Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
Langesz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1111
Csatlakozott: 2015.04.22., szer. 21:13
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nógrád

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Langesz »

Sziasztok!

Tudtok nekem ajánlani valakit, aki nagyon jó minőségben tud LP-t ripelni WAV-ba? Van egy lemezem, amit le szeretnék ripeltetni minél jobb minőségben. :)

alfaati

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: alfaati »

antizigün írta:
2019.12.12., csüt. 08:46
ha már hangszedő a téma: vannak olyan 80-as, 90-es években gyártott és azóta gondolom kifutott márkák, amik jobban szólhattak a most elérhető típusoknál? nem venni akarok, csak érdeke
Egy-néhányszor feljott már ez a téma itt. Legutoljára asszem pont én hoztam fel :smile29:

Nos, én már csak vintage hangszedot veszek. Az sem ritka, hogy NOS-t sikerul kifognom. Japánból elfogadható áron lehet beimportálni az egykori csúcs MM/MI hangszedoket de az MC-knél is gyakran van olcsó vétel.

Sokan felszisszennek az itt fórumozók kozul mikor meghallják a vintage hangszedo fogalmát, és egybol a felfuggesztésre mutogatnak virtuálisan. Nekem viszont csak jó tapasztalataim vannak így merem ajánlani az alábbiakat tiszta szívvel.

MC: Sony XL-55/XL-55 Pro Carbon clad cantilever , Pioneer PC-50MC Alloy cant. Pioneer PC-70MC Beryllium cantilever, Audio Technica AT 37E Ruby cantilever

MM:
Sony XL-45 Carbon clad cantilever,
Victor X-1 vagy X1/II Beryllium cantilever,
Victor X-2 Beryllium cantilever,
Signet Analog Master szériából az AM40-as vagy AM50,
Audio Technicából az ATN 150MLX Aranyozott Beryllium cantilever,
Nagaoka MP30 vagy MP50 manapság MP300 és MP500 néven fut Boron cantilever,
Nagaoka MP11 Boron cantilever,
Grace F9 Ruby Ruby cantilever,
Micro Seiki LM-10 Beryllium cnatilever

A két kedvenc MM hangszedomet a végére hagytam:

Victor U1-E
Technics EPC-205C mk3 Boron cantilever és még sok más finom és exotikus megoldással tuzdelve. Ultra alacsony mozgó tomeg!

Sokaknak a 205c mk3/mk4 vagy 100c mk2/mk3 már annyira analitikus és karakter nélkuli, hogy pont ezért nem tetszik nekik. Ezek alapvetoen azok az emberek akik a színezett hangot szeretik és keresik de soha nem vallanák be azt.

Amikor a Pioneer PC-50MC volt éppen beszerelve, azon a héten érkezett egy vadi új lemez, amiben két olyan nagy hupli volt rogton egymás után a lemezen, amilyet én még nem láttam. Na mondom, most meglátjuk mit tud a Vintage felfuggesztés (40 év). Csillagos otosre vizsgázott. A Pioneer PC-50MC egyébként már a fent említett ugyességi próba elott a kedvencem lett a hangminoség miatt. A hab a tortán, hogy cserélheto benne a tu!

A fent említett hangszedok a lemezjátszás fénykorában készultek mikor még volt egy egészséges verseny a gyártók kozott amibol a vevo is profitált a végén, méghozzá úgy, hogy ez a verseny rákényszerítette a gyártókat, hogy minnél jobbat gyártsanak és beletegyék a maximumot, innovációt, stb. A kozép és felsokategóriában spórolásnak nyoma sem volt MM/MI hangszedoknél.
Csatolmányok
victor u1 e22.jpg
victor u1 e22.jpg (61.38 KiB) Megtekintve 2529 alkalommal
pioneer pc 50mc.jpg
pioneer pc 50mc.jpg (53.5 KiB) Megtekintve 2529 alkalommal
grace f-9ruby1.jpg
grace f-9ruby1.jpg (59.41 KiB) Megtekintve 2529 alkalommal
signet3.jpg
signet3.jpg (128 KiB) Megtekintve 2529 alkalommal
11871949_10153228562600000_61599523_o.jpg
11871949_10153228562600000_61599523_o.jpg (379.67 KiB) Megtekintve 2529 alkalommal

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »

antizigün írta:
2019.12.12., csüt. 08:46
ha már hangszedő a téma: vannak olyan 80-as, 90-es években gyártott és azóta gondolom kifutott márkák, amik jobban szólhattak a most elérhető típusoknál? nem venni akarok, csak érdeke
A Supex ilyen titkos favorit,a régi eredeti Kiseki-ről nem is beszélve..
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

antizigün írta:
2019.12.12., csüt. 08:46
ha már hangszedő a téma: vannak olyan 80-as, 90-es években gyártott és azóta gondolom kifutott márkák, amik jobban szólhattak a most elérhető típusoknál? nem venni akarok, csak érdeke
van egy "vintage rajongótábor" irányvonal a sportunkon belül,legyen az amplifikáció,hangszoró,lemezjástzó stb,innét kiindulva érvényes lehet a hangszedőkre is..hogy kinek mi a jobb izlés,preferencia kérdése..amire ügyelni kéne,mivel fogyó-kopó alkatrészek is vannak ezekben,hogy a "karbantartásuk" (tűcsere) elvégezhető-e még elfogadható árszinten,vagy sem...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

ha már hangszedő a téma: vannak olyan 80-as, 90-es években gyártott és azóta gondolom kifutott márkák, amik jobban szólhattak a most elérhető típusoknál? nem venni akarok, csak érdeke

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

antizigün írta:
2019.12.08., vas. 21:57
Tudom erősen sanszos, hogy itt istenkáromlásnak minősül, de nem tudom elengedni, hogy ne adjak egy pluszt a sok helyen leokádott 2M Red-nek. Teljesen jól dolgozik egy neki való könnyű karban. Az OM-10 -hez, bár csak másfélszeres az ára, képest komoly előrelépés, szórakoztatóbb mélyekkel, értelmezhetőbb sztereó képpel, jóval nagyobb dinamikával. Pihent itthon egy évet a piros hangszedő, ami szerencsére nem volt 0 km-es, szóval be volt járatva, de ma volt időm és kedvem az OM-10-et (ez jött gyárilag a lemezjátszóval) a Red-re cserélni. Persze szinte tuti, hogy közepes és nehéz karokban a Red tökre bénázna. Mint ahogy a könnyű karokban könnyen lehet, hogy a Nagaoka sorozat sem érezné jól magát.
Ez azért nem feltétlenül a 2M Red tudását dícséri . Sajnos inkább azt mondanám, hogy az OM10 ami nagyon béna.

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

Tudom erősen sanszos, hogy itt istenkáromlásnak minősül, de nem tudom elengedni, hogy ne adjak egy pluszt a sok helyen leokádott 2M Red-nek. Teljesen jól dolgozik egy neki való könnyű karban. Az OM-10 -hez, bár csak másfélszeres az ára, képest komoly előrelépés, szórakoztatóbb mélyekkel, értelmezhetőbb sztereó képpel, jóval nagyobb dinamikával. Pihent itthon egy évet a piros hangszedő, ami szerencsére nem volt 0 km-es, szóval be volt járatva, de ma volt időm és kedvem az OM-10-et (ez jött gyárilag a lemezjátszóval) a Red-re cserélni. Persze szinte tuti, hogy közepes és nehéz karokban a Red tökre bénázna. Mint ahogy a könnyű karokban könnyen lehet, hogy a Nagaoka sorozat sem érezné jól magát.

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vlaca »

pärt írta:
2019.12.04., szer. 17:57
vlaca írta:
2019.12.04., szer. 13:50
[

Játszunk "gondolat olvasósat" :smile29:
Nem lehet hogy Soundmania arra gondol hogy amikor áram alá kerülnek a tekercsek, akkor behuzzák függőlegesen "üzemi pozícióba" a tengelyt, picit megemelkedik és már nem ér hozzá az alsó megtámasztáshoz? Nagyobb motorknál ez létező effekt, ezeknél nem tudom hogy így van-e. Illetve van olyan alátámasztó csapágy, amiben egy rugón ül egy acélgolyó, ez forgás közben is hozzányomja golyót a tengelyhez, és a rugóval csillapít "bizonyos rezonanciákat".

Csak tippelek :napsut:
Játszunk "gondolat olvasósat" :smile29:

Kütűnő gondolat, sok sikert, kitartást! :smile53:


A tipped egyébként érdekes felvetés. De nem, ez nem olyan motor. Mint az utolsó képen is látható, a legújabb változatát már a gyár is "szarral" szereli. Szóval ami SM szerint az én dilettáns rögeszmém, azt széles körben alkalmazzák és a továbbfejlesztett változatba beépítik. Hogy ezért miért kell a kioktató rejtélyeskedő, semmitmondásait olvasnom az az ő titka marad (még oly sok más titokkal egyetemben ;) ).
Jaaaa, oks.
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

dixie-chicken írta:
2019.12.05., csüt. 10:35
nem igazán kecesgtető hír SME oldalrol... :angry:

https://www.stereonet.co.uk/news/sme-le ... HiSywj8bvc
Itt is szóbakerült: viewtopic.php?f=81&t=106689&p=2443103&h ... e#p2443103

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

nem igazán kecesgtető hír SME oldalrol... :angry:

https://www.stereonet.co.uk/news/sme-le ... HiSywj8bvc
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

SoundMania írta:
2019.12.04., szer. 16:59
[Csak kíváncsi voltam mi van amögött ami látszik. De már ezt is biztosan tudom.
Örülök, hogy előmozdíthattam megbölcsülésedet. Továbbra se hagyj minket kinyilatkoztatások nélkül! Isszuk szavaid, egy talányos névelőd többet jelent, mint mások, mégoly részletes okfejtései. Csak az ostobák szomjúhozzák a nyilvánvalót, a bölcs ragaszkodjon a magát nehezen felfedő képtelenhez.
Végülis ez illik legjobban egy műszaki topichoz.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

vlaca írta:
2019.12.04., szer. 13:50
[

Játszunk "gondolat olvasósat" :smile29:
Nem lehet hogy Soundmania arra gondol hogy amikor áram alá kerülnek a tekercsek, akkor behuzzák függőlegesen "üzemi pozícióba" a tengelyt, picit megemelkedik és már nem ér hozzá az alsó megtámasztáshoz? Nagyobb motorknál ez létező effekt, ezeknél nem tudom hogy így van-e. Illetve van olyan alátámasztó csapágy, amiben egy rugón ül egy acélgolyó, ez forgás közben is hozzányomja golyót a tengelyhez, és a rugóval csillapít "bizonyos rezonanciákat".

Csak tippelek :napsut:
Játszunk "gondolat olvasósat" :smile29:

Kütűnő gondolat, sok sikert, kitartást! :smile53:


A tipped egyébként érdekes felvetés. De nem, ez nem olyan motor. Mint az utolsó képen is látható, a legújabb változatát már a gyár is "szarral" szereli. Szóval ami SM szerint az én dilettáns rögeszmém, azt széles körben alkalmazzák és a továbbfejlesztett változatba beépítik. Hogy ezért miért kell a kioktató rejtélyeskedő, semmitmondásait olvasnom az az ő titka marad (még oly sok más titokkal egyetemben ;) ).

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pärt írta:
2019.12.04., szer. 14:48
SoundMania írta:
2019.12.04., szer. 12:56
[

Én értettem eddig is mire jó. Csak azt vártam, hogy ezt majd te is el tudod magyarázni . De ez még most sem sikerült . Csak amit vártam annyit mondtál . Csakhogy azt látom , hogy a megfelelően működő motor műkődését még mindig nem mondtad el ezért feltételezhető, hogy nem is érted. Pedig akkor látszana, hogy erre az alkatrészre nincs szükség bizonyos esetekben . De eddig még nem sikerült eljutnod. Mikorra várható ? Ennek meg a kémiához semmi köze! A fizikához, mechanikához , elektronikához sokkal több. De biztosan nem is ez a szakmád . De akkor meg minek erőlteted ?! .(pont)
Kedves SM!

De most már tényleg nyugtass meg, hogy csak trollkodsz! :quetionmark: :D

Én kiszálltam. Nem fogok fotót linkelni a bontott motorról, skiccet sem készítek a metszetéről, adatlapot sem csatolok, mert átkozottul nem arról szól az egész, hogy ne értenéd. Elég az Off vattacukor készítésből. Tudod, ez egy olyan metafora féle, de ezt ne vedd szó szerint, mint azt a kémia dolgot sem. ;)
Tőlem mehet az egész az Off-ba.

Én mindent értek és értettem csak azt nem , ha Te nem érted akkor miért nem érted meg , hogy ha szólnak, hogy mivel nem érted, meg kellene előbb érteni, mielőtt hozzánemértve nekiállsz. :)
És nagyon sajnálom, hogy nem éltél a lehetőséggel , megfejteni a kérdéseim és olyannak kell , akinek valószínűleg még lemezjátszója sincs! Szóval ennyi . Nem trollkodás . Csak kíváncsi voltam mi van amögött ami látszik. De már ezt is biztosan tudom.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

SoundMania írta:
2019.12.04., szer. 12:56
[

Én értettem eddig is mire jó. Csak azt vártam, hogy ezt majd te is el tudod magyarázni . De ez még most sem sikerült . Csak amit vártam annyit mondtál . Csakhogy azt látom , hogy a megfelelően működő motor műkődését még mindig nem mondtad el ezért feltételezhető, hogy nem is érted. Pedig akkor látszana, hogy erre az alkatrészre nincs szükség bizonyos esetekben . De eddig még nem sikerült eljutnod. Mikorra várható ? Ennek meg a kémiához semmi köze! A fizikához, mechanikához , elektronikához sokkal több. De biztosan nem is ez a szakmád . De akkor meg minek erőlteted ?! .(pont)
Kedves SM!

De most már tényleg nyugtass meg, hogy csak trollkodsz! :quetionmark: :D

Én kiszálltam. Nem fogok fotót linkelni a bontott motorról, skiccet sem készítek a metszetéről, adatlapot sem csatolok, mert átkozottul nem arról szól az egész, hogy ne értenéd. Elég az Off vattacukor készítésből. Tudod, ez egy olyan metafora féle, de ezt ne vedd szó szerint, mint azt a kémia dolgot sem. ;)
Tőlem mehet az egész az Off-ba.

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vlaca »

pärt írta:
2019.12.04., szer. 12:20
SoundMania írta:
2019.12.04., szer. 08:19


Akkor ez pl magyarázd már el : " enélkül a forgórész nem egy ponton fekszik fel, ami a magasabb súrlódás miatt növeli a rezgést. Ez a kütyü kicsit megemeli a tengelyt, ami így már szinte "lebeg"."

Az egyik részére még konkrétabban rákérdezek! Hogyan fog "egy ponton" (!) felfeküdni ezzel a sz...rral egy olyan motortengely , ami eleve két végén siklócsapágyas bronzperselyes. A másikra, többire már szeretném ha tényleg magad jönnél rá.....
Mondjuk alátámasztva vele, hogy tudod mit csinálsz.
"Az egyik részére még konkrétabban rákérdezek!"

Nehéz szülés volt, de csak összejött egy konkrét kérdés. :smile53:

Nem tudom, Nálad hogy van, nálam vízszintesen van larakva a lemezjátszó, ennélfogva a motor tengely függőlegesen áll. Ha a tengelyt le-fel irányba mozgatod, a két végállás között kb 1-2 mm mozgása van. Az alsó állásnál, ahová a gravitáció miatt beáll a forgórész alsó része, az a persely felső részére fekszik fel. A korábbi képen látható, általad szarként definiált alkatrész egy kicsit megemeli a tengelyt, így az alulról(!) már sokkal kissebb felületen fekszik fel. Ha ebből az állításból neked az jött le, hogy én szerintem ezzel a perselyek oldalsó súrlódása megszűnt, arról talán nem én tehetek, ilyet nem írtam. Nem véletlen raktam idézőjelet a "lebeg" szóhoz; arra utaltam, hogy a forgórész két végállás között helyezkedik el.
A szar több változatban megvásárolható, íme néhány:144608334288.png
P1090352x.jpg
Old 31813.JPG
Sőt, a motor újabb típusán gyárilag rajta van:
images.jpeg
Én elfogadom, ha nem érted mire jó, vagy nem hiszel benne, esetleg szimplán ellenszenves cucc. Nekem nem szívügyem a téma; nem vagyok pedagógus, népművelő, sem hittérítő. Az elsődleges téma mellett csak futólagosan említettem, de már bánom. :D
Köszönöm, hogy időt szántál a témára, de a továbbiak kifejtésével nem terhelnélek, szerintem "nem működik köztünk a kémia". Béke.:napsut:
Játszunk "gondolat olvasósat" :smile29:
Nem lehet hogy Soundmania arra gondol hogy amikor áram alá kerülnek a tekercsek, akkor behuzzák függőlegesen "üzemi pozícióba" a tengelyt, picit megemelkedik és már nem ér hozzá az alsó megtámasztáshoz? Nagyobb motorknál ez létező effekt, ezeknél nem tudom hogy így van-e. Illetve van olyan alátámasztó csapágy, amiben egy rugón ül egy acélgolyó, ez forgás közben is hozzányomja golyót a tengelyhez, és a rugóval csillapít "bizonyos rezonanciákat".

Csak tippelek :napsut:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pärt írta:
2019.12.04., szer. 12:20
SoundMania írta:
2019.12.04., szer. 08:19


Akkor ez pl magyarázd már el : " enélkül a forgórész nem egy ponton fekszik fel, ami a magasabb súrlódás miatt növeli a rezgést. Ez a kütyü kicsit megemeli a tengelyt, ami így már szinte "lebeg"."

Az egyik részére még konkrétabban rákérdezek! Hogyan fog "egy ponton" (!) felfeküdni ezzel a sz...rral egy olyan motortengely , ami eleve két végén siklócsapágyas bronzperselyes. A másikra, többire már szeretném ha tényleg magad jönnél rá.....
Mondjuk alátámasztva vele, hogy tudod mit csinálsz.
"Az egyik részére még konkrétabban rákérdezek!"

Nehéz szülés volt, de csak összejött egy konkrét kérdés. :smile53:

Nem tudom, Nálad hogy van, nálam vízszintesen van larakva a lemezjátszó, ennélfogva a motor tengely függőlegesen áll. Ha a tengelyt le-fel irányba mozgatod, a két végállás között kb 1-2 mm mozgása van. Az alsó állásnál, ahová a gravitáció miatt beáll a forgórész alsó része, az a persely felső részére fekszik fel. A korábbi képen látható, általad szarként definiált alkatrész egy kicsit megemeli a tengelyt, így az alulról(!) már sokkal kissebb felületen fekszik fel. Ha ebből az állításból neked az jött le, hogy én szerintem ezzel a perselyek oldalsó súrlódása megszűnt, arról talán nem én tehetek, ilyet nem írtam. Nem véletlen raktam idézőjelet a "lebeg" szóhoz; arra utaltam, hogy a forgórész két végállás között helyezkedik el.
A szar több változatban megvásárolható, íme néhány:144608334288.png
P1090352x.jpg
Old 31813.JPG
Sőt, a motor újabb típusán gyárilag rajta van:
images.jpeg
Én elfogadom, ha nem érted mire jó, vagy nem hiszel benne, esetleg szimplán ellenszenves cucc. Nekem nem szívügyem a téma; nem vagyok pedagógus, népművelő, sem hittérítő. Az elsődleges téma mellett csak futólagosan említettem, de már bánom. :D
Köszönöm, hogy időt szántál a témára, de a továbbiak kifejtésével nem terhelnélek, szerintem "nem működik köztünk a kémia". Béke.:napsut:
Én értettem eddig is mire jó. Csak azt vártam, hogy ezt majd te is el tudod magyarázni . De ez még most sem sikerült . Csak amit vártam annyit mondtál . Csakhogy azt látom , hogy a megfelelően működő motor műkődését még mindig nem mondtad el ezért feltételezhető, hogy nem is érted. Pedig akkor látszana, hogy erre az alkatrészre nincs szükség bizonyos esetekben . De eddig még nem sikerült eljutnod. Mikorra várható ? Ennek meg a kémiához semmi köze! A fizikához, mechanikához , elektronikához sokkal több. De biztosan nem is ez a szakmád . De akkor meg minek erőlteted ?! .(pont)

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

SoundMania írta:
2019.12.04., szer. 08:19


Akkor ez pl magyarázd már el : " enélkül a forgórész nem egy ponton fekszik fel, ami a magasabb súrlódás miatt növeli a rezgést. Ez a kütyü kicsit megemeli a tengelyt, ami így már szinte "lebeg"."

Az egyik részére még konkrétabban rákérdezek! Hogyan fog "egy ponton" (!) felfeküdni ezzel a sz...rral egy olyan motortengely , ami eleve két végén siklócsapágyas bronzperselyes. A másikra, többire már szeretném ha tényleg magad jönnél rá.....
Mondjuk alátámasztva vele, hogy tudod mit csinálsz.
"Az egyik részére még konkrétabban rákérdezek!"

Nehéz szülés volt, de csak összejött egy konkrét kérdés. :smile53:

Nem tudom, Nálad hogy van, nálam vízszintesen van larakva a lemezjátszó, ennélfogva a motor tengely függőlegesen áll. Ha a tengelyt le-fel irányba mozgatod, a két végállás között kb 1-2 mm mozgása van. Az alsó állásnál, ahová a gravitáció miatt beáll a forgórész alsó része, az a persely felső részére fekszik fel. A korábbi képen látható, általad szarként definiált alkatrész egy kicsit megemeli a tengelyt, így az alulról(!) már sokkal kissebb felületen fekszik fel. Ha ebből az állításból neked az jött le, hogy én szerintem ezzel a perselyek oldalsó súrlódása megszűnt, arról talán nem én tehetek, ilyet nem írtam. Nem véletlen raktam idézőjelet a "lebeg" szóhoz; arra utaltam, hogy a forgórész két végállás között helyezkedik el.
A szar több változatban megvásárolható, íme néhány:
144608334288.png
144608334288.png (40.72 KiB) Megtekintve 2460 alkalommal
P1090352x.jpg
P1090352x.jpg (62.29 KiB) Megtekintve 2460 alkalommal
Old 31813.JPG
Old 31813.JPG (27.97 KiB) Megtekintve 2460 alkalommal
Sőt, a motor újabb típusán gyárilag rajta van:
images.jpeg
images.jpeg (6.99 KiB) Megtekintve 2460 alkalommal
Én elfogadom, ha nem érted mire jó, vagy nem hiszel benne, esetleg szimplán ellenszenves cucc. Nekem nem szívügyem a téma; nem vagyok pedagógus, népművelő, sem hittérítő. Az elsődleges téma mellett csak futólagosan említettem, de már bánom. :D
Köszönöm, hogy időt szántál a témára, de a továbbiak kifejtésével nem terhelnélek, szerintem "nem működik köztünk a kémia". Béke.:napsut:

Avatar
galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 15:33
Értékelés: 31

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: galrob »

[quote=pärt post_id=2440296 time=1574899625 user_id=22926]
Némi szakértésre lenne szükségem a topic műértő közönségétől.
Szert tettem egy Townshend Avalon futóműre. A motor egy 110V-os Philips/Airpax/Premotech, konkrétan: 9904 111 31813. A világegyetem lemezjátszóinak kb. harmadát ilyennel szerelték. De a panel eléggé eltér azoktól amiket javarészt Regákon, Systemdekeken látok. Úgy tudom, hogy a feszültséget gyakran visszaveszik, hogy mérsékeljék a rángatást, akár 70Voltra is. Itt is ez lehet a helyzet, de egyrészt itt már extrém alacsony értéket mértem, másrészt nem is szimmetrikusan: 48.1V, 67.5V, szóval valami nem OK. Bekötöttem az adatlap szerinti felállásban ( egy 6.8kOhmos ellenállás + egy 0.22µF-os kondi), mellőzve a gyári panelt. Így 112, illetve 115V-ot mértem és érezhetően nagyobb lett a nyomatéka. A nyávogás talán egy hajszállal alacsonyabb (csak telefonos app, nyilván nem egy kalibrált cucc, de jó viszonyítási alap), viszont közel hajolva zajosabb egy kicsit.

Kapcsolási rajzot próbálj szerezni, anélkül nem megy az ilyen dolog. Az ilyen öregedő gépekben az összes kondit, ellenállást ilyenkor cserélni kell, a félvezetőket nem. Lehet valaki már belenyúlt és nem is helyesek az értékek. Tudni kéne, hol, mekkora feszültséget kell, hogy mérj. Ez alap. Maga a motor is haldokolhat.
Inkább a motor tápjára keresnék rá, és építeni egyet, ha már olyan sok lemezjátszóban alkalmazták, akkor biztosan van már hozzá projekt, vagy bontott komplett elektronika. Sok sikert.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pärt írta:
2019.12.03., kedd 17:30
SoundMania írta:
2019.12.03., kedd 17:01

Ehelyett a sok betű helyett , ami megint csak a féligazságok halmazává vált és még összefüggés is kevés bennük, inkább arra koncentráltál volna amit tanácsoltam.
OK. Miután sikerült a két felvetésemet megnyugtatóan tisztáznod, megpróbálok a tanácsodra koncentrálni.
Ha nem akkora titok, kérlek, mond el, mire? Nyilván figyelmetlen voltam.
Akkor ez pl magyarázd már el : " enélkül a forgórész nem egy ponton fekszik fel, ami a magasabb súrlódás miatt növeli a rezgést. Ez a kütyü kicsit megemeli a tengelyt, ami így már szinte "lebeg"."

Az egyik részére még konkrétabban rákérdezek! Hogyan fog "egy ponton" (!) felfeküdni ezzel a sz...rral egy olyan motortengely , ami eleve két végén siklócsapágyas bronzperselyes. A másikra, többire már szeretném ha tényleg magad jönnél rá.....
Mondjuk alátámasztva vele, hogy tudod mit csinálsz.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

tollact írta:
2019.12.03., kedd 07:19
Meg szabad kérdezni, miről váltanál egyébként erre a futóműre? Milyen kar lesz majd rajta?
Az iszapbirkózásban elfelejtettem válaszolni. :D
Egy régi Pro-ject 6 futómű, egy 9-es karbon karral, némi átalakítással (tányér, csapágy, karkábel). A csere nem biztos; tényleg csak a kíváncsiság hajtott. Húsz évente belefér egy kis játszadozás.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

zoli73 írta:
2019.12.03., kedd 17:25


Nem tudom miért jelent meg kétszer, két percen belül, pedig csak egyszer küldtem el. gondolkodik.gif
Ez sajnos a fórummotor egyik betegsége, a csatolt képek elforgatása, duplázása, az idézési szintek kavarása mellett.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

SoundMania írta:
2019.12.03., kedd 17:01

Ehelyett a sok betű helyett , ami megint csak a féligazságok halmazává vált és még összefüggés is kevés bennük, inkább arra koncentráltál volna amit tanácsoltam.
OK. Miután sikerült a két felvetésemet megnyugtatóan tisztáznod, megpróbálok a tanácsodra koncentrálni.
Ha nem akkora titok, kérlek, mond el, mire? Nyilván figyelmetlen voltam.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

zoli73 írta:
2019.12.03., kedd 17:20
SoundMania írta:
2019.12.03., kedd 13:01
pärt írta:
2019.11.29., pén. 23:38


Köszönöm, remélem hamarosan a végére járok.
Igazad van, nem írtam, hogy a hozzávalók még az aktuális lemezjátszón szolgálnak. Jobb is ha nincs két teljes lemezjátszó, mert akkor fennállna a veszélye, hogy megtartom mindkettőt, egy pőre futóművet meg csak nem tartogatok majd. :D
Valószínűleg nem pontos a talpcsapágy megnevezés, hátha van itt mérnök és kijavít. Úgy rémlik, angolul thrust pad a neve. Igen, tényleg erősen ajánlott a használatuk, enélkül a forgórész nem egy ponton fekszik fel, ami a magasabb súrlódás miatt növeli a rezgést. Ez a kütyü kicsit megemeli a tengelyt, ami így már szinte "lebeg". Pár cég készít ilyet, én magamnak összedobtam egyet, ebben egy rubin lap van: IMG_20191129_225107.jpg

Hasonló a helyzet a tányér inverz csapágyánál. Itt a szubtányér bronzperselyének végében levő acélgolyó fekszik fel a tengely tetején levő síkra egy ponton. Mármint új korában, mert a tányér súlya miatt a legjobb kenés mellett is berágódik, egy kis homorú medencét képezve, a többi meg már adódik: megnövekedett súrlódás, akadozás. Ide is került egy lapocska besüllyesztve, ez zafírból mert az volt kéznél- keménysége azonos a rubinéval:
Elméletileg belegondolva, nem igazán értettem meg ennek az alátámasztásnak a jelentőségét . Szerintem vagy nem fogalmaztál pontosan, vagy az egész egy nagy félreértelmezése a motor működésének. Visszavezethető ez a másik kérdésedre, ahol a motor tápellátási hiányosságain gondolkodtál egy egy síkban menő gondolatmenettel, amit nem tudsz elengedni és jónak tartod, bár sem végig nem gondoltad, sem nem próbáltad megérteni, értelmezni .
Nekem ez úgy tűnik, hogy csináljuk amiket leírnak neten, de fogalmunk sincs, hogy az jó vagy sem. Szerintem teljesen felesleges dolgokat csinálsz , ahelyett , hogy megértenéd a dolog működését meg , hogy mi miért úgy van .....
Szerintem még nagyon körül kellene járnod ezt a témát.....
Már ne is haragudj, de ez a hozzászólás értelmezhetetlen.
Így próbálsz segíteni a kérdezőn, hogy szembesíted a hibáival, tanácsot viszont nem adsz?
Jót nevetsz a markodba, hogy a tájékozatlanság homályában majd csak elvész szegény. Nem baj, Te tudod a választ minden kérdésre, és így lehet nyugodtan lesajnálni a kérdezőt. gondolkodik.gif
Nem tudom miért jelent meg kétszer, két percen belül, pedig csak egyszer küldtem el. gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2019.12.03., kedd 13:01
pärt írta:
2019.11.29., pén. 23:38
zoli73 írta:
2019.11.29., pén. 21:42

Köszönöm, így már világos, hogy miért nem a próba/meghallgatás volt az első mozzanat. Természetesen nem kerülte el a figyelmem, hogy ez "csak" egy futómű, de arról nem szólt a "híradás" kar, karkábel, hangszedő, nem áll rendelkezésre.
Igen, a koránál fogva, minden alkatrészt ajánlott átnézik, rendbe tenni.
Sok sikert kívánok a feltámasztásához!

Ui: A motor tuning/talpcsapágyon, mit értesz? Az a kis bronz "kütyü"+golyó? Állítólag ezekhez a motorokhoz szinte kötelező...
Köszönöm, remélem hamarosan a végére járok.
Igazad van, nem írtam, hogy a hozzávalók még az aktuális lemezjátszón szolgálnak. Jobb is ha nincs két teljes lemezjátszó, mert akkor fennállna a veszélye, hogy megtartom mindkettőt, egy pőre futóművet meg csak nem tartogatok majd. :D
Valószínűleg nem pontos a talpcsapágy megnevezés, hátha van itt mérnök és kijavít. Úgy rémlik, angolul thrust pad a neve. Igen, tényleg erősen ajánlott a használatuk, enélkül a forgórész nem egy ponton fekszik fel, ami a magasabb súrlódás miatt növeli a rezgést. Ez a kütyü kicsit megemeli a tengelyt, ami így már szinte "lebeg". Pár cég készít ilyet, én magamnak összedobtam egyet, ebben egy rubin lap van: IMG_20191129_225107.jpg

Hasonló a helyzet a tányér inverz csapágyánál. Itt a szubtányér bronzperselyének végében levő acélgolyó fekszik fel a tengely tetején levő síkra egy ponton. Mármint új korában, mert a tányér súlya miatt a legjobb kenés mellett is berágódik, egy kis homorú medencét képezve, a többi meg már adódik: megnövekedett súrlódás, akadozás. Ide is került egy lapocska besüllyesztve, ez zafírból mert az volt kéznél- keménysége azonos a rubinéval:
Elméletileg belegondolva, nem igazán értettem meg ennek az alátámasztásnak a jelentőségét . Szerintem vagy nem fogalmaztál pontosan, vagy az egész egy nagy félreértelmezése a motor működésének. Visszavezethető ez a másik kérdésedre, ahol a motor tápellátási hiányosságain gondolkodtál egy egy síkban menő gondolatmenettel, amit nem tudsz elengedni és jónak tartod, bár sem végig nem gondoltad, sem nem próbáltad megérteni, értelmezni .
Nekem ez úgy tűnik, hogy csináljuk amiket leírnak neten, de fogalmunk sincs, hogy az jó vagy sem. Szerintem teljesen felesleges dolgokat csinálsz , ahelyett , hogy megértenéd a dolog működését meg , hogy mi miért úgy van .....
Szerintem még nagyon körül kellene járnod ezt a témát.....
Már ne is haragudj, de ez a hozzászólás értelmezhetetlen.
Így próbálsz segíteni a kérdezőn, hogy szembesíted a hibáival, tanácsot viszont nem adsz?
Jót nevetsz a markodba, hogy a tájékozatlanság homályában majd csak elvész szegény. Nem baj, Te tudod a választ minden kérdésre, és így lehet nyugodtan lesajnálni a kérdezőt. gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”