Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »



Akkor most a belső barázdán nem torzít?


 
Ez azért nem olyan egyszerű! Inkább úgy fogalmaznék, hogy a belső és a külső nullpotok között nem hallok minőségi különbséget. [ eddig volt ] Ez a rendszer ennyit tud az én beállítási tudásommal. A többi meg a lemezeken múlik. Van amelyik hibátlan, nagy többsége ilyen, kívül belül, van amelyiknél a 60mm-es körön belül egy egy "sz" hang az énekben kissé grízessé válik. Ennek mértéke azért nem olyan rettenetes, egyszerű vendég, aki nem foglalkozik ilyesmivel, szerintem észre se venné.
 
 
 
 
Ui.: Erre rettenetesen jó példa, Koncz Zsuzsa: Fordul a világ A/5. Koncz Zsuzsa és Sass Sylvia duett . Ha valakinek van ilyen lemeze kíváncsi lennék mit hall, mikor a két csaj elereszti a hangját + a zenekar?
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Akkor most a belső barázdán nem torzít?


1-néhány itteni hablaty szerint: NEM! :bebebebebebe:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »



OK FŐNÖK !   Igaz ilyenem nincs, de azért bizton állíthatom a változások tükrében, hogy megérte a befektetett idő és energia.


 
Akkor most a belső barázdán nem torzít?
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »



A lényeg, hogy tökölés helyett használd valamelyiket és hallgasd már végre:) Máshová adódnak a nullpontok és helyi maximumok, utóbbiak mértéke is eltér de ezek inkább elméleti jelentőségűek, hacsak nem Jan Allaerts szintű precizitással legyártott/belőtt hangszedőd van.
 






 
OK FŐNÖK !   Igaz ilyenem nincs, de azért bizton állíthatom a változások tükrében, hogy megérte a befektetett idő és energia.
 
 
 
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Na olyan nincs seghol! De ha valaki ebben tud segíteni azt is nagyon megköszönöm!


A lényeg, hogy tökölés helyett használd valamelyiket és hallgasd már végre:) Máshová adódnak a nullpontok és helyi maximumok, utóbbiak mértéke is eltér de ezek inkább elméleti jelentőségűek, hacsak nem Jan Allaerts szintű precizitással legyártott/belőtt hangszedőd van.
 





Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az MM/MI hangszedők talán a legjobb követők, és a LEGTÖBB esetében olyan, hogy „normál” IGD, vagy legalábbis annak gondolt torzítás RITKÁN fordulhat velük elő. Persze minél jobb minőségű MM/MI hangszedőről beszélünk, ez annál inkább igaz.
Miért ne fordulhatna elő? A belső barázdákon nincs szükség különleges követési képességre, hiszen ahogy haladunk befelé, a kerületi sebesség egyre alacsonyabb! Ott a kis lekerekítési sugarú tűprofil a nyerő.

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »



Vagy megkérdezed NJ-t.  


Talán akkor megkérdezem NJ-t. 
 
 
 
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



A legbiztosabb pedig az, ha írsz at SME-nek.


Vagy megkérdezed NJ-t.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »



MOMENT PLEASE!
 
Nézd meg a hangkar széria számát!
 
SME 3009 series II improved NEM cserélhető headshellel ÉS improved/S2 CSERÉLHETŐ headshellel 439606 széria szám ALATT =
(effe.hossz; overhang; offset; null-pontok)
= 231.2; 15,86; 22,6; 60/117,
azaz Stephenson
 
 
 
 
 
SME 3009 II improved és improved/S2 439606 széria számmal ÉS AFÖLÖTT =
= 231,2; 17,95; 23,84; 66/121,
azaz Baerwald
 
üdv.
>


 
Huhhh! Nagyon köszönöm!!!!!  leborulok.gifLehet eddig ez volt a baj !!!!! Serial Nr.: 128422 Eddig a Baerwald-al állítottam! Tulajdon képpen olvastam ezt a dolgot egy angolnyelvű fórumon, de ott csak annyit különböztetett meg, hogy régi vagy új gyártású kar, nem adott szériaszámokat. Meg már nem is emlékszem holtaláltam. Mégegyszer nagyon köszönöm!        Az IGD-vel tetted a bogarat a fülembe.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



Baerwald az van. Köszönöm, erre voltam kiváncsi.


MOMENT PLEASE!
 
Nézd meg a hangkar széria számát!
 
SME 3009 series II improved NEM cserélhető headshellel ÉS improved/S2 CSERÉLHETŐ headshellel 439606 széria szám ALATT =
(effe.hossz; overhang; offset; null-pontok)
= 231.2; 15,86; 22,6; 60/117,
azaz Stephenson
 
SME 3009 II improved és improved/S2 439606 széria számmal ÉS AFÖLÖTT =
= 231,2; 17,95; 23,84; 66/121,
azaz Baerwald
 
üdv.
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »



Szerintem a sajátját... Egyébként ha jól tudom, az Improved-hoz a Baerwald jó (nullpontok 66 és 121 mm-nél).


Baerwald az van. Köszönöm, erre voltam kiváncsi.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »



Szerintem a sajátját...


Na olyan nincs seghol! De ha valaki ebben tud segíteni azt is nagyon megköszönöm!
 
 
 
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Újabb segítséget szeretnék kérni! Megtudná valaki mondani, hogy SME 3009/S2 Improved karnál a Stevenson, Baerwald vagy a Loefgren féle sablont kell használni? 
 
Előre is köszi!


Szerintem a sajátját... Egyébként ha jól tudom, az Improved-hoz a Baerwald jó (nullpontok 66 és 121 mm-nél), a régebbiekhez pedig Stephenson. A legbiztosabb pedig az, ha írsz at SME-nek. SME

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »


Újabb segítséget szeretnék kérni! Megtudná valaki mondani, hogy SME 3009/S2 Improved karnál a Stevenson, Baerwald vagy a Loefgren féle sablont kell használni? 
 
Előre is köszi!
 
 
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



Köszi a válaszokat. Igen, megfordult a fejemben ez a lehetőség is, dicsérték a phonóját egy régebbi tesztben.


 
..nah látod..lehet hogy csak vlmi apró cseprő gond van vele,nem a Tesco gazdaságos kat.volt az a E-205...
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
sanci
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.01.02., pén. 19:40
Értékelés: 2

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: sanci »


Köszi a válaszokat. Igen, megfordult a fejemben ez a lehetőség is, dicsérték a phonóját egy régebbi tesztben.

gondold át a témát..van egy Accu E-205,vintage,akkor még foglalkoztak a phono fokozatokkal ,lehet hogy csak át kéne vizsgáltatni a régi phono-t,és voila,esetleg meglepi és lehet egy CA640P-hez viszonyitva,vagy Nano-hoz..ha ez megvolt,és minden rendben van,Accu.oldalon,akkor gondolkodnék másik,szeparált phonoban...



Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Ha az IGD-t Belső Barázda Torzításként fogom fel, az sajnos geometriai tulajdonság.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



Nekem mindig torzított az MM-hangszedő a belső barázdákon ,ezért tértem át az MC-re....EMT vált be a legjobban.


"Nekem mindig torzított az MM-hangszedő a belső barázdákon"
 
Neked...és ezt fontos kiemelni, mert egyébként NONSZENSZ!
 
Az MM/MI hangszedők talán a legjobb követők, és a LEGTÖBB esetében olyan, hogy „normál” IGD, vagy legalábbis annak gondolt torzítás RITKÁN fordulhat velük elő. Persze minél jobb minőségű MM/MI hangszedőről beszélünk, ez annál inkább igaz.
 

Az IGD ugyanis KIZÁRÓLAGOSAN
 
1) a helytelen HANGKAR hangolás/ beállítás, annak bármilyen paramétere (SPD, azaz tengelyorsótól a pivot középpontjáig dedikált szerelési távolság, stb.) spec. problémája;
2) a helytelen HANGSZEDŐ hangolás/ beállítás, annak bármelyik paramétere (túlnyúlás, eltolt szög, stb.) spec. problémája;
3) az elhasznált, kopott vagy sérült stylus spec. problémája;
4) esetleg a ’software’ (vinyl) problémája; azaz a vágás során a belső pályák treble dúsítása (boosting) - illetve (szabályozatlan) forró cutterfejjel történő vágás esetén néha előforduló TORZÍTÁS spec. problémája;
5) egyéb lehetőég NINCS!
 
Ha tisztán és pontosan hallható, hogy a hang következetesen JOBB a 2. null-pontnál, akkor a hangkar vs. hangszedő set-up –unk NEM OPTIMÁLIS.
REPEAT!
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



Sziasztok!
Egy kis iránymutatást szeretnék kapni, a hifi dzsungelben
Nemrég rátettem a mancsom egy Clearaudio concept MM hangszedős lemezjátszóra. Az előd Nad5120 után igazi megváltás, sajnos szegénynek egyszerűen nem volt alja, és már több sebből vérzett. Most egy phonot szeretnék hozzá vásárolni, s nem tudom mi illene hozzá. Az erősítő egy régebbi accuphase E205 integrált, beépített phonoval. Egy gondom van jelenleg, az énekhang sziszegős (nekem), illetve nagyobb hangerőn van némi alapzaj. Ezen segít egy jó phono?
A gyártói palettáról nézelődjek? Páran írták korábban, hogy túlárazottak a tudásukhoz képest. A mostani kiállításon - ha nem tévedek - egy nano volt a concept mögé kötve, ez újonnan ~230euro, használtam 100euro körül már elérhető az ebayen. Nekem tetszett az ott hallott hang, bár igen erősen meg volt támogatva a hangfal.
Csak használt érdekel. Visszaolvasva legtöbbször a Heed, Mellorn és a CA 640P került szóba az elmúlt években. Igazából a futómű, hangszedő tudásához illő phonot keresek, ezért érdeklődőm. Ha esetleg valakinek van javaslata, szívesen veszem.


 
gondold át a témát..van egy Accu E-205,vintage,akkor még foglalkoztak a phono fokozatokkal ,lehet hogy csak át kéne vizsgáltatni a régi phono-t,és voila,esetleg meglepi és lehet egy CA640P-hez viszonyitva,vagy Nano-hoz..ha ez megvolt,és minden rendben van,Accu.oldalon,akkor gondolkodnék másik,szeparált phonoban...
 
karácsony 2
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Sziasztok!
Egy kis iránymutatást szeretnék kapni, a hifi dzsungelben
Nemrég rátettem a mancsom egy Clearaudio concept MM hangszedős lemezjátszóra. Az előd Nad5120 után igazi megváltás, sajnos szegénynek egyszerűen nem volt alja, és már több sebből vérzett. Most egy phonot szeretnék hozzá vásárolni, s nem tudom mi illene hozzá. Az erősítő egy régebbi accuphase E205 integrált, beépített phonoval. Egy gondom van jelenleg, az énekhang sziszegős (nekem), illetve nagyobb hangerőn van némi alapzaj. Ezen segít egy jó phono?
A gyártói palettáról nézelődjek? Páran írták korábban, hogy túlárazottak a tudásukhoz képest. A mostani kiállításon - ha nem tévedek - egy nano volt a concept mögé kötve, ez újonnan ~230euro, használtam 100euro körül már elérhető az ebayen. Nekem tetszett az ott hallott hang, bár igen erősen meg volt támogatva a hangfal.
Csak használt érdekel. Visszaolvasva legtöbbször a Heed, Mellorn és a CA 640P került szóba az elmúlt években. Igazából a futómű, hangszedő tudásához illő phonot keresek, ezért érdeklődőm. Ha esetleg valakinek van javaslata, szívesen veszem.


Én lentebb leírva sok szenvedésen mentem át.
Próbálj ki egy CA-t.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Sziasztok!
Egy kis iránymutatást szeretnék kapni, a hifi dzsungelben
Nemrég rátettem a mancsom egy Clearaudio concept MM hangszedős lemezjátszóra.


Egy Clearaudio phono logikus választás lenne a lemezjátszódhoz, de hogy ki tudod-e próbálni... Egy Heed Questart viszont biztosan tudsz kölcsönkérni a gyártótól.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
sanci
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.01.02., pén. 19:40
Értékelés: 2

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: sanci »


Sziasztok!
Egy kis iránymutatást szeretnék kapni, a hifi dzsungelben
Nemrég rátettem a mancsom egy Clearaudio concept MM hangszedős lemezjátszóra. Az előd Nad5120 után igazi megváltás, sajnos szegénynek egyszerűen nem volt alja, és már több sebből vérzett. Most egy phonot szeretnék hozzá vásárolni, s nem tudom mi illene hozzá. Az erősítő egy régebbi accuphase E205 integrált, beépített phonoval. Egy gondom van jelenleg, az énekhang sziszegős (nekem), illetve nagyobb hangerőn van némi alapzaj. Ezen segít egy jó phono?
A gyártói palettáról nézelődjek? Páran írták korábban, hogy túlárazottak a tudásukhoz képest. A mostani kiállításon - ha nem tévedek - egy nano volt a concept mögé kötve, ez újonnan ~230euro, használtam 100euro körül már elérhető az ebayen. Nekem tetszett az ott hallott hang, bár igen erősen meg volt támogatva a hangfal.
Csak használt érdekel. Visszaolvasva legtöbbször a Heed, Mellorn és a CA 640P került szóba az elmúlt években. Igazából a futómű, hangszedő tudásához illő phonot keresek, ezért érdeklődőm. Ha esetleg valakinek van javaslata, szívesen veszem.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »



MC 10S-nél magasabb, mivel a saját impedanciája olyan 6 Ohm.


Bocs, erre rosszul emlékeztem...

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



3 ohm, ahogy az Ortofon is ajánlja. A kapcsolóval csak akkor érdemes játszadozni, ha a hangszedő tekercsimpedanciája valamelyik két érték között van.


 
..nemet mondok,szwsz, :bebebebebebe: amit @akva megadott valahol a 6-12Ohm volt a "használható"((értsd hallgatható)a másik értékeken (3Ohm "rikácsolás",24-48Ohm,tompa,zárt hang))...mivel még a nem hifista/hájendista/kábelista világ volt,a T30-hoz járt egy "gyári" kábel,a "milyen kábel kérdés volt használva a T30-phono reláción=kipipálva)
 

 
..gondolom a rendszer többi elemein sem kéne vitatkozni:KEF 105/2,Apt-Holman/MF Dr.Thomas néha Crown DC300,vagy Carver 400T/Thorens 126/Grace 707..
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »



3 ohm, ahogy az Ortofon is ajánlja. A kapcsolóval csak akkor érdemes játszadozni, ha a hangszedő tekercsimpedanciája valamelyik két érték között van.


MC 10S-nél magasabb, mivel a saját impedanciája olyan 6 Ohm.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”