Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Köszönöm mindenkinek a segítséget, belőttem az LP-t.Minden vízszintes, igaz az antiskatingot 0,2-re kellett tekernem, de nem baj.
A neonlámpa kitűnő stroboszkóp
 
Itt van róla egy kép zenélés közben:

És még egy Canton Discostat is van rajta. :kiraly:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: moja »


Köszönöm mindenkinek a segítséget, belőttem az LP-t.
Minden vízszintes, igaz az antiskatingot 0,2-re kellett tekernem, de nem baj.
A neonlámpa kitűnő stroboszkóp :kiraly:
 
Itt van róla egy kép zenélés közben:

CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Sikerült? :kiraly:
Na úszó állás ok, antiskating, ellensúly 1,5 g-ra beállítva. Szól is, csak 2 bajom van.
1. Ha leengedem a kart nem függőleges ereszkedik, hanem a lemeztányér széléhez közelít, és minél beljebb van a tű a lemezen annál jobban.
2. A fordulatszámmal is bajom van, mert elvileg ilyen stroboszkópos módszerrel lehetne finomállítani. Ti: 4 sor van a lemeztányér szélén. Azt már kiderítettem, hogy 33 1/3-nál és 50 hz-nél a legfelsőt kellene nézni, de hogy azon mit, azt nem tudom.
 
Ha valaki tud segítsen...

Amit Gabó mond.
Állítsad a gépet vízszintesbe, ezt tényleg kihagytam az elején.
Ált. a tűerőnek megfelelő számot kell - vagy kissé kisebbet - beállítani a nagy tárcsán.
Abszolút értéket nehéz.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
gabocza54
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2008.02.15., pén. 22:13
Értékelés: 4

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gabocza54 »


Nem! Az antiskating beállítása nem a karlift működésének függvénye, ha nincs mérőlemez, nagyjából a tűerő 10% -t szokás beállítani. Egyébként a beállítást a lemezjátszó vízszintbe állításával kell kezdeni, mert ha az nem stimmel, a többi sem fog!Stroboszkóp lámpa helyett jó a fénycső világítás is, bár az a hálózati frekvenciától függ, de az esetedben ez elhanyagolható.

Most egy 3 cm vastag süttői mészkőlapon van. Az elég vízszintes sztem.
Van egy éjszakai gyerekszobás irányfényem pici fénycsővel, akkor az jó lesz talán.

A lapot vízmértékkel állítsd pontosan vízszintbe!

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: moja »


Nem! Az antiskating beállítása nem a karlift működésének függvénye, ha nincs mérőlemez, nagyjából a tűerő 10% -t szokás beállítani. Egyébként a beállítást a lemezjátszó vízszintbe állításával kell kezdeni, mert ha az nem stimmel, a többi sem fog!Stroboszkóp lámpa helyett jó a fénycső világítás is, bár az a hálózati frekvenciától függ, de az esetedben ez elhanyagolható.

Most egy 3 cm vastag süttői mészkőlapon van. Az elég vízszintes sztem.
Van egy éjszakai gyerekszobás irányfényem pici fénycsővel, akkor az jó lesz talán.
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: moja »


Meg kéne pucolni a karlift emelőjének a tetejét alkohollal + a karon lévő íves pályát is alulról.

OK! :kiraly:
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
gabocza54
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2008.02.15., pén. 22:13
Értékelés: 4

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gabocza54 »


Vedd lejjebb az antiskatinget.
Köszi, alakul.
Az nem baj, hogy már majdnem 0? :kiraly:

Nem! Az antiskating beállítása nem a karlift működésének függvénye, ha nincs mérőlemez, nagyjából a tűerő 10% -t szokás beállítani. Egyébként a beállítást a lemezjátszó vízszintbe állításával kell kezdeni, mert ha az nem stimmel, a többi sem fog!
Stroboszkóp lámpa helyett jó a fénycső világítás is, bár az a hálózati frekvenciától függ, de az esetedben ez elhanyagolható.

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Vedd lejjebb az antiskatinget.
Köszi, alakul.
Az nem baj, hogy már majdnem 0? :kiraly:

Meg kéne pucolni a karlift emelőjének a tetejét alkohollal + a karon lévő íves pályát is alulról.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: moja »


De kell hozzá a stroboszkóplámpa.
Sajnos az nekem nincs...
Akkor valahol középállásban hagyom a finomállítót.
 
OFF Kár hogy most jutott eszembe elővenni a lemezjátszót. Nem egy csúcsdarab, a tű sem, de épp hallgatom a Szombat esti láz filmzenét, és erről igazán stílusosan szól 1977-ből!! :kiraly:
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: moja »


Vedd lejjebb az antiskatinget.
Köszi, alakul.
Az nem baj, hogy már majdnem 0? :kiraly:
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: moja »


Ha úgy látod mintha állnának a kis négyzetek a peremen akkor jó a fordulatszám.
Nem kell megvilágítás hozzá, csak simán nézni kell?
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


1. Ha leengedem a kart nem függőleges ereszkedik, hanem a lemeztányér széléhez közelít, és minél beljebb van a tű a lemezen annál jobban.

Vedd lejjebb az antiskatinget.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vtb »

Ha úgy látod mintha állnának a kis négyzetek a peremen akkor jó a fordulatszám.

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: moja »


Sikerült? :kiraly:
Na úszó állás ok, antiskating, ellensúly 1,5 g-ra beállítva. Szól is, csak 2 bajom van.
1. Ha leengedem a kart nem függőleges ereszkedik, hanem a lemeztányér széléhez közelít, és minél beljebb van a tű a lemezen annál jobban.
2. A fordulatszámmal is bajom van, mert elvileg ilyen stroboszkópos módszerrel lehetne finomállítani. Ti: 4 sor van a lemeztányér szélén. Azt már kiderítettem, hogy 33 1/3-nál és 50 hz-nél a legfelsőt kellene nézni, de hogy azon mit, azt nem tudom.
 
Ha valaki tud segítsen...
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
gabocza54
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2008.02.15., pén. 22:13
Értékelés: 4

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gabocza54 »


Systemdek I-ért ez bizony sok (hogy melyiket koppintották melyikről, az jó kérdés...). Én nem sokkal kérnék többet ennél egy Systemdek IIX900 futóműért, ami függesztett vázas és egy kategóriával feljebb van. Persze egyéves Origin Live 1 karral (ez egy valóban feljavított Rega) plusz gyári akril tányérral már több, mint duplájára jön ki. /Egyelőre jelentkezett egy komoly érdeklődő, addig nem teszem fel sehová./

A Rega Planar 2 75-ben jelent meg, a Systemdek szvsz jóval később, bár igazából mindegy...

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »


A Systemdeck jó, de érdemes lehet rajta majd kipróbálni egy akril tányért.
---
Az a Systemdek (volt hozzá szerencsém) nagyjából egy Rega 2 koppintás, jóval gyengébb karral! Annyi pénzért, nem éri meg...

Systemdek I-ért ez bizony sok (hogy melyiket koppintották melyikről, az jó kérdés...). Én nem sokkal kérnék többet ennél egy Systemdek IIX900 futóműért, ami függesztett vázas és egy kategóriával feljebb van. Persze egyéves Origin Live 1 karral (ez egy valóban feljavított Rega) plusz gyári akril tányérral már több, mint duplájára jön ki. /Egyelőre jelentkezett egy komoly érdeklődő, addig nem teszem fel sehová./

Nocsak... váltás lesz. :kiraly:
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Systemdeck jó, de érdemes lehet rajta majd kipróbálni egy akril tányért.
---
Az a Systemdek (volt hozzá szerencsém) nagyjából egy Rega 2 koppintás, jóval gyengébb karral! Annyi pénzért, nem éri meg...

Systemdek I-ért ez bizony sok (hogy melyiket koppintották melyikről, az jó kérdés...). Én nem sokkal kérnék többet ennél egy Systemdek IIX900 futóműért, ami függesztett vázas és egy kategóriával feljebb van. Persze egyéves Origin Live 1 karral (ez egy valóban feljavított Rega) plusz gyári akril tányérral már több, mint duplájára jön ki. /Egyelőre jelentkezett egy komoly érdeklődő, addig nem teszem fel sehová./

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Szia Sentinel!Látom Jadis hangsugárzód van,lehet még kapni valahol?

Nem. Maximum használtan, de az sem szokott lenni. Bár még lehet, hogy tudnék egy eladót.

Értem.Nagyon tetszett ez a sugárzó,illetve az egész Jadis rendszer.Még régen kiállításon hallgattam,messze ez volt a legegységesebb hang. :kiraly:

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Szia Sentinel!Látom Jadis hangsugárzód van,lehet még kapni valahol?

Nem. Maximum használtan, de az sem szokott lenni. Bár még lehet, hogy tudnék egy eladót.
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Szia Sentinel!
Látom Jadis hangsugárzód van,lehet még kapni valahol?

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Az ilyen analog tesztek mindig hosszú zenehallgatásba torkolnak szerencsére… tapasztalatom szerint.
Akkor pláne :kiraly:
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »


Akkor tavaszal analog teszt kuzma kontra roksan...
Erre én is kíváncsi lennék!
Mert mostanában én is kacérkodom lemezjátszó vásárlással. Magamat ismerve azért még ez odébb lesz, de az infót azért nem árt gyűjteni :kiraly:

Az ilyen analog tesztek mindig hosszú zenehallgatásba torkolnak szerencsére… tapasztalatom szerint.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
gabocza54
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2008.02.15., pén. 22:13
Értékelés: 4

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gabocza54 »


Üdv.Egyik barátom megkért, hogy nézzek körül neki lemezjátszó + előerősítő + erősítő ügyileg.
Lenne rá 100 000 forintja. Tudnátok ajánlani valamit?

Az azért kicsit kevés lesz, legalább a duplájáért már igen.

Régi lemezeit akarja hallgatni...Lehet használt is...
Mi a vélemény erről?
http://www.vatera.hu/thorens_td_280_exc ... 75712.html
vagy erről
http://www.vatera.hu/systemdek_i_900_uv ... 00133.html
 
És hozzá valamilyen old erősítőt. pl.:
http://www.vatera.hu/systemdek_i_900_uv ... 00133.html

A Systemdeck jó, de érdemes lehet rajta majd kipróbálni egy akril tányért.

Az a Systemdek (volt hozzá szerencsém) nagyjából egy Rega 2 koppintás, jóval gyengébb karral! Annyi pénzért, nem éri meg...

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SSS »


Ha szeretné jó minőségben meghallgatni akkor meg szánja rá azt a 200 ezret, mert bőven megérné szerintem

És 200 -ért mit ajánlaná?

Goldring GR2 265 angol font szállítás olyan 55 font az összesen 320*290=92800. A lemezjátszó kompletten futómű, kar, hangszedő szállítják.
Erősítőnek ehhez meg mondjuk valami használtat, én mondjuk megvenném a hificityn hirdetett exposure XV-t 99 ezerért, abban van egy elég jó MM phono.
 
A kettő együtt (pláne ha egy hozzájuk illő dobozt, pl egy Epost kötnek utána) zseniális kombináció.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Ha szeretné jó minőségben meghallgatni akkor meg szánja rá azt a 200 ezret, mert bőven megérné szerintem

És 200 -ért mit ajánlaná?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”