Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Köszi a tanácsokat. Igen egyenlőre végtelen még a nyitott kérdések száma.Van itt most egy THORENS TD-280 hirdetve 45 ért az milyen szerinted?
Amiket írtál Thorens 125 és 160 azok a 280 -ashoz képest jobbak csak régebbiek vagy régebbiek és rosszabbak is?
 
Másik kérdéskor.a phono nekem ugye az sincs mert a kiskorsóban az sincs...
Szóval azt olvastam hogy alacsonyabb árkategóriában az MM jobb minőséget produkál mint az MC ez igaz? Akkor nekem kell egy MM phono is igaz? Arra valami tipp esetleg?
 
A másik kérdéskor a Hangszedő és kar témája na ezekhe is tök sötét vagyok még így itt sem tudom mit mivel szabad meg ilyenek.
Olvastam egy valami Denon-103-ashangszedőről ami best buy ilyen kis pénznél ez igaz?
 
Bocsi a sok kérdésért...

Én 280-ast nem vennék, a 125-ös és a 160-as jobb, mint a 280-as. Ha ennyire kezdő vagy a dologban, lehet, hogy mégis egy ProJect Debut 3-as lenne számodra a jó megoldás, mert azt megkapod csomagban hangszedővel együtt, és nem kell variálnod a hangkar-hangszedő dilemmán. A DL-103-as MC hangszedő, ahhoz olyan phono is kell. Javaslatom a Heed Questar, azt még akkor sem kell eladnod, ha később lemezjátszóban feljebb lépsz. NAD és ProJect phonóktól én tartózkodnék.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
zsocc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.01.03., csüt. 16:00
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Veresegyház

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zsocc »


Sziasztok! 
Szeretnék tanácsot kérni első lemezjátszó vásárláshoz. Kb 50k lenne a keret szóval valami belépő szintű használt darab lehet érdekes.
Amennyire eddig olvasgattam akkor Project Debut, meg Dual 505-3, 505-4 illetve Thorens-ek jöhetnek számításba.
Viszont ezek közül abszolút nem tudom hogy mi alapján döntsek?
Szóval ha valaki már végigjárta ezeket a lépcsőket az írhatna egy keveset...

Ha újat akarsz venni, akkor a ProJect Debut 3 egy alap Ortofon hangszedővel 50-ből kijön, de ettől azért ne várj sokat. Egy jó állapotú Thorens TD-125 vagy 160 (Special) ennél többet nyújt, de az állapotra vigyázni kell, ezek azért nem új készülékek. A Dual 505-3 vagy 505-4 is jó lehet, de hogy az említettek közül melyik lenne számodra az igazi, nehéz lenne megmondani, ez leginkább tőled függ. Én egyébként inkább a Thorens vonalat ajánlanám, ha régebbi gépekben gondolkodsz. Ebben az esetben viszont a hengszedő nem feltétlenül fér bele az 50-es keretbe, márpedig jó hengszedő nélkül jó lemezjátszó sincs.

Köszi a tanácsokat. Igen egyenlőre végtelen még a nyitott kérdések száma.
Van itt most egy THORENS TD-280 hirdetve 45 ért az milyen szerinted?
Amiket írtál Thorens 125 és 160 azok a 280 -ashoz képest jobbak csak régebbiek vagy régebbiek és rosszabbak is?
 
Másik kérdéskor.a phono nekem ugye az sincs mert a kiskorsóban az sincs...
Szóval azt olvastam hogy alacsonyabb árkategóriában az MM jobb minőséget produkál mint az MC ez igaz? Akkor nekem kell egy MM phono is igaz? Arra valami tipp esetleg?
 
A másik kérdéskor a Hangszedő és kar témája na ezekhe is tök sötét vagyok még így itt sem tudom mit mivel szabad meg ilyenek.
Olvastam egy valami Denon-103-ashangszedőről ami best buy ilyen kis pénznél ez igaz?
 
Bocsi a sok kérdésért...
ProAc Studio 110 -Zu Audio Mission mkI - Pioneer X-HM76

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Sziasztok! 
Szeretnék tanácsot kérni első lemezjátszó vásárláshoz. Kb 50k lenne a keret szóval valami belépő szintű használt darab lehet érdekes.
Amennyire eddig olvasgattam akkor Project Debut, meg Dual 505-3, 505-4 illetve Thorens-ek jöhetnek számításba.
Viszont ezek közül abszolút nem tudom hogy mi alapján döntsek?
Szóval ha valaki már végigjárta ezeket a lépcsőket az írhatna egy keveset...

Ha újat akarsz venni, akkor a ProJect Debut 3 egy alap Ortofon hangszedővel 50-ből kijön, de ettől azért ne várj sokat. Egy jó állapotú Thorens TD-125 vagy 160 (Special) ennél többet nyújt, de az állapotra vigyázni kell, ezek azért nem új készülékek. A Dual 505-3 vagy 505-4 is jó lehet, de hogy az említettek közül melyik lenne számodra az igazi, nehéz lenne megmondani, ez leginkább tőled függ. Én egyébként inkább a Thorens vonalat ajánlanám, ha régebbi gépekben gondolkodsz. Ebben az esetben viszont a hengszedő nem feltétlenül fér bele az 50-es keretbe, márpedig jó hengszedő nélkül jó lemezjátszó sincs.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
zsocc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.01.03., csüt. 16:00
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Veresegyház

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zsocc »


Sziasztok!
 
Szeretnék tanácsot kérni első lemezjátszó vásárláshoz. Kb 50k lenne a keret szóval valami belépő szintű használt darab lehet érdekes.
Amennyire eddig olvasgattam akkor Project Debut, meg Dual 505-3, 505-4 illetve Thorens-ek jöhetnek számításba.
Viszont ezek közül abszolút nem tudom hogy mi alapján döntsek?
Szóval ha valaki már végigjárta ezeket a lépcsőket az írhatna egy keveset...
ProAc Studio 110 -Zu Audio Mission mkI - Pioneer X-HM76

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én nem tudom milyen, mert az okos gazdája lemezt nem hozott mellé, h megtudjam fülelni...De majd jól elmegyek hozzá és széthallgatom a rendszerét...:kiraly:

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Tigris!Lesz még ebből lemezjátszó?  
Mikor újítottad?

Nekem csinált egy kis kábelezést, no meg RCA került rá.
Jelentem működik és sokkal jobb lett. :kiraly:

Akkor jó,megnyugodtam. Jó kis lemezjátszó.

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: moja »


Tigris!Lesz még ebből lemezjátszó?  
Mikor újítottad?

Nekem csinált egy kis kábelezést, no meg RCA került rá.
Jelentem működik és sokkal jobb lett. :kiraly:
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Tigris!Lesz még ebből lemezjátszó? :kiraly:
 
Mikor újítottad?

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy közelebbi, minden apró darabján ott figyel a Germany felirat...


Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszönöm mindenkinek a segítséget, belőttem az LP-t.Minden vízszintes, igaz az antiskatingot 0,2-re kellett tekernem, de nem baj.
A neonlámpa kitűnő stroboszkóp :kiraly:
 
Itt van róla egy kép zenélés közben:

És itt van egy épp kibeleztem Elég egyszerű a belvilága.


Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: moja »


És még egy Canton Discostat is van rajta. :kiraly:

Azt láttam, hogy Canton, de nem tudtam a nevét.
Köszi a segítséget.
Ez ta lemezjátszót 7 éve vettem egysráctól, aki 20-asával hordott be Németországból megunt LP lemezjátszókat.
Sztem kukázta őket. Én akkor ezt 5 Eft-ért vettem. A tűt később vettem hozzá egy Shure tű volt benne, nagyon lestrapált.
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Köszönöm mindenkinek a segítséget, belőttem az LP-t.Minden vízszintes, igaz az antiskatingot 0,2-re kellett tekernem, de nem baj.
A neonlámpa kitűnő stroboszkóp
 
Itt van róla egy kép zenélés közben:

És még egy Canton Discostat is van rajta. :kiraly:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: moja »


Köszönöm mindenkinek a segítséget, belőttem az LP-t.
Minden vízszintes, igaz az antiskatingot 0,2-re kellett tekernem, de nem baj.
A neonlámpa kitűnő stroboszkóp :kiraly:
 
Itt van róla egy kép zenélés közben:

CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Sikerült? :kiraly:
Na úszó állás ok, antiskating, ellensúly 1,5 g-ra beállítva. Szól is, csak 2 bajom van.
1. Ha leengedem a kart nem függőleges ereszkedik, hanem a lemeztányér széléhez közelít, és minél beljebb van a tű a lemezen annál jobban.
2. A fordulatszámmal is bajom van, mert elvileg ilyen stroboszkópos módszerrel lehetne finomállítani. Ti: 4 sor van a lemeztányér szélén. Azt már kiderítettem, hogy 33 1/3-nál és 50 hz-nél a legfelsőt kellene nézni, de hogy azon mit, azt nem tudom.
 
Ha valaki tud segítsen...

Amit Gabó mond.
Állítsad a gépet vízszintesbe, ezt tényleg kihagytam az elején.
Ált. a tűerőnek megfelelő számot kell - vagy kissé kisebbet - beállítani a nagy tárcsán.
Abszolút értéket nehéz.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
gabocza54
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2008.02.15., pén. 22:13
Értékelés: 4

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gabocza54 »


Nem! Az antiskating beállítása nem a karlift működésének függvénye, ha nincs mérőlemez, nagyjából a tűerő 10% -t szokás beállítani. Egyébként a beállítást a lemezjátszó vízszintbe állításával kell kezdeni, mert ha az nem stimmel, a többi sem fog!Stroboszkóp lámpa helyett jó a fénycső világítás is, bár az a hálózati frekvenciától függ, de az esetedben ez elhanyagolható.

Most egy 3 cm vastag süttői mészkőlapon van. Az elég vízszintes sztem.
Van egy éjszakai gyerekszobás irányfényem pici fénycsővel, akkor az jó lesz talán.

A lapot vízmértékkel állítsd pontosan vízszintbe!

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: moja »


Nem! Az antiskating beállítása nem a karlift működésének függvénye, ha nincs mérőlemez, nagyjából a tűerő 10% -t szokás beállítani. Egyébként a beállítást a lemezjátszó vízszintbe állításával kell kezdeni, mert ha az nem stimmel, a többi sem fog!Stroboszkóp lámpa helyett jó a fénycső világítás is, bár az a hálózati frekvenciától függ, de az esetedben ez elhanyagolható.

Most egy 3 cm vastag süttői mészkőlapon van. Az elég vízszintes sztem.
Van egy éjszakai gyerekszobás irányfényem pici fénycsővel, akkor az jó lesz talán.
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: moja »


Meg kéne pucolni a karlift emelőjének a tetejét alkohollal + a karon lévő íves pályát is alulról.

OK! :kiraly:
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
gabocza54
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2008.02.15., pén. 22:13
Értékelés: 4

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gabocza54 »


Vedd lejjebb az antiskatinget.
Köszi, alakul.
Az nem baj, hogy már majdnem 0? :kiraly:

Nem! Az antiskating beállítása nem a karlift működésének függvénye, ha nincs mérőlemez, nagyjából a tűerő 10% -t szokás beállítani. Egyébként a beállítást a lemezjátszó vízszintbe állításával kell kezdeni, mert ha az nem stimmel, a többi sem fog!
Stroboszkóp lámpa helyett jó a fénycső világítás is, bár az a hálózati frekvenciától függ, de az esetedben ez elhanyagolható.

Online
Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Vedd lejjebb az antiskatinget.
Köszi, alakul.
Az nem baj, hogy már majdnem 0? :kiraly:

Meg kéne pucolni a karlift emelőjének a tetejét alkohollal + a karon lévő íves pályát is alulról.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: moja »


De kell hozzá a stroboszkóplámpa.
Sajnos az nekem nincs...
Akkor valahol középállásban hagyom a finomállítót.
 
OFF Kár hogy most jutott eszembe elővenni a lemezjátszót. Nem egy csúcsdarab, a tű sem, de épp hallgatom a Szombat esti láz filmzenét, és erről igazán stílusosan szól 1977-ből!! :kiraly:
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: moja »


Vedd lejjebb az antiskatinget.
Köszi, alakul.
Az nem baj, hogy már majdnem 0? :kiraly:
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: moja »


Ha úgy látod mintha állnának a kis négyzetek a peremen akkor jó a fordulatszám.
Nem kell megvilágítás hozzá, csak simán nézni kell?
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


1. Ha leengedem a kart nem függőleges ereszkedik, hanem a lemeztányér széléhez közelít, és minél beljebb van a tű a lemezen annál jobban.

Vedd lejjebb az antiskatinget.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vtb »

Ha úgy látod mintha állnának a kis négyzetek a peremen akkor jó a fordulatszám.

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: moja »


Sikerült? :kiraly:
Na úszó állás ok, antiskating, ellensúly 1,5 g-ra beállítva. Szól is, csak 2 bajom van.
1. Ha leengedem a kart nem függőleges ereszkedik, hanem a lemeztányér széléhez közelít, és minél beljebb van a tű a lemezen annál jobban.
2. A fordulatszámmal is bajom van, mert elvileg ilyen stroboszkópos módszerrel lehetne finomállítani. Ti: 4 sor van a lemeztányér szélén. Azt már kiderítettem, hogy 33 1/3-nál és 50 hz-nél a legfelsőt kellene nézni, de hogy azon mit, azt nem tudom.
 
Ha valaki tud segítsen...
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”