Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Azt tudja-e valaki, hogy Basis Debut Gold Standard lemezjátszó felfüggesztésébe milyen viszkozitású olaj kell és hol lehet kapni?
Üdv. Gyuri :napsut:

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Indy »

57verses írta:
2020.12.03., csüt. 20:16
180,000 cP viszkozitású.
Köszi, és ilyesmi olajat hol lehetne vásárolni ? (azt a sokat ...)
Üdv
[/quote]

Pl:

https://www.ebay.com/p/847722519
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
57verses
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2011.06.28., kedd 18:52
Értékelés: 38

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: 57verses »

180,000 cP viszkozitású.
[/quote]
Köszi, és ilyesmi olajat hol lehetne vásárolni ? (azt a sokat ...)
Üdv

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Indy »

57verses írta:
2020.12.03., csüt. 19:46
Tudja valaki,
hogy a NAD 5120 pörgető csőkarjába kar rezonancia csökkentésére milyen viszkozitású , tipusú olaj szükséges ?
Köszi
180,000 cP viszkozitású.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
57verses
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2011.06.28., kedd 18:52
Értékelés: 38

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: 57verses »

Tudja valaki,
hogy a NAD 5120 pörgető csőkarjába kar rezonancia csökkentésére milyen viszkozitású , tipusú olaj szükséges ?
Köszi

blac12
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.11.28., szomb. 19:24
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: blac12 »

Lenne még egy kérdésem. Lehetőségem lenne elcserélni ezt a Philips 685 lemezjátszót egy Philips FP 650 lemezjátszóra. A tornyomhoz az utóbbi dizájnja illik. De kérdés hogy nem rosszabb-e minőségileg. Mert az fontosabb mint a külsőség.

Előre is köszönöm a válaszokat.

blac12
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.11.28., szomb. 19:24
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: blac12 »

Igen van. Közben rájöttem és csatlakoztattam az erősítőhöz.
Köszönöm.

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

blac12 írta:
2020.11.28., szomb. 19:28
Sziasztok!
Van egy Philips 685 lemezjátszóm és egy Philips FA-660 erősítőm. A kérdésem az lenne hogy normális-e hogy az erősítőt bekapcsolom a lemezjátszót pedig még nem és ha hozzáérek a lemezjátszó koronghoz (nem tudom a hivatalos nevét) a hangfalak berecsegnek. De olyankor is csinálja mikor rakom rá a lemezt és a lemez hozzá ér. Kipróbáltam másik erősítővel és azzal is csinálja. Sajnos másik lemezjátszóm nincs hogy azt is kipróbáljam.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.
lemezjátszó és erősítő közt van földkábel, vagy egy rézdrót?

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

Röviden: nem
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

blac12
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.11.28., szomb. 19:24
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: blac12 »

Sziasztok!
Van egy Philips 685 lemezjátszóm és egy Philips FA-660 erősítőm. A kérdésem az lenne hogy normális-e hogy az erősítőt bekapcsolom a lemezjátszót pedig még nem és ha hozzáérek a lemezjátszó koronghoz (nem tudom a hivatalos nevét) a hangfalak berecsegnek. De olyankor is csinálja mikor rakom rá a lemezt és a lemez hozzá ér. Kipróbáltam másik erősítővel és azzal is csinálja. Sajnos másik lemezjátszóm nincs hogy azt is kipróbáljam.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.

phammill
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2019.02.10., vas. 09:26
Értékelés: 5

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: phammill »

Urak, köszönöm szépen!
Nagyságrendileg mibe fáj?
THX!

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

gomolalaci írta:
2020.11.25., szer. 19:43
Talán ők tudnak valamit. A magyarországi forgalmazó: https://audiocentrum.hu/
Itt biztosan. Annak idején, mikor Pro-ject lemezjátszóm volt, én is náluk vettem. Rendelni sem kellett, azonnal, fiókból adták.
A Pro-ject lemezjátszóknál a motor sajnos fogyóeszköz...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 682
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Talán ők tudnak valamit. A magyarországi forgalmazó: https://audiocentrum.hu/
A gondolkodás nem megerőltető...

phammill
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2019.02.10., vas. 09:26
Értékelés: 5

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: phammill »

Urak!

Hol lehet venni Pro-Ject Essential II lemezjátszóhoz motort + elektronikát?
Előre is THX!

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

tuli079 írta:
2020.11.24., kedd 13:50
Sziasztok,

A Technics SL1210 mk2-5 milyen minöséget képvisel?
Igen tudom, a Phono a pick up, meg a kábel ......

Korábban volt Project RPM4 shure M97Xe hangszedövel mellé egy Ethosz MM phono.
Ezen szint fölé szeretnék menni és mivel vonzódom az sl1210 hez gondoltam megkérdezem a nálak müveltebbek milyen vélemennyel vannak róla.

köszi Péter
Én is nagyon elfogult vagyok..
Ha tehetném csinálnék egy Technics 1200-10 Szentélyt.
Egy szép állapotú MK5 végállomás.
És egy MoFi hangszedőt tennék bele..
Nekem Mastertrackerem volt a Dyna előtt.
Zseniális hangszedő.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
tuli079
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.08., vas. 21:03
Értékelés: 35
Tartózkodási hely: Warstein, Németország

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tuli079 »

Köszönöm a választ és a segítséget.

Német ebayen (itt élek) sok van fennt biztos találok egy szép állapoban lévőt.
Sajnos az Ethosz MM már nincs meg de szerencsére tudok venni újat :-)
DAP: Ibasso DX300,DX170, A&K SP2000T
IEM: 64 audio U12T, EE Valkyrie, Thieaudio Monarch, Solaris 2020, EE Bravado, Moondrop B2, Xenns Mangird Tea2
DAC: Topping D90
Erösítő: Poppulse T180, 300B-SE
Hangfal: Dragonweed Panther + Panther evo
Kábelek: Valhalla RXF

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

tuli079 írta:
2020.11.24., kedd 13:50
Sziasztok,

A Technics SL1210 mk2-5 milyen minöséget képvisel?
Igen tudom, a Phono a pick up, meg a kábel ......

Korábban volt Project RPM4 shure M97Xe hangszedövel mellé egy Ethosz MM phono.
Ezen szint fölé szeretnék menni és mivel vonzódom az sl1210 hez gondoltam megkérdezem a nálak müveltebbek milyen vélemennyel vannak róla.

köszi Péter
A szubjektív véleményemet írom:
A sok szíj és dörzshajtású lemezjátszók után már igencsak vágyódtam egy jó DD-re.
Bár sok okkult audiofil zene hallgató élből elutasítja a direct drive-ot, főleg ezért (is) kíváncsi voltam rá. Akár te én is vonzódtam ehhez a (SL1200 mk2-5) a klasszikushoz.
Először egy megkímélt mk2-t sikerült vennem eygy Shure M44-7 hangszedővel. Annyira megtetszett a hangja és az egész, úgy ahogy volt, hogy elhatároztam ebből kell egy új.
Végül az angol E-bay-en tudtam venni egy vadi újat, SL1210 GR-t, amit a Technics pár éve ismét elkezdett gyártani.
Természetesen itthon használom, nem DJ-zek vele.
A kinézete, a hangja, a megépítettsége, robusztussága, az egész ahogy van nagyon tetszett, ma is imádom, most is azt hallgatom :)
A hangszedő most is az említett Shure és Denon DL 103. A többi cuccom szinte mind az Ethosz-tól van. Az MM phono-t tartsd meg, nagyon jó, jobbat csak sokszoros áron tudnál venni és hónapokig próbálgathatnád, ha ez egyáltalán megoldható.
Ez a Technics SL1210 GR már otthonra készült, de a sorozatnak létezik mk7 tagja is.
Én úgy gondolom, ha vki otthoni, gondos kezeléssel használja és nem csapja szét hetente különböző helyekre cipelve, akkor ez már örökös lesz!
Sok tuningot sztem nem kíván, kábel, hangszedő, lemez alátétekkel kísérleteztem, fillérekből megvolt.
Ha találsz jó áron megkímélt mk2-5-öt vedd meg. Nekem számított az esztétika is, ha a mk2-esem szebb lett volna, megtartom. Szfehérváron van egy ember aki nagy Technics zseni, mindent javít, ha szükséges.
Vegyél egy jó használtat, vagy egy új GR-t!
Lesznek még páran akik helyeselnek, még többen, akik eretneknek kiáltanak ki (engem) :D
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
tuli079
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.08., vas. 21:03
Értékelés: 35
Tartózkodási hely: Warstein, Németország

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tuli079 »

Sziasztok,

A Technics SL1210 mk2-5 milyen minöséget képvisel?
Igen tudom, a Phono a pick up, meg a kábel ......

Korábban volt Project RPM4 shure M97Xe hangszedövel mellé egy Ethosz MM phono.
Ezen szint fölé szeretnék menni és mivel vonzódom az sl1210 hez gondoltam megkérdezem a nálak müveltebbek milyen vélemennyel vannak róla.

köszi Péter
DAP: Ibasso DX300,DX170, A&K SP2000T
IEM: 64 audio U12T, EE Valkyrie, Thieaudio Monarch, Solaris 2020, EE Bravado, Moondrop B2, Xenns Mangird Tea2
DAC: Topping D90
Erösítő: Poppulse T180, 300B-SE
Hangfal: Dragonweed Panther + Panther evo
Kábelek: Valhalla RXF

Avatar
meidy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 430
Csatlakozott: 2013.04.07., vas. 08:23
Értékelés: 61

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: meidy »

dixie-chicken írta:
2020.11.21., szomb. 14:53
A Shure 44-7 rajongók számára érdekes hir:

https://www.hifishark.com/article/jico- ... -cartridge
SAS tűt nem hallottam, az alattiakat igen és nem szóltak úgy mint az eredeti. Persze beruháznék egyre ha megfizethető ára lesz és megszorongatja az eredetit. De ha annyiba kerül mint egy NOS akkor addig azt veszem amig teljesen ki nem fogynak. :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

A Shure 44-7 rajongók számára érdekes hir:

https://www.hifishark.com/article/jico- ... -cartridge
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

frenki485 írta:
2020.11.20., pén. 21:35
zoli73 írta:
2020.11.20., pén. 16:39
A közelmúltban érdeklődtem, a légpárnás alátétekről, hogy kinek van vele tapasztalata, hogyan vált/válhat be lemezjátszó alá.
Tettem egy próbát, imitálás gyanánt, egy kerékpárbelsővel(16") és egy 25mm vastag MDF lappal.
Tudom, ez talán nem hozza egy valódi légpárnás alátét teljesítményét, de talán az irányt megmutatja, hogy ezen az úton érdemes-e továbbmenni.
Nos, nekem ez a megoldás nem vált be. Túlságosan nyugodt, már-már lassú lett a hang, és valahogy olyan fakó.
De úgy fest megtaláltam(újból) a megoldást, a falikonzolt.
Némi nappaliátrendezés, és feleséggyőzködés után, lett helye a falikonzolnak. ;peace; Fel is szereltem.
Hát igen, előkerült amit eddig hiányoltam, a térmélység, dinamika, folyékonyság, kontúrosabb mélyek.
Azt nem állítom, hogy minden lemezjátszó alá a falikonzol volna a legtökéletesebb megoldás, de ha valaki hasonló cipőben
jár, akkor ezt a megoldást sem szabad elvetni, mindenképpen adni kell neki egy esélyt.
A szobaakusztikán túl ne hagyjuk ki az alábbi tényezőt sem :D :
"Némi nappaliátrendezés, és feleséggyőzködés után, lett helye a falikonzolnak. "
Hát igen, a szobaakusztikán érzésem szerint volna még mit reszelni, de azt hiszem ahhoz a "feleséggyőzködés" egy magasabb szintjét kellene bedobjam.
Ehhez még gyűjtöm a bátorságot. :D
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

zoli73 írta:
2020.11.20., pén. 16:39
A közelmúltban érdeklődtem, a légpárnás alátétekről, hogy kinek van vele tapasztalata, hogyan vált/válhat be lemezjátszó alá.
Tettem egy próbát, imitálás gyanánt, egy kerékpárbelsővel(16") és egy 25mm vastag MDF lappal.
Tudom, ez talán nem hozza egy valódi légpárnás alátét teljesítményét, de talán az irányt megmutatja, hogy ezen az úton érdemes-e továbbmenni.
Nos, nekem ez a megoldás nem vált be. Túlságosan nyugodt, már-már lassú lett a hang, és valahogy olyan fakó.
De úgy fest megtaláltam(újból) a megoldást, a falikonzolt.
Némi nappaliátrendezés, és feleséggyőzködés után, lett helye a falikonzolnak. ;peace; Fel is szereltem.
Hát igen, előkerült amit eddig hiányoltam, a térmélység, dinamika, folyékonyság, kontúrosabb mélyek.
Azt nem állítom, hogy minden lemezjátszó alá a falikonzol volna a legtökéletesebb megoldás, de ha valaki hasonló cipőben
jár, akkor ezt a megoldást sem szabad elvetni, mindenképpen adni kell neki egy esélyt.
A szobaakusztikán túl ne hagyjuk ki az alábbi tényezőt sem :D :
"Némi nappaliátrendezés, és feleséggyőzködés után, lett helye a falikonzolnak. "
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

A közelmúltban érdeklődtem, a légpárnás alátétekről, hogy kinek van vele tapasztalata, hogyan vált/válhat be lemezjátszó alá.
Tettem egy próbát, imitálás gyanánt, egy kerékpárbelsővel(16") és egy 25mm vastag MDF lappal.
Tudom, ez talán nem hozza egy valódi légpárnás alátét teljesítményét, de talán az irányt megmutatja, hogy ezen az úton érdemes-e továbbmenni.
Nos, nekem ez a megoldás nem vált be. Túlságosan nyugodt, már-már lassú lett a hang, és valahogy olyan fakó.
De úgy fest megtaláltam(újból) a megoldást, a falikonzolt.
Némi nappaliátrendezés, és feleséggyőzködés után, lett helye a falikonzolnak. ;peace; Fel is szereltem.
Hát igen, előkerült amit eddig hiányoltam, a térmélység, dinamika, folyékonyság, kontúrosabb mélyek.
Azt nem állítom, hogy minden lemezjátszó alá a falikonzol volna a legtökéletesebb megoldás, de ha valaki hasonló cipőben
jár, akkor ezt a megoldást sem szabad elvetni, mindenképpen adni kell neki egy esélyt.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

pj- írta:
2020.11.19., csüt. 08:52
dixie-chicken írta:
2020.11.18., szer. 08:58
pj- írta:
2020.11.18., szer. 07:47


Pont ezt akartam írni, nem kell és nem is szabad össze-vissza vásárolgatni.
Ha megengedsz egy tanácsot,menjél el minél több kereskedőhöz, hallgatózz és kérd ki ott is a véleményt. Minél több információ összejön, annál jobban fogod látni, melyik a Te utat.
Nekem volt SME+Ortofon MC kombinációm, nagyon nem szerették egymást.
mi volt a gond velük ?...sokáig jómagam is azon a véleményen voltam hogy az SME II (leszámitva az R,és pre improved változatokat) és III kivitelek nem jó párositások MC hangszedőkhöz,aztán belefutottam egy ilyenbe..kétkedve fogadtam be,némethonban a '80 évek elején ismert hajéndlácokat forgalmazó cég "kreálmánya": 3009S2 impr.+Ortofon TMC200..meglepetésemre a hangszedő üzemképes volt (38 éves,1 tulajdonosnál),és hangra sem találtam kivetnivalót,és elismerem nem vagyok nagy Ortofon hangszedőpárti... :D ..az MC10 Super nem az a kaliber mint az MC200/TMC200,már az Ortofon új MC generációjához tartozik,magasabb kimeneti feszültségek,magasabb engedékenység innét elboldogulnak könyebb karokban is....lehet egy Shure V15/III jobb párositás hozzá,de elég szépen elzenélgetett a TMC/MC200-al is...
Ortofon Rondo Red volt, SME 3009 S2 ezüst belső hangkar kábellel (VdHul), még is egy punnyadt (bár egyesek szerint biztosan nyugodt) hang volt. Szóval nem élvezhető, hiányzott belőle sok minden amit az ember a lemezezésben szeret(ne). Lehetséges, hogy pont éppen ez a párosítás volt rossz.
volt Ortofon Rondo Red-em,igaz SME M2-9-sben,nem a 3009-sben,nem tetszett,bejáratás után menesztettem...hasonlóak voltak a felvetéseim,még a hozzá illesztett SUT segistégével is....közel sem hozta hangban amit elvart volna az ember ár/érték arányban....vannak,és léteznek ilyen ördöngös dolgok ebben az ágazatban,tovább kell lépni ilyenkor...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pj- »

dixie-chicken írta:
2020.11.18., szer. 08:58
pj- írta:
2020.11.18., szer. 07:47
Tom40 írta:
2020.11.18., szer. 00:17

Ez utan a kis kaland utan meg jobban megjott a kedvem a fejlesztesre, de eldontottem, hogy most itt megallok es nem vadulok be.
Pont ezt akartam írni, nem kell és nem is szabad össze-vissza vásárolgatni.
Ha megengedsz egy tanácsot,menjél el minél több kereskedőhöz, hallgatózz és kérd ki ott is a véleményt. Minél több információ összejön, annál jobban fogod látni, melyik a Te utat.
Nekem volt SME+Ortofon MC kombinációm, nagyon nem szerették egymást.
mi volt a gond velük ?...sokáig jómagam is azon a véleményen voltam hogy az SME II (leszámitva az R,és pre improved változatokat) és III kivitelek nem jó párositások MC hangszedőkhöz,aztán belefutottam egy ilyenbe..kétkedve fogadtam be,némethonban a '80 évek elején ismert hajéndlácokat forgalmazó cég "kreálmánya": 3009S2 impr.+Ortofon TMC200..meglepetésemre a hangszedő üzemképes volt (38 éves,1 tulajdonosnál),és hangra sem találtam kivetnivalót,és elismerem nem vagyok nagy Ortofon hangszedőpárti... :D ..az MC10 Super nem az a kaliber mint az MC200/TMC200,már az Ortofon új MC generációjához tartozik,magasabb kimeneti feszültségek,magasabb engedékenység innét elboldogulnak könyebb karokban is....lehet egy Shure V15/III jobb párositás hozzá,de elég szépen elzenélgetett a TMC/MC200-al is...
Ortofon Rondo Red volt, SME 3009 S2 ezüst belső hangkar kábellel (VdHul), még is egy punnyadt (bár egyesek szerint biztosan nyugodt) hang volt. Szóval nem élvezhető, hiányzott belőle sok minden amit az ember a lemezezésben szeret(ne). Lehetséges, hogy pont éppen ez a párosítás volt rossz.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”