Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
silboy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006.01.04., szer. 21:59
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: silboy »

Sziasztok, köszönöm a válaszaitokat a Denon lemezjátszóval kapcsolatban. A leírtak alapján letettem a megvásárlásáról. Tovább nézelődök és biztosan lesznek még kérdéseim. Ha esetleg valaki tud megbízható eladó készüléket a megadott ár sávban, kérem jelezze.
HÁZIMOZI & HIFI - TV: Sony KD-60XF8305 AVR: Denon AVR-X2500H AMP: Audiolab 6000A front: Dali Opticon 2 & Dynaudio Emit M20 center: Dali Opticon Vokal rear: Dali Zensor 1 minidisc deck: Sony MDS-JE640

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

silboy írta:
2018.12.21., pén. 09:10
Pointe írta:
2018.12.20., csüt. 18:11
silboy írta:
2018.12.20., csüt. 17:46
[F]elmerült bennem, hogy vásárolni kellene egy használt lemezjátszót régi fellelt könnyű zenei lemezeink hallgatásához. Egyáltalán nem értek hozzá. [...] 30-50 ezer közötti összeget tudnák rászánni. Érdemes ebben az ár kategóriában sokáig válogatni, vagy ilyen összegnél majdnem mindegy mit veszek?
http://lemezjatszok.blog.hu/2018/04/28/tojashejak

Ami a lényeg:

- minél manuálisabb legyen (az automatika ennyi idős korban gyenge pont, gyakran elromlik pótolhatatlan műanyag alkatrészek kopása/törése miatt)
- a DD-k jobb állapotban lehetnek, de ha elromlanak, kisebb az esély a javításra, mint a szíjasok esetén
- a hangszedő szinte biztosan cserés (érdemes hagyományos, "félcollos" rögzítésű hangszedős lemezjátszót keresni)
- nem árt az egész lemezjátszót átnézni, kitisztítani, a szükséges helyeken megkenni
A hangszedő miért biztosan cserés? El tud használódni, van maximális üzemideje (egyáltalán nem értek hozzá, ezért kérdezem)?
Azt honnan tudhatom meg, hogy ennek a konkrét Denon lemezjátszónak milyen rögzítésű a hangszedője?
Igen, sajnos egy hangszedő nem örök életű, vagyis a tű ami elhasználódik, elkopik. Házilag egy tű állapotát nehéz felmérni, ezért a legmegnyugtatóbb megoldás egy új hangszedő, azzal évekig le van a gond. Belépő szintű hangszedők, kb. 15e-től kaphatók, ezek MM(mozgó mágneses) rendszerűek, és a tű cserélhető bennük, ha elkopik nem kell komplett hangszedőt venni, hanem csak a tűt.
Viszont amit linkeltél, a Denon DL-80mc, tehát MC(mozgó tekercses) rendszerű, és a tű nem cserélhető.
Az meg már egy másik történet, hogy az MC hangszedő más illesztést igényel, mint egy MM.
Mivel az erősítődnek, ha jól látom csak MM Phono bemenete van, ezért az MC nálad nem is játszik.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1101
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 534
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »

Még annyi a hangszedőhöz, valószínű a lemezjátszót anno ezzel a típusú hangszedővel árulták, a kora megegyezik a lemezjátszóéval (1989-94)
DP-23F shell.jpg
DP-23F shell.jpg (59.58 KiB) Megtekintve 2310 alkalommal

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1101
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 534
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »

silboy írta:
2018.12.21., pén. 09:10

A hangszedő miért biztosan cserés? El tud használódni, van maximális üzemideje (egyáltalán nem értek hozzá, ezért kérdezem)?
Azt honnan tudhatom meg, hogy ennek a konkrét Denon lemezjátszónak milyen rögzítésű a hangszedője?
A hangszedő azért nem "biztosan cserés", de egy nem ismert előéletű, használt hangszedő, főleg az olcsóbb ársávból valószínűleg nem egy megvigyázott darab. Több gond is lehet vele, aminek egy része a hangminőség romlásában jelentkezik, más része pedig akár a lemezeid tönkretételéhez vezethet.
A netes képek alapján "fél collos" (azt jelenti, hogy a hangkar végén a shellen, a csavarok tengelyének távolsága, amivel a hangszedőt rögzíted, 1/2 " ), viszont pont olyan olcsó automata, amitől óvott 'pointe' fórumtárs:
denon-dp23f-fully-automatic-quartz-direct-drive-turntable.jpg
denon-dp23f-fully-automatic-quartz-direct-drive-turntable.jpg (93.2 KiB) Megtekintve 2350 alkalommal

Avatar
silboy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006.01.04., szer. 21:59
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: silboy »

Pointe írta:
2018.12.20., csüt. 18:11
silboy írta:
2018.12.20., csüt. 17:46
[F]elmerült bennem, hogy vásárolni kellene egy használt lemezjátszót régi fellelt könnyű zenei lemezeink hallgatásához. Egyáltalán nem értek hozzá. [...] 30-50 ezer közötti összeget tudnák rászánni. Érdemes ebben az ár kategóriában sokáig válogatni, vagy ilyen összegnél majdnem mindegy mit veszek?
http://lemezjatszok.blog.hu/2018/04/28/tojashejak

Ami a lényeg:

- minél manuálisabb legyen (az automatika ennyi idős korban gyenge pont, gyakran elromlik pótolhatatlan műanyag alkatrészek kopása/törése miatt)
- a DD-k jobb állapotban lehetnek, de ha elromlanak, kisebb az esély a javításra, mint a szíjasok esetén
- a hangszedő szinte biztosan cserés (érdemes hagyományos, "félcollos" rögzítésű hangszedős lemezjátszót keresni)
- nem árt az egész lemezjátszót átnézni, kitisztítani, a szükséges helyeken megkenni
A hangszedő miért biztosan cserés? El tud használódni, van maximális üzemideje (egyáltalán nem értek hozzá, ezért kérdezem)?
Azt honnan tudhatom meg, hogy ennek a konkrét Denon lemezjátszónak milyen rögzítésű a hangszedője?
HÁZIMOZI & HIFI - TV: Sony KD-60XF8305 AVR: Denon AVR-X2500H AMP: Audiolab 6000A front: Dali Opticon 2 & Dynaudio Emit M20 center: Dali Opticon Vokal rear: Dali Zensor 1 minidisc deck: Sony MDS-JE640

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

silboy írta:
2018.12.20., csüt. 17:46
Sziasztok, felmerült bennem, hogy vásárolni kellene egy használt lemezjátszót régi fellelt könnyű zenei lemezeink hallgatásához. Egyáltalán nem értek hozzá. A meglévő komponensek: Sony STR-DB840QS receiver, Tannoy M2 polc sugárzók. 30-50 ezer közötti összeget tudnák rászánni. Érdemes ebben az ár kategóriában sokáig válogatni, vagy ilyen összegnél majdnem mindegy mit veszek?
Találtam egy Denon DP-23F-t, a hangszedő benne DL-80. Érdemes vele foglalkozni?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Azért ebben a belépő kategóriában van néhány jobban sikerült modell.
Amit saját tapasztalat alapján ajánlhatok figyelmedbe, az a Dual 505-3, úgy 20-25ezer körül.
A másik a Thorens TD 280 mkll, kb. 30-35 ezer-ért.
Ezekkel már el lehet kezdeni az Lp hallgatást. Persze ahhoz, hogy az analóg igazi arcát megtapasztalod, komolyabb lejátszóra van szükség, de itt most nem ez a cél.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 834
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 439
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe »

silboy írta:
2018.12.20., csüt. 17:46
[F]elmerült bennem, hogy vásárolni kellene egy használt lemezjátszót régi fellelt könnyű zenei lemezeink hallgatásához. Egyáltalán nem értek hozzá. [...] 30-50 ezer közötti összeget tudnák rászánni. Érdemes ebben az ár kategóriában sokáig válogatni, vagy ilyen összegnél majdnem mindegy mit veszek?
http://lemezjatszok.blog.hu/2018/04/28/tojashejak

Ami a lényeg:

- minél manuálisabb legyen (az automatika ennyi idős korban gyenge pont, gyakran elromlik pótolhatatlan műanyag alkatrészek kopása/törése miatt)
- a DD-k jobb állapotban lehetnek, de ha elromlanak, kisebb az esély a javításra, mint a szíjasok esetén
- a hangszedő szinte biztosan cserés (érdemes hagyományos, "félcollos" rögzítésű hangszedős lemezjátszót keresni)
- nem árt az egész lemezjátszót átnézni, kitisztítani, a szükséges helyeken megkenni

Avatar
silboy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006.01.04., szer. 21:59
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: silboy »

Sziasztok, felmerült bennem, hogy vásárolni kellene egy használt lemezjátszót régi fellelt könnyű zenei lemezeink hallgatásához. Egyáltalán nem értek hozzá. A meglévő komponensek: Sony STR-DB840QS receiver, Tannoy M2 polc sugárzók. 30-50 ezer közötti összeget tudnák rászánni. Érdemes ebben az ár kategóriában sokáig válogatni, vagy ilyen összegnél majdnem mindegy mit veszek?
Találtam egy Denon DP-23F-t, a hangszedő benne DL-80. Érdemes vele foglalkozni?
Előre is köszönöm a válaszokat!
HÁZIMOZI & HIFI - TV: Sony KD-60XF8305 AVR: Denon AVR-X2500H AMP: Audiolab 6000A front: Dali Opticon 2 & Dynaudio Emit M20 center: Dali Opticon Vokal rear: Dali Zensor 1 minidisc deck: Sony MDS-JE640

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pali923 »

antizigün írta:
2018.12.19., szer. 19:02
remélem nem rontom senki üzletét. vennék azimuth beállítót de nincs kedvem 5 hetet várni a soha meg nem érkező kínai csomagra
Én pár hete vettem pont egy ilyet, és 1-2 hét alatt ideért Kínából is. Szerintem ennyit megér.
Ma már sok kínainak van Európában vámraktára, és onnan időnként nagyon gyorsan ideérnek az áruk. Persze nem mind, de mindig van remény.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 834
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 439
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe »

antizigün írta:
2018.12.19., szer. 19:02
remélem nem rontom senki üzletét. vennék azimuth beállítót de nincs kedvem 5 hetet várni a soha meg nem érkező kínai csomagra , az eu szállítóktól viszont sajnálom a majdnem 20 eurós (+szállítás) árat
1) Tudok adni neked. Ha pesti vagy, akkor ma este is. 2) Többre mész egy kis méretű libellával. Ha feltételezzük, hogy a gyári montírozás tökéletes. Libellát is tudok adni neked :-)

voda 771 kilencven95

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

sziasztok,

remélem nem rontom senki üzletét. vennék azimuth beállítót de nincs kedvem 5 hetet várni a soha meg nem érkező kínai csomagra , az eu szállítóktól viszont sajnálom a majdnem 20 eurós (+szállítás) árat

C-tervként felmerült a lézergravírozás itthon. meg is csinálják, ezt a linket küldtem nekik mintaként https://bit.ly/2GzT6QO

már csak ezzel vagyok gondban a gravírozandó grafikát vektoros formátumban kell leadnia ezt kérik de lövésem nincs hogyan csináljam

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: chopper »

Sorstársaim! Technics lemezjátszót hol lehet szervízeltetni?

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Én kicseréltem az összes ledet a klasszikus színekre. Piros-Zöld-Narancs

Avatar
józsibazsi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 10:22
Értékelés: 142

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: józsibazsi »

Én már dolgozom a kék led problémán. Kiürítettem az irodai lyukasztómat, jól megcsócsáltam néhány korongot, és a led-re ragasztottam. Rájöttem vastagabb papír kell. Ha megtaláltam a megfelelő papírt majd írok! :D

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

Szia
Én 1 hónapja vettem egy 1210GR-t a 1210MK2 helyett.
Megéri a váltás.
Az 1900 azért nem 1200
Szóval nagyon nagy különbséget fogsz tapasztalni.
Egy baja van az a hülye kék led 36_1_10.gif
Telefonon kicsit bővebb tudnék lenni ha érdekel
06209331982
Árpi
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: franz »

Sziasztok!
Pár éve olvasgatom a fórumot és amit már az elején jól észbe véstem h ha lehet mindent meg kell hallgatni ami minket érdekel és h szubjektív minden komponense egy hifi szettnek legyen az par 100 as v millió fölötti system.
Most mégis kikérném a véleményetek.
Van egy Technics sl-1900 lejátszóm és cserélném az új 1200gr -re.
Megéri a váltás szerintetek?technics fetisisztából lettem teljesen nyílt, még akár a szíjhajtásosokra is.
Szóval érdemes e váltani, ekkorát ugrani?
Elégedett vagyok a mostanival is, de vennékmújat h ne egy 40 éves masinát kelljen nyúzni, szóvalmigen, vmi külső jelre várok :D
(ma focin bokén rúgtak...még nem tudtam dekodolni az üzenetet) :D

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Indy írta:
2018.12.10., hétf. 14:02
dixie-chicken írta:
2018.12.10., hétf. 13:30
az is egy megoldás lehet,de nem garancia 100%-ban hogy mindenki számára megfelelő.. :D
A lehetetlent kergetni nem érdemes. :)
a lényeg számunkra megtaláni a megfelelőt..kinek ez,kinek az :D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Indy »

dixie-chicken írta:
2018.12.10., hétf. 13:30
az is egy megoldás lehet,de nem garancia 100%-ban hogy mindenki számára megfelelő.. :D
A lehetetlent kergetni nem érdemes. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Indy írta:
2018.12.10., hétf. 12:59
Én a Roksan Radius3 után nagyon nagy előrelépésként éltem meg egy PTP6-os Lencot. Hangszedő maradt. :rolleyes:
az is egy megoldás lehet,de nem garancia 100%-ban hogy mindenki számára megfelelő.. :D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Indy »

Én a Roksan Radius3 után nagyon nagy előrelépésként éltem meg egy PTP6-os Lencot. Hangszedő maradt. :rolleyes:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Re: Systemdek VS. Linn

Hozzászólás Szerző: SSS »

Petike666 írta:
2018.12.10., hétf. 12:38
Amugy eddig meg senkitöl nem hallottam Systemdekröl rosszat, aki huzamosabb ideig hasznalt ilyen lejatszot.
Nalam volt mar sima IIX, II, most meg a lent emlitett IIX900 megtunningolva, nagyon szeretem, de kellene valami perspektiva, hogy merre tovabb. Ami nagy baj, hogy nagyon szeretek kiprobalni szinte barmit :D es neha nem sajnalom erre a penzt, csak amikor nem sikerül jol kiszallni a bulibol :D

hahahah hát bukni nem is jó. Mondjuk azért van amikor az is bevállaltam pl a Quad ESL63-al. Attól mindenki fél, hogy mi van ha elromlik. Ezért eladhatatlan. (Pedig semmi lehet kapni DIY kittet és azzal gyönyörűen és olcsón meg lehet javítani. De aki nem annyira DIY rajongó az elviheti pár hozzáértőhöz. )
Na de vissza lemezjátszóhoz. Nem azt mondta, hogy nincs továbblépés a Systemdeck-ről, csak azt, hogy nagyon tud valamit az a "kis" gép. De azért ha veszel egy SME20-t akkor valószínű nem fogod hiányolni :smile29:
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
Petike666
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2016.01.27., szer. 12:11
Értékelés: 2

Re: Systemdek VS. Linn

Hozzászólás Szerző: Petike666 »

Amugy eddig meg senkitöl nem hallottam Systemdekröl rosszat, aki huzamosabb ideig hasznalt ilyen lejatszot.
Nalam volt mar sima IIX, II, most meg a lent emlitett IIX900 megtunningolva, nagyon szeretem, de kellene valami perspektiva, hogy merre tovabb. Ami nagy baj, hogy nagyon szeretek kiprobalni szinte barmit :D es neha nem sajnalom erre a penzt, csak amikor nem sikerül jol kiszallni a bulibol :D
SSS írta:
2018.12.10., hétf. 11:28
Okosat mondani nem tudok, csak a saját storym leírni. Volt anno egy elég komoly cuccom, de külföldre költöztem, eladtam. Aztán hazajöttem rájöttem kellene valami megint. Volt egy két ötlet de pénz kevesebb, ezért gondoltam átmenetileg veszek egy systemdeck-et IIX verzió elég baráti áron volt, meg is vettem. Rega kar volt rajta azt lecseréltem egy AT1120-ra, hogy a régebbi vintage MM hangszedőkkel boldoguljon. Volt benne pár hangszedő Garce F9-ig bezárólag.
Aztán amikor eladtam jött a meglepetés, helyette lett egy Oracle Alexandria3 eredeti Mission 774 karral. Nem mondom, hogy az Oracle nem jobb, mert az, de a "kis" systemdeck nagyon tudott valamit, azóta is sajnálom, hogy eladtam, és ha van eladó mindig szemezgetek vele, hogy megveszem 2. rendszerbe...

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Re: Systemdek VS. Linn

Hozzászólás Szerző: SSS »

Petike666 írta:
2018.12.09., vas. 18:27
Erről a cuccrol lenne amugy szo.

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 282258970/

A kart meg a hangszedőt eladnam, meg akkor a Systemdeket is, de mondjuk nagyon szeretem a hangjat. Egy Pointe "Suply" tappal hasznalom, ami nalam jobban bejött mint a Heed, es az előző tulajnal is. Akril tanyer Gyuri bacsitol van, es a GST-1 is nagyon jo ezzel, bar nem volt egyszerü megoldani a sasszira erősitest. Hogy őszinte legyek, azert az is sokat jelent, hogy ezt az egeszet egy csomot patkolgattam, es mindig csak jobb lett, de lehet hogy lassan elengedem. nem tudom merre lehetne tovabb menni. Voyd vagy Pink Triangle vagy Linn. vag nem tudom, valahogy a függesztett nyilt hangzas nalam nagyon bejön, szoval nem tudom, hogy akarok e mas vizekre evezni :napsut:

Okosat mondani nem tudok, csak a saját storym leírni. Volt anno egy elég komoly cuccom, de külföldre költöztem, eladtam. Aztán hazajöttem rájöttem kellene valami megint. Volt egy két ötlet de pénz kevesebb, ezért gondoltam átmenetileg veszek egy systemdeck-et IIX verzió elég baráti áron volt, meg is vettem. Rega kar volt rajta azt lecseréltem egy AT1120-ra, hogy a régebbi vintage MM hangszedőkkel boldoguljon. Volt benne pár hangszedő Garce F9-ig bezárólag.
Aztán amikor eladtam jött a meglepetés, helyette lett egy Oracle Alexandria3 eredeti Mission 774 karral. Nem mondom, hogy az Oracle nem jobb, mert az, de a "kis" systemdeck nagyon tudott valamit, azóta is sajnálom, hogy eladtam, és ha van eladó mindig szemezgetek vele, hogy megveszem 2. rendszerbe...
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Systemdek VS. Linn

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

hollohazi írta:
2018.12.09., vas. 19:10
Petike666 írta:
2018.12.09., vas. 18:27
Erről a cuccrol lenne amugy szo.

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 282258970/

A kart meg a hangszedőt eladnam, meg akkor a Systemdeket is, de mondjuk nagyon szeretem a hangjat. Egy Pointe "Suply" tappal hasznalom, ami nalam jobban bejött mint a Heed, es az előző tulajnal is. Akril tanyer Gyuri bacsitol van, es a GST-1 is nagyon jo ezzel, bar nem volt egyszerü megoldani a sasszira erősitest. Hogy őszinte legyek, azert az is sokat jelent, hogy ezt az egeszet egy csomot patkolgattam, es mindig csak jobb lett, de lehet hogy lassan elengedem. nem tudom merre lehetne tovabb menni. Voyd vagy Pink Triangle vagy Linn. vag nem tudom, valahogy a függesztett nyilt hangzas nalam nagyon bejön, szoval nem tudom, hogy akarok e mas vizekre evezni :napsut:
Amikor hajdanában/30 éve/ a Linn Axisomat lecseréltem Systemdekre, akkor a Merlinben azt mondták, a Systemdek mindenképp jobb a Linnél, kiegyenlítettebb a Linn Sondeknél. Amikor nemrég megváltam egy akril tányéros Systemdektől, akkor Funk Vector III-at vettem egy Rega 303-as karral. Ez a konfiguráció lényegesen jobban szólt már a Systemdeknél/gyorsabb, pontosabb, jobb felbontással,térrel, zenei hanggal/. 100 %-osan meg voltam vele elégedve, de az első teendőm volt kicserélni a hangkar kábelt Audio Note ezüst kábelre, ami forrasztva van az MC phonóba/ha lehet, kerüljük ki a csatlakozókat/. Szerintem döntő fontosságú a hangkarkábel minősége a végeredmény szempontjából. Sokan elfelejtik ezt megfelelően súlyozni, elfelejtik, hogy ami itt elveszik, azt nem lehet igazából korrigálni. A Funk futómű /a Pink Triangle utódja/tovább tuningolható táppal, illetve a megfelelő /Funk/ hangkarral. A 2.5 e €-s Funk hangkar belső kábelét is rögtön/meghallgatás után természetesen/ áthidaltam az AN kábellel, annyival jobb ez utóbbi, még itt is.
egy Axist,ne keverjünk már össze egy LP12-sel...hajdanában voltam egy Linn prezin Axis/Akito vs LP12/Ittok ugyanazon hangszedő (Linn K5),full Linn rendszer (LK amplifikáció/Keilidh)... a nagytesó nekem vitte a pálmát,a kicsivel szemben..lehet hogy mára az LP12-es nimbusz elveszett,de sok ember szereti még ma is,függetlenül ki milyen kigyó/békát fog vetni rá..meg kell hallgatni aztán ha tetszik,tetszik=megveszi az ember,ha nem,nagy a kinálat,találhat ki-ki magának füle,szája,szeme ize szerint másmilyet..a lényeg a felhasználó dönt,amikor a cimbis hifiszeánsznak vége,mi maradunk a saját rendszerünket hallgatni,egyedül...
;) :D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Systemdek VS. Linn

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Petike666 írta:
2018.12.09., vas. 18:27
Erről a cuccrol lenne amugy szo.

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 282258970/

A kart meg a hangszedőt eladnam, meg akkor a Systemdeket is, de mondjuk nagyon szeretem a hangjat. Egy Pointe "Suply" tappal hasznalom, ami nalam jobban bejött mint a Heed, es az előző tulajnal is. Akril tanyer Gyuri bacsitol van, es a GST-1 is nagyon jo ezzel, bar nem volt egyszerü megoldani a sasszira erősitest. Hogy őszinte legyek, azert az is sokat jelent, hogy ezt az egeszet egy csomot patkolgattam, es mindig csak jobb lett, de lehet hogy lassan elengedem. nem tudom merre lehetne tovabb menni. Voyd vagy Pink Triangle vagy Linn. vag nem tudom, valahogy a függesztett nyilt hangzas nalam nagyon bejön, szoval nem tudom, hogy akarok e mas vizekre evezni :napsut:
Amikor hajdanában/30 éve/ a Linn Axisomat lecseréltem Systemdekre, akkor a Merlinben azt mondták, a Systemdek mindenképp jobb a Linnél, kiegyenlítettebb a Linn Sondeknél. Amikor nemrég megváltam egy akril tányéros Systemdektől, akkor Funk Vector III-at vettem egy Rega 303-as karral. Ez a konfiguráció lényegesen jobban szólt már a Systemdeknél/gyorsabb, pontosabb, jobb felbontással,térrel, zenei hanggal/. 100 %-osan meg voltam vele elégedve, de az első teendőm volt kicserélni a hangkar kábelt Audio Note ezüst kábelre, ami forrasztva van az MC phonóba/ha lehet, kerüljük ki a csatlakozókat/. Szerintem döntő fontosságú a hangkarkábel minősége a végeredmény szempontjából. Sokan elfelejtik ezt megfelelően súlyozni, elfelejtik, hogy ami itt elveszik, azt nem lehet igazából korrigálni. A Funk futómű /a Pink Triangle utódja/tovább tuningolható táppal, illetve a megfelelő /Funk/ hangkarral. A 2.5 e €-s Funk hangkar belső kábelét is rögtön/meghallgatás után természetesen/ áthidaltam az AN kábellel, annyival jobb ez utóbbi, még itt is.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”