Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: mishow »

Pointe írta:
2019.11.15., pén. 20:21
... megérkeznek az első újgenerációs Edwards Audio lemezjátszók. Az új TT5 bele fog férni a meghatározott árkategóriába. Ezeken már nem Rega kar van, hanem egy saját gyártású unipivot-kar.
Az eddigi ismereteink alapján lényegesen jobb lesz, mint a TT1 SE.

De az Ortofon 2M Red hangszedőt ne erőltessük ...
Zsoltnál a Heed nyílt napon az új EA kar egy Soulines Satie futóművön billegtette a barázdában a Nagaoka 110-est.
Igencsak kellemesen - de hogy ebből az említett összetevők külön-külön mennyivel járultak hozzá, azt nehéz lenne megmondani. Bár tippem azért lenne ... :rolleyes:

Azt látom a sajtóanyagokból, hogy egy sor megoldást átterveztek a korábbi szériához képest a TT5-ön, a motor 24V lett a korábbi 230V helyett, mintha kicsit máshogy is lenne pozícionálva, a kar ugye egyértelműen más, és visszatért a "kiharapott" plinth.
Amin viszont meglepődtem, hogy a budget ajánlás az új karhoz a Goldring E1 - habár ha visszagondolok, milyen szerethetően muzsikált a 101-es "lebutított" Rega kar az AT3600 őskövület kúpos hangszedővel, talán nem is kellene annyira csodálkoznom! gondolkodik.gif

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Pointe írta:
2019.11.15., pén. 20:21
ttamas írta:
2019.11.10., vas. 09:52
Sziasztok! Érdeklődnék, ki milyen új lemezjátszót ajánlana 150-170 ezer forintos árig?
Semmilyet! :ohnoohnoohno:
Üdv. Gyuri :napsut:

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

https://www.youtube.com/watch?v=FXuukxg_bIw complete madness hogy mit is árulnak a topik címének megfelelő kategória alatt. annyiba kerül mint egy AT-95E, de akkor is, ez egy hulladéktorz hangzás

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe »

ttamas írta:
2019.11.10., vas. 09:52
Sziasztok! Érdeklődnék, ki milyen új lemezjátszót ajánlana 150-170 ezer forintos árig?
Szervusz Tamás, a jövő héten, ha igaz, megérkeznek az első újgenerációs Edwards Audio lemezjátszók. Az új TT5 bele fog férni a meghatározott árkategóriába. Ezeken már nem Rega kar van, hanem egy saját gyártású unipivot-kar. Ha van kedved, gyere el, amikor az elsőket kidobozoljuk.

Az eddigi ismereteink alapján lényegesen jobb lesz, mint a TT1 SE.

(De az Ortofon 2M Red hangszedőt ne erőltessük, majd valami beszámítással kitalálunk helyette egy ügyesebbet.)

Szekeres István
VINIL.HU

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Lemezjátszó beállítás, 3 hangszedő tesztjével

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Zolee6969 írta:
2019.11.12., kedd 23:03
Sziasztok,

Igazàból nem találtam más kategóriát ezért itt jelentkezem. Wega p120 lemezjátszómat szeretném tuningolni a vinil.hu jóvóltából. Az alábbi 3 hangszedőt és egy akril tálcát szeretnék tesztelni.

https://vinil.hu/product/audio-technica-vm740-ml/
https://vinil.hu/?s=1042&submit=Keres%C3%A9s
https://vinil.hu/?s=mp200&submit=Keres%C3%A9s
https://vinil.hu/product/akril-lemezalatet-3-mm/

A beállításokhoz nem értek ezért keresnék valakit aki segítene a hangszedők cseréjében és beállításában Székesfehérvár környékéről.

Parasound Halo Integrated erősítőm és Quadral Aurum Atan hangszóróim vannak.

Akinek ez érdekes lehet, kérem hívjon, köszönettel

Zoli
06305009111
Ugye a vinil.hu(Szekeres István) Halásztelken elérhető, oda is el tudod vinni, de szerintem István is ki tud menni hozzád, ha megbeszéled vele.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Lemezjátszó beállítás, 3 hangszedő tesztjével

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

peterson írta:
2019.11.13., szer. 06:09
Zolee6969 írta:
2019.11.12., kedd 23:03
Sziasztok,

Igazàból nem találtam más kategóriát ezért itt jelentkezem. Wega p120 lemezjátszómat szeretném tuningolni a vinil.hu jóvóltából. Az alábbi 3 hangszedőt és egy akril tálcát szeretnék tesztelni.

https://vinil.hu/product/audio-technica-vm740-ml/
https://vinil.hu/?s=1042&submit=Keres%C3%A9s
https://vinil.hu/?s=mp200&submit=Keres%C3%A9s
https://vinil.hu/product/akril-lemezalatet-3-mm/

A beállításokhoz nem értek ezért keresnék valakit aki segítene a hangszedők cseréjében és beállításában Székesfehérvár környékéről.

Parasound Halo Integrated erősítőm és Quadral Aurum Atan hangszóróim vannak.

Akinek ez érdekes lehet, kérem hívjon, köszönettel

Zoli
06305009111
Szia!

Nem éppen szerencsés helyre került! Itt eladó lemezeket lehet hirdetni.
Próbáld itt: viewtopic.php?f=65&t=26597
Vagy itt:viewtopic.php?f=4&t=4306&p=2433653#p2433653
Átraktam a megfelelő helyre.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lemezjátszó beállítás, 3 hangszedő tesztjével

Hozzászólás Szerző: peterson »

Zolee6969 írta:
2019.11.12., kedd 23:03
Sziasztok,

Igazàból nem találtam más kategóriát ezért itt jelentkezem. Wega p120 lemezjátszómat szeretném tuningolni a vinil.hu jóvóltából. Az alábbi 3 hangszedőt és egy akril tálcát szeretnék tesztelni.

https://vinil.hu/product/audio-technica-vm740-ml/
https://vinil.hu/?s=1042&submit=Keres%C3%A9s
https://vinil.hu/?s=mp200&submit=Keres%C3%A9s
https://vinil.hu/product/akril-lemezalatet-3-mm/

A beállításokhoz nem értek ezért keresnék valakit aki segítene a hangszedők cseréjében és beállításában Székesfehérvár környékéről.

Parasound Halo Integrated erősítőm és Quadral Aurum Atan hangszóróim vannak.

Akinek ez érdekes lehet, kérem hívjon, köszönettel

Zoli
06305009111
Szia!

Nem éppen szerencsés helyre került! Itt eladó lemezeket lehet hirdetni.
Próbáld itt: viewtopic.php?f=65&t=26597
Vagy itt:viewtopic.php?f=4&t=4306&p=2433653#p2433653

Avatar
Zolee6969
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2019.10.22., kedd 10:12
Értékelés: 26

Lemezjátszó beállítás, 3 hangszedő tesztjével

Hozzászólás Szerző: Zolee6969 »

Sziasztok,

Igazàból nem találtam más kategóriát ezért itt jelentkezem. Wega p120 lemezjátszómat szeretném tuningolni a vinil.hu jóvóltából. Az alábbi 3 hangszedőt és egy akril tálcát szeretnék tesztelni.

https://vinil.hu/product/audio-technica-vm740-ml/
https://vinil.hu/?s=1042&submit=Keres%C3%A9s
https://vinil.hu/?s=mp200&submit=Keres%C3%A9s
https://vinil.hu/product/akril-lemezalatet-3-mm/

A beállításokhoz nem értek ezért keresnék valakit aki segítene a hangszedők cseréjében és beállításában Székesfehérvár környékéről.

Parasound Halo Integrated erősítőm és Quadral Aurum Atan hangszóróim vannak.

Akinek ez érdekes lehet, kérem hívjon, köszönettel

Zoli
06305009111
Gauss Neuron Insane végfok,GAMUT 3Di előfok,3D Nano SIGNATURE V5-streamer,Audio Physic Codex hangfal,Transrotor Fat Bob S TMD lemezjátszó,EMT JSD Pure Black,TR5009 hangkar,TEP kábelek,TEP trafó,SONY CDPXA50ES SwobodaCD,Finalizer Lite,Hydra Ceramic Natural LAN

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

ttamas írta:
2019.11.11., hétf. 18:23
Mindenképp elsőkörben a körbejárás, meghallgatás lesz. Van néhány barátom akik felajánlották, hogy itthon saját rendszeremben kipróbálhatom néhány napig-1 hétig az Ő lemezjátszójukat. Így jóval egyszerűbb lesz kideríteni, hogy mégis milyen irányba kellene elindulni. Meg, ha lehetőség lesz rá, akkor néhány kereskedőt is felkeresek tájékozódás céljából. Mindenkinek köszönöm a gyors és számomra pozitív hozzáállást az én kis gondomra.
cool

de egyébként, ki hallott már ilyet, lemezjátszót kölcsönadni? :ohnoohnoohno:

Avatar
ttamas
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 12:30
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: ttamas »

Mindenképp elsőkörben a körbejárás, meghallgatás lesz. Van néhány barátom akik felajánlották, hogy itthon saját rendszeremben kipróbálhatom néhány napig-1 hétig az Ő lemezjátszójukat. Így jóval egyszerűbb lesz kideríteni, hogy mégis milyen irányba kellene elindulni. Meg, ha lehetőség lesz rá, akkor néhány kereskedőt is felkeresek tájékozódás céljából. Mindenkinek köszönöm a gyors és számomra pozitív hozzáállást az én kis gondomra.

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

ttamas írta:
2019.11.10., vas. 21:28
Köszönet mindenkinek. Project az itt leírt tapasztalok alapján számomra is felejtős. Nem hittem volna, hogy a komolyabb gépeikkel is ennyi probléma lehet. Egyre inkább arra jutok, marad a REGA P2. Igaz ebben is lehet hibát találni, mint ebben a kategóriában mindenben, de úgy érzem megbízható lejátszó lehet.
én (is) boldog tulaja lennék egy p2-nek. DE! ha visszaolvasol pár hónapot vagy rákeresel itt a típusra, láthatod hogy ott is vannak zsákutca dolgok, pl ha hangszedőt cserélnél és emiatt befigyel az AS dolog (és nem vagy akkora expert mint mr. dearest friends https://www.youtube.com/watch?v=bb8STonWhg4 igaz ő a P1-el matekozott

https://www.avx.hu/forum/search.php?st= ... &start=100

Avatar
ttamas
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 12:30
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: ttamas »

Köszönet mindenkinek. Project az itt leírt tapasztalok alapján számomra is felejtős. Nem hittem volna, hogy a komolyabb gépeikkel is ennyi probléma lehet. Egyre inkább arra jutok, marad a REGA P2. Igaz ebben is lehet hibát találni, mint ebben a kategóriában mindenben, de úgy érzem megbízható lejátszó lehet.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

zoli73 írta:
2019.11.10., vas. 20:38
antizigün írta:
2019.11.10., vas. 19:51
Plussz ehhez hozzájön a nem túl fényes megbízhatóságuk, és nemritkán hanyag kiviteli minőségük.

tényleg nem akarom védeni őket. az enyém majdnem egy éves, nem számoltam az órákat, de az első tű már elkopott (1000 óra lehet). mit kellene tapasztalnom? nincs hum, a speed stabilan pontos, a múltkor leírtm hogy az AS damil lehetne jobban tervezett, motor nem zúg, a platter vízszintes, nem imbolyog....tényleg nincs elég tapasztalatom, hogy minek kellene elromolnia

+ vannak benne opciók, amik ügye a legótvarabbakban nincsenek meg: pl azimuth, vagy a hangszerdőcsere + ellensúly cseréje
Ami a Pro-ject lemezjátszók leggyengébb pontja, az a motor, és a motor rögzítés.
Sokfelöl hallottam, de magam is tapasztaltam, hogy a motor hajlamos zajossá válni. Először csak "megszórja" a hangszedőt(elsősorban MC), ha az lejátszás közben közeledik felé, majd később már mechanikai zajt is közvetít a futómű felé, ami dübörgésben jelenik meg a jelben, amin csak a motorcsere segít. Nálam ez is csak egy darabig segített, úgy háromnegyed év múlva kezdődött minden elölről, majd újabb motorcsere, majd eladás lett a vége.
A motorfelfogatást két gumi ógyűrű oldja meg, amin a motor hajlamos berezegni, és így rángatni kezdi a meghajtószíjat, ami nem túl előnyös.
A másik, probléma volt még nálam a karlift, primitív, silány kivitel, javíthatatlanúl tönkrement, csak a csere segített itt is.
Én vettem már gyári, új de törött motortárcsás Pro-Ject-et, volt amiben a karkábel volt szakadt. Ezek oly 2-3 százezres kategóriás gépek voltak. Mindig megjavították, de... :smile51:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

antizigün írta:
2019.11.10., vas. 19:51
Plussz ehhez hozzájön a nem túl fényes megbízhatóságuk, és nemritkán hanyag kiviteli minőségük.

tényleg nem akarom védeni őket. az enyém majdnem egy éves, nem számoltam az órákat, de az első tű már elkopott (1000 óra lehet). mit kellene tapasztalnom? nincs hum, a speed stabilan pontos, a múltkor leírtm hogy az AS damil lehetne jobban tervezett, motor nem zúg, a platter vízszintes, nem imbolyog....tényleg nincs elég tapasztalatom, hogy minek kellene elromolnia

+ vannak benne opciók, amik ügye a legótvarabbakban nincsenek meg: pl azimuth, vagy a hangszerdőcsere + ellensúly cseréje
Szerintem a karbon karja kuka! Ott áll meg ahova csak billentem. Volt olyan amikor a motor tengelye ütött.nem tudom a tányér csapágy mennyit fog kibírni de javaslom az évenkénti tisztítását és kenését jó minőségű olajjal. A 300-400 ezresek is alig jobbak. Nem látom bennük az örökéletűséget. Volt akinek a tányér is ütött.... Tervezési problémék is vannak..... Pl a karon a damilod esete.....
Szóval továbbra is azt mondom inkább egy régi Rega Planar 3. De hát tanulja meg mindenki maga . Pedig már mennyiszer ítrtak róluk itt a fórumon is.....

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

antizigün írta:
2019.11.10., vas. 19:51
Plussz ehhez hozzájön a nem túl fényes megbízhatóságuk, és nemritkán hanyag kiviteli minőségük.

tényleg nem akarom védeni őket. az enyém majdnem egy éves, nem számoltam az órákat, de az első tű már elkopott (1000 óra lehet). mit kellene tapasztalnom? nincs hum, a speed stabilan pontos, a múltkor leírtm hogy az AS damil lehetne jobban tervezett, motor nem zúg, a platter vízszintes, nem imbolyog....tényleg nincs elég tapasztalatom, hogy minek kellene elromolnia

+ vannak benne opciók, amik ügye a legótvarabbakban nincsenek meg: pl azimuth, vagy a hangszerdőcsere + ellensúly cseréje
Ami a Pro-ject lemezjátszók leggyengébb pontja, az a motor, és a motor rögzítés.
Sokfelöl hallottam, de magam is tapasztaltam, hogy a motor hajlamos zajossá válni. Először csak "megszórja" a hangszedőt(elsősorban MC), ha az lejátszás közben közeledik felé, majd később már mechanikai zajt is közvetít a futómű felé, ami dübörgésben jelenik meg a jelben, amin csak a motorcsere segít. Nálam ez is csak egy darabig segített, úgy háromnegyed év múlva kezdődött minden elölről, majd újabb motorcsere, majd eladás lett a vége.
A motorfelfogatást két gumi ógyűrű oldja meg, amin a motor hajlamos berezegni, és így rángatni kezdi a meghajtószíjat, ami nem túl előnyös.
A másik, probléma volt még nálam a karlift, primitív, silány kivitel, javíthatatlanúl tönkrement, csak a csere segített itt is.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

Plussz ehhez hozzájön a nem túl fényes megbízhatóságuk, és nemritkán hanyag kiviteli minőségük.

tényleg nem akarom védeni őket. az enyém majdnem egy éves, nem számoltam az órákat, de az első tű már elkopott (1000 óra lehet). mit kellene tapasztalnom? nincs hum, a speed stabilan pontos, a múltkor leírtm hogy az AS damil lehetne jobban tervezett, motor nem zúg, a platter vízszintes, nem imbolyog....tényleg nincs elég tapasztalatom, hogy minek kellene elromolnia

+ vannak benne opciók, amik ügye a legótvarabbakban nincsenek meg: pl azimuth, vagy a hangszerdőcsere + ellensúly cseréje

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

antizigün írta:
2019.11.10., vas. 18:43
ttamas írta:
2019.11.10., vas. 15:10
Project Essential. Project RPM1-re azért gondoltam, mert carbon kar van rajta, amit más gyártók is használnak és külön telepített motor, ami szintén szimpatikusnak tűnik. meg belefér a költségbe.
nekem is Essential van III-as akriltányérral. itt az avx-en nincs respektje a márkának, külf fórumokon annyira nem megy a fikázás de a rega p1 alá súlyozzák. a könnyű karja miatt elég szük a hangszedő kínálat de nem tartom kizártnak hogy egy közepes arfekvesu hangszedő sokat javít rajta. én is kiprobalnam a sajatomat egy nagaoka mp-110 -el de nem fogom mert nem valo bele
Itt sem "fikázásról" van szó, csak az "évek meg a rutin" azt mondatja itt sokunkkal, hogy ennyi pénzért jobb lemezjátszót is lehet kapni mint amennyibe egy-egy Pro-ject kerül. Plussz ehhez hozzájön a nem túl fényes megbízhatóságuk, és nemritkán hanyag kiviteli minőségük.
Hogy nálunk miért rosszabb a márka megítélése, az talán az árérzékeny hazai piac helyzetéből fakad. A Pro-ject jónéhány belépő szintű lemezjátszót kínál/t, amit a hazai hifi társadalom jó néven vett, és rengeteg talált gazdára, majd rengetegen csalódtak, szerettek ki belőlük, többek közt én is. Mivel nyugaton nem olyan korlátozott a hifi-re költhető limit, mint idehaza, ezért ott talán nem is árasztották el annyira a piacot az ilyen lemezjátszók. Tudom, léteznek a Pro-ject-nek drágább(komolyabb?) modelljei is, de nagyrészben ugyanazokból az olcsó alkatrészekből építkeznek, mint az olcsóbb modellek.
Végül egy saját példa erre: Úgy 7-8éve volt Pro-ject 1Xpression III-om, voltak ezzel is problémák, de hittem a márkában(akkor még), gondoltam feljebb lépek egy nagyobb modellre, az majd biztos sokkal jobb lesz. Az 1Xpression III mellet saját rendszerben meghallgattam egy RPM 9-et, vártam a csodát, de nem történt szinte semmi. Szó szerint pofára estem, hogy 5x-ös árért talán csak egy hajszálnyival kapok jobb hangot márkán belül. Akkor, ott elengedtem a Pro-ject-et.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

ttamas írta:
2019.11.10., vas. 15:10
Project Essential. Project RPM1-re azért gondoltam, mert carbon kar van rajta, amit más gyártók is használnak és külön telepített motor, ami szintén szimpatikusnak tűnik. meg belefér a költségbe.
nekem is Essential van III-as akriltányérral. itt az avx-en nincs respektje a márkának, külf fórumokon annyira nem megy a fikázás de a rega p1 alá súlyozzák. a könnyű karja miatt elég szük a hangszedő kínálat de nem tartom kizártnak hogy egy közepes arfekvesu hangszedő sokat javít rajta. én is kiprobalnam a sajatomat egy nagaoka mp-110 -el de nem fogom mert nem valo bele

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

ttamas írta:
2019.11.10., vas. 15:10
Project Essential. Project RPM1-re azért gondoltam, mert carbon kar van rajta, amit más gyártók is használnak és külön telepített motor, ami szintén szimpatikusnak tűnik. meg belefér a költségbe.
Szerintem a Pro-ject felejtős, mind ugyanúgy szól, megveszed az RPM 1-et, és vakarod a fejed, hogy nem hallasz semmit, ugyanúgy szól mint az előd, kiadtad a sok pénzt, de semmi javulást nem hallasz. A Rega P3, de de az Edwards Audio TT1 SE is biztosan jobb.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
ttamas
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 12:30
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: ttamas »

Project Essential. Project RPM1-re azért gondoltam, mert carbon kar van rajta, amit más gyártók is használnak és külön telepített motor, ami szintén szimpatikusnak tűnik. meg belefér a költségbe.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

ttamas írta:
2019.11.10., vas. 14:26
Valószínűleg ígyvan ahogy írjátok, de mivel én nem értek hozzá és nem tudok senkit a környéken aki hozzányúlna az esetleg hibás készülékhez, ezért maradnék az új gépnél. Talán engem ezek közül valamelyik kiszolgálna. 56 évesen nem sok kedvem van ilyen jellegű problémákkal küzdeni. Leginkább élvezni a jó zenéket a lehetőségekhez képest legjobb színvonalon. Mindenesetre köszönöm, hogy szakítottatok időt az én kis problémámra.
Látva a hangszedődet és phono-dat, a kiszemeltek egyikével sem nyúlsz mellé.
Azt lehet tudni milyen lemezjátszód van jelenleg, mit vált le az új jövevény?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
ttamas
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 12:30
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: ttamas »

Valószínűleg ígyvan ahogy írjátok, de mivel én nem értek hozzá és nem tudok senkit a környéken aki hozzányúlna az esetleg hibás készülékhez, ezért maradnék az új gépnél. Talán engem ezek közül valamelyik kiszolgálna. 56 évesen nem sok kedvem van ilyen jellegű problémákkal küzdeni. Leginkább élvezni a jó zenéket a lehetőségekhez képest legjobb színvonalon. Mindenesetre köszönöm, hogy szakítottatok időt az én kis problémámra.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

ttamas írta:
2019.11.10., vas. 13:25
Igen, épp most néztem. Valamiért a REGÁT kifelejtettem. Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Elkezdtem jobban nézelődni és leszűkült a lehetőség, új készülékben Edwards TT1 vagy TT'1se és REGA P2-re. Használttól ódzkodom a leírtak miatt. Elhiszem, hogy lehet jó gépet kifogni, de ezen az áron ami jónak számít kb.25-30 éves darabok között vannak. Úgy gondolom. ilyen korú készüléknél nem lehet tudni mi megy tönkre benne bármikor. Ez természetesen kizárólag saját vélemény. Az is lehetséges, hogy én tévedek.
Ha mindenképpen újat szeretnél akkor ezek a legjobb készülékek amiből választhatsz az adott összegből.
Igen, a használt készülékek akár lehetnek korosak is, de nem feltétlen. Csak egy példa, Rega P3 újonnan kb. 250e Ft, 170 ezer körűl már kapsz egy szép állapotú, műszakilag kifogástalan, néhány éves gépet.
A másik, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy az ebben az árban kapható használt lemezjátszók, lényegesen jobb hangminőséget produkálnak, mint az általad megcélzott újak.
A rejtett hibákról, korról, elhasználódásról, csak annyit, hogy ezek az "öreg" gépek még meg voltak építve, pl. Tányércsapágy, kar, stb. még nem voltak úgy elspórolva, mint a mai kedvezőbb árú modelleknél, lásd mai autók, mosógép, stb. Alkatrész a legtöbbhöz ma is beszerezhető, és nem kell megijedni, a használt lemezjátszó azért nem azonos a lomis szeméttel.
De győzködni nem akarlak, a döntés a tiéd.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

ttamas írta:
2019.11.10., vas. 13:25
Igen, épp most néztem. Valamiért a REGÁT kifelejtettem. Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Elkezdtem jobban nézelődni és leszűkült a lehetőség, új készülékben Edwards TT1 vagy TT'1se és REGA P2-re. Használttól ódzkodom a leírtak miatt. Elhiszem, hogy lehet jó gépet kifogni, de ezen az áron ami jónak számít kb.25-30 éves darabok között vannak. Úgy gondolom. ilyen korú készüléknél nem lehet tudni mi megy tönkre benne bármikor. Ez természetesen kizárólag saját vélemény. Az is lehetséges, hogy én tévedek.
Nekem ezek az új Regák már nem olyan szimpatikusak. Túl sok lett a műanyag.....
Inkább egy használt. Átvizsgálással , beállítással , egy jó hangszedővel ( pl Denon 103r) is olcsóbbra kijön egy használt Planar 3 ami még hangban is jobb. Lehet, hogy még egy külső táp is belefér az árba, meg egy új lemezpárna!

Avatar
ttamas
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 12:30
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: ttamas »

Igen, épp most néztem. Valamiért a REGÁT kifelejtettem. Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Elkezdtem jobban nézelődni és leszűkült a lehetőség, új készülékben Edwards TT1 vagy TT'1se és REGA P2-re. Használttól ódzkodom a leírtak miatt. Elhiszem, hogy lehet jó gépet kifogni, de ezen az áron ami jónak számít kb.25-30 éves darabok között vannak. Úgy gondolom. ilyen korú készüléknél nem lehet tudni mi megy tönkre benne bármikor. Ez természetesen kizárólag saját vélemény. Az is lehetséges, hogy én tévedek.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”