Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

@Audio-Phil:csak egy pár gondolat a Grado Platinum Wood-hoz..semmi közöm az eladóhoz,és eladásra kinált példányhoz..a Grado hangszedőknek az árai,kicsit furák voltak,és úgy látom,maradnak is,és csak az a kérdés ki hol,milyen áron veszi meg azokat....ebay is a barátod lehet,vagy vlmilyen forgalmazó.....volt használtam Platinum Wood-ot, és el is adtam,és hasonló áron ment el,mint a most hirdetett példány,az ok az hogy igazán kevesen ismerik,nincs nagy rajongótáboruk,igy nehéz/nehezebb eladni,és inkább a nemamplifikált zenerajongók kedvelik a márkát (komolyzene/jazz),mint a (rock)dörgedelemre vagyok..semleges,sima hangjukkal nem mindenkinek a léányálma..amit tudni kell még MI konstrukció (k) és érzékenyek pl. a magneses terekre,amelyek esetleg jelen lehetnek bizonyos lemezjátszőknál,a nagy erős,árnyékolatlan motorok végett..az interneten megtalálható egy lista,amelyet a felhasználok adatai alapján töltöttek fel,melyik Grado,melyik lemezjátszónál észlelte a felhasználó a gondot...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Audio-Phil
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012.10.29., hétf. 20:38
Értékelés: 22

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Audio-Phil »


Ne sértődj meg SoundM stílusa miatt. Ő ilyen... Sokszor, sok igazság van abban amit ír, viszont ő is abba a hibába esik, mint sokan, hogy csak az lehet jó amit ő jónak talált (hallott)...és gyakran hasonlít, egy Casio-t egy Rolex-hez.
 
Nem sértődtem meg, de nyilvánvalóan elbeszélünk egymás mellett, emiatt nincs értelme "beszélgetni".

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Javaslom itt fejezzük be a társalgást.
 
Ne sértődj meg SoundM stílusa miatt. Ő ilyen... Sokszor, sok igazság van abban amit ír, viszont ő is abba a hibába esik, mint sokan, hogy csak az lehet jó amit ő jónak talált (hallott)...és gyakran hasonlít, egy Casio-t egy Rolex-hez.

Avatar
Audio-Phil
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012.10.29., hétf. 20:38
Értékelés: 22

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Audio-Phil »



Ne haragudj de nekem nincs időm hogy a részedre megnézessem a hangszedô állapotát. Inkább örülnék a helyedbe hogy van egy ilyen eladó és próbálnám mielőbb intézni a vizsgálatot. Nem azon gondolkodnék miért ennyi az ára.
A heybrook tt2 250- ért nagyon jó áron volt. A regádra bármennyit ráköltesz a nyomába nem fog érni. De systemdeknek sem. Sztem rádjött a téli depresszió. Tenni kéne valamit inkább nem kifogásokat keresni. Elméletgyártásokkal igy nem fogsz előbbre jutni megfelelően.
Megsúgom kb én is harmad áron árulom a hangszedőm. Átvizsgálva.

 
Javaslom itt fejezzük be a társalgást.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Megnéztem a Gradot, ebben az esetben a másik véglet int óvatosságra, vajon miért adnak egy ilyen "drága" hangszedőt kb. negyedáron?
Az általad ajánlott lemezjátszók használtan is annyiba (vagy majdnem annyiba) kerülnek, amennyibe a most összerakott sztereó lánc kerül (erősítő, CD játszó, lemezjátszó, DAC, kábelek és némi tuning) összesen. Most nem akarok többet költeni lemezjátszóra, majd eljön annak is az ideje.

Ne haragudj de nekem nincs időm hogy a részedre megnézessem a hangszedô állapotát. Inkább örülnék a helyedbe hogy van egy ilyen eladó és próbálnám mielőbb intézni a vizsgálatot. Nem azon gondolkodnék miért ennyi az ára.
A heybrook tt2 250- ért nagyon jó áron volt. A regádra bármennyit ráköltesz a nyomába nem fog érni. De systemdeknek sem. Sztem rádjött a téli depresszió. Tenni kéne valamit inkább nem kifogásokat keresni. Elméletgyártásokkal igy nem fogsz előbbre jutni megfelelően.
Megsúgom kb én is harmad áron árulom a hangszedőm. Átvizsgálva.

Avatar
Audio-Phil
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012.10.29., hétf. 20:38
Értékelés: 22

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Audio-Phil »



A hirdetések között van egy Grado platinum wood. Ha jó láttam kb 600 usd. Itt használtan 50000. De ez csak egy példa.
A tuninggal csak a pénzed költöd. Javaslom vegyél egy Systemdeket inkább. Vagy a hifipiacon van egy Heybrook tt2 is. Többre mész velük sokkal. A többi csak önáltatás.

 
Megnéztem a Gradot, ebben az esetben a másik véglet int óvatosságra, vajon miért adnak egy ilyen "drága" hangszedőt kb. negyedáron?
Az általad ajánlott lemezjátszók használtan is annyiba (vagy majdnem annyiba) kerülnek, amennyibe a most összerakott sztereó lánc kerül (erősítő, CD játszó, lemezjátszó, DAC, kábelek és némi tuning) összesen. Most nem akarok többet költeni lemezjátszóra, majd eljön annak is az ideje.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hukkle »


 A TD 145 MK II motorvezérléssel összerakott elektronika más - mivel a TD 145 MKII- ben van egy automatikus kikapcsolása funkció lemez végénél -, mint a TD 160-as esetében., tehát erre kell figyelni csak.
 
Maga a két motor külsőre és felfogatásra ugyanaz, ezért is  volt a bejegyzésem. Úgy gondolom, hogy a jobban sikerült motorokat rakták a nívósabb 160-as gépekbe.
 

ÜDV.
Van nekem is egy THORENS TD 166 Mk V -ös ,én is gondolkoztam hasonló átalakításban anno (2014-ben).-de végül nem vágtam bele.
Mennyiben különbözik a 160 as motorja a 145 től? Gondolok itt a nagyságára,esetleg elektronikájára,felfogatására.


Avatar
kbm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013.09.24., kedd 09:03
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Szabolcs megye

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: kbm »



Cáfolatot avagy megerősítést esetleg szeretnék kérni az alábbi kérdés kapcsán.
 
Előzmény
 
Van nekem egy Thorens TD 145 MK II lemezjátszóm, amit az Alsica-ban vettem Bese Attilától. Vétel előtt már ők rendbe rakták. De én szerettem volna többet kihozni belőle, mert jópár mod található a neten a régi oldtimer Thorens lemezjátszók kapcsán. Így aljlemezt kapott, karkábel csere történt, tüskék, stb. amiket már más csinált.  
 
A motor kapcsán agyaltam azon, hogy rakok bele egy kategóriájánál sokkal komolyabb Origin Live DC motort pusztán kíváncsiságból. Ha nem válik be, akkor sincs semmi gond, legfeljebb majd egy következő lemezjátszóba átrakom. Többek véleményét kikértem az ügyben és hagytam magam lebeszélni az Origin Live motorról. 
 
Azonban kaptam egy tippet, hogy a TD 160-as Thorensek motorja jobb, mint az elvileg alacsonyabb kategóriás TD 145 -ös szériáé. Azt gondoltam, nem is igényel akkor átalakítást, mint egy Origin Live, árban mégsem annyi, mint a teljes eddigi lemezjátszó, szóval gyorsan rendeltem egy TD 160-as motort elmebajról. Megjött rendben. Kicsomagoltam.
 
Hát a dobozt kibontva enyhe csalódás fogott el. A hálózati zsinór kissé viseltes volt és a motor előtti alkatrészek elég bóvlinak tűntek az Alisca által már megpiszkált TD 145 MKII motorhoz képest.  Úgy voltam vele, hogy akkor legalább kipróbálom, lesz egy tartalék motorom.
Beszereltem, ami csomó előre nem látott részprobléma megoldását igényelte - de nem ez lényeg majd később.
 
Tapasztalat
 
Kész lett, bekapcsoltam ... és semmi látványos csoda meg ilyenek, de az egész megszólalás nyugodtabb, mély tartomány pedig észrevehetően tisztult, egyenletesebb lett számomra, kb mint egy tűcsere+ bejáratás.
 
Kiegészítés
 
A nálam lévő thorens az előző tulaj másodrendszerében volt  használva, tehát nem agyonhajtott darab, és a rendelt motoron is látszik, hogy nem NOS állapotú.
 
Kérdés
 
Nem tudom, hogy  ez most placebo, mert saját munka és jobbnak akarom hallani vagy pedig tényleg van különbség az egyes régi Thorensek motorjai között, azaz a magasabb kategóriás thorensek jobb motorokat kaptak anno. Van esetleg másnak hasonló tapasztalata vagy csak képzelődöm?
 
Köszi szépen előre is, és előre elnézést, ha picit lassan reagálnék majd

ÜDV.
Van nekem is egy THORENS TD 166 Mk V -ös ,én is gondolkoztam hasonló átalakításban anno (2014-ben).-de végül nem vágtam bele.
Mennyiben különbözik a 160 as motorja a 145 től? Gondolok itt a nagyságára,esetleg elektronikájára,felfogatására.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Pontosan ezért nem fair használt hangszedőket ajánlani.
Vagy használt autót. Az sokkal nagyobb rizikó.
Viszont a hangszedőt pontosan át lehet nézetni.

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 834
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 439
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Egy nagyon pontatlan tájékoztató adat az üzemóra számontartása. Egyrészt egy váratlan , ügyetlen mozdulat..... [...]  Van aki még tisztítani sem tudja! Szinte az összes ismerősöm hangszedőjéről tűnél nagyobb koszokat kellett levakarnom. Kevesen értik meg a lemezjátszással járó többletmunkák fontosságát.
 
Pontosan ezért nem fair használt hangszedőket ajánlani.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Ebben az ársávban én sem vennék használt hangszedőt, hacsak nem egy Forg az amit odaadnak 50e Ft-ért.
Illetve, ha kifejezetten egy adott típust keresek és nincs más megoldás.
 
Egyébként ennek a diskurzusnak inkább az MM és MC pickup-ok topic-ban a helye.

Nem vennék Frogot amig lehet EMT- t kapni!

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Abszolút túlzó.
 
1) Senki nem ismeri a saját hangszedőjének a pillanatnyi állapotát, amiből következtetni lehetne a várható élettartamára. Ha simán "jó állapotúnak" hirdeti a hangszedőt, simán tévedhet jóhiszeműen is.
 
2) Ritka az az eladó, aki bevizsgáltatja a hangszedőt. Inkább a vevő vizsgáltatja be. De az új korában 60-80 ezer forintos, azaz használtan 30-50 ezerért eladható hangszedő nem az a kategória, amiért (eladóként!) érdemes kiautóznia Jánoshoz vagy Lacihoz, és ott egy pár ezrest otthagyni a bevizsgálásért. Ha te így tettél - minden tisztelet. De ez nem elvárható.
 
3) Vevőként már racionálisabb a bevizsgálás - de nem ebben az árkategóriában. Aki 30-40-50 ezerért keresgél használt hangszedőt, az aligha fogja a hangszedő árának 10-20 százalékát (plusz benzinköltség, plusz idő) rákölteni egy hangszedőre, hogy biztosan jó legyen. Ha elbukja a hangszedő a tesztet, azzal a vevő ugyan megmenekül egy nagyobb veszteségtől, de a saját költségei is százalékosan nagyon magasra nőnek. Másképp fogalmazva: egy 60 ezer forintos hangszedőt venni fél áron (30e) plusz a bevizsgálás költsége mondjuk csak két hangszedőn (az elsőről lebeszéli a szakértő, a második oké), az utazással, kiesett idővel együtt már majdnem ott van, mint egy vadiúj hangszedő számlával, garanciával, garantáltan 0 km-es múlttal.....
 
4) Az ennél is drágább hangszedők esetében már más lehet a helyzet. De itt most erről az alsó-középkategóriáról van szó.

30-40-50 de még 60-70- ért is inkább használt hangszedőt vennék mint sokkal gyengébb hangú újat. Vállalva akár a bevizsgálást is. Megelőzendő , megbízható, független helyen utána érdeklődnék mennyire megbízható a típus.
Egyébként pl mi van a régi hangszedőkkel ? Honnan tudja a tulaj hogy lejárt az ideje ? Egy nagyon pontatlan tájékoztató adat az üzemóra számontartása. Egyrészt egy váratlan , ügyetlen mozdulat..... Másrészt mi van ha mondjuk 2000 várható üzemidő után valós átvizsgáláskor kiderül , hogy a hangszedő még újszerű ? Mennyire ismerik a tulajok a hangszedőiket?
Van aki még tisztítani sem tudja! Szinte az összes ismerősöm hangszedőjéről tűnél nagyobb koszokat kellett levakarnom. Kevesen értik meg a lemezjátszással járó többletmunkák fontosságát. Tü és lemeztisztítás. Ennek mechanizmusa. Csak nekiállnak lim- lom olcsó legyen az a fő lelemzjátszókkal lemezeket gyalulni.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Ebben az ársávban én sem vennék használt hangszedőt, hacsak nem egy Forg az amit odaadnak 50e Ft-ért.
Illetve, ha kifejezetten egy adott típust keresek és nincs más megoldás. 
 
Egyébként ennek a diskurzusnak inkább az MM és MC pickup-ok topic-ban a helye.

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 834
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 439
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe »


De amúgy szerintem senki nem szívesen játszaná el a belé fektetett bizalmat ilyesmivel hogy lepusztult hangszedôt ad tovább hamis infókkal. Legalábbis én így gondolom. Lehet hogy túlzó elvárás?
 
Abszolút túlzó.
 
1) Senki nem ismeri a saját hangszedőjének a pillanatnyi állapotát, amiből következtetni lehetne a várható élettartamára. Ha simán "jó állapotúnak" hirdeti a hangszedőt, simán tévedhet jóhiszeműen is.
 
2) Ritka az az eladó, aki bevizsgáltatja a hangszedőt. Inkább a vevő vizsgáltatja be. De az új korában 60-80 ezer forintos, azaz használtan 30-50 ezerért eladható hangszedő nem az a kategória, amiért (eladóként!) érdemes kiautóznia Jánoshoz vagy Lacihoz, és ott egy pár ezrest otthagyni a bevizsgálásért. Ha te így tettél - minden tisztelet. De ez nem elvárható.
 
3) Vevőként már racionálisabb a bevizsgálás - de nem ebben az árkategóriában. Aki 30-40-50 ezerért keresgél használt hangszedőt, az aligha fogja a hangszedő árának 10-20 százalékát (plusz benzinköltség, plusz idő) rákölteni egy hangszedőre, hogy biztosan jó legyen. Ha elbukja a hangszedő a tesztet, azzal a vevő ugyan megmenekül egy nagyobb veszteségtől, de a saját költségei is százalékosan nagyon magasra nőnek. Másképp fogalmazva: egy 60 ezer forintos hangszedőt venni fél áron (30e) plusz a bevizsgálás költsége mondjuk csak két hangszedőn (az elsőről lebeszéli a szakértő, a második oké), az utazással, kiesett idővel együtt már majdnem ott van, mint egy vadiúj hangszedő számlával, garanciával, garantáltan 0 km-es múlttal.....
 
4) Az ennél is drágább hangszedők esetében már más lehet a helyzet. De itt most erről az alsó-középkategóriáról van szó.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


A Regák tuningolásáról nagyon sok véleményt olvastam pro és kontra egyaránt. Jelenleg abból főzök ami van, ha úgy ítélem meg hogy egy fejlesztés (pl. a holnap érkező akril lemeztányér) nem hozza az elvárható eredményt, akkor meg is állok. A jobb lemezjátszó is jó kérdés, mert a Regákon belül is lehet felfelé lépkedni rendesen és van sok más lehetőség is, nyilván a pénztárca (és/vagy a jó értelemben vett "megszállotság" szintje) is behatárolhatja az elérhető szintet. Mivel anno a 70-es években a szülői házban egy táskává összerakható NDK-s Belcanto lemezjátszóval éltem együtt sokáig, a kiindulási pontom is más mint sokaké, anno az asszony által hozott Sanyo lemezjátszó + Akai PC90 pickup is komoly előrelépés volt a Videoton nagy torony erősítőjével és Orion HS500 hangdobozokkal. Szerencsére mára már messze feljebb vagyok ennél és már a mostani hang is nagyon élvezetes. Persze mindig van jobb, de egyelőre egy számomra jó hangot adó kiváló ár-érték arányú rendszert próbálok kiépíteni, ebbe pedig jelenleg ez a lemezjátszó és hangszedő fér bele. A használt hangszedő sem ördögtől való dolog, nyilván a bevizsgálás is segít, de nekem az a benyomásom, hogy itt olyan korrekt emberek vannak, ahol probléma esetén működik a korrekció. Így lehetséges hogy a jövőben veszek még akár használt hangszedőt, de ebben az 50 rugó körüli árkategóriában nem (vagy csak ritkán) érhető el olyan mértékű árengedmény, ami miatt érdemes az új helyett megvenni ugyanazt használtan.
A hirdetések között van egy Grado platinum wood. Ha jó láttam kb 600 usd. Itt használtan 50000. De ez csak egy példa.
A tuninggal csak a pénzed költöd. Javaslom vegyél egy Systemdeket inkább. Vagy a hifipiacon van egy Heybrook tt2 is. Többre mész velük sokkal. A többi csak önáltatás.

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: franz »


Kell rá a shell és bele a hangszedő.
 
 
És műűűködik!

 
Sose szedtem még le a súlyt és a shellt, így fordulhatott elő ez a malőr.
 
Köszi a gyors választ!

Avatar
Audio-Phil
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012.10.29., hétf. 20:38
Értékelés: 22

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Audio-Phil »



Szerintem valami tévedés lesz.
 
Az új AT-sorozatoknak egymással lesz csereszabatos a tűjük, azaz viszonylag olcsón lehet upgrade-elni.
 
A most kifutó hangszedők tűi tudtommal nem kompatibilisek az újakkal, ellenben még jó pár évig elérhetőek lesznek.

 
Ez érdekes kérdés, mert az elérhető képek alapján mind a hangszedő testek, mind a tűk pont úgy néznek ki, mint  a mostani hangszedőké. Én  kíváncsi vagyok hogy ez hogy fog működni.

Avatar
Audio-Phil
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012.10.29., hétf. 20:38
Értékelés: 22

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Audio-Phil »



Ár /érték arányban nem nagyon érdemes a Regákat tuningolni! Jobban jársz akkor ha mielőbb veszel egy jobb lemezjátszót!
Ajánlom a használt hangszedőket. Ha tartasz tőle akkor vizsgáltasd meg Malfox fórumtárssal.

 
A Regák tuningolásáról nagyon sok véleményt olvastam pro és kontra egyaránt. Jelenleg abból főzök ami van, ha úgy ítélem meg hogy egy fejlesztés (pl. a holnap érkező akril lemeztányér) nem hozza az elvárható eredményt, akkor meg is állok. A jobb lemezjátszó is jó kérdés, mert a Regákon belül is lehet felfelé lépkedni rendesen és van sok más lehetőség is, nyilván a pénztárca (és/vagy a jó értelemben vett "megszállotság" szintje) is behatárolhatja az elérhető szintet. Mivel anno a 70-es években a szülői házban egy táskává összerakható NDK-s Belcanto lemezjátszóval éltem együtt sokáig, a kiindulási pontom is más mint sokaké, anno az asszony által hozott Sanyo lemezjátszó + Akai PC90 pickup is komoly előrelépés volt a Videoton nagy torony erősítőjével és Orion HS500 hangdobozokkal. Szerencsére mára már messze feljebb vagyok ennél és már a mostani hang is nagyon élvezetes. Persze mindig van jobb, de egyelőre egy számomra jó hangot adó kiváló ár-érték arányú rendszert próbálok kiépíteni, ebbe pedig jelenleg ez a lemezjátszó és hangszedő fér bele. A használt hangszedő sem ördögtől való dolog, nyilván a bevizsgálás is segít, de nekem az a benyomásom, hogy itt olyan korrekt emberek vannak, ahol probléma esetén működik a korrekció. Így lehetséges hogy a jövőben veszek még akár használt hangszedőt, de ebben az 50 rugó körüli árkategóriában nem (vagy csak ritkán) érhető el olyan mértékű árengedmény, ami miatt érdemes az új helyett megvenni ugyanazt használtan.

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 834
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 439
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Tudom hogyan szól a 440- es. Volt alkalmam hallani. Akárcsak amiket ajánlottam. Szerintem bőségesen jobban szólnak.
 
Én bárkinek bármit elhiszek :-)

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 834
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 439
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Ami az AT felé csábít az az új sorozatokkal való tű csereszabatosság, amivel gondolom sokáig életben tarthatók a most kifutó hangszedők is.
 
Szerintem valami tévedés lesz.
 
Az új AT-sorozatoknak egymással lesz csereszabatos a tűjük, azaz viszonylag olcsón lehet upgrade-elni.
 
A most kifutó hangszedők tűi tudtommal nem kompatibilisek az újakkal, ellenben még jó pár évig elérhetőek lesznek.

Avatar
Audio-Phil
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012.10.29., hétf. 20:38
Értékelés: 22

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Audio-Phil »


Működik :-)
 
OK, küldök mailt.

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 834
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 439
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Magánban működik a honlapon lévő elérhetőség (a kapcsolat lapon lévő email cím)?
 
Működik :-)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Alapfokú hangszedők? Hm.... Az AT120 utolsó listaára 40 ezer volt, az ML440-esé 56 ezer.
 
Az általad ajánlott Rega Elys ára kb 55 ezer, a Goldring 1042-é is 70 ezer alatt marad, a Grado is olyan 80 lenne új korában (ha lehetne kapni). A Roksan kicsit drágább, de az egy egyedileg tuningolt 1042-es. Ezek max egy fél osztállyal voltak feljebb, mint az AT-k....
 
A használt hangszedő - mint műfaj - viszont finoman szólva is lutri.
 
Valaki dönthet úgy, hogy használt hangszedőt vesz.
 
De mást használt hangszedő vásárlására buzdítani, erről csak a csalán verése jut eszembe, ha érted, hogy gondolom.

Tudom hogyan szól a 440- es. Volt alkalmam hallani. Akárcsak amiket ajánlottam. Szerintem bőségesen jobban szólnak.
Tudom nagyon sokan idegenkednek a használt hangszedő vásárlásától. De pl én is árulok egyet.
Megnyugtatásul bevizsgáltattam, hogy még véletlenül se legyen csalódás az új tulajdonosnak.
Szerintem ez növelheti a bizalmat mind az eladó mind a vásárló részéről. Aki komolyan veszi az szerintem igy tesz. De amúgy szerintem senki nem szívesen játszaná el a belé fektetett bizalmat ilyesmivel hogy lepusztult hangszedôt ad tovább hamis infókkal. Legalábbis én így gondolom. Lehet hogy túlzó elvárás?

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Kösz a javaslatot, de mindenképpen új hangszedőt szeretnék. A lemezjátszó mostani állapotában ezen a minőségi- és árszinten szeretném megoldani a pickup kérdést. A későbbiekben vagy ezt a gépet tuningolnám tovább (pl. fém meghajtó tányér) vagy ha anyagilag úgy alakul, akkor egy komolyabb lemezjátszó beszerzésével. Ha ez bekövetkezik, akkor jöhet jobb hangszedő. Egyelőre nagyon élvezem, ahogy a régi lemezgyűjteményem megszólal a korábbi állapotokhoz képest. :-)
Ár /érték arányban nem nagyon érdemes a Regákat tuningolni! Jobban jársz akkor ha mielőbb veszel egy jobb lemezjátszót!
Ajánlom a használt hangszedőket. Ha tartasz tőle akkor vizsgáltasd meg Malfox fórumtárssal.

Avatar
Audio-Phil
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012.10.29., hétf. 20:38
Értékelés: 22

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Audio-Phil »



Csak szeretnék szólni, hogy a 2100 "hangban" remekül passzol a Rega-ba.
Olyan 45-50e Ft-ért hozzá lehet jutni...
 
Képkivágás.JPG

 
Köszi az információt, nem zárkózok el tőle, ezért kérnék arra is ajánlatot.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”