Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
Hifimad
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2019.02.23., szomb. 14:40
Értékelés: 11
Tartózkodási hely: Baja

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Hifimad »

SoundMania 👍
Valóban a legjobb megoldás egy könnyen használható VTA állító, akkor egy késôbbi hangszedô cserénél sem kell újra próbálkozni lemezalátéttel, meg spacer-rel.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Vacsatti írta:
2020.12.15., kedd 15:16
Hifimad írta:
2020.12.15., kedd 15:00
Szia Vacsatti!
A Rega & AT-vel kapcsolatban jól gondolod, a lemezalátét vastagságával is lehet játszani. Sajnos a különbözô hangszedôk magasságához nem tudok hozzászólni, de én lemezalátétbôl még nem láttam 1mm-est, az egyszerû filcek is min. 2mm vastagok. Persze ez nem jelenti, hogy nem létezik. A spacer-ek viszont több méretben készülnek, talán könnyebben találsz megfelelô vastagságút.
Üdv!
Szia Hifimad!
Elvileg van a Pro-Ject Cork & Rubber it van 1mm méretben. Nem szívesen bontanám meg a hangkarnál, csak ha nagyon muszáj. :)
Kérdés nem rontod-e el a hangot egy nem odaillő lemezalátéttel ? Miért nem gondolkodsz a hangkar és hangszedő közé megfelelő spacer-en? Bár nekem az a tapasztalatom, hogy a jó filc tányérra az kb 5mm szokott lenni . A szimpatikus hangszedők is elég magasak. Subtányér is vegyes méretezés, de ami jót ismerek szintén magas. ( Ehhez egyébként nem javasolnám a motorolajokat ! ) Szóval szerintem a legjobb megoldás, ha egyszer veszel egy jó VTA állítót a karhoz, ami minden helyzetben később egyszerűen használható lesz és marad! Ez adja a legnagyobb szabadságot a lemezjátszó használhatóságát illetően.
Nem érdemes szerintem toldozni-foltozni. Egyszer kell áldozni a legjobb megoldásra és le van a gond.

Avatar
Vacsatti
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2017.04.04., kedd 18:01
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vacsatti »

Hifimad írta:
2020.12.15., kedd 15:00
Szia Vacsatti!
A Rega & AT-vel kapcsolatban jól gondolod, a lemezalátét vastagságával is lehet játszani. Sajnos a különbözô hangszedôk magasságához nem tudok hozzászólni, de én lemezalátétbôl még nem láttam 1mm-est, az egyszerû filcek is min. 2mm vastagok. Persze ez nem jelenti, hogy nem létezik. A spacer-ek viszont több méretben készülnek, talán könnyebben találsz megfelelô vastagságút.
Üdv!
Szia Hifimad!
Elvileg van a Pro-Ject Cork & Rubber it van 1mm méretben. Nem szívesen bontanám meg a hangkarnál, csak ha nagyon muszáj. :)
Rega Planar 6, AT-OC9/III, Rega Phono MC, NAD 5325 CD, Aiwa AD-F850, PrimaLuna ProLogue Premium, Monitor Audio Silver 300, AudioQuest Golden Gate IC, VdH d-352

Avatar
Hifimad
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2019.02.23., szomb. 14:40
Értékelés: 11
Tartózkodási hely: Baja

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Hifimad »

Szia Vacsatti!
A Rega & AT-vel kapcsolatban jól gondolod, a lemezalátét vastagságával is lehet játszani. Sajnos a különbözô hangszedôk magasságához nem tudok hozzászólni, de én lemezalátétbôl még nem láttam 1mm-est, az egyszerû filcek is min. 2mm vastagok. Persze ez nem jelenti, hogy nem létezik. A spacer-ek viszont több méretben készülnek, talán könnyebben találsz megfelelô vastagságút.
Üdv!

Avatar
Hifimad
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2019.02.23., szomb. 14:40
Értékelés: 11
Tartózkodási hely: Baja

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Hifimad »

Szia Tuli079!
Nekem van egy Ortofon 2M Black hangszedöm, szeretem a hangját, jó felbontása van, részletezö a hangja. De Shibata tü van benne, ami nagyon kényes a beállításra, ez is fontos szempont lehet a döntésnél.
Sok szerencsét!

Avatar
Vacsatti
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2017.04.04., kedd 18:01
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vacsatti »

Sziasztok,

Két dologban kérnék egy kis segítséget, az egyik az az, hogy egy Rega P3 subplatter cserére kértek meg - a hozzávalókat már megvette az ismerősőm kék szíj subplattet + rubin golyó :) - hogy milyen olajjal kellene a kenést biztosítamon, mégse tenném bele úgy szárazon. :) Van ahol azt olvastam hogy sima 15w50 olaj jó, del láttam Project lemezjátszó csapágyolajat is. Ennek eldönésében kellene tanács.

A másik hogy nekem is Regám van, amin nincs VTA állítási lehetőség és agy ATOC9/3 van benne ami 17.3mm magas. A Rega saját hangszedői kisebbek, de sehol nem találtam méretet róluk, az Ortofon honlapja 3mm spacert javasol a hozzá, ami Ortofon esetében 18mm-3mm jelent. Ezek alapján lehetséges hogy a Rega kb 15mm és nekem +2mm lenne szüksébem. És itt jött egy olyan ötletem hogy mi lenne ha nem spacer-t vennék hanem 1mm lemezalátétet a 3mm helyet. Ez valyon megállja a helyét igy?
Elöre is köszönöm! :)
Rega Planar 6, AT-OC9/III, Rega Phono MC, NAD 5325 CD, Aiwa AD-F850, PrimaLuna ProLogue Premium, Monitor Audio Silver 300, AudioQuest Golden Gate IC, VdH d-352

Avatar
sssw
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.03.23., csüt. 13:56
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: sssw »

tuli079 írta:
2020.12.11., pén. 09:02
MM hangszedöt vadászok,

A kinézett egy Ortofon 2M bronz PNP mk2
Gondolkodom a Black-en is de a fellelhetö tesztek alapján nem biztos, hogy megéri a különbözetet.
Valakinek van tapasztalata ilyen téren, esetleg alternatív MM ami jobb ár/érték arányt tud felmutatni?

esetleg van tapasztalata valakinek a Soundsmith Otello val ?

Ethosz MM Phono lesz ...
Hali! Leginkább milyen hangkarral akarod használni? Esetleg még a "milyen zenéhez" is adekvát kérdés lehet? Talán még a "milyen hangzásvilágot kedvelsz" kérdés is lényeges? Nyitottabbhoz, élénkebbhez vagy kicsit borúsabb, zártabbhoz? Ár/érték arány? Mi számodra az ár, és mi az érték? Hol a határ, ahol már nem jó az "ár/értek? Mi szerint határozod meg? Kicsit nyitottabb, részletezőbb megér plusz 100.000-t? Vagy a zeneibb 60.000-t? Ne haragudj, nem kötekedni akarok, és nem kioktatni! Közelítsd meg máshonnan a kérdést szerintem, és ne a tesztekből. Senki nem fogja elmondani neked, hogy a te rendszeredben, a te füleddel, a te ízléseddel melyik lesz a legjobb "ár/érték arány". Ami egyébként egy értelmezhetetlen fogalom, ha nem kiló krumpliról beszélünk. Viszont azt nagyon sok helyen elolvashatod, hogy egy adott hangkarba (mozgótömeg az egyik kulcsszó), milyen engedékenységű hangszedő illik, hogy egy adott hangszedő milyen részletező, mennyire emeli ki a magasakat, vagy mennyire sötét, A standard 47k-s illesztés helyett mennyivel érdemes alá, vagy fölé menni. Jó kis játék ez, jó sokat el lehet szöszölni vele, meg költeni rá, viszont az évtizedek alatt felgyűlt kollektív tudás birtokában szűkíthető a tévedések száma. :) A phono valószínűleg nem olyan lényeges kérdés a választásban.
Molnár István

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

szakee írta:
2020.12.13., vas. 23:03
tuli079 írta:
2020.12.11., pén. 09:02
MM hangszedöt vadászok,

A kinézett egy Ortofon 2M bronz PNP mk2
Gondolkodom a Black-en is de a fellelhetö tesztek alapján nem biztos, hogy megéri a különbözetet.
Valakinek van tapasztalata ilyen téren, esetleg alternatív MM ami jobb ár/érték arányt tud felmutatni?

esetleg van tapasztalata valakinek a Soundsmith Otello val ?

Ethosz MM Phono lesz ...
Nagaoka
MP 110 jó beugrásnak. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

szakee
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019.04.25., csüt. 23:49
Értékelés: 4

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: szakee »

tuli079 írta:
2020.12.11., pén. 09:02
MM hangszedöt vadászok,

A kinézett egy Ortofon 2M bronz PNP mk2
Gondolkodom a Black-en is de a fellelhetö tesztek alapján nem biztos, hogy megéri a különbözetet.
Valakinek van tapasztalata ilyen téren, esetleg alternatív MM ami jobb ár/érték arányt tud felmutatni?

esetleg van tapasztalata valakinek a Soundsmith Otello val ?

Ethosz MM Phono lesz ...
Nagaoka

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2020.12.12., szomb. 16:36
franz írta:
2020.12.11., pén. 22:42
Nagyon régen nem írtam ide, de ezt muszáj volt közzé tennem:

https://www.youtube.com/watch?v=BTBH_sVdk6s

Ami eszembe jut az csak ennyi: jaj, jaaaaj , mi ez????? fú de szégyenletes...

...és ez a kis média diplomás spiné csak úgy örül h milyen szipi szupi anyagot rakott össze az m1-en, egyáltalán az m1 en ez a bucsus/ecseris dolog h mehet le...hát ez nagyon kellemetlen.
Csak tudnám ki volt az, aki elterjesztette, ezt a "bakelit" kifejezést Magyarországon?
Mert ez csak nálunk honosodott meg, sajnos. Lehet, hogy ez már hungarikum?
Mindenesetre engem irritál, ha valaki így nevezi, az dilettantizmusra utal.
Szerintem meg volt vagy 50 más, sokkal irritálóbb abban a videóban!

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

franz írta:
2020.12.11., pén. 22:42
Nagyon régen nem írtam ide, de ezt muszáj volt közzé tennem:

https://www.youtube.com/watch?v=BTBH_sVdk6s

Ami eszembe jut az csak ennyi: jaj, jaaaaj , mi ez????? fú de szégyenletes...

...és ez a kis média diplomás spiné csak úgy örül h milyen szipi szupi anyagot rakott össze az m1-en, egyáltalán az m1 en ez a bucsus/ecseris dolog h mehet le...hát ez nagyon kellemetlen.
Csak tudnám ki volt az, aki elterjesztette, ezt a "bakelit" kifejezést Magyarországon?
Mert ez csak nálunk honosodott meg, sajnos. Lehet, hogy ez már hungarikum?
Mindenesetre engem irritál, ha valaki így nevezi, az dilettantizmusra utal.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: franz »

Nagyon régen nem írtam ide, de ezt muszáj volt közzé tennem:

https://www.youtube.com/watch?v=BTBH_sVdk6s

Ami eszembe jut az csak ennyi: jaj, jaaaaj , mi ez????? fú de szégyenletes...

...és ez a kis média diplomás spiné csak úgy örül h milyen szipi szupi anyagot rakott össze az m1-en, egyáltalán az m1 en ez a bucsus/ecseris dolog h mehet le...hát ez nagyon kellemetlen.

Avatar
tuli079
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.08., vas. 21:03
Értékelés: 35
Tartózkodási hely: Warstein, Németország

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tuli079 »

köszönöm, utánanézek
DAP: Ibasso DX300,DX170, A&K SP2000T
IEM: 64 audio U12T, EE Valkyrie, Thieaudio Monarch, Solaris 2020, EE Bravado, Moondrop B2, Xenns Mangird Tea2
DAC: Topping D90
Erösítő: Poppulse T180, 300B-SE
Hangfal: Dragonweed Panther + Panther evo
Kábelek: Valhalla RXF

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

tuli079 írta:
2020.12.11., pén. 09:02
MM hangszedöt vadászok,

A kinézett egy Ortofon 2M bronz PNP mk2
Gondolkodom a Black-en is de a fellelhetö tesztek alapján nem biztos, hogy megéri a különbözetet.
Valakinek van tapasztalata ilyen téren, esetleg alternatív MM ami jobb ár/érték arányt tud felmutatni?

esetleg van tapasztalata valakinek a Soundsmith Otello val ?

Ethosz MM Phono lesz ...
A 2M Black csak bevállalósaknak való. A Shibata tűvel szerelt hangszedők beállítása fokozott figyelmet, és türelmet igényel. Az optimális, és a rossz beállítás között, csak nüanszok vannak. Csak nagy gyakorlattal rendelkezőknek ajánlott.
Már megelőztek vele, de én is inkább a Goldring 1042- t választanám.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: iistván »

tuli079 írta:
2020.12.11., pén. 09:02
MM hangszedöt vadászok,

A kinézett egy Ortofon 2M bronz PNP mk2
Gondolkodom a Black-en is de a fellelhetö tesztek alapján nem biztos, hogy megéri a különbözetet.
Valakinek van tapasztalata ilyen téren, esetleg alternatív MM ami jobb ár/érték arányt tud felmutatni?

esetleg van tapasztalata valakinek a Soundsmith Otello val ?

Ethosz MM Phono lesz ...
Goldring 1042? Árban kb ott van és rosszat nem nagyon írnak róla... :rolleyes:
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pali923 »

tuli079 írta:
2020.12.11., pén. 09:02
A kinézett egy Ortofon 2M bronz PNP mk2
Majd mindjárt ajánlanak valamit a hozzáértők, de az biztos, hogy sok olvasmányélményem szól ennek a 2M sorozatnak a hibáiról, nem javasolt kategória sok helyen.
Egyébként meg nem a phono számít elsősorban, hanem az, hogy milyen lemezjátszóba, és főleg milyen karba szeretnél hangszedőt. Itt van egy kis szakirodalom: https://audioworld.blog.hu/2015/07/10/m ... hangszedot
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
tuli079
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.08., vas. 21:03
Értékelés: 35
Tartózkodási hely: Warstein, Németország

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tuli079 »

MM hangszedöt vadászok,

A kinézett egy Ortofon 2M bronz PNP mk2
Gondolkodom a Black-en is de a fellelhetö tesztek alapján nem biztos, hogy megéri a különbözetet.
Valakinek van tapasztalata ilyen téren, esetleg alternatív MM ami jobb ár/érték arányt tud felmutatni?

esetleg van tapasztalata valakinek a Soundsmith Otello val ?

Ethosz MM Phono lesz ...
DAP: Ibasso DX300,DX170, A&K SP2000T
IEM: 64 audio U12T, EE Valkyrie, Thieaudio Monarch, Solaris 2020, EE Bravado, Moondrop B2, Xenns Mangird Tea2
DAC: Topping D90
Erösítő: Poppulse T180, 300B-SE
Hangfal: Dragonweed Panther + Panther evo
Kábelek: Valhalla RXF

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Respect uraim. Sok időt és pénzt spóroltam

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

hukkle írta:
2020.12.09., szer. 20:30
Sziasztok, hangkar és phono közé IC kábelen gondolkodom.

A Technics 1210 karján ki lett alakítva egy RCA aljzat, ez menne a heed thesis phonomba.

Elméleti jelleggel felmerült, hogy az itthon parlagon heverő karkábelből készítettek valakivel egy IC kábelt, vagy egy ötvössel ezüstből. Mondjuk nem tudom, hogy meg tud-e csinálni ezt egy ötvö ilyen megoldást.

Bárki próbálta már valamelyik utat?
Nálam is van egy pénzverdés ilyen ezüstkábel. A villanybolti PVC-s tömörréz jobban szól, és nem azért, mert az olyan kiemelkedő volna.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: marconi »

hukkle írta:
2020.12.09., szer. 20:30
Sziasztok, hangkar és phono közé IC kábelen gondolkodom.

A Technics 1210 karján ki lett alakítva egy RCA aljzat, ez menne a heed thesis phonomba.

Elméleti jelleggel felmerült, hogy az itthon parlagon heverő karkábelből készítettek valakivel egy IC kábelt, vagy egy ötvössel ezüstből. Mondjuk nem tudom, hogy meg tud-e csinálni ezt egy ötvö ilyen megoldást.

Bárki próbálta már valamelyik utat?
Nálam is a vdh mcs1000 az etalon, de mivel azt nem lehet kapni így nekiálltam tesztelésre beszerezni más tömör ezüst 1mm es drótokat. Most 4 félét próbálok a hificollectivtől, éppen fonogatom őket hármasfonásra, meghallgatom frissiben is meg természetesen pár nap járatás után is, digi spdif kábelként és analógként is. Már találtam igéreteset, persze a teszt java még hátravan.
Az ötvös által gyártott megoldást én sem javaslom.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »

hukkle írta:
2020.12.09., szer. 20:30
Sziasztok, hangkar és phono közé IC kábelen gondolkodom.

A Technics 1210 karján ki lett alakítva egy RCA aljzat, ez menne a heed thesis phonomba.

Elméleti jelleggel felmerült, hogy az itthon parlagon heverő karkábelből készítettek valakivel egy IC kábelt, vagy egy ötvössel ezüstből. Mondjuk nem tudom, hogy meg tud-e csinálni ezt egy ötvö ilyen megoldást.

Bárki próbálta már valamelyik utat?
Anno 20 évvel ezelőtt a Pénzverőben csináltattunk 1mm-es ezüst huzalt visszalágyítva a VDH MCS1000 1mm-es ezüstdrótját kiváltandó.Sajnos nem sikerült a VDH kábelt meghaladni.Nagyon szar hangja volt.Ezüst és ezüst között nagyon nagy különbségek vannak.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Sziasztok, hangkar és phono közé IC kábelen gondolkodom.

A Technics 1210 karján ki lett alakítva egy RCA aljzat, ez menne a heed thesis phonomba.

Elméleti jelleggel felmerült, hogy az itthon parlagon heverő karkábelből készítettek valakivel egy IC kábelt, vagy egy ötvössel ezüstből. Mondjuk nem tudom, hogy meg tud-e csinálni ezt egy ötvö ilyen megoldást.

Bárki próbálta már valamelyik utat?

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

amerikai nyomás a drágább (többek kerülő szállítással, lehet hogy vámmal is), a másik német

itt vannak a review-k az olcsóbbról https://www.discogs.com/release/9371072 ... ts/reviews

btw én nem vennék GH albumot. egy igazi queen rajongó nem csak ezeket a slágereket szereti

vedd meg a legjobb lemezüket, ami - mindenki tudja - a "sheer heart attck"

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, még ha nem is biztos, hogy jó helyre írok, hogy a két linken szereplő bakelit lemezből melyiket érdemes megvenni (ajándékba)? Igen nagy az ár különbség, csak azt nem tudom, hogy megéri-e a drágább a többlet kiadást?

1. https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_q ... 22464.html

2. https://www.endisc.hu/catalog/product/v ... aEQAvD_BwE

Köszönöm!
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Indy írta:
2020.12.03., csüt. 20:36
57verses írta:
2020.12.03., csüt. 20:16
180,000 cP viszkozitású.
Köszi, és ilyesmi olajat hol lehetne vásárolni ? (azt a sokat ...)
Üdv
Pl:

https://www.ebay.com/p/847722519
[/quote]

esetleg (autó) modellező boltban.....difi/hátsóhid olajnak használják.... :napsut:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”