Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
waters
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.03.15., szer. 10:58
Értékelés: 1

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: waters »

Sziasztok!

Lecseréltem az erősítőmet és búg a lemezjátszó...eddig az előerősítő és a lemezjátszó (project mindkettő) között volt földelés, az erősítő (marantz) felé nem. Földeljem le abban az irányban is?

Köszönöm

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Aszpirin írta:
2020.01.13., hétf. 16:48
Igen, erről a túl-antisztatizálásról írtál már korábban...
Én viszont lemaradtam erről. Mi is ez?

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2020.01.13., hétf. 16:36
Aszpirin írta:
2020.01.13., hétf. 14:31
SoundMania írta:
2020.01.13., hétf. 14:27
Erre jó az antisztatizáló! Belefújsz vele a lemez és a tasak közé és kis idő múlva simán kicsusszan!
Antisztatizáló alatt pl. Zerostatra gondolsz? (bocs, ha hülye a kérdés...)
Igen,pl. Még nem volt amivel ne bírt volna el. Sőt volt hogy "túl antiszatizált"! :)
Köszi, akkor használni fogogm a zerostatos-befújós technikát már a legközelebbi egyszerű papírtasakos lemeznél, Zerostatom szerencsére van :smile53:
Igen, erről a túl-antisztatizálásról írtál már korábban...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2020.01.13., hétf. 14:31
SoundMania írta:
2020.01.13., hétf. 14:27
Erre jó az antisztatizáló! Belefújsz vele a lemez és a tasak közé és kis idő múlva simán kicsusszan!
Antisztatizáló alatt pl. Zerostatra gondolsz? (bocs, ha hülye a kérdés...)
Igen,pl. Még nem volt amivel ne bírt volna el. Sőt volt hogy "túl antiszatizált"! :)

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2020.01.13., hétf. 14:27
Erre jó az antisztatizáló! Belefújsz vele a lemez és a tasak közé és kis idő múlva simán kicsusszan!
Antisztatizáló alatt pl. Zerostatra gondolsz? (bocs, ha hülye a kérdés...)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2020.01.13., hétf. 11:24
zoli73 írta:
2020.01.13., hétf. 09:55
Az ilyen lemezekről, én egyszerűen letépem a papír belső tasakot, megmosom, majd kap egy új, kétrétegű tasakot. Az egyrétegű papír amúgy sem jó hosszútávon.
Én mindig azonnal lecserélem az egyszerű papírtasakot, ami megy a kukába (tehát le is lehet tépni, hogy ne karcoljon esetleg a kicsúszatásnál). Viszont rövid (kb 1 éves) "újkori" LP-zésem során (újrakezdő vagyok, a 80-as években sokat LP-ztem) már nem egy olyan lemezpéldánnyal találkoztam, amelynek a belső papírtasakjára is nyomtattak, szép színesen, képeket, vagy akár dalszövegeket, stb. Na, az ilyen tasakokat egyértelműen nem fogod eldobni, de ebbe nálam nem is kerül vissza a lemez. Én eddig nagy tudományt nem csináltam belőle, hogy hogyan vegyem ki az ilyen tasakból legelőször a lemezt, de persze azért óvatoskodok, és eddig nem sikerült láthatóan/hallhatóan megkarcolni egyet sem (ezért hajlok arra, hogy egy icipicit túl van lihegve a dolog, de bőven lehet, hogy nincs igazam). Szerencsére az ilyen, értékes belső papírttasakkal rendelkező lemez viszonylag ritka (de nem nagyon ritka).
Erre jó az antisztatizáló! Belefújsz vele a lemez és a tasak közé és kis idő múlva simán kicsusszan!

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2020.01.13., hétf. 09:55
Az ilyen lemezekről, én egyszerűen letépem a papír belső tasakot, megmosom, majd kap egy új, kétrétegű tasakot. Az egyrétegű papír amúgy sem jó hosszútávon.
Én mindig azonnal lecserélem az egyszerű papírtasakot, ami megy a kukába (tehát le is lehet tépni, hogy ne karcoljon esetleg a kicsúszatásnál). Viszont rövid (kb 1 éves) "újkori" LP-zésem során (újrakezdő vagyok, a 80-as években sokat LP-ztem) már nem egy olyan lemezpéldánnyal találkoztam, amelynek a belső papírtasakjára is nyomtattak, szép színesen, képeket, vagy akár dalszövegeket, stb. Na, az ilyen tasakokat egyértelműen nem fogod eldobni, de ebbe nálam nem is kerül vissza a lemez. Én eddig nagy tudományt nem csináltam belőle, hogy hogyan vegyem ki az ilyen tasakból legelőször a lemezt, de persze azért óvatoskodok, és eddig nem sikerült láthatóan/hallhatóan megkarcolni egyet sem (ezért hajlok arra, hogy egy icipicit túl van lihegve a dolog, de bőven lehet, hogy nincs igazam). Szerencsére az ilyen, értékes belső papírttasakkal rendelkező lemez viszonylag ritka (de nem nagyon ritka).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Az ilyen lemezekről, én egyszerűen letépem a papír belső tasakot, megmosom, majd kap egy új, kétrétegű tasakot. Az egyrétegű papír amúgy sem jó hosszútávon.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1197
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

Nagyon sok új lemez úgy fel van töltődve a papír tasakban,hogy tényleg nagyon nehéz kivenni,mert szinte ráragad a tok.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tollact »

Szerintem félreértettétek. Ez csak azt mutatja be hogyan tudod legelőször kivenni úgy a lemezt, hogy egyáltalán ne karcolódjon. Természetesen utána beleteszed az egyik Nagaoka belsőborítóba és azzal együtt már problémamentesen vissza lehet tenni a papírborítóba. Egyébként szerintem ez már feleslegesen túl van bonyolítva. Ki lehet azt úgy venni, hogy ne legyen számottevő sérülés.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

antizigün írta:
2020.01.11., szomb. 16:41
SoundMania írta:
2020.01.11., szomb. 15:10
antizigün írta:
2020.01.04., szomb. 22:36
https://www.youtube.com/watch?v=52QM4_Ji5gE egyszerű trükk
Ennek a hülyeségnek mi lenne a lényege?
óriási kedvencem, amikor felveszed ezt a proli viselkedésformát. nem tudom, mivel lehet kiérdemelni de ne hagyd abba. néha jó félretenni a vita- és meggyőzéskultúrát, igaz? tökre egyetértek, sokkal ütősebbek az egybites beszólások. gondolom hogy teljes legyen a szerep, bontasz egy sört a penny-ből, és beleböfögsz a szobába, ahányszor eszedbe jut a legdurvább blaszfémia: pro-ject
Van lemezjátszód? Ha igen akkor mióta? Ha régóta akkor miért tetszett ez az egyszerű trükk? Ha nem rég óta, akkor miért ez tetszett meg a sokféle módozat közül?
Ezen már lehet majd vitatkozni meg meggyőzni. A videó tartalma továbbra is az a az szint ahova soroltam. Úgyhogy fenntartom. Ha tetszik neked ha nem!

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

SoundMania írta:
2020.01.11., szomb. 15:10
antizigün írta:
2020.01.04., szomb. 22:36
https://www.youtube.com/watch?v=52QM4_Ji5gE egyszerű trükk
Ennek a hülyeségnek mi lenne a lényege?
óriási kedvencem, amikor felveszed ezt a proli viselkedésformát. nem tudom, mivel lehet kiérdemelni de ne hagyd abba. néha jó félretenni a vita- és meggyőzéskultúrát, igaz? tökre egyetértek, sokkal ütősebbek az egybites beszólások. gondolom hogy teljes legyen a szerep, bontasz egy sört a penny-ből, és beleböfögsz a szobába, ahányszor eszedbe jut a legdurvább blaszfémia: pro-ject

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

antizigün írta:
2020.01.06., hétf. 21:08
https://www.youtube.com/watch?v=yuy6q-729YE

sziasztok,

ez a megoldás oké?
vagy árthat a lemeznek?
Ez szintén egy baromság!

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

antizigün írta:
2020.01.04., szomb. 22:36
https://www.youtube.com/watch?v=52QM4_Ji5gE egyszerű trükk
Ennek a hülyeségnek mi lenne a lényege?

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »

antizigün írta:
2020.01.06., hétf. 21:08
https://www.youtube.com/watch?v=yuy6q-729YE

sziasztok,

ez a megoldás oké?
vagy árthat a lemeznek?
Szia!

Ha felfelé van a tasak nyílása akkor a por bemegy.Én a belső tasakot a lemezzel nem raknám külön a tasakba.Maradjon csak a borítóban.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

https://www.youtube.com/watch?v=yuy6q-729YE

sziasztok,

ez a megoldás oké?
vagy árthat a lemeznek?

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »


Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

NiteLite írta:
2020.01.04., szomb. 09:40
supravox írta:
2020.01.01., szer. 19:58
A 1210MK2-be beforrasztottam a Klotz kábelt mert ott nem tudsz mást tenni..
Természetesen az 1200G maradt
Mekkora a különbség a két gép között? Megéri az árkülönbözetet?
Én az MK5-öt megcsináltam aljzatosra, jelenleg (Kácsás) ezüstkábelek jönnek ki a nyákról az rca aljzatokig.
Onnan HiDiamond Phono 0 kábel megy tovább.
Ez sztem így teljesen rendben van👍
Az MK2 és az 1200G közt hatalmas űr tátong.
Ebben az űrben helyezkedik el az MK5 kicsit közelebb a G-hez
Nekem megérte az árkülönbség.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
NiteLite
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2014.06.19., csüt. 13:33
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NiteLite »

supravox írta:
2020.01.01., szer. 19:58
A 1210MK2-be beforrasztottam a Klotz kábelt mert ott nem tudsz mást tenni..
Természetesen az 1200G maradt
Mekkora a különbség a két gép között? Megéri az árkülönbözetet?
Én az MK5-öt megcsináltam aljzatosra, jelenleg (Kácsás) ezüstkábelek jönnek ki a nyákról az rca aljzatokig.
Onnan HiDiamond Phono 0 kábel megy tovább.

Avatar
lac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1169
Csatlakozott: 2006.09.27., szer. 15:48
Értékelés: 173

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: lac »

Sziasztok!
Vettem ma egy lemezjátszót, egy nagyon kedves fórumtárstól, amihez egy Ortofon X1-MC magas kimenetű mc hangszedőt kaptam ajándékba. A tű jó állapotban van, de sajnos csak az egyik csatornája szól.
Vajon meg lehet ezt javítani?
Érdemes ezzel foglalkozni?
Tudtok valakit ajánlani, aki ezt meg tudja állapítani, és esetleg, - ha érdemes -, megjavítani? Budafokon lakom.
Egy barátom fiókjában van egy Ortofon FF15 ugyanilyen hibával. Lehet, hogy azt is meg kellene gyógyítani.

Előre is köszönöm.

Nagy Laci
06204935464, ha valaki inkább telefonálna, természetesen visszahívom.

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Mathias »

supravox írta:
2020.01.03., pén. 14:35
Max75 írta:
2020.01.03., pén. 14:28
supravox írta:
2020.01.03., pén. 14:17


Ajjaj😀
Azt hiszem ha azt mondom lehetőleg kerüld az automatikát,akkor még nem generálok nagy vitát aminek a végén úgysem tudsz meg semmit😂😂
Köszi!Valamiért nekem is ez a megérzésem.Kezdő vagyok az LP világában,de úgy gondolom ha kevesebb az elektronika az nem baj SŐTT szerintem jobb
Lemezeid vannak?
Ha nincs akkor én nem kezdenék bele egy analóg rendszerbe aminek a forrása egy lemezjátszó..
El lehet kezdeni 0 lemezzel is, majd lesz ha megtetszik a dolog. Én is nulláról kezdtem el lemezjátszózni. És nem bántam meg.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

supravox írta:
2020.01.03., pén. 14:35
Max75 írta:
2020.01.03., pén. 14:28
supravox írta:
2020.01.03., pén. 14:17


Ajjaj😀
Azt hiszem ha azt mondom lehetőleg kerüld az automatikát,akkor még nem generálok nagy vitát aminek a végén úgysem tudsz meg semmit😂😂
Köszi!Valamiért nekem is ez a megérzésem.Kezdő vagyok az LP világában,de úgy gondolom ha kevesebb az elektronika az nem baj SŐTT szerintem jobb
Lemezeid vannak?
Ha nincs akkor én nem kezdenék bele egy analóg rendszerbe aminek a forrása egy lemezjátszó..
Magam is analóg kedvelő vagyok, de egy olyan kezdőnek, aki valóban nulláról kezdi, és sem ajánlom. Bár aztán attól függ, mennyire fanatikus az a kezdő?! :D
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

Aszpirin írta:
2020.01.03., pén. 15:53
Max75 írta:
2020.01.03., pén. 14:08
BUÉK mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni tőletek lemezjátszó vásárláshoz.Elsősorban az érdekelne,hogy közvetlen meghajtásos legyen vagy sem?Másodsorban pedig,hogy automata legyen vagy sem?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Ahhoz képest, hogy úgyis kézzel kell kivenned a tokból a lemezt, kézzel kell felhelyezned, és szinten kézzel kell megfordítanod, már tényleg csak két apró mozdulat a kar lemez fölé vitele és a mechanikus karlift kallantyújának mozgatása. Szóval sokat nem hoz az automatika....
Viszont: kezdőként SZERINTEM olyant vegyél, amin van sebességválasztó kapcsoló. Előbb-utóbb úgyis rájössz, hogy a 45-ös lemezek nagyon jól szólnak, és a sebességkapcsoló lespórlása egy dologra jó: hogy később jó drágán rádsózhassanak majd egy sebességkapcsolós tápot. Persze szigorúan csak szerintem.
Szerintem is👍
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4393
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: mishow »

Nagy általánosságban a kezdő kérdezőknek két postot ajánlanék figyelmébe, csak úgy, gondolatébresztőnek, mindkettő Szekeres István "tollából":

Ez arról szól, hogy mire számítsunk, ha "jófogásvatera" alapon szeretnénk olcsón elindulni az LP birodalom felé:
https://lemezjatszok.blog.hu/2018/04/28/tojashejak
Ez pedig arról, hogy ez biza' nem óccó hobby, ha igazán komolyan akarjuk venni:
https://lemezjatszok.blog.hu/2019/12/27 ... k_2020-ban


Természetesen sok remek egyéb olvasnivalót tudnék ajánlani (ear.hu, audioworld.blog.hu + a fórumok lemezjátszós és LEMEZES topicjai, merthogy az is sok pénz ám) ha megy az angol, akkor meg végtelen a tárház, de most szándékosan csak kiragadtam két sarkos gondolatébresztőt!

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Max75 írta:
2020.01.03., pén. 14:08
BUÉK mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni tőletek lemezjátszó vásárláshoz.Elsősorban az érdekelne,hogy közvetlen meghajtásos legyen vagy sem?Másodsorban pedig,hogy automata legyen vagy sem?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Ahhoz képest, hogy úgyis kézzel kell kivenned a tokból a lemezt, kézzel kell felhelyezned, és szinten kézzel kell megfordítanod, már tényleg csak két apró mozdulat a kar lemez fölé vitele és a mechanikus karlift kallantyújának mozgatása. Szóval sokat nem hoz az automatika....
Viszont: kezdőként SZERINTEM olyant vegyél, amin van sebességválasztó kapcsoló. Előbb-utóbb úgyis rájössz, hogy a 45-ös lemezek nagyon jól szólnak, és a sebességkapcsoló lespórlása egy dologra jó: hogy később jó drágán rádsózhassanak majd egy sebességkapcsolós tápot. Persze szigorúan csak szerintem.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”