Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: cables »

Az, hogy valaki LP kedvelő, vagy csak a PC alapú zenehallgatás érdekli nyilván erősen kor függő. Én mindenképpen az előző csoporthoz tartozok. Rengeteg kiváló LPm van, sajnos időm nem sok van a zene hallgatáshoz. Nekem a PC alapú... topik ijesztő. Vég nélküli kísérletezések ilyen olyan hardvereken, olyan meg még olyanabb szoftverekkel. Meg aztán - ezt már többször leírtam - nem tartom vonzónak azt, hogy a világ összes zenéje ott vár arra, hogy meghallgassam.

Amit még fontosnk tartok leírni az az, hogy a ma készült LPk zsákba macskák. Amúgy minden LP zsákbamacska mikor megveszed akkor is, ha 200 Ft a Nyugati aluljáró könyvesboltjában és akkor is, ha 20 ezret adsz érte. De ez benne az izgalom, én ezért járok antikváriumokba.
Trio6a.gif
Trio6a.gif (38.63 KiB) Megtekintve 2000 alkalommal

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

Aszpirin írta:
2019.10.01., kedd 10:18
akvapark írta:
2019.10.01., kedd 08:02
Aszpirin írta:
2019.09.30., hétf. 14:22

A lényeg:
- az LP-zés ma a legrágább hifis műfaj olyanok számára, akik nem rendelkeznek "történelmileg" nagymenyiségű lemezzel.
Azért használt lemez kereskedésekben, ill. antikváriumokban, kitartó kereséssel, szorgalommal nagyon jó, és jó árú lemezekre lehet szert tenni. leborulok.gif
Ez önmagában igaz, de az egyszerű lemezjátszós számára az ebből levonandó következtetésekkel vigyázni kell:
- egyrészt a "kitartó keresés, szorgalom" nagyon sok időt jelent, és az idő - főleg egy magamfajta dolgozó ember számára - pénz; vagy a családodtól veszed el ezt az időt
- másrtészt szerény tapasztalatom szerint a használt keresekdésekben valóban rá tudsz akadni nagyon jó lemezekre, ha pontosan tudod, hogy melyek azok. Ez pedig olyan "előképzettséget" igényel, amit nem tanítanak suliban, és megszerzése ugyanúgy időt és szorgalmat igényel - innentől lásd előző bekezdésemet :rolleyes: Ha ez a tudás nincs meg, akkor amíg telálsz egy jó minőségű használtlemezt jó áron, addig veszel három-négy olyant, amit csak egyzser fogsz meghallgatni, azt is kínok között. És az egy "jóárú, jó minőségű" lemez árához akkor számold hozzá ezeket is.
- harmadrészt pedig a használtlemez-kereskedők sem tudatlanok - ők is sokszor tudják, hogy mitől döglik a légy - és hogy azt ma a túlfűtött hype miatt mennyiért lehet eladni. Marha negy szerencse kell ahhoz, hogy egy használtlemezekkel régóta foglalkozó profi kereskedő figyelmét elkerülje egy-egy valóban jó és értékes darab, és azt olcsón adja. Ez jól nyömönkövethető itt az AVX-en lemezeket nagy mennyiségben hirdetők hirdetésein is.

Az én eddigi - kevesebb, mint egyéves tapasztalatommal - jó külföldi használtlemezt jó áron boltban még nem sikerült vennem, AVX-en igen, nagyon jó szólót is, de az árát is megkérték az eladók. Nincsenek csodák.

Az egyetlen műfaj, amit még nem próbáltam - teljes hagyatékok felvásárlása "látatlanban" potom összegért, ahol a hagyatékot kezelő elsődleges érdeke mihamarabb pénzzé tenni az egész gyűjteményt, lehetőleg egyben, és ritkán foglalkozik egyesével a lemezekkel, egy egyösszegű felvásárlással a nagy számok törvénye alapján rábukkanhatsz pár olyan kiadványra, amely önmagában többet ér, mint a teljes hagyatékért fizetett összeg. Én úgy érzékelem, hogy ezt a "bizniszt" is kiknázzák már a "profik"...

Ezek persze csak az én meglátásaim, és mint mondtam, még kevés a tapasztalatom, bőven lehet, hogy tévedek. Javítsatok ki, ha tévedek.
Az a helyzet,hogy tökéletesen jól látod.
Nagyon sok időt vesz igénybe az aránylag jól szóló és persze tetsző zenei tartalommal bíró lemezek felkutatása.
Ha valaki erre sok időt tud szánni azt csak irigyelni tudom..
Ezt nehéz összehasonlítani azzal mikor reggel főleg a Tilos rádió zenei blokkjában elhangzó zenék nagy részét a Shazam megtalálja,amit aztán 3 gombnyomással elküldök egy igen jó barátomnak amit ő az esetek legnagyobb részében már az egész albumot estére emailon visszaküld.
Ezt egyszerűen imádom. :tutiok:
És még nem bírt annyira rossz lenni,hogy ne legyen partiban a jobb lemezeimmel.
Hát ez van.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

akvapark írta:
2019.10.01., kedd 08:02
Aszpirin írta:
2019.09.30., hétf. 14:22

A lényeg:
- az LP-zés ma a legrágább hifis műfaj olyanok számára, akik nem rendelkeznek "történelmileg" nagymenyiségű lemezzel.
Azért használt lemez kereskedésekben, ill. antikváriumokban, kitartó kereséssel, szorgalommal nagyon jó, és jó árú lemezekre lehet szert tenni. leborulok.gif
Ez önmagában igaz, de az egyszerű lemezjátszós számára az ebből levonandó következtetésekkel vigyázni kell:
- egyrészt a "kitartó keresés, szorgalom" nagyon sok időt jelent, és az idő - főleg egy magamfajta dolgozó ember számára - pénz; vagy a családodtól veszed el ezt az időt
- másrtészt szerény tapasztalatom szerint a használt keresekdésekben valóban rá tudsz akadni nagyon jó lemezekre, ha pontosan tudod, hogy melyek azok. Ez pedig olyan "előképzettséget" igényel, amit nem tanítanak suliban, és megszerzése ugyanúgy időt és szorgalmat igényel - innentől lásd előző bekezdésemet :rolleyes: Ha ez a tudás nincs meg, akkor amíg telálsz egy jó minőségű használtlemezt jó áron, addig veszel három-négy olyant, amit csak egyzser fogsz meghallgatni, azt is kínok között. És az egy "jóárú, jó minőségű" lemez árához akkor számold hozzá ezeket is.
- harmadrészt pedig a használtlemez-kereskedők sem tudatlanok - ők is sokszor tudják, hogy mitől döglik a légy - és hogy azt ma a túlfűtött hype miatt mennyiért lehet eladni. Marha negy szerencse kell ahhoz, hogy egy használtlemezekkel régóta foglalkozó profi kereskedő figyelmét elkerülje egy-egy valóban jó és értékes darab, és azt olcsón adja. Ez jól nyömönkövethető itt az AVX-en lemezeket nagy mennyiségben hirdetők hirdetésein is.

Az én eddigi - kevesebb, mint egyéves tapasztalatommal - jó külföldi használtlemezt jó áron boltban még nem sikerült vennem, AVX-en igen, nagyon jó szólót is, de az árát is megkérték az eladók. Nincsenek csodák.

Az egyetlen műfaj, amit még nem próbáltam - teljes hagyatékok felvásárlása "látatlanban" potom összegért, ahol a hagyatékot kezelő elsődleges érdeke mihamarabb pénzzé tenni az egész gyűjteményt, lehetőleg egyben, és ritkán foglalkozik egyesével a lemezekkel, egy egyösszegű felvásárlással a nagy számok törvénye alapján rábukkanhatsz pár olyan kiadványra, amely önmagában többet ér, mint a teljes hagyatékért fizetett összeg. Én úgy érzékelem, hogy ezt a "bizniszt" is kiknázzák már a "profik"...

Ezek persze csak az én meglátásaim, és mint mondtam, még kevés a tapasztalatom, bőven lehet, hogy tévedek. Javítsatok ki, ha tévedek.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Ear írta:
2019.10.01., kedd 07:16
Aszpirin írta:
2019.09.30., hétf. 14:22

A lényeg:
- az LP-zés ma a legrágább hifis műfaj olyanok számára, akik nem rendelkeznek "történelmileg" nagymenyiségű lemezzel.
Azért használt lemez kereskedésekben, ill. antikváriumokban, kitartó kereséssel, szorgalommal nagyon jó, és jó árú lemezekre lehet szert tenni. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2019.09.30., hétf. 14:22
hi-fi írta:
2019.09.30., hétf. 09:43
Több mint 40 éve vagyok a Hi-Fi rabja.
Szalagos magnóval kezdtem, amikor még az RTV újságban kutattam melyik adást sugározzák sztereoban, és műfajtól függetlenül meghallgattam mindent.
Aztán jött a lemezjátszó, kazettás magnó, cd játszó, cd írás (PLEXTOR Premium 2), ape, flac, Pioneer N50, Dual 505-3, Pro-Ject, Rega Planar, Technics SL-1210GR ...stb.
Egy csomó erősítő és hangfal váltogatások, kábel cserélgetés...stb
Most már csak a ZENÉT hallgatom 24-bit/192 kHz, vinyl lemezen, internet rádión, vagy simán FM rádión :D

Gedeon YouTube összegzése, a lehető legtömörebben és érthetőbben megfogalmazott útmutató azoknak, akik azon vacilálnak mennyire ássák bele magukat ill. mennyit költsenek egy rendszerbe. :tutiok:
Kiemelném azt az általa elmondott tényt, amit a mostani újra fellángoló "bakelit" lázban sokan nem néznek, hogy az újra nyomott lemezek többsége már digitális anyagról készül, és csak sok utána keresgéléssel lehet analóg szalagról készülő új lemezeket találni. :smile53:

Szóval, nem értem mit fik.zzák gondolkodik.gif
Nem néztem meg (még) a videót, de viszonylag friss LP-sként írtam már egy "szösszenetet" a tapasztalataimról az általános hifi topikba, ami azért nem annyira hízelgő...
A lényeg:
- az LP-zés ma a legrágább hifis műfaj olyanok számára, akik nem rendelkeznek "történelmileg" nagymenyiségű lemezzel. Az új jkiadású lemezek vagy túlárazottak, vagy nem szólnak jól. Vannak jó nevű, viszonylag megbízható reissue kiadók nagyon jó hangú, de olykor horror árú kiadványokkal (7-25 ezer forint per lemez!!!!) és vannak "olcsónak számító" 3-4000 forintos lemezeket kiadó, tisztázatlan forrásanyagból dolgozó ilyen-olyan reissue cégek (DOL és társai), amelyek elárasztják a piacot gyenge mp3-ként szóló, de még megfizethető lemezekkel
- bármilyen árkategóriájú új hanglemez egy lutri, ha a vásárlás helyszínén nem tudod kibontani és alaposan szemügyre venni, illetve - még jobb esetben - lejátszani. Szerintem elképesztő és felháborító mennyiségű gyártási selejt van (a szó szoros értelmében vett selejtekről beszélek, nem a "csak" rosszul szólókról: buborékos, vadonatújan karcos, sercegő, durva barázdazajt produkáló stb. egyedek... az én eddigi tapasztalatom alapján az ilyenek aránya - mégegyszer mondom, árkategóriától függetlenül - akár 25-30%, ezért nagyon körültekintően kell vásárolni. Az elrettentő példám egy 14ezer forintos (amúgy nagyon-nagyon jó hangú) lemez, amit személyesen vissza kellett vinnem a boltba, mert buborékos volt az egyik oldala, és még 3-at bontottunk ki a boltban, mire találtunk egy nem-selejt darabot. A teljes széria nagyrészt selejt volt.
- rá kellett jönnöm, hogy egy új áron 260ezer forintos lemezjátszó + 75ezer forintos hangszedő (ezek az aláírásomban szereplők) + 80ezer forintos phono (ez már nincs az aláírásomban) a(z alsó-???)középkategóriát képviseli még, és ezt a szintet bizony könnyű "megverni" hasonló kategóriát képviselő digitális eszközzel (pl. egy 300ezer forintos DAC, egyszerűen laptopra kötve USB-n szinte biztosan minden tekintetben jobban tud szólni, mint a fenti, 425 ezer forintos kombináció, cserébe viszont nem kell tízezren felül költeni a jól szóló albumok darabjáért)
- és akkor még nem beszéltünk a "kényelmetlenségekről", mint a lemeztisztítás/mosás/mosatás, stb.

A fentiek ellenére az LP-zésnek van egyfajta sajátságos hangulata, ami az összetéveszthetetlen analóg hangban is megnyilvánul - és nem lep meg, hogy sokan jobban szeretik, mint a "steril"(nek mondott) digitális zenét. Én szeretem ezt a vonulatot (LP-t) is, és örülök, hogy ismét belevágtam. Csak a helyén kell tudni kezelni, és nem bedőlni az eltúlzott hype-nak...

Jómagam arra jutottam, hogy
- LP-zni valóban teljesen analóg kiadványokkal érdemes elsősorban. Ezek lehetnek régi első kiadások vagy olyan újrakiadások, amelyek teljesen analóg folyamatban készülnek, a felvételtől a nyomásig. Vannak kiadók, amelyek ilyeneket készítenek, a viszonylag megfizethetők közül kiemelném a Speaker Corners-t, amelynek minden reissue-ja teljesen analóg, és erről a honlapjukon is határozottan nyilatkoznak, még a berendezések neveit is megemlítve. A kiadványaik 95%-ban tényleg jól is szólnak - pár kivételtől eltekintve.
- ennek ellenére szerintem egy tévhit, hogy attól, hogy valami digitálisan lett felvéve, nem tud otthon nálad jobban szólni LP-n, mint CD-ről vagy fájlból. A lejátszón sok múlik, de az igazán jól szóló digitális forráskészülékek/DAC-ok is eléggé drágák tudnak lenni, tehát lehet, hogy egy jó minőségű hanglemez (ami, ismétlem, a hype miatt nem lesz olcsó, sőt!) a középkategóriás lejátszó láncon is jobban szól, mint az ugyanabból a felvételből készített CD vagy hangfájl
- az LP kontra digitális kérdésben leginkább egyéni ízlés (melyik szól jobban a fülednek), pénztárca (a hanglemezek sokba kerülnek) és kényelmi szempontok fognak dönteni, egyéntől függően más-más eredménnyel
- a világ fejlődési vonalát nem lehet megálítani, így a "régen minden jobb volt" kijelentés valóságtartalmáról érdemes személyesen is meggyőződni, lehetőleg a megcélzott árkategóriát képviselő cuccokkal, mindkét oldalról. A fenti szempontok alapján egyéntől függően más-más lesz a végkövetkeztetés.
Szerintem ez műfajfüggő is. Klasszikuszenei lemezekhez jó áron hozzá lehet jutni. Bár nagyrészt külföldről vásárolok a minőség és az árak miatt is már.
Egyébként kíváncsi lennék, kinél szól nagyon jól a "Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról" című lemez, még Tahi-Tóth Lászlóval , Balázs Péterrel pl.....?????
Merthogy nagyon jó!!!!!!! Legalábbis annak kellene lennie ...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hi-fi írta:
2019.09.30., hétf. 09:43
Több mint 40 éve vagyok a Hi-Fi rabja.
Szalagos magnóval kezdtem, amikor még az RTV újságban kutattam melyik adást sugározzák sztereoban, és műfajtól függetlenül meghallgattam mindent.
Aztán jött a lemezjátszó, kazettás magnó, cd játszó, cd írás (PLEXTOR Premium 2), ape, flac, Pioneer N50, Dual 505-3, Pro-Ject, Rega Planar, Technics SL-1210GR ...stb.
Egy csomó erősítő és hangfal váltogatások, kábel cserélgetés...stb
Most már csak a ZENÉT hallgatom 24-bit/192 kHz, vinyl lemezen, internet rádión, vagy simán FM rádión :D

Gedeon YouTube összegzése, a lehető legtömörebben és érthetőbben megfogalmazott útmutató azoknak, akik azon vacilálnak mennyire ássák bele magukat ill. mennyit költsenek egy rendszerbe. :tutiok:
Kiemelném azt az általa elmondott tényt, amit a mostani újra fellángoló "bakelit" lázban sokan nem néznek, hogy az újra nyomott lemezek többsége már digitális anyagról készül, és csak sok utána keresgéléssel lehet analóg szalagról készülő új lemezeket találni. :smile53:

Szóval, nem értem mit fik.zzák gondolkodik.gif
Nem néztem meg (még) a videót, de viszonylag friss LP-sként írtam már egy "szösszenetet" a tapasztalataimról az általános hifi topikba, ami azért nem annyira hízelgő...
A lényeg:
- az LP-zés ma a legrágább hifis műfaj olyanok számára, akik nem rendelkeznek "történelmileg" nagymenyiségű lemezzel. Az új jkiadású lemezek vagy túlárazottak, vagy nem szólnak jól. Vannak jó nevű, viszonylag megbízható reissue kiadók nagyon jó hangú, de olykor horror árú kiadványokkal (7-25 ezer forint per lemez!!!!) és vannak "olcsónak számító" 3-4000 forintos lemezeket kiadó, tisztázatlan forrásanyagból dolgozó ilyen-olyan reissue cégek (DOL és társai), amelyek elárasztják a piacot gyenge mp3-ként szóló, de még megfizethető lemezekkel
- bármilyen árkategóriájú új hanglemez egy lutri, ha a vásárlás helyszínén nem tudod kibontani és alaposan szemügyre venni, illetve - még jobb esetben - lejátszani. Szerintem elképesztő és felháborító mennyiségű gyártási selejt van (a szó szoros értelmében vett selejtekről beszélek, nem a "csak" rosszul szólókról: buborékos, vadonatújan karcos, sercegő, durva barázdazajt produkáló stb. egyedek... az én eddigi tapasztalatom alapján az ilyenek aránya - mégegyszer mondom, árkategóriától függetlenül - akár 25-30%, ezért nagyon körültekintően kell vásárolni. Az elrettentő példám egy 14ezer forintos (amúgy nagyon-nagyon jó hangú) lemez, amit személyesen vissza kellett vinnem a boltba, mert buborékos volt az egyik oldala, és még 3-at bontottunk ki a boltban, mire találtunk egy nem-selejt darabot. A teljes széria nagyrészt selejt volt.
- rá kellett jönnöm, hogy egy új áron 260ezer forintos lemezjátszó + 75ezer forintos hangszedő (ezek az aláírásomban szereplők) + 80ezer forintos phono (ez már nincs az aláírásomban) a(z alsó-???)középkategóriát képviseli még, és ezt a szintet bizony könnyű "megverni" hasonló kategóriát képviselő digitális eszközzel (pl. egy 300ezer forintos DAC, egyszerűen laptopra kötve USB-n szinte biztosan minden tekintetben jobban tud szólni, mint a fenti, 425 ezer forintos kombináció, cserébe viszont nem kell tízezren felül költeni a jól szóló albumok darabjáért)
- és akkor még nem beszéltünk a "kényelmetlenségekről", mint a lemeztisztítás/mosás/mosatás, stb.

A fentiek ellenére az LP-zésnek van egyfajta sajátságos hangulata, ami az összetéveszthetetlen analóg hangban is megnyilvánul - és nem lep meg, hogy sokan jobban szeretik, mint a "steril"(nek mondott) digitális zenét. Én szeretem ezt a vonulatot (LP-t) is, és örülök, hogy ismét belevágtam. Csak a helyén kell tudni kezelni, és nem bedőlni az eltúlzott hype-nak...

Jómagam arra jutottam, hogy
- LP-zni valóban teljesen analóg kiadványokkal érdemes elsősorban. Ezek lehetnek régi első kiadások vagy olyan újrakiadások, amelyek teljesen analóg folyamatban készülnek, a felvételtől a nyomásig. Vannak kiadók, amelyek ilyeneket készítenek, a viszonylag megfizethetők közül kiemelném a Speaker Corners-t, amelynek minden reissue-ja teljesen analóg, és erről a honlapjukon is határozottan nyilatkoznak, még a berendezések neveit is megemlítve. A kiadványaik 95%-ban tényleg jól is szólnak - pár kivételtől eltekintve.
- ennek ellenére szerintem egy tévhit, hogy attól, hogy valami digitálisan lett felvéve, nem tud otthon nálad jobban szólni LP-n, mint CD-ről vagy fájlból. A lejátszón sok múlik, de az igazán jól szóló digitális forráskészülékek/DAC-ok is eléggé drágák tudnak lenni, tehát lehet, hogy egy jó minőségű hanglemez (ami, ismétlem, a hype miatt nem lesz olcsó, sőt!) a középkategóriás lejátszó láncon is jobban szól, mint az ugyanabból a felvételből készített CD vagy hangfájl
- az LP kontra digitális kérdésben leginkább egyéni ízlés (melyik szól jobban a fülednek), pénztárca (a hanglemezek sokba kerülnek) és kényelmi szempontok fognak dönteni, egyéntől függően más-más eredménnyel
- a világ fejlődési vonalát nem lehet megálítani, így a "régen minden jobb volt" kijelentés valóságtartalmáról érdemes személyesen is meggyőződni, lehetőleg a megcélzott árkategóriát képviselő cuccokkal, mindkét oldalról. A fenti szempontok alapján egyéntől függően más-más lesz a végkövetkeztetés.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Kellnerművek írta:
2019.09.27., pén. 18:09
Én sem igazán értem , miért megy a polémia a bekelit, vinyl szavakkal, van egy régóta használt kifejezésünk reá ebben a kecskerágta országban, talán nem olyan fellengzős, talán avittas is, de a miénk.
Hanglemez !
Talán használhatnánk is, szerintem senki sem fog vas lemezre, vagy rétegelt fára asszociálni. Itt biztosan nem.
A bakelit hanglemezekre való használata egy, a 80-as- 90-es években a magyar nyelvben kialakult metonímia , az erről szóló wikipédia cikkben (klikk a szóra) példaként meg is van említve. Érdemes a többi példát is megnézni, ami ugyanúgy nem "helyes", vajon azok is "kiverik a biztosítékot"?
Szerintem túl kellene ezen már lépni, mert nevetséges egy olyan szón rugózni, amit mindenki ért, de pár embert rettentően idegesít, mert szerintük nem "helyes". Egész jó hanglemezeket lehet venni a bakelitfutar.hu -n :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

hi-fi írta:
2019.09.30., hétf. 09:43
Több mint 40 éve vagyok a Hi-Fi rabja.
Szalagos magnóval kezdtem, amikor még az RTV újságban kutattam melyik adást sugározzák sztereoban, és műfajtól függetlenül meghallgattam mindent.
Aztán jött a lemezjátszó, kazettás magnó, cd játszó, cd írás (PLEXTOR Premium 2), ape, flac, Pioneer N50, Dual 505-3, Pro-Ject, Rega Planar, Technics SL-1210GR ...stb.
Egy csomó erősítő és hangfal váltogatások, kábel cserélgetés...stb
Most már csak a ZENÉT hallgatom 24-bit/192 kHz, vinyl lemezen, internet rádión, vagy simán FM rádión :D

Gedeon YouTube összegzése, a lehető legtömörebben és érthetőbben megfogalmazott útmutató azoknak, akik azon vacilálnak mennyire ássák bele magukat ill. mennyit költsenek egy rendszerbe. :tutiok:
Kiemelném azt az általa elmondott tényt, amit a mostani újra fellángoló "bakelit" lázban sokan nem néznek, hogy az újra nyomott lemezek többsége már digitális anyagról készül, és csak sok utána keresgéléssel lehet analóg szalagról készülő új lemezeket találni. :smile53:

Szóval, nem értem mit fik.zzák gondolkodik.gif
Ahhoz azért túl sok félrevezetés van benne, hogy ebből jó következtetést lehessen levonni!
A mai tudásommal ugyanúgy a hanglemezt választanám a minőségi zenehallgatásra.
Ha csak olyan lenne az életvitelem, hogy elegendő a háttérzenélés, akkor talán megelégednék valami digitálisfelhőspc-s-hálózatilejátazós akármivel. Így nekem magyarázhat akárki akármennyit.... :)

Avatar
hi-fi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2017.07.05., szer. 12:48
Értékelés: 34

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hi-fi »

Több mint 40 éve vagyok a Hi-Fi rabja.
Szalagos magnóval kezdtem, amikor még az RTV újságban kutattam melyik adást sugározzák sztereoban, és műfajtól függetlenül meghallgattam mindent.
Aztán jött a lemezjátszó, kazettás magnó, cd játszó, cd írás (PLEXTOR Premium 2), ape, flac, Pioneer N50, Dual 505-3, Pro-Ject, Rega Planar, Technics SL-1210GR ...stb.
Egy csomó erősítő és hangfal váltogatások, kábel cserélgetés...stb
Most már csak a ZENÉT hallgatom 24-bit/192 kHz, vinyl lemezen, internet rádión, vagy simán FM rádión :D

Gedeon YouTube összegzése, a lehető legtömörebben és érthetőbben megfogalmazott útmutató azoknak, akik azon vacilálnak mennyire ássák bele magukat ill. mennyit költsenek egy rendszerbe. :tutiok:
Kiemelném azt az általa elmondott tényt, amit a mostani újra fellángoló "bakelit" lázban sokan nem néznek, hogy az újra nyomott lemezek többsége már digitális anyagról készül, és csak sok utána keresgéléssel lehet analóg szalagról készülő új lemezeket találni. :smile53:

Szóval, nem értem mit fik.zzák gondolkodik.gif

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

Indy írta:
2019.09.27., pén. 08:43
SoundMania írta:
2019.09.27., pén. 06:42
Hány percnél kell kikapcsolni? 5.40 az jó vagy rossz érték? :)
Nem tudom. Én amint megláttam a címet faroltam is kifelé. :smile29:
netdepo-s tartalommarketing, nem több

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Én sem igazán értem , miért megy a polémia a bekelit, vinyl szavakkal, van egy régóta használt kifejezésünk reá ebben a kecskerágta országban, talán nem olyan fellengzős, talán avittas is, de a miénk.
Hanglemez !
Talán használhatnánk is, szerintem senki sem fog vas lemezre, vagy rétegelt fára asszociálni. Itt biztosan nem.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Emberkénknek jó a beszélőkéje, de jó analóg láncot még biztos nem hallott, különben nem mondana ennyi sületlenséget.
A másik a "bakelit", a videó alatt legalább 20X elmondja, hogy bakelit, ha úgymond kívülállóktól hallom, már elfogadom, sőt azt is, hogy a Média Markt-ban az Lp-k fölé is bakelit van írva, de hifis körökben vagy akár itt a fórumon igenis zavar, ha "lebakelitezik" az Lp lemezt. Egy ilyen önjelölt gurutól, aki még Youtube videókban is osztja az észt, meg egyenesen sérti a fülem. Ha már ilyen videókat készít, és oszt meg, akkor vegye a fáradságot, és tájékoztasson korrekten, és kerülje a szlenget.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Indy »

SoundMania írta:
2019.09.27., pén. 06:42
Hány percnél kell kikapcsolni? 5.40 az jó vagy rossz érték? :)
Nem tudom. Én amint megláttam a címet faroltam is kifelé. :smile29:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Hány percnél kell kikapcsolni? 5.40 az jó vagy rossz érték? :)

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »


Avatar
jegi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.03.12., hétf. 11:02
Értékelés: 5

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: jegi »

SoundMania írta:
2019.09.17., kedd 15:48
Ekkora mértékben nem szabályoz az a fordulatszámállító potméter!
Másrészt gyanítom, hogy a hibát a fordulatszámszabályozó elektronika hibája okozza, így mindenképp javasolnám a szakember általi javítást.
Köszi!
Erre voltam kíváncsi és sajnos erre a válaszra is számítottam. Futok egy kört szerviz felé, aztán meglátjuk..
Maga a lejátszó nem nagy érték, úgyhogy félő, hogy gazdasági totálkárral állok szemben sad.gif
NAD 5120 / Mede8er Med1000 X3D / Yamaha CDX E200 -> Rotel Ra-12 -> Van Damme UP-LCOFC 268 504 000 -> Xavian Bonbonus

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

jegi írta:
2019.09.17., kedd 14:33
SoundMania írta:
2019.09.17., kedd 14:12
Csavarral nem tudsz fordulatszámot állítani.
Ha értéktelen a készülék akkor játszás képp nekiállhatsz tekergetni rajta mindent.de ha képvisel annyi értéket, hogy rábízd hozzáértőre, akkor inkább ezt tedd.
Erre gondoltam:
http://usr.audioasylum.com/images/4/445 ... _point.jpg

Ennél komolyabban nem állnék neki babrálni.
Ekkora mértékben nem szabályoz az a fordulatszámállító potméter!
Másrészt gyanítom, hogy a hibát a fordulatszámszabályozó elektronika hibája okozza, így mindenképp javasolnám a szakember általi javítást.

Avatar
jegi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.03.12., hétf. 11:02
Értékelés: 5

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: jegi »

SoundMania írta:
2019.09.17., kedd 14:12
Csavarral nem tudsz fordulatszámot állítani.
Ha értéktelen a készülék akkor játszás képp nekiállhatsz tekergetni rajta mindent.de ha képvisel annyi értéket, hogy rábízd hozzáértőre, akkor inkább ezt tedd.
Erre gondoltam:
http://usr.audioasylum.com/images/4/445 ... _point.jpg

Ennél komolyabban nem állnék neki babrálni.
NAD 5120 / Mede8er Med1000 X3D / Yamaha CDX E200 -> Rotel Ra-12 -> Van Damme UP-LCOFC 268 504 000 -> Xavian Bonbonus

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

jegi írta:
2019.09.17., kedd 13:13
Sziasztok! Sebesség beállítással kapcsolatban lenne kérdésem.
Van egy Sony ps lx 431 típusú lemezjátszóm, mely egyszer csak (tényleg ilyen hirtelen, egyik lemez még jó volt, a következő már nem) elkezdte gyorsabban pörgetni a lemezeket. Kimértem egy telefonos applikáció és egy mágnes segítségével: jelenleg 40-et fordul percenként 33 1/3 -os beállításnál (45 / percre állítva teljesen jó). ilyen mértékű sebesség korrekcióra lehet esélyem a gyalu alján található csavar tekergetésével, vagy azzal csak pár %-ot tudok állítani? Stroboszkóp lemezt már szereztem be, azon +- 4 % van, én meg 30%-kal állok szemben.
Vagy komolyabb lehet a probléma?
Csavarral nem tudsz fordulatszámot állítani.
Ha értéktelen a készülék akkor játszás képp nekiállhatsz tekergetni rajta mindent.de ha képvisel annyi értéket, hogy rábízd hozzáértőre, akkor inkább ezt tedd.

Avatar
jegi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.03.12., hétf. 11:02
Értékelés: 5

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: jegi »

Sziasztok! Sebesség beállítással kapcsolatban lenne kérdésem.
Van egy Sony ps lx 431 típusú lemezjátszóm, mely egyszer csak (tényleg ilyen hirtelen, egyik lemez még jó volt, a következő már nem) elkezdte gyorsabban pörgetni a lemezeket. Kimértem egy telefonos applikáció és egy mágnes segítségével: jelenleg 40-et fordul percenként 33 1/3 -os beállításnál (45 / percre állítva teljesen jó). ilyen mértékű sebesség korrekcióra lehet esélyem a gyalu alján található csavar tekergetésével, vagy azzal csak pár %-ot tudok állítani? Stroboszkóp lemezt már szereztem be, azon +- 4 % van, én meg 30%-kal állok szemben.
Vagy komolyabb lehet a probléma?
NAD 5120 / Mede8er Med1000 X3D / Yamaha CDX E200 -> Rotel Ra-12 -> Van Damme UP-LCOFC 268 504 000 -> Xavian Bonbonus

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Braun PS 500

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Sziasztok!
Vásároltam egy Braun PS 500 tip. lemezjátszót.
Valaki tudna-e segíteni a hangkar korrekt beállításában, esetleg van tapasztalat vele kapcsolatban?
Letöltöttem a hozzá tartozó "user manualt" is, de német nyelvű, számomra akár kínai is lehetne...
Csatolmányok
IMG_3750.JPG
IMG_3750.JPG (1.23 MiB) Megtekintve 2663 alkalommal
IMG_3751.JPG
IMG_3751.JPG (1.3 MiB) Megtekintve 2663 alkalommal
IMG_3752.JPG
IMG_3752.JPG (1.15 MiB) Megtekintve 2663 alkalommal
IMG_3753.JPG
IMG_3753.JPG (1.23 MiB) Megtekintve 2663 alkalommal
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Voyager írta:
2019.09.15., vas. 19:49
Amatőr Jóska újratámad 2.

rossz nézni...
tényleg , csak úgy elgondolkodtam a nevén... Schiit (shit??) turntable
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Amatőr Jóska újratámad 2.

rossz nézni...

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3349
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4303
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

A kapkodást nem az időre értettem, hanem arra, hogy kész van-e a cucc. Jelek szerint ez még csak félig van átsütve. Majd ha sűrűsödnek az anyázások az elpusztult hangszedők miatt, jöhet az mk II. kar csillapítással, minimális kóválygással.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

pärt írta:
2019.09.13., pén. 15:27
"With this public beta testing, Schiit may have just invented the open source turntable." 31_1_21.gif
Kissé kapkodtak a piacra dobással, de még lehet csodás mentés a vége. Azért az install videó alatt kivert a víz néhányszor.
kapkodtak?..tavaly okt.környékén kezdték emlegetni,de vannak olyan infók is hogy kb 5 éve lett bejelentve :D ..első nekifutásra egész jól néz(ett) ki a dolog,de vannak nem kicsit hajmeresztő pillanatok a videón,meg a késöbbi beirások is utalnak komoly tervezési hibákra..aztán kezdőnek (?) csillapitatlan unipivot kar?..tapasztal felhasználóknál is ki tudja verni a biztit már csak ez... :smile29:

de reméljük összekapják magukat,és a hot-road lemezjátszó rajongók játszadozhatnak majd vele végtelenségig 31_1_21.gif
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”