Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
Coldplay
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2011.11.26., szomb. 21:08
Értékelés: 8

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Coldplay »

igen majd az ido eldonti mi legyen, ha igy megy tovabb lassan oda jutunk, hogy egy jobb lemezert ujonan 20-25 ezer ft-ot akarnak elkerni. en annyiert nem veszek, hasznalt de nm allapotu lemezekert nyilvan adok 6 - 8 vagy akar 10 eurot is, de akkor mar inkabb komplett gyujtemenyeket probalok levadaszni.. mert az orulet beindult ugy latom, es persze vannak olyanok szep szammal. akiknek semmi se draga. ertem en h audiofil meg minden de ne kelljen mar egy lemezert ami raadasul ugye hasznalt, 8 ezret adni, csak mert "bakelit" .. erted ugye a dilemmamat? szerintetek is k.. va dragak a lemezek? most tenyleg ennyire divatos h felhajtjak az arakat?
discogsrol szomott rendelni valaki kozuletek?
Igazi zenet akarsz? Menj koncertre, hangversenyre.... /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2021.01.04., hétf. 22:17
Az új lemezek árán is megmutatkozik ez a tendencia. Őszinte leszek, új lemezek eladásával foglalkozó boltot nem nagyon ismerek, hacsak nem a MediaMarkt. Ott árulnak Lp lemezeket, átlagos minőségűek, és sajnos ehhez képest az árak már eleggé elrugaszkodtak.
Ritkán szoktam rendelni, a "Bakelitfutár"-tól, náluk elég nagy a választék, bár az árak itt is elszaladtak.
Attól függ, melyik MediaMarkt (TÉNYLEG attől függ). A budaörsi MediaMarktban nagyon jóminőségű, “full analóg” audiofil új lemezeket is árulnak, persze olyan árakon, amik szóba sem jöhetnek olyan valakinél, aki 2500-3000 forintot is sokall egy lemezért. - ott konkrétan legalább a kezedbe vehetsz 20ezer forint feletti árú lemezt :D Pl 2x45-ös Mobile Fidelity reissue-LP-ket 22900 forintért, vagy Speakers Corner egylemezes kiadványokat, amelyek 10ezernél indulnak. Vagy BlueNote TonePoet széria darabjait szintén 10ezer feletti összegért, stb.

Azokat a lemezeket, amelyek a MediaMarkt-ban normál áron 4ezer forint alatt kaphatóak, kipróbálni sem érdemes.

Azok a szakboltok, amelyek lemezjátszókat árulnak, általában szintén forgalmazzák egy vagy több audiofil kiadó lemezeit is. De ezek is nagyon borsos árúak.

A Bakelitfutár talán a legjobb választás új lemezekhez, mind választékban, mind árban.

A jóminőségű használt lemezek árát itt az AVX-en is megkérik rendesen, bár ki lehet fogni voszonylag jó vételeket néha.

De a lényeg: ez tényleg egy ilyen sport, ha valaki ma akar lemezeket vásárolni, és soknak tart 2500-3000 forintot egy lemezért, akkor kár volt belekezdenie az LP-zésbe. Szerintem.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Coldplay
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2011.11.26., szomb. 21:08
Értékelés: 8

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Coldplay »

nem budapesten, hanem videken Kiskunfélegyházan elek. borzeken meg sose jartam, de ha a tendenciakat nezem, el tudom kepzelni, hogy egy egy jobb lemezert mar ott is sok penzt kernek... akkor miert is menjek? :( nem gondoltam volna hogy ennyire dragak a lemezek, hasznalt depeche mode-ert 5, 8 ezer ft-ot is elkernek de lattam mar Bonanza lemezt 20 ezerert is, ujkori ara se volt ennyi, es en peldaul sose vennek ennyiert lemezt mert hulye nem. vagyok, es csak a nepperknek hajtanam a penzt, akik ettol meg kapzsibbak lesznek. :/
Igazi zenet akarsz? Menj koncertre, hangversenyre.... /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Coldplay írta:
2021.01.04., hétf. 21:25
sziasztok, most kezdtem el lemezekkel foglalkozni, a kezdo gepem egy project debut karbon :) azt szdretnrm megkerdezni, hogy ti honnan szerzitek be a lemezeiteket? Voltam bolhapiacon es meglepodve tapasztaltam hogy egy egy lemezert 2500-3000 ft-ot is elkernek, es ugye akkor meg nem is tudod h milyen allapotu a lemez :(

szoval neztem a discogs-ot is, ott mar van olcsobban is lemez, de ott meg a postakoltseg draga, neha 15, de van hogy 20 euro is... ha egy eladotol rendelek akkor minden lemezre raszamolja a postakoltseget vagy csak egyszeri dijat szamol fel? most tapasztalom hogy mennyire dragak a lemezek :(
Nos, először is egy kérdéssel kezdeném, hol laksz?
Mert, ha mondjuk Budapest, vagy a vonzáskörzete, akkor a budapesti lemezboltokat(van jópár) személyesen is felkeresheted, de havonta szokott lenni lemezbörze is Budapesten. Ezek hollétéről az interneten nagyjaból mindent megtalálsz, bár jelenleg(Covid) valószínű, hogy ezek nem járható alternatívák.
Az árakról. A normális allapotú lemezek sajnos már itt kezdődnek, sőt. De tegyük gyorsan hozzá, hogy az árak emelkedéséhez nagyban hozzájárul, hogy a lemezjátszást eléggé felkapta a divat, és ezt meg is lovagolják azok, akik lemezek eladásával foglalkoznak.
De semmi sem kötelező, ez egy ilyen sport, senki sem állította, hogy olcsó.
Az új lemezek árán is megmutatkozik ez a tendencia. Őszinte leszek, új lemezek eladásával foglalkozó boltot nem nagyon ismerek, hacsak nem a MediaMarkt. Ott árulnak Lp lemezeket, átlagos minőségűek, és sajnos ehhez képest az árak már eleggé elrugaszkodtak.
Ritkán szoktam rendelni, a "Bakelitfutár"-tól, náluk elég nagy a választék, bár az árak itt is elszaladtak.
Eladó Lp lemezeket itt a fórumon is találsz, a megfelelő topic-ban elég nagy a választék.
Új kiadású lemezeket én nagyon ritkan veszek, mert a maiak szinte mind digitalis felvételrő/keverésről készülnek, és szerintem ennek így nincs értelme.
A gyüjteményem jelentős részét(kb.98%-a) 60', 70' , 80' években kiadott lemezek teszik ki.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 15:33
Értékelés: 31

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: galrob »

Coldplay írta:
2021.01.04., hétf. 21:25
sziasztok, most kezdtem el lemezekkel foglalkozni, a kezdo gepem egy project debut karbon :) azt szdretnrm megkerdezni, hogy ti honnan szerzitek be a lemezeiteket? Voltam bolhapiacon es meglepodve tapasztaltam hogy egy egy lemezert 2500-3000 ft-ot is elkernek, es ugye akkor meg nem is tudod h milyen allapotu a lemez :(

szoval neztem a discogs-ot is, ott mar van olcsobban is lemez, de ott meg a postakoltseg draga, neha 15, de van hogy 20 euro is... ha egy eladotol rendelek akkor minden lemezre raszamolja a postakoltseget vagy csak egyszeri dijat szamol fel? most tapasztalom hogy mennyire dragak a lemezek :(

Rossz bolhapiacra jársz, de az időnként megrendezésre kerülő lemezbörzék, jók szoktak lenni.

Avatar
Coldplay
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2011.11.26., szomb. 21:08
Értékelés: 8

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Coldplay »

sziasztok, most kezdtem el lemezekkel foglalkozni, a kezdo gepem egy project debut karbon :) azt szdretnrm megkerdezni, hogy ti honnan szerzitek be a lemezeiteket? Voltam bolhapiacon es meglepodve tapasztaltam hogy egy egy lemezert 2500-3000 ft-ot is elkernek, es ugye akkor meg nem is tudod h milyen allapotu a lemez :(

szoval neztem a discogs-ot is, ott mar van olcsobban is lemez, de ott meg a postakoltseg draga, neha 15, de van hogy 20 euro is... ha egy eladotol rendelek akkor minden lemezre raszamolja a postakoltseget vagy csak egyszeri dijat szamol fel? most tapasztalom hogy mennyire dragak a lemezek :(
Igazi zenet akarsz? Menj koncertre, hangversenyre.... /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Online
Avatar
Bzoli63
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2014.07.25., pén. 19:14
Értékelés: 17

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Bzoli63 »

zoli73 írta:
2021.01.02., szomb. 16:24
kargidje írta:
2021.01.02., szomb. 15:55
Még egy kérdés:
hogyan lehet úgy kezelni a lemezeket, hogy már a legelső használatkor ne legyen rajtuk millió porszem?
Kizárólag vadonatúj lemezeim vannak és ha kiveszem őket a gyári papírtasakból, már szívják is magukra a porszemeket... :smile51:
Földeljem le magam? sad.gif
Az új lemezek a kibontásuk után ajánlott azonnal lemosni, mielőtt "használatba" vesszük őket. A gyárilag kapott belső borító, sokszor elég silány minőségű, szimpla papír.
Az antisztatikus(két rétegű) belső borító, sokkal jobb a lemezeknek, nem porlad, mint a papír.
A port teljesen kizárni lehetetlen, ezért ajánlott a lemezeket idönként újra mosni(én 5-6 lejátszás utan), és az antisztatikus belső tok sem örök életre szól, egy idő után azt is cserélni kell.
Igen, én is kb. így csinálom, csak minden mosás után cserélek belső borítót.
Esetleg még ajánlom egy antisztatikus pisztoly használatát.
https://www.bakelitfutar.hu/home-global ... %A9szletek

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

zoli73 írta:
2021.01.02., szomb. 16:24
kargidje írta:
2021.01.02., szomb. 15:55
Még egy kérdés:
hogyan lehet úgy kezelni a lemezeket, hogy már a legelső használatkor ne legyen rajtuk millió porszem?
Kizárólag vadonatúj lemezeim vannak és ha kiveszem őket a gyári papírtasakból, már szívják is magukra a porszemeket... :smile51:
Földeljem le magam? sad.gif
Az új lemezek a kibontásuk után ajánlott azonnal lemosni, mielőtt "használatba" vesszük őket. A gyárilag kapott belső borító, sokszor elég silány minőségű, szimpla papír.
Az antisztatikus(két rétegű) belső borító, sokkal jobb a lemezeknek, nem porlad, mint a papír.
A port teljesen kizárni lehetetlen, ezért ajánlott a lemezeket idönként újra mosni(én 5-6 lejátszás utan), és az antisztatikus belső tok sem örök életre szól, egy idő után azt is cserélni kell.
Ja, így van.
Főleg a kemény karton belső borító a gáz. Az legalább még karcol is... nem is értem a kiadókat, mi volt a cél, az egyébként igényes kiadványoknál ??
Biztos a spórolás, persze :angry:
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

kargidje írta:
2021.01.02., szomb. 15:55
Még egy kérdés:
hogyan lehet úgy kezelni a lemezeket, hogy már a legelső használatkor ne legyen rajtuk millió porszem?
Kizárólag vadonatúj lemezeim vannak és ha kiveszem őket a gyári papírtasakból, már szívják is magukra a porszemeket... :smile51:
Földeljem le magam? sad.gif
Az új lemezek a kibontásuk után ajánlott azonnal lemosni, mielőtt "használatba" vesszük őket. A gyárilag kapott belső borító, sokszor elég silány minőségű, szimpla papír.
Az antisztatikus(két rétegű) belső borító, sokkal jobb a lemezeknek, nem porlad, mint a papír.
A port teljesen kizárni lehetetlen, ezért ajánlott a lemezeket idönként újra mosni(én 5-6 lejátszás utan), és az antisztatikus belső tok sem örök életre szól, egy idő után azt is cserélni kell.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

kargidje írta:
2021.01.02., szomb. 15:55
Még egy kérdés:
hogyan lehet úgy kezelni a lemezeket, hogy már a legelső használatkor ne legyen rajtuk millió porszem?
Kizárólag vadonatúj lemezeim vannak és ha kiveszem őket a gyári papírtasakból, már szívják is magukra a porszemeket... :smile51:
Földeljem le magam? sad.gif
A földelés nem rossz gondolat.
Szerezz be antisztatikus belső borítókat (https://hanglemeztasak.hu/Katta-Lp-belso) és az első használat után már abban tárold őket. Érdekes a papír belső borítókból ki/betéve nekem is feltöltődnek...
Én karbon kefét használok a lemezek pormentesítésére, nekem bejött, vannak akik szerint az is feltölti őket, nálam ez nem jellemző.
Ha maximalista vagy, használd a földelő/antisztatizáló csukló pántot, jellemzően elektronikával dolgozók, informatikusok használnak ilyet, nekem is van, lásd a képet:
Csatolmányok
antisztat.png
antisztat.png (1.15 MiB) Megtekintve 1660 alkalommal
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Még egy kérdés:
hogyan lehet úgy kezelni a lemezeket, hogy már a legelső használatkor ne legyen rajtuk millió porszem?
Kizárólag vadonatúj lemezeim vannak és ha kiveszem őket a gyári papírtasakból, már szívják is magukra a porszemeket... :smile51:
Földeljem le magam? sad.gif

Avatar
O_S
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2009.06.02., kedd 13:09
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: O_S »

Klaca írta:
2020.12.31., csüt. 12:08
Esetleg nem tudna valaki egy mérőlemezt kölcsön adni egy órára?
Köszi!
Egy Ortofon lemezt fel tudok ajánlani, Gödöllőn van.

Online
Avatar
Bzoli63
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2014.07.25., pén. 19:14
Értékelés: 17

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Bzoli63 »

Klaca írta:
2020.12.31., csüt. 12:08
Esetleg nem tudna valaki egy mérőlemezt kölcsön adni egy órára?
Köszi!
Milyenre gondoltál? Nekem van egy Hungaroton mérőlemezem ha megfelel, hova kellene?
mérőlemez.jpg
mérőlemez.jpg (138.7 KiB) Megtekintve 1748 alkalommal

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Esetleg nem tudna valaki egy mérőlemezt kölcsön adni egy órára?
Köszi!

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

kargidje írta:
2020.12.30., szer. 11:39
Alu lemeztányérra mehetne közvetlenül egy 2mm-es akril alátét a gyári filc alátét helyett vagy inkább gumi alátét legyen az akril helyett?
Esetleg a filcre az akril alátét, de így meg kb. 2-3mm-el magasabban lesz a lemez. Tűnyomásnál nem gond, ha feljebb van a lemez? gondolkodik.gif

A filc alátéttől nem lesz hamar szennyezett(apró szöszös) a lemez???
Lehet kísérletezni, de a VTA-ra vigyázni kell. :tutiok:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

kargidje írta:
2020.12.30., szer. 11:39
Alu lemeztányérra mehetne közvetlenül egy 2mm-es akril alátét a gyári filc alátét helyett vagy inkább gumi alátét legyen az akril helyett?
Esetleg a filcre az akril alátét, de így meg kb. 2-3mm-el magasabban lesz a lemez. Tűnyomásnál nem gond, ha feljebb van a lemez? gondolkodik.gif

A filc alátéttől nem lesz hamar szennyezett(apró szöszös) a lemez???
A nap kérdése és vita indító...:)
Sztem abszolut mehet az akril rögtön a tányérra.
De keverheted is őket, főleg akkor szokás, ha a karbak magssága nem állítható. Persze ilyenkor ha cseréled a filcet/gumit/akrilt/bármit vmi másra nem mindig stimmel a vastagság/magasság az eredetivel, így aztán szükség lehet vmi kiegészítő alátétre, hogy jó legyen a hangszedőhöz a magasság.
Hogy mit használj alátétnek: hát aminek jó/jobb a hangja...
Filc, gumi, akril, üveg, bőr stb vagy ezeknek a keveréke.
Olyan filcet NE, ami szöszöl!
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Alu lemeztányérra mehetne közvetlenül egy 2mm-es akril alátét a gyári filc alátét helyett vagy inkább gumi alátét legyen az akril helyett?
Esetleg a filcre az akril alátét, de így meg kb. 2-3mm-el magasabban lesz a lemez. Tűnyomásnál nem gond, ha feljebb van a lemez? gondolkodik.gif

A filc alátéttől nem lesz hamar szennyezett(apró szöszös) a lemez???

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

frenki485 írta:
2020.12.30., szer. 09:34


Van épp most egy Rega P25 hirdetés, Heed táppal, RB600 karral. Mondjuk Rega még nem volt nálam, nem igazán ismerem őket, de nem tűnik rossz vételnek.
Ennyiért sokkal jobb volt a Xerxes a Tabriz zi-vel. De sztem a Heybrook tt2 is jobb nála. :)

Avatar
zsmithkirov
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2020.12.08., kedd 08:32
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zsmithkirov »

köszönöm szépen, megkeresem!

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Omnitronics DD-2250 lemezlejátszó javítás

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

zsmithkirov írta:
2020.12.29., kedd 19:55
Dobálja a sebességet, sejtem a pitch fader rossz benne, sajnos nem értek hozzá ilyen mélyen, valami szakit keresnék/alkatrészt
Ez egy Technics kópia. Szfehérváron Bartha András nagy Teka guru, talán tudna segíteni. A Fbookon megtalálod.
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

SoundMania írta:
2020.12.29., kedd 23:12
kargidje írta:
2020.12.29., kedd 17:20
zoli73 írta:
2020.12.29., kedd 12:37


Olyanról már hallottam, hogy egy hangsugárzó nem műfajfüggetlen, pl. a méreteiből adódóan. Olyanról is hallottam, hogy egy erősítő sem műfajfüggetlen, pl. egy 300B csöves nem éppen rock-ra, metal-ra, vagyis "zúzásra" termett.
De olyat még nem, hogy egy lemezjátszó, vagy akár egyébb forráskészülék, kategórizálható lenne e szempont szerint.
Véleményed szerint, az általam/általunk felsorolt lemezjátszók, zenei műfajok alapján, hogyan csoportosíthatóak?
A hangszedő, phono és erősítő kérdese viszont tényleg fontos, de majd a kérdező válaszol ezekre a kérdésekre. Remélhetőleg.
Mivel az általa említett némelyik lemezjátszóban alapból van valamilyen hangszedő, így nem mindegy mit is hallgatna rajtuk(akusztikus prüncögést vagy nagyzenekari művet esetleg darálós metált) illetve ha egyből hangszedőt cserélne az megint csak pénzkidobás.
Az általunk ajánlották közül viszont mindegy mit hallgat rajtuk.
Eddig a jelenleg hirdetettekre tettem javaslatot ( arra az egy értelmes Heybrookra, mégha Rega karral is van)
Most bővítenék;
Pink Triangle Ltp akár Rega karral
Townshend Rock leginkább Excalibure karral, pláne Merlin táppal.
Heybrook TT2 szintén akár Rega karral, de Roksan Tabriz zi-vel is el tudnám képzelni.
Alulról egy Systemdek llx még elmenne.
Felül pedig mondjuk egy Roksan Xerxes ha lehet persze Artemiz karral. De ehhez egy Denon 103r kaliberű hangszedő már egyértelműen kevés bár még mindig egy nagyon szerethető hang. Az olcsóbb összeállításokhoz egy AI-MC800H trafóval legalább. Feljebb meg AI-MC1000H trafó. A legfelső szegmenshez már a legjobb ezüsttekercselésű trafók sem túlzás.
Van épp most egy Rega P25 hirdetés, Heed táppal, RB600 karral. Mondjuk Rega még nem volt nálam, nem igazán ismerem őket, de nem tűnik rossz vételnek.
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

kargidje írta:
2020.12.29., kedd 17:20
zoli73 írta:
2020.12.29., kedd 12:37
kargidje írta:
2020.12.29., kedd 11:05
Bocs, hogy belevaú, de elvileg az sem lenne mellékes, milyen zené(k)re keres lemezjátszót/hangszedőt/phono erősítőt illetve milyen sztereó erősítője van. Nem?
Olyanról már hallottam, hogy egy hangsugárzó nem műfajfüggetlen, pl. a méreteiből adódóan. Olyanról is hallottam, hogy egy erősítő sem műfajfüggetlen, pl. egy 300B csöves nem éppen rock-ra, metal-ra, vagyis "zúzásra" termett.
De olyat még nem, hogy egy lemezjátszó, vagy akár egyébb forráskészülék, kategórizálható lenne e szempont szerint.
Véleményed szerint, az általam/általunk felsorolt lemezjátszók, zenei műfajok alapján, hogyan csoportosíthatóak?
A hangszedő, phono és erősítő kérdese viszont tényleg fontos, de majd a kérdező válaszol ezekre a kérdésekre. Remélhetőleg.
Mivel az általa említett némelyik lemezjátszóban alapból van valamilyen hangszedő, így nem mindegy mit is hallgatna rajtuk(akusztikus prüncögést vagy nagyzenekari művet esetleg darálós metált) illetve ha egyből hangszedőt cserélne az megint csak pénzkidobás.
Az általunk ajánlották közül viszont mindegy mit hallgat rajtuk.
Eddig a jelenleg hirdetettekre tettem javaslatot ( arra az egy értelmes Heybrookra, mégha Rega karral is van)
Most bővítenék;
Pink Triangle Ltp akár Rega karral
Townshend Rock leginkább Excalibure karral, pláne Merlin táppal.
Heybrook TT2 szintén akár Rega karral, de Roksan Tabriz zi-vel is el tudnám képzelni.
Alulról egy Systemdek llx még elmenne.
Felül pedig mondjuk egy Roksan Xerxes ha lehet persze Artemiz karral. De ehhez egy Denon 103r kaliberű hangszedő már egyértelműen kevés bár még mindig egy nagyon szerethető hang. Az olcsóbb összeállításokhoz egy AI-MC800H trafóval legalább. Feljebb meg AI-MC1000H trafó. A legfelső szegmenshez már a legjobb ezüsttekercselésű trafók sem túlzás.

Avatar
zsmithkirov
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2020.12.08., kedd 08:32
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Miskolc

Omnitronics DD-2250 lemezlejátszó javítás

Hozzászólás Szerző: zsmithkirov »

Dobálja a sebességet, sejtem a pitch fader rossz benne, sajnos nem értek hozzá ilyen mélyen, valami szakit keresnék/alkatrészt

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

kargidje írta:
2020.12.29., kedd 17:20
zoli73 írta:
2020.12.29., kedd 12:37
kargidje írta:
2020.12.29., kedd 11:05
Bocs, hogy belevaú, de elvileg az sem lenne mellékes, milyen zené(k)re keres lemezjátszót/hangszedőt/phono erősítőt illetve milyen sztereó erősítője van. Nem?
Olyanról már hallottam, hogy egy hangsugárzó nem műfajfüggetlen, pl. a méreteiből adódóan. Olyanról is hallottam, hogy egy erősítő sem műfajfüggetlen, pl. egy 300B csöves nem éppen rock-ra, metal-ra, vagyis "zúzásra" termett.
De olyat még nem, hogy egy lemezjátszó, vagy akár egyébb forráskészülék, kategórizálható lenne e szempont szerint.
Véleményed szerint, az általam/általunk felsorolt lemezjátszók, zenei műfajok alapján, hogyan csoportosíthatóak?
A hangszedő, phono és erősítő kérdese viszont tényleg fontos, de majd a kérdező válaszol ezekre a kérdésekre. Remélhetőleg.
Mivel az általa említett némelyik lemezjátszóban alapból van valamilyen hangszedő, így nem mindegy mit is hallgatna rajtuk(akusztikus prüncögést vagy nagyzenekari művet esetleg darálós metált) illetve ha egyből hangszedőt cserélne az megint csak pénzkidobás.
Ahogy Markos György mondta, "ez így ebben a formában igaz"!
De legutóbb már az volt, hogy az általa említett lemezjátszók, már nem is biztos, hogy játszanak, inkabb ajánljuk valamit.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: kargidje »

zoli73 írta:
2020.12.29., kedd 12:37
kargidje írta:
2020.12.29., kedd 11:05
Bocs, hogy belevaú, de elvileg az sem lenne mellékes, milyen zené(k)re keres lemezjátszót/hangszedőt/phono erősítőt illetve milyen sztereó erősítője van. Nem?
Olyanról már hallottam, hogy egy hangsugárzó nem műfajfüggetlen, pl. a méreteiből adódóan. Olyanról is hallottam, hogy egy erősítő sem műfajfüggetlen, pl. egy 300B csöves nem éppen rock-ra, metal-ra, vagyis "zúzásra" termett.
De olyat még nem, hogy egy lemezjátszó, vagy akár egyébb forráskészülék, kategórizálható lenne e szempont szerint.
Véleményed szerint, az általam/általunk felsorolt lemezjátszók, zenei műfajok alapján, hogyan csoportosíthatóak?
A hangszedő, phono és erősítő kérdese viszont tényleg fontos, de majd a kérdező válaszol ezekre a kérdésekre. Remélhetőleg.
Mivel az általa említett némelyik lemezjátszóban alapból van valamilyen hangszedő, így nem mindegy mit is hallgatna rajtuk(akusztikus prüncögést vagy nagyzenekari művet esetleg darálós metált) illetve ha egyből hangszedőt cserélne az megint csak pénzkidobás.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”