Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

antizigün írta:
2020.03.17., kedd 18:58
sziasztok,

ha sokat vagyok otthon, hamarabb elkopik a tű leborulok.gif

4 folytatás látszik, szerintetek melyik a legjobb

1, cseretű, 2M Red
2, compliance kalkulátorok alapján passzoló hangszedő előrelépés: Goldring E3
3, ugyanilyen elvek szerint AT-VM95ML
4, hiába 8 gramm az effektív kartömeg, nem kell vergődni a kalkulátorok ajánlásával és jöjjön az MP-110
Itt viewtopic.php?f=160&t=135183&p=2476633& ... m#p2476633 egy 2M Silver cseretű potom pénzért.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

antizigün írta:
2020.03.17., kedd 18:58
sziasztok,

ha sokat vagyok otthon, hamarabb elkopik a tű leborulok.gif

4 folytatás látszik, szerintetek melyik a legjobb

1, cseretű, 2M Red
2, compliance kalkulátorok alapján passzoló hangszedő előrelépés: Goldring E3
3, ugyanilyen elvek szerint AT-VM95ML
4, hiába 8 gramm az effektív kartömeg, nem kell vergődni a kalkulátorok ajánlásával és jöjjön az MP-110
Én egy álnéven szereplő Nagaoka MP-110-et hallgatok, nekem nagyon bejön. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

zoli73 írta:
2020.03.17., kedd 20:35
antizigün írta:
2020.03.17., kedd 18:58
sziasztok,

ha sokat vagyok otthon, hamarabb elkopik a tű leborulok.gif

4 folytatás látszik, szerintetek melyik a legjobb

1, cseretű, 2M Red
2, compliance kalkulátorok alapján passzoló hangszedő előrelépés: Goldring E3
3, ugyanilyen elvek szerint AT-VM95ML
4, hiába 8 gramm az effektív kartömeg, nem kell vergődni a kalkulátorok ajánlásával és jöjjön az MP-110
Az nem derült ki, hogy milyen karba, lemezjátszóba menne, de én biztos váltanék, a 2M red-nél, nem nehéz jobbat találni.
De az igazat megvallva, az általad említett hangszedők nem biztos, hogy egyértelmű előrelépést jelentene, inkább oldalra. Nem biztos, hogy jobb hangot kapsz, inkább csak másabbat, persze, ez a másabb hang, jobban is tetszhet.
ilyen típus a készülék :-)
https://www.netdepo.hu/hifi/bakelit-lem ... t=argep.hu

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

antizigün írta:
2020.03.17., kedd 18:58
sziasztok,

ha sokat vagyok otthon, hamarabb elkopik a tű leborulok.gif

4 folytatás látszik, szerintetek melyik a legjobb

1, cseretű, 2M Red
2, compliance kalkulátorok alapján passzoló hangszedő előrelépés: Goldring E3
3, ugyanilyen elvek szerint AT-VM95ML
4, hiába 8 gramm az effektív kartömeg, nem kell vergődni a kalkulátorok ajánlásával és jöjjön az MP-110
Az nem derült ki, hogy milyen karba, lemezjátszóba menne, de én biztos váltanék, a 2M red-nél, nem nehéz jobbat találni.
De az igazat megvallva, az általad említett hangszedők nem biztos, hogy egyértelmű előrelépést jelentene, inkább oldalra. Nem biztos, hogy jobb hangot kapsz, inkább csak másabbat, persze, ez a másabb hang, jobban is tetszhet.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

sziasztok,

ha sokat vagyok otthon, hamarabb elkopik a tű leborulok.gif

4 folytatás látszik, szerintetek melyik a legjobb

1, cseretű, 2M Red
2, compliance kalkulátorok alapján passzoló hangszedő előrelépés: Goldring E3
3, ugyanilyen elvek szerint AT-VM95ML
4, hiába 8 gramm az effektív kartömeg, nem kell vergődni a kalkulátorok ajánlásával és jöjjön az MP-110

Avatar
dib30
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.06.07., kedd 14:49
Értékelés: 1

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dib30 »

alfaati írta:
2020.03.05., csüt. 20:12
Megnéztem ezt az SL-10 lemezjtszót, illetve azt, hogy mit írnak az emberek róla. Hozzáteszem soha nem tanulmányoztam ezt a porgetot azelott mert nem érdekelt ez a típus. Eléggé megvannak keveredve a felhasználók a használatát illetoen. Mindenki joggal feltételezi, - mint ahogy én is - hogy van benne egy RIAA EQ.
Nincs is benne RIAA equalizator. Egy átlagosnál gyengébb step-up trafó van benne mindossze. Az MM állás azon a kapcsolón mindossze egy bypass lehetoség arra az esetre ha valaki MM/MI-re cseréli a gyárilag mellékelt MC-t. Tehát minenképp egy kulso RIAA erosítést igényel a dolog.

Ha egy integrált erosíto vagy elofok MM bemenetére van kotve, vagy egy dedikált "kulso" phono erosíto MM bemenetére és a kis kapcsoló MM állásba állítva, elvileg nem lehet gond ha a lezáró impedancia is stimmel (47kOhm).

Hogy van bekotve dib?
Az Sl-10 hátulján lévő MM/MC kapcsoló természetesen MM állásban van, az előfokom pedig egy Thorens MM-008 ami szintén MM állásban van.
Update: szereztem kölcsönbe egy Technics SL-7-et (amit az SL-10 "kisebb testvéreként" tartanak számon elvileg), átraktam a Grado hangszedőt ebbe a lejátszóba és ugyanúgy a Thorens előfokkal hajtva gyönyörűen muzsikál, nincs torzítás.
Ugyanezt az eredményt szeretném elérni az SL-10-el is valahogy. gondolkodik.gif

alfaati

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: alfaati »

Megnéztem ezt az SL-10 lemezjtszót, illetve azt, hogy mit írnak az emberek róla. Hozzáteszem soha nem tanulmányoztam ezt a porgetot azelott mert nem érdekelt ez a típus. Eléggé megvannak keveredve a felhasználók a használatát illetoen. Mindenki joggal feltételezi, - mint ahogy én is - hogy van benne egy RIAA EQ.
Nincs is benne RIAA equalizator. Egy átlagosnál gyengébb step-up trafó van benne mindossze. Az MM állás azon a kapcsolón mindossze egy bypass lehetoség arra az esetre ha valaki MM/MI-re cseréli a gyárilag mellékelt MC-t. Tehát minenképp egy kulso RIAA erosítést igényel a dolog.

Ha egy integrált erosíto vagy elofok MM bemenetére van kotve, vagy egy dedikált "kulso" phono erosíto MM bemenetére és a kis kapcsoló MM állásba állítva, elvileg nem lehet gond ha a lezáró impedancia is stimmel (47kOhm).

Hogy van bekotve dib?
Csatolmányok
sl10.PNG.b51409b3a8ec11a4dbabd3121043d213.png
sl10.PNG.b51409b3a8ec11a4dbabd3121043d213.png (208.26 KiB) Megtekintve 3204 alkalommal

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Indy »

alfaati írta:
2020.03.05., csüt. 00:04
dib30 írta:
2020.03.04., szer. 18:03

Köszönöm szépen a segítő jellegű hsz-eket mindenkinek. :smile53:
A legtobb modern hangszedo számára a 100-200pF az idealis. A te lemezjátszód egy vintage lemezjátszó amiben egy szintén vintage lemezjátszó ersosíto van beépítve. Azokban az idokben az "on board" vagy is beépett lemezjátszó erosítokben a minimum 300pF vagy ennél magasabb érték volt a sztandard. Most hagyjuk az olyan kifinomult vintage lemezjátszó erositoket ahol ezt az érteket lehetett allítani tág hatarok kozott, mert voltak már akkor is ilyenek. Maradjunk a te példádnál. A tiedben ez fix és nem allítható!
A sokkal magasabb "capacitive loading" ami magas frekvenciás rezonanciaként jelenik meg, okozza a torzítást, fényes, fárasztó hangként aposztrofálható.
Nekem volt több Grado hangszedőm is, most is van egy deriváltja, a Music Maker Mk III. Sokat próbálgattam a különböző szerkezetű phono kábeleket, és amikor volt olyan előfokom, amin lehetett állítani a kapacitív illesztést, azt is kipróbáltam. A Grado hangszedők esetén egyik sem okozott érzékelhető, durva változást a hangban. Nem is okozhatott, hiszen a Grado maga deklarálta, hogy a hangszedői nem érzékenyek az ilyenfajta terhelésre. Az alábbi képen egy Grado Gold mérési eredménye a kapacitív illesztésre.
Grado Gold1 F_r 60pf.jpg
Grado Gold1 F_r 60pf.jpg (53.71 KiB) Megtekintve 3234 alkalommal
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

alfaati

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: alfaati »

dib30 írta:
2020.03.04., szer. 18:03

Köszönöm szépen a segítő jellegű hsz-eket mindenkinek. :smile53:
A legtobb modern hangszedo számára a 100-200pF az idealis. A te lemezjátszód egy vintage lemezjátszó amiben egy szintén vintage lemezjátszó ersosíto van beépítve. Azokban az idokben az "on board" vagy is beépett lemezjátszó erosítokben a minimum 300pF vagy ennél magasabb érték volt a sztandard. Most hagyjuk az olyan kifinomult vintage lemezjátszó erositoket ahol ezt az érteket lehetett allítani tág hatarok kozott, mert voltak már akkor is ilyenek. Maradjunk a te példádnál. A tiedben ez fix és nem allítható!
A sokkal magasabb "capacitive loading" ami magas frekvenciás rezonanciaként jelenik meg, okozza a torzítást, fényes, fárasztó hangként aposztrofálható.

Ilyen vintage fix vagy is NEM állítható Loading/Capacitance/Gain elektronikáknál érdemes maradni a gyártó által ajánlott hangszedo típusoknál, vagy kiméretni a capacitív toltést szakemberrel és ha kell kapacitorokat cserélni a phono elektronikaban. Ehhez valószínu kelleni fog a gyári szervíz manual.

Én személy szerint maradnék a vintage T4P hangszedoknél a helyedben. Készultek beloluk igen jó hangúak. Egy Grado soha nem versenyezhet egy Technics EPC-310MC-vel vagy 305MC-vel. A Technicsnek oriási MM és MC T4P választéka volt amibol mai napig lehet eladókat találni. NOS-ba is bele tudsz futni ha kivársz.

Avatar
galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 15:33
Értékelés: 31

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: galrob »

dib30 írta:
2020.03.04., szer. 18:03
A tűhegyet szoktam tisztítani az AT607-es folyadékát/keféjét használom és csak vákumos mosás utáni lemezeket hallgatok, vagyis ez elvileg nem lehet probléma, illetve a Grado hangszedő teljesen új.
Kitekertem a max értékre a tűnyomást, itt elvileg 1.0 és 1.5 g között lehet csak variálni legalábbis a hivatalos leírás szerint.
Viszont ugyanabba az állásba mint eddig volt nem tudtam hajszálpontosan visszatekerni (és lehet hogy többször is átfordult a kelleténél), hisz ennél a lejátszónál nincsenek megadva értékek számszerűen így nehéz ezt szemre belőni.
A hang nem változott semmit, viszont most már a lemez elejének/végének a felismerése is gondot jelent az automatikának akármerre is tekergetem a tűnyomást és már az Audio-Technica hangszedő is torzít :smile51: .
Azt nem tudom hogyan ellenőrizhetném le, hogy jó pozícióban van e a hangszedő.
Hangzás alapján a mélyek nagyon kövérek (túlzottan is, valószínű ezért torzulhat a hang is) a közepek rendben vannak (talán), a magasak viszont nagyon gyengék.
Nem tudom hogy ezeket a hibákat lehet e orvosolni a lemezjátszó szétszerelése nélkül, (visszaállítani hogy automatikusan felismerje a hanglemezek kezdeti- és végpontját, illetve hogy a hangszedő ne torz hangot adjon vissza lejátszásnál)
viszont én mezei userként nem fognék ebbe bele.
Szóval szeretnék kérni kontaktot (akár privátban vagy itt is) olyan szerelőhöz, aki már javított ilyet vagy ha nem is de biztosan tudja hogy én mit állíthattam el és helyre is tudja hozni.
Köszönöm szépen a segítő jellegű hsz-eket mindenkinek. :smile53:
Manapság már jó kőművest se egyszerű találni, nemhogy lemezjátszóhoz értő szakit, aki szereti a kihívásokat meg a hibakeresést. Addig is pihentesd a használatát, mert ha nagyon rossz helyen van a tűhegy, akkor elcsavarodik és eltörik a tűszár.

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

A màsik hangszedovel is vizszintes a kar?

Avatar
dib30
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.06.07., kedd 14:49
Értékelés: 1

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dib30 »

A tűhegyet szoktam tisztítani az AT607-es folyadékát/keféjét használom és csak vákumos mosás utáni lemezeket hallgatok, vagyis ez elvileg nem lehet probléma, illetve a Grado hangszedő teljesen új.
Kitekertem a max értékre a tűnyomást, itt elvileg 1.0 és 1.5 g között lehet csak variálni legalábbis a hivatalos leírás szerint.
Viszont ugyanabba az állásba mint eddig volt nem tudtam hajszálpontosan visszatekerni (és lehet hogy többször is átfordult a kelleténél), hisz ennél a lejátszónál nincsenek megadva értékek számszerűen így nehéz ezt szemre belőni.
A hang nem változott semmit, viszont most már a lemez elejének/végének a felismerése is gondot jelent az automatikának akármerre is tekergetem a tűnyomást és már az Audio-Technica hangszedő is torzít :smile51: .
Azt nem tudom hogyan ellenőrizhetném le, hogy jó pozícióban van e a hangszedő.
Hangzás alapján a mélyek nagyon kövérek (túlzottan is, valószínű ezért torzulhat a hang is) a közepek rendben vannak (talán), a magasak viszont nagyon gyengék.
Nem tudom hogy ezeket a hibákat lehet e orvosolni a lemezjátszó szétszerelése nélkül, (visszaállítani hogy automatikusan felismerje a hanglemezek kezdeti- és végpontját, illetve hogy a hangszedő ne torz hangot adjon vissza lejátszásnál)
viszont én mezei userként nem fognék ebbe bele.
Szóval szeretnék kérni kontaktot (akár privátban vagy itt is) olyan szerelőhöz, aki már javított ilyet vagy ha nem is de biztosan tudja hogy én mit állíthattam el és helyre is tudja hozni.
Köszönöm szépen a segítő jellegű hsz-eket mindenkinek. :smile53:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Ear írta:
2020.03.04., szer. 10:27
galrob írta:
2020.03.02., hétf. 22:48

Első körben én is a piszkos tűre gondolnék, ha biztos jó pozícióban van a hangszedő. Olvass utána a beállításának.
T4P hangszedő kell bele, mit állítson be rajta? Az egész gépet kéne elvinni valakihez, aki tényleg ért hozzá és átnézi. Amúgy simán lehet, hogy a tompa AT után a Goldring nagyobb felbontása kihozza ezt a fajta zavart. Az eredeti Technics MC ami benne volt, az is egy nagyon sima hangú hangszedő volt.
"Aztán nemrég gondoltam egyet és utánanéztem hova lehetne uprgadelni a t4p hangszedőkön belül és így akadtam rá a Gradora. Be is szereztem egy Prestige Silver 2-t."
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
hzola
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2011.12.07., szer. 18:54
Értékelés: 77
Tartózkodási hely: Budapest 2.ker

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hzola »

Sziasztok, valakinek van tapasztalata RABCO SL-8E tangenciàlis karral? Beàllítàsban kèrnèk segítsèget.
Analóg:Garrad 401
Kar1:Rabco SL-8E+EMT-TSD15
Kar2:FR 24 mkII+Ortofon SL 15 mkII/SUPEX 900 super plus E (MALFOX)
Rádió:Fisher FM-200-B
Digi1:TJ. v-fet Philips demo CD 100
Digi2:Human Audio Libretto
Erősítő:Sutemenyx Hybrid végfok
Hangsugárzó:JBL 4344
Kábelek:Human Audio, Luxor

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Bár én már nem lemezelek, de ezen nagyon megakadt a szemem: https://www.facebook.com/eriom/posts/3602193389851472
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »


Avatar
galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 15:33
Értékelés: 31

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: galrob »

dib30 írta:
2020.03.02., hétf. 18:00
Sziasztok kedves fórumtársak!


Szeretnék egy kis segítséget kérni, remélem vannak olyanok közöttetek akiknek volt már hasonló problémája vagy ha nem is, de tudják rá a megoldást.
Van egy Technics SL-10 linear tracking lemezjátszóm amihez anno hangszedő nélkül jutottam hozzá, majd vásároltam hozzá egy Audio-Technica AT-92-est és ezzel hallgattam pár évig (amíg el nem kopott)
Közben az Audio-Technica beszüntette ennek a hangszedőnek és cseretűjének a forgalmazását és akkor vettem egy AT85EP cseretűt hozzá, ami véleményem szerint meg sem közelíti az eredeti AT-92 hangját (persze tudom hogy az AT92 sem volt egy csúcsminőség).
Aztán nemrég gondoltam egyet és utánanéztem hova lehetne uprgadelni a t4p hangszedőkön belül és így akadtam rá a Gradora. Be is szereztem egy Prestige Silver 2-t.
Amikor beszereltem az Sl-10-be és felraktam egy lemezt az volt az első benyomásom hogy sokkal részletezőbb hangja van az Audio-Technicához képest.
Egy hatalmas nagy bibi van vele hogy akármilyen lemezt is pakoltam fel (legyen az pop, rock, klasszikus, elektronikus stb..) sajnos a hang torzít, nem mindig olyan zavaró mértékben de többnyire az 's' és 'sz' hangok sziszegnek illetve pl. elektronikus zenei lemezeknél mintha túlvezérlésből adódó torzítást produkálna.
Nehezen tudom elképzelni hogy egy majdnem 80 ezres hangszedő ennyire legyen képes, valamit biztosan figyelmen kívül hagyhattam ami kulcsfontosságú beállítás lehet.
Van egy MM/MC átkapcsoló a lemezjátszó hátoldalán először erre tippeltem, természetesen megnéztem hogy esetleg ez lesz a probléma de nem ez volt.
A lejátszó teljesen vízszintben van (nem tudom hogy ez számít e a linear trackinges lejátszóknál).
Visszavettem a tűnyomásból, de nem segített ez sem.
Szóval előre is köszönöm ha valaki tudja mi lehet a hiba és segít nekem. :smile53:
Első körben én is a piszkos tűre gondolnék, ha biztos jó pozícióban van a hangszedő. Olvass utána a beállításának.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

dib30 írta:
2020.03.02., hétf. 18:00
Sziasztok kedves fórumtársak!


Szeretnék egy kis segítséget kérni, remélem vannak olyanok közöttetek akiknek volt már hasonló problémája vagy ha nem is, de tudják rá a megoldást.
Van egy Technics SL-10 linear tracking lemezjátszóm amihez anno hangszedő nélkül jutottam hozzá, majd vásároltam hozzá egy Audio-Technica AT-92-est és ezzel hallgattam pár évig (amíg el nem kopott)
Közben az Audio-Technica beszüntette ennek a hangszedőnek és cseretűjének a forgalmazását és akkor vettem egy AT85EP cseretűt hozzá, ami véleményem szerint meg sem közelíti az eredeti AT-92 hangját (persze tudom hogy az AT92 sem volt egy csúcsminőség).
Aztán nemrég gondoltam egyet és utánanéztem hova lehetne uprgadelni a t4p hangszedőkön belül és így akadtam rá a Gradora. Be is szereztem egy Prestige Silver 2-t.
Amikor beszereltem az Sl-10-be és felraktam egy lemezt az volt az első benyomásom hogy sokkal részletezőbb hangja van az Audio-Technicához képest.
Egy hatalmas nagy bibi van vele hogy akármilyen lemezt is pakoltam fel (legyen az pop, rock, klasszikus, elektronikus stb..) sajnos a hang torzít, nem mindig olyan zavaró mértékben de többnyire az 's' és 'sz' hangok sziszegnek illetve pl. elektronikus zenei lemezeknél mintha túlvezérlésből adódó torzítást produkálna.
Nehezen tudom elképzelni hogy egy majdnem 80 ezres hangszedő ennyire legyen képes, valamit biztosan figyelmen kívül hagyhattam ami kulcsfontosságú beállítás lehet.
Van egy MM/MC átkapcsoló a lemezjátszó hátoldalán először erre tippeltem, természetesen megnéztem hogy esetleg ez lesz a probléma de nem ez volt.
A lejátszó teljesen vízszintben van (nem tudom hogy ez számít e a linear trackinges lejátszóknál).
Visszavettem a tűnyomásból, de nem segített ez sem.
Szóval előre is köszönöm ha valaki tudja mi lehet a hiba és segít nekem. :smile53:
-emeld a tűnyomást max.értékre
-tűhegy takaritás,akár száraz kefével vagy vlmilyen folyadék segitségével (Clearaudio,Audio technica stb)
-esetleg "T" elosztó,vagy "Y" kábel segitségével,ha az amplifikáción nincs ilyen opció,lehet emelni kéne a pF terhelését a hangszedőnek
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dib30
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.06.07., kedd 14:49
Értékelés: 1

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dib30 »

Sziasztok kedves fórumtársak!


Szeretnék egy kis segítséget kérni, remélem vannak olyanok közöttetek akiknek volt már hasonló problémája vagy ha nem is, de tudják rá a megoldást.
Van egy Technics SL-10 linear tracking lemezjátszóm amihez anno hangszedő nélkül jutottam hozzá, majd vásároltam hozzá egy Audio-Technica AT-92-est és ezzel hallgattam pár évig (amíg el nem kopott)
Közben az Audio-Technica beszüntette ennek a hangszedőnek és cseretűjének a forgalmazását és akkor vettem egy AT85EP cseretűt hozzá, ami véleményem szerint meg sem közelíti az eredeti AT-92 hangját (persze tudom hogy az AT92 sem volt egy csúcsminőség).
Aztán nemrég gondoltam egyet és utánanéztem hova lehetne uprgadelni a t4p hangszedőkön belül és így akadtam rá a Gradora. Be is szereztem egy Prestige Silver 2-t.
Amikor beszereltem az Sl-10-be és felraktam egy lemezt az volt az első benyomásom hogy sokkal részletezőbb hangja van az Audio-Technicához képest.
Egy hatalmas nagy bibi van vele hogy akármilyen lemezt is pakoltam fel (legyen az pop, rock, klasszikus, elektronikus stb..) sajnos a hang torzít, nem mindig olyan zavaró mértékben de többnyire az 's' és 'sz' hangok sziszegnek illetve pl. elektronikus zenei lemezeknél mintha túlvezérlésből adódó torzítást produkálna.
Nehezen tudom elképzelni hogy egy majdnem 80 ezres hangszedő ennyire legyen képes, valamit biztosan figyelmen kívül hagyhattam ami kulcsfontosságú beállítás lehet.
Van egy MM/MC átkapcsoló a lemezjátszó hátoldalán először erre tippeltem, természetesen megnéztem hogy esetleg ez lesz a probléma de nem ez volt.
A lejátszó teljesen vízszintben van (nem tudom hogy ez számít e a linear trackinges lejátszóknál).
Visszavettem a tűnyomásból, de nem segített ez sem.
Szóval előre is köszönöm ha valaki tudja mi lehet a hiba és segít nekem. :smile53:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

pali923 írta:
2020.03.01., vas. 21:47
supravox írta:
2020.03.01., vas. 15:01
Biztos MÁS lesz a hang de,hogy jobb e?..
Hát én tutti nem költenék rá..
Hát éppen ez az. Sokféle alátétről olvastam teszteket, de eddig nem emlékszem olyanra, ami minden helyen, minden gépen, minden lemezzel nagy javulást hozott volna. Ami persze nem jelenti azt, hogy nincs ilyen. Van, ami egyik lemezjátszóval jobb, van, ami másikkal - ha igaz.
Én még nem költöttem, és nem is fogok tízezreket költeni egy kétes kimenetelű kísérletbe alátétekkel. Persze kipróbálni attól még szívesen kipróbálnám akármelyiket is itthon, a saját gépemmel, de azt meg nem olyan könnyű kivitelezni.
puding próbája az evés :D ..magyarán ha tesztelted a saját rendszeredben,és azt mondod hogy jó,akkor jó..viszont térj ki majd ugyanezen kérdésre,ha bármilyen komponenst cseréltél a rendszeredben,hogy valóban most is "jó,ami jó volt elötte"..gondolj csak bele pl hangszedőmárkát cserélsz... :D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pali923 »

supravox írta:
2020.03.01., vas. 15:01
Biztos MÁS lesz a hang de,hogy jobb e?..
Hát én tutti nem költenék rá..
Hát éppen ez az. Sokféle alátétről olvastam teszteket, de eddig nem emlékszem olyanra, ami minden helyen, minden gépen, minden lemezzel nagy javulást hozott volna. Ami persze nem jelenti azt, hogy nincs ilyen. Van, ami egyik lemezjátszóval jobb, van, ami másikkal - ha igaz.
Én még nem költöttem, és nem is fogok tízezreket költeni egy kétes kimenetelű kísérletbe alátétekkel. Persze kipróbálni attól még szívesen kipróbálnám akármelyiket is itthon, a saját gépemmel, de azt meg nem olyan könnyű kivitelezni.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

supravox írta:
2020.03.01., vas. 15:01
frenki485 írta:
2020.02.29., szomb. 19:43
"Hexmat" az új,magyar gyártmányú lemez alátét.
Pár teszt róla:
https://www.youtube.com/watch?v=ss6NTmuaWvU
https://plusbeats.net/hexmat-technica-b ... cia-audio/
http://www.hifipiac.hu/hifi/analog-leme ... y-fel.html
És a gyártó oldala:
https://www.hexmat.net/

Sajna én pl nem találtam sehol hogy milyen vastag, mennyivel kell emelni a kart az optimális beállításhoz.
Ára elég borsos, 34000Ft.
Ha vkinek esetleg van már, írhatna róla pár szót
Nekem konkrétan ezzel nincs tapasztalatim
Biztos MÁS lesz a hang de,hogy jobb e?..
Hát én tutti nem költenék rá..
Szóval
User manual
Gyári gumialátét
Bárki bármit mond..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

frenki485 írta:
2020.02.29., szomb. 19:43
"Hexmat" az új,magyar gyártmányú lemez alátét.
Pár teszt róla:
https://www.youtube.com/watch?v=ss6NTmuaWvU
https://plusbeats.net/hexmat-technica-b ... cia-audio/
http://www.hifipiac.hu/hifi/analog-leme ... y-fel.html
És a gyártó oldala:
https://www.hexmat.net/

Sajna én pl nem találtam sehol hogy milyen vastag, mennyivel kell emelni a kart az optimális beállításhoz.
Ára elég borsos, 34000Ft.
Ha vkinek esetleg van már, írhatna róla pár szót
Nekem konkrétan ezzel nincs tapasztalatim
Biztos MÁS lesz a hang de,hogy jobb e?..
Hát én tutti nem költenék rá..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Mathias írta:
2020.03.01., vas. 11:49
Az lenne a kérdésem, hogy a Milty Zerostat 3-nál azt a kis fejet rá kell rakni a végére használat előtt? Leírásban nincs szó róla, a youtube-on meg látni olyat hogy nincs rajta, meg olyat is hogy rajta van. Egyáltalán mire jó az?
Nem. Azt a kis fejet le kell venni használat előtt.
Tárolásnál rajta lehet, hogy ne vesztődjön el, de igazából védő szerepe sincs.

Különben az (csak) arra való, hogy néha ellenőrizhesd, működik-e a cucc. Ha rajta van, és szikrát látsz a hosszúkás "nyílásában", amikor meghúzod és amikor visszaengeded a "ravaszt", akkor működik. De a lemez-antisztatizáláskor le kell venni, különben semmi hatása nem lesz a pisztolynak! (és ne feledd, a ravaszt LASSAN kell húzni és szintén LASSAN elengedni, amikor antiszatizálsz)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Az lenne a kérdésem, hogy a Milty Zerostat 3-nál azt a kis fejet rá kell rakni a végére használat előtt? Leírásban nincs szó róla, a youtube-on meg látni olyat hogy nincs rajta, meg olyat is hogy rajta van. Egyáltalán mire jó az?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”