Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szóval kéne az a három kar, de nagyon.
 
Hg

 
 
A későbbiekre, amikor esetleg már az a három kar is kevés lenne.
 


Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Én nem tudom, legalább 35 éve lemezezek, de még nem fordult elő velem ilyesmi.../vagy ami késik...:?:smile51:/

Ki tudja...
 
Nem mintha bármilyen gondot is jelentene.

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Jolida »


tehát a kérdésem az, hogy megért ennyit?
Ha venni kellene, a nyitóárnál többet biztos nem adnék érte.
 
Ha eladni, az más dolog...
 
A sajátomat nem adom el, ha elállt nálam huszon-sok évet, még egyszer ennyit kibír.
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


asztétikailag jó állapotban van, már amennyire meg lehet állapítani a képekről, de itt a linkje.

Nagyon szép állapotban wan. Külsöre sokkal szebb, mint az enyim.
Nekem Denon 103-as hangxedö wan benne. De lehet, h azt eladom és EMT lex a befuto...

nah, lezárult az aukció. csak az a kérdés, hogy szerencsés nyertesnek, vagy kevésbé szerencsésnek nevezhetjük a nyertest. tehát a kérdésem az, hogy megért ennyit?

legalább tudnám meddig mehetnék el, vagy mennyit adhatok legközelebb ha beleutok egy eladó ilyen lemjátszóba.

Avatar
gabocza54
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2008.02.15., pén. 22:13
Értékelés: 4

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gabocza54 »


Egyszer már ledobta.
Ezért ajánlottam anno, h olcso gyalun tanulj, azt ha mán biztos a kezed, akkor wegyé drága gépet, drága hangxedöt, stb.

Nem volt vele különösebb gond. A lemez szélén a tű rosszul kapta el a barázdát és a másik irányba indult el, aztán a levegőben kötött ki. Nem hiszem, hogy különösen megérezte volna. Ez egy 7 colos lemeznél viszont már problémás lenne.

Én nem tudom, legalább 35 éve lemezezek, de még nem fordult elő velem ilyesmi...
/vagy ami késik...:?:smile46:/

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


asztétikailag jó állapotban van, már amennyire meg lehet állapítani a képekről, de itt a linkje.

Nagyon szép állapotban wan. Külsöre sokkal szebb, mint az enyim.
Nekem Denon 103-as hangxedö wan benne. De lehet, h azt eladom és EMT lex a befuto...

nah, lezárult az aukció. csak az a kérdés, hogy szerencsés nyertesnek, vagy kevésbé szerencsésnek nevezhetjük a nyertest. tehát a kérdésem az, hogy megért ennyit?

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Egyszer már ledobta.
Ezért ajánlottam anno, h olcso gyalun tanulj, azt ha mán biztos a kezed, akkor wegyé drága gépet, drága hangxedöt, stb.

Nem volt vele különösebb gond. A lemez szélén a tű rosszul kapta el a barázdát és a másik irányba indult el, aztán a levegőben kötött ki. Nem hiszem, hogy különösen megérezte volna. Ez egy 7 colos lemeznél viszont már problémás lenne.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


asztétikailag jó állapotban van, már amennyire meg lehet állapítani a képekről, de itt a linkje.

Nagyon szép állapotban wan. Külsöre sokkal szebb, mint az enyim.
Nekem Denon 103-as hangxedö wan benne. De lehet, h azt eladom és EMT lex a befuto...

reméljük a belbecs is oly csábító mint a külső.
 
De van egy másik szívem csücske, de azt a sztereo erősítők topikba teszem be, hátha valaki tud segíteni.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


asztétikailag jó állapotban van, már amennyire meg lehet állapítani a képekről, de itt a linkje.

Nagyon szép állapotban wan. Külsöre sokkal szebb, mint az enyim.
Nekem Denon 103-as hangxedö wan benne. De lehet, h azt eladom és EMT lex a befuto...

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frankie- »


asztétikailag jó állapotban van, már amennyire meg lehet állapítani a képekről
én csak támogatni tudlak, ha nem lenne már nekem is egy, lecsapnék rá, mert jobb állapotú, mint az enyém. Igaz a csapágyak állapotát nem lehet megmondani.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nincs még sajnos ilyenem, de látok egy egész jó állapotút a Vaterán, csak kérdés mennyi lesz az aukció végén, mert túl sokat nem ér meg nekem, mert van már egy Rega Planar 2-m és ezt csak a "szépsége" és kíváncsiság miatt venném meg, no persze ha elérhető áron lehetne hozzá jutni.

Ha jo állapotra sikerül hozni, akkor nyugodtan eladhatod a regád...
Föleg,ha tucc bele xerezni egy M97 Shurrt.

asztétikailag jó állapotban van, már amennyire meg lehet állapítani a képekről, de itt a linkje.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nincs még sajnos ilyenem, de látok egy egész jó állapotút a Vaterán, csak kérdés mennyi lesz az aukció végén, mert túl sokat nem ér meg nekem, mert van már egy Rega Planar 2-m és ezt csak a "szépsége" és kíváncsiság miatt venném meg, no persze ha elérhető áron lehetne hozzá jutni.

Ha jo állapotra sikerül hozni, akkor nyugodtan eladhatod a regád...
Föleg,ha tucc bele xerezni egy M97 Shurrt.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jol tudod és nyugodtan keresd fel ez ügyben. A gumigörgö cseréje nem olcso, de lehet szerezni. Ugy tudom, h Spaccnak épp nincs, de az ebayrol bexerezhetö. Ha gond wan a tiéddel, maj xerez.
Sajna a plux sell is elég drága. Más baja nem nagyon xokott lenni. Habár láttam már olyan okostojást, aki beforrasztotta a "lötyögö" karwéget.
Ami ugye konstrukcio miatt ilyen.
Te ne nyulkálj bele, bizd a mesterére, oxt jo wan.

nincs még sajnos ilyenem, de látok egy egész jó állapotút a Vaterán, csak kérdés mennyi lesz az aukció végén, mert túl sokat nem ér meg nekem, mert van már egy Rega Planar 2-m és ezt csak a "szépsége" és kíváncsiság miatt venném meg, no persze ha elérhető áron lehetne hozzá jutni.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyszer már ledobta.
Ezért ajánlottam anno, h olcso gyalun tanulj, azt ha mán biztos a kezed, akkor wegyé drága gépet, drága hangxedöt, stb.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


a tipikusan öregedő, kopó, fogyó alkatrészekre gondolok. ezek közül egypl. a gumigörgő.
egyébként fogalmam nincs, hogy mennyire csere alkatrész igényes egy ilyen öreg gépezet, vagy elég csak jól kipucolni, csavarokat meghúzni, megolajoznis stb...?
Jól tudom, hogy Spacc nagymestere ezeknek a gépeknek?

Jol tudod és nyugodtan keresd fel ez ügyben.
A gumigörgö cseréje nem olcso, de lehet szerezni. Ugy tudom, h Spaccnak épp nincs, de az ebayrol bexerezhetö. Ha gond wan a tiéddel, maj xerez.
Sajna a plux sell is elég drága. Más baja nem nagyon xokott lenni. Habár láttam már olyan okostojást, aki beforrasztotta a "lötyögö" karwéget.
Ami ugye konstrukcio miatt ilyen.
Te ne nyulkálj bele, bizd a mesterére, oxt jo wan.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Egyszer már ledobta.

Avatar
gabocza54
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2008.02.15., pén. 22:13
Értékelés: 4

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gabocza54 »


Lemeztányérról 7 colos lemez esetén a szövetet érdemes lenne levenni? 
Csak azért kérdezem, mert ha véletlenül bekövetkezne egy baleset és a tű lecsúszna a 7-es lemez széléről, akkor a szövet egyből meggyilkolná a tűt, míg a fém talán még nem, vagy az is?

A sima lemezfelületre nem szabad a lemezt rátenni, randa csörömpölős hangja lesz! A lemez széléről, nem csúszik le a tű...

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Lemeztányérról 7 colos lemez esetén a szövetet érdemes lenne levenni?
 
Csak azért kérdezem, mert ha véletlenül bekövetkezne egy baleset és a tű lecsúszna a 7-es lemez széléről, akkor a szövet egyből meggyilkolná a tűt, míg a fém talán még nem, vagy az is?

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


mennyit érhet reálisan egy Lenco L75, no és milyen minőséget képvisel?Jah, és alkatrészt mennyire nehéz, ill. drága hozzá itthon beszerezni?

Az attol függ, h mire wan szükséged hozzá.
Lepusztultakat lehet wenni 5-15e közt. Az enyim teljesen felujitott és talán 100-ért megwálok töle.
Nyilwán senki sem adna érte ennyit, no de nem is akarom eladni.
Mindenesetre kb ebbe a kategoriába tenném a hangja illetwe a xolgáltatásai alapján.
Oxt walszeg a felujitás után még el fog itt zenélgetni az elköwetkezö 20 éwben lazán.

a tipikusan öregedő, kopó, fogyó alkatrészekre gondolok. ezek közül egypl. a gumigörgő.
egyébként fogalmam nincs, hogy mennyire csere alkatrész igényes egy ilyen öreg gépezet, vagy elég csak jól kipucolni, csavarokat meghúzni, megolajoznis stb...?
Jól tudom, hogy Spacc nagymestere ezeknek a gépeknek?

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


mennyit érhet reálisan egy Lenco L75, no és milyen minőséget képvisel?Jah, és alkatrészt mennyire nehéz, ill. drága hozzá itthon beszerezni?

Az attol függ, h mire wan szükséged hozzá.
Lepusztultakat lehet wenni 5-15e közt. Az enyim teljesen felujitott és talán 100-ért megwálok töle.
Nyilwán senki sem adna érte ennyit, no de nem is akarom eladni.
Mindenesetre kb ebbe a kategoriába tenném a hangja illetwe a xolgáltatásai alapján.
Oxt walszeg a felujitás után még el fog itt zenélgetni az elköwetkezö 20 éwben lazán.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


mennyit érhet reálisan egy Lenco L75, no és milyen minőséget képvisel?
Jah, és alkatrészt mennyire nehéz, ill. drága hozzá itthon beszerezni?

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Jolida »


Úgy látom, elnézted a címzettett, ez Jolidának szólt tisztán a cukkolás kedvéért...
Cukkolni azt lehet aki (korán) ugrik rá!
 
Csak azért érdekel a dolog, mert a Paravicini MC-3 trafó (4 ohmos leágazás) 30x-os erősítésével a fonóm elején levő 47K-t kb. 52 ohm-ra transzformálja le. Már gondolkodtam azon, hogy felemelem 100K-ra.
 
Maga az erősítés sem túl sok (29.5 dB trafó + 40 dB fonó, összesen 3000x-es).
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
H G
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 19:36
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: H G »


Szia Gábor!Úgy látom, elnézted a címzettett, ez Jolidának szólt tisztán a cukkolás kedvéért...

Lehet.
 
Fél egykor már szabad.
 
Hg

Avatar
gabocza54
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2008.02.15., pén. 22:13
Értékelés: 4

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gabocza54 »


/ egyébként mit szólnál a Kondóhoz, abból csak 0.05 jön ki! /
Ha az lenne, akkor csakis trafóval használnám.
Ekkora jelszintet már másként nem lehet zajproblémák nélkül kezelni.
Kondo is trafót készített hozzá. Nem is rosszat.
Ahogy ez is az egyik legjobb hangszedő (Kondo IO), amit valaha is építettek.
Csak ne kéne kicsengetni azt a 15.000.- USD-t érte.
 
Különben a Benz-nek is van egy 1 Ohm-os hangszedője az Benz Micro Ebony TR.
 
Kifejezetten a jó minőségű Step Up trafóval rendelkezőkre gondoltak vele.
 
A csöves phonok zöme úgyis igényli a Step Up trafót és ha már trafó, akkor legalább legyen a hangszedő a lehető legkisebb impedanciás.
 
De még így is 0.1 mV-t ad le a 0.05-el szemben.
 
Bár a 0.05-öt nem tudom, hogy hány mV/cm/sec-en mérték.
 
De akkor is nagyon kevés.
 
Hg

Szia Gábor!
Úgy látom, elnézted a címzettett, ez Jolidának szólt tisztán a cukkolás kedvéért...

Avatar
H G
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 19:36
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: H G »


/ egyébként mit szólnál a Kondóhoz, abból csak 0.05 jön ki! /
Ha az lenne, akkor csakis trafóval használnám.
Ekkora jelszintet már másként nem lehet zajproblémák nélkül kezelni.
Kondo is trafót készített hozzá. Nem is rosszat.
Ahogy ez is az egyik legjobb hangszedő (Kondo IO), amit valaha is építettek.
Csak ne kéne kicsengetni azt a 15.000.- USD-t érte.
 
Különben a Benz-nek is van egy 1 Ohm-os hangszedője az Benz Micro Ebony TR.
 
Kifejezetten a jó minőségű Step Up trafóval rendelkezőkre gondoltak vele.
 
A csöves phonok zöme úgyis igényli a Step Up trafót és ha már trafó, akkor legalább legyen a hangszedő a lehető legkisebb impedanciás.
 
De még így is 0.1 mV-t ad le a 0.05-el szemben.
 
Bár a 0.05-öt nem tudom, hogy hány mV/cm/sec-en mérték.
 
De akkor is nagyon kevés.
 
Hg

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”