Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

trane írta:
2020.12.29., kedd 12:54
zoli73 írta:
2020.12.29., kedd 12:37
kargidje írta:
2020.12.29., kedd 11:05
Bocs, hogy belevaú, de elvileg az sem lenne mellékes, milyen zené(k)re keres lemezjátszót/hangszedőt/phono erősítőt illetve milyen sztereó erősítője van. Nem?
Olyanról már hallottam, hogy egy hangsugárzó nem műfajfüggetlen, pl. a méreteiből adódóan. Olyanról is hallottam, hogy egy erősítő sem műfajfüggetlen, pl. egy 300B csöves nem éppen rock-ra, metal-ra, vagyis "zúzásra" termett.
De olyat még nem, hogy egy lemezjátszó, vagy akár egyébb forráskészülék, kategórizálható lenne e szempont szerint.
Véleményed szerint, az általam/általunk felsorolt lemezjátszók, zenei műfajok alapján, hogyan csoportosíthatóak?
A hangszedő, phono és erősítő kérdese viszont tényleg fontos, de majd a kérdező válaszol ezekre a kérdésekre. Remélhetőleg.
én leginkább a hangszedőt emelném ebből a felsorolásból ki (bár Rega esetén a Planar 2 vagy 3 szvsz nem alkalmas roKKKra :guitar: ) > pl. egy Goldring Eroica-val gyönyörű barokk hangokat lehet a Capella Savaria felvételekből visszahallani :music1: , de Hendrix-et már nem tud élethűen tolmácsolni :ohnoohnoohno:
Igen, ez igaz, de az köztudott, hogy az Eroica az ilyen "keményebb" műfajokra nagyon nem való. De itt még csak a lemezjátszóknál tartunk, a hangszedők majd a következő menet lesz vélhetően.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

kargidje írta:
2020.12.29., kedd 11:05
Bocs, hogy belevaú, de elvileg az sem lenne mellékes, milyen zené(k)re keres lemezjátszót/hangszedőt/phono erősítőt illetve milyen sztereó erősítője van. Nem?
Olyanról már hallottam, hogy egy hangsugárzó nem műfajfüggetlen, pl. a méreteiből adódóan. Olyanról is hallottam, hogy egy erősítő sem műfajfüggetlen, pl. egy 300B csöves nem éppen rock-ra, metal-ra, vagyis "zúzásra" termett.
De olyat még nem, hogy egy lemezjátszó, vagy akár egyébb forráskészülék, kategórizálható lenne e szempont szerint.
Véleményed szerint, az általam/általunk felsorolt lemezjátszók, zenei műfajok alapján, hogyan csoportosíthatóak?
A hangszedő, phono és erősítő kérdese viszont tényleg fontos, de majd a kérdező válaszol ezekre a kérdésekre. Remélhetőleg.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
wobgti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2010.06.17., csüt. 21:37
Értékelés: 65

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: wobgti »

jak_ írta:
2020.12.28., hétf. 17:52
Sziasztok,
Kérlek benneteket, hadd kérdezzek egy nagyon szokásosat, mit vásároljak, ha új lemezjátszót vásárolnék?
Leírok néhány szempontot. Még sosem volt lemezjátszóm, a szándékaim viszont komolyak. Az erre fordítandó összeg viszonylag széles skálán mozog, de azért van egy felső határ. Nem vagyok biztos benne, hogy érdemes egy 4-5-600ezres készülékkel kezdeni, ahogy pl. erősítőből/hangfalból sem jellemző, hogy az ember egyből belecsap a középkategóriába. Bár azért itt sokszor van olyan érzésem, hogy minek vegyek olcsóbbat, hogy aztán majd 1 év múlva eladjam, és bukjak rajta egy rakás pénzt. Másik oldalról viszont ott van az, hogy hogyan értékelném egy komolyabb lemezjátszó képességeit anélkül hogy tudnám, hogy mit tud egy 150-200ezer közötti.
- Ami tudok: macerás, és nagyon drága, nem csak az eszközök, a lemezek is. Takarítani kell, foglalkozni kell vele, egy suta mozdulat és tönkremegy, stb stb. Ezen túl vagyok, be van vállalva.
- "Menj el és hallgass meg párat" - mivel semmi tapasztalatom nincs a lemezjátszók hangzásával kapcsolatban, és minden boltban teljesen különböző rendszeren tudnák nekem demozni őket, így csak akkor látnám értelmét, ha azonos márka két különböző típusa között kellene döntenem, amiket meg tudok hallgatni egymás után.
- Jó lenne egy későbbi fejlesztés lehetőségét nem teljesen kizárni, így a nagyon kevés rugalmasságot adó szériákat biztosan kihagynám
- Nem szeretném minden eladótól végighallgatni ugyanazt a "lemezt", mindenkinek a sajátja a legjobb, az egyik helyen az X márka az isten, a másik helyen az X a legalja túlárazott vacak, és helyette Y az isten. Ezen már túl vagyok, és nagyon untat, így most kihagyom. Majd megkapom ugyanezt a fórumon, de legalább érdek nélkül :)

Amiket a jelenlegi kínálatban látok és elérhetőnek tűnnek számomra
- Rega P3-P6
- Pro-Ject debut carbon evo, X1, X2
- Thorens TD206, TD309

Hangszedők esetében annyira nem zavarna ha egy olcsóbb MM lenne az első, amennyiben később tudom fejleszteni, és egy külön phono megvásárlásával tudok betenni a helyére egy jobb MM-t, vagy jobb MC-t. Ráadásul MM esetében van phono az erősítőmön, így a phono fokozat beszerzését is tudom halogatni egy darabig.

Bármilyen véleményt, tanácsot szívesen fogadok. :)

Nagyon köszi

Az általad felsorolt lemezjátszók közül, én egyiket sem venném meg. Felesleges pénzkidobás mind. Ráadásul vásárlás után egyből elkezded tuningolni , ráköltöd mégegyszer a vételárat...nem lesz annyival jobb.

Én is inkább a használt HB TT2 lemezjátszót venném amit itt hirdetnek, - az eladót nem ismerem- , volt nekem is, nagyon jó gép. Tény, hogy a Rega kar szűk keresztmetszet, de szokott lenni jó áron Helius hangkar is. Avval együtt már egy tisztességes lemezjátszód lesz, amivel bárminemű kóros elbúrjánzás nélkül lehet lemezt hallgatni.
                                                               

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Bocs, hogy belevaú, de elvileg az sem lenne mellékes, milyen zené(k)re keres lemezjátszót/hangszedőt/phono erősítőt illetve milyen sztereó erősítője van. Nem?

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

jak_ írta:
2020.12.29., kedd 08:23
Urak, az autós hasonlat jó. Valóban volt idő amikor örültem volna egy lehasznált focusnak is. Mai fejemmel meg nem ülnék be újra új autóba, mert tapasztalatból tudom, hogy egyik sem lesz az igazi _számomra_. Bár nem a nagynémetek pártján állok, ha lenne idő és energia akkor állna a garázsban egy honda prelude, ízlések és pofonok. Bár talán a lemezjátszókat nem akarják megölni a politikusok az euro normáikkal. Szóval, jöhetnek a nem kezdő tippek, mert hamar nem leszek kezdő. Miért nem ajánlott az MC kezdőnek? Illettve miért kínlódás az MM? Az olvasottakból/hallottakból tudom, hogy MC jobb lehet hangban (vagy csak más?), fizikailag is logikusnak tűnik, hogy nem egy nagy mágnest kell mozgatni annak a pici tűnek. Nade mit ront el rajta egy kezdő? Illetve, az általam felsoroltak, jól értem, manapság egy még P6 egy focus szintje lenne? Nézegessek inkább régebbi, nagy nehéz "fatömböket", várjak ki türelemmel egyet ami tetszik is (sajnos illenie kell a nappalihoz), és ne akarjam megúszni azt, hogy én választok hozzá illő hangszedőt, esetleg elviszem egy átnézésre/felújításra?
Az autókról csak annyit, hogy én sem vagyok német autó párti(volt több is), egész véletlenűl Honda-m van.
Amiket leírtál, abból arra következtetek, hogy nem vagy teljesen kezdő, már informálódtál, és nem tapogatózol teljesen a sötétben.
A helyedben a Rega p3-at kihagynám, elég hamar kinőhető. Lehet "reszelgetni" tuningolni, meg is vannak hozzá az eszközök, jó is lehet, de mire tényleg jó lesz, addigra már nagyon sokba fájhat, annyiért meg van sok más, akár jobb alternatíva. Ami a P3 szerintem gyenge pontja, az az RB300-as kar. Ámbár népszerű, de megvannak a korlátai. A rossznyelvek azt beszélik, MC hangszedőt nem is tud megfelelően kiszolgálni.
A Soundmania kolléga által ajánlott Heybrook TT2 , egy nagyon jó lemezjárszó, én is nagyon ajánlom, de nem Rega karral, az nagyon visszafogja a teljesítményét, inkább Linn, vagy Helios kar az, amivel kifutja magát.
De ajanlott még a Sistemdeck, Audio Note TT1, Linn Axis, Linn Sondek, Ariston RD(több típus is van), Thorens TD124, Pink Triangle, Roksan Xerses, Voyd Valdi, a teljesség igénye nélkül. Ezekkel a lemezjátszókkal már hosszú távon, és magas szinvonalon el lehet zenélni, és komoly hangszedőket is kiszolgálnak.
Ugyanazért az árért, amibe ezek kerülnek, újonnan csak játékszereket adnak, sajnos, és ezeknek a lemezjátszóknak a legtöbbje, jó körítésben( kar+hangszedő+phono) bizony high-end hangot képes produkálni.
Mi a baj az MC hangszedővel? Ez nézőpont kérdese. Egy kezdőnek, aki nagy valószínüséggel az erősítője beépitett phono-ját használja, annak teljesen felesleges beruházni rá, ilyen körítésben nem tudja megmutatni az előnyeit. Az MC hangszedőt ki kell szolgalni, hogy meg tudja mutatni a valós tudását.
Egy MM hangszedőhöz elég egy tisztességes phono, és szólhat a zene, nem nagyon kell az illesztésekkel törődni, csak összekötöd, és megy minden a maga útján.
Ellentétben azMC hangszedőt precízen illeszteni kell, trafóval, vagy MC phono-val. Oda kell figyelni a lezáró impedanciára, mert ha nem tartjuk be a hangszedő gyártó előírasait, ajánlásait, akkor hiába a jónevű és drága MC hangszedő, csak az árnyékát nyújtja a valós tudásának, és kész a csalódás. MC hangszedővel szerelt analóg láncban, sok a változó körülmény amire ode kell figyelni, be kell tartani, különben nem futja ki magát.
Ennek ellenére nem ördögtől való az MC hangszedő, csak sokkal több odafigyelést igényel a fentiek miatt. Ezért írtam, hogy kezdőnek nem biztos, hogy ezzel kellene kezdeni, ha ráköltött egy halom pénzt, és mégsem nyújtja az elvártakat, akkor kész a csalódás.
De a döntés a tiéd, hogy mit válalsz be.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

jak_
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.12.28., hétf. 17:32
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: jak_ »

Urak, az autós hasonlat jó. Valóban volt idő amikor örültem volna egy lehasznált focusnak is. Mai fejemmel meg nem ülnék be újra új autóba, mert tapasztalatból tudom, hogy egyik sem lesz az igazi _számomra_. Bár nem a nagynémetek pártján állok, ha lenne idő és energia akkor állna a garázsban egy honda prelude, ízlések és pofonok. Bár talán a lemezjátszókat nem akarják megölni a politikusok az euro normáikkal. Szóval, jöhetnek a nem kezdő tippek, mert hamar nem leszek kezdő. Miért nem ajánlott az MC kezdőnek? Illettve miért kínlódás az MM? Az olvasottakból/hallottakból tudom, hogy MC jobb lehet hangban (vagy csak más?), fizikailag is logikusnak tűnik, hogy nem egy nagy mágnest kell mozgatni annak a pici tűnek. Nade mit ront el rajta egy kezdő? Illetve, az általam felsoroltak, jól értem, manapság egy még P6 egy focus szintje lenne? Nézegessek inkább régebbi, nagy nehéz "fatömböket", várjak ki türelemmel egyet ami tetszik is (sajnos illenie kell a nappalihoz), és ne akarjam megúszni azt, hogy én választok hozzá illő hangszedőt, esetleg elviszem egy átnézésre/felújításra?

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2020.12.28., hétf. 23:36

Szerintem 300-ért újat vagy helyette hangszedővel egy sokkal jobb használtat, számomra nem kérdés.
Az mc hangszedővel meg nem tudom mi a baj?!
Félvezetős (csendes) előfokkal átmenetileg nyugodtan használható. Nálam csövessel is így ment amíg nem lett megfelelő trafóm.
A Denon 103r meg nagyon jó mindegyikhez amit írtam. De sokkal jobbakkal is érdemes párosítani őket. MM csak kínlódás....
Ez nem kérdés, ebben egyetértek veled, nem is írtam olyat, hogy ez nem jó, csak egy tapasztalatlan kezdőnek, valami egyszerübb, könnyebben átlátható, kezelhető, és megfizethető rendszerre van szüksége az eliduláshoz.
Igen, én is tudom, hogy egy bizonyos szint alatt nem érdemes belevágni, mert különben nem mutatkoznak meg az analóg szépségei, de tedd a szívedre a kezed, Te sem ezen a jelenlegi szinten, és a ma meglévő tapasztalataiddal felvértezve kezdted!
Tudom, ezért kell a tapasztalatot megosztani, a kezdőkkel, hogy Ők már ne essenek abba a hibába, amibe mi, kezdőként segítség hiányában beleestünk. Ez így van rendjén, de a segítő szándekot nem szabad túlzásba vinni.
Autós példára lefordítva, ha a kérdező azt kérdezi, Ford Focust, vagy Opel Astra-t vegyen-e, mert ezt engedheti meg magának, akkor az neki nem hasznavehető segítség/tanács, ha azt mondod neki, vegyen 5-ös BMW-t, vagy E Mercedest, mert az autó itt kezdödik.
Visszatérve a lemezjátszóra, én is tudom melyik az a szint amitől már tényleg jó hangot kapunk egy lemezjátszó+hangszedő+phono kombótól, de hidd el ez a szint alatt is van élet, és sokan beérik szerenyebb eszközökkel is, és elégedetten hallgatnak rajtuk zenét.
[/quote]

Jelenleg a 2. lemezjátszóm használom. Az első kB 30 éve egy Rega Planar3 szintű volt. Goldring Eroica hangszedővel és AI800 trafóval. Mert olyanra mint ami most van még nem volt pénzem.
Egy új Focusnál lehet még többet is ér egy 10 éves BMW5, de egy új lemezjátszónál biztosan többet ér egy 10-20 éves minőségi darab hasonló áron. "Átláthatóságuk", meg a többi dolog amit írsz az meg szerintem teljesen egyforma! Egy lemezjátszónál 10 év meg semmi, sokszor 20 sem. Pl amiket említettem volt.....
De vehet pl használtan Is Rega Planar 3-at itt 90-ert, meg bele hangszedőt 130-ért.
Vagy a sokkal jobb Heybrook TT2-őt kB 200-ért ugyanolyan új hangszedővel.
Az árkülönbség kB 110e Ft. KB 30%. A minőségi szerintem meg sokkal több. A most árult Systemdekeket nem említem, mert sztem túl drágák és akár a Heybrook akár egy Roksan sokkal jobb.
Szóval sem a mostani sem a kezdő korabeli tudásommal nem tudnék mást mondani lemezjátszó és "környéke" ügyben.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2020.12.28., hétf. 22:31
zoli73 írta:
2020.12.28., hétf. 21:49
SoundMania írta:
2020.12.28., hétf. 21:15


Van a hirdetések között egy Helybrook TT2. Azok jól szólnak. Sztem egy Denon 103r mc hangszedővel már elég jó színvonal.
Mást hirtelen most nem láttam. Régebben volt egy Roksan Xerxes, Tabriz zi (?) karral. Az még jobb. Az hamar elkelt.
Ezek például azok a lemezjatszók, amikre én is gondoltam, mint kívánatos gépek, de azért egy kezdőnek ezek még nem biztos, hogy valók, nem beszélve egy MC hangszedőről. Az még egy kezdőnek erősen mélyvíz, szerintem.
Szerintem 300-ért újat vagy helyette hangszedővel egy sokkal jobb használtat, számomra nem kérdés.
Az mc hangszedővel meg nem tudom mi a baj?!
Félvezetős (csendes) előfokkal átmenetileg nyugodtan használható. Nálam csövessel is így ment amíg nem lett megfelelő trafóm.
A Denon 103r meg nagyon jó mindegyikhez amit írtam. De sokkal jobbakkal is érdemes párosítani őket. MM csak kínlódás....
Ez nem kérdés, ebben egyetértek veled, nem is írtam olyat, hogy ez nem jó, csak egy tapasztalatlan kezdőnek, valami egyszerübb, könnyebben átlátható, kezelhető, és megfizethető rendszerre van szüksége az eliduláshoz.
Igen, én is tudom, hogy egy bizonyos szint alatt nem érdemes belevágni, mert különben nem mutatkoznak meg az analóg szépségei, de tedd a szívedre a kezed, Te sem ezen a jelenlegi szinten, és a ma meglévő tapasztalataiddal felvértezve kezdted!
Tudom, ezért kell a tapasztalatot megosztani, a kezdőkkel, hogy Ők már ne essenek abba a hibába, amibe mi, kezdőként segítség hiányában beleestünk. Ez így van rendjén, de a segítő szándekot nem szabad túlzásba vinni.
Autós példára lefordítva, ha a kérdező azt kérdezi, Ford Focust, vagy Opel Astra-t vegyen-e, mert ezt engedheti meg magának, akkor az neki nem hasznavehető segítség/tanács, ha azt mondod neki, vegyen 5-ös BMW-t, vagy E Mercedest, mert az autó itt kezdödik.
Visszatérve a lemezjátszóra, én is tudom melyik az a szint amitől már tényleg jó hangot kapunk egy lemezjátszó+hangszedő+phono kombótól, de hidd el ez a szint alatt is van élet, és sokan beérik szerenyebb eszközökkel is, és elégedetten hallgatnak rajtuk zenét.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2020.12.28., hétf. 21:49
SoundMania írta:
2020.12.28., hétf. 21:15
jak_ írta:
2020.12.28., hétf. 21:02

Nagyon köszi a véleményt!
Egyáltalán nem vagyok a használt ellen, sőt. Bár pont a tapasztalatlanságom miatt, egy kicsit erősebben válogatnék mint ismertebb komponsek esetén, és pont ezért nincs kizárva a vadiúj vásárlása sem. Illetve azt látom, hogy használt lemezjátszóból azért közel sincs akkora választék mint mondjuk dacból vagy erősítőből. Bár lehet csak még nem állt rá a szemem. Figyelni fogom. Bombázzatok nyugodtan ajánlatokkal, ha akad eladó otthon. :)
Van a hirdetések között egy Helybrook TT2. Azok jól szólnak. Sztem egy Denon 103r mc hangszedővel már elég jó színvonal.
Mást hirtelen most nem láttam. Régebben volt egy Roksan Xerxes, Tabriz zi (?) karral. Az még jobb. Az hamar elkelt.
Ezek például azok a lemezjatszók, amikre én is gondoltam, mint kívánatos gépek, de azért egy kezdőnek ezek még nem biztos, hogy valók, nem beszélve egy MC hangszedőről. Az még egy kezdőnek erősen mélyvíz, szerintem.
Szerintem 300-ért újat vagy helyette hangszedővel egy sokkal jobb használtat, számomra nem kérdés.
Az mc hangszedővel meg nem tudom mi a baj?!
Félvezetős (csendes) előfokkal átmenetileg nyugodtan használható. Nálam csövessel is így ment amíg nem lett megfelelő trafóm.
A Denon 103r meg nagyon jó mindegyikhez amit írtam. De sokkal jobbakkal is érdemes párosítani őket. MM csak kínlódás....

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2020.12.28., hétf. 21:15
jak_ írta:
2020.12.28., hétf. 21:02

Nagyon köszi a véleményt!
Egyáltalán nem vagyok a használt ellen, sőt. Bár pont a tapasztalatlanságom miatt, egy kicsit erősebben válogatnék mint ismertebb komponsek esetén, és pont ezért nincs kizárva a vadiúj vásárlása sem. Illetve azt látom, hogy használt lemezjátszóból azért közel sincs akkora választék mint mondjuk dacból vagy erősítőből. Bár lehet csak még nem állt rá a szemem. Figyelni fogom. Bombázzatok nyugodtan ajánlatokkal, ha akad eladó otthon. :)
Van a hirdetések között egy Helybrook TT2. Azok jól szólnak. Sztem egy Denon 103r mc hangszedővel már elég jó színvonal.
Mást hirtelen most nem láttam. Régebben volt egy Roksan Xerxes, Tabriz zi (?) karral. Az még jobb. Az hamar elkelt.
Ezek például azok a lemezjatszók, amikre én is gondoltam, mint kívánatos gépek, de azért egy kezdőnek ezek még nem biztos, hogy valók, nem beszélve egy MC hangszedőről. Az még egy kezdőnek erősen mélyvíz, szerintem.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

jak_ írta:
2020.12.28., hétf. 21:02

Nagyon köszi a véleményt!
Egyáltalán nem vagyok a használt ellen, sőt. Bár pont a tapasztalatlanságom miatt, egy kicsit erősebben válogatnék mint ismertebb komponsek esetén, és pont ezért nincs kizárva a vadiúj vásárlása sem. Illetve azt látom, hogy használt lemezjátszóból azért közel sincs akkora választék mint mondjuk dacból vagy erősítőből. Bár lehet csak még nem állt rá a szemem. Figyelni fogom. Bombázzatok nyugodtan ajánlatokkal, ha akad eladó otthon. :)
Van a hirdetések között egy Helybrook TT2. Azok jól szólnak. Sztem egy Denon 103r mc hangszedővel már elég jó színvonal.
Mást hirtelen most nem láttam. Régebben volt egy Roksan Xerxes, Tabriz zi (?) karral. Az még jobb. Az hamar elkelt.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

jak_ írta:
2020.12.28., hétf. 21:02
zoli73 írta:
2020.12.28., hétf. 20:35
Szia!

A helyedben a Pro-ject-et kihagynám. Csak azért, mert ugyanaz az árkategória, nem érdemes a "ringben" hagyni őket. Felületes kivitelezésű, tucat termékek. Egy példa, minden típusban, ugyanaz a tucat Kínai motor van(ami eléggé hajlamos megbetegedni), árkategóriától függetlenül. Volt Pro-ject lemezjátszóm, tapasztalatból mondom.
A másik két márka rendben van.
De engedd meg, hogy elmondjam a véleményem/tanácsomat.
Fontold meg, a használt lemezjátszó vásárlást is. Két egyszerű érv szól mellette:
1. Ugyanazért az összegért, amiért az újat megvennéd, használtból sokkal magasabb kategóriájú, jobb hangminőségű lemezjátszót vehetsz.
Az ne tántorítson el, hogy a használttal lehetnek problémák. Lehetnek, de azért egy lemezjátszó(pláne úgy, hogy nem a belépő kategóriát céloztad meg) elég tartós és megbízható eszköz, meg aztán egy ilyen audiofil kategóriajú lemezjátszó, minden bizonnyal olyan ember kezéből kerül ki, aki igényes, és vigyázz a dolgaira, karban tartja, stb. Tehát jó eséllyel vehetsz, megkímélt, jó állapotú gépet.
Egy használt lemezjatszó, korántsem akkora zsakbamacska, mint azt sokan gondoljak!
2. Egy új készüléken(mindegy milyen eszköz) jelentős az értékvesztés.
Akármennyire körültekintően is választasz lemezjátszót az újak közül, megeshet, hogy elég hamar szembesülhetsz azzal, hogy talán mégis rosszul döntöttél, vagy már "jóllaktál vele", és váltani, tovább lépni szeretnél. Ez persze egy használtnáltnál is megeshet, de a használból kisebb bukással, szerencsés esetben árában kiszállhatsz, de ez az újról nem mondható el sajnos.
Nagyon köszi a véleményt!
Egyáltalán nem vagyok a használt ellen, sőt. Bár pont a tapasztalatlanságom miatt, egy kicsit erősebben válogatnék mint ismertebb komponsek esetén, és pont ezért nincs kizárva a vadiúj vásárlása sem. Illetve azt látom, hogy használt lemezjátszóból azért közel sincs akkora választék mint mondjuk dacból vagy erősítőből. Bár lehet csak még nem állt rá a szemem. Figyelni fogom. Bombázzatok nyugodtan ajánlatokkal, ha akad eladó otthon. :)
Valóban, használt lemezjátszóból nincs akkora felhozatal, mint dac-okból, de azért mindíg lehet kifogni, jó lemezjátszókat.
Amit az előbb kifelejtettem, ha újban gondolkozol, akkor az Edwards Audio lemezjatszókat mindenképpen vedd fel a listádra!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

jak_
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.12.28., hétf. 17:32
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: jak_ »

zoli73 írta:
2020.12.28., hétf. 20:35
Szia!

A helyedben a Pro-ject-et kihagynám. Csak azért, mert ugyanaz az árkategória, nem érdemes a "ringben" hagyni őket. Felületes kivitelezésű, tucat termékek. Egy példa, minden típusban, ugyanaz a tucat Kínai motor van(ami eléggé hajlamos megbetegedni), árkategóriától függetlenül. Volt Pro-ject lemezjátszóm, tapasztalatból mondom.
A másik két márka rendben van.
De engedd meg, hogy elmondjam a véleményem/tanácsomat.
Fontold meg, a használt lemezjátszó vásárlást is. Két egyszerű érv szól mellette:
1. Ugyanazért az összegért, amiért az újat megvennéd, használtból sokkal magasabb kategóriájú, jobb hangminőségű lemezjátszót vehetsz.
Az ne tántorítson el, hogy a használttal lehetnek problémák. Lehetnek, de azért egy lemezjátszó(pláne úgy, hogy nem a belépő kategóriát céloztad meg) elég tartós és megbízható eszköz, meg aztán egy ilyen audiofil kategóriajú lemezjátszó, minden bizonnyal olyan ember kezéből kerül ki, aki igényes, és vigyázz a dolgaira, karban tartja, stb. Tehát jó eséllyel vehetsz, megkímélt, jó állapotú gépet.
Egy használt lemezjatszó, korántsem akkora zsakbamacska, mint azt sokan gondoljak!
2. Egy új készüléken(mindegy milyen eszköz) jelentős az értékvesztés.
Akármennyire körültekintően is választasz lemezjátszót az újak közül, megeshet, hogy elég hamar szembesülhetsz azzal, hogy talán mégis rosszul döntöttél, vagy már "jóllaktál vele", és váltani, tovább lépni szeretnél. Ez persze egy használtnáltnál is megeshet, de a használból kisebb bukással, szerencsés esetben árában kiszállhatsz, de ez az újról nem mondható el sajnos.
Nagyon köszi a véleményt!
Egyáltalán nem vagyok a használt ellen, sőt. Bár pont a tapasztalatlanságom miatt, egy kicsit erősebben válogatnék mint ismertebb komponsek esetén, és pont ezért nincs kizárva a vadiúj vásárlása sem. Illetve azt látom, hogy használt lemezjátszóból azért közel sincs akkora választék mint mondjuk dacból vagy erősítőből. Bár lehet csak még nem állt rá a szemem. Figyelni fogom. Bombázzatok nyugodtan ajánlatokkal, ha akad eladó otthon. :)

jak_
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.12.28., hétf. 17:32
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: jak_ »

SFI írta:
2020.12.28., hétf. 20:12
Kedves jak!
Ahhoz, hogy megtudj valamit az analóg világból, áldoznod kell rá. Ha olcsót veszel, sohasem tudod meg, hogy mit tud ez a formátum, ha sok pénzt beleölsz, esetleg rájössz, hogy nem ilyen lovat akartál....
Szerintem el kéne menned egy pár helyre, ahol analógot árulnak, meg kéne hallgatnod a kedvenc zenéidet különböző árú láncokon, és ezek után érdemes döntened. Azt, hogy az eladók mint mondanak az egy dolog, de neked viszont alkalmad nyílik tapasztalatokat gyűjteni, és a hallott hang alapján el tudod dönteni, hogy mi mennyit ér...
Vannak jó szándékú, és igen felkészült kereskedők! Viszont a végső döntés a Tiéd!
Remélem tudtam segíteni...SFI
Köszönöm!
Ha olcsót veszek sose tudom meg, ha drágát, akkor pedig rájöhetek, hogy nem ezt akartam? :D Ha ebből a kettőből lehet csak választani, akkor olcsó tudatlanságot kérem :) Semmiképp sem webshopban fogok vásárolni, csak próbálom szűkíteni a kört. Köszi mégegyszer a tanácsot!

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

jak_ írta:
2020.12.28., hétf. 17:52
Sziasztok,
Kérlek benneteket, hadd kérdezzek egy nagyon szokásosat, mit vásároljak, ha új lemezjátszót vásárolnék?
Leírok néhány szempontot. Még sosem volt lemezjátszóm, a szándékaim viszont komolyak. Az erre fordítandó összeg viszonylag széles skálán mozog, de azért van egy felső határ. Nem vagyok biztos benne, hogy érdemes egy 4-5-600ezres készülékkel kezdeni, ahogy pl. erősítőből/hangfalból sem jellemző, hogy az ember egyből belecsap a középkategóriába. Bár azért itt sokszor van olyan érzésem, hogy minek vegyek olcsóbbat, hogy aztán majd 1 év múlva eladjam, és bukjak rajta egy rakás pénzt. Másik oldalról viszont ott van az, hogy hogyan értékelném egy komolyabb lemezjátszó képességeit anélkül hogy tudnám, hogy mit tud egy 150-200ezer közötti.
- Ami tudok: macerás, és nagyon drága, nem csak az eszközök, a lemezek is. Takarítani kell, foglalkozni kell vele, egy suta mozdulat és tönkremegy, stb stb. Ezen túl vagyok, be van vállalva.
- "Menj el és hallgass meg párat" - mivel semmi tapasztalatom nincs a lemezjátszók hangzásával kapcsolatban, és minden boltban teljesen különböző rendszeren tudnák nekem demozni őket, így csak akkor látnám értelmét, ha azonos márka két különböző típusa között kellene döntenem, amiket meg tudok hallgatni egymás után.
- Jó lenne egy későbbi fejlesztés lehetőségét nem teljesen kizárni, így a nagyon kevés rugalmasságot adó szériákat biztosan kihagynám
- Nem szeretném minden eladótól végighallgatni ugyanazt a "lemezt", mindenkinek a sajátja a legjobb, az egyik helyen az X márka az isten, a másik helyen az X a legalja túlárazott vacak, és helyette Y az isten. Ezen már túl vagyok, és nagyon untat, így most kihagyom. Majd megkapom ugyanezt a fórumon, de legalább érdek nélkül :)

Amiket a jelenlegi kínálatban látok és elérhetőnek tűnnek számomra
- Rega P3-P6
- Pro-Ject debut carbon evo, X1, X2
- Thorens TD206, TD309

Hangszedők esetében annyira nem zavarna ha egy olcsóbb MM lenne az első, amennyiben később tudom fejleszteni, és egy külön phono megvásárlásával tudok betenni a helyére egy jobb MM-t, vagy jobb MC-t. Ráadásul MM esetében van phono az erősítőmön, így a phono fokozat beszerzését is tudom halogatni egy darabig.

Bármilyen véleményt, tanácsot szívesen fogadok. :)

Nagyon köszi
Szia!

A helyedben a Pro-ject-et kihagynám. Csak azért, mert ugyanaz az árkategória, nem érdemes a "ringben" hagyni őket. Felületes kivitelezésű, tucat termékek. Egy példa, minden típusban, ugyanaz a tucat Kínai motor van(ami eléggé hajlamos megbetegedni), árkategóriától függetlenül. Volt Pro-ject lemezjátszóm, tapasztalatból mondom.
A másik két márka rendben van.
De engedd meg, hogy elmondjam a véleményem/tanácsomat.
Fontold meg, a használt lemezjátszó vásárlást is. Két egyszerű érv szól mellette:
1. Ugyanazért az összegért, amiért az újat megvennéd, használtból sokkal magasabb kategóriájú, jobb hangminőségű lemezjátszót vehetsz.
Az ne tántorítson el, hogy a használttal lehetnek problémák. Lehetnek, de azért egy lemezjátszó(pláne úgy, hogy nem a belépő kategóriát céloztad meg) elég tartós és megbízható eszköz, meg aztán egy ilyen audiofil kategóriajú lemezjátszó, minden bizonnyal olyan ember kezéből kerül ki, aki igényes, és vigyázz a dolgaira, karban tartja, stb. Tehát jó eséllyel vehetsz, megkímélt, jó állapotú gépet.
Egy használt lemezjatszó, korántsem akkora zsakbamacska, mint azt sokan gondoljak!
2. Egy új készüléken(mindegy milyen eszköz) jelentős az értékvesztés.
Akármennyire körültekintően is választasz lemezjátszót az újak közül, megeshet, hogy elég hamar szembesülhetsz azzal, hogy talán mégis rosszul döntöttél, vagy már "jóllaktál vele", és váltani, tovább lépni szeretnél. Ez persze egy használtnáltnál is megeshet, de a használból kisebb bukással, szerencsés esetben árában kiszállhatsz, de ez az újról nem mondható el sajnos.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
SFI
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2007.09.02., vas. 18:04
Értékelés: 63

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SFI »

Kedves jak!
Ahhoz, hogy megtudj valamit az analóg világból, áldoznod kell rá. Ha olcsót veszel, sohasem tudod meg, hogy mit tud ez a formátum, ha sok pénzt beleölsz, esetleg rájössz, hogy nem ilyen lovat akartál....
Szerintem el kéne menned egy pár helyre, ahol analógot árulnak, meg kéne hallgatnod a kedvenc zenéidet különböző árú láncokon, és ezek után érdemes döntened. Azt, hogy az eladók mint mondanak az egy dolog, de neked viszont alkalmad nyílik tapasztalatokat gyűjteni, és a hallott hang alapján el tudod dönteni, hogy mi mennyit ér...
Vannak jó szándékú, és igen felkészült kereskedők! Viszont a végső döntés a Tiéd!
Remélem tudtam segíteni...SFI
Benz Micro LP-S - Michell Orbe, SME 309 - VDH D-501 - Benz Micro Wood SL2 - Analog Art - VDH D501 - ARC PH5 fonó - HT Magic Two - ARC SP 16L- HT Magic Two - Conrad Johnson MF2200 - Music Rererence RM 9 - HT Magic Tweeter - Ponder Over    CD: Marantz SA15 s1

jak_
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.12.28., hétf. 17:32
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: jak_ »

Sziasztok,
Kérlek benneteket, hadd kérdezzek egy nagyon szokásosat, mit vásároljak, ha új lemezjátszót vásárolnék?
Leírok néhány szempontot. Még sosem volt lemezjátszóm, a szándékaim viszont komolyak. Az erre fordítandó összeg viszonylag széles skálán mozog, de azért van egy felső határ. Nem vagyok biztos benne, hogy érdemes egy 4-5-600ezres készülékkel kezdeni, ahogy pl. erősítőből/hangfalból sem jellemző, hogy az ember egyből belecsap a középkategóriába. Bár azért itt sokszor van olyan érzésem, hogy minek vegyek olcsóbbat, hogy aztán majd 1 év múlva eladjam, és bukjak rajta egy rakás pénzt. Másik oldalról viszont ott van az, hogy hogyan értékelném egy komolyabb lemezjátszó képességeit anélkül hogy tudnám, hogy mit tud egy 150-200ezer közötti.
- Ami tudok: macerás, és nagyon drága, nem csak az eszközök, a lemezek is. Takarítani kell, foglalkozni kell vele, egy suta mozdulat és tönkremegy, stb stb. Ezen túl vagyok, be van vállalva.
- "Menj el és hallgass meg párat" - mivel semmi tapasztalatom nincs a lemezjátszók hangzásával kapcsolatban, és minden boltban teljesen különböző rendszeren tudnák nekem demozni őket, így csak akkor látnám értelmét, ha azonos márka két különböző típusa között kellene döntenem, amiket meg tudok hallgatni egymás után.
- Jó lenne egy későbbi fejlesztés lehetőségét nem teljesen kizárni, így a nagyon kevés rugalmasságot adó szériákat biztosan kihagynám
- Nem szeretném minden eladótól végighallgatni ugyanazt a "lemezt", mindenkinek a sajátja a legjobb, az egyik helyen az X márka az isten, a másik helyen az X a legalja túlárazott vacak, és helyette Y az isten. Ezen már túl vagyok, és nagyon untat, így most kihagyom. Majd megkapom ugyanezt a fórumon, de legalább érdek nélkül :)

Amiket a jelenlegi kínálatban látok és elérhetőnek tűnnek számomra
- Rega P3-P6
- Pro-Ject debut carbon evo, X1, X2
- Thorens TD206, TD309

Hangszedők esetében annyira nem zavarna ha egy olcsóbb MM lenne az első, amennyiben később tudom fejleszteni, és egy külön phono megvásárlásával tudok betenni a helyére egy jobb MM-t, vagy jobb MC-t. Ráadásul MM esetében van phono az erősítőmön, így a phono fokozat beszerzését is tudom halogatni egy darabig.

Bármilyen véleményt, tanácsot szívesen fogadok. :)

Nagyon köszi

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 


stibias
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.12.27., vas. 20:43
Értékelés: 0

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: stibias »

Kedves Fórumtársak!

Karácsonykor hozzámkerült lemezjátszó (philips A 673) de gyorsabban pörgeti a tányért kicsit. 33,3 helyett 4.2 ingadozó de 34 alá nem megy. Ugyanez 45 helyett is 46.2. Telefonnal mértem. A pitch koppon van csak növelni tudom a sebességet csökkenteni már nem. Levéve a tányért a fotón látható két furat melyekre 33 és 45 felirat van, de nem látok benne potmétert. Ismerős valakinek ez a típus illetve mi a vélemény a tapasztaltabbaknak merre induljak? Szíjat cserélnék rajta már mert régi, de ha szíj probléma lenne akkor max. lassabb lehet gondolom gyorsabb semmiképpen. Valami jót tanács ötlet? Köszönöm!
IMG_20201227_204825.jpg
IMG_20201227_204825.jpg (1.45 MiB) Megtekintve 1653 alkalommal

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

zoli73 írta:
2020.12.24., csüt. 12:17
tonee73 írta:
2020.12.24., csüt. 11:58
zoli73 írta:
2020.12.24., csüt. 11:56

Utánvéttel meg nem lehet vásarolni.
Igen a mai világban már mindenki előre fizet, online-nem nagyon hiszem, hogy utánvétes helyet találni fogsz. gondolkodik.gif
Azért nem mindenki.
Például a karácsonyi ajándékokat, szinte kivétel nélkül, különböző webáruházakból szereztük be. Megrendeltem, hozta a futár, fizettem neki, pont.
Hogy ez itt miért nem járható út, az számomra érthetetlen.
(Még egy off. Mi is webáruházból rendeltünk. A fiam által november elején rendelet lemez nincs készleten, mehettem személyesen intézni másik lemezt. A lányom által rendelt LP helyett egy CD-t küldtek a MM boltba, ahol az LP természetesen nem volt készleten, január végére ígérték. Csoda ha utálom a net-es rendelést? :smile30: )
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

tonee73 írta:
2020.12.24., csüt. 12:21
zoli73 írta:
2020.12.24., csüt. 12:17

Azért nem mindenki.
Például a karácsonyi ajándékokat, szinte kivétel nélkül, különböző webáruházakból szereztük be. Megrendeltem, hozta a futár, fizettem neki, pont.
Hogy ez itt miért nem járható út, az számomra érthetetlen.
Igaz, kifelejtettem a "majdnem" szót a mindenki elől.
Itt Angliában teljesen megszokott az előre fizetés, én itt még nem is láttam utánvétes opciót-a futárok itt soha nem kezelnek pénzt, és csomagom sem veszett még el.
Értelek, de inkabb hagyjuk, ez itt már off.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

zoli73 írta:
2020.12.24., csüt. 12:17

Azért nem mindenki.
Például a karácsonyi ajándékokat, szinte kivétel nélkül, különböző webáruházakból szereztük be. Megrendeltem, hozta a futár, fizettem neki, pont.
Hogy ez itt miért nem járható út, az számomra érthetetlen.
Igaz, kifelejtettem a "majdnem" szót a mindenki elől.
Itt Angliában teljesen megszokott az előre fizetés, én itt még nem is láttam utánvétes opciót-a futárok itt soha nem kezelnek pénzt, és csomagom sem veszett még el.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

tonee73 írta:
2020.12.24., csüt. 11:58
zoli73 írta:
2020.12.24., csüt. 11:56

Utánvéttel meg nem lehet vásarolni.
Igen a mai világban már mindenki előre fizet, online-nem nagyon hiszem, hogy utánvétes helyet találni fogsz. gondolkodik.gif
Azért nem mindenki.
Például a karácsonyi ajándékokat, szinte kivétel nélkül, különböző webáruházakból szereztük be. Megrendeltem, hozta a futár, fizettem neki, pont.
Hogy ez itt miért nem járható út, az számomra érthetetlen.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

zoli73 írta:
2020.12.24., csüt. 11:56

Utánvéttel meg nem lehet vásarolni.
Igen a mai világban már mindenki előre fizet, online-nem nagyon hiszem, hogy utánvétes helyet találni fogsz. gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”