhullámok hatása erősen lokációfüggő. A 38 Hz-es kiemelést a szobád hosszanti 2. módusa okozza (működik a fizika). Ahogy mozogsz a szoba hosszában, a módus hatása más és más lesz minden ponton, néhol többletet, néhol energiahiányt okoz, néhol pedig szinte észrevehetetlen. Ha már tudsz mérni, nem lesz nehéz megkeresni a vállalható pontokat a térben és oda helyezni a hallgatási pontot. Ez persze csak az egyik dimenzió, ugyanezt érdemes elvégezni a szoba szélességében és magasságában is. Kiegészítő kezelésként meg lehet próbálni csillapítani a falak visszaverő képességét, de a szubbasszus tartományban ez nem egyszerű (ám nem is lehetetlen).

A felsorolt jelenségek függetlenek a lejátszó rendszertől, a szoba akusztikája okozza őket, a hangsugárzó cseréje sincs rájuk hatással. Kivéve ha a hangdoboz basszus átvitele annyira szegényes, visszafogott, hogy nem képes érdemben gerjeszteni a problémás frekvenciákat, de az 50 Hz alatti hangokról emiatt lemondani számomra vállalhatatlan kompromisszumnak tűnik.

cannonball
Fórumlakó
Fórumlakó

Alex_Aston írta:
2021.01.25., hétf. 13:50
cannonball írta:
2021.01.25., hétf. 13:32
Egy rendes limuzin kocsiban, csináltatott, és körbeszigetelt fa kalaptartóra tett hangszórókkal azért bőven voltak szép mélyeid. De igen, jobb a mélyláda, és az sem mindegy, hová teszed. Minél távolabb az első üléstől. Anno beleestem abba a hibába, hogy bandpass ládát építtettem közvetlen a sízsák furat végére. Lesújtóan nem volt mély, csak a kocsi mellett állva. Ugyanaz a láda egy nagyobb kocsiban leghátulra betéve levitte a fejedet.
Nekem még 2000-es években G Astrában volt Focal 165V2 szettem elől, és hozzá egy 27cm-es gyári Focal mély. Nem arra mentem, hogy leszakítsa a fejem, hanem, hogy azokat a mélyeket adja, amit az első szett nem tud. Ezért szinte mindig a minimumon ment, és nagyon jó volt szerintem. Pedig első szett is erősítővel volt hajtva természetesen, nem a sufni tuning, hogy fejegységről szól torzítva az első szett + valami S.A.L. szintű mély egy erősítőtől, ami brummogni fog, de jól szólni nem.

Neki volt tolva a támlának, mert olyan volt a láda kialakítása is, hogy ott fért el a legjobban, de nem vettem észre, hogy ne lenne tökéletes ott. Mondjuk reflex láda volt.
A kombiban nekem is a hátsó ülés mögött volt a láda. És a csomagtér roló is be volt húzva, úgy volt igazán jó. A Bmw-ben gyárilag nokia hangszórók voltak a fejegység 4x50 wattja teljesen lineárisra állítva hajtotta ezeket, a kis 20-as Blaupunkt láda vmi alap kis magnat erősítővel pont eleget dobott rá. Mondjuk én akkor, és most is jazzt hallgatok a dinamikusabb fajtából.

Alex_Aston
Fórumlakó
Fórumlakó

cannonball írta:
2021.01.25., hétf. 13:32
Egy rendes limuzin kocsiban, csináltatott, és körbeszigetelt fa kalaptartóra tett hangszórókkal azért bőven voltak szép mélyeid. De igen, jobb a mélyláda, és az sem mindegy, hová teszed. Minél távolabb az első üléstől. Anno beleestem abba a hibába, hogy bandpass ládát építtettem közvetlen a sízsák furat végére. Lesújtóan nem volt mély, csak a kocsi mellett állva. Ugyanaz a láda egy nagyobb kocsiban leghátulra betéve levitte a fejedet.
Nekem még 2000-es években G Astrában volt Focal 165V2 szettem elől, és hozzá egy 27cm-es gyári Focal mély. Nem arra mentem, hogy leszakítsa a fejem, hanem, hogy azokat a mélyeket adja, amit az első szett nem tud. Ezért szinte mindig a minimumon ment, és nagyon jó volt szerintem. Pedig első szett is erősítővel volt hajtva természetesen, nem a sufni tuning, hogy fejegységről szól torzítva az első szett + valami S.A.L. szintű mély egy erősítőtől, ami brummogni fog, de jól szólni nem.

Neki volt tolva a támlának, mert olyan volt a láda kialakítása is, hogy ott fért el a legjobban, de nem vettem észre, hogy ne lenne tökéletes ott. Mondjuk reflex láda volt.

cannonball
Fórumlakó
Fórumlakó

Robici írta:
2021.01.25., hétf. 13:21
cannonball írta:
Nézzünk egy autót a maga 2 m3 belső terével, milyen jó basszusokat lehet elérni, aztán egy közepes lakószobában sokszor hetekig tologatod a dobozokat, meg a hallgatási pozíciót, mire rájössz, hol a legjobb, és sokszor ott is megalkuvásokkal, mert ugye lakni is kell benne....
Azért szerintem egy autó karosszériája meg egy tégla/betonfalú szoba akusztikailag nagyon máshogy viselkedik. A karosszéria tippem szerint (meg amennyire én hallani szoktam...) a mélyeket inkább átengedi mint visszaveri.
A minap egy könnyű szerkezetes garázsban volt alkalmam zenét hallgatni, ahol még kőzetgyapot szigetelés is volt. Az eredmény 0 mély. Nyilván az akusztikai tér határai nagyban meghatározók, nálam szerencsére a szoba mindegyik fala tégla főfal. Kocsiban az elérhető nagy hangnyomás miatt vagy előnyben, de ott sem mindegy, hogy egy alsó, vagy egy felső kategóriás, dús kárpitozású kasztniban hifizel-e. Sok évig építgettem kocsiba is zenét, az utolsó kis zárt mélyládám 20-as hangszóróval gyönyörűen lement 30 Hz-ig egy E34 kombi Bmw-ben.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”