Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Újabb segítséget szeretnék kérni! Megtudná valaki mondani, hogy SME 3009/S2 Improved karnál a Stevenson, Baerwald vagy a Loefgren féle sablont kell használni? 
 
Előre is köszi!


Szerintem a sajátját... Egyébként ha jól tudom, az Improved-hoz a Baerwald jó (nullpontok 66 és 121 mm-nél), a régebbiekhez pedig Stephenson. A legbiztosabb pedig az, ha írsz at SME-nek. SME

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »


Újabb segítséget szeretnék kérni! Megtudná valaki mondani, hogy SME 3009/S2 Improved karnál a Stevenson, Baerwald vagy a Loefgren féle sablont kell használni? 
 
Előre is köszi!
 
 
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



Köszi a válaszokat. Igen, megfordult a fejemben ez a lehetőség is, dicsérték a phonóját egy régebbi tesztben.


 
..nah látod..lehet hogy csak vlmi apró cseprő gond van vele,nem a Tesco gazdaságos kat.volt az a E-205...
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
sanci
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.01.02., pén. 19:40
Értékelés: 2

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: sanci »


Köszi a válaszokat. Igen, megfordult a fejemben ez a lehetőség is, dicsérték a phonóját egy régebbi tesztben.

gondold át a témát..van egy Accu E-205,vintage,akkor még foglalkoztak a phono fokozatokkal ,lehet hogy csak át kéne vizsgáltatni a régi phono-t,és voila,esetleg meglepi és lehet egy CA640P-hez viszonyitva,vagy Nano-hoz..ha ez megvolt,és minden rendben van,Accu.oldalon,akkor gondolkodnék másik,szeparált phonoban...



akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Ha az IGD-t Belső Barázda Torzításként fogom fel, az sajnos geometriai tulajdonság.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



Nekem mindig torzított az MM-hangszedő a belső barázdákon ,ezért tértem át az MC-re....EMT vált be a legjobban.


"Nekem mindig torzított az MM-hangszedő a belső barázdákon"
 
Neked...és ezt fontos kiemelni, mert egyébként NONSZENSZ!
 
Az MM/MI hangszedők talán a legjobb követők, és a LEGTÖBB esetében olyan, hogy „normál” IGD, vagy legalábbis annak gondolt torzítás RITKÁN fordulhat velük elő. Persze minél jobb minőségű MM/MI hangszedőről beszélünk, ez annál inkább igaz.
 

Az IGD ugyanis KIZÁRÓLAGOSAN
 
1) a helytelen HANGKAR hangolás/ beállítás, annak bármilyen paramétere (SPD, azaz tengelyorsótól a pivot középpontjáig dedikált szerelési távolság, stb.) spec. problémája;
2) a helytelen HANGSZEDŐ hangolás/ beállítás, annak bármelyik paramétere (túlnyúlás, eltolt szög, stb.) spec. problémája;
3) az elhasznált, kopott vagy sérült stylus spec. problémája;
4) esetleg a ’software’ (vinyl) problémája; azaz a vágás során a belső pályák treble dúsítása (boosting) - illetve (szabályozatlan) forró cutterfejjel történő vágás esetén néha előforduló TORZÍTÁS spec. problémája;
5) egyéb lehetőég NINCS!
 
Ha tisztán és pontosan hallható, hogy a hang következetesen JOBB a 2. null-pontnál, akkor a hangkar vs. hangszedő set-up –unk NEM OPTIMÁLIS.
REPEAT!
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



Sziasztok!
Egy kis iránymutatást szeretnék kapni, a hifi dzsungelben
Nemrég rátettem a mancsom egy Clearaudio concept MM hangszedős lemezjátszóra. Az előd Nad5120 után igazi megváltás, sajnos szegénynek egyszerűen nem volt alja, és már több sebből vérzett. Most egy phonot szeretnék hozzá vásárolni, s nem tudom mi illene hozzá. Az erősítő egy régebbi accuphase E205 integrált, beépített phonoval. Egy gondom van jelenleg, az énekhang sziszegős (nekem), illetve nagyobb hangerőn van némi alapzaj. Ezen segít egy jó phono?
A gyártói palettáról nézelődjek? Páran írták korábban, hogy túlárazottak a tudásukhoz képest. A mostani kiállításon - ha nem tévedek - egy nano volt a concept mögé kötve, ez újonnan ~230euro, használtam 100euro körül már elérhető az ebayen. Nekem tetszett az ott hallott hang, bár igen erősen meg volt támogatva a hangfal.
Csak használt érdekel. Visszaolvasva legtöbbször a Heed, Mellorn és a CA 640P került szóba az elmúlt években. Igazából a futómű, hangszedő tudásához illő phonot keresek, ezért érdeklődőm. Ha esetleg valakinek van javaslata, szívesen veszem.


 
gondold át a témát..van egy Accu E-205,vintage,akkor még foglalkoztak a phono fokozatokkal ,lehet hogy csak át kéne vizsgáltatni a régi phono-t,és voila,esetleg meglepi és lehet egy CA640P-hez viszonyitva,vagy Nano-hoz..ha ez megvolt,és minden rendben van,Accu.oldalon,akkor gondolkodnék másik,szeparált phonoban...
 
karácsony 2
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Sziasztok!
Egy kis iránymutatást szeretnék kapni, a hifi dzsungelben
Nemrég rátettem a mancsom egy Clearaudio concept MM hangszedős lemezjátszóra. Az előd Nad5120 után igazi megváltás, sajnos szegénynek egyszerűen nem volt alja, és már több sebből vérzett. Most egy phonot szeretnék hozzá vásárolni, s nem tudom mi illene hozzá. Az erősítő egy régebbi accuphase E205 integrált, beépített phonoval. Egy gondom van jelenleg, az énekhang sziszegős (nekem), illetve nagyobb hangerőn van némi alapzaj. Ezen segít egy jó phono?
A gyártói palettáról nézelődjek? Páran írták korábban, hogy túlárazottak a tudásukhoz képest. A mostani kiállításon - ha nem tévedek - egy nano volt a concept mögé kötve, ez újonnan ~230euro, használtam 100euro körül már elérhető az ebayen. Nekem tetszett az ott hallott hang, bár igen erősen meg volt támogatva a hangfal.
Csak használt érdekel. Visszaolvasva legtöbbször a Heed, Mellorn és a CA 640P került szóba az elmúlt években. Igazából a futómű, hangszedő tudásához illő phonot keresek, ezért érdeklődőm. Ha esetleg valakinek van javaslata, szívesen veszem.


Én lentebb leírva sok szenvedésen mentem át.
Próbálj ki egy CA-t.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Sziasztok!
Egy kis iránymutatást szeretnék kapni, a hifi dzsungelben
Nemrég rátettem a mancsom egy Clearaudio concept MM hangszedős lemezjátszóra.


Egy Clearaudio phono logikus választás lenne a lemezjátszódhoz, de hogy ki tudod-e próbálni... Egy Heed Questart viszont biztosan tudsz kölcsönkérni a gyártótól.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
sanci
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.01.02., pén. 19:40
Értékelés: 2

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: sanci »


Sziasztok!
Egy kis iránymutatást szeretnék kapni, a hifi dzsungelben
Nemrég rátettem a mancsom egy Clearaudio concept MM hangszedős lemezjátszóra. Az előd Nad5120 után igazi megváltás, sajnos szegénynek egyszerűen nem volt alja, és már több sebből vérzett. Most egy phonot szeretnék hozzá vásárolni, s nem tudom mi illene hozzá. Az erősítő egy régebbi accuphase E205 integrált, beépített phonoval. Egy gondom van jelenleg, az énekhang sziszegős (nekem), illetve nagyobb hangerőn van némi alapzaj. Ezen segít egy jó phono?
A gyártói palettáról nézelődjek? Páran írták korábban, hogy túlárazottak a tudásukhoz képest. A mostani kiállításon - ha nem tévedek - egy nano volt a concept mögé kötve, ez újonnan ~230euro, használtam 100euro körül már elérhető az ebayen. Nekem tetszett az ott hallott hang, bár igen erősen meg volt támogatva a hangfal.
Csak használt érdekel. Visszaolvasva legtöbbször a Heed, Mellorn és a CA 640P került szóba az elmúlt években. Igazából a futómű, hangszedő tudásához illő phonot keresek, ezért érdeklődőm. Ha esetleg valakinek van javaslata, szívesen veszem.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »



MC 10S-nél magasabb, mivel a saját impedanciája olyan 6 Ohm.


Bocs, erre rosszul emlékeztem...

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



3 ohm, ahogy az Ortofon is ajánlja. A kapcsolóval csak akkor érdemes játszadozni, ha a hangszedő tekercsimpedanciája valamelyik két érték között van.


 
..nemet mondok,szwsz, :bebebebebebe: amit @akva megadott valahol a 6-12Ohm volt a "használható"((értsd hallgatható)a másik értékeken (3Ohm "rikácsolás",24-48Ohm,tompa,zárt hang))...mivel még a nem hifista/hájendista/kábelista világ volt,a T30-hoz járt egy "gyári" kábel,a "milyen kábel kérdés volt használva a T30-phono reláción=kipipálva)
 

 
..gondolom a rendszer többi elemein sem kéne vitatkozni:KEF 105/2,Apt-Holman/MF Dr.Thomas néha Crown DC300,vagy Carver 400T/Thorens 126/Grace 707..
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »



3 ohm, ahogy az Ortofon is ajánlja. A kapcsolóval csak akkor érdemes játszadozni, ha a hangszedő tekercsimpedanciája valamelyik két érték között van.


MC 10S-nél magasabb, mivel a saját impedanciája olyan 6 Ohm.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »



És nem...10khm lett a legjobb mint ahogy írtam is. Próbáltam 100 és 200ohm és 1kOhm. Nekem és még pár ismerősömnek akik hallották a szintúgy vakteszten 10khm lett a nyerő.


Ugyan ez volt a Benz Microk-nál is.
Az általam írt 170 Ohm az a minimun!
Ettől fölfelé lehet eltérés, l. B.M.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Nem fordítva van ez véletlenül?


De igen

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Természetesen nagyobb bemeneti impedanciával le lehet zárni, de halkabb lesz.
Nem fordítva van ez véletlenül?

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »



...azé egy kicsit eltér a hangja egy pl Ortofon MC10S hangja egy T30-sra kapcsolva ha játszadozol a kapcsolóval 3-6-12-24-48 Ohm....melyik a helyes?
 



3 ohm, ahogy az Ortofon is ajánlja. A kapcsolóval csak akkor érdemes játszadozni, ha a hangszedő tekercsimpedanciája valamelyik két érték között van.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



Természetesen nagyobb bemeneti impedanciával le lehet zárni, de halkabb lesz.
Egyébként az Ortofon két kis trafóján (10-20)nem lehetett állítani a lezárást.nem is szólt más hangsződvel jól.
A T-5 viszont a magas bemeneti imp. miatt halkan szólt, kicsi volt az erősítése.


 
 
..nem bizti hogy csak "halk",van ott esetleg még olyan is hogy "döglött hang",nem tudom másként megfogalmazni... :upsz:
 
Az Ortofon csak példa volt,not my cup of tea
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »

A 10-es szabály jó irány. én is úgy gondolom… csak a tapasztalatom mást mutatott. Mellorn és AT összefüggésében. De most nagyon tetszik a végeredmény….
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Online
Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »



A 10-es szabály értelmében min.(!) 170 Ohm-al kell lezárni.


És nem...10khm lett a legjobb mint ahogy írtam is. Próbáltam 100 és 200ohm és 1kOhm. Nekem és még pár ismerősömnek akik hallották a szintúgy vakteszten 10khm lett a nyerő.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »



nah ez a helyes válasz,itt marad egyenletes/szabályos a frekimenet,ezért kérdezte @Big amit kérdezett,mert milyen 1x szerű lenne venni csak egy trafót,100ohm,500ohm vagy 1000Ohm,és szwsz,minden MC-t kezeltünk/kezelhetünk vele/velük...
 

 
@Big:tudom,láttam,én még mindig szemezgetek a dolgokkal...


Természetesen nagyobb bemeneti impedanciával le lehet zárni, de halkabb lesz.
Egyébként az Ortofon két kis trafóján (10-20)nem lehetett állítani a lezárást.nem is szólt más hangsződvel jól.
A T-5 viszont a magas bemeneti imp. miatt halkan szólt, kicsi volt az erősítése.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Sziasztok!
 
Olyan kérdésem lenne hogy van egy onkyo CD lejátszóm amire az van írva (microprocessor controled mechanism). Mikor kijön a tálca utána egyből vissza is megy, van mikor csak többszöri próbálkozás után marad kint. Esetleg ez a hiba orvosolható, vagy processzor problémás lehel, esetleg végállás kapcsoló? Valaki tudna tanácsot adni? Előre is kösz a segítséget.
 
Üdv: sopi66


Szerintem eltévedtél.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »



csakhogy nagyobb legyen az erdő...
AT33LTD MC
Tekercs ellenállás 17Ω (1 kHz)
Terhelési ellenállás 20Ω vagy több


A 10-es szabály értelmében min.(!) 170 Ohm-al kell lezárni.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »



Több illesztés próbálkozás árán és megtaláltam a nekem tetsző illesztést AT33 hangszedőmhöz. Ami nagy meglepetésemre 10khm lett. Próba során volt minden...100,200,1khom,10khom...Nagy köszönet a Mellorn szakemberinek.


csakhogy nagyobb legyen az erdő...
AT33LTD MC
Tekercs ellenállás 17Ω (1 kHz)
Terhelési ellenállás 20Ω vagy több
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Illik minden hangszedőt az OPTIMÁLIS impedanciával illeszteni.

 
nah ez a helyes válasz,itt marad egyenletes/szabályos a frekimenet,ezért kérdezte @Big amit kérdezett,mert milyen 1x szerű lenne venni csak egy trafót,100ohm,500ohm vagy 1000Ohm,és szwsz,minden MC-t kezeltünk/kezelhetünk vele/velük...
 

 
@Big:tudom,láttam,én még mindig szemezgetek a dolgokkal...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”